am ebberink VENRAY VAKATURE- BANK 0J.C. DE BRAK 30 jaar geleden Kath. Vrouwengilde Nieuw bestuur VVD afd. Venray Vereniging Het Groene Kruis Venray Euterpe-nieuws Huisvrouwencontact Brukske Venrays Mannenkoor E.H.B.O. afd. Overloon seer.: N. de Graaf-Wijnen Mastbos 2, Venray Tel. 04780-2879 Hiermede nodigen wij u allen van harte uit tot het bijwonen van onze jaarvergadering op maandag 23 mei a s. om 20 uur in de foyer van de schouwburg. De agenda van deze avond is als volgt: Opening; jaarverslag secreta resse; kasversl. penningmeesteresse; benoeming nieuwe kascommissie; bestuursverkiezing; afscheid van mevrouw Cals; rondvraag en slui ting. Na afwikkeling van het zakelijke gedeelte wordt het heft in handen genomen dcor de Toneelclub die er ongetwijfeld voor zal zorgen, dat het een plezierige avond wordt. Diskussie-nota Emancipatiewerk Zoals u in de laatste „Doorkijk" hebt kunnen lezen, zou men het bij zonder op prijs stellen als zoveel mogelijk gilde-leden zich wilden verdiepen in bovengenoemde dis kussie-nota en de daarbij gevoegde vragenlijsten in groepjes of als pri- vé-persoon beantwoorden. Indien U hiervoor interesse hebt, wilt u zich dan z.sp.m. aanmelden bij N. de Graaf-Wijnen, Mastbos 2, tel 2879. Het is nl. de bedoeling, dat de des betreffende vragenlijsten vóór 31 mei a.s. worden ingestuurd. Mevr. 'H. Poels-Peters heeft zich bereid verklaard evt. met een aantal da mes over deze nota te diskussiëren. Fietsclub Laatste fietstocht van dit seizoen: dinsdag 7 juni a.s Vertrek 13.30 u. bij de Paterskerk KNAL-DISCO Ja, meisjes en jongens, zaterdag 21 mei ïs er een knal-disco. Deze zal verzorgd worden door drive-in diskotheek Stage Fright. We zijn op dezelfde tijden open als anders, dus van 19.30 tot 22 uur. De entree is zoals gewoonlijk 50, cent. Tot ziens zaterdag in het tref centrum aan de Ursulastraat 2 te Venray. Drum- en Showband Venray en omgeving Afgelopen weekend heeft deze band een demonstratie gehouden op Brukske 2 en de Oranjebuurt. Aan alle bewoners van deze wijken onze hartelijke dank voor hun geldelijke steun. Giften van klein tot groot droegen alle bij tot aanschaf van nieuwe uni formen. Voor de gehele drumband zijn deze in bestelling en zullen dan ook afgeleverd worden voor 1 sep tember Nogmaals u liet ons niet in de kou staan. Daarom zullen wij t.z.t bij u in uniform door straat of wijk gaan. Ook voor anderen staat de mogelijk heid open om te steunen. Uw gift is dan hartelijk welkom bij de penn. van DS.V. op giro 32.87.700 of Ra bobank 15.39.53.909. Op de algemene ledenvergadering van de afdeling Venray werd, als gevolg van het betreffende bestuurs voorstel een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter L. G. P. Janssen, Bongerdstraat 2 Venray, tel. 04780- 3621; vice-voorzitter: drs. J. M. Ruy- ten Julianasingel 28, Venray, 04780- 6202; secr.-penn.m.drs. J. H S. Cleerdin, Korte Dril 4, Venray, tel. 04780-3442; ledenadm.: mevr. M. de Ruyter, Morenahof 4, Venray, 04780- 4323; publicitet: G. J. M. Verlinden, Bosschermolen 4, Venray, tel. 04780- 4431; algem. lid: mevr. R. Breeuws- ma, Langstraat 27, Venray tel. 04780- 1222. Lour descomité afd. Venray Achttien zieken uit de gemeente Venray verblijven* op dit moment in Lourdes. Een lang gekoesterde wens is voor hen in vervulling gegaan. Dat dit aantal weer vrij groot is, danken wij aan de goede opbrengst van de jaarlijkse kolportage met Lourdes-kaarten én aan de mede- wering van de kol porteurs( trices), die hiervoor veel vrije tijd opoffe ren, ieder jaar opnieuw. Allen har telijk dank. Het moet o.i. ook mogelijk zijn om in oktober enkele kinderen uit onze gemeente met de bedevaart mee te laten gaan. Daarom wordt er op 28 mei in Venray-kom en Leunen met snijbloemen gevent. We kunnen nog enkele medewer kersisters) bij deze verkoop gebrui ken. Meldt U dit dan even bij Mevr. Bonants-Janssen, P. Beatrixstraat 18 of bij H. Beerkens, Noordsingel 11. Op onze bankrekeningen mochten wij weer enkele giften ontvangen. Bedankt! Wie volgt, elke bijdrage is welkom. Bankrekening 1739.06.958 bij de Rabobank te Venray t.n.v. Lourdescomité afd. Venray. Eind augustus tot begin december van dit jaar zal er wederom een af- slankciirsus worden gehouden. Aan tal lessen 16. De kosten bedragen, voor kruls- leden 55,voor niet-leden 75,—. Beiden inclusief het boekje „Samen Afslanken". De deelneemsters c.q. deelnemers dienen in het bezit te zijn van een briefje van hun huisarts. Opgave liefst zo spoedig mogelijk vóór 1 juli bij Het Groene Kruis Venray, Berg weg 4, Venray, telefoon 04780-1269. Donderdag 19 mei (Hemelvaart): bijeenkomst om half negen Vredes- kerk voor communicanten. Aanslui tend Paterskerk. Uniform: beige hemd en rode das. Donderdag 26 mei: 20.00 repetitie Prinsenhof. Vanaf zeven uur zal de fa. Pisa aanwezig zijn in het club lokaal voor onderhoud aan de uni formen. Mocht u klachten hebben over het uniform dan is deze avond uitsluitend daarvoor. Vrijdag 3 juni: serenade b.g.v. 't ambtsjubileum dr. Kremer. Federatief concours te Oirlo. De repetities van 26 mei en 2 juni staan We mogen stellen dat de georga niseerde rommelmarkt een groot succes is geworden. Het was gezel- lig druk en velen gingen tevreden met hun koopjes naar huis.. Alle medewerkers die ons belange loos geholpen hebben, om deze markt zo succesvol te laten verlo pen willen we dan nog eens heel hartelijke danken. De naam van de pop was Mirjam" en is niet geraden De aktiviteiten van het Huisvrou- wenkontakt zijn nu voor dit seizoen voorbij.. De gespreksgroep echter heeft nog enkele morgens in het vooruitzicht. We hopen in september weer te kunnen starten met gezellige mor gens. geheel in 't teken hiervan. U wordt dringend verzocht deze beide repe tities bij te wonen. Zaterdag 4 juni: 14.00 uur opening sportpark De Wieën (SW). Zondag 26 juni: Concert te Horst. Zondag 25 sept.: zondagochtend concert met Venrays Mannenkoor. Zondag 30 okt.: idem met Hasselt. Zendag 22 mei om 21.00 uur in De Brak, Stationsweg 51, optreden van ,The Larry Rose Band". i Een veelbelovende band welke zich in korte tijd een bijzonder res pectabel aanzicht heeft weten te verwerven. De groep beweegt zich vakbekwaam in een muziekveld wat met een Little Feat-achtig geluid 't best omschreven kan worden. Het erg gevarieerde mengsel van funk, r. en b., blues, jazz, reggae en „just good-time music" heeft een gezellige uitwerking. Met name in 'Salvation' (een van de vele door Davies en Schrievers geschreven nummers) wordt duidelijk dat dit stel zich verbazend snel in een effectieve re pertoire-keus en dito uitwerking heeft weten te wentelen. De ritme sectie staat aardig over eind; Schrievers bouwt z'n gitaar solo's gevarieerd en gevoelig op en Larry Rose zelf beroert de toetsen effectief en bescheiden. Spontaniteit durf en verrassing zijn dominant aanwezig. De Larry Rose Band laat een warmgelopen publiek achter. Op dinsdag 24 mei komt Chris Pcstma weer bij de cursisten op be zoek. Hij houdt een lezing over „Fo tografie als expressiemiddel". Chris kennende maakt hij er een boeien de avond van, die jullie niet mogen missen. In principe gaan wij 5 juni met zijn allen op pad om te gaan foto graferen. Naast jullie toestel tevens mee brengen belichtingsmeter en statief. Mocht het echt slecht weer zijn dan wordt deze datum verschoven naar 12 juni. Samenkomst vóór de schouwburg. Tijdstip wordt nog bekend gemaakt. Jachthoorn-, Trom petten- en Majoret- tenkorps St. Petrua Banden a.s. Zondag 22 mei zal bovenge noemd korps deelnemen aan het konkours te Montfort van de L.T.B. (Limburgse Bond van Tamboerkorp sen) in de vrije sector, sectie G. De bus waarmee de reis gemaakt wordt staat om plm. 12 uur aan de LTS alwaar we om 12.30 uur ver- treken. We worden om plm. 14.00 uur in Montfort verwacht en hopen op een grote supporters-schare o.a. van on ze majoretten, die niet aan dit kon kours deelnemen, ouders en degenen die ons een warmfhart toedragen. Deze supporters zorgen voor eigen vervoer want de bus zit vol. De uitslag van het konkours zal cm 18.30 uur bekend gemaakt wor den. Hopende op uw aller aanmoedi gingen: tot zondag! VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Maandag 23 mei a.s. 20.00 uur mu- ziekkursus voor de leden, die zch hiervoor opgegeven hebben. Schrijf materiaal enz. meenemen. Afmel ding voor de cursus uitsluitend bij: Mevr. A. Luij pers-Rutten, De Hou ten Hoek 6, tel. 3554. Dinsdag 24 mei a.s. 19.30 uur een stemtest. Om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ursula straat. In dien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of bij mevr. Manders-Weijers, Wilhelmina- straat 4 tel. 4001. m openbare bibliotheek venray Aanwinsten jeugdbibliotheek: Blijdenstein, L. Erik en Erika. Herwaarden, G. van, en E. J. Voute. Verzorging van de hond. Hulst, W. G. van de. Bijbelse ver tellingen voor onze kleintjes. Laenen, G. Talikados, de stille vriend. Looo, N. van. Het wonder van het gewone. Dl. 2. Leven en dood in het bos. Luipen-Bronwasser, J. van. Het huis tussen de heuvels. Oliver, A. P. H. Elseviers schelpen- gids. Post Uiterweer, E. Een vrolijke val partij Sachs, M. Het boek van Dorrie. Unbehaun, J. De aardewerkers en de rovers. Zondag 22 mei: 10.16 uur hoogmis in de Paterskerk in uniform, waar na het optreden volgt in de schouw burg met het Londense Jongeren koor en de Flcrian Singers uit Dort mund. Maandag 23 mei: 19.00 repetitie in de Galmhut voor de sopranen en al ten. Dinsdag 24 mei: 16.00 uur repeti tie voor de alten in Blitterswijck; 18.30 uur repetitie voor de aspiran ten in Venray. Woensdag 25 mei: 18.30 uur spel- avond in de Galmhut. Donderdag 26 mei: 16.00 uur repe titie voor de sopranen in Blitters wijck; 18.30 uur repeitie voor de as piranten in Venray. Vrijdag 27 mei: 19.00 repetitie voor het hele koor in de Galmhut. Woensdag 18 mei om 19.45 uur cursus noten enz. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Ge nerale repetitie voor ons concert in Well. We zingen daar een negental werken. In uniform. Nadere gege vens hoort u tijdens de repetitie. Zaterdag 21 mei a.s. concert in Well. Woensdag 25 mei om 19.45 uur cursus noten enz. Om 20.15 uur re petitie voor allen. Een nieuw pro gramma, dus komt U allemaal. Bent U voor repetitie verhinderd, wilt U zich dan afmelden bij mevr. Schrcoten, tel. 3309, of bij mevr. v. d. Bekerom tel. 3332. Dondersag 19 mei geen repetitie (Hemelvaart). Donderdag 26 mei om 19.30 repe- tlle voor le en 2e tenoren en om 20 uur voor het hele koor. Zondag 29 mei opluistering eucha ristieviering te Orlo om 10 u. Hier na kort concert tijdens het Früh- schoppen. Verzamelen in uniform om 9.15 u. bij Almonda waarna vertrek per bus. Afmelden voor 26 mei NIET bij H. Gommans, maar bij J. Nooyen, Niessenstraat 10, tel. 3162, of bij Al monda tel. 5777. CAPRICCIO Vrijdag 20 mei 19.00 uur generale repetitie voor Hilversum in de aula van het Boschveldcollege. Zaterdag 21 mei 6.30 uur vertrek per bus naar Hilversum; 's avonds Koorfeest in de Smakt. Zondagmorgen 22 mei geen repetitie. Woensdag 25 mei 16.30 uur ge zamenlijke repetitie. BOJEMA Vrijdag 20 mei geen repetitie. Vrijdag 27 mei 19.00 uur volks dansen. SALTARELLO Zondag 2 mei 19.00 uur gezamen lijke repetitie. Afmelden koor: R. Reijnders. tel. 04780-1327. Orkest: R. Cals telefoon 04786-209. Maandag 23 mei is in het Wit Ge le Kruisgebcuw de laatste oefen avond van seizoen 76-77. Aanvang 20.00 uur. Tevens gele genheid om de tassen aan te vullen. MARKTSTRAAT5 UIT PEEL EN MAAS: 26 APRIL 1947 No. 17 Het gemeentebestuur van Venray brengt ter algemene kennis, dat een herkeuring van trekhonden en hon denkarren wordt bevolen, welke zal werden gehouden op donderdag 8 mei a.s. des v.m. elf uur te Ven ray, Henseniuspiein voor de gehele gemeente. DENKT ER AAN! De hondenbelasting moet betaald zijn vcor 1 mei a.s., zijnde 1.50 voor vastliggende en 3,voor loslopen de honden, ten kantore van de ge meente-ontvanger Marktstraat. De Venrayse Spiegelglasverzeke ring hield dinsdag j.l. haar jaarver gadering in café van Meijel, Hof straat. De opkomst van de leden was zeer gering. Het voorstel van het be stuur om de premie 1947 vast te steL len op 1,per m2 werd aange nomen. De aftredende bestuursleden J. Jeuken, J. Poels en Piet Smits werden herkozen. De nieuwe kerk aan het Veulen zal gebouwd werden op een perceel van de heer P. Spreeuwenberg, aan de weg naar het Steegsbroek, tegen over de school. Dinsdag 22 april had een bijeen komst plaats cm te komen tot een huldigingscomité bij gelegenheid van het 300-jarig bestaan van het Fran ciscanenklooster. De inleiding had plaats door Deken W. Berden en Burgemeester Mr. Janssen. Beiden belichtten in het kort de grote ver diensten van de Paters voor Venray en omgeving, en stelden voor te ko men tot een huldigingscomité. De vergadering ging hier volledig mee akkoord. Voorzitter werd benoemd: Dr. Veraardt; secretaris: J. Verheg gen; penningmeester: L. Laurensse. Tot leden werden benoemd: mevr. Esser-Esser, J. Derksen Hub. Jans sen, kapelaan Kuepers, J. Janssen, J. van Heyster, L. Janssen, J. Lem- mens, Oostrum, A. Claessens, Oirlo; M. Vollebergh, Castenray J. van de Ven, Merselo, terwijl voor de overi ge kerkdorpen nog afgevaardigden gekozen zullen worden. Op deze ver gadering waren alle heren geeste lijken van het Dekenaat tegenwoor dig alsmede Th. Peters, lid van Ged. Staten udt Oirlo. Kunt U zingen? Zo ja, zet dan alle bezwaren op zij en geeft U op als lid van Polyhymnia. Meent U niet te kunnen zingen, kom dan eens naar onze repetitie en wij zullen U leren zingen. Dus dames èn heren wij ver wachten U a.s. maandag 8 u. n.m. op onze repetitie bij J. M. Schaef- fers, Schoolstraat. Rutten's Pils, zou goud van kleur, Stelt nooit in kwaliteit teleur. Rutten's Bierbrouwerij Venray, Tel. 579. Burgemeester en wethouders van Venray brengen belanghebbenden in herinnering, dat het vergunnings en verlofrecht moet betaald worden vcor 1 mei a.s. ten kantore van de Gemeente Ontvanger. Heeft betaling voor die datum niet plaats gehad, dan vervalt de vergunning of verlof. De Kerkkorenbond Dekenaat Ven ray zal morgen zondag 27 april haar 10-jarig bestaan vieren, in intieme kring door een gezellige en leerza me middagbijeenkomst in Huize St. Servatius. De feestdag zal aanvan gen met een plechtige Hoogmis, waaronder 175 zangers van het De kenaat het Gregoriaans van de 3de zondag na Pasen zullen zingen onder de 'bekwame leiding van Pater Lu- cinius-Verheij o.f.m. De Volkszang zal geleid worden door Pater Grego- rius v. d. Ven o.fm. De bekende mis siepredikant Pater Fidelis o.f.m. houdt de preek. De K.R.O. zal de ze plechtigheden uitzenden. De toneelvereniging „Excelsior" Smakt-Holthees geeft op veelvuldig verzoek zondag 27 april om 8 uur in feestzaal van St. Servatius een op voering van het toneelspel in 2 be drijven van Bob Berbina: „HAAT" en van de klucht in een bedrijf van G. Nielen „Het valse Etiket". Het ge heel staat onder leiding van de heer A. Sanders. Entree 1,—. Plaatsbe spreken a 10 cent, zondag van 11 - 12 uur in café Claessens. Op 15 aug. a.s. zal te Venray een groot algemeen Congres plaats vin den van alle rk. Jeugd- en Stands- organisaties. Er wordt gerekend op plm. 20.000 deelnemers. Uitnodigin gen zijn verzonden aan Z. Em. Kar dinaal J. de Jong; Mgr. Dr. G. Lem- mens en de Ministers Dr. L. J. M. Beel; A H. J. Fiever; Mr. J. H. van Maarseveen, Dr. Jos Gielen en Mr. H. Huismans. De organisatie berust in handen van de plaatselijke afde ling van de K.J.M.V. „St. Andries" te Venray. Op de Nationale feestdag maan dag 5 mei zal, behouden goedkeu ring van G.S., een grote wielerronde gehouden worden. De le groep start om 12 uur Junioren t.m. 12 jaar. 2e groep: start om 1 uur Senioren ou der dan 17 jaar. 3e groep: start om 2.15 uur alle leeftijden. Aan de wed strijd mag deelgenomen worden met gewone fietsen. Route: kom van het dorp. Verder zullen veldlopen wor den gehouden in diverse groepen van leeftijden. Inschrijvingen tot 30 april bij G. Janssen, Henseniusstraat 18a te Venray. Algemene vergadering SW op maandag 28 april des avonds 8 uur precies in clublokaal Schellen. Aan de orde zijn: Opening, notulen, me dedelingen rondvraag, sluiting. Het adopteren van onze gesneu velde Engelse vrienden is tot neg toe bevredigend geweest. Na de lange vorstperioden is men thans weer begonnen met 'het overbrengen en met bekwame spoed zal gezorgd worden dat het Engelse Militaire Kerkhof spoedig weer in orde zal kernen. Momenteel zijn 300 graven geadopteerd en men verzoekt om meerdere graven in adoptie te ne men en het geadopteerde graf voor 3 mei a.s. in orde te hebben. Namens de nagelaten betrekkingen uit En geland onze beste dank. Oorlogs- gravencomité afd. Venray: Jac. van Opbergen, Stationsweg 10, Venray. Per 1 mei 1947 zal de afd. Ven ray der G.O.I.W.N. (Gemeenschap Oud Illegale Werkers Nederland) ophouden te bestaan. In 1945 werd deze afd. opgericht, gaf adviezen aan bevoegde instanties en werkte samen met Militair Gezag. Ook werd gewerkt aan het herstel van ons dorp. Wat dhr. Receveur voor ons gewest en ook voor Venray heeft ge daan, beseffen zeer weinigen. Men denke slechts aan het Commissariaat Nood-Voorziening hetwelk groten deels zijn werk was. Ook aan kape laan Ter Kuyle van dit Commissa riaat bewaren de leden van de af deling Venray de aangenaamste her inneringen. De Stichting 1940-1945 zal door een comité in Venray ver tegenwoordigd blijven, alsmede het Ocrlogsgraven Comité en Monumen ten Comité. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus 1976 tot en met 10 mei 1977 werden 2608 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 11 mei 1977 was in 1767 vakatures voorzien, zodat er thans nog 841 plaatsen vakant zijn, waarvan 513 buiten het rayon Venray. MBS. MÊt \VV 1 Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: metselaars, opperlieden, timmer man, meubelmaker, woninginrich ter/stoffeerder, calculator, schil der, medewerker betonafdeling, prcduktiechef, uitvoerder, pro- jektleider, technisch-crgani sa to ri sCh medewerker, tekenaar of aankomend tekenaar. in de metaalsektor: (leerling) automonteur, (halfwas) autospuiter, onderhoudsmonteur, c.v. monteure voorman COo-las- sen, lassers (CO*,autogeen/elek trisch), slijper/polijster, draaiers, frezers, draaierr/frezer, boorders, boorder/zager, walser, machine bankwerker, constructiebankwer ker, plaatbankwerker, fijnbamk- werker, machinebedienden, mon tagemedewerkers, (algemeen) me taalbewerkers, plaatconstructie- werker, gereedschap-profielfre- zer, gereedschap-stempelmaker, allround loodgieter, tijdwaame- mer, maatcontroleur, galvaniseur, medewerker expeditie en service afdeling, werktuigbouwkundig konstrukteur. in de dienstensektor: administratief medewerker sisters, sekretaresses, telefoniste/telexis- te, ponstypiste, medewerker so ciale zaken, medewerker gemeen telijke secretarie, medewerker af deling bevolking, calculator, assi stent inkoper, vertegenwoordiger/ inspekteur, vertegenwoordiger, commercieel medewerker/sters, assistent accountants, tandarts assistenten, winkelbedienden, ver koopsters, cassières, serveerster/ kelner, bedrijfsleider horeca, (leerling) kok, brood- en banket bakker, verpleegkundigen-B, lo gopediste, tourautobuschauffeur, part-time autobuschauffeurs, taxi /ambulance-chauffeur, chauffeurs nationaal en internationaal, hef truckchauffeur. overigen: huishoudhulp voor dag en nacht, keukenhulp, werksters, reini gingsvakman, glazenwassers, ma gazijnbedienden, persbediende, inpakkers/sters, produktiemede- werkers, menger, inzetter steen fabriek, papierperser, tuinders knecht, 1 andbouwknecht, leerling (hovenier, (leerling/halfwas) schoenhersteller, saxofonist/trom pettist De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vervuld zijn. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 13.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9