TT ebberink vernielingen en baldadigheden STIENSTRA VENRAY LINTJESREGEN druppelde in Venray Rank Xerox breidt uit vEituMVH nrnzmn Midalgan Sport Jumpers organiseert baskeball- interland in Venray C.D.A. in Venray P.v.cLA. in Venray MAN beschuldigt WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Elk weekend opnieuw een spoor van nieuwe werkgèlegenheid Nu weer vele nieuwe koopjes! hoek marktstraat 5 schoolstraat, venr^ Jan Terlouw liet op zich wachten Vliegveld De Peel weer twee weken in gebruik Venrays college zag Venray vanuit de lucht opnieuw gemeente en Rank Xerox* VRIJDAG 6 MEI 1977 No. 18 ACHT EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOO* AL UW DRANKEN 3 PEEL EN MAAS VbOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) De Promenade alias Grotestraat begint een beetje kleur en fleur te krijgen. De geplante bomen zijn groen aan het uitslaan en als ze tijd van leven krijgen, kunnen ze een mooi bladerdak gaan vormen. Maar ■we betwijfelen of ze tijd van leven zullen krijgen De eerste bomen waren vorig jaar amper geplant of er werden er al uit de grond gerukt, afgebroken of los- geschud. De plantsoenendienst zorg de weer voor nieuwe bomen, maar kon dat in de loop der maanden nog verschillende keren doen. Ten einde raad plaatste men er ijzeren hekken omheen, waarmede men de zaak dan gered meende te hebben. Maar men heeft kennelijk geen hoge dunk gehad van de verniel zucht van de opgeschoten jongelui, die dit weekend na het genot van een kleintje pils, er in slaagde twee bomen naar de verdommenis te hel pen. Dat men met de afgerukte tak ken ook nog een ventilator kon be schadigen was mooi meegenomen. In de Passage maakte men in dit zelfde weekend van de daar geplaat ste bloembakken een puinhoop, door het gewas er uit te trekken en door de Passage te strooien. Dat ziet er ook veel mooier uit dan alles bij el kaar in één bak. De jeugd had het deze week ook weer druk op de luifels van het schouwburgplein. Die daken zijn pas gerepareerd en de kiezel werd aan gevuld, waarmee men elkaar toch zo lekker kan bekogelen en dat zo lekker klinkt op autodak of motor kap. We hebben zelfs gezien dat er een fiets werd opgeheven en men op die luifels rondjes ging rijden. Als er vandaag of morgen een kind afvalt heb je wel kans dat die zijn levens dagen lang ongelukkig wordt, of op de Boschhuizen terecht komt. En dan moet je het commentaar eens horen In de Grotestraat staan de nodige keurige vuilnisbakken, en die hou den we ook keurig, want de rotzooi gooien we er wel naast. Niet een straat in Venray waar zoveel rom mel op straat ligt. Praten we nog niet ever hond^poep. Op een vergadering van de win kelcentrumwinkeliers is het plan geopperd om elke middenstander voor zich te laten zorgen voor gevel- versiering in de vorm van bloem bakken enz. Dat zou de straat fleuri ger maken. Je moet maar gek zijn, binnen de kortste keren is niet de gevel maar de straat versierd. Als je snapt wat we bedoelen. Snapt U ook dat we met z'n allen heerlijk aan het rotzooien zijn. Dat we wel de mond vol hebben over milieuhygiëne enz., maar dat onze daden heel anders zijn. Dat het ons geen bliksem interesseert dat we de gemeenschap cp kosten jagen, door de vernielingen 'die we aanrichten. En dat niet alleen in de Grotestraat. Moet U eens kijken naar de nieuw ingezaaide gemeentelijke gazons en greenstrokenmoet U in de bos sen eens kijken naar de plastic rom mel die er ligt. Naar de kunstmest- zakken die over de autoweg waaien. Moet U eens kijken naar ramen van scholen die wekelijks ingegooid worden; naar geparkeerde auto's die bekrast of met verf bestreken wor den, of waar men doodgemoedereerd overheen wandeltEn het zijn echt niet de kinderen die dit alles op hun geweten hebben. Integendeel. Wat zei Henri de Greeve ook al weer: „Verbeter de wereld, begin bij je zelfDoen! Bij de traditionele lintjesregen, daags voor Koninginnedag, vielen ook twee druppels in Venray. Dat was dan op de eerstp plaats mej. A. W. H. Maassen, beter bekend als Tony Maassen, die de zilveren ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, kreeg opgespeld. Dit omdat zij ruim veertig jaar huis houdster is geweest bij de familie Lünssen. Vanaf oktober 1945 was zij dat voor hele dagen. Mej. Maassen heeft het lief en leed met deze fami lie gedeeld en met veel toewijding haar plichten in dit gezin vervuld. Burgemeester mr. H. Defesche com plimenteerde haar uitvoerig bij het uitreiken van de onderscheiding. De tweede gedecoreerde was P. H. Arts, die de gouden medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau kreeg opgespeld. De heer Arts is onderdirecteur bij de Neder landse Credietbank in Venay. Bin nen die vestiging is hij opgeldom men van wisselloper tot onderdirec teur en heeft in feite alle afdelingen doorlopen. Anderhalf jaar geleden vierde hij al zijn veertig jarig dienstjubileum. Als onderdirecteur is hij verant woordelijk voor het personeelsbeleid en de vèiligheid bij de bank. Daar naast is hij penningmeester van het fonds bijzondere noden van perso neelsleden. In zijn vrije tijd was hij vele jaren financieel adviseur van SW en een gewaardeerd medewer ker van de Piëlhaas. Al meer dan 20 jaar is hij secretaris-penningmees ter van het Groene Kruis Venray en vanaf 1971 is hij al penningmeester van het Regionaal Groene Kruis. Op Koninginnedag werden beide gedecoreerden met hun familie op het gemeentehuis ontvangen en zorgde Kon. Harmonie Euterpe voor een feestelijke serenade. St.enstr» Venray BV. Stationsweg 11, tel.047804438 UWMAKi Makelaars in onroerende goederen J Wij verzorgen voor u: koop en verkoop - huur en verhuur taxaties bouwpcojektenontwikkeling hypotheken - verzekeringen beheer Rank Xerox Manufacturing (Ne derland) BV in Venray gaat het aan tal personeelsleden, momenteel 2800, met cirka 300 medewerkers uitbrei den. De vraag naar enkele typen kopieerapparaten, die in Venray worden geassembleerd, is dusdanig toegenomen dat het aannemen van nieuwe produkti emedewetlkers nodig is. Het gaat voornamelijk om mon tage-vaklieden, kwaliteitskontro- leurs, operators voor de cnderdele; fabriek en enkele vaklieden voor de verbrui ksartikelenfabriek. De fabriek van Rank Xerox in Venray werd in 1965 geopend. De hoofda'ktiviteiten zijn het assemble ren van kopieerapparten, het maken van een gedeelte van de onderdelen en de produktie van verbruiiksarti- kelen voor deze apparaten. Ruim negentig procent van de gemaakte apparaten met toebehoren wordt ge- axp.vrteer^. met toestemming van de K. v. K. van 21 epril tm. 20 mei 1977 De in 1976 In Venray opgerichte baskeball-club Midalgan - Sport - Jumpers (in de wandeling gewoon „Jumpers '76" genoemd) is de gro te eer te beurt gevallen in Ven ray een interland-basketballwed strijd te mogen organiseren op dinsdag 10 mei as. 's Avonds om acht uur beginnen in „De Weteling" de wedstrijden tussen een Frans selectie-team en het „neusje van de zalm" van de Nederlandse basketballsport Het Nederlandse team en waar schijnlijk ook het Franse zal ook deelnemen aan de 'Europese kam pioenschappen .welke in Zweden en Finland worden gehouden. Deze A- interlandwedstrijd ggldt als de laat ste ter voorbereiding op de Europese kampioenschappen. Het zijn in letterlijke zin be slist geen „kleine" jongens, die aan de interland in Venray deelnemen. De kleinste Nederlandse basketballer meet 1.75 meter, maar de anderen variëren van 1.98 meter tot maar liefst 2.10 meter. Bij de Fransen is de kleinste 1.81 meter terwijl de langste 2.06 m. telt. Maandag 9 mei brengt de CDA- tweede kamer-fraktie eenwerkbe zoek aan Limburg. Ook Venray staat op het programma. Hier zal o.m. Minister de Gaay Fortman met en kele kamerleden en leden van de provinciale staten een bezoek bren gen. Om 10 uur 's morgens zijn ze reeds op het gemeentehuis, om 'n kwar tier later over de Venrayse markt te gaan zwerven. Een uur lang houdt het gezelschap zich er op; zowel op de Grote Markt als op het Hen- seniusplein. Daarna brengt men nog een be zoek aan de werkplaats voor Sociale Werkvoorziening aan de Smakt er- weg. 's Middags gaat men naar Horst-Meterik en tegen de avond naar Gennep, waar de minister zal spreken op een verkiezingsbij een- lrömst. Op dinsdag 17 mei is er dan een avond is de voorzitter van het CDA, in de schouwburg. Spreker op deze avond is de voorzitter van he CDA, professor dr. P. Steenkamp. Wij ko men hier nog nader op terug. Zaterdag 7 mei a.s. komen minis ter Duisenberg, staatssecretaris Po lak (de nieuwe burgemeester van Amsterdam) en de PvdA kamerle den Knot (Limburgse aangelegen heden), Kombrink (huisvesting) en Salomons (midden- en kleinbedrijf) naar Venray. Bij de Grotestraat zal een infor matiestand worden ingericht waar iedere Venraynaar informatie over de PvdA kan inwinnen alsmede van 11.00 - 12.30 uur met de iminister of kamerlid Knot in kontakt kan tre den. Bij het winkelcentrum te Veltum zal staatssecretaris Polak aanwezig zijn terwijl Kombrink het winkel centrum te Brukske zal bezoeken. Mevr. Salomons zal in de Zwaan op de Grote Markt iederen uit het midden- en kleinbedrijf en de agra rische sector informatie verstrekken over de visie van de PvdA op de ontwikkelingen in hun bedrijfstak en de maatregelen die de PvdA door de overheid wil laten nemen om hun inkomenspositie te verbeteren. Minister Pronk zal op dinsdag 10 mei a.s. spreken in zaal In den En gel. Aanvang 20.00 uur. Een 100-tal belangstellenden wa ren vrijdagavond om 8 uur in de foyer van de schouwburg aanwezig, om kennis te maken met de afdeling Veriray van D '66 en te luisteren naar de lijsttrekker van deze partij: Jan Terlouw. Deze heer Het echter op zich wach ten en kwam eerst om half tien op dagen. Op dat moment waren er al verschillende belangstellenden die de bijeenkomst verlaten hadden De heer Terlouw bracht de spe- cialie aktiepunten van zijn partij naar voren en benadrukte dat D'66 aandacht zou blijven schenken voor de leefbaarheid van kleine kernen. Gezien het aantal leden uit deze omgeving, die zich voor D'66 gemeld hebben, zal in een volgende bijeen komst de stichting van een Venrayse afdeling een feit worden. Van maandag 9 mei a.s. tm. vrij dag 20 mei a.s. zal de slapende vliegbasis „De Peel" in Vredepeel weer aktief zijn. Het 306 fotoverkennings-squadron uit Volkel zal vanaf „De Peel" een normaal oefenprogramma afwerken. Het is mogelijk, dat gedurende de ze periode een of tweemaal 's avonds wordt gevlogen. Burgemeester Defesche en zijn 4 wethouders hebben onder leiding van de directie van J. P. A. Nelis- sen een rondvlucht boven Nederland gemaakt. Het ging hier speciaal om de diverse werken die dit aanne mingsbedrijf onderhanden heeft, vanuit de lucht te laten bekijken. Natuurlijk werd bij deze vlucht Venray niet vergeten. Op 300 meter hoogte zag men de gemeente onder zich doorglijden. Opmerkelijk was vanuit deze hoogte het rijke bezit aan groen en bossen. Boven het Brukske vliegend, merk te een der wethouders op: „het is precies als de maquette". Bij hun vertrek van het vliegveld Eindhoven, deed zich nog een klein probleem voor. Had men gedacht deze luchtreis in een eenmotorig vliegtuig te kunnen maken; de ver zekeringsmaatschappij eiste een tweemotorig vliegtuig. Zoveel edel achtbare heren bij elkaar vertrouw de men niet aan één motor toe. De dia-avond van de Milieu Aktie- groep Nederland, donderdag in de schouwburg gehouden, leverde op nieuw een reeks beschuldigingen aan de gemeente en aan Rank Xerox, met betrekking tot de vergiftigings verschijnselen bij de koeien van dhr. van Dijck. Ondanks het feit dat tien onder zoekende instanties nog geen enkele konklusie hebben kunngn trekken, en zeker geen schuldvraag kunnen beantwoorden, blijft MAN een be schuldigende vinger uitsteken. Het gemeentebestuur, dat niet op deze dia-avond vertegenwoordigd was, had de gang van zaken rond de vergiftigingsverschijnselen nog eens op een rijtje gezet. Dertien getypte pagina's, plus nog 5 pagina's kant tekeningen. Hierin werd de stelling van het MAN, dat de bestuurders van Venray welbewust de zaken verdraaien en leugens vertellen, een aperte leugen genoemd. Maar op de dia-avond werd het verweer van het college opnieuw als een verdraaien van de feiten betiteld. De heer van Boxtel, die namens Rank Xerox op deze avond aanwe zig was, ging niet in op de beschul digingen, maar verklaarde dat elke onderzoekende instantie alle ge vraagde gegevens ter beschikking staan. Maar aangezien het MAN geen onderzoekende instantie is Op dit standpunt staat ook de ge meente als het gaat om boringen op de stortplaats. Zij heeft daar geen enkel bezwaar tegen indien de on- zoekende instanties dit in het belang van het onderzoek nodig achten. Het MAN is echter geen onderzoekende instantie en wordt ook niet als zo danig erkend. Op deze vergadering bleef men echter vasthouden aan de eis dat er geboord zou moeten worden. Een handtekeningenaktie hiervoor lever de heel wat namen op. Het gemeen teraadslid Jan Konings (PvdA) zette zich achter die plannen en zou in elk geval aandringen op direct boren. Tenslotte noemde het PPR raads lid Harrie van der Locht, het door de gemeente steeds maar verwijzen naar onderzoekende instanties, het afschuiven van de verantwoordelijk heid door het college. Een mening die wij persoonlijk niet kunnen on derschrijven als men de samenvat ting van de gemeente leest. Maar ja, die verdraait de gang van zaken. Rest ons nog vast te stellen dat in ieder geval de dia's die vertoond werden, het aanzien meer dan waard waren.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 1