VENRAY üi'1 ïimcceoie^\ VCC' 30 jaar geleden yx y x Inbraak in kantine Surveillance-auto had aanrijding Bromfiets tegen vrachtauto föoo VCC' (b brabantia (b brabantia Metalen fonduestel in dekoratie! mandje Hofstraat 5 - Telefoon (04780) 28 28 - VENRAY Kerkstraat 5 - Telefoon (04709) 28 70 - HORST boodschappentas grote handige tas van jute met dekoratieve tekst bedrukt 4*50 ^^Van Flair komt deze naaibox van kunststof. Met handige vakindeling. Twee-kleurig. 11.95 ^^.epelgarnltuur van^N Thekla. 6-delig lepelrek in een roestvrij edelstaal en van een extra zware kwaliteit. Van 39,95 voor 29.75 Sparklet slagroo^ apparaat slagroom in een paar sekonden en voor lange tijd houdbaar in de ijskast. Doosje met 10 patronen 6,95 ^Moulinex espresso- apparaat. Snel en pittig kopje espresso-koffie binnen handbereik. Voorverwarmtijd slechts 1 minuut. Luxe grill/bakoven van Moulinex. Deze grill kan ook als bakoven worden gebruikt. Voorzien van verstelbare ruit, komplete grill-uitrusting en thermostaat. Zelfreinigend. Van 299,- voor 219.- Van 199,- voorl De weinig indrukwekkende figuur van verdachte hing slap en slunge lig in het verdachtenbankje, en niets deed vermoeden dat in zijn smalle borst de verpletterende botsing had plaats gehad tussen liefde en eerbied die de aanleiding was geweest tot het strafbare feit. Verdachte had zijn aanstaande schoonvader afgetuigd op zeer on zachtzinnige wijze. Schoonvader kwam dat als getuige zelf nog eens demonstreren. Hij greep me zó, deed hij, en toen sloeg hij zó, en toen pak te hij me zó. Het was allemaal erg duidelijk maar niemand snapte er iets van. De schrielenige verdachte die dit alles had uitgevoerd, knikte trots en instemmend bij elke slangenmens- beweging van de aanstaande schoon vader. Hij had het gedaan bekende hij, en hij had het goed gedaan ook. Nu wordt er wel eens beweerd, dat de werkelijke daders meestal niet terecht staan en dat bleek ook hier het geval. Want op de tribune stond een belangstellende jongeda me die niet alleen een wild kapsel en spijkerbroek droeg, maar ook ge zegend was met de opvallende kin van een dictator en een mond, die alleen maar een rechte streep over dwars was. Zij was de beminde van verdachte en de dochter van de ge troffene. Schoonvader vertelde de oorzaak van de twist. Hij had zinan een kop je koffie, zette melk op en deed sui ker in het kopje. De dochter vond dat nog te vroeg was om koffie te drinken. Ze draaide het gas weer dicht. Pa stak het weer aan. Doch terlief deed het weer uit. Dat ging zo enkele malen achter een, tot de aanstaande schoonzoon er genoeg van kreeg. Hij verhief zich, gelijk dat heet, in zijn volle lengte. Veel was dat weliswaar niet, maar een beetje dreigend zal hij er toch wel hebben uitgezien. .En toen schoonpapa in zijn. eigen huis met zijn eigen lucifers voor de zoveelste maal zijn eigen gas ging aansteken, greep hij hem aan en begon de keu ken met hem aan te dweilen. De •huisdokter rekende er dertig gulden voor om hem naderhand aan alle kanten weer bij te pleisteren. „Schaam je je niet?" riep de offi cier. „Laat hij zich maar schamen", riep de verdachte terug. „Hij is begonnen het gas aan te steken.'En ik heb de kant van mijn meisje te kiezen, hoe dan ook!" „Tja", mijmerde de rechter, „hoe dan ookEn als dit geval je nu eens een paar dagen gevangenisstraf gaat kosten?" „Ook dan!" zei de verdachte fier. De juffrouw met de dwarsstreep boog zich over de ballustrade. „Dan is het zijn schuld!" schreeuwde ze op haar vader wijzend. „Ik ben nu in 't bejaardentehuis. Ik heb 't een boel rustiger gekregen" zuchtte pa. Maar daar kun je toch zeker ook geen koffie maken, als je daar maar zin in hebt!" deed het schoonzoontje brutaal. De rechter hamerde met kracht en riep: „Hou je mond, je moest je schamen. Ik zou niet eens hier durven komen als ik zo iets had gedaan. Als je nog eens kinderen krijgt hoop ik voor je dat die niet zullen doen zoals jij!" „Laat dat maar aan mij over", zei het ventje in de verdachtenbank. „Laat dan de straf maar aan mij over", vond de rechter, en hij gaf hem twee weken. Als palingen in elkaar gestrengeld gingen ze naar de griffie om hoger beroep aan te tekenen. Op 1 mei werd omstreeks half zes ingebroken in de kantine van het sportpark te Oostrum. De deur bleek opengebroken te zijn met een breek ijzer. De buit bestond uit 30 pakjes sigaretten, 4 dozen sigaren en wat zakjes chips. In de omgeving was een donkergroene VW kever gesig naleerd en een persoon van naar schatting tussen 25 en 30 jaar met donker uiterlijk Die observatie bleek voldoende, want aan de hand daarvan werd op verzoek van de Venrayse politie in Sittard de 38-jarige J. M. uit die stad aangehouden. Voor na der onderzoek en verhoor is hij naar Venray overgebracht en aldaar in gesloten. Op de Oude Oostrumseweg had de bestuurder van een surveillanceauto van Venrays politie te veel aandacht voor de tweede auto, die voor hem reed, waardoor hij te weinig lette op de voor hem rijdende auto bestuurd door de 41-jarige R. P. toen deze bestuurder plotseling moest afrem men., De politie kon de surveillance wagen daardoor niet meer tijdig tot stilstand brengen. Het gevolg was wat lichte materiële schade. Doordat de bestuurder van een vrachtauto, de -28-jarige P. J. uit Waalwijk, toen hij vanaf de Eiken- laon links de Leunseweg opreed, geen voorrang verleende aan de van links over de Leunseweg naderende bromfiets, bestuurd door de 19-ja- rige mej. E. B. uit Venray, botste deze bromfietsbestuurster, ondanks krachtig remmen, tegen de vracht auto op. Zij werd gewond overge bracht naar het ziekenhuis, maar kon na behandeling naar huis wor den vervoerd. UIT PEEL EN MAAS: VAN 5 APRIL 1947 Te Eindhoven slaagde voor het Huishoud-diploma naaien, knippen, de dames: Annie Keijzers Castenray, Maria Arts Heide, Toni van Meijel Merselo, To Deters, Annie en Toos van Well te Ysselsteyn, Martha van Duinhoven, Anny Herrebout, Anny Thcne, Martha van Meijel en Mia Vink, allen te Venray. Dat de handboogsport in Venray voor de oorlog bloeide weet ieder een. Een 13-tal verenigingen zijn verenigd in de Handboogschutters- bond „De Vriendschap". Deze bond bestaat dit jaar 25 jaar en in kleine kring werd de herdenking gevierd op woensdag 12 februari j.l. Op 22, 28 en 29 juni zal ter gelegenheid van dit zilveren jubileum een nationaal concours gehouden worden bij de vereniging „St. Oda". Tegelijkertijd viert de Handboogschutterij „Diana" haar gouden jubileum. Ook hiermee gaat een nationaal concours op haar doelen in café „Den Engel" ge paard. Op 20 april zal Z.H. Exc. Mgr. W. Panis, in het Missiehuis te Stein o.a. de H. Priesterwijding toedienen aan de Eerw. Frater P. van der Sterren uit Oirlo. Kerkklok in Overloon. Een door de Duitsers geroofde kerkklokken, welke 600 kg. weegt en dateert uit het jaar 1600, is dezer dagen weer geplaatst nabij de noodkerk. De pa rochianen kunnen nu weer elke dag het oude vertrouwde geluid horen. In het jaarverslag van het Groene Kruis over heat jaar 1946 lezen wij: Genoteerd stonden 114 t.b.c..-geval len. Op 't Zuigelingenbureau werden 410 babys nieuw ingeschreven en 2783 consulten gegeven. Op 't Kleu terbureau werden nieuw ingeschre ven 204 kleuters en 424 consulten gegeven. Uit het magazijn werden 724 maal verplegingsartikelen uitge leend. In de kraamverpleging wer den 3948 bezoeken gebracht aan 376 kraamvrouwen. De vereniging telde op 31 december 1946 1897 leden. Bij de grote aktie tegen scabies werden 3334 personen uit 477 gezinnen be handeld. Indien U nu een ogenblik over al deze getallen nadenkt, be grijpt U, dat het Groene Kruis Uw steun niet kan missen. Huisvlij ttenoonstelling. Jongelui met vrije tijd Moeten deze tijd toch kwijt. De een studeert, de ander knutselt. Maar die zijn vrije tijd verdutselt Heeft heel zijn verder leven spijt. In Huize St. Servatius werd een vergadering gehouden door de Fede ratie van Oorlogsgetroffenen, met het doel de getroffenen in. Venray nader bekend te maken met het stre ven dezer Federatie. Door de direc teur dezer Federatie werd de doel stelling nader uiteengezet. Nagenoeg alle aanwezigen gaven zich op als lid. Ook hier bleek de noodzaak van gezamenlijk te protesteren tegen het standpunt der Regering n.l. de ver goeding op basis van mei 1940. Er werd een voorlopig bestuur ge vormd bestaande uit de heren J. Dinjens, Patersstraat en L. Custers, Stationsweg. Het kantoor van Notaris Pluy- maekers is verplaatst naar het Pa- tersklooster, ingang Oude Oostrum seweg (Wederopbouw) kamer no. 2 beneden. Geopend a.s. donderdag 10 april. Kantooruren: 9-12 en 2-5 uur. Landbouwers welke voor het oogst- seizoen arbeidskrachten en machines zoals aardappelrooiers, bietenlich- ters enz. nodig hebben, kunnen deze week .een opgave doen wat nodig is, met zo nauwkeurig mogelijke ver melding van de tijd, wanneer, en voor welke werkzaamheden de ar beidskrachten nodig zijn. Het Bu reau Oogstvoorziening zal trachten tijdig arbeidskrachten disponibel te stellen. Het Centraal Distributie Kantoor deelt mede, dat met ingang van 1 april a.s. nieuwe rantsoenen voor textiel in gebruik zullen worden ge nomen, welke gekenmerkt zijn door de aanduiding „C 82". De oude bon nen, gemerkt „B 82", blijven voorlo pig geldig. De Prov. Verdeel commissie van Landbouwwerktuigen in Limburg, maakt bekend, dat de bedrijven, die in aanmerking wensen te komen voor een combine (maai-dorsmachi ne) hiervan mededeling dienen te doen voor 20 april a.s. aan de Secre taris van genoemde commissie Land- bouwhuis Roermond. UIT PEEL EN MAAS: VAN 12 APRIL 1947 Nr. 15 De Beugelcompetitie over het sei zoen 1946-1947 is weer ten einde. En het is zo jammer, dat de club „Op de Lat" en de „Kuiters" door gebrek aan een baan niet konden mededin gen. Wij hopen het volgende jaar deze oude sport weer te Holthees en aan het Veulen kan beoefend wor den. „Kiek ze Kieke" zal op veelvuldig verzcek, vooral van hen, die de vo rige opvoering van deze 2e Oostrum- se revue vanwege de slechte weers omstandigheden niet konden bezoe ken, nogmaals door de Toneelclub „De Vlasbloem" worden opgevoerd op april a.s. Het Hoofdbestuur van Limburgsch Thuisfront deelt mede, dat aan de in Ned. Indië verblijvende militai ren voor Rijksrekening telegram men kunnen worden verzonden, hou dende mededeling in van overlijden of in levensgevaar verkeren van bloedverwanten in de eerste graad, echtgenoten of verloofden. De fami lieleden kunnen in voorkomend ge val een aanvraag richten aan de burgemeester van de plaats hunner inwoning, die hen terzake nader zal inlichten. Aandacht voor Ontspanning en Ontwikkeling: zondag 20 april komt Br. Paulo in de feestzaal van Huize St. Servatius en zal aldaar ten tonele brengen: „Radèske" van Anton v. d. Velde, met een bezetting van 100 man en met een orkest van 20 per- sorièn. Aanbesteding 13 woningen aan de Kempweg. Architect de Vries. In geschreven werd als volgt: W. van Setefe, Venlo 212.000,- Haegens-Martens, Horst 205.945,- P.J.A. Nelissen, Haarlem 199.900,- J. Houwen, Oirlo 199,000,- Virtus-Nova, Rotterdam 196.465,- Fa. Dudok, Venlo 192.486,- Gebr. Oudenhoven, Venray 192.350,- Joh. Verhoeven, Venray 191.555,- Th. v. d. Anker, Grave 191.200,- Gebr. Janssen, Venray 186.000,- H. Oudenhoven Lzn., Venr. 182.500,- Begroting: 185.573,-. Plechtige eerste H. Mis op het Brukske. Talloze malen in het ver leden was Venray op Eerste Paas dag getuige van een Eerste H. Mis van een zijner zonen. En na de oor log schijnt deze traditie weer te her leven. Zo was 't dan ook dit jaar met Pasen weer feest in Venray en heel speciaal op het Brukske, toen de Eerw. Pater Isidorus Lem- men voor 't eerst het Heilig Offer mocht opdragen in zijn geboorte plaats. Dat speciaal het Brukske dit feest spontaan meevierde bleek dui delijk uit de prachtige versieringen, als erebogen, groen en bloemen en zelfs de nieuwe weg, die men spe ciaal hiervoor in orde had gebracht. Ondanks het slechte weer was de belangstelling zeer groot. Onder de lustige marsen van de Harmonie trok de stoet ter kerke. Bij het H. Misoffer werd de neomist geassis teerd door de Zeereerw. Pater Ser- gius, zijn Zeereerw. Pater Heer-neef en de Hoogeerw. Heer Deken. Pa ter Florus Claessens van het Bruks ke hield een gloedvolle feestpredi katie. Aan de ouderlijke woning werd de jeugdige priester door en kele bruidjes met een bijzonder aar dig en toepasselijk gedicht in het Venrayse dialect, verwelkomd. Dr. H. Sala bood namens de Harmonie en geheel Venray de neomist en zijn familie zijn hartelijke gelukwensen aan, terwijl dhr. P. Gooren, als voor zitter van het Mannenkoor, even eens een kort woord van huldiging sprak. Pater Isidorus dankte naast God en zijn ouders allen hartelijk voor de steun, die hij op alle moge lijke manieren ontvangen mocht bij zijn opgang naar het altaar. In dit dankwoord sloot hij tevens allen in die deze dag vcor hem onvergetelijk hebben gemaakt en geroerd gaf hij alle aanwezigen zijn priesterlijke zegen. Van de receptie maakten ve len gebruik. De hoofdkeuring van springstie- ren zal te Venray gehouden worden op maandag 14 april om 10.30 uur op het Henseniusplein. Door de Harmonie van Oostrum is besloten deel te nemen aan het concours te Heiden op 13 juli a.s. Gezien de vele eerste prijzen in het1 verleden behaald op solistenconcour sen, kunnen we met vertrouwen het gezelschap aan dit concours laten deelnemen. Ook zullen de a.s. mei maand en de Mariafeesten de pro cessies weer worden opgeluisterd met muziek. Bij het deze week gehouden eind examen Fruitteeltschool te Maas tricht slaagde onze dorpsgenoot, H. Poels uit Oostrum. Geen zelfstandige melkveehouders meer. Deze beslissing is gevallen over de Zelfslijtende melkveehou ders. Dit betekent, dat de combinatie van veehouders en melkslijter niet meer zal worden toegestaan. Van de zijde van deze categorie veehouders is er sterk voor geijverd, dat de ver houdingen, die tijdens de oorlog wa ren ontstaan en „bevroren" waren, na de bezetting zouden worden „ont dooid", en dat er weer een volledige vrijheid zou komen. De „ontdooiing" heeft niet plaats gehad en men be hoeft er niet op te rekenen dat er nu nog binnen afzienbare tijd een verandering is te verwachten. De voornaamste reden voor de thans genomen beslissing is, dat men bij een „ontdooiing" de zwarte handel in melk in de hand zou werken. Daarnaast geldt als even voorname reden, dat men op hygiënische gron den de combinatie van melkslijter en veehouder ongewenst acht. T0 Hofstraat 5 - Telefoon (04780) 28 28 - VENRAY Kerkstraat 5 - Telefoon (04709) 28 70 - HORST Elektrisch mes met zelfslijpende messen en veilig KEMAKEUR' Natuurlijk van Moulinex Van 44.95 voor 32J90 Engelse kop en schotel. Sierlijk en stijlvol van lijn en dekor. 4*95 Royale, verrijdbare hibachi. Gezellig kokkerénen. zowel binnen of buiten. Maat 30x40 cm. 3Z50 't Wordt weer tijd om te vlaggen. Stérke rood- wit-blauwe vlag, houten stok en houder. Kompleet 29.50 'Neem uw planten onder! schot met deze handige bloemenspuit met revolvergreep 2.95 ^Van Brabantia is dez^ ijzersterke pedaalemmer. Met een kleurrijk oranje dekor "Patrice". 19.95 Broodtrommel met dekor "Patrice" in oranje. Van Brabantia. bekend om zijn kwaliteit. 19.90 Veilig, elektrisch fonduestel van Kalorik. Met thermostaat, dus altijd de juiste olie- temperatuur! Nu slechts m mmm

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9