TAFELTENNIS SPIO-NIEUWS DAMMEN BILJARTEN Rabobank G3 oostrum Invaliden Sportclub TOURCLUB 0VERLQ0N Boschveldcollege Nederlands Schoolkampioen Volleybal Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. Hoeje kunt zaaien. Hoeje kunt sparen. &2o VIVO ACHTKAMP Afgelopen zondag werden op een viertal plaatsen in Noord-Limburg deze achtkampen gehouden. Ook in Vepray deden een veertigtal spelers en speelsters mee. Deze deden hun plicht, door eerste of tweede te wer den in hun groep, zoals van hun verwacht werd. Desondanks zaten er toch enkele slechte wedstrijden tussen, tegen zwakke tegenstanders, en dit was niet nodig. Ook de min der groten, die voor het eerst buiten de vereniging speelden, voldeden uitstekend, met verdiende 4e en 5e plaatsen. Verder was het opvallend het gebrek aan kwaliteit bij erg veel deelnemers en dit is niet zo erg gunstig voor de mogelijkheden van de afdeling. De eerste plaatsen werden door de volgende mensen bereikt: B. Thijssen, A. v. d. Giessen, R. Bogaard, B. Bogaard, W. Claus, M. de Jong, V. van Kuyck, M. Janssen, en J. Achten. Tweede werden: Wa. Blaauwpot, Tw. van Veghel, A. Hawinkels, M. Aarts, A. Franssen, D. Möss. Training vrijdag a.s. voor Heren 1. Zaal Zuidsingel (Schoenmakers) om 18.45 uur. Zaterdag 14 mei gaat het eerste herenteam proberen zich via de promotie degradatiewedstrijden te plaatsen vcor de 2e divisie. Men zal die dag moeten aantreden tegen het braöantse VC Udenhout en tegen Target uit Dordrecht. De wedstrijden worden gespeeld in de sporthal „De Oude Toren" in Eind hoven. Het programma voor die dag ziet er als volgt uit: 13.00 uur: TargetVC Udenhout VC UdenhoutLyceum '64 Lyceum '64Target De wedstrijden 2 en 3 beginnen één uur voordat de voorgaande wed strijd beëindigd is. Voor onze supporters zijn we druk doende om te kijken of we voor die dag een bus kunnen charteren. In dien dit niet lukt, dan zijn we aan gewezen op personenauto's. Op school zullen hieromtrent deze week nadere bijzonderheden volgen. In ieder geval verwachten we alle sup porters zaterdag 14 mei in Eindho ven. Oefenprogramma voor zaterdag a.s.: 14.00 Lyceum '64—Hovoc (naar alle waarschijnlijkheid) 16.00 u. Lyceum '64-VCM (Maashees) Deze wedstrijden worden naar al le waarschijnlijkheid op Servatius gespeeld, anders op het Boschveld- college. VENRAY EN OMSTREKEN In het prachtige sportcomplex „De Salamander" te Dongen namen een 20-tal verenignigen deel aan een uiterst druk bezet dag-programma. Men kon volop genieten van tafel tennis, rolstoel-basketball, zitvolley- bal en zwemmen. Een goed verzorgd programma boek, waar o.a. in het voorwoord de wethouder van sportzaken W. L. du Fossé, welke ook deze sportdag opende, het bekende motto: Een va lide behoort te sporten; een gehan dicapte moet sporten aanhaalde. Onze Venrayse vereniging had ingeschreven voor het zwemfeest en op het einde van de middag konden onze acht deelnemers onder leiding van trainer Hans Spee, tevreden zijn over de behaalde resultaten, welke beloond werd met een certifi caat en een mooie herinneringstegel. De uitslagen waren: Rugslag 25 meter: Anneke Janssen Schoolslag 25 meter: Riny van Horck Marina Nellissen Wim Geurts Wilbert Janssen Leo Reintjes Jac. Thiessen Vrqe slag 25 meter: Anneke Janssen Marina Nellissen Riny van Horck Wim Geurts Wilbert Janssen Leo Reintjes Jac. Thiessen Schoolslag 50 meter: Joop Nabuurs Vrije slag 50 meter: Joop Nabuurs 1.08.3 1.05.9 0.51.7 0.49.6 0.34.1 0.31.4 0.35.8 0.48.6 0.54.9 1.06.3 0.53.7 0.34.5 0.33.1 0.37.7 0.52.6 Evenals verleden jaar organiseert de T.K.O. op de nationale feestdag een rit voor jeugd, ouderen en ge zinnen. Deze fietstocht wordt gehouden onder begeleiding van de toerrijders van de T.K.O.deze tourrijders zijn ook bereid om de kinderen te bege leiden. De start van deze tocht is op 7 mei om 17.00 uur op de ventweg bij Paulus en de deelname is gratis. De T.K.O. hoopt op een nog gro tere deelname dan verleden jaar toen 67 Overlooners deelnamen. Fietsen is gezond voor iedereen, maak er nu een begin mee. Op Koninginnedag toog het volley balteam van het Boschveldcollege naar „het verre zuiden", met de be doeling een gooi te doen naar de nationale titel. De poule-indeling leek sterk, omdat het allen voor rondewinnaars waren en onze da mes tweede. De eerste wedstrijd ech ter leerde ons dat het allemaal wel meeviel. Het Liemerscollege uit Zevenaar was duidelijk de mindere van de meisjes van Bosch veld. Set standen: 15-6 15-3. Na een korte pauze werd college H. Kruis op een nederlaag getrak teerd, hoewel het in het begin er niet naar uitzag. Een 6-0 achterstand kon worden omgezet in een 15-7 set winst. De volgende set leverde nau welijks problemen op: 15-5. Als laatste tegenstander in de pou le werd Voorburg van het veld ge serveerd, met setstanden 15-0 en 15-1. Een plaats in de halve finale was een feit. Er werd geloot en het gevreesde Bernardinus kwam uit de bus. Zij waren vorig jaar landskampioen. Goed geconcentreerd en voor de volle 100% gemotiveerd begon Bosohveld aan de eerste set. Door harde aanvallen en goede verdedi ging werd Bernardinus weggespeeld. Ze konden niet in hun eigen spel komen. Setstand 15-1. De tweede set gaf een ander beeld. Bernardinus moest winnen wilden ze nog een 'kans maken. Het foutloos spelend BosChveld liet de finaleplaats echter niet meer glippen. Setstand 15-10. De andere finalist was P.C.S.G.D. uit Doetinchem. Een sterke tegen stander, die vermoeid was door een moeilijke halve finale. Na een pau ze van een half uur was het dan zo ver. Het Boschveld begon voor de 5e keer met de opslag. Na enkele punten verdwenen de zenuwen en ontspannen speelde Boschveld goed volleybal. Doetinchem kon daar maar weinig tegenover zetten en na de le set (15-6) geloofden ze er zelf niet meer in. De laatste set was een formaliteit (15-3) en het kampioen schap was een feit Dit kampioenschap geeft recht om deel te nemen aan de Europese kam pioenschappen te België. Op de foto: Wilmie Thielen, Marie-Christine van den Munckhof, Nel Cuppen, Willy Roeffen, Brigit van Bakel, Mariet Geurts, Peternel Janssen, Marianne Overbeek, Ans Kusters. Coach: Pe ter Jacobs. WEDSTRIJDZWEMMEN Zwem-vijfkamp op zondag 8 mei a.s. in het zwembad „De Roerdomp", Roermond. Vertrek 9.45 uur. Opstelling van de ploeg: 1 200 mtr. wiseslslag dames: Hermie Philipsen 2 200 m. wisselslag heren: Ludwig Coenen 3 100 m. vrije slag o. 14 jr.: Sylvia Rintjema 4 100 m. rugslag j. o. 12 jaar:. Jos Hebben 6 100 m. schoolslag jongens o 14 jr. Erik Aben 7 100 m. rugslag meisjes o. 16 jr.: Marjorie Hullepïan 8 100 m. rugslag jongens o. 10 jr.: Jan v. d. Waterlaat 9 100 m. schoolslag dames: Corinne Vogelzang 10 100 mtr. vrije slag heren: Peter Janssen V 11 100 m. schoolslag meisjes o. 10 jr. 12 100 m. vrije slag jongens o. 12 jr. Xander van Haren 13 100 m. vlinderslag meisjes o. 12 j. Monique Janssen 14 100 m. rugslag jongens o. 16 jr.: Rob Blok 15 100 m. schoolslag meisjes o. 14 jr. Ina Veugen 16 100 m. vrije slag jongens o. 14 jr. Huub Jacobs 17 4x100 m. wisselslag estafette Hermie Philipsen, Vorinne Vo gelzang, Ina Veugen, Silvia Rint jema. 18 4x100 m. vrije slag estafette heren: Ludwig Coenen, Peter Janssen V, Erik Aben, Rob Blok. REKREATIEVE WEDSTRIJDEN De Horster zwemclub H.Z.P.C. had op Koninginnedag 30 april 1977, een wedstrijd voor recreatieve zwemmers georganiseerd. SPIO ging daar natuurlijk heen, tezamen met Eszet uit Swalmen, ROB uit Reuver en natuurlijk de organiserende club HZPC uit Horst. Spio bracht 35 deelnemers aan de start, die een daverend sukses boek ten Ze zijn maar liefst 13 keer eer ste geworden, 5 keer zijn ze tweede geworden, 7 keer derde en maar 2 keer vierde. Er waren in totaal 17 wedstrijden, ieder bestaande uit 2 series. De wedstrijd verliep gladjes: ze begonnen om tien uur en eindig den al om kwart over elf. Na afloop kreeg iedereen een si naasappel, vanwege de verjaardag van onze Koningin. Zondag 1 mei was er weer een wedstrijd voor recreatieve zwem mers. Ditmaal was het in Roer mond. Hieraan namen de volgende clubs deel: ZPC uit Nederweert; Manta uit Bergen; De Rog uit Weert; natuurlijk de organiserende club RZ uit Roermond en ons eigen Spio. We behaalden hier niet zo'n enorm suc ces als de dag tevoren in Horst, we werden hier laatste. Dat nam ech ter ndet weg dat onze deelnemers. 40 stuks, zich kostelijk geamuseerd hebbèn. En het werd al weer hele maal goed toen alle deelnemers na afloop een vaantje als herinnering aan de wedstrijd kregen. ATLETIEK VERENIGING,. VENRAY- REGIO Vier nieuwe clubrekords in Roermond J De eerste kempetitiewedstrijd voor de junioren A/B heeft vier nieuwe clubrekords opgeleverd, terwijl één rekord^ werd geëvenaard. Bert Nijs- sen (eerstejaars B-jun.) leverde twee uitstekende prestaties dcor de 100 mtr. af te leggen in 12.7 sec. en de 800 mtr. in de erg goede tijd van 2.14.4 min. Elly Nijhuis verbeterde haar eigen 800 mtr. rekord tot 2.52.4 min., terwijl Frank Janssen de speer 31.30 mtr. wierp. John van de Boom tenslotte kwam wederom tot 155 cm. bij het hoogspringen. In de einduit slag bezetten de meisjes de 13e plaats met 3795 pnt. (precies 86 p. meer dan in 1976), terwijl de jon gens de 12e plaats innamen met 4336 pnt. (1027 pnt. méér dan in 1976!). We kunnen konstateren dat onze at leten een goede vooruitgang hebben geboekt Vcortreffeiyke prestatie van Paul Coppus Tijdens de Festina baanwedstrij- den te Venlo heeft Paul Coppus een uitstekende 5000 mtr. gelopen. Hij werd derde in de nieuwe clubrekord- tijd van 16.33.2, waarmee hij het oude rekord met liefst 31.2 sec. ver beterde. Weds trq dagenda: 7 mei Gemert: wedstrijden voor junioren C/D en pupillen. Hier zul len we met een behoorlijke ploeg aan de start verschijnen. We ver trekken om precies 12.00 uur vanaf de SW-kantine op het sportpark De Wieën. 15 mei Weert: le Kompetitiewed strijd senioren dames en heren. 21 mei Venlo: baanwedstrijden voor B-C-D junioren jongens en meisjes. Opgeven tot en met 15 mei bij W. David, tel. 04780-3164. 31 mei Venlo: a vond wedstrijden voor seniioren en Junioren A/B. Op geven tct en met 25 mei. Trainingen: Elke woensdag- en vrijdagavond van 19 tot 20 uur voor de jun. D en de pupillen en van 19 tot 21 uur voor jun. A-B-C en de senioren. Trimmen: Voor de liefhebbers is er elke' zon dagmorgen trimmen. Deelname is geheel vrijblijvend. We vertrekken om precies 9 uur, op 8 mei vanaf de Cooperbaan in de bossen bij de bal- lonzuil en op 15 mei vanaf de hoofd ingang van Rank Xerox. Nadere in lichtingen bij Piet Loomans, tel. 53814. Belangstellenden voor de atletiek- sport kunnen één maand op proef lid wordep. Zij kunnen zich opge ven tijdens de trainingen en bij de secretaris W. v. d. Brule, Bolero straat 5, Venray, tel. 6039. Uitslagen 6e ronde finale rang lijst-competitie D.C. Venray. Hoofdgroep: TijssenWille 02 van BommelPeek 20 Reserve-greep: HendriksJacobs 02 WesterVerstegen 11 ClaessensKennis 20 ZaalVerkoeyen 20 De rivaliteit om de eerste plaats in de reservegroep is zeer groot. Wester, Huys en Claessens gaan aan de leiding met ieder 22 punten. Dirökt daarop volgen Kennis met 21 punten en Zaal met 20 punten. Aan het begin van de avond was er een officiële diploma-uitreiking namens de Nederlandse Dambond. Negen junioren ontvingen uit han den van jeugdbondstrainer de Bijl het diploma voor beginners, met na me: Heinz Brezinski, Ronaldo Toma- soa, Rudy Hanen, Maarten Arts, Geert Clephas, Ger Litjens, Onno van Meurs, Martien Kappel en Her- bert Brezinski. Deze jongens spelen onderling een competitie cm het jeugdkampioen schap van Venray. Volgende week volgt voor de club spelers de 5e ronde in de sneldam- kempetitie. Zondagmorgen 8 uur waren ca. 15 trimmers in Oostrum aanwezig om naar Berg en Dal te fietsen. Onder weg naar Nijmegen werd besloten, vanwege het slechte weer en de lek ke banden, de kortste weg naar Oos trum in te slaan. De wedstrijdrenners moesten een dubbel programma afwerken. Hier bij werden door onze leden meerde re ereplaatsen behaald. Bij de junioren haalde Frans van Essen een 2e en 5e plaats; Frank Dei'ksen een 9e en Henlk Verbeek een 7e plaats. Eddy van Heze werd 9e bij de aspiranten. De gentelemen Jan Janssen en Theo Raymakers werden respeotietvelijk 14e en 15e. Drees Willemse was hier de grote pechvogel door in één wedstrijd twee keer onderuit te gaan. Bij de amateurs werd Huub Geurts 13e en senior Ad Verbeek zorgde er voor dat ook in deze categorie voor het eerst een bescheiden ere plaatsje behaald werd. Frans Verbeek kan bij de vetera nen zich nog niet in de prijzen fiet sen, wel lukte dit Toon van Meyel met een 12e plaats. Op 8 mei wordt de ronde van Oos trum verreden. Aan de start komen de amateurs, veteranen en junioren. De organisatie verzoekt de leden van TWC Oostrum zoveel mogelijk aanwezig te zijn om waar nodig te assisteren. M. Bcnants kampioen 5e klas Eindstand van de door S.N.A. ge organiseerde eindstrijd 5e klas voor het persoonlijk kampioenschap van de VBB met respectievelijk match- punten en algemeen gemiddelde: M. Bonants SNA 12 2,35 M. Janssen DOS 8 1,76 J. Verleg DOS 2,05 J. van Els VOP 6 1,73 F. Direks DLV 5 1,84 J. v. Sinten, de Burggraaf 5 1,70 W. Klomp HGL 0 1,42 Dit weekend wordt in café Dirkx, door de Carambole de eindstrijd 6e klas georganiseerd. Deelnemers hier aan zijn: Th. de Haart, P. Hendriks, J. v. d. Bekerom, M. Vollenberg, J. Muyzers, L. Cox en F. Schaeffers. Reserve is H. Reynders. TENNIS CLUB VENRAY Landeiyke kompetitie De beide wedstrijden uit de heren- competitie werden afgelast wegens de regen. Volgens de reglementen moeten deze wedstrijden op Hemel vaartsdag (19 mei) worden ingehaald tenzij partijen een eerdere datum overeenkomen. Venray Il-heren is in onderhandeling met Apollo IV- Sevenum om de wedstrijd a.s. zater dagmiddag (7 mei) te spelen in Ven ray. Als deze wedstrijd doorgaat dan volgt een kleine aanpassing van het baanschema voor die middag. Uits'agen zondag 1 mei: 3e klasse Zuid Landelijk Mixed: Bergen 1Venray 1 26 5e klasse Zuid Landelijk Mixed: Venray 2Bergen 2 71 Programma a.s. zondag 10 uur: 3e klasse zuid - mixed: Venray 1Uden 2 5e klasse zuid - mixed: Blerick 3Venray 2 3e klasse - heren: Grubbenvorst 2—Venray 1 5e klasse - heren: Venray 2Weert 2 Dameskompetitie Uitslagen: Peel en Maas-kompetitie: (elke ge wonnen set is 1 punt): 27-4: Venray 1Topio 4 62 27-4 St. Tunnis 1Venray 2 71 27-4 Venray 3Boekei 1 2—6 Juniorenkompetitie: Uitslagen: District: 30-4 Venray 1VTC (Venlo) 50 30-4 Bösdael 3Venray 3 41 Peel en Maas: 27-4 Venray 6St. Tunnis 9 73 30-4 Mookerheide 1—Venray 1 5 30-4 Venray 4Thos 11 10—0 Programma zaterdag 7 mei: District: Venray 1Blerick 1 VeldenVenray 2 Venray 3Apollo '69 Peel en Maas: Herman 3Venray 2 Thos 8Venray 3 Woensdag 11 mei: Peel en Maas: Vemray 5Topspin 11 Thos 14Venray 6 "...ik ben Ka Bouier van de Rabobank. En ik zaai. net als mijn vader Fa en mijn moeder Ma. die al eerder in jullie krant hebben gestaan. Zc hebben het druk. joh!! Zaaien, zaaien en nog eens zaaien, want straks is het volop zomer. Overal kleur. Fleur. Bladeren, bloemen. Groen. geel. blauw. rood. oranje, wit. turquoise...cerise...Te gek hoor. Ik help In de tuinen, in de bloembakken op de balkons. In potten. In steden en dorpen. Waar maar Rabobanken zijn! Help je mee? Bij de Rabobank liggen drie soorten bloemzaadjes voor je klaar. Weer andere dan vorige maand. Nu zijn het het Slaapmutsje, de Zomerazalea en de Zomercypres. belooft wat. Je kunt ze bijna overal gebruiken. Ga even naar je Rabobank. Als je toch spaan, dan kun je gelijk nog een fleurig presentje meenemen: een sticker met mijn portret erop. Ik vertel je daarop duidelijk hoe je het allemaal precies moet doen met de bloemzaadjes. Bij de Rabobank sparen jonge spaarders ekstra voordelig! Natuurlijk is er de spaarpot voor de peuters. Gezellige kleurtjes. Staat overal leuk. spaart gemakkelijk. Sparen op school met Ekko de Eekhoorn. Van 6 t/m 10 jaar. Ök jaar een leuke verrassing! Gnjp-5 voor de jeugd van 11 t/m 14 jaar. levert een ekstra premie op van 5%. da's niet misEn als je 15 bent geworden kun je meedoen aan het Ideaal Spaarplan "be Zilvervloot", met zelfs 10% ekstra premie. Vraag er allemaal maar eens naar bij de Rabobank. Hé. hallo allemaal: fijne vakantie straks, groetjes van Pa en Ma en \an mij natuurlijk, tot ziens bij de Rabobank. Sparen en...zaaien maar! geld en goede raad

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7