cSvf Gouden Huwelijksfeest Politierechter N. I LIJST 1 K.V.P. A.R.P. C.H.U. LIJST 1 Dagreis door bejaarden Uit de raadsvergadering van gemeente Meerlo - Wanssum Studio Theater geopend Werkloosheid in Venray PEEL EN MAAS uw weekblad Kinder vakantiewerk Bromfietser gewond Drankgebruik en toch achter het stuur Vreemdelingen aangehouden Overstekende reeën Tweede interker kelijke woord- en zongdienst Venrays duo in finale Mgr. Roncken Trofee Gouden kloosterfeest Handtekeningen-aktie Op 11 mei namen 340 65-plussers deel aan de dagreis naar Kevelaer en Xanten. In de bedevaartskerk in Kevelaer vier den wij de Eucharistieviering die werd opgedragen door Pastoor Geerits en werd opgeluisterd door het Bejaarden zangkoor "Crescendo-'. Het was een mooie en stemmige viering en de zang klonk zeer mooi. De geestelijkheid van Kevelaer had er alle lof voor. Dank aan het zangkoor "Crescendo". Na de H. Mis bezochten een grote groep mensen de beeldfabriek van de familie Peters- Martens. Er werd druk gekocht en de bezoekers hadden veel schik. Om 12.30 uur Duitse tijd werd in drie zalen de koffietafel gebruikt en om 14.00 uur Duitse tijd reden we verder naar Xanten. Daar bezochten we eerst de Romeinse opgravingen. De belangstelling voor de oudheid leeft toch nog altijd bij velen. Er wordt in Xanten nog druk gewerkt om een gedeelte van de vroegere stad te herbouwen. Daarna werd door velen een bezoek gebracht aan de Sint Victordom. Ook gingen meerderen een kijkje nemen in het museum vlak bij de Dom. Daarna verdwenen er velen in een of ander restaurant om de dorst te lessen. Om 17.30 onze tijd was het weer tijd om te vertrekken en via Walbeek en Straelen reden wij naar Hout-Blerick waar wij in zaal Custers het diner gebruikten. Het diner was prima ver zorgd en smaakte heerlijk. Alle lof voor de bereiding en de vlotte en prettige bediening- Na het diner maakten velen een kleine wandeling naar de Maas en anderen bleven in de zaal en legden een kaartje en dronken een biertje of wat anders. In ieder geval was het druk aan de tap. Rond 21.30 uur was het ogenblik gekomen om de laatste etappe Hout- Blerick-Venray aan te vangen. Onder weg kregen wij een fikse bui regen, maar die hinderde niemand, want we zaten droog. Om 10.05 stopten de bussen weer op het Henseniusplein en kon ieder zijns weegs gaan naar huis om terug te zien op een mooie en prettige dag. De Nederlandse samenleving met gelijke mogelijk heden, vrijheden, rechten en plichten voor alle mensen De overheid die onze samenleving zo rechtvaardig mogelijk moet dienen. Onze solidariteit met andere volkeren, in het bij zonder de armen in de wereld. Meer bescherming van het menselijk leven, vooral het ongeboren leven. Meer vorming tot verantwoordelijkheid van de mens. te beginnen bl] het onderwijs, vooral behoud van het bijzonder onderwijs. Behoud van de werkgelegenheid, vooral in Limburg, een gezond midden- en kleinbedrijf. De enige lijst in Limburg met de meeste Limburgse kandidaten. Van Venray: Mevrouw H.LP. Poels-Peters. De raad zal medewerking verlenen voor de bouw van een nieuwe kleu terschool te Wanssum. als de Rabo bank Wanssum de bestaande kleu terschool overneemt. Er is door het bestuur van de Rabobank reeds op dracht gegeven plannen en kosten- begroting te maken voor de ver bouwing van de kleuterschool tot bank. Doordat aan de lagere school te Meerlo 7 leerkrachten zijn verbon den werd het aantal uren muzikale vorming van gebracht op uur. De raad stelde een krediet van 2.358,80 beschikbaar voor de uit wisseling van leerlingen van de la gere school van Meerlo en Geyste- ren. De ouders betalen voor die uit wisseling met de Hauptschule in Krefeld 50,per kind, terwijl de school van Meerlo '20,en de school van Geysteren 10,per kind beschikbaar stelt. In 1976 vond die uitwisseling plaats in het inter naat de La Salie te Stevensbeek. Dit jaar worden de kinderen onderge bracht in het Schullandheim van de stad Krefeld in Herongen. Geen bezwaar had de raad tegen votering van een bedrag van 5500 voor de aanschaf van archiefwerken. Nu een DACW subsidie van 85% vcor de aanleg van riolering in Wanssum in het vooruitzicht is ge steld, kan worden begonnen met de aanleg welke 44 panden zal omvat ten. Er is een bedrag geraamd van 1.200.000,en daarvan bedraagt de DACW subsidie 760.000,—. Uit het fonds „verfijningen" komt een bedrag van 309.000,zodat door de gemeente 'n bedrag van 123.000 beschikbaar moet worden gesteld. „Waarom draaide u die rondjes?" vrceg de politierechter. „Ik moest in het rond." „O, voor uw beroep somsbent u circusarties?" „Nee, kelner. Maar je moet daar allemaal rond. Daar lag een roton de." „Ja, dat heeft iedereen nou wel begrepen. Maar dan begrijpt u rfiet waar zo'n rotonde voor dient" „Ncu, gewoon. Om er omheen te rijden." „Nee, niet om er omheen te blij ven rijden, maar gewoon om een veiliger anasluiting te krijgen met de weg waar u in moest." „Ik kon mijn weg niet vinden." „Die wegen lagen er toch allemaal, dus uw weg was er ook. Daar kon u toch inrijden?" „Nee, mijn weg was wegDaar om moest ik een paar keer rondrij den. Ik zocht de weg die ik hebben moest." (vervolg van voorpagina) Over de programmering is vorige week reeds uitvoering gesproken. Het komt er op neer, dat de twee theaters een apart karakter zullen krijgen. Daarbij wordt rekening gehouden met het grote publiek, maar evenzeer zal men letten op de selecte bioscoopbezoeker. Het totale scala van filmprogramma's zal in Venray gebracht worden. Geen vorm van betutteling door het weglaten van harde of sexfilms, zolang deze tenmin ste gekeurd zijn door de filmkeuring, maar ook geen vorm van sensuur door de "niet commerciële film" eveneens te vertonen. Het publiek dient zelf uit te maken waar men heen wil en daar wordt met dit tweede theater alle kans toe geboden. Met dit tweede theater toont de direktie van het luxor theater, dat het haar ernst is met het brengen van de betere film. De mogelijkhedèn voor filmbezoek zijn nu vermenig vuldigd. Men mag er in Venray op rekenen, dat alle grote films komen. We noemen daarbij ONE BRIDGE TO FAR, IRON CROSS, BESTEMMING CASSAN DRA, SOLDAAT VAN ORANJE, TWO MINUTE WARNING, SCAR LET BUCCANEER, SLAG OM MID WAY. Anderzijds in het Studio Theater BARRY LYNDON, LE LOCATAIRE, 1900 deel 1 en 2, NET WORK, ROCKY, enz. enz. De openingsweek in het LUXOR-STU- DIO complex is een werkelijk feestelijk programma. STUDIO brengt de be roemde en zeer spannende kleurenfilm van JOHN SCHLESINGER "MARA THON MAN". De film steekt met kop en schouder boven vele films uit. Goed gespeeld door Dustin Hofman en Laurence Olivier, uitstekend geregis seerd door Schlesinger. Het is een vrij ingewikkeld verhaal en men begint er pas na een uur iets van te begrijpen. Dat betekent niet, dat men zich zal vervelen, want het tegendeel is het geval. Als een legpuzzel tekent het verhaal zich af waarbij het ene spannen de moment de andere verrassing op volgt. De film heeft een aantal keiharde momenten die men gezien de kwaliteit van de film beslist voor lief zal nemen. In het Luxor theater kan de jeugd genieten van ASSEPOESTER van Walt Disney. Het is de beste tekenfilm sinds "Sneeuwwitje". Nederlands gesproken. Bijna iedere middag kan men deze week de film gaan zien en dat wordt een feest voor het hele gezin. Voor de rijpere jeugd is er een film in het genre van "King Kong" en "Jaws" namelijk GRIZZLY. Het is een uiter mate spannende film waar dit maal geen aap of haai, maar een beer voor een hoop spanning zorgt. Uiteraard is er ook deze week een nacht film te zien. Het is de bedoeling, dat de nieuwe gevel van de STUDIO, waaronder het winkel pand gevestigd is van Brons Textiel, te zijner tijd doorgetrokken wordt tot aan de Kempweg. Ook liggen er nog plannen om de bui tengevel van de "Gasterij" aan te passen. Zoals wij reeds in ons overzicht over de werkgelegenheid per 31 maart j.l. in dit blad schreven, modht men verwachten dat de toen ge constateerde lichte daling van het aantal werklozen nog wel enige tijd zou doorzetten. Maar dat betekende geenszins een herleving van de eco nomie. De ruimere werkgelegenheid moest men geheel als seizoensmatig beschouwen. Intussen is nu het overzicht ver schenen van de arbeidsmarktsituatie per 30 april j.l. In de maand april daalde het aantal werkloze mannen in Limburg met 857. De tijd van het jaar in aanmerking genomen al dus het overzicht is dit een te leurstellende ontwikkeling. De sei- zoensmatige opleving die men ver wachtte bleef beperkt. In Venray zelf blijkt april niet zo ongunstig geweest te zijn. 40 mannen kwamen we er aan de slag, waar door het aantal werklozen op 561 kwam. Zeer gunstig is het zelfs als men deze cijfers vergelijkt met die van eind april vorig jaar, toen ston den 726 werkzoekenden genoteerd. Men moet wel rekening houden met het feit dat inmiddels door het fail lissement van Custers Machinefa briek, begin mei, de cijfers over de ze maand niet zo gunstig zullen zijn. door de ontslagen die op dit faillisse ment volgden. Het aantal werkzoe kende metaalbewerkers dat per 30 april op 102 stond zal dan ook wei belangrijk stijgen. Bij de vrouwelijke werklozen daal de het aantal van 244 tot 233. En dat is nog steeds niet om te juichen. Na de dia-avond in de schouw burg op 28 april j.l. startte het MAN afd. Venray een handtekeningen- aiktie om zich op die wijze uit te spreken over de tot nu toe gedane onderzoek m.b.t. de vergiftigings- dood van de koeien van de heer Van Dijck. De handtekeningen worden op lu dieke wijze aan het College van B. en W. van Venray aangeboden, vóór de volgende gemeenteraadsvergade ring op 31 mei a.s. De tekst waarop de handtekenin gen betrekking hebben luidt als volgt: „In Venray zijn 102 koeien afgeslacht moeten worden vanwege hevige vergiftigingsverschijnselen. Volgens de gemeente door tot nu toe onbekende oorzaak. Een tiental on- derzoekinstanties zijn aan het on derzoeken naar die oorzaak. De koeien, het gras en de bodem in de omgeving zijn uitvoerig onderzocht. Het water in die omgeving staat in open verbinding met de daargelegen stortplaats. Hoe dichter bij de stort hoe vuiler en giftiger het watert!! Het is dus logisch dat ook de stort plaats bij het onderzoek wordt be trokken. Hier is ook door verschil lende deskundigen al op aangedron gen. Maar tot nu toe is nog niet OP houder Loonen zegt niet tegen on derzoek op de stortplaats te zijn. Waarom is het dan nog steeds niet gebeurd??? Of ds het gemeentebe stuur bang voor het vinden van al lerlei giftige afvalstoffen op de stort plaats? Daarom eisen wij nu: Boten op de stort!!!" "PIETJE" SCHOESTER NAM AF SCHEID VAN "ZIJN" K.V.W. Tijdens de receptie op 24 augustus 1976 ter gelegenheid van het 25-jarig be- staansjubileum van het KinderVakan- tieWerk te Venray, kondigde de heer P. Schoester - na eveneens 25 jaar aktief te zijn geweest in het K.V.W. - zijn afscheid aan. Op zaterdag 14 mei jl. heeft dhr. Schoester definitief afscheid genomen van "zijn" K.V.W. tijdens een gezellige bijeenkomst in kleine kring van huidig bestuur, alsmede de hoofdleiding en aktiviteitenleiding welke ook nauw bij de organisatie van het K.V.W. zijn betrokken. De heer W. Michiels, de huidige voorzitter, ^dankte de heer Schoester voor het vele werk dat hij voor het KVW-Venray heeft verricht vanaf het moment dat hij zelf in 1952 hét initiatief nam om het KVW op te richten (Venray was een van de allereerste plaatsen waar een KVW van de grond kwam), voor zijn pionierswerk in de beginjaren, voor zijn wijze van leiding geven waardoor enerzijds het KVW-Venray steeds wist in te spelen op de wensen van de kinderen (het aantal deelnemende kin deren is nog niet aan het afnemen, in tegenstelling tot vele andere plaatsen) en waardoor anderzijds steeds weer andere jonge mensen bereid zijn hun schouders onder het KVW te zetten; voor zijn fle xibiliteit van geest omdat hij ondanks zijn ruime 70-jarige leeftijd tot op de dag van vandaag kans heeft gezien op de goede golflengte te blijven met de overige, veel jongere bestuursleden en last but not least voor zijn werk als penningmeester, die de financiën met veel enthousiasme en met grote nauw gezetheid en voorzichtigheid heeft be heerd. Als afscheidskado mocht de heer Schoe- stet een speciaal vervaardigde kerami sche bloembak in ontvangst nemen, waarop de relatie met het KVW tot uitdrukking wordt gebracht door mid del van een jongens- en een meisjes figuur met een speelbal, waarop de tekst "25 jaar KVW - VENRAY". Op de Leunseweg moest de vracht auto bestuurd door de 43 jarige L. G. uit Tegelen stoppen, voor een voorgesorteerde auto. Op het mo ment dat hij die voorgesorteerde au to rechts voorbij wilde rijden, haal de hem een bromfiets in, bestuurd door J. v. d. V. uit Venray. De brom fietser liep verwondingen op, werd naar het ziekenhus vervoerd maar kon later naar hus omdat de ver wondingen minder ernstig bleken te zijn. Venray s pol tie doet niet alleen mee met de landelijke alcoholcontro les maar houdt ook op andere dagen en tijdstippen contole op het gebuik van alcohol achter het stuur. Dat on dervonden de 22 jarige G. C uit Horst, de 26 jarige J. R. en de 30 ja rige L. M. uit Venray, de 20 jarige I. C. uit Oploo Zij waren goed voor een bloedproef, een rijverbod en een proces verbaal. De 25 jarige P. B. uit Venray kreeg aleen een rij verbod opgelegd. Dinsdag 24 mei is het 50 jaar ge leden dat de echtelieden VERBRUG- GEN BERT (79) en JACOBS DIEN (76) elkaar het jawoord voor het leven gaven. Met de viering van dit feest zal nog een maand worden ge wacht, omdat hUri ikindèrén het bet ter hebben gevonden dat hun- puders voor de eerste maal in hun léven 'een echte vakantiereis gaan maken. En dat zal dan gebeuren. Voor het eerst in hun leven een echte welverzorgde vakantie en nog wel naar het Oos tenrijkse Salzburg. Maar op 24 juni zullen dan om elf uur de klokken van de parochie kerk van O.L. Vrouw van Zeven Smarten feestelijk beieren ter ere van dit gouden paar. Na een plechtige eucharistievie ring zal het gouden paar met hun 8 nog in leven zijnde kinderen en hun 24 kleinkinderen naar zaal In den Engel gaan, waar op een ouder wetse manier dit gouden feest zal worden gevierd en waar iedereen de gelegenheid zal krijgen van zes tot zeven uur het paar geluk te wensen. VERBRUGGEN BERT, geboren en getogen als zoon van een keuterboéke in het Oost-Brabantse Oeffeit, ervaarde al vroeg wat wer ken was. Op 11-jarige leeftijd werd hij al boerenknecht bij een boer in de omgeving van zijn ouderlijk huis. Dat betekende dat het om 6 uur 's morgens dag was en de dag om 10 uur werd beëindigd. Al werd wel eens van boer veranderd, het bleef •hard werken, want de werkkrachten werd niets bespaard. Het werd eindelijk 'n beetje beter toen hij als soldaat het vaderland moest dienen, dat was voor 18 maanden. Het werk was in dienst niet zo zwaar en de dagen niet zo lang. Maar ook daar kwam een einde aan. Weer terug in Oeffeit werd de oude stiel opgepakt. Het duurde nog jaren voordat in de werktijden en het loon enige ver betering kwam. Toen de „Körver" in Boxmeer een kracht nodig had werd Bert Vetr- bruggen aangenomen Hij bleef daar 9 jaar. Ook daar was het hard wer ken. Hij presteerde het óm met twee zakken van 100 kilo, onder iedere arm een, over de loopplank van een schip te lopen; waaruit wel blijkt dat hij voor geen kleintje vervaard was. Hij weet nu nog te verhalen dat hij vroeger de huidige wethouder van de gemeente Venray, de heer G. Schols (deze werkte toen bij de boe renbond in Leunen) wel eens heeft geholpen als deze moeite had met zakken op zijn transportfiets te la den. Na 9 jaar hij de Körver te hebben gewerkt veranderde hij van werk kring en ging bij Wagemans in Cuyk werken totdat hij in Oeffeit het keu- terijtje van zijn ouders 'kon kopen. Met hard werken en de handel in kolen, briketten en turf kon hij zich zelfstandig maken. Door als maar te sparen en te investeren in grond wist hij zich een redelijk bestaan op te bouwen. Daaibij wil hij wel ver geten hoe lang de dagen waren. In 1953 kon hij een café in Ven ray overnemen. Daar heeft hij 10 jaar lang, dikwijls met tegenzin, het café gerund. Maar geen dag lan ger dan zijn 65e jaar; toen droeg hij het café over aan een, y an zijn •zoons en ging, méde door medewer king van wethouder Schols, naar een flatje, in de wetenschap dat als er een bejaardenhuisje 'in zuid zou vrijkomen, dat voor hem bestemd was. Dat is gebeurd en nu verblij ven beiden op him oude dag in een bejaardenhuisje aan de Eikenlaan. Genieten van een welverdiende rust is er niet bij, want hij is nog altijd te porren voor het opknappen van een karweitje bij een van zijn kinderen of voor hun kinderen. Nog recentelijk is hij behulpzaam ge weest bij de verbouwing van een woning bij een van zijn zoons, een karwei dat vier maanden duurde. Een jonge bouwvakarbeiders zou versteld staan van de prestaties van de gouden bruidegom. Maar nu genoeg van de gouden bruidegom; stappen wij over om het levensverhaal te horen van JACOBS DEEN de gouden bruid van nu, over haar jeugd in Siebengewald, eveneens als dochter van een keuterboerke. Ook zij moest al jong uit werken en dat begon als kinderoppas, later met het melken van een koe, maar dat wer den er steeds meer tot 7 koeien toe. Niet alleen in Bergen, maar zij werd ook verhuurd in Boxmeer en later bij de toenmalige burgemeester van Vierlingsbeek de heer Jenniskens, die vrouwelijke krachten nodig had voor zijn ontginningen. Van aanpak ken verstand hebbende, had de bur gemeester daar een goede 'kracht in Jacobs Dien, maar deze vond het werk toe hte zwaar en zij verhuurde zich in St Agatha. Daar heeft ze nog nimmer spijt van gehad omdat ze daar haar latere bruidegom leerde kennen. Na een verkering van en kele jaren werd er, mede omdat er een huis vrij kwam, getrouwd en gingen ze wonen in Oeffelt. Er kwa men uit hun huwelijk 9 kinderen voort waarvan er 8 in leven bleven van iedere soort een gelijk aantal, of, zoals ze het zelf uitdrukte twee kaarttafels vol. Deze kinderen trouwden allen. Vijf bleven in Ven ray wonen, de anderen verhuisden naar Boxmeer, Heerlen en Horst- America. Deze zullen met hun 24 kinderen het feest meemaken. Wat moeten wij van dit vitaal gouden paar nog zeggen: dat het hard werken in hun leven hen niet is aan te zien; dat de doktoren aan hun beiden niet veel hebben kun nen verdienen; dat ze beiden graag wandelen en kaarten; dat ze een graag geziene babysit zjjn voor hun kinderen en dat ze er ondanks alles nog niet aan denken het rustiger aan te doen. Een voorval van de gouden bruid willen wij u niet onthouden. Ze is een keer in de groene zone van Sie bengewald toen ze enkele pakjes koffie naar haar vader wilde bren- „Er is anders geen mens geweest die juist uw weg heeft weggehaald. U wist zefker niet goed waar u heen wou?" „Jawel, ik moest naar huis. „Dan was u wel een flink eind verdwaald. Had u een café bezocht?" „Nee, m'n schoonmoeder." „O, en die tapte gratis. Gezien de uitslag van de bloedproef hebt u daar heel wat glaasjes naar binnen geslagen!" „Niet zoveel. Een stuk of elf rond jes „Elf rondjes? Dan begrijp ik, dat u de wegwijzer niet meer kon ont wijken." „Ik probeerde hem te ontcijferen, edelachtbare." „Moet u er dan inklimmen?" „Ik ben er niet ingeklommen." „Jawel, met auto en al." „Daar staat mij niks van bij." „Nee, 'die wegwijzer bleef er ook niet bij staan." „Ik ben er laatst langs gekomen en toen stond die er gewoon." „Dat was dan de nieuwe wegwij zer al. Is de schade betaald?" „Welke schade?" „Die schade die ontstaan is na al ■die rondjes." „Die rondjes waren gratis. M'n schoonmoeder was jarig." „Dat haal je de koekoek. Maar die rondjes cm de rotonde hebben de gemeenschap geld gekost. Een com plete nieuwe wègwijzer. En die moet betaald worden." „Dat kwam maar door één enkel rondje. Die keer dat ik die paal raakte om goed te kunnen lezen." „De straf is ook maar voor dat éne rondje." De getuigen kwamen stuk voor stuk verklaren, dat de kelner in kennelijke staat over de weg laveer de, niet op het andere verkeer letten en na zes keer de rotonde te hebben gerond, al slingerend de wegwijzer ramde, zodat de auto daar schuin tegen bleef hangen. „Ik reed alleen maar heen en weer om de weg te zoeken", bromde de kelner. „In 't rond en gelijk heen en weer. hoe krijgt-ie 't voor eikaar", zuchtte de officier, ,,'t Lijkt werkelijk een circusartiest." En hij eiste vijfhon derd gulden of tien dagen. „Zal ik voortaan een ronde minder rijden", zei de kelner. „En tien rondjes minder drinken", waarschuwde de politierechter. Het vonnis luidde conform. gen, door de douane betrapt. De kof? fie is in beslag genomen, maar ver oordeeld is ze nooit geworden. Ze vraagt zich af of de douanemensen zelf de koffie hebben opgedronken. Dit verhaal was waarschijnlijk niet verteld geworden als nu de koffie niet zo duur was als toen. Wij wensen dit paar een goede eer ste vakantiereis en een mooi gou den huwelijksfeest. In de nacht van woensdag op don derdag werd bij een verkeerscontro le door de politie een personenauto aangehouden waarbij de politie een blanke Zuid Afrikaan aanhield, de 24 jarige D. L. welke woonachtig was in Eindhoven. Hij was niet in het bezit te zijn van een verblijf s- en arbeidsvergunning. Hij werd overgedragen aan de vreemdelingen dienst van de gemeente Einlhoven. Venrays politie hield twee jonge mannen van 19 cu 20 jaar afkomstig uit Australië aan, die niet in het bezit waren van de in Nederland vereiste bescheiden. Zij waren uit Duitsland Nederland binnengekomen Na overeg met de bevoegde instan ties werden de jongemannen naar de grensovergang te Veno gebracht en alaar overgegeven aan de Duitse douane. Op de Beekweg kon de béstuur- der van een personenauto H. V. uit. Venray een overstekende ree niet meer ontwijken. Het dier botste te gen zijn auto en beschadigde bedde linkerportieren en spatbord. Het zoeken naar het zeker gewonde dier leverde geen resultaat op. Op dezelfde weg vond een ander overstekende ree de dood bij een botsing met een personenauto be stuurd door J. V. uit Horst. Ook hier werd de auto behoorlijk beschadigd. Het is vooral in deze tijd van h«jt jaar van belang dat de automobilis ten de uiterste voorzdchtighed be trachten bij het rijden op de wegen waar waarschuwingsborden voor 't overstekend wild zijn aangebracht. Op zondag 22 mei a.s. zal de twee de interkerkelijke woord- en zang- dienst van dit jaar gehouden worden met als thema: Leven uit de ver- Voorgangers zullen zijn Pater van wachting. der Sande van de parochie 't Bruk- ske en dominee Plug, hervormd pre dikant te Venlo. Medewerking zal verleend wor den door het Gemengd Kerkkoor uit Deume, onder leiding van de heer J. Smit. Plaats: de nieuwe parochiekerk in het Brukske. Tijd: 5 uur n.m. Er zal een creche aanwezig zijn voor kléine kinderen. Iedereen hartelijk welkom. a.s. Zondag 22 mei zijn in Linne de finales om de Mgr. Roncken tro fee. Dit is een sohstenconcours voor jeugdige muzikanten tot de leeftijd van 17 jaar. Via provinciale voor- wedstrijden zijn de beste solisten geselecteerd voor deze finale. Opmerkelijk is dat van deze solis ten alleen Toos en Willy Janssen van Euterpe uit Venray met klari net uit het Noorden van Limburg zijn doorgedrongen tot deze finale en het dus zullen moeten opnemen tegen de jeugdige muzikanten uit 't zuiden. Hun optreden in Linne is gepland om 16.20 uur. De vroegere Overloonse Broe der Theobaldus Hoffmans (Johan Hoffmans) hoopt on zaterdag 21 mei zijn gouden kloosterfeest te vieren in het klooster te Handel (bij Ge- mert). Hij trad in het klooster als broeder verpleger in Psychiatrische inrichtingen, en als hoofd van het toenmalige juvenaat waar de jon gens hun vorming als broeder peni tenten genoten. Hij geniet nu van zijn welverdiende rust, en maakt zich nog verdienstelijk als penning meester van de bejaardenbond afd. Handel, en het bezoeken van zieken en bejaarden. De Loonders die broe der Theobaldus Hoffmans willen fe liciteren kunen hiervoor terecht op zaterdag 21 mei tussen 16.00 en 18.00 uur in het Gemeenschapshuis te „De Bron" te Handel.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3