60 GEMEENTEPRAAT JUM Merselo m yp\m w. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie GA Schutte, Bureau Voorlichting Venray staat voor een financiële krachtproef Weinig problemen met ophalen van huisvuil Mededeling feestcommissie Tennisclub Venray Pierotten nieuws Ven rays Mannenkoor Jaarvergadering Venrays Mannenkoor De feestavond van de T.C.V. wordt gehouden op zaterdag 23 april 1977 in de Perdstal. De entree is gratis voor clubleden met een introducé. Aanvang 20.30 uur. Woensdag 20 april a.s. om 20.00 u. repetitie voor het hele koor. Gene rale repetitie voor ons concert in Goch (Duitsland). U hoort dan ook nadere gegevens over de reis daar heen. Komt U dus allen! Zondag 24 april a.s. concert in Goch, tesamen met het mannenkoor „M.G.V. 1898". Ieder koor zingt een negental werken en enkele nog sa men. Bij zeer dringende verhindering uw afmelding uitsluitend aan Me vrouw Schrooten, tel 3309, of aan Mevrouw v. d. Bekerom, tel. 3332. Repetitietijden Garde maandag 18 april 1977: aspiranten 18.45 - 19.30 u.; junioren 19.15 - 20.30 u.; senioren 20.15 - 21.30 u. Repetitie C. Linskens vrijdagavond om 21.00 uur voor senioren. Bijeen komst „Den Kerkdijk" Vrijdagavond 15 april is in Jum een disko-bal. Aanvang 7 uur. De entree voor niet-léden is 50 ct. Ieder een, van 12-15 jaar is welkom. Zaterdagavond vanaf 8 uur is de soos geopend voor iedereen vanaf 15 jaar. We sluiten om 12 uur. p>k[ stichttr.cj HET KEG AT IE venray Voor maandag 18 april, 20.30 uur, hebben wij beslag kunnen leggen op een zestal korte films met de volgen de titels: Het komt in de bus. 10 min. John Beech, Engeland. De man met de duizend tanden. 13 min. Fons Grasveld, Nederland. De wening. 12 min. Jan Svank- maj er, Tsj echoslowakij e. Ondine. 25 min. Toni-s- Panagopou- los, Nederland. What happened to Eva Braun. 23 min. David Mc Neil, België. Ik kom wat later naar Madra. 26 min. Adriaan Ditvoarst, Nederland. Jongerenkoor „Capriccio" Zondagmorgen 17 april: 11.15 Ge zamenlijke Koorrepetitie. Maandagavond 18 april: 19.30 Ge zamenlijke Koorrepetitie. Woensdagmiddag 20 april: 16.30 Gezamenlijke Koorrepetitie. Zaterdagmiddag 23 april: 14.00 Uitvoering op de Kruuze. Graag om tien vóór twee aanwezig zijn op het plein voor de Kruuze. Maandagavond 18 april: 20.30 be- stuursvergeadering en ouderadvies- ccmmissie ten huize van de fam. El- lemers. Jcngerenorkest „Bojema" Vrijdagavond 15 april: Geen or kestrepetitie. Vrijdagavond 22 april: 18.45 Ge zamenlijke orkestrepetitie. „Saltarello" Zondagavond 17 april: 19.00 Ge zamenlijke repetitie. Zondagavond 24 april: 19.00 Ge zamenlijke repetitie. Afmelden: koor R. Reinders 04780- 1327; orkest R. Cals 04786-209. Donderdag 14 april om 19.30 uur extra repetitie voor bassen en bari tons en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Deze repetitie wordt gehouden in De Burggraaf. Donderdag 21 april om 19.30 uur repetitie le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Deze repetitie wordt weer gehouden in Almonda. Zaterdag 23 april opluistering Eucharistieviering in de Vredeskerk b.g.v. 12Va-jarig bestaan van deze parochie. Hierna om ca. 20.15 uur concert in het St. Elisabeth-zieken- huis. Afmelden voor 14 april, uitslui tend bij dhr. H. Gommans, Niessen- straat 7, tel. 2687. Jachthoorn-, Trom petten- en Majorat- tenhorps St. Petrus Banden Bestuur en leden danken alle mil de gevers voor hun bijdragen in verband met de onlangs gehouden donateursaktie. Tevens wijst het be stuur op de gewijzigde repetitie- tijden. Repetitie van dinsdagavond is vervallen en verschoven naar don derdag: Leerling blazers om 18.30 uur St. Jozef; Majorettes om 19.00 uur LTS-hal; Leerling tamboers om 19.15 idem; Gevorderde blazers om 19.30 Sint Jczef; Grote repetitie 20.00-21.30 uur u. LTS; Repetitie zondags van 11.30-12.00 uur LTS. De grote repetities worden hoofd zakelijk afgestemd op de nummers voor het concours, waaraan "t korps 22 mei a.s. zal deelnemen. Verder vermeldt het programma nog deelneming aan een festival te Oirlo op 30 mei en op 12 juni aan de Jeugdvierdaagse te Venray. Lour descomité afd. Venray DISCO TEN BATE VAN DE KINDERBEDEVAART NAAR LOURDES Het klinkt misschien een beetje vreemd in de oren als een Lourdes- comité zich gaat bezig houden met een disco-avond. Maar als men weet dat deze avond is opgezet voor de jeugd vanaf 12 jaar, die door een bezoek te brengen aan deze disco avond tevens een steentje bijdraagt aan de Kinderbedevaart naar Lour- des in oktober van dit jaar, dan zal dat alles verklaren. Drive-in discotheek „Satisfaction" zorgt voor de vrolijke noot. Deze discotheek beschikt over de nieuw ste apparatuur en muziek. Deze disco-avond wordt gehouden in zaal „In den Engel", Poststraat en begint om 19.00 uur, en duurt tot 22.00 uur. De entree bedraagt 1.50, terwijl de opbrengst ten goede komt aan de Kinderbedevaart. Zie ook de advertentie elders in dit blad. Maar een disco-avond alleen_ is natuurlijk niet voldoende cm enkele zieke of gehandicapte kinderen uit onze gemeente naar Lcurdes te kun nen laten gaan. Daarom hebben wij bij de Rabobank Venray een reke ning geopend, waarop giften gestort kunnen worden: nr. 17.39.06.958 ten name van Lourdes-comité afd. Ven ray. Elke gift, hoe bescheiden dan ook is welkom. openbare bibliotheek LO venray Julianasingel 33 Venray Tel. 1970 Aanwinsten volwassen afdeling: Baantjer, A. C. De Cock en het lijk aan de kerkmuur (det) Garcia Marquez, G. De herfst van de patriarch. Hergecoe, J. Het fotografieboek. Heinrich, W. Simone. Kloek, D. Dorp in opschudding (str.) Ludlum, R. De Scarlatti erfenis. (spion, oorl) Meinkema, Hannes. De groene we duwe (verh) Nabokov, V. Harlekinade. Niven, L. Ringwereld (sf) Zelf doen in en om het huis. FOTOCLUB - VENRAY Donderdag 21 april 20.00 uur: Avond creativiteitsontwikkeling. Plaats: Lollebeekweg 20, Casten- r^y. Op de zeer goed bezochte jaar vergadering van Venrays Mannen koor j.l. donderdag in Hotel Almon da werden enkele belangrijke be sluiten genomen. President Th. van Dijk en bestuurslid H. Gommans werden beiden met een geweldige meerderheid van, stemmen weer voor drie jaar herkozen. Door een interne verbouwing in Hotel Almonda, waardoor er min der plaatsruimte voor de repetities vrij kwam, heeft men enkele proef- repetities gehouden in een andere zaal, maar bij stemming bleek dat de overgrote meerderheid dik tevre den was met de huidige accommo datie en zodoende werd besloten om Hotel Almonda als verenigingslokaal aan te houden Uit het jaarverslag van sekretaris W. Smits bleek dat Venrays Man nenkoor een zeer druk jaar achter de rug heeft, waarbij o.a. de organi satie van het Paalzitten en de boe renbruiloft, welke beiden een enorm sukses waren, dankzij de enorme in zet van alle zangers. Zoals president Th. van Dijk in zijn openingswoord al liet blijken, besloot men in het komende jaar, wat de neven-aktivi- teiten betreft, pas op de plaats te gaan maken, en alles te geven voor de aktiviteiten op zangtechnisch ter rein, te meer omdat de diverse con certen die op 't programma staan en deelname aan de zangersdagen te Geleen, een concertreis naar Ahr- weiler in Duitsland op 1 en 2 okt., een gezamenlijk concert met harmo nie Euterpe en o.a. nog concerten in Oirlo en Wans sum. Uit het financiële verslag van penningmeester C. .van Baarssen bleek dat er financieel te veel px-o- blemen waren, maar dat in de toe komst het verzamelen van oud pa pier de enigste neven-inkomsten zouden worden, waarom hij dan ook aandrong op nog meer aktiviteit op dit gebied. Direkteur Frans Verhofstad com plimenteerde de zangers met het goede repetitiebezoek (98%) en wees er op dat er nu er een vaste kern zangers is ontstaan, doordat de le denstop nog steeds van kracht is, de komende repetities veel efficiënter kunnen worden tot groot voordeel van Venrays Mannenkoor. Overigens blijft de ledenstop nog gehandhaafd, uitgezonderd voor de le tenoren. Deze avond, waarop beschermheer burgemeester Defesche, ook aanwe zig was, werd besloten met de rond vraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Investeringsprogramma over 1977 t.m. na 1980 Het meerjarig investerings-programma over de jaren 1977 tot en met na 1980, dat momenteel een zwaar studie-object is van de commissie voor financiën, is in feite een richt snoer van wat in de komende jaren gedaan moet worden. Eigenlijk is de hele opsomming van vele noodzakelijk te treffen voorzieningen onder andere het gevolg van een in het verleden opgelegd beleid. De „status" van centrum-gemeente, die de gemeente Ven ray heeft gekregen en de aanwijzing als regionaal centrum voor de industriële werkgelegenheid, werkt nu eenmaal kostenverhogend. Daardoor is in de afgelopen jaren de groei van Venray zo explosief geweest, dat de echo daar van in de komende meerjarige planperiode duidelijk na galmt. Zo groeide het aantal inwoners van de gemeente Venray van 21.000 in 1960 tot meer dan 32000 thans. Deze groei heeft tot gevolg gehad, dat het centrum van Venray van een typisch provinciaal dorp is uitge groeid tot een stedelijke kern. Het realiseren van. het centrum plan en het ringwegenstelsel rond om de kom van Venray zijn daarom in de eerste plaats werken gewor den, welke geen langer uitstel meer kunnen dulden. RIOLERING Een ander gevolg is, dat ook de uit 1928 daterende riolering in Ven- ray-kom totaal vervangen moet wor den omdat de capaciteit daarvan te klein is en tevens door veroudering geheel versleten. Deskundigen heb ben verzekerd dat uitstel van de ver nieuwing van de riolering niet lan ger verantwoord is, zeker niet wan neer straks de zuiveringsinstallatie daarop moet worden aangesloten. Het lieve sommetje van tien miljoen gulden zal daarvoor op tafel moeten komenUitvoering zal in 1977 en 1978 moeten gebeuren om niet voor het feit te komen staan dat de zuive ringsinstallaties niet in werking kan treden omdat het aan te sluiten rioolstelsel niet deugt TWEEDE FASE JERUSALEM Het is logisch, dat in een snel groeiende gemeente ook het gemeen telijk apparaat groeit. Intussen is de eerste fase van het nieuwe gemeen tehuis in het voormalige klooster complex .Jerusalem" in gebruik ge nomen, maar nog steeds doet het ruimtegebrek zich dagelijks voelen. Voor het goed funktioneren van het gehele apparaat duldt de verbou wing van de 2de fase dan ook geen uitstel meer. Hiervoor zullen in de jaren 1977 en 1978 maar liefst vijf miljoen gulden moeten worden neer geteld. WIJKGEBOUWEN In de afgelopen jaren heeft de groei van de bevolking zich groten deels geconcentreerd in de woon wijken Veltum en Brukske, welke wijken resp 4000 en 5600 inwoners tellen. Gezien de omvang van die wijken is aan de bouw van gemeenschaps ruimten niet meer te ontkomen, zo dat in de loop van dit jaar met de bouw daarvan zal moeten worden gestart. Dat betekent wéér een uit gave van zo'n slordige twee miljoen gulden. Tel daarbij de kosten op van de noodzakelijke en op korte termijn uit te voeren voorzieningen in het sport park „De Wieen", de diverse jeugd voorzieningen en diverse voorzienin gen op welzij nsgebied op de kerk dorpen, dan is men meteen gecon fronteerd met het geweldige pro bleem waarmee de gemeente zit: de financiering daarvan en de dekking. Het mag dan prettig zijn, dat de regering zegt de bundeling van de woningbouw voor wat Limburg be treft op o.m. Venray te richten, maar wanneer men de gemeente Venray daarbij niet wat meer fi nanciële armslag geeft, dan raakt de gemeente mooi in de puree. De gemeente meent op extra rijksbijdragen aanspraak te kunnen maken maar het is beslist geen wet van Meden en Perzen, dat Venray cok inderdaad van extra subsidie regelingen gaat profiteren. MOEILIJKE JAREN Financieel deskundigen van de ge meenten voorzien dan ook moeilijke jaren wanneer het hele wensenpak ket op zo'n korte termijn moet wor den uitgevoerd. Er moet rekening worden gehouden met aanzienlijke begrotingstekorten. Het zwaartepunt van die tekorten zal onvermijdelijk komen te liggen in de begrotings jaren 1979 en 1980. Maar met een beetje optimisme ziet men voor 1981 weer een lichte daling in het begro tingstekort, welke zich in de daarop volgende jaren hopelijk voortzet. En met nog meer optimisme hoopt men tenslotte weer een sluitende begro ting te krijgen met zelfs een behoor lijke post voor onvoorziene uitgaven. Maar voordat het zover is, zal men eerst door de Bijbelse „zeven mage re jaren" heen moeten. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 3838 Brandweer 1333 Ambulance 4455 Groene Kruis 1269 VVV 2468 Woningbouwver., 1541 Ziekenhuis 2222 Portefeuilleverdeling binnen college van b&w Burgemeester: Mr. H. J. M. Defe sche, Notarisberg 1, Venray, tel. tel. 04780-1547. Spreekuur: iedere woensdagavond van 17.30-18.30 uur ten gemeente huize, Maasheseweg 1. Portefeuille: Coördinatie, organi satie en voorlichting: werkgelegen heid, regionaal beleid, financiën en belastingen; openbare orde en veilig heid (voor wat betreft politie, brand weer en bescherming bevolking); ge zondheidszorg (ziekenhuizen, ambu lancewezen en vleeskeuring); samen levingsopbouw; dorps- en wijkra den; algemene zaken en ondersteu nende aandacht voor ruimtelijke or dening. Wethouder G. H. Schols (loco-bur- meester), Oostsihgel 26b, Venray, tel. 04780-1620. Spreekuur: iedere maan dag van 10-11 u. ten gemeentehuize. Portefeuile: Ruimtelijke ordening; volkshuisvesting (waaronder wel standstoezicht) personeelszaken; grondtransacties in het kader van bestemmings- en woningbouwplan nen; middenstandszaken; kermissen en markten. Wethouder Mevr. A. P. Rutten- Tielen, Eindstraat 25, Venrayl, tel. 04780-1579. Spreekuur: iedere woens dag van 17.30-18.30 uur ten gemeen tehuize. Portefeuille: Sociale zaken en maatschappelijke zorg (waaronder Algemene Bijstandswet, rijksgroeps regelingen, Wet Werkloosheidsvoor ziening, beeldende kunstenaarsrege- ling, peuterspeelzalen, Groene Kruis, gezinszorg, buitenlandse werkne mers, bejaardenwerk); onderwijs zaken woningtoewij zing. Wethouder J W. Loonen, Volen 5, Heide-Venray, tel. 04780-1484. Spreekuur: iedere maandag van 10-11 uur ten gemeentehuize. Portefeuille: Openbare werken (waaronder wegenbouw, straatver lichting, waterlossingen, beplantin gen en groenvoorzieningen, ver keersmaatregelen); agrarische aange legenheden (waaronder land- en tuinbouw, bebossingen, ruilverkave ling, grond- en pachtzaken, waar ender jacht); openbaar vervoer; milieuhygiëne (waaronder Hinder wetszaken). Wethouder: J. A. A. van Oers, Brugpas 32, Veulen-Venray, tel. 04780-385. Spreekuur: iedere maan dag van 10.00-11.00 uur ten gemeen tehuize. Portefeuille: Jeugdzaken; sport- Nu het ophalen van het huisvuil in de gemeente niet meer door de gemeente zelf maar door Speciaal Transport Deurne wordt verzorgd, is gebleken, dat zich hierbij wei nig problemen hebben voorgedaan. De nieuwe vuilnisophalers treden hierbij kennelijk in de voetsporen van hun voormalige gemeentelijke collega's. Hier en daar wordt wel eens be luisterd, dat de vuilniswagen veel vroeger komt dan voorheen. Dat is logisch, omdat vooral in de begin periode een goed rijschema moet worden opgesteld. Wanner men er een (goede) ge woonte van maakt om in die wijken, waar de vuilniswagen 's morgens langs komt, de vuilniszakken om acht uur buiten te zetten zoals het cok móet dan is ook hier geen vuiltje aan de lucht. Openstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op werkda gen voor het publiek geopend van 9 tot 12 uur. Op donderdagmiddag is het ge meentehuis voor wat betreft de af deling bevolkingszaken bovendien nog, bij wijze van proef, geopend van 16 tot 18 uur, speciaal ten ge rieve van degenen, die normaal 's morgens niet kunnen komen. Over enkele maanden zal worden bekeken of de extra-openstelling blijft ge handhaafd. zaken, cultuur (waaronder openbare leeszaal en bibliotheek, cultureel centrum, muziekschool, musea, vrije akademie, etc.); vormings- en ont wikkelingswerk (waaronder Open School en P.E.C. Secretaris: J. M. Poels, Dr. Poels straat 9, Venray, tel. 04780-4349. De vergaderingen van het college van burgemeester en wethouders worden elke woensdag gehouden. En waneer men daarbij ook de zakken goed dichtbindt, dan is er ook geen luchtje aan het vuil De extra-service, welke de ge meente in het verleden steeds bood met het zesmaal per jaar gratis op halen van het grove vuil, behoort tot het verleden. In de nieuwe situatie mag men wekelijks het grove vuil gebundeld in hanteerbare hoeveelheden naast de zak aan de straatkant zetten. Er is een bepaling dat de pakken groot vuil niet groter mogen zijn dan een halve kubieke meter en niet zwaar der dan 25 kilo. Dat wil echter niet men een oude wasmachine of afgedankt bankstel eerst in stukken moet zagen. Deze stukken grof vuil worden zonder meer meegenomen. Maar de service gaat niet zover, dat men ook een afgedankte auto als grof vuil aan de straatkant mag zet ten. De gemeentelijke zaak gaat ook U aan! Agenda In de periode van donderdag 14 april t.m. donderdag 21 april wor den de volgende openbare commis sievergaderingen gehouden: Donderdag 14 april: Stuurgroep huisvesting alleenstaanden en twee persoons huishoudens. Aanvang 17.00 uur. Donderdag 21 april: Werkgroep onderzoek huisvesting alleenstaan den en tweepersoonshuishoudens. Aanvang 16.30 uur. Werkgroep woonvoorzieningen al leenstaanden en tweepersoonshuis houdens. Aanvang 20.00 uur. De vergaderingen worden ten ge meentehuize gehouden.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9