GEMEENTEPRAAT Tal van sportvoorzieningen in de Vijf dagen geen bus in investeringsnota opgenomen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie GA. Schütte, Bureau Voorlichting Venray heeft al enkele maanden het laagste percentage werklozen Vlooien gezien? (of gevoeld?) ZWEMLESSEN BEKENDMAKING Tijdelijke afsluiting kruispunt Zuidsingel Brukske Lindenstraat BEKENDMAKING Aanvraag voor de bestemming tot Buitengewoon Dienstplichtige" PEEL EN MAAS ook üw krant Baldadigheid De litbreiding van overdekt zwemwater, de bouw van een twede sporthal, de aanleg van een natuurijsbaan, een uit breking van tennisaccommodatie, de aanleg van een rol- hoceyvoorziening en een motorcrossterrein en de aanleg van hadbalaccommodatie zijn allemaal zaken, waaraan serieus wodt gedacht door het Venrayse gemeentebestuur. Ook al ziji al deze onderwerpen als pro-memoriepost opgenomen in deinvesteringsnota over de jaren 1977 tot en met na 1980, he feit dèt zij zijn opgenomen betekent, dat realisatie daar- va tot de grote mogelijkheden behoort. Het i' bekend, dat het gemeente lijk ovrdekt zwembad zijn topbe- zetting;en aanzien van de schoolse uren beft bereikt en dat thans wordt jewerkt aan opstelling van adviezn .welke moeten leiden tpt een wi'overwogen plan met betrek king tt het uitbreiden van het aan tal virkante meters overdekt zwem water Hoewel de kosten op geen stukbn na zijn te ramen is toch de realiiringstermij n teruggebracht van 980 naar 1979. TWEEDE SPORTHAL E behoefte aan ruimte voor de z.g, grote zaalsporten begint zich lanzaam maar zeker te manifeste- xer De gedachte aan een tweede sprthal is derhalve geen utopie mèv, maar een reëele visie van het gaieentebestuur. 3en plaats daarvoor is uiteraard ng niet bepaald, maar het ligt in c lijn der verwachtingen, dat rea- lering daarvan in het nieuwe be- iemmingsplan Landweert tot de ïogelijkheden moet worden gere end. TENNISACCOMMODATIE De sport, die qua beoefenaars de laatste jaren, het sterkst is gegroeid, as de tennissport. Hieraan zijn de aanleg van het nieuwe tennispark van de gemeente in „Vlakwater" en de bouw van de particuliere tennis- hal daarnaast, zeker niet vreemd. Aangezien de ontwikkeling van deze sport de stabiliseringsfase nog lang niet heeft bereikt, wordt er re kening mee gehouden, dat de hui dige tennisaccommodatie te zijner tijd zeker zal moeten worden uit gebreid. Nóg is het een open vraag op wel ke wijze tot vergroting van de be staande accommodatie moet worden overgegaan n.l. door uitbreiding van het aantal banen dan wel door het aanbrengen van verlichting. OVERIGE VOORZIENINGEN Omdat de schaatssport in het voorzieningenpakket van sport en recreatie een volwaardige plaats heeft gekregen, zal' bekeken worden in hoeverre het mogelijk is om te komen tot een natuurijsbaan. Ook de rolschaatssport is een met groot enthousiasme beoefende sport. Het is echter moeilijk te voorspellen in hoeverre deze sport al dan niet gecombineerd met rolhockey in Venray gaat uitgroeien. Tóch acht het gemeentebestuur het zinvol om een voorziening van deze tak van sport als een pro-me moriepost in de investeringsnota op te nemen om bij een eventuele be hoefte meteen te kunnen handelèn. De plannen met betrekking tot de aanleg van een motorcrossoefenter rein aan de Bakelsedijk nabij het vliegveld1 ,De Peel" verkeren in een vergevorderd stadium van voorbe reiding. Binnenkort zal hiervoor aan de gemeenteraad een krediet woden gevraagd. En dit is nu zo'n onderwerp, dat pro-memorie is geraamd, maar zelfs op zeer korte termijn tot reali sering kan worden gebracht. Wèl is voor 1977 een post van 250.000,geraamd voor het aan brengen van atletiekvoorzieningen op het sportpark „De Wüeën", van voorzieningen ten behoeve van klei ne zaalsporten en de aanleg van de visvijver aan de Wans sums eweg. De ze objecten zijn door de bestuurs commissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk als zéér urgent naar voren geschoven. De raming van het bedrag is nog wel een „slag in de lucht", omdat over de kosten nog niets met zekerheid is te zeg gen. SPORTPARK „DE WIEëN'" In 1976 is ter gedeeltelijke afwer king en in verband met de over komst van S.V.V. naar „De Wieën" een bedrag gevoteerd. Het sportvel dencomplex is echter nog niet af, indien het tenminste wil beantwoor den aan de functie, welke het des tijds bij de opzet is toebedacht Van daar de raming voor 1977 en 1978 van. totaal 800.000,voor het tref fen van diverse voorzieningen. Daarnaast staat voor 1977 ook nog eens 100.000,genoteerd voor de uitvoering van de derde en tevens laatste fase van het totale plan „De Wdeën" vanwege de behoefte aan speelvelden. Ook voor dit jaar staat 100.000,genoteerd voor de aan leg van een handbalaccommodatie. De behoefte hieraan doet zich, me de door het oprichten van de hand balvereniging „Manual" eerder voor dan gedacht werd. Verder is in de investeringsnota rekening gehouden met de bouw van een vierde kleedlokaal en de aanleg van een derde hockeyveld in 1977. SPORTPARKEN KERKDORPEN In de investeringsnota is voor 1977 een bedrag van 75.000,geraamd voor het uitbreiden van het sport park in Leunen, terwijl tevens een bedrag is opgenomen ten behoeve van de grondverwerving voor deze uitbreiding. De uitbreiding van het kleedge bouw op het Leunse sportpark staat eveneens voor 1977 genoteerd. In 1976 is een begin gemaakt met het verharden van parkeerplaatsen bij de sportparken op de kerkdorpen omdat het niet-verhard zijn hiervan veel hinder oplevert. Omdat nog niet ale parkeergelegenheden zijn afge werkt, is opnieuw voor 1977 hier voor een bedrag op het kapitaal- uitgaveplan opgenomen. BEREGENINGSINSTALLATIES Voor het behoud van het groen op de sportvelden is beregenen in het voorjaar en in de zomer noodzake lijk. Op dit moment wordt voor alle sportvelden een plan opgesteld om kunstmatig toevoegen van vocht aan de grasmatten mogelijk te ma ken. Voorlopig zijn de kosten pro memorie geraamd. (wordt vervolgd) Het lijkt een vreemde zaak om in deze tijd te vragen of men vlooien gezien of gevoeld heeft. Maar het feit ligt er, dat in de afgelopen weken verschillende gezinnen in Venray werden „geteisterd" door eén invasie van die gemene springertjes, en als dank voor aangenaam verpozen bij de onvrijwillige bloedgever series jeukende bulten en striemen achterlieten. In minder goede tijden was het een kwestie van vingervlugheid om die kleine, donkerbruine bijtertjes te vangen, doch dit trucje gaat niet op, wanneer de vlooien in groten getale in aktie komen, zoals nu al diverse keren is gebeurd. Vandaar, dat de vraag „vlooien ge zien of gevoeld" beslist niet overbodig is. Van nature zijn vlooien erg lichtschuw. Zij kruipen weg in kieren en spleten en in de naden van de stoffering. De meest effectieve strijd tegen vlooien kan derhalve worden gevoerd met de stofzuiger. Regel matig en zorgvuldig plinten, kieren en naden van de vloerbedekking zuigen, matjes en kleden in de zon hangen en uitkloppen, zijn uit stekende middelen ter bestrijding van die bijtende springinsecten. Uiteraard zijn er ook bestrijdingsmiddelen (stuifpoeder) op basis van derris en pyrethrum, of huishoudinsecticiden, die deze stoffen be vatten, in de handel. Nu kan men zich afvragen, waar die vlooien nu opeens vandaan ko men. Waarschijnlijk is het een gevolg van het toegenomen aantal honden en katten. Een vlo is nu eenmaal niet kieskeurig, wanneer het om bloed gaat. Zo is b.v. een kattenvlo bepaald niet kieskeurig. Zij zoekt zelfs graag een andere bloedgever (b.v. mensen) op. De andere soorten parasiteren even vrolijk op dezelfde manier. Var kensstallen kunnen zelfs wemelen van mensenvlooien, terwijl ook in droog zand de vlooienlarven uitstekend gedijen. Belangrijk is huisdieren te ontvlooien met een vlooienpoeder, waar bij men uiteraard wel goed de gebruiksaanwijzing in acht moet nemen. En mocht men na goed stofzuigen, kleedjes en matten luchten en kloppen en het ontvlooien van huisdieren nóg last hebben van die springende bijters, dan kan men zich om nader advies in verbinding stellen met de afdeling openbare orde en veiligheid van de gemeen te, tel. 3838 toestel 157. Met ingang van 15 augustus a.s. zullen er in het overdekte zwembad (Parkweg 4, Venray) weer zwemles sen worden gegeven. Er is een cur sus voor kinderen van 6 tot en met 15 jaar en een cursus voor personen van 16 jaar en ouder. Kinderen die in de loop van de cursus 6 jaar worden kunnen ook voor deelname worden aangemeld. De kosten van de cursus bedragen voor kinderen 60,en voor per sonen van 16 jaar en ouder 77.50. In deze bedragen zijn de kosten van lesgeld en enrtee begrepen. Gedurende" de cursus, die zal du ren tot en met 11 november a.s., kan tweemaal per week op voor een ieder vastgestelde tijden aan de lessen worden deelgenomen. Het cursusschema ziet er als volgt uit: Cursus voor personen vanaf 16 jaar: 1 maandag 20.0020.30 uur donderdag 20.0020.30 uur 2. maandag 20.3021.00 uur donderdag 20.3021.00 uur 3. dinsdag 20.0020.30 uur vrijdag 20.0020.30 uur 4. dinsdag 20.3021.00 uur vrijdag 20.30—21.00 uur Cursus voor kinderen vanaf 6 jaar: 5. maandag donderdag 6. maandag donderdag 7. maandag donderdag 8. dinsdag vrijdag 9. dinsdag vrijdag 10. dinsdag vrijdag Formulieren voor 16.30—17.00 uur 16.30—17.00 uur 17.00—17.30 uur 17.00—17.30 uur 17.30—18.00 uur 17.30—18.00 uur 16.30—17.00 uur 16.30—17.00 uur 17.00—17.30 uur 17.00—17.30 uur 17.30—18.00 uur 17.30—18.00 uur deelname zijn verkrijgbaar aan de kassa van het zwembad. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de markt op maandag 8 augustus 1977 wegensi de kermis verplaatst zal worden naar de Dr. Poelsstraat. In verband hiermede zal de Dr. Poelsstraat op 8 augustus van 05.00 uur tot 14.30 uur voor het rij verkeer gesloten zijn. Venray, 18 juli 1977 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris. In de periode van 1 t.m. 5 augustus a.s. zal in verband met het aanleggen van de nieuwe kruising het kruispunt Zuidsin- gel-Brukske-Lindenstraat voor alle verkeer worden afgesloten. Dat betekent vijf dagen ongerief voor de bewoners van Brukske omdat men deze woonwijk dan alleen nog maar via de Henri Dunantstraat per auto, fiets of brommer kan verlaten of inkomen. Bovendien zal Brukske die vijf dagen verstoken zijn van openbaar vervoer, omdat ook de bus de wijk niet in kan. Het gemeentebestuur is zich zeer wel bewust van het ongerief dat de Brukske-bewoners wordt aangedaan. Er zal alles aan worden gedaan om de last tot een minimum te be perken. Van de andere kant vraagt het gemeentebestuur alle begrip en medewerking van de bewoners tijdens de komende vijf moeilijke dagen. De oude (bestaande) Zuidsingel blijft open vanaf de Leunseweg tot aan de Lindenstraat. Via de Linden- straat en de Eikenlaan kan men dan weer komen op de Oostsingel en vandaar op de Henri Dunantstraat. Om van de Henri Dunantstraat op het openblijvende gedeelte van de oude Zuidsingel te komen wordt moeilijker, omdat er die vijf dagen eenrichtingsverkeer wordt ingesteld voor de Lindenstraat en de Eiken laan. EENRICHTINGSVERKEER Het gedeelte van de Lindenstraat, gelegen tussen de Zuidsingel en de Eikenlaan wordt afgesloten voor alle verkeer vanuit de richting Oude Oostrumseweg en gaande in de rich ting van de Zuidsingel (Brukske). Het gedeelte van de Eikenlaan, gelegen tussen de Lindenstraat en de Zuidsingel wordt afgesloten voor alle verkeer, komende vanuit de richting Zuidsingel en gaande in de richting van de Lindenstraat. Burgemeester en wethouders van Venray maken hieibij bekend dat bij hun besluit van 13 juli 1977, nr. 1150, de bij besluit van 27 novem ber 1974, nr, 1946, laatstelijk gewij zigd bij besluit van 2 maart 1977, nr. 348, aan P. Stoks en Zoon Taxibe drijf b.v., Patersttraat 23 te Venray, verleende vergunning voor het ver voer van personen met 18 taxi's zo danig is gewijzigd dat deze voortaan geldt voor 20 taxi's. Hun eerstgenoemde besluit is per gelijke datum in werking getreden (hetgeen wil zeggen dtt een even tueel in te stellen beroep geen schor sende werking heeft). Belanghebbenden kunnen tegen de onderhavige beschikking binnen dertig dagen na deze bekendmaking beroep instellen bij gedeputeerde staten van Limburg te Maastricht. Venray, 15 juli 1977. Burgemeester en wethouders voor noemd, G. H. Schols, loco-burgemeester A. L. G. Janssen, loco-secretaris PARKEERVERBODEN Terwille van de verkeersveiligheid in deze straten tijdens die vijf da gen wordt tijdelijk het parkeren ver boden: aan de oostzijde van de Linden straat voor wat betreft het ge deelte tussen de Zuidsingel en de Eikenlaan en aan de zuidzijde van de Eiken laan voor wat betreft het gedeel te tussen de Lindenstraat en de Zuidsingel. BUSHALTE VERVALT Een voor de bewoners van Bruks ke wel zeer vervelende omstandig heid is, dat ook de bussen van de Zuid-Ooster ,dde de stadsdienst ver zorgen niet meer via het kruispunt Zuidsingel-Brukske-Lindenstraat in de woonwijk kunnen komen van 1 t.m. 5 augustus. Daarom komt de bushalte in Brukske tijdelijk te vervallen. Daar voor in de plaats voor deze vijf da gen een nieuwe bushalte aan de Pla taanstraat, hoek Acaciastraat. De bus rijdt dan vanaf de Leunse weg, via de Acaciastraat naar de halte in de Plataanstraat om dan via de Zuidsingel en de Leunseweg naar het centrum te rijden. Voor alle duidelijkheid nogmaals: vanaf 1 t.m. 5 augustus a.s. is de Henri Dunantstraat de enige toe gangsweg naar en uitvalsweg van Brukske. Mededeling aan ingeschrevenen van de lichting 1978 Aangezien voor de lichting 1978' het aantal voor oproeping beschik bare dienstplichtigen groter is dan het aantal benodigde dienstplichti gen, heeft de Minister van Defensie besloten tot een aantal maatregelen waarbij ingeschrevenen van deze lichting kunnen worden bestemd tot buitengewoon dienstplichtige. De oudste zoon uit een gezin van tenminste vijf kinderen, die voor de lichting 1978 is ingeschreven kan. op zijn verzoek worden bestemd tot buitengewoon dienstplithcige. Hier bij gelden als voorwaarden dat de oudste zoon tevens het oudste in le ven zijnde kind uit het gezin is en dat onder de vier of meer andere kinderen tenminste nog twee zonen moeten zijn. De aanvraag hiertoe moet worden ingediend door tussenkomst van de burgemeester van de woonplaats, en wel zo spoedig mogelijk Daarmede behoeft dus niet te worden gewacht totdat men voor de militaire dienst is goedgekeurd. Met het indienen van de aanvraag moet zeker niet worden gewacht totdat men voor de mili taire dienst wordt opgeroepen. In dat geval is men n.l. reeds bestemd tot gewoon dienstplichtige en dan zal slechts bij wijze van uitzonde ring, bijv. als het aantoonbaar niet mogelijk was de aanvraag eerder in te dienen, het verzoek alsnog in overweging kunnen worden geno men. Wellicht ten overvloede zij er op gewezen dat, wanneer van deze mo gelijkheid gebruik wordt gemaakt, voor jongere broers dè voorwaarde om voor vijstelling wegens broeder- dienst in aanmerking te komen, n.l. dat tenminste twee broers hebben moeten dienen (zie artikel 19 van de Dienstplichtwet) ook in deze geval len onverminderd blijft gelden. Tenslotte wordt er nog de aan dacht op gevestgd, dat de sedert 1956 bestaande regeling inzake vrijstel ling voor de oudste zoon van een weduwe onverkort gehandhaafd blijft. Voor die vrijstelling komt in aanmerking de dienstplichtige, die het oudste in leven zijnde kind is uit een gezin met tenminste vier kin deren (voor de lichting 1969 en oude re lichtingen: vijf kinderen), indien het hoofd van het gezin weduwe is en de dienstplichtige voor haar een onontbeerlijke steun is bij de opvoe ding van de andere kinderen. Deze vrijstelling moet worden aange vraagd door tussenkomst van de burgemeester van de woonplaats, nadat de dienstplichtige de oproe ping voor opkomst in werkelijke dienst voor eerste oefening of de eventueel daaraan voorafgaande waarschuwingsoproeping heeft ont vangen. Met 537 mannelijke werklozen, eind juni, staat Venray in procenten uitgedrukt het laagste in onze pro vincie. Bij een vergelijking met de laatste maanden blijkt, dat deze si tuatie zich al enige tijd handhaaft. Zo was eind april van dit jaar het provinciale percentage 7.2% en in Venray 4.8%; eind mei provincie 6.9% en dn Venray 4.9%; eind juni provincie 7,1% en in Venray 4.6%. In alle drie gevallen was er in Lim burg geen enkele gemeente waar het werklozen-percentage lager lag. Het aantal mannelijke werklozen in die drie maanden (april, mei en juni) was als volgt: 561, 573 en 537. Terwijl praktisch in geheel Limburg in de maand juni het aantal werk lozen steeg .daalde dat in Venray met 36. Men mag dat ongetwijfeld als zeer gunstig beschouwen, evenals het feit dat Venray de minste werkloze mannen heeft. Maar men moet toch wel wat voorzichtig zijn met zijn enthousiasme. Vermoedelijk zal het cijfer eind deze maand en ook eind augustus wel een flink stuk hoger liggen. De schoolverlaters hebben zich nog lang niet allemaal gemeld als werkzoekenden en zij zullen waarschijnlijk op de arbeidsmarkt- situatie zowel in Venray als in de provincie grote invloed hebben. Een kleine teleurstelling moeten we al slikken bij de werkloze vrou wen. Het aantal bleef de laatste maanden vrij konstant, maar is nu van 229 gestegen naar 241. Ook het aantal openstaande arbeidsplaatsen bij de vrouwen is miniem. Eind mei waren er nog 45 arbeidsplaatsen va- kant, einde juni nog slechts 25. "Wie gedacht mocht hebben dat door de daling van het aantal werk loze mannen met 36, nu ook het aan tal openstaande arbeidsplaatsen wel gedaald zou zijn, vergist zich toch wel echt. Waren er einde mei nog 178 openstaande aanvragen voor per soneel. eind juni was dit aantel ge stegen tot 249. Ook dit mag men een gelukkige Tendens noemen, al is het dikwijls zeer moeiijk deze open staande arbeidsplaatsen te bezetten. Het gaat hier meestal om gespecia liseerde beroepen. In de nacht van vijdag op zater dag te omstreeks 1 uur werd een autobestuurder (in de auto zaten zijn echtgenote en schoonouders) tot drie maal toe gedwongen te stoppen, o.a. op de Deurneseweg, de Leunseweg en de Julianasingel, door een andere automobilist. In deze auto zat nog een tweede persoon. De eerste keer stopte de automobilist en uit de auto stapte een man, welke tegen de stop pende auto schopte. De tweede keer op de Leunseweg gelukte het de be stuurder om de auto heen te rijden, maar op de Julianasingel gelukte hem dat niet. Nu stepten beide man nen uit de auto en ze bonkten op de ramen en schopten tegen de auto, waardoor er deuken ontstonden. Voordat de politie arriveerde waren de mannen met groenkleurige Mini verdwenen en in geen velden of we gen meer te bespeuren, zodat de po litie de auto niet meer kon ontdek ken. Tot nog toe is het de politie nog niet gelukt deze wegpiraten te achterhalen. De familie, welke de nodige angst van het optreden van de wegpiraten had te verduren, kon geen verklaring geven, want voor zover zij weten hebben ze geen vij anden of personen welke het zo te gen hun gemunt zouden hebben. Het is echter te hopen dat er Zich getui gen zullen melden, die de politie op het spoor kunnen zetten voor aan houding van deze wegpiraten. Ten nadele van B. v. D. werd de tegenover zijn woning aan de Overloonseweg geparkeerde auto de linker buitenspiegel afgebroken.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9