GEMEENTEPRAAT VAKATURE- BANK boekhand v.d. Munckhof 'aanbestedingen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Premiemogelijkheden bij woningver betering verruimd IGSo Binnen twee uur tweemaal dronken achter het stuur HO Samenwerkingsschool Zorg er voor dat uw reispapieren in orde Grotestraat 28 Venray Tel Sinds kort zijn de premiemogelijkheden bij de verbetering van particuliere woningen aanzienlijk verruimd. Hieronder vallen dus niet de woningen, welke het eigendom zijn van gemeente of woningbouwvereniging. In de eerste plaats' is de regeling in beginsel in het vervolg van toe passing op ALLE particuliere wo ningen, ongeacht het bouwjaar en het feit of de te verbeteren woning een huurwoning dan wel een eigen woning is. Hierbij dient echter wel direct de aantekening bijgezet te worden, dat het nu ook weer niet de bedoeling is elke vorm van woningverbetering te subsidiëren. Sprake dient te zijn van een wo ning, welke op een of meerdere punten niet voldoet aan de rede lijke heden ten dage te stellen wooneisen en door de verbetering daaraan wordt aangepast. Kosten, welke worden gemaakt op het ex tra ruim of luxueus maken van een woning, worden voor de sub sidierekening buiten beschouwing gelaten. Behalve voor enkele voorzienin gen, waarvoor een vaste premie geldt zoals aanleg of verbetering van toiletruimte, douche, centrale verwarming t.b.v bepaarde be draagt bij een laag verbeteringskos- tenbedrag (eigen woning 15.000,- en huurwoning 5.000,-) de premie 40°/o van de kosten. Bij een hoger kostenbedrag wordt een tien- of bij huurwoningen in sommige gevallen een twintigj aar lij kse bijdrage verstrekt. De tienjarige bijdrage bedraagt het eerste jaar 10% van de aan vaardbare kosten en loopt dan ge leidelijk terug tot in het tiende jaar nog 4% van de kosten. Het totaal over tien jaar bedraagt Cewesteltjh Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus 1976 tct en met 21 juni 1977 werden 3123 vakatures op genomen in de vakaturcbank; op 22 juni 1977 was in 2157 vakatures voorzien, zodat er thans nog 966 plaatsen vakant zijn, waarvan 447 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwan te sektoren: metselaars, handlangers, opper lieden, (beton) timmerlieden, meubelmaker, woninginrichter/ stoffeerder, calculators, schilder/ spuiter, uitvoerders, hulpuitvoer ders, projektleider, technisch or ganisatorisch medewerker, grond werkers, stedebouwkundig mede werker. in de metaalsektor: (leerling) automonteur, (halfwas) autospuiter, onderhoudsmonteur, lassers (C02, autogeen/elektrisch) slijper/polijster, draaiers, frezers, draaier/frezer, boorders, walser, machinebankwerker, plaatbank werkers, machinebedienden, mon tagemedewerkers, algemeen me taalbewerkers, plaat-constructie werker, industrie-lakspuiters, ge- reedschap-stempelmaker, all round loodgieter, galvaniseur, werktuigbouwkundig construc teur. montagevaklieden, operators operators chemische industrie, kwaliteitscontroleurs. in de dienstensektor: administratief medewerker/ster, medewerker sociale zaken, mede werker gemeentelijke sekretarie, medewerker afdeling bevolking, assistent inkoper, vertegenwoor- diger/inspekteur, commercieel medewerker/sters assistent ac-, countants hoofd boekhouding, tandartsassistenten, verkoopster, visverkoper, serveerster/kelner, bedrijfsleider horeca, kok, brood- en banketbakker, hoofdleidster, verpleegkundigen-B, bedrijf sver- pleegkundige, leider klooster bejaardenoord, logopedist(e), tour- autobuschauffeur, part-time auto- buschauffeur, chauffeurs inter nationaal en nationaal. overigen: keukenhulpen reinigingsvakman, 69% van de aanvaardbare verbete- ringskosten.v. De twintigj aarlij kse bijdrage (al leen voor huurwoningen met hoger verbeteringsbedrag van 15.000. bedraagt het eerste jaar 7% van de aanvaarde kosten en loopt dan ge leidelijk terug tot in het twintigste jaar nog 3% van die kosten. Het to taal over twinitig jaar bedraagt 95'/2% van de aanvaarde verbetc- ringskosten. De premie wordt over geen hoger bedrag vergoed dan fr 65.000,tenzij er sprake is van een monument. Als. de verbetering betrekking heeft op een huurwoning, wordt aan de premietoekenning tevens de voor waarde verbonden, dat de uit de verbetering voortvloeiende huurver hoging, een bepaald maximum niet mag overschrijden. ZELFWERKZAAMHEID Zelfwerkzaamheid is toegestaan, doch dan wordt wel een afwjjken- despremieberekening gehanteerd. Hierbij wordt de post eigen arbeid buiten beschouwing gelaten en de premie over het algemeen onge veer 60% lager gesteld. Bij gedeeltelijke zelfwerkzaam heid engedeeltelijke uitvoering door een aannemer vindt het bo venste gedeelte toepassing. In geval van z.g. BEUNHAZERIJ wordt in het geheel geen premie verstrekt. De premie moet worden aange vraagd voordat met de verbeterings werkzaamheden wordt begonnen. Een vouwblad waarin de regeling op overzichtelijke wijze is weerge geven, is gratis ten gemeente huize bij het Bureau Verlichting en bij de Receptie verkrijgbaar. AANPASSING WONINGEN AAN LICHAMELIJK GEHANDICAPTEN De staatssecretaris van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening heeft aangekondigd, dat binnenkort een regeling zal verschijnen op grond waarvan aanpassingen van woningen aan lichamelijk gehandi capten, volledig kunnen worden ge subsidieerd. Zo gauw de regeling van kracht is, zullen wij daarvan mededeling deen in deze rubriek „Gemeente- praat". Geslaagden bij de brandweer Aan het einde van het cursusjaar 1976/1977 blijkt dat alle brandweer lieden die een cursus hebben ge volgd enkele volgden twee cur sussen tegelijk het betreffende diploma hebben behaald. In het to taal zijn dat 17 diploma's en 8 ge tuigschriften. De volgende diploma's c.q. getuig schrift, werden door de daarachter vermelde brandweerleden behaald. hoofdbrandwacht: de heren C. Douwes, H. Jacobs, G. Leemeijer, J. Panken, C. van Rooij en G. Verdonschot. brandwacht le klasse: de heer W. Sassen. persluchtmaskerdrager: de heren L Claessens, C. Odenhoven, W. Sassen en P. Wolbertus. pcmpbediener: de heren H. Ja cobs, C. van Rooij en G. Verdon schot. gevaarlijke stoffen: de heren W. Cl evers, L. Hermsen, F. van Els- wijk. J. van den Heuvel, F. Ver beek, L. Claessens, W. Swinkels en M. Manders. E.H.B.O.: de heren M. Manders, W. Thijssen en P. van Vonderen. Venrays politie hield de 35-jarige B. uit Venray aan als bestuurder van een personenauto en konstateerde dat hij onder invloed van alcohol zijn auto bestuurde. Blazen en bloed proef waren negatief. De bestuurder werd met zijn auto thuis afgeleverd. Tevens werden hem de nodige pro- cessenverbaal aangezegd. Ook werd vastgesteld dat hij niet dn het bezit was van een rijbewijs. Twee uur later werd dezelfde per soon wederom gesignaleerd achter het stuur van zijn wagen. De inge- Diverse modellen van tekentafels kunt u vrijblijvend In onze showroom komen bezichtigen. (Ook, na te lefonische afspraak, 's avonds). SM KANTOORMACHINES-MEUBELEN Fa.NOUDv.d. E1JNDE t" 1 Deurne, Tel. 04930-2561. Telex. 51388 glazenwassers, schoonmaakster, magazijnbedienden, produktie- medewerkers, menger, tuinders- knecht, medewerker plantenkwe- kerij, leerling hovenier, (leerling/ halfwas) schoenhersteller. De vakatures worden snel bezet! Een vakaure van vandaag kan mor gen reeds vervuld zijn. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud yan het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. zette achtervolging had tot resultaat dat de bestuurder de juiste koers op de Zuidsingel kwijtraakte (is ook vcor andere bestuurders moeilijk de juiste koers te houden) en in plaats van de weg te volgen reed hij recht door en ramde een schrikhek en bleef in het mulle,zand steken. De politie nam hem mee en konstateer de nog meer drankgebruik. Weer een bloedproef, en men sloot hem nu ter ontnuchtering op, in de daar voor bestemde ruimte. De auto wel ke licht beschadigd was werd door de politie in beslag genomen. In het afgelopen weekend werd door de politie aan twee bestuurders wegens het onder invloed van alco hol besturen van een auto na de no dige proeven te hebben genomen procesverbaal opgemaakt. Het ziet er naar uit dat de politie rechter binnenkort in Venray een extra zitting kan houden voor in Venray bekeurde automobilisten we gens het overmatig alcoholgebruik. In de raadsvergadering van 31-5 jl. werd door twee raadsleden ge- infermeerd naai* de mogelijkheid om in het bestemmingsplan Landweert te komen tot een gezamenlijke kleu ter- en basisschool voor bij zonder en openbaaronderwijs: 'n zogenaam de samenwerkingsschool. Door de wethouder van onderwijs mevr. Rutten - Tielen, werd hierop geantwoord, dat daarover wel over leg is geweest, maar dat door de brief van de bisschoppen over de katholiciteit van het onderwijs, de kans van realiseren van een derge lijke school niet groot meer is. Over deze uitlating van mevrouw Rutten - Tielen is enig misverstand ontstaan, omdat abusievelijk werd verondersteld, dat zij sprak over 'n bij niemand bekende brief van de bisschop van Roermond. Wat weth. Rutten-Tielen bedoelde was de brief van het Episcopaat van 11 febr. 1977 (speciale 1-2-1 uitgave) jaargang 5, nr. 3 met betrekking tot het bijzon der onderwijs. Binnenkort zullen twee grote wer ken binnen de gemeente Venray in het openbaar worden aanbesteed.. Op 26 juli a.s. voor de aanleg van riolering in en de reconstructie van de Smakterweg en de Bosweg. Op 9 aug. a.s. voor de reconstructie van een gedeelte van de Langeweg, Pas. Ruttenstraat. Pa terslaan en de Oude Oostrumseweg. Kermis in Merselo van 25 t.m. 28 juni De Merselose kermis begint op za terdag 25 juni om vier uur en duurt tot dinsdagavond twaalf uur mid dernacht. Op het kermisterrein in Grootdorp komen de volgende attracties: autoscooter van Boeken uit Hel mond; vliegtuigmolen van Boeken uit Helmond; lijntrekspel van Joostink uit Arn hem; bussensport van Joostink uit Arnhem schietsalon van v. Werven uit Arnhem; bulldozer-schuifspel van Gerrits uit Soesterberg; ncugat-suikerkraam- van Camps uit Horst; viskraam van Otten uit Gemert. De exploitanten mogen de attrac- ies vroeger openen dan hieronder aangegeven, maar op de volgende tijden moeten zij openen: op zater dag cm 17.00 uur, op zondag om 13.00 uur, op maandag om 16.00 uur en op dinsdag eveneens om 16.00 uur. In het algemeen zijn de exploitan ten niet gebonden aan een bepaald tarief, maar voor de vliegtuigmolen mag de ritprijs niet meer bedragen dan 50 cent en voor deelname aan het lijntrekspel mag ook niet meer worden gevraagd dan twee kwart jes. M ilitaireljefening Op dinsdag 28 en woensdag 29 ju ni wordt in en rond de gemeente Venray door het 13de Verkennings Eskadron uit Oirschot een militaire oefening gehouden. Hieraan zal wor den deelgenomen door zeventig mi litairen, 18 rupsvoertuigen en 4 wielvoertuigen. Tijdens het verken nend en vertragend gevecht zal ge reden worden van Someren via Griendtsveen - Ysselsteyn - Schoor - Oirlo naar Wanssum. Van Wanssum via Blitterswijck - Tienray - Meerlo - Oirlo - Schoor - Veulen - Griendtsveen - Liessel naar Someren. Met de vakantie voor de deur: ZLjn! Nu de vakantietijd is aangebroken is het belangrijk, dat men voordat men naar het buitenland vertrekt, er voor zorgt, dat de reispapieren (paspoort of toeristenkaart) in orde zijn. Al is het passeren van de grens naar enkele landen vrij gemakkelijk, toch kan het voorkomen, dat onver wacht naar de pas wordt gevraagd. Zelfs bij de grensovergangen naar België. Om onaangename verrassin gen te voorkomen, kan men beter nu even nakijken of alles klopt. Zo is het b.v. belangrijk te weten, dat kinderen boven zestien jaar hun eigen reispapieren moeten hebben en niet meer op de pas van vader of moeder de grens over mogen. Een paspoort of toeristenkaart moet cp de afdeling bevolkings zaken ten gemeentehuize worden aangevraagd Bij de aanvrage moet werden overgelegd: twee pasfoto's van recente da tum (geen kleurenfoto's); reeds eerder afgegeven (verlopen) reispapieren zoals paspoort of toeristenkaart B; opgave van lengte, kleur van ogen; de kosten. Een paspoort kost 46,en een toeristenkaart B 18,—. De nieuwe reispapieren moeten persoonlijk worden afgehaald. Wan neer nu blijkt, dat de reispapieren niet in orde zijn, doet men er goed aan hiervan direct werk te maken. In het drukke seizoen kan het soms wel drie weken duren voordat de papieren terug zijn. Kinderen t.m. 15 jaar kan men la ten bijschrijven in het paspoort van de ouders. Het aanvraagformulier daarvoor moet door beide ouders worden ondertekend. Bijschrijving van een kind is kosteloos bij een nieuw af te geven paspoort, maar kost 5.25 bij een eerder afgegeven geldig paspoort. Paspoorten voor minderjarigen worden alleen afgegeven of gewij zigd wanneer de ouders (of voog den) daarvoor schriftelijk toestem ming verlenen. Ondanks het feit, dat met een paspoort waarvan de geldigheids duur niet langer dan vijf jaar is ver streken, diverse grensovergangen kunnen worden overschreden, is het toch verstandig te zorgen voor een geldig paspoort. Voor het opnemen van geld in het buitenland b.v. kan men vragen naar een geldig paspoort. Met een paspoort, dat niet langer dan vijf jaar is verlopen kan men voor een toeristisch verblijf van hoogstens drie maanden nog terecht in België, Luxemburg, Frankrijk, West-Duitsland (met uitzondering van West Berlijn), Zwitserland, Ita- 'lië, Oostenrijk, Griekenland (doch alleen per vliegtuig), Turkije, An dorra, Lichtenstein, Monaco en San Marino.' Maar het veiligste is altijd nog om in het bezit te zijn van een geldig paspoort. Overigens bestaat sedert kort de mogelijkheid om voor reizen naar uitsluitend België en Luxemburg, een toeristenkaart C te krijgen. De kosten van deze toeristenkaarten be dragen 9.50 en voor het verkrij gen van een dergelijk reispapier gel den dezelfde voorwaarden als voor toeristenkaart B of een paspoort. Maar nogmaals, de toeristenkaar ten C die overigens onbeperkt gel dig zijn, gelden uitsluitend voor rei zen naar België en Luxemburg, dus niet b.v. voor Duitsland of een an der land. Spreekuur burgemeester Burgemeester mr. H J. M. Defe- sche zal op de woensdag 29 juni, 6 en 13 juli geen spreekuur houden. Het spreekuur zal worden waarge nomen door loco-burgemeester wet- houder G. Schols. -f- CHOOL

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9