VAKATURE- BANK as VENRAY Politierechter Polsstokspringen te Melderslo 30 jaar geleden Inrichting motorcross oefenterrein Nieuwbouw „De Keg" Auto stond in achteruit- versnelling Vermiste patiënt dood gevonden, Restauratie Gildetrom Materiële schade Wapenbezit Vijf jongens blusten bosbrand Te diep in het glaasje gekeken Mishandeling Ergerlijk vandalisme Diefstallen: Na aanrijding doorgereden Brandjes Politiemannen bleven steken: in lift- Auto in een sloot Parkeer- en speelterrein in Heide rar ina rans van de kamp inancieringen Zondag 17 juli a.s. organiseert Co mité Geschiedenis Melderslo iets groots, dat in zuid Nederland nog niet vertoond is en wel polsstokver- springen in het Vlasven te Melders lo. In deze prachtige natuurrijke omgeving kan iedereen genieten van deze prachtige sport. Het programma van deze dag is: Vanaf 11 uur früshoppen met gezel lige muziek van de Merlo Freunde. Om 14 uur opening door wethouder Chr. Claassens. Zeker 10 polsstok springers van de Polsstokbond Ho! land zullen demonstraties verzorgen. Hierna krijgen diegenen, die zich in geschreven hebben de kans om te weten te komen, wie het verste kan springen met de polsstok. Men krijgt tweemaal de gelegen heid om te springen. Dus diegenen die nog nooit met een polsstok ge sprongen hebben, krijgen de tweede keer volop de kans Al het materiaal en adviezen worden verstrekt door de aanwezige leden van de Polsstok- bond Holland. Deelnemers, ook da mes, moeten minimaal 16 jaar zijn, kunnen zwemmen en schoenen aan hebben. Uit de gehele omgeving wil men meedoen. Men kan zich nog vandaag opgeven en wel bij H. Litjens, Da- niëlweg 15, Melderslo, tel. 04709-3366 onder betaling van het inschrijfgeld van 5, Dan zal bekeken worden of men nog mee kan dingen voor de prach tige bekers en medailles. Na het polsstokverspringen is nog volop gelegenheid om gezellig na te praten met de klanken van de kapel Merlo Freunde. Om 9 uur zullen de prijzen wor den uitgereikt. Het prachtige gebied van het Vlasven in het centrum van Melderslo is geheel sfeervol opge maakt Wanneer het slecht weer zou zijn levert dit geen probleem op, want er staat een grote tent, van waaruit men het gehele Vlasven kan over zien. Douche- en kleedgelegenheid is in de kasteelruïne. Drank en etens waren zijn volop voorradig. De technische leiding en het com mentaar wordt gegeven door de landskampioen polsstokverspringen 1974 dhr. Rog Klootwijk uit Moor drecht. Het zal een spannende, sportieve middag worden, aanvang 2 uur. <if In maart j.l. hebben burgemeester en wethouders besloten van het mi nisterie van defensie een stuk grond, gelegen aan de Bakelsedijk nabij het vliegveld „De Peel" te huren. De bedoeling is hierop een oefenterrein voor motorcrossers aan te leggen. Intussen is gebleken, dat van de zijde van de jachtcombinatie hier tegen geen bezwaren zijn. Ook de commissie voor ruimtelijke ordening heeft zich met de plannen kunnen verenigen. Het inrichtingsplan is opgesteld in nauwe samenwerking met de K.N.M.V. en N.M.B. en Ge- limbra. Er is een huurovereenkomst opgesteld tussen de gemeente Ven- ray als verhuurder en.de M.C. Jans- lust als huurder. Het rijden van niet-gebondenen is eveneens gewaarborgd, mits deze crossers ook verzekerd zijn. Voordat aan de gemeenteraad voor de inrichting van het terrein een krediet wordt gevraagd, zal de be stuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk nog een ad vies aan het college moeten uitbren gen. Er wordt wel uitdrukkelijk ge steld, dat het terrein niet gebruikt kan worden voor het organiseren van wedstrijden. Het bouwen van de nieuwe open bare kleuter- en basisschool „De Keg" op de hoek van de Vollenberg straat en de Blauwververstraat wordt straks enigszins problematisch omdat het onderwijs moet doorgaan terwijl de nieuwe school wordt ge- bouwd. Het beste zou zijn, wanneer eerst de bestaande houten kleuterschool wordt afgebroken om ongestoord verder te kunnen bouwen. Het schoolhoofd en de oudercommissie zijn er mee akkoord gegaan, dat tij delijk in de onmiddellijke nabijheid een onderdak voor de kleuterschool wordt gezocht. De 37-jargie bestuurster van een personenauto mevr. P. J. C., echt- note van v. G. zal meer dan de schrik van haar leven hebben ge kregen ,toen ze haar auto voor de garagedeur van haar woning in de Beethovenstraat wilde starten. De automatische gangwisselaar stond in de achteruit en waarschijnlijk heeft ze, toen ze dat bij het starten be merkte, in plaats van op de rem pedaal op de gaspedaal getrapt. De auto schoof achteruit, ramde de ga ragedeur en kwam tegen de muur van de garage tot stilstand. De be stuurster kon met veel moeite uit de zwaar gehavende auto worden be vrijd en moest met diverse verwon dingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De sinds 28 mei j.l. vermiste pa tiënt van het psychiatrisch centrum St. Servatius, Th. Willemse, afkom stig uit Nijmegen, is dood aangetrof fen. In een op het bedrijf van P. san de Beekweg gelegen aardappelafval. put werd zijn lijk gevonden. Deze put was gevuld met blubberige af val en was ongeveer 75 centimeter diep. Zowel door personeel van het psy chiatrisch centrum als door de po litie is sinds de vermissing alles in het werk gesteld om de vermste op te sporen. De man stond bekend als iemand die graag ronddwaalde. Het lijk is door een Venrayse arts onderzocht, maar deze kon geen sporen van geweld ontdekken. Het vermoeden is gewettigd dat de man totaal uitgeput is geraakt en in de afvalput terecht is gekomen. Het zal wel altijd een raadsel blijven hoe de juiste toedracht is geweest. Het stof felijk overschot is later overgebracht naar het psychiatrisch centrum. Ten behoeve van de restauratie van een uit ca. 1600 daterende gilde trom zullen burgemeester en wet houders 1.800,beschikbaar stel len. De commissie van beheer voor het geschied- en oudheidkundig museum Venray zal met de eigenaar van de trom, het Gilde Sint Jan, in overleg treden over het gebruik van de trom. Men gaat er vanuit, dat de trom in feite dn een museum thuishoort, maar dat zij zo nodig door het gilde mag worden gebruikt. Op de kruising Westsingel—Kemp- weg was het niet verlenen van voor rang oorzaak dat een botsing ont stond tussen de personenauto's be stuurd door de 45-jarige H. J. en de 26-jarige J. C. beiden uit Venray. Op het Molenpad wilde de 56- jarige bestuurder van een personen auto A. L. na links van de weg ge parkeerd te hebben weer aan het verkeer deelnemen, maar bemerkte bij het wegrijden de bromfiets, be stuurd door de 17-jarige R. C. uit Venray, welke uit tegenovergestelde richting naderde, niet op. In beide gevallen bleef het bij materiële schade. Door een politiepatrouille werden twee lifters aangehouden, de 18-jari- ge H. D. en de 20-jarige J. M. bei den afkomstig uit Deume. In beslag genomen werden een groot, goed ge slepen stiletto en een z.g. werpmes. Tegen beide personen werd proces verbaal opgemaakt wegens verbo den wapenbezit. Op een groot open plek in het bos aan de Spur kt was bosbrand uitge broken .Dankzij het kordate optre den van 5 jongens, waarvan ons de namen niet konden worden doorge geven. kon de schade aan de omlig gende bossen beperkt worden ge houden. De jongens deden het enige juiste wat ze doen konden: ze liepen niet weg, maar begonnen onmiddel lijk met primitieve middelen de vuurhaard te bestrijden. Toen de brandweer arriveerde was het ge vaar voor uitbreiding al geweken. De politie kreeg telefonisch mededeling dat een personenauto in een sloot aan de Zuivelweg was ge reden en dat de bestuurder dronken zou zijn. De man kon worden aan gehouden en hij bleek inderdaad zo veel te hebben gedronken dat hij niet in staat was zijn voertuig be hoorlijk te besturen. Hij bood tijdens vervoer naar het politiebureau ver zet. De man werd ter ontnuchtering in de daavoor bestemde ruimte in gesloten. Op advies van de ontboden arts werd geen bloedproef genomen en werd de man overgebracht naar het ziekenhuis. Het bleek de 42-ja- rig eA. R. uit Numansdorp te zijn. die hier op een camping zijn vakan tie doorbrengt. Procesverbaal werd aangezegd. Verder hield de Venrayse poli tie de volgende bestuurders aan, welke na blazen de bekende bloed proef moesten ondergaan. De 34-ja- rige W. v. O. iut Overloon; de 25- jarige M. C. uit Horst; de 32-jarige M. T. uit Tegelen. Deze laatste kreeg tevens op zijn verzoek nachtlogies op het bureau, terwijl de 39-jarige Venray er M. v. d. L. op zijn verzoek thuis werd afgeleverd. Een 52-jarige bestuurder van een personenauto, afkomstig uit Gemert, werd door Venrays politie aangehou den en deze konstateerde dat de be stuurder onder invloed van alcohol verkeerde. Blazen en bloedproef en procesverbaal was het gevolg. De 16-jarige H. D. uit Venray heeft bij de politie aangifte gedaan dat hij door twee Venrayers J. Th. en H. D. was mishandeld geworden. TE YSSELSTEYN EN VENRAY Een nog in goede staat verkerende oud model brandweerauto van de Venrayse onderwijzer T. en onder gebracht in een schuur aan de Jan Poelsweg, is door vandalen ernstig vernield. Alle ruiten van de brandweerauto waren 'kapot gegooid, alle knoppen in de cabine waren verwijderd, de cligncteurs waren verhield en de ge hele bedrading was eruit getrokken. Door de woordvoerder van Venrays politie werd dit als een zeer ernstig geval van vandalisme bestempeld. Het is niet onmogelijk dat er per sonen zijn die de politie op het spoor van de daders kunnen zetten. Om trent de juiste hoogte van het scha debedrag kon no? niets worden ge zegd omdat het gaat om veel onver vangbaar materiaal. W. uit Venray deed mededeling da het dak van zijn in het Schouten straatje geparkeerde personenauto vernield was Dit linnen dak was opengesneden. Ook dat werd als vandalisme bestempeld want kenne lijk zijn de dader(s) niet in de auto geweest. Bij de, tweede auto van de zelfde eigenaar was met een hard voorwerp tegen de ruiten gegooid, waardoor er diepe krassen waren ontstaan. Aan personenauto's van vier be woners van de Bontekoestraat en van twee bewoners van de Hoender straat bleken dinsdagmorgen ver nielingen te zijn aangericht. In alle zes gevallen betrof het ruitenwis sers en antennes en een enkele bui tenspiegel. In een der auto's tevens twee deuken in een der portieren. G. W. uit Venray deed aangifte van diefstal van een spijkerjasje waarin aanwezig een portefeuille met Ned. paspoort, een cliënten- kaart en een agenda. Het jasje werd in een café gestolen. Zakagenda en cliëntenkaart werden door een onbe kende bij een der Venrayse banken bezorgd en deze konden het aan de eigenaar ter hand stellen. S. uit Venray deed aangifte van diefstal van een scheerapparaat uit zijn woning .Als verdacht van deze diefstal werd de bij de justitie reeds bekend geworden 37-jarige Ven- rayer L. v. B. aangehouden. Hij be kende het scheerapparaat te hebben ontvreemd en tevens een knipbeurs inhoudende een bedrag van 17, aan buitenlands geld. Na bekentenis en opmaking van procesverbaal is de Venray er pensionwaarts' gtóoh- den. G. R. uit Venray deed aangifte van inbraak in zijn auto welke hij geparkeerd had staan op een weg getje naar de Rosmolen. Een tocht- raampje was opengebroken. Er werd echter niets vermist. Maandagmiddag omstreeks half 4 verleende op de kruising Hensenius- pleinSchoolstraat een tot nog toe onbekend gebleven automobilist geen voorrang aan de over de Schoolstraat rijdende personenauto, bestuurd door de Venrayer J. v d. S. Door dat niet verlenen van voor rang ontstónd een botsing, maar de veroorzaker reed door, zonder zijn identiteit bekend te maken. De Ven rayer zjt nu met de schade tenzij het de politie zal gelukken de ver oorzaker te achterhalen Daarbij kunnen mogelijke getuigen van dit ongeval de politie helpen. Zij wor den verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. Maandagavond werd een begin van brand gemeld tegenover de camping „D'n Oude Barrier" aan de Maasheseweg. Venrays brandweer welke in recordtijd ter plekke was, behoefde alleen maar wat na te blus. sen. Campingbewoners hadden de begin van brand reeds geblust, voor. dat deze ergere vormen kon aanne men. - Een vuilnisbak staande op de promenade was kennelijk in brand gestoken. Maar de brandblusser van een surveillanceauto van Venrays politie deed zijn werk en de scha de bleef beperkt tot een vernielde vuilnisbak. Het was maar gelukkig voor twee Venrayse politiemensen, dat de alarmbel werkte in de flat op de Veltumse Kleffen, want anders had den ze het wel langer dan een half uur moeten uithouden voordat per soneel van de woningbouwvereni ging Noord Limburg hen bevrijd had. De politiemannen maakten ge bruik van de lift, maar deze bleef tussen de eerste en tweede verdie ping steken. Sinds het vorig jaar een buitenlandse gastarbeider een gehe le nacht in de lift moest blijven is er door de woningbouwvereniging veel gedaan aan de verbetering, maar het komt herhaaldelijk voor dat de lift, mede door onjuist ge bruik, blijft steken. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus 1976 tot en met 12 juli 1977 werden 3255 vakatures op genomen dn de vakaturebank; op 13 juli 1977 was in 2336 vakatures voor zien, zodat er thans nog 919 plaat sen vakant zijn, waarvan 463 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: metselaars, leerling stucadoor, handlangers, opperlieden (beton) timmerlieden, leerling dakdekker, meubelmaker, woninginrichter/ stoffeerder, uitvoerder, projekt- leider, stedebouwkundig mede werker, bouwkundig ingenieur, grondewrkers. in de metaalsektor: (leerling) automonteur, (halfwas) autospuiter .onderhoudsmonteur, lassers (CO2 autogeen/elektrisch), slijper/polijster, draaiers, frezers, draaier/frezer, hoorders, walser, leerling) machinebankwerker, plaatbankwerker, machinebedien- den, montagewerkers, algemeen metaalbewerkers, plaat/construc tiewerker, industrie-lakspuiters, gereedsch.stempelmaker, allround loodgieter, galvaniseur, werk tuigbouwkundig constructeur, montage vaklieden, kwaliteitscon troleurs. in de dienstensektor: administratieve kracht, assistent accountants, boekhoudkundig medewerk(st)er, commercieel me- dewerk(st)er, vertegen woordig- (st)er, vertegenwoordiger/inspek- teur, verkoopster, visverkoper, kelne/serveerster, kok, brood- en banketbakker, verpleegkundigen A en B, logopedist(e), tourauto- buschauffeur, part-time autobus chauffeur, chauffeurs internatio naal en nationaal. overigen: glazenwassers, magazijnbedien den, menger, tuindersknecht, medewerker plantenkwekerij, (leerling/halfwas) schoenherstel ler. De vakatures worden snel bezet. Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vervuld zijn. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot openbare bibliotheek LO venray Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Aanwinsten afdeling volwassenen: Blatty, W. P. De ingewijden (griez) Fówles, J. Het liefje van de Franse 'luitenant (hist, psych) Giese, A. Wie Schnee in der Wüste. (hist) Jaar te kijk; de zilveren camera. Lugt, A. van der. Hanneke van de pont. Maclean, A. De zeeheks, (av) Marchant, Catherine. Kirsten. (fam, hdst) Plisnier, E. Wat is homeopathie? Reeman, D. Konvooi onder vuur. (oori, zee) Sutton, Henry. Da voyeur. Waarschijnlijk was dichte mist en onbekendheid ter plaatse oorzaak dat de 39-jarige bestuurder van een personenauto H L. uit St. Anthonis op de splitsing Ripseweg—Twistweg te ver doorreed. Voordat hij dat kon corrigeren, kwam de auto in een sloot rechts van de weg tot stilstand. Er waren geen gewonden wel was de rechterzijde van de auto zwaar beschadigd. Aan de commissie voor openbare werken en verkeer zal advies wor den gevraagd over een voorstel aan de raad om een krediet beschikbaar te stellen voor de aanleg van een parkeerterrein en speelterrein nabij het gemeenschapshuis „De Gelder- koel" in Heide. Het voorterrein zal met een grond- zandlaag worden verhard, zodat een parkeerruimte zal ontstaan voor een zevental auto's. Het achterterrein zal van een asfaltverharding worden voorzien en zal dienen als speelter rein, waarop eventueel ook nog een vijftiental auto's kunnen parkeren. Het geheel wordt door groen omge ven. Het plan heeft inmiddels de volle dige instemming van de dorpsraad Heide gekregen. Vragen staat vrij, wij lenen graag geld uit U HEEFT GELD NODIG? Laten we proberen de handen ineen te slaan en elkaar vinden In een persoonlijke lening belt U gerust 04780-1818 Venray, Mastbos 12, telefoon 04780-1818 „Ik wou een handje helpen!" zei de dikkerd met de hand in het ver band. „En dat kostte u zowat een hand!", wist de politierechter. „Jaals je één vinger geeft, nem enze soms de hele hand." „Maar u stak een hand uit en toen nam de verdachte een vinger. Hoe ging dat precies?" „Tja, hoe ging dat. Met een heg- geschaar." „Ik bedoel: ging dat per ongeluk, was er iemand onvoorzichtig., of was het opzet?" „Hij was onvoorzichtig. Hij knipte met die heggeschaar zowat al m'n fikken af." „Wie was er het eerstt aan die heg bezig?" „Alletwee tegelijk. We zouden 'm samen fatsoeneren. Hij dient als on ze tuinafschei ding, ziet u." „Dat is natuurlijk niet verstandig. Als u beiden tegelijk aan de gang gaat en de één gebruikt zijn hegge schaar en de ander z'n blote hand." „Het kon makkelijk met de hand. D'r was helemaal geen schaar bij nodig." „Maar de verdachte zei, dat 't niet met de hand kon en dat hij daarom die heggeschaar wel moest gebrui ken. Wat voor heg was het?" „Een staande." „Dat begrijp ik. Maar ligusters of thuja's?" „Nee, groen. Maar ieder zou z'n eigen kant doen." „O, dus hij kwam door de heg heen met die schaar en knipte aan uw kant?" „Nee, hij deed bovenop, terwijl ik aan mijn kant een tak omlaag boog." „Hij kwam dus over de grens heen?" „Nog niet. De heg staat op zijn grond." „Mocht u wel op zijn grond ko men?" „Normaal niet, Dan schold-ie me uit. Maar nou ik zijn heg wou fat soeneren mocht ik er wel op." „Dan nam u dus zelf .Jt risico. „Nee, ik nam helemaal geen ge reedschap. Ik deed 't met m'n blote handen." „Ik bedoel dat u altijd gevaar loopt als u zich op andersmans ter rein begeeft." „Het was niet van een andere man. Het was van hém." De volgende getuige werd opge roepen. Er verscheen een volslanke jongedame met platinablonde lok ken. Die schilderde het tafereel als een episode uit een veldslag, met druipend bloed, afgerukte lichaams delen en een kermende gewonde. „Ik vroeg u wie de schuld draagt." Dat omzeilde ze met: „Waar er twee kijven, hebben er twee schuld." „Eleanora!" kreet de geteisterde. „Wat heb ik je gezegd!" „Hij is wat kleinzerig", onthulde Eleanora .„En dan denkt-ie altijd aan opzet." „Maar wat had hij vóór deze zit- tingg tegen u gezegd?" „Wat ik tegen u moest zeggen. Maar hij kan zoveel zeggen. Buur man heeft nog méér beloofd." De strijd bleef onbetwist. Of, als we de uitslag op de vingers natel len: 10 tegen 9 voor de buurman met de heggeschaar. En met Eleanora. Hij werd vrijgesproken wegens ge brek aan bewijs. „Maar 't riekt naar omkoping, althans beïnvloeding van getuigen", sputterde de officier. UIT PEEL EN MAAS: VAN 12 JULI 1947 - No. 28 „Oda, de Koningsdochter", door „Hioob" opgevoerd hebben we zon dag jJ. werkelijk van genoten. Het was in een woord een kostelijk spel. Wanneer wij onze totaal indruk wil len geven, dan zouden wij als pers- critici willen zeggen: „Sinds jaren zagen wij nergens zo'n hoogstaand spel van amateurs. Mogen wij „Hioob" van harte feliciteren met deze meesterlijke opvoering. Het was voor de heer Piet Vermeltfoort, de schrijver en regisseur, wel een bijzondere voldoening, dat alle spe lers met toewijding en overgave hun rol vertolkten en het aanwezige pu bliek volledig meeleefde in dit his torische spel van liefde en genade. Het moge wel eens openlijk geschre ven worden, dat cultureel Venray in deze schrijver en regisseur een sti mulerende kracht bezit, die nauwe lijks te vervaiigen zou zijn. Wij ho pen voor „Hioob". dat Venray dit historisch spel de waardering zal1 schenken, die het verdient. Ieder, die liefde en interesse beweert te be zitten voor ons Rooi en zijn geschie denis, kan dit bewijzen door een be zoek te brengen aan „Oda, de Ko ningsdochter". Het zijn uren van waarlijk geestelijk genot, een zeld- I zame gave in dit Rooi van stof en. puin. De Ruiterclub „De Peeldraver" te Ysselsteyn gaat zondag 13 juli a.s. ter gelegenheid van het 12%-jarig bestaan een ruitersportdag organi seren. In 1946 wist deze club beslag te leggen op de kampioenstitel van Limburg, met een team ruiters dat 't jaar daarvoor nog met de eerste oefeningen moest beginnen en waar van verschillende ruiters nog geen 16 jaar zijn, wat 'n kranig staaltje ia van oefening en discipline. In Yssel steyn staat de ruitersport op een zeer hoge trap van ontwikkeling. Alhoewel de bijen een slechte win ter hebben gehad en vele volken zijn omgekomen tengevolge van de kou de of door gebrek aan voldoende voedsel, hebben de overgebleven volken de schade volop ingehaald en wordt een overvloedige honingoogst verwacht Fanfare „St Catharina" van Leu nen werd weer met de eerste prijs bekroond in Winssum (Geld.) op 't aldaar gehouden concours. Hierdoor promoveerde „St. Catharina" tot de eerste afdeling. Als verplicht num mer werd uitgevoerd „Regina" en als vrijnummer „Achilles" van F. Rogister, welk stuk door de jury zeer werd geprezen. Bij thuiskomst werd een daveiende ontvangst be reid, een ontvangst die alle leden nog lang in herinnering zal blijven. Door velen werd het woord gevoerd en veel stoffelijks werd overhan digd, door de Leunse en Veulense burgerij. Aan de voorzitter werd een zeer mooi bedrag ter hand ge steld, dat zal dienen om nieuwe in strumenten aan te kopen, zodat „SL Catharina" het volgend jaar weer nieuwe successen mag boeken, maar dan met eigen instrumenten. Met een speciale Vitesse-bus maak te de firma Knapen woensdag een uitstapje met zijn personeel van haar lederwarenfabriek alhier. een tocht je door Zuid-Limburg waarbij de mooiste plekjes van deze aan na tuurschoon meest rijke streek van ons land, werden bezocht, o.a. de St. Servaas in Maastricht; grotten en ruïnes te Valkenburg en het vier- landenpunt (Vaals) waarbij ook het indrukwekkende kerkhof van Mar graten, niet werd vergeten. Voor al len een mooie dag. Venray Vooruit vraagt voor een door haar op te richten bureau ten dienste van het vreemdelingen ver keer een administratrice. Zeer aan gename, interessante en zelfstandige werkkring. Vereisten: behoorlijke algemene ontwikkeling en accuraat. Talenkennis strekt tot aanbeveling. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk, met vermelding van verlangd sala ris, aan het secretariaat Charles Ruysstraat N.W. 3. Zondag 13 juli a.s. zal weer eens sedert 7 jaren een wandeltocht wor den gehouden door de mooie dre ven van het Peel en Maasland. Ge rust zal worden bij het Oorlogsmu seum te Overloon. Houdt U van wan- deelnemers(sters) gaven zich reeds op, vooral onder de vrouwelijke tip pelaars, schijnt het animo groot te zijn. Wij hopen, dat de sportcommis- sie van Venray Vooruit, met vol doening op deze tocht zal kunnen terug zien en door meerdere gevolgd zullen worden. Dus tot zondagmid dag, 12 uur aan de start op de Grote Markt. Opbrengst collecte Stichting 1940- 1945: Venray 642,61 Caste nray 12,61 Leunen 122,58 Merselo 93.25 Oirlo 92.60 Oostrum 106,78 Smakt 12,53 Veulen 24,75 Ysselsteyn 112,92 Voetbalwedstrijd fa. Janssen—fa. Nelissen 155,80 1376,27 Collectanten en allen die op eniger lei wijze medewerkten, onze harte lijke dank. Woensdag arriveerde in onze ge meente een gezelschap van 25 fami lieleden van gesneuvelde Engelse soldaten, op het militaire kerkhof alhier begraven. De leiding van dit gezelschap, dat voor een groot ge deelte bij de ad optanten der graven logeert, berust bij Mrs. Mc Arthur uit Edinburgh, zij heeft ook uit naam der andere bezoekers haar grote vol doening te kennen gegeven over de keurige verzorging der graven op het Engelse kerkhof en de gastvrije ontvangst, hun in Venray bereid. De heer Revis, hoofd van de ULO- school hield voor dit gezelschap een uitstekende lezing over de strijd om Venray en het verzet. Vrijdagmid dag werd het Oorlogsmuseum van Overloon bezocht, zondag zullen Arnhem en Oosterbeek bezocht wor den. Aan de vooravond van 't ver trek zal Mrs. McArthur, haar bevin dingen over de reis in Limburg en het oortogsgravencomité, dinsdag avond om 6 uur over de zender Beek bespreken.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7