GEMEENTEPRAAT 3 voorlichtingsavonden voor dames van35-55jr. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Verkiezing leden van de Tweede Kamer T elefoniste-receptioniste Twee zgn. oproepkrachten Administratieve kracht (vrl. Bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker Zoals wij vorige week reeds meedeelden, wordt in de ge meente Venray van maandag 20 juni t.m. vrijdag 24 juni het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker gehouden voor dames van 35 tot 55 jaar. Het doel van het onderzoek is het vroegtijdig opsporen van kanker in de hals van de baar moeder. Bij dit eerste onderzoek zullen echter niet alle dames tussen 35 en 55 jaar worden betrokken, doch enige groepen, die in een bepaald jaar zijn geboren. Het zijn de dames, die geboren zijn in de jaren 1922, 1923, 1924, 1927, 1930, 1933, 1936, 1939 en 1942. WOENSDAG 25 MEI A.S. Op woensdag 25 mei a.s. wordt in Nederland ge stemd. Het Nederlandse volk mag dan uitmaken wie voor de komende vier jaren deel uit zullen maken van de volksvertegenwoordiging in de Tweede Kamer van de Staten Generaal. Om deel te nemen aan deze verkiezingen worden alle in woners van Venray opgeroepen, die kiesgerech tigd zijn en dus hun stem mogen uitbrengen op een van de vele kandidaten, die zich beschikbaar hebben gesteld op de achttien lijsten in de Kies kring Maastricht waaronder Venray valt. Tót de stemgerechtigde inwoners van Venray worden degenen gerekend die op 12 april j.l. in de gemeente woonden en op de dag van de ver kiezingen -25 mei 18 jaar zijn of ouder. Onder de afdeling interne zaken ressorteert de receptie/telefoon centrale, waar op 1 juli de vakature ontstaat van: (PART-TIME) Betrokkene zal, in afwisseling met de twee reeds aanwezige me dewerksters (één full-time en één part-time) belast worden met het verrichten van receptie-werkzaamheden en het bedienen van de telefooncentrale. De werkzaamheden zullen in principe vóór de middag moeten worden verricht. Onze gedachten gaan uit naar kandidaten, die beschikken over een opleiding op minimaal MAVO-niveau en ervaring hebben in de te verrichten werkzaamheden. Het salaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en reikt tot 864,bruto per maand. Daarnaast is het voor de bezetting van de receptie/telefooncen trale van belang om ingeval van ziekte, verlof en dergelijke te beschikken over die bereid zijn na een telefonische oproep assistentie te verlenen. De vergoeding bedraagt, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring maximaal 9,70 bruto per uur (eksklusief AOW-kompen- Sollicitaties van hen, die voor een van beide funkties in aanmer king willen komen, kunnen binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad, worden ingezonden aan het college van burgemees ter en wethouders, Maasheseweg 1, onder vermelding van het vakaturenummer PZ-113. Bij de onderafdeling „administratie" van de afdeling SOCIALE ZAKEN kan worden geplaatst een (INFORMATRICE) die zal worden belast met het verzorgen van administratieve sys temen die gericht zijn op de uitkeringsadministratie. Daarnaast zal zij worden ingewerkt om (in een later stadium) ook te gaan fungeren als informatrice voor cliënten die zich op de afdeling vervoegen voor inlichtingen of hulpverlening. De funktie vergt dan ook administratieve-, en kontaktuele vaar- diheid. Daarbij gaat de voorkeur uit naar kandidaten met een voorop leiding op middelbaar niveau, aangevuld met b.v. een secretares se- of MEAO-opleiding en enige administratieve ervaring. Geboden wordt een salariëring tot maximaal f 1904,bruto per maand (afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring). Zij die nadere informatie wensen, kunnen zich richten tot het hoofd van de afdeling personeelszaken de heer G. H. Remmers, tel. 04780-3838-231. Sollicitaties in te zenden aan het college van burgemeester en wethouders, gemeentehuis Maasheseweg 1 Venray, b'nnen 10 dagen na het verschijnen van deze oproep, onder vermelding van het vakaturenummer PZ-112. Het deelnemen aan de verkiezin gen is een persoonlijke zaak. Het is tegenwoordig niet meer straf baar wanneer men niet gaat stem men, hoewel het uiteraard niet verstandig is om stemmen verlo ren te laten gaan Wel strafbaar is, wanneer men zich bij het stem men opzettelijk voor een ander uitgeeft Voor een ander stemmen mag alleen, wanneer men daartoe op de officiële manier is gemach tigd (stemmen bij volmacht). STEMBUREAUS Op 'de oproepingskaart is vermeld waar men moet stemmen, dus op welk stembureau Het is van groot belang hierop goed te letten omdat er hierin dit jaar een aantal veranderingen zijn gekomen. Als gevolg van de herindeling van wijk- en dorpsgrenzen zijn de stern- districten in de gemeente enigszins veranderd. Het kan dus best zijn, dat men dit jaar op een ander stem bureau moet stemmen dan men ge wénd was. Bovendien is 'het aantal stembureaus ten gevolge van de groei van de gemeente uitgebreid. De stembureaus zijn gevestigd'in: HET CENTRUM: Gemeentehuis, Maasheseweg 1; noodgebouw MA- VO-school, Min. Charles Ruysstraat 1; St. Franciscusschool, Eikenlaan 1; M.L.K.-school „De Essel", Ursula- straat 1; Bejaardencenrtum „Het Schuttersveld", Bergweg 1; restau rant Thielen, Langeweg 25 (Kenne- dyplein); Luciaschool, Kruitweg 12; aült „Den Hoebert", Westsingel 1; Coninixhofschool Veltum; Bejaar densociëteit Brukske Mozartstraat 20a; „De Foekepot", Kiosk Bruks ke; „De Flierefluit, Kiosk Brukske; Schouwbrug ,Den Kerkdijk", ingang t.o. garage Gommans Stationsweg; Restaurant van „Sint Anna", ingang Noordsingel. OOSTRUM: Gemeenschapshuis, Watermolenstraat 1. QIRLO: Zaal Rongen, Hoofdstraat 43. CASTÈNRAY: café van Rhee, Horsterweg 53. "VEULENcafé-zaal 't Veule, Veu- lenseweg 49. LEUNEN: Gemeenschapshuis, Al- bionstraat 28. HEIDE: Jeugdhuis „GelderkoeT, Heidseweg 28. YSSELSTEYN: Gemeenschaps huis, Puttenweg. MERSELO: zaal Arts, Grootdorp 33. VREDEPEEL: Gemeenschapshuis. SMAKT: Pelgrimshuis, St. Jozef laan. In de onmiddellijke nabijheid van deze stembureaus zijn de aanplak borden waarop de politieke partijen hun affiches hebben geplakt. Men kan dus tot op het laatste moment nog uitzoeken wie de kandidaat van de keuze zal zijn. STEMMEN BIJ VOLMACHT Het is mogelijk dat men een an der laat stemmen, wanneer men zelf verhinderd is. Hiervoor is een vol macht nodig. Er zijn zoals wij reeds eerder hebben geschreven drie mogelijk heden om bij volmacht te stemmen. 1. Men geeft de oproepingskaart mee aan een ander die op het zelfde stembureau moet stemmen. De voorzijde van de oproepings kaart moet dan worden ingevuld en door beide personen worden ondertekend. Om op deze manier „bij volmacht" te stemmen be hoeft men NIET tevoren naar het gemeentehuis te gaan. 2. Men kan ook iemand anders la ten stemmen op een ander stem bureau of elders in het land Daarvoor moest men echter voor 11 mei bij de gemeente een vol- macht-legitimatiekaart hebben aangevraagd. Heeft U dat vergeten, dan zit er niets anders op dan de eerste mo gelijkheid te gebruiken om ten minste uw stem niet verloren te laten gaan. 3. Wanneer men in een ander stem bureau aan de verkiezingen wil deelnemen dan de oproepings kaart aangeeft, kan men tot en met 20 mei a.s. deze oproepings kaart laten omzetten in een KIE ZERS-LEGITIMATIEK AART. Men meet hiervoor zijn op de af deling bevolkingszaken van het gemeentehuis. Met een kiezerslegitimatiekaart kan men overal in Nederland stemmen; Nadere inlichtingen over alles wat met de verkiezingen te maken heeft, Worden gegeven door de afdeling be volkingszaken ten gemeentehuize, Maasheseweg 1. Sluiting gemeentekantoren In verband met de op 25 mei 1977 te houden verkiezingen voor de le den van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal zullen alle gemeente kantoren op die dag gesloten zijn. Uitsluitend voor het doen van aangiften van de burgerlijke stand xs die dienst geopend van 11 tot 12 uur. Plakfatsoen De strijd om zoveel mogelijk ze teltjes in de Tweede Kamer is weer in alle hevigheid losgebarsten tus sen de politieke partijen. Als vol leerde standwerkers pogen lijsttrek kers met him mindere grootheden via radio en televisie hun program ma's duidelijk te maken aan het gro te publiek. Op lokaal niveau zijn het de partij-afdelingen die het kiezers volk zoveel mogelijk visueel hun partij proberen te propageren. Dat is hun goed recht en de gemeente is daarbij behulpzaam door het plaat sen van aanplakborden, die welis waar het straatbeeld enkele weken entsieren, maar nu eenmaal bij de verkiezingen behoren zoals een em mer zeepsop bij de schoonmaak. Maar de strijd om de zeteltjes gaat dikwijls verder dan het normaal burgerlijk fatsoen toelaat. Volledig in strijd met hetgeen in artikel 10 van de Algemene Politie verordening is bepaald, worden ge vels, wachthuisjes van de bus, mu ren, PLEM-kastj es, telefooncellen, viaducten etc. beplakt met affiches, waarbij dan tot overmaat van ramp plaksel wordt gebruikt, dat nauwe lijks is te verwijderen. En het meest trieste is, dat poli tieke partijen, die „milieubescher ming" hoog in het vaandel hebben geschreven in deze verkiezings- (s)t(r)ijd het milieu juist danig ver ontreinigen met hun geplak in het wilde weg. „Wilde plakkers", die door de po litie worden gesnapt kunnen in ieder geval rekenen op een fikse bekeu ring. Bonafide plakkers ervaren dage lijks het onfatsoen van concurreren de partijen, die ér niét voor schro men op de officiële borden affiches van de ander onder te plakken. Hiertegen kan de politie uiteraard niets doen, maar het tekent toch wel. Laten we het leuk houden in Ven ray. Ook in deze verkiezingstij d Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op 14 september 1976 bij gedepu teerde staten van Limburg is inge diend het verzoek van Gebr. Thijs- sen, Haag 20, Merselo-Venray, om verlening van vergunning tot het ontgronden van de percelen kadas traal bekend gemeente Venray, sec tie H nrs. 1490 en 1348. Het verzoek ligt vanaf 13 mei 1977 tot en met 13 juni 1977 voor een ieder ter inzage op de gemeente secretarie Afd. III-D, Maasheseweg 1, Kamer 204. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verlening van de vergunning indienen, te richten aan gedeputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 9 mei 1977 Burgemeester en wethouders voor noemd, Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend him besluit van 11 mei 1977, waarbij in verband met de uitvoering van werkzaamheden aan de Merselose- weg als tijdelijke verkeersmaatregel is besloten: I. met ingang van 16 mei 1977 tot en met 15 augustus 1977 of zoveel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is, door het plaatsen van borden 11 van bijlage n van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens het weggedeelte gele gen tussen perceel Endepoel 4b en de grens met de gemeente Vierlings beek, plaatselijk bekend als Loonse- dijk voor het verkeer in beide rich tingen, behalve voor voetgangers, te sluiten; II. ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaat regel ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. indien zij woonachtig zijn of hun Het onderzoek wordt jaarlijks her haald. In de komende jaren ko men dus de dames van de andere geboortejaren aan de beurt, zo dat in de loop van drie jaar alle dames tussen 35 en 55 jaar zijn onderzocht. In de tweede week van juni roept de gemeente alle dames, die in bo vengenoemde jaren zijn geboren, op voor deelname aan het onderzoek. Bij de oproepkaart ontvangen de daarvoor in aanmerking komende dames nader gegevens over het doel van het onderzoek en over allerlei praktische zaken, die van belang kunnen zijn. Het onderzoek wordt uitgevoerd in een speciaal daarvoor ingerichte wagen van het Centraal Bureau voor Keuringen in Den Haag, die op ver schillende plaatsen in de gemeente zal staan, zodat de opgeroepen da mes zoveel mogelijk dicht bij huis kunnen blijven. EENVOUDIG ONDERZOEK 'Het onderzoek zelf is erg eenvou- dig en doet geen pijn. Speciaal daar voor opgeleid personeel maakt een uitstrijkje in de monding van de baarirideder. Dat wil zeggen, dat daar een beetje slijmvlies wordt 'weggehaald. In een paar seconden is dat 'klaar. Het uitstrijkje wordt dan onderzocht in het Radboudzie- kenhuis in Nijmegen. Krijgt men binnen drie weken geen bericht, dan zijn er geen af wijkingen. gevonden. Wordt er wél iets gevonden, dan krijgt men van de huisarts bericht. Dat betekent niet direct, dat er iets mis is. Het kan mogelijk zijn, dat een onschuldige ontsteking is gevonden, die eenvou dig is te genezen. Ook kan er tech nisch iets verkeerd zijn gegaan met het uitstrijkje. 55 OP DE 10.000 Tussen 1970 en 1973 is in Utrecht een dergelijk onderzoek gehouden Hierbij is gebleken, dat uiteindelijk maar 55 op de 10.000 onderzochte dames baarmoederhalskanker had den. Van hen moesten 40 dames worden geopereerd of bestraald, ter wijl bij 15 dames met een eenvou dige behandeling kon worden vol staan. Hieruit blijkt, dat men zich niet al te ongerust behoeft te maken, bedrijf uitoefenen aan het afge sloten gedeelte van genoemde weg en die woning of dat bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurder motorvoer tuig kunnen bereiken; b. die het motorvoertuig besturen in opdracht of met toestemming van de onder a bedoelde perso nen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. indien aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden, dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van het afgesleten gedeelte van de Merseloseweg voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en ge noemde activiteiten niet of be zwaarlijk op andere wijze kun-' nen plaats vinden; III. dat van de onder II verleende ontheffingen slechts gebruik mag worden gemaakt voor zover de werkzaamheden zulks toelaten en de veiligheid van personen of goede ren niet in gevaar wordt gebracht. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit beroep aantekenen bin nen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is. Het be roepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commis saris van de Koningin. Burgemeester en wethouders voor- noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. wanneer de huisarts na het onder zoek om een afspraakje vraagt. Van de andere kant mag toch ook niet worden vergeten, dat in Neder land per jaar ongeveer 400 vrouwen sterven aan deze vorm van kanker. Vandaar dit bevolkingsonderzoek. Zeker wanneer de ziekte in een vrceg stadium wordt ontdekt, kan er meestal nog van alles tegen wor den gedaan. VOORLICHTING In de week van 6 t.m.a 10 juni zal uitvoerige voorlichting over dit onderzoek worden gegeven aan de dames, die voor dit onderzoek in aanmerking komen. Dat zijn dus de dames, die geboren zjjn in de jaren 1922, 1923, 1924, 1927, 1930, 1933, 1936 1939 en 1942. Er worden drie voorlichtingsavon den gegeven t.w. op 6, 8 en 9 juni a.s. Voor de dames uit Vertray, Leunen, Heide en Smakt op maan dag 6 juni in de schouwburg te Venray; voor de dames uit Oos trum, Oirlo en Castenray op don derdag 9 juni in zaal Rongen te Oirlo; voor de dames uit Yssel- steyn, Merselo, Veulen en Vrede- peel op woensdag 8 juni in het ge meenschapshuis in Ysselsteyn. De avonden beginnen om 8 uuï* 's avonds. Door de Nijmeegse G.G. en G.D. wordt een dia-serie vertoond over de noodzaak van en de gang van zaken bij het onderzoek. Daarna zal een arts de vragen van de dames beant woorden. Op 6 en 8 juni zal dokter W. Bicemen aanwezig zijn, terwijl op 9 juni dokter A. Franken zijn medewerking geeft. Vanaf maandag 13 tot en met vrij dag 24 juni kan men dagelijks tus sen twee en half drie telefonische informatie krijgen bij de wijkzuster van het Groene Kruis. Telefoon 04788-1269. KOSTEN De kosten van het onderzoek wor den voor het grootste gedeelte door het rijk gevraagd. In de gemeente Venray zal een bijdrage van 5, worden gevraagd aan de dames, die aan het onderzoek deelnemen. Ge hoopt wordt, dat men zich door deze kosten niet laat weerhouden, want in dit geval is kómen altijd nog be ter dan genezen! Stemmen staat vrij maar Het stemmen voor de ver kiezing van de leden van de Fweede Kamer is een per soonlijke zaak. Iedereen is zolkomen vrij om te stemmen, naarhet. is niet verstan dig om niet te stemmen. Door het roodmaken van één hokje op het stembiljet be paalt men zelf mee over het geen in Nederland gaat ge beuren. Ons land is een democra tisch geregeerd land. Dat wil zeggen, dat in Nederland de macht bij het volk ligt. Het volk zijn wij allemaal samen! Uit ons midden kiezen wij op 25 mei 150 mensen, die de Tweede Kamer van de Staten Generaal gaan vormen. Als wij zelf mee willen blijven bepa len, wat er in ons land, en dus met onszelf in de toekomst 'ge beurt, is het nodig dat wij gaan stemmen! Daarbij is iedere stem be langrijk. Als er ooit waarheid schuilt in het spreekwoord, dat vele kleintjes samen een grote ma ken, dan is dat zeker op 25 mei a.s.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 11