GEMEENTEPRAAT JUM Merselo NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting In de investeringsnota zijn tal van openbare werken opgenomen Aanwezigheid van dode water vogels melden ten gemeentehuize Voorzorgsmaatregelen tegen botulisme COLLECTEKALENDER VOOR JULI HINDERWET PROVINCIALE WEG ROND VENRAY VRIJ VOOR VERKEER SLUITING VAN BINNENZWEMBAD BEKENDMAKING SPREEKUREN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS AGENDA KERMIS IN YSSELSTEYN van 2 tm 5 juli CT Venrays ff, Mannenkoor Lourdescomité afd. Venray Euterpe-nieuws Zoals bekend, heeft de gemeenteraad zich de af gelopen weken zeer intensief beziggehouden met het investeringsprogramma over de jaren 1977 tot en met na 1980. In zijn vergadering van vorige week heeft de raad na veel discussie uit eindelijk zijn goedkeuring gegeven aan dit dikke boekwerk, waarin in volgorde van belangrijkheid een groot aantal uit te voeren werken zijn opge nomen. Bovendien staat in deze nota aangegeven hoe de gemeente de kosten van al deze inves teringen denkt te kunnen financieren. Reeds eerder hebben wij er op gewezen, dat veel van de op de investeringsnota voorkomende noodzakelijk uit te voeren werken het gevolg zijn van het in betrekkelijk korte tijd uitgroeien van Venray van een agrarische gemeente tot een in dustrie- en centrumgemeente. Hiervoor krijgt men thans de rekening gepresenteerd. Hoewel ook ten behoeve van het welzijn van de inwoners van Ven ray een groot aantal noodzakelijke investeringen in het programma zijn opgenomen, ligt het zwaarte punt uiteraard op de uitvoe ring van veel openbare werken. In de komende weken zullen wij uitvoerig ingaan op hetgeen in de ze investeringsnota is opgenomen. Deze keer vragen wij de aandacht voor de geplande openbare wer ken. RINGWEGEN De aanleg van ringwegen in het kadrè van het Centrumplan staat ge noteerd voor dit jaar alsmede voor 1930. Het gaat hier om de reconstruc tie van de Langeweg, vanaf de Heen^Lerstraat, Pastoor Ruttenstraat, Paterslaan en Oude Oostrumseweg tot Julianasingel. Voor 1981 staat de reconstructie van de Julianasingel op het programma. Deze weg moet in de toekomst worden versmald van 9 m. breedte naar 6% m. met par- keerstroken. De reconstructie en vervanging riolering Wilhelminastraat staat ge noteerd voor 1978. De reconstructie Grote Markt, Hofstraat, Marktstraat, Eindstraat en Schoutenstraatje plus riolering heeft het jaartal 1980 meegekregen. Een jaar eerder is de reconstructie Schoolstraat, Jan Hensenstraat en Hoenderstraat (gedeelte tot Bonte koestraat) plus riolering gepland, terwijl voor 1980 de reconstructie Henseniusstraat en Langstraat plus riolering staat aangegevén. CENTRUMPLAN Wanneer in het kader van het cen trumplan het Henseniusplein voor het verkeer zou worden afgesloten, moet op de Kempweg tweerichtings verkeer mgoelijk zijn naar het ge plande parkeerterrein. De Kempweg moet dan voorzien worden van par- keerstroken Volgens de investerings- nota moet hieraan in 1981 warden gedacht. Vanaf heden tot en met 1979 moe ten in het kader van het centrum plan bedrijfsstraatjes voor ont sluiting tussen Grotestraat en Ju lianasingel en twee straatjes tussen Schoolstraat en Grotestraat actueel worden geacht terwijl de vervan ging van de riolering Patersstraat voor 1981 is aangegeven. Dit werk is nog niet urgent en is afhankelijk van de verdere afbouw van Leunen en De Wieën. Voor dat jaar staat ook het groen plan nabij de Grote Kerk vermeld. De aanleg van de definitieve vorm is afhankelijk van het eventueel realiseren van de noordtangent, waarbij uiteraard de graven die nog aanwezig zijn gerespecteerd zullen worden. Voor een goed funktioneren van de zuiveringsinstallatie moet vanaf de LTS tot de overstort Weg om de Zwarte Klef een zwaar stamriool worden aangelegd. De investering is gepland voor de jaren 1978 en 1979. Zoals bekend staat voor dit jaar de reconstructie Smakterweg en Bos weg alsmede de aanleg van riolering in de Smakterweg op het program ma. VERKEERSLICHTEN Voor het volgend jaar is de aan leg van een verkeerslichteninstal latie Langstraat en Leunseweg (kruising Zuidsingel) noodzakelijk na het gereedkomen van de sin gels. Het ligt in de lijn. der verwachtin gen, dat nog meer verkeersinstal- laties zullen moeten worden ge plaatst. Omdat hierop nog weinig zicht bestaat, is hiervoor een pro memorie-post geraamd. Ook de bewegwijzering zal de no dige aandacht moeten heben. Na het gereedkomen van de singels, moet op de kruispunten Langstraat en Leunseweg (kruising met Zuidsingel) een nieuwe bewegwijzering komen in 1978, terwijl nog wordt nagegaan of en in hoeverre de bestaande be wegwijzering zal moeten worden aangepast. Na het gereedkomen van de Oost singel en Zuidsingel (tot Leunseweg) en Zuidsingel tussen Kruisstraat en Langstraat (exclusief rijwielpaden), vormt het gedeelte Zuidsingel tus sen Kruisstraat en Leunseweg de nog ontbrekende schakel om het sin gelsysteem tussen Stationsweg en Langstraat op het juiste profiel (met rijwielpad en/of parallelweg) te brengen. In verband daarmee wordt het nodig geacht om de reconstruc tie van de Zuidsingel tussen Kruis straat en Leunseweg plus rijwielpa den tussen Kruisstraat en Lang straat in 1978 uit te voeren. De laatste jaren met name in 1975 werd men in Neder land enige malen geconfronteerd met massale sterfte van watervogels, vooral in de zomermaanden. Hoewel chemische verontreiniging van het oppervlaktewater vogelsterfte kan ver oorzaken, is gebleken, dat ook BOTULISME de dood van watervogels kan veroorzaken. Botulisme is een voedselvergiftiging bij dieren of bij mensen, welke wordt veroorzaakt door het opnemen van eten of drin ken, dat besmet is met wat in wetenschapskringen ge noemd wordt „botulinumtoxine". Ofschoon de watervogel sterfte door botulisme geen reëele bedreiging voor de volksgezondheid behoeft te vormen, is het wel verstandig om b.v. niet te gaan zwemmen in open water, waarin dode watervogels voorkomen. Omdat voorkomen nog altijd beter is dan genezen heeft het Ministe rie van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne een aantal maatrege len ter bestrijding van botulisme en de coördinatie daarvan opge steld. Ofschoon men in de gemeente Venray nog niet op grote schaal met de watervogelsterfte is gecon fronteerd, lijkt het ons toch wel wenselijk iets meer bekendheid te geven aan deze maatregelen. RICHTLIJNEN Een belangrijk element in dé richt lijnen vormt de opruiming van dode vogels. Gesteld wordt, dat men vo gelkadavers NIET met blote handen moet aanraken om besmetting te voorkomen. De waterbeherende instanties heb ben de opdracht gekregen om uit milieuhygiënische overwegingen de opsporing en opruiming van vogel kadavers ter hand te nemen. Ten minste eenmaal per dag moet het oppervlaktewater waarin vogel sterfte kan voorkomen, worden ge ïnspecteerd. Bij voorkomende sterfte moeten alle dode vogels direct uit het water of van de waterkant wor den verwijderd. Degenen, die hier mee zijn belast moeten plastic hand schoenen dragen. Het tijdig verwijderen van dode vogels is nog steeds de beste maat regel ter bestrijding van botulisme. MEDEWERKING VAN BEVOLKING Hoewel er in Venray nog geen enkele reden is om zich zorgen te maken over botulisme-besmetting is het toch goed, dat iedereen mee werkt om een eventuele besmetting te voorkomen. Dat kan men doen door b.v. in de venmengebieden uit te kijken naar de mogelijke aan wezigheid van dode watervogels. In de maand' juli mag alleen op de 30ste worden gecollecteerd door "de welpen en verkenners van de St. Petrusgroep. Deze collecte wordt gehouden als plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollecte- wezen. Alleen voor deze actie is een col- .ectevergunning gegeven. Collec teren buiten de aangegeven dag is niet toegestaan. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Meerlo-Wanssum ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: C. W. J. Baron de Weichs de Wen- ne, Maasheseweg 4 te Geijsteren om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een mestopslagbassin. Adres in richting Oostrumseweg te Geijsteren. kadastraal gemeente Wanssum sec tie D nr. 631. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze beKendmaking Inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De Ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op maandag 18 juli 1977 om 10.00 uur in het gemeentehuis te Meerio. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht Venray, 1 juli 1977 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. G. H. Schols, loco-burgemeester A. L. G. Janssen, loco-secretaris Wanneer men deze signaleert, dan mag men de dode vogels niet met de blote handen aanraken. Het beste is de kadavers te laten liggen en direct de vondst te melden ften gemeenitehui'ze (teL 04T80-Q838 toestel 155). GEEN DIRECT GEVAAR Aan het optreden van botulisme bij watervogels zijn meestal geen directe gevaren voor de gezondheid van de mens verbonden. Er is in het algemeen geen reden om op grond van het voorkomen van botulisme bij watervogels zwem- en baadver- boden in te stellen voor open water. Recreanten dienen het hanteren en opruimen van dode vogels aan de bevoegde instanties over te laten en doen er evenwel verstandig aan NIET te gaan zwemmen in open wa ter, waarin zich vogelkadavers be vinden. Maandagmiddag j.l. is het nieuwe gedeelte van de provinciale weg tussen de Deurneseweg en de Maasheseweg deel uitmakend van de toekomstige weg Venlo— Boxmeer officieel vTy gegeven voor het verkeer. Deze openstelling betekent een belangrijke verlichting van de ver keersintensiteit door het Venrayse centrum, omdat het verkeer, komen de uit de richitng Venlo, recht streeks kan doorrijden naar het in dustrieterrein Smakterheide (Maas heseweg) of naar Noord-Brabant. Hoewel het hier een provinciale weg betreft is het toch goed, om er van de zijde van dé gemeente op te wijzen, dat er vooral in de begin periode gevaarlijke situaties kun nen ontstaan nu het verkeer nabij het viaduct onder de Deurneseweg kan dóórrijden. Automobilisten, komende uit de richting Venlo, dienen bij het links- afslaan in de richting van de Deur neseweg nux terdege uit te kijken voor het tegemoetkomende verkeer van de richting Maasheseweg. SPELENDE KINDEREN De afgelopen maanden, toen de weg wèl gedeeltelijk was aangelegd, maar nog niet opengesteld voor het verkeer, werd de weg veelal gebruikt door spelende kinderen, die hier een pracht van een rolschaatsbaan vonden. Nu is het spelen op die weg le vensgevaarlijk geworden. Ouders doen er goed aan hun kinderen op dit gevaar te wijzen. Maandagavond heeft men diverse kinderen van de weg moeten sturen. Het gemeentelijk binnen-zwembad is in de periode van 3 juli tot en met 14 augustus a.s. gesloten wegens re paratie en onderhoudswerkzaamhe den. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat door gedeputeerde staten van Limburg bij him besluit van 16 mei 1977, 4e afdeling nr. BG 2745. is goedgekeurd het raadsbesluit tot onttrekking aan het openbaar ver keer van een gedeelte van de weg nr. 246, gelegen ten oosten van dé Spurkterdijk. Het goedgekeurde raadsbesluit ligt vanaf 1 juli 1977 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage op de gemeentesecretaris, Maasheseweg 1, kamer 204. Ingevolge het bepaalde in artikel 11a van de Wegenwet staat uiterlijk tot de dertigste dag voor iedere be langhebbende van de beslissing van gedeputeerde staten voornoemd, be roep open op de kroon. Venray, 24 juni 1977. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Burgemeester mr. H. J. M. Defe sche zal op de woensdagen 29 juni, 6 juli en 13 juli geen spreekuur hou den. Het spreekuur van de burge meester wordt waargenomen door loco-burgemeester wethouder G. Schols. Wethouder G. Schols houdt op de maandagen 18 en 25 juli geen spreek uur. Wethouder Mevr. A. P. Rutten- Tielen houdt op de woensdagen 20 en 27 juli en 3 augustus geen spreek uur. Het spreekuur van wethouder J. van Oers komt tot nadere aankon diging te vervallen. In de week van 30 juni t.m. 7 juli wordt de volgende openbare com missievergadering gehouden: Donderdag 7 juli: commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk. Aanvang 17.00 uur ten gemeentehuize. De voor 6 juli a.s. geplande ver gadering van de commissie financiën is uitgesteld tot 3 augustus. De voor 5 juli a.s. geplande ver gadering van de commissie voor on derwijs cultuur en recreatie is uit gesteld tot 12 juli. De voor 7 juli geplande vergade ring van de commissie voor ruimte lijke ordening wordt gehouden op 2 augustus. De agenda vermeldt o.m.: Infor matie over de inrichting van een gezondheidscentrum in plan Land weer!bespreking en informatie over de concept-bijdrageregelingen ten behoeve van het gecoördineerde be jaarden werk en de maatschappelijke hulpverlening aan jongeren en jong volwassenen; benoeming van een lid en plaatsvervangend lid voor de In dicatie-commissie t.b.v. plaatsing in bejaardenoorden vanuit de gemeen te Venray. De kermis in Ysselsteyn begint op zaterdag 2 juli om 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 5 juli om 24.00 uur. Op het kermisterrein aan het Lo- vinckplein komen de volgende at tracties: autoscooter en vliegtuig- molen van Boeken uit Helmond; lijntrekspel en bussensport van Joostink uit Arnhem; schietsalon van v. Werven uit Arnhem; zweef molen van Manders uit Arnhem; bulldozer-schuifspel van Gerrits uit Soesterberg; nougat-suikerkraam van fa Camps uit Horst; suikerspin van Lutgens uit Roermond en een viskraam van Otten uit Gemert. De exploitanten mogen de attracties vroeger openen dan hieronder aan gegeven, maar op de volgende tijden moeten zij openen: op zaterdag om 17.00 uur; op zondag om 13.00 uur; op maandag om 16.00 uur en op dins dag eveneens om 16.00 uur. Voor de viskraam gelden afwij kende tijden n.l. 18.00 uur, 15.00 uur, 18.00 uur en 18.00 uur. In het algemeen zijn de exploitan ten niet gebonden aan een vastge steld tarief, maar voor de vliegtuig molen en de zweefmolen mag de rit prijs niet meer dan 50 cent bedragen en de spelprijs voor het lijntrek- spel mag eveneens niet hoger zijn Donderdag 30 juni om 19.30 uur repetitie voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Na de pauze gezellig samenzijn, met onderlinge toepwedstrijden. Wegens vakantie is de eerstvol gende repetitie op donderdag 28 juli in Almonda. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda tel. 5777. Alle zangers 'n prettige vakantie toegewenst en tot donderdag 28 juli. N.B. 't Traditionele fietstochtje voor de liefhebbers naar Geysteren is op donderdagavond 21 juli. Hier over wordt a.s. donderdagavond meer bekend gemaakt De deelnemers van de 81e Dim- burgse bedevaart naar Lourdes ont vingen allen een schrijven, waarin o.m. gevraagd werd: „Wij hebben zeer dringend men sen nodig die zich willen inzetten voor ons Liefdewerk ten bate van minvermogende zieken. Deze men sen brengen via het verkopen van steunkaarten geld bij elkaar, waar door het mogelijk wordt om zieken uit te zenden naar Lourdes die dat zelf niet kunnen betalen." Wij willen dit uiteraard gaarne onderschrijven. Maar zoals U weet, heeft Venray een eigen comité met een kleine dertig medewerkers. Als men daarbij bedenkt dat sommige instellingen beschikken over zo'n 250 medewerkers, dan is het van zelfsprekend dat wij veel mensen te kort komen. Wij doen dan ook een beroep op al diegenen die zich tot het Liefdewerk geroepen voelen zich te melden als kolporteur(trice) bij de afd. Venray, t.w. Past. W. Geerits, Whistlerstraat; L. Heidens, Nieuw- landstraat 28, tel. 2364; H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 3428. Men behoeft in Maastricht ook geen kaarten aan te vragen, deze worden gaarne verstrekt door de heer L. Heidens. De baten hiervan komen dan ook rechtstreeks ten goede aan zieken uit de gemeente Venray. Verder schrijft de direktie: „Wij bieden U de kans om het door U be taalde reisgeld terug te krijgen. Door mee te doen aan de aktie 1010 geld terug, maakt U kans het door U be taalde terug te krijgen, tot een ma ximum van 500,Deelname ge schiedt door overmaking per giro van 10,met vermelding: actie 1010. Deze actie loopt tot 1 augus tus." Deze aktie willen wij gaarne on dersteunen en hopen dat velen een tientje zullen overmaken. Kontaktavond Maandag avond j.l. waren bijna alle pelgrims en zieken, die in mei j.l. in Lourdes waren, bijeen in Hui ze St. Vincentius voor een hernieuw de kennismaking, dia's te bekijken, die dhr. H. Th eeuwen had gemaakt en ook vertoonde en tevens kon men foto's bestellen. De voorraad was groot en er werd veelvuldig besteld. Het was een gezellig samenzijn, wat mede te danken was aan de gastvrijheid van Huize St. Vincen tius. Direktie en personeel van deze instelling willen wij dan ook gaarne hartelijk danken voor het vale extra werk dat zij zich getroost hebben. En tot slot nog even onze bank rekening bij de Rabobank te Ven ray: nr. 1739.06.958. Gaarne bij U aanbevolen. Donderdag 30 jnni: Géén repetitie jeugdorkest en harmonieorkest vanwege begin van vakanties Om half negen bijeenkomst van programmacommissie en leerlin gencommissie met bestuur en diri gent in Prinsenhof Donderdag 11 augustus: beginnen de repetities voor zowel het jeugdorkest als harmonie orkest Verder programma na de vakanties: plaatopname met Venrays Man nenkoor. 3 september Taptoe Venray '77. 25 september: concert met Venrays Mannenkoor. 2 oktober: Ahrweiler. 30 oktober: concert met Hasselt SPORTKERMIS 6 JUNI j.L De winnaars van de sportkermis welke gehouden werd op 6 juni j L zijn: Bij de heren: Karei van Daal, Overloonseweg 13, Venray, met 719 punten. Bij de dames: Annemie van Meyel, 16 jaar, Weg in den Berg 4, Venray met 416 pnt De winnaars hebben inmiddels be richt ontvangen. Reeds nu willen wij uw aandacht vesitgen op de 2e Venrayse ZWEM- VIERDAAGSE, welke het plaatselijk actiecomité Sportreal organiseert in samenwerking met zwemvereniging Spio van 22 t.m. 26 aug. a.s. Bin nen kort zult u in dit blad meer kunnen vernemen over dit zwem- festijn, dat dit jaar nog groter van opzet zal zijn dan het afgelopen jaar. Plaatselijk Actie Comité Sportreal Maasheseweg 1, Venray, Tel. 3838 toestel 246 of 247. Vrijdagavond 1 juli op het plein voor JUM een groot TUINFEEST. Dit als afsluiting van de aktivitei- tenweek, die wij voor onze 12 tot 15-jarigen georganiseerd hebben. Iedereen is van harte welkom op deze avond. We beginnen om 8 uur. Zaterdagavond 2 juli zijn we geopend van 8 uur tot 12 uur voor iedereen vanaf 15 jaar. Zaterdagmiddag 2 juli 's mid dags om 1 uur is er een voetbalwed strijd tussen JUM en Free Whelin op het sportveld van St. Anna in Venray. De leiding van JUM

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7