AGENDA ebberink VAKATURE- BANK i 4163 Kerk in Brukske werd ingezegend 0 a B 1 TELEFOON Inzameling Castenrays fanfare succes PEEL EN MAAS uw weekblad Campina Venray nam afscheid van vijf medewerkers Bamboo The Reggae Guitars in De Brak Onder invloed EM 11 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon- dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen A. P. G. FRANKEN, arts Allegrostraat 43 - Tel. 2824 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht D. VERCAUTEREN. art» Merseloseweg 33 tel. 2200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER teL 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mei. Zr. J. JANSSEN telefoon 04780 - 1269 ZWANGERSCHAPSGYMNASTTEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- 6085. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve voor spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, teL 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Baehstraat, eveneens óp afspraak, tel. 3859 of 1269. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray teL 04780-6363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kutfpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak AUTO-HULPDIENST Alarm nr. teL 04780 - 4571 f C O IM Bereikbaar: elke werkdag ran 9 tot half 11 'smorgens es ran 7 tot S uur 'saronds Dat de Castenrayse bevolking en bloc achter het initiatief van een eigen dorpsfanfare staat, is afgelo pen zaterdag overduidelijk gebleken. Deze dag was door het voorlopige bestuur van de nieuw te vormen vereniging uitgeroepen tot „Lokale Aktiedag". Via het plaatselijk dorpsblaadje was de bevolking tevoren op de hoogte gebracht van de te voeren akties. Midden vorige week gleed in elke Castenrayse brievenbus een enveloppe met een circulaire, waarin eenieder werd opgeroepen een fikse bijdrage te doen Om twee uur zaterdagmiddag werd op het kerkplein gestart met de „bliksemaktie", een muzikale rondgang door heel het dorp. Reeds toen gaven de inwoners vele blijken van instemming, zodat de verwach tingen voor deze geldinzameling zeer hoog gestemd waren. Geen mens durfde echter zijn oren te geloven, toen 's avonds tijdens het „Asperge- bal"' in een bomvol Gemeenschaps huis de totaalopbrëngst werd be kend gemaakt. Een daverend ap plaus rolde door de zaal, toen het ongelooflijke bedrag van 14.137,80 uit de bus kwam. Tevoren waren allerlei gissingen gedaan en weddenschappen afgeslo ten, maar dit overtrof zelfs de stout ste verwachtingen. Bij dit fantas tische bedrag kwamen nog eens 2 instrumenten, die geschonken aan de Fanfare i.o. Een Castenrayse kunst schilder bood vier schilderstukken aan. Deze werden 's avonds bij op bod verkocht en dit bracht ook nog de lieve som van 1000,op. Te- samen met de opbrengst van het bal kwam het totaalbedrag om en nabij de 20.000,— te liggen. Teruggere kend komt dit neer op een gemid delde bijdrage van ruim 100,per gezin. Na deze duidelijke financiële bij drage van de Castenrayse bevolking zal nu het woord zijn aan de Ge meente, om via een eenmalige sub sidie de aanschaf van het benodigde instrumentarium een feit te doen worden. Want voor wie het enthou siasme van de Castenrayse fanfare leden en bevolking heeft meege maakt, staat als een paal boven wa ter, dat zeer binnenkort de officiële oprichting van de niéuwe vereniging te verwachten valt. MARKTSTRAAT5 Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus 1976 tot en met 28 juni 1977 werden 3144 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 29 juni 1977 was in 2285 vakatures voorzien, zodat er thans nog 859 plaatsen vakant zijn, waarvan 394 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: metselaars, 'handlangers, opper lieden, (beton) timmerlieden, leerling dakdekker, meubelmaker, woninginrichter/stoffeerder, schil der/spuiter, uitvoerder, projekt- leider, grondwerkers, stedebouw kundig medewerker. in de metaalsektor: (leerling) automonteur, (halfwas) autospuiter, onderhoudsmonteur, lassers (CO*, autogeen/elektrisch) slijper/polijster, draaiers, frezers, draaier/frezer, boorders, walser, machinebankwerker, plaatbank werkers, madhinebedienden, mon tagemedewerkers, algemeen me taalbewerkers, plaat/constructie werker, industrie-lakspuiters, gereedschap-stempelmaker .all round loodgieter, galvaniseur, werktuigbouwkundig construc teur, montagevaklieden, kwali teitscontroleurs. in de dienstensektor: administratieve kracht, medewer ker sociale zaken, medewerker gemeentelijke sekretarie, mede werker afdeling bevolking, ver tegenwoordigster, vertegen- woordiger/inspekteur, commer cieel medewerk(st)er, assistent accountants, hoofd boekhouding, boekhoudkundig medewerk(st)er, verkoopster, visverkoper, serveer ster/kelner, kok, brood- en ban ketbakker, hoofdleidster, ver pleegkundigen-B, leider klooster bejaardenoord,- logepedist(e), tourautobuschauffeur, part-time autobuschauffeurs, chauffeur in ternationaal en nationaal. overigen; reinigingsvakman, glazenwassers, schoonmaakster, magazijnbedien den, produktiemedewerkers, men ger, -tuindersknecht, medewerker £lantenkwekerij .leerling hove nier, (leerling/halfwas) schoen- hersteller. De vakatures worden snel bezet. Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vervuld zijn. Kóm. U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. Het bedrijf Campina-Venray heeft in een drukbezochte bijeenkomst af scheid genomen van een vijftal me dewerkers die na een langdurig dienstverband van 20 - 30 jaar het bedrijf gingen verlaten. De heren Harrie Coppus uit de Smakt, Jef Koenen uit Leunen en Lei v. Mil, Teng Wilmsen en Harrie Stevens uit Venray werden door be stuur, direktie, chefs en personeel van harte bedankt voor de lange en waardevolle staat van verdiensten. Namens het bestuur van Campina sprak dhr. Elzakker de scheidenden toe en drukte de dank van het be drijf uit middels de aanbieding van een kado onder couvert. Dhr. de Kroon direkteur van Campina-Venray benadrukte in zijn speech de vele verdiensten van deze mensen voor het bedrijf en hij betrok ook de echtgenoten in zijn dank door middel van het aanbie den van een fraaie bloemenruiker voor alle betreffende dames. Namens het bestuur van de per soneelsvereniging voerde voorzitter dhr. Mulder het woord. Hij bena drukte nog eens het belang van het lidmaatschap der personeelsvereni ging voor de mensen die het bedrijf verlaten zodat zij op deze manier nog steeds bij het bedrijf betrokken blij ven. Nadat Mevrouw Geurts echtge note van oud-voorzitter dhr. Frans Geurts uit Geysteren nog het woord gevoerd had, bedankte Lei van Mil namens zijn overige kolle ga's iedereen die aan het welslagen van deze gezellige bijeenkomst had bijgedragen. Hierna nam eenieder, tijdens een sfeervol samenzijn, af scheid van de vijf medewerkers en kollega's. STAMP 'N GO IN FREE WHEELIN Zaterdag 9 juli treedt in Sociëteit Fre eWheelin, Hoenderstraat 10 te Venray de groep Stamp 'n Go op. De muziek, die ze spelen, vindt zijn oorsprong in Zuid- en Midden- Amerika, wat inhoudt dat er met weinig middelen, véél plezier ge maakt zal worden. En dat is iets waar het Nederlandse publiek de laatste tijd erg weinig gelegenheid voor gekregen heeft. Hoewel de groep voornamelijk nummers van anderen speelt; num mers die htm kwaliteit in het land van oorsprong reeds bewezen, staan de kreativiteit en de verschillende achtergronden van de diverse groepsleden borg voor een eigen, origienle benadering van de muziek. Dit resulteert in een vrolijke en dynamische act, waarmee de groep tot nu toe groot sukses heeft. Als je interesse hebt, kun je ko men luisteren. Het begint om onge veer 9 uur en de entree is 4, Bisschop J. Gijsen van Roermond heeft zaterdag de inzegening ver richt van de reeds enige tijd in ge bruik zijnde nieuwe kerk van het Brukske. Hij werd hierbij geassis teerd door de beide pastores, van Vliet en Van der Sande, in tegen woordigheid van Deken L. Theunis- sen. De muzikale omlijsting van het ge beuren werd verzorgd door Ven- rays Gemengde Zangvereniging. Zoals wij reeds eerder meldden, zullen de tableaux welke nu nog het internaat aan de Leunseweg versie ren, een 'plaats vingen tegen de nieuwe kerk van het Brukske. Deze tableaux, voorstellende het Zonne lied van St. Franciscus, waren een gerede aanleiding om de nieuwe kerk deze naam te geven. Daarmee geheel in overeenstemming zijnde met de muzikale naamgeving in ge heel Brukske. Mag men deze kerk zien als een feitelijke afsluiting van de bouw in het Brukske, toch wacht men er nog op een definitief wijkcentrum. Vol gens wethouder Schols zal men ver moedelijk begin volgend jaar met de bouw van dat centrum beginnen, ,Ik begrijpt 't niet" sprak de po litierechter misprijzend met het grij ze hoofd schuddend, „als ik op een feestje kom, dan kom ik daar om plezier te maken. Maar jullie slaan elkaar het liefst de hersens in als jullie een leuke avond wilt hebben." „Dat komt vanwege de muziek, edelebare", klonk het uit de mond van één der verdachten. Een lange, wat schriele figuur in slobberig pak dat van een veel bredere oom ge- erfd kon zijn. „Er was niet eens muziek", wist de wijze kadi. „Nee, die was met de muziek mee" grapte de tweede verdachte, die als gezette burger een wat (krap beme ten streepjespak verkozen had en zich daarin voorzichtig moest be wegen om er niet uit te barsten. „Hij had de muziek helebups ver geten", onthulde de eerste, „toen heb ik tetteretet gespeeld op zijn schouders." En hij klepperde vriend schappelijk met een magere hand op de brede schouders van zijn lotge noot „Nee, 't was meer van tarara BOEM-diejé", weersprak de ander en hij kletste met de vettere hand in de schraalhanserige nek van zijn collega. Nadat de parketwacht de klaplus- tigen weer gescheiden had en de ha mer van de politierechter weer tot OP VRIJDAG 1 JULI 21.00 UUR De Reggae guitars werden aan het eind van 1973 opgericht in de En gelse plaats Reading, de muzikanten ontmoetten elkaar voor het eerst tij dens een opname session van de Perzische zangeres Shusha. De mu zikanten konden het zo goed met el kaar vinden, dat besloten werd om als groep verder te gaan. Nadat ze een serie succesvolle op tredens hadden gedaan, speelden de Reggae Guitars op een free-concert in het Londense Hyde Park, waarna ze een kontrakt met Charisma re cord aangeboden kregen. Twee albums waren het direkte resultaat van dit kontrakt, een half jaar geleden besloot echter zanger en leider G. T. Moore de groep te verlaten, hierdoor verliep het platen- kon tra kt; de groep besloot echter toch alleen door te gaan, met David Crystal als nieuwe zanger. Het repertoire bestaat voorname lijk uit reggae, soul, latin-music en afrorock. De groep heeft al diverse malen in Nederland bewezen tot wat ze in staat zijn, ze speelden diverse festivals en in tientallen clubs. Je kunt dan ook zonder meer stel len, dat de groep altijd garant staat voor een bijzonder gezellige avond, want de Reggae Guitars zijn een van de weinige groepen, die nog met bij zonder groot enthousiasme op het podium staan. openbare bibliotheek LO, venray Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Keuzelijst aanwinsten afdeling voor volwassenen: Baanen, B. Wallis in zomer en win ter. (Kosmos reisgidsen). Cookson, C. De ventere van het hart. Dominicus, J. Portret van Provence, Rivièra. Knox, A. De nacht van de rode in dianen (av). 3 O Komorowski, A. Nachtmerrie zonden einde. Pieyre de Mandiargues, A. iöp de rand van alles (psych). Plaidy, Jean. Victoria, koningin en vrouw (hist). Siebelink, J. Een lust voor het oog. Stancu, Z. Zigeuners huilen niet. Vogt, A. E. van. De volmaakte wens. (sf). Een personenauto reed in een bocht van de Wagnerstraat niet in de juiste koers, de auto schoot tegen een lichtmast. De auto reed nog een eindje door en werd vervolgens ge parkeerd. De bestuurder leende een fiets en ging er vandoor. Maar die vlucht bleek van korte duur, de po litie achterhaalde hem en het bleek de 23-jarige O. H. uit Venray te zijn. Hij bleek onder zodanige invloed van alcohol te verkeren dat de be kende proeven werden afgenomen. Ook bleek hij de auto niet verzekerd te hebben. De politie nam de auto voor een technisch onderzoek in be slag De bestuurder verklaarde dat het stuur uit zijn handen was ge schoten. Op de Veulenseweg moest, vol gens zijn verklaring, de 20-jarige bestuurder van een personenauto J. M. uit Venray uitwijken voor een op de weg lopende kat. Bij die uit wijkmanoeuvre verloor hij de macht over het stuur. De auto raakte een boom, kwam over de greppel langs de weg en sloeg over de kop. Het ongeluk gebeurde omstreeks 3 uur in de nacht. Personen die op de klap afkwamen vreesden het ergste van wege het gekerm dat uit de auto klonk. Maar de ambulance hoefde geen werk te doen, Det bestuurder kermde en schreeuwde wel, maar de politie konstateerde dat de be stuurder dusdanig onder invloed verkeerde dat hij de bekende proe ven moest afleggen. rust gekomen was, kon ontrafeld worden dat er wel over muziek en muzikanten gesproken was, maar dat er niemand zo slim was geweest om een muzikant op te trommelen. Met het gevolg, dat een clubje fuif nummers ontevreden trappelend in een lege zaal zaten te wachten op de inspirerende klanken van een dans- muziekje dat niet komen wilde. On dertussen vocht het bestuur van de vereniging op de gang het verschil van mening over de schuldvraag uit met doorslaande argumenten als handen en voeten. Daarbij werden enkele neuzen en kunstgebitten ge raakt, een oog blauw gekleurd en een hoofd uitgebreid met builen. De zaaleigenaar probeerde vergeefs de gemoederen te sussen. Hij werd door twee bestuursleden opgepakt en hardhandig zijn privé-kantoortje in- gejonast. Dat deed hem de politie ontbieden en zo kwamen de beide daders voor de rechtbank Helaas beschikte de zaalbaas niet over betrouwbare getuigen. Die van het verenigingsbestuur kwamen aan dragen met lakonieke opmerkingen dat ze niets gezien hadden van een mishandeling, dat de goede man uit eigen verkiezing naar z'n kantoor gewandeld was en dat hij om hulp geschreeuwd had bij de politie vóór hij geslagen werd. „Dus er is wèl geslagen?" haakte de politierechter in. „Allenig vriendschappelijk, zo op de schouder, weet je wel", grinnikte een getuige die als voorzitter beti teld werd. „Jaja, van tararaboemdiejé met een boem waar je knock-out van gaat", zei de rechter ongeduldig. „En wie van u allen gaf die gróte boem?" „Er was heleveel geen grote boem- diejé, allenig maar wat retteretet", hernam de te magere verdachte in het te wijde pak. „Jullie kernen met die retteretet m'n deur niet meer in!" riep de ge tergde zaalexplcitant uit. „Zelfs al heb je d'r muziek bij. Anders zal ik jullie een fraaie BOEM verkopen die jullie je hele leven lang heugen zal!" „TaraBOEM-diejé!" zong nu de brede burger in de te smalle streepjes. De rechter hamerde fors. De of ficier stond op en eiste tegen beide verdachten wegens opzettelijke mis handeling 500,boete of twaalf dagen. De dunne en de dikke kregen het laatste woord en protesteerden hevig. Er waren dan misschien klap pen gevallen tussen de bestuursle den. onderling, maar de directeur van het feestgebouw1 hadden, zij niet aangeraakt. Die was er niet eens bij geweest. Die kwam pas later kijken en toen pas gihg de politie bellen. Zij hadden hem met geen vinger aangeraakt Tjabegon de politierechter. „De getuige heeft de daders herkend maar hij heeft geen bewijs kunnen leveren dat deze verdachten werke lijk hebben gehandeld als in dé aan klacht staat Beide verdachten ont kennen hem te hebben mishandeld. Ik acht daarom opzettelijke mishan deling niet wettig en overtuigend: bewezen. Ik moet deze verdachten daarom vrijspreken van het ten- laste gelegde." Woedend verliet de zaaleigenaar het toneel. De overige getuigen gre pen daarentegen de verdachten bij de schouders en marcheerden rond! in de vorm van een polonaise. „En nu gaan we een muziekje hu ren!" riep de brede zo enthousiast, dat zijn smalle streepjespak barstte. ALBERT I trouwen 14.30 i te Ven ra ule te Venray van 16.00 - r uur. ERRIT DE MULDER r\ THEA DERKS i hun huwelijk op 1 juli\J977, om 14.00 uur in de parb^hiekerk van de H. Jozef Gelegenheid om „over de brug te komen" met Uw gelukwénsenxs er daarna, van 18.30 tot 2(1.00 uur in zaaPt Anker te tyerselo. Ons toekomstig i Goppelenberg, Mersbjo 'Merselo, Straat 10a /America, Peelheideweg ts van kaarten^ iedereen voor de gefükwen- ieau's, die wij bijxons^2è-jarig huwe lijksfeest mochten ontvangen, hjébuurs^van Dijck kinderen jrhofweg beda sen Jat ^^^^^Jofstraat 2

Peel en Maas | 1977 | | pagina 12