03 (S<md waatv Ontdek 0 J.C. DE BRAK JUM Merselo Over het goed en fout van parfumgebruik vroeger en nu badmode77 \U 999 Venrays Mannenkoor L.V.B. VENRAY Euterpe-nieuws Huisvrouwencontact Brukske jeugdnatuurwacht Pierotten nieuws Werkgroep Amnesty Internat. Venray 'Cunvps Fout Even dat heerlijke geurtje opbrengen.met de vinger. Goed Even dat heerlijke geurtje ■M KOSMETIKA ariaens sport: grotestraat 18 venray 04780-1253 Donderdag 5 mei om 19.30 uur repetitie le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Na de pauze om 21.15 uur gezamenlijke re petitie met Harmonie Euterpé. Donderdag 12 mei om 19.30 uur repetitie voor bassen en baritons en om 20.00 uur voor 't gehele koor. De eerstvolgende optredens van 't koor zijn op 29 med te Oirlo en op 6 juni 'n avondconcert te Ameron- gén. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, rKëssenstraat 7, tel. 2687 of Hotefl Almionda, tel. 5777. De kringbedevaart naar Oostrum is a.s. woensdag 11 mei. Om 20.00 u. H. Mis met zang van de Oirlose zangvereniging. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Hallo meisjes en jongens, zaterdag 7 mei is er weer een knal-disco in het Trefcentrum aan de Ursula- straat 2. Iedereen is natuurlijk weer van harte welkom. De deur is om 19.00 uur open en om 22.00 uur gaan we opruimen. We wensen iedereen een prettige avond toe en tot zaterdag 7 mei. Jeugdleiding „Den Dissel" STEFAN GROSSMAN IN DE BRAK A.s. vrijdag 4 mei speelt de nu al legendarische engelse folk-rock-gi- taris Stefan Grossman in De Brak. Stefan Grossman is zonder twijfel één van 's werelds beste gitaristen en heeft al een, 20-tal L.P.*s op zijn naam staan. Hij speelde o.a. samen met John Sebastian, Al Wilson etc. Hij treedt samen met Dave Evans op, een veelbelovende gitaris. Het optreden begint om 21.00 u. Donderdag 5 mei: 20.00 uur repetitie Prinsenhof. Na de pauze gezamenlijke repetitie met mannenkoor. Zondag 8 mei: Bijeenkomst om half negen par keerterrein voormalig Lyceum aan de Leunseweg communicanten Pa terskerk. Hierna Grote Kerk met opluiste ring van de dienst. Uniform: beige hemd met rode das. Donderdag 12 mei: Repetitie om 20.00 uur Prinsenhof. Zondag 15 mei: Communicanten Vredeskerk (half negen) en aansluitend in Grote Kerk. Donderdag 19 m<ei: Hemelvaartsdag - communicanten Vredeskerk en Paterskerk. Vrijdag 6 mei: 19.00 Repetitie voor het hele koor. 20.00 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 8 mei: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk door het hele koor. Gezongen wordt de mis van Perosi. Maandag 9 mei: 19.00 Repetitie voor de sopranen en alten in de Galmhut. Dinsdag 10 mei: 16.00 Repetitie voor de alten in Blitterswijck. 18.30 Repetitie voor de aspiranten in de Galmhut. Woensdag 11 mei: 18.30 Spelavond voor alle leden van het koor in de Galmhut. Donderdag 12 mei: 16.00 Repetitie voor de sopranen in Blitterswijck. 18.30 Repetitie voor de aspiranten in de Galmhut. Vrijdag 13 mei: 19.00 Repetitie voor het hele koor. Zaterdag 14 mei: Hout deze dag alvast vrij voor deelname aan het Nationaal Ko renfestival 1977 in Hilversum, ge organiseerd door de AVRO. Afmeldingen alleen bij Michel Claessens, tel. 5155 na 17.30 uur. Vanavond 6 mei gaan we met z'n allen fietsen. Er is een erg mooie fietsroute uitgezet. We vertrekken vanaf JUM om 7 uur. Zorg wel dat jullie fietsen in orde zijn. Denk vooral aan het licht! Ook zouden wij het fijn vinden dat er wat ouders mee fietsten. Dus ook de ouders zijn erg welkom. Laten we hopen dat 't mooi weer wordt, dan zal het be slist een fijne tocht worden. Volgende week is er weer een diskobal in JUM. Zaterdag 7 mei om 8 uur is JUM geopend voor iedereen vanaf 15 jaar. De muziek is good en het bier koel en de gezelligheid maken we zelf. Tot vrijdag of zaterdag. De leiding van JUM. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING 'Maandag 9 mei geen muziekcur- sus. Dinsdag 10 mei, 20.00 uur repe titie in de aula van Jerusalem, in gang Heuvelstraat. Maandag 16 mei muziekcursus. Dinsdag 17 mei, 19.30 stemtest en kele nieuwe leden, om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in de Es- sel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J Steijlen, Kolkweg 3, teL 1221 of Mw. W. Manders- Weij ers, Wiilhel- minastraat 4, tel. 4001. Zaterdag 7 mei wordt er vanaf 10 uur rommel in de wijk opgehaald. Dit in verband met de Rommel markt die op 14 mei gehouden wordt in het winkelcentrum De Kiosk. Be waart U ook uw rommel? Woensdag 11 mei a.s. om 19.45 uur cursus noten, enz. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het gehele koor We beginnen met een nieuw programma, dus komt U allemaal. Zaterdag 21 mei a.s. concert in Well. Bij verhindering graag uw afmel ding aan Mevrouw^Schrooten, tel. 3309, of aan Mevrouw v. ctTBekerom tel. 3332. Afgelopen zondag hebben we een geslaagde excursie gemaakt dn de bossen rond de Ballonzuil. Ondanks het slechte weer was het de moeite waard. Aanstaande zondag is er géén ex cursie gepland, maar op zondag 15 mei wéL De bedoeling is om dan het Loobeekdal te bekijken. Voor deze excursie worden speciaal de leden van de Franciscusschool uitgenodigd, aangezien zij op de komende ten toonstelling een stand over het Loo- beekdal zullen inrichten. Maar ook andere leden zijn welkom! De vol gende week zullen nadere gegevens nog volgen. Onlangs hebben, we gemerkt dat een aantal mensen, waaronder ook kinderen, er een sport van maken om „Lieveheerbeestjes" te vangen. De vraag blijft onbeantwoord, wat er daarna met deze beestjes gebeurt. Laat deze diertje met rust. Deze nut tige beestjes eten luizen en bestrij den de luizen op een „natuurlijke manier". We spreken dus af, dat we géén Lieveheersbeestjes meer van gen. Zij kunnen er voor zorgen dat wij geen luizenplaag hoeven te be strijden cp onze manier! Iedereen zal ondertussen wel ge zien hebben dat de vogels volop aan het broeden zijn. En ook voor de vogels geldt: Rustig laten broeden en ze daarbij niet onnodig storen. Het bestuur zou het leuk vinden, aan het einde van het seizoen van de leden, die een nestkastje hebben ontvangen, te vernemen, hoeveel kastjes er bewoond zijn geweest en door welke vogeltjes. Tot slot: hoe gaat het met je Vlij tig Liesje? En heeft ieder lid de zon- nepiten al gepoot? Veel sukses. Het Jongerenkoor „Capriccio" Zondagmorgen 8 mei: 11.15 Geza- me'nlijke repetitie. Woensdagmiddag 11 mei: 16.30 Ge zamenlijke repetitie. Het Jongerenorkest „Bojema" Vrijdagavond 6 mei: 19.00 Luister avond. Vrijdagavond 13 mei: 18.45 Esem- blespel. „Saltarello" Zondagavond 8 mei: Gezamenlijke repetitie. Afmelden koor: R. Reijnders, tel. 04780-1327; orkest: R. Cals, 04786- 209. Na al dat donkere kamerwerk gaan de cursisten de kneepjes van het vak leren. Ditmaal was het zwart-wit diapositieven zelf maken. Een bezigheid die in de winteravond goed van pas komt. Deze zelf ge maakte dia's gaan wij a.s. dinsdag nog eens goed bekijken. Tevens gaat Wim jullie vertellen wat je kunt doen met allerlei soorten lenzen. Er zijn er heel wat. Bovendien een herhaling van wat wij de laatste drie lessen hebben ge leerd. Tevens stellen wij vast op welke zondagmorgen wij gezamen lijk op pad gaan om het geleerde in praktijk te brengen. Repetities Garde: Aspiranten: 19.00 - 19.45 uur. Junioren: 19.30 - 19.45 uur. Senioren: 20.15 - 21.30 uur. openbare bibliotheek LQ v/Gnray Julian as ingel 33 <- VenTay - TeL 1970 Aanwinsten Volwassenafdeling: Burland B. Surprise (av) Butler, R. The men that God forgot (hist) Cordell, A De droom en de vervul ling. (hist) Dijk-Has, N. van. Huis ter Linde tridlogie. (fam, prot) Herfin, H. Feuer im Gras. (psych) Hollander-Brander, W. den. Een veldboeket (verh) Lagorce, G. Ne pleure pas (sv) Rossner, J. Op zoek naar meneer Goodbar (psych) Salgari, E. Sandokan trekt ten-strij de (av) -Streekroman omnibus (str) SCHRIJF AVOND Op woensdagavond 11 mei om 8 uur zal weer een schrijfavond ge houden worden door de werkgroep Venray van Amnasty International 3ij W. van de Einde, Verdistraat 43 Op deze avond schrijven we geza menlijk brieven (er zijn voorbeelden) aan een aantal autoriteiten van lan den, waar mensen om hun geloofs of politieke overtuiging gevangen zitten. Er zal ook gepraat worden over het werk van Amnesty en van de werkgroep Venray. Iedereen, die belangstelling heeft, is van harte welkom op deze avond of kan kontakt opnemen met Ariët- te Henneman, Mambostraat 45, Ven ray, tel. 6389. Lour descomité aid. Venray Aangezien we nog niet alle offi ciële gegevens binnen hebben over de juiste vertrektijd in Venray op 16 mei a.s., moeten we hiermee wachten tot volgend week. Wel staat vast dat de 81e Lim burgse bedevaart naar Lourdes van uit Maastricht vertrekt tussen 20.00 en 21.00 uur en dat de aankomst in Lourdes 's anderdaags is tussen 13.00 en 15.00 uur Zondag 15 mei is er om half twaalf een H. Mis in de Vredeskerk tot in tentie van alle bedevaartgangers naar Lourdes. In deze dienst, waar in we allen verwachten met even tuele familieleden, zal speciaal een gebed worden gevraagd voor een goede reis en een behouden thuis komst. Men kan dan na de mis nog kennismaken met elkaar en voor eventuele vragen is het bestuur ook aanwezig. ZIEKENFONDS 43 Venrayers zullen (alleen al via onze afdeling) de reis naar Lourdes meemaken. Het is noodzakelijk dat iedereen, pelgrim of zieke, een be wijs haalt bij het ziekenfonds (kan-, toor ZNL is in de Passage). Dit be wijs is geldig in Lourdes en tijdens de reis. Men behoeft hiervoor dus geen extra verzekering meer te sluiten. BOEIENDE CIJFERS Lourdes heeft vorig jaar 200.000 meer bezoekers getrokken dan het jaar daarvoor. Het totaalcijfer is 3.806.000 tegenover 3.593.000 in 1975. Het aantal pelgrims van georgani seerde bedevaarten bedroeg vorig jaar 644.605. In 1975 was dat 564.987. Het aantal Nederelanders dat vo rig jaar met een van de georgani seerde bedevaarten in Lourdes is geweest bedroeg 13.265. KINDERBEDEVAART Afgelopen week hebben we weer enkele giften mogen ontvangen op onze bankrekening .Allen heel har telijk dank. Dit geeft de burger moed om door te gaan. Hopenlijk zullen nog velen dit voorbeeld vol gen. Het behoeft heus geen groot Damesringen Fantasieringen met echte stenen zoals carneool, amethyst, turkoois en granaat. U kiest uit een grandioze kollektie juwelier Grotestraat 16 bedrag te zijn, want bij ons telt élke gulden mee. Denkt daarom aan de Kinderbedevaart naar Lourdes in Oktober 1977 .Ons banknummer is 1739.06.958 bij de Rabobank te Ven ray. Veel te veel vrouwen kunnen de helft van de door hun gebruikte parfum weg gooien, omdat ze het goed en fout van parfumgebruik waren vergeten. Ai. Parfum mag nooit in aanraking komen met het huidvet van de vingers. Weg is de helft van het kostelijke parfum. verstuiven. Juist. Zo blijft U genieten van Uw parfum. Tot't allerlaatste vleugje. Voor echte parfumliefhebsters is er zo'n stijlvolle Step verstuiver. De "natuurlijke" sierlijke verstuiver, waarin Uw heerlijkste geurtje't beste bewaard blijft. Een ludiek kadootje. Keuze uit talloze W modellen. FRANS LINSSEN HOEK MARKT GROTESTR. VENRAY TEL04780-6427 Vaak wordt kosmetika gezien als een zuiver vrouwelijke aangelegenheid. Toch is dit niét het geval. Net als ü1 de natuiur waar het manne tje vaak veel mooier is heeft de man zich tijden lang met pracht en praal omgeven. Hij toonde dat in zijn kostuums, schoeisel en pruiken, maar ook poeder en parfums waren zeer overdadig. Ook nu weer is er een kentering gaande: durft uw echtgenoot of vriend zich nog ietwat sma lend uit te laten over uw potjes die hij op uw toilet-tafel vindt, en wil hij voor modem door gaan, dan moet hij snel veranderen. In Frank rijk b.v. wordt de helft van de toiletartikelen gekocht door mannen. De Nederlander loopt daar wat op achter, maar ook hier komt het gebruik van toiletartikelen steeds meer in de mode. Eau de toilette, pre-shave, after-shave, soheercrême; deodorant, talkpoeder en zeep zijn artikelen die iedere, zichzelf respecterende man bij de was tafel heeft staan. Voor de zeer „geëmancipeerde" man zijn er zelfs al huiidverzorgende crèmes, camouflagestiften e.d. Ook zonnebrand crèmes zijn volledig geaccepteerd. Nu willen we niet beweren dat de man zich maar weer moet gaan ondersmeren zoals b.v. in de 17e eeuw. Immers, het overdadigd gebruik van poeder en parfum in die tijd kwam vooral voort uit een gebrek aan hygiëne. Wassen werd als zeer ongezond gezien, maar de onaangename geuren die hiervan het gevolg waren, moesten toch op de een of andere manier verborgen wor den. Ook het tegenovergestelde is gebeurd. Onder invloed van een te grote vrijheid, maande de kerk tot soberheid. We hoeven maar terug te gaan naar de tijd van onze grootmoeder om te zien hoe zij de ge volgen ondergingen van het Victoriaanse tijd perk en Calvinisme. Decoratieve kosmetika was slechts weggelegd voor „slechte" vrouwen. De „goede" moesten het doen met water, zeep en een vette crème. De reaktie hierop kwam ten tijde van onze voorouders. Een overdreven gebruik van deco ratieve produkten was hier het gevolg van. Aan de huidi zelf werd wefinig aandacht besteed: nachtcrème, dagcrême en wat poeder vormden de basis voor dweepogen, reeënogen, pruimenmond- jes en o ja.een blosje op de wangen, als ten minste niet net een lijkbleke gezicht in de mode was. De dagcrêmes bestonden in die tijd vrij wel allemaal uit een olie-water emulsie met een hoog vetgehalte. Het vet diende ter verzachting van de huid, de waterdelen hadden een vocht- houdende funktie. Naast de vrouw stond in die tijd het (zeldzame) Rudolf Valentino type, geplakt en geparfumeerd of (veelvuldiger) de „he"-man, riekend naar eerlijk zweet. Schilderachtig was het allemaal wel, maar mooi? Waar we hier vooral een pleidooi voor willen houden is het gebruik van kosmetika en toilet artikelen als onderdeel van een algehele licha melijke verzorging. Nog te veel denken we aan het zuiver decoratieve aspekt en te weinig aan het psychisch effekt van een goede verzorging. Heft gebruik van kosmetika is trouwens slechts een onderdeel hiervan. Echte schoonheid komt niet alleen van buiten af, maar ook en vooral van binnen uit. Voldoende rust, gezonde be weging, goede voeding en een evenwichtige in stelling zijn allen zeer belangrijke facetten. Maar zoals we ons lichaam van binnenuit kun nen helpen optimaal te furiktioneren, zo kunnen we ook de natuur van buitenaf de helpende hand toereiken. De huid qua oppervlakte het grootste or gaan dat we beziten ondergaat zeer veel in vloeden: veroudering, luchtvervuiling, ziektes worden geregistreerd en zichtbaar gemaakt. Nu is het onmogelijk oan b.v. ouderdoms-verschijn- selen helemaal te verhelpen, maar wel kan men ■dit proces zo lang mogelijk uitstellen en zelfs de gevolgen ervan minder stringent laten zijn. Hierop is voor een deel de moderne kosmetika gericht: het reinigen, beschermen en voeden van de huid is het belangrijkste aspekt geworden. Ter ondersteuning is er dan de décoratieve kos metika, die na een lange evolutie is ge worden wat ze nu is: een natuurlijk hulpmiddel dat dient eventuele foutjes te camoufleren en de persoonlijkheid van gezicht, handen en zelfs voeten te onderstrepen, waardoor we meer zelf vertrouwen krijgen en. gelukkiger mensen wor den.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 13