CVNE LATE Rose Vlek zal wel doorgaan °VIVE LATEMME Popconcert Prijswinnaars Centrumplancommissie en de Zelfstandige Ondernemers werden voor het blok gezet Wilt l) meer inlichtingen over het CDA Venray? Scholenstichting in Landweert Leve de vrouw in khaki-look. De grote zomerhit van 1977.1 Mode in de kleuren van aarde iïgFj en al wat daar op groeit. Van ||s;| jahara-beige tot legergroen. In jurkje», rokje», pantalon», |si rend jongl vqp Oor§cfjpt njode Grotestraat 25 Venrav Mevr. E. v. Bavel-v. Nieuwenhoven, Albionstr. 9, Leunen, tel. 2193 Mevr. H. Poels-Peters, Leunseweg 14, Venray, tel. 1782 Mevr. W. Strijbosch-Norbruis, Largostraat 21, Venray, tel. 5089 A. Broeksteeg, Pettenmakerstraat 28, Venray, tel. 3432 G. Mulders, Stationsweg 122, Oostrum, tel. 5999 H. Philipsen, Puttenweg 116, Ysselsteyn, tel. 04785-290 H. v. Valkengoed, Julianasingel 23, Venray, tel. 2376 GEVEN U GAARNE ALLE INLICHTINGEN. onderwijs. Hiervoor zal naar ver wachting ongeveer 70% nodig zijn voor het bijzonder onderwijs. In verband daarmee achten bur- gemeenter en wethouders het rede lijk, dat medewerking wordt ver leend aan de stichting van een kleu terschool, bestaande uit twee werk lokalen en één speellokaal en een zesklassige basisschool ten behoeve van het R.K. onderwijs. Het college merkt daarbij op, dat de basisschool tevens zal moeten dienen can een aantal leerlingen van de Ursula school op te vangen. Zoals bekend hebben de schoolbesturen uit het singelgefoied een comité gevormd ter bestudering van de gevolgen van de terugloop van het leerlingenaan tal in dit gebied. Men heeft wel eens gesuggereerd dat de Venrayse jeugd voor muzi kale uitvoeringen niet in de schouw burg terecht kan. Zij zou zich daar bij moeten behelpen in de vrij kleine ruimten van een soos of jeugdcen trum. Zondag was er dan wel een pop concert in de schouwburg: „Dr. Feel Good". De entree bedroeg 10, maar dat kan in feite ook niet an ders als men van dat gebouw en zijn faciliteiten gebruik maakt. Waar het aan ligt weten we niet. maar er wa ren deze avond maar zo'n 80 bezoe kers. Voor de organisatoren beslist geen denderend succes. Misschien is het toch wel beter dat de jeugd zich in hun eigen onderkomens uitviert. Prijswinnaars van de puzzel die bij gelegenheid van Koninginnedag 1977 door het Oranje-comité Ven ray is georganiseerd voor alle kin deren van de 5e en 6e iklassen van de basisscholen in de gemeente Ven ray. 1 Willy Baten, Vredeweg 3, Vrede- peel - school Vredepeel. 2 Albert Brink, Florishof 19, Ven- Alsof er sprake is van opheffing van het recreatieoord Vlakwater, laat sinds kort de speeltuin zich wel van een bijzonder fraaie zijde zien. In opdracht van het stichtingsbe stuur zijn de verschillende speel- werktuigen onderworpen geweest aan een grondige restauratiebeurt. De enorme glijbaan, die zijns gelijke niet vindt in de wijde omgeving, is weer helemaal in tact en daardoor ook weer in trek bij de jeugd, s Alle andere speelwerktuigen zijn, evenals de speeltuin, netjes in de verf gezet, zodat het geheel er bij zonder fraai uitziet. Ook het kinder badje heeft een grondige opknap beurt gekregen. De pomp is hersteld en de betonnen bak geschilderd, zo dat de jeugd straks ook daarin naar ray - school De Hommel. 3 Marie-Louise Broeksteeg, Petten makerstraat 28, Venray, Coninx- 'hof. 4 Erik Dechnar, Doormanstraat 74, Venray, Henseniusschool. 5 Marion Dinghs, Horsterweg 59, Castenray school Castenray. 6 Marian Emontse van Megenstr. 18, Leunen, school Leunen. 7 Sandra Francis, Sarabandestraat 10, Venray, De Foekepot". 8 Dorine Jacobs, Aubadestraat 16, Venray, Cl ara school. 9 Henny van Kempen, Lorbaan 16, Veulen, school Veulen. 10 Monique Kooien, Hoedenmaker- straat 19, Venray, Coninxhof. 11 Petra Kusters, Dep. Petersstraat 27, Oirlo, school Oirlo. 12 Tennie Linders, St. Wilbertsweg 16, Geysteren, school De Essel. 13 Mariëlle van Oosten, Mastbos 3, Venray, school De Keg. 14 Angèle Relouw, Pr. Marijkestraat 30, Venray, Franciscusschool 15 Eleonoor Russel, Tuinstraat 15, Venray, Petrus Bandenschool. 16 Gemma Rutten, St. Jozeflaan 20, Smakt, school Smakt-Holthees. 17 Els van Rijswijck, Stationsweg 59 Venray, St. Ursulasehool. 18 Marcel Teeken, Klarinetstraat 22, Venray, De Flierefluit. 19 Karei Tielen, Peter Janssenweg 40, Ysselsteyn, school Ysselsteyn. 20 Jeanny Wismans, Pas 3, Merselo, school Merselo. hartelust in het water kan ravotten. Op zijn excursie door de eigen ge meente heeft de gemeenteraad dins dagmiddag een bezoek gebracht aan de met liquidatie bedreigde cam ping. Na afloop van de bezichtiging maakten verschillende raadsleden er geen geheim van, dat de camping als zodanig wel op een verkeerde plaats ligt, in de onmiddellijke nabijheid van een woongebied. Na opheffing van de camping zou er voor de Ven rayse bevolking een prachtig terrein voor dag-rekreatie over blijven, het geen uiteraard ook zijn aantrekke lijkheid zou kunnen hebben. Het restaurant Vlakwater met speeltuin en midgetgolfbaan zouden dan met het dagrecreatieterrein ook in de toekomst een passend geheel kunnen vormen. Maar het laatste woord over de toekomst van 't recreatieoord Vlak water is nog niet gesproken. Als ooit de macht van een enke ling gebleken is, dan was dat wel op de twee vergaderingen die gehou den werden over het al of niet laten doorgaan van de Rose Vlek. De Rose Vlek, het toekomstige nieuwe winkelcentrum tussen Hoen derstraat en Merseloseweg, en tus sen Schoolstraat en Deken Thielen- straat. Een nieuw winkelcentrum dat en daar is iedereen het mee eens de eerste tien jaar helemaal niet nodig zou zijn, maar dat des ondanks verwezenlijkt zal worden omdat men met V D in de maag zit, en geen alternatieve oplossing kan vinden waar alle partijen het mee eens zijn. Wat is in feite de situatie? Vroom en Dreesman heeft destijds de gronden van de Gouden Leeuw aan het Henseniusplein gekocht. Zij verkreeg daarbij de toezegging lat zij daar een „Vendette" zouden mo gen bouwen. Achteraf heeft men van die toezegging wel spijt, want daar mee verkreeg V D een zekere machtspositie. De stedelijke plan nenmakers zijn in de loop der jaren tot de overtuiging gekomen, dat wanneer V D aan het Hensenius plein gaat bouwen er in die zuid west hoek van het centrum een te grote concentratie van „trekpleis ters" ontstaat (Vendette, Edah Koop- park en Hema) waardoor mogelijk schade zou worden berokkend aan de winkels in het noorden van het winkelcentrum (Markt en Hofstraat). Men probeerde V D te porren voor een andere bouwplaats. JVoor de Schoolstraat met zijn huidige be bouwing had het concern geen in teresse. Wel voor een plaats in de Rose Vlek, maar dan zouden er te gelijkertijd ook nog een stelletje an dere winkels gevestigd moeten wor den en enige openbare gebouwen, zoals bijv. een Mediatheek. Daarmee wist men zich dan verzekerd van voldoende publieke belangstelling in die Rose Vlek. Op het eerste gezicht niet zo'n kwade zaak, maar waar moet men die winkels vandaan halen? Volgens uitvoerige rapporten heeft Venray tot 1985 voldoende aan 3800 m2 nieuwbouw winkeloppervlakte. Daarvan moeten er 1400 in het plan Landweert verwezenlijkt wor den. Blijft over voor Venray Cen trum 2400 m2. De plannen van V D plus de plannen die er liggen, zo als bijv. aan de Marktstraat, belopen bij elkaar zo'n 6000 m2. Iedereen kan op zijn vingers uittellen dat we dus in Venray rijkelijk bedeeld wor den met winkelruimte. Veel te veel zelfs. Dat noemt men overbewinke- ling en betekent o.m. dat de spoe ling bij de middenstanders dunner zal worden. Om die spoeling niet nog dunner te maken zou dan een verbod moe ten komen om in de aangrenzende straten nieuwe winkels te vestigen. Met die straten zijn dan o.m. be doeld de Poststraat, Patersstraat, Henseniusstraat, Leeuwstraat enz. De Schoolstraat staat niet op dat lijstje. Dat kon ook niet anders want men heeft in het verleden als eens beloofd dat met de Rose Vlek ook de Schoolstraat ontwikkeld zou wor den. Die ontwikkeling laat men nu echter aan het particulier initiatief over; zeggende dat winkelbouw in de Schoolstraat de eerste 20 jaar fi nancieel niet haalbaar zou zijn. Men had voor die stelling echter geen enkel bewijs. De plannenmakers hadden dat maar op eigen gezag aangenomen' en bombardeerden daarmee de Schoolstraat als be- drijfsweg voor de Rose Vlek en de westkant van de Grotestraat. Dat die bedrijfsweg plaatselijk zeer smal gaat worden blijkt nu al, nu men de firma Ebberink toestemming heeft gegeven op de vroegere rooi lijn te gaan bouwen, dat is bijna een meter meer' de Schoolstraat op. Zoals gezegd, niemand is met deze oplossing gelukkig, maar men weet en heeft gewoonweg geen andere. Trouwens, met die winkelvestiging in de Rose Vlek zit men ook niet helemaal safe. De heren Smits en Bloemen hebben daar de meeste frondbreedten en van hen wordt de toezegging verwacht dat zij daar winkels zullen gaan bouwen. Wanneer V D inderdaad in de Rose Vlek gaat bouwen, blijft het terrein aan het Henseniusplein braak liggen. Maar daar heeft men intussen ook al een oplossing voor gevonden. Het Postkantoor balie en bestellerskamer wordt te klein en kan dan op het terrein van de Gouden Leeuw gaan bouwen. Daar zal dan nog wel enige grond over blijven voor andere bebouwing. Wat er met het huidige postkantoor dan zal gaan gebeuren, wist niemand te vertellen. Er zou wel iets attraktiefs moeten komen om die zuid-oost- heek van het centrum niet te laten verkommeren. Al met al toestanden die men niet graag had, maar die men met geen mogelijkheid kon weg-redeneren. Men zit met handen en voeten ge bonden aan V D. Is het bij die heren niet naar de zin, dan bouwen ze op de Gouden Leeuw. En daar zijn de gemeentelijke plannenma kers het weer niet mee eens De Vereniging van Zelfstandige Ondernemers die over deze materie een uitgebreide discussie-avond ge houden heeft, kon niets anders doen dan enkele kritieken en verlangens noteren, die aan de gemeente ter kennis zullen worden gébracht. Maar of dat ook maar iets zal hel penwe betwijfelen het En dat men spijt heeft destijds de bezwaren, tegen de Rose Vlek te heb ben ingetrokken, is al helemaal geen pleister op de wonde. Het college van burgemeester en wethouders zal aan de gemeente raad voorstellen medewerking te ge ven aan het stichten van een kleu ter- en basisschool in het nog te ont wikkelen bestemmingsplan Land weert. Uit de „Structuurschets Landweert 1976" blijkt, dat rekening meet wor den gehouden met een aanbod van 260 tot 340 kleuters en 600 tot 680 leerlingen voor het basisonderwijs. Bij een gemiddelde klasbezetting van 25 leerlingen komt dat neer op 10 tot 14 lokalen voor het kleuter en 24 tot 27 lokalen voor het basis- Driedelig spencerpakje. Ge makkelijke loopplooi in de rok. Let op de leuke stof- gamering op de spencer. Een lak-ceintuurtje kleedt het geheel af. Culturelle Leve de vrouw die van eenvoud in stijl houdt.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3