Politierechter Gouden Bruidspaar te Leunen NIEUWE BESTELDIENST VAN DE PTT VENRAY ingaande 25 april a.s. Zondagochtend concert Jeugdkollekte Veroorzaker botsing reed door Subsidiëring lessen aan muziekschool Venlo Raadsvergadering gemeente VIERIINGSBEEK Vernieling 4 Automobilisten bekeurd, openlijk verzet Mishandeling Bedrijfsongeval Aanrijdingen Handenarbeid- tentoonstelling Geslaagd Visstandplaats in Brukske Nogmaals: Baatbelasting Pater Tulpstraat Kollekte Reumafonds Venray Kenteken was verwijderd Sissend geluid en gaslucht bij schakelstation Inbraken Oorlogstuig Op 26 april zullen de kerkklok ken van Leurien weer feestelijk lui den ter ere van een gouden bruids paar. Zoals gebruikelijk hebben wij, aan de Boodenstraat nummer 26, dit gouden paar bezocht om uit hun mond hun levensloop te vernemen. DE GOUDEN BRUIDEGOM Har Swinkels is een rasachte Leunse mens. Aan hem zijn beslist niet de 83 jaren te zien. Met een ongekende vitaliteit houdt hij zich nog bezig met het vlechten van manden, korven, mandjes en wat daarvan maar te maken is. Het is een oud beroep. Geen uur van de dag brengt hij in ledigheid door. Geboren op de Schei bracht hij ook daar zijn jeugd door en zoals het toen bij zovelen ging werd hij bpe- renknecht. Dat is hij vele jaren ge bleven, ook de eerste jaren van zijn huwelijk. Hoewel vrijgesteld om 's Konings wapenrok te dragen, wegens broe- derdienst, bracht de mobilisatie daarin verandering, omdat hij toch bij de Bijzondere Vrijwillige Land storm weid opgeroepen en drie jaar lang de wapenrok moest dragen. Gezagsgetrouw als hij was, gaf ook hij met 50 andere Venrayse Land- stormers gehoor aan de oproep om de revolutiepoging van Troelstra te verhinderen en hij was erbij toen de koets van H.M. de Koningin op het Haagse Malieveld werd uitge spannen en getrokken werd door de Lands tonners. Als landarbeidersknecht waren voor hem niet de hoogste lonen weggelegd en toen hij de kans kreeg om eierinpakker te worden voor de Venlose eiermijn nam hij het aan bod met beide handen aan en werd tevens secretaris van de Leunse ves tiging. De oorlogsjaren waren magere ja ren, ,oók voor een eierinpakker. De direkteur van het arbeidsbureau Venray zorgde echter wel voor een andere bezigheid en de heer Swin kels werd verwezen naar het Ven lose vliegveld. Dat werken daar vond hij te gevaarlijk en hij keerde te rug. Nog een ander baantje heeft hij toen gehad, dat was hulpbesteller bij de PTT. Werken wilde Har Swinkels wel want toen na de be vrijding de gesneuvelde soldaten moesten worden opgegraven pakte ook hij dat aan en hij kon dat goed, misschien wel omdat hij doodgraver was in Leunen. Toen de aanvoer van eieren weer normaal werd, bleef hij inpakker- sekretaris. Hij denkt nu nog altijd terug aan de 3 miljoen eieren welke moesten worden ingepakt; niet ma chinaal, maar met de handen. Vrijetijdsbesteding heeft hij als imker, en hij doet dit nog met 16 Zondag 17 april wordt het zondag ochtendconcert verzorgd door het Gemengde Zangvereniging Crescen do uit Venray en de Harmonie uit Tegelen. Het programma van Crescendo is als volgt: Der Lindenbaum. Maria Klokje. Ma come Dansen en springen. Slavenkoor. Das Wondem. Dona nabis pacem. Vriendenkring. Waarom. Gruss mis die Reben. Lustig ist das Zigeunerfebes. Het programma van de Harmonie uit Tegelen wordt later aangekon digd. Zoals reeds in de gemeentelijke kollektekalender is aangekondigd zal er a.s. zaterdag 16 april de jeugd kollekte worden gehouden ten bate van het jeugdcentrum De Spring plank. Deze jeugdvereniging, mis schien beter bekend onder de oude naam het patronaat, zet zich speciaal in voor de leeftijdsgroepering van 10 - 16 jaar. Door de nog altijd enigszins gebrekkige huisvesting is het nog steeds behelpen maar we hopen spoedig een ander onderko men te vinden waar dan optimaal gefunktioneerd kan worden en uit breiding van het ontspanningspro gramma kan worden geboden. Hier aan wordt achter de schermen hard gewerkt en een financiële steun is haeibij onontbeerlijk. Wij hopen dan ook als zaterdag de jeugd bij U aan- beélt hen ook daadwerkelijk zult steunen, moreel als financieel. Steun aan de jeugd is een schone zaak en wie de jeugd heeft iets kan bieden, heeft de toekomst. Dat er daadwerkelijk iets met de jeugd opgezet en ondernomen wordt is gebleken uit de succesvolle reak- ties op de onlangs gehouden ouder avond waar de jeugd de ouders trak teerde op een vrolijke en ontspan nende avond. Wij hopen hiermee door te kunnen gaan en rekenen op de steun van de grote mensen. De jeugd zal er U dankbaar voor zijn.* bijenvolken. Toen vorig jaar de Im- kersbond zijn gouden bestaan vier de was Har Swinkels een van de gouden jubilarissen. Daarnaast, maar dat is vervlogen tijd, was hij een aktief beoefenaar van de handboogsport. Dat was des tijds ook de oorzaak dat hij zijn bruid leerde kennen. DE GOUDEN BRUID To Martens is geboren en getogen in Overloon en moest al vroeg gaan dienen. Ze kreeg een baan bij de familie Martens te Leunen, welke naast een boerenbedrijf ook een café met „den doel" exploiteerde. Omdat Har Swinkels bij den doel was leer den zij elkaar kennen en die ken nismaking leidde uiteindelijk tot een huwelijk. Uit dat goed en hecht hu welijk kwamen 14 kinderen, waar van er 13 in leven bleven. Twaalf trouwden en zorgden weer voor 34 kleinkinderen die niet allemaal het feest kunnen meemaken, want een van de zoons emigreerde naar Aus tralië en is in 24 jaar nog niet op vakantie geweest. Of hij nu zal ko men is niet bekend, maar het zou wei een grote verrassing zijn. Voor ons is het geen verrassing als wij uit hun mond vernemen dat het een hard leven is geweest om alle magen te vullen, immers kinder bijslag was onbekend. Of men geen of veel kinderen had, de inkomsten bleven gelijk. Dat er om die mond jes te vullen en om vlees op tafel te hebben wel eens een haasje ge stroopt zal zijn, vergeven wij hen gaarne. Mogelijk is dat misschien mede de oorzaak geweest dat de heren doktoren aan dit paar niet veel hebben kunnen verdienen. Zo wel de gouden bruid, 75 jaar en haar 83-jarige gouden bruidegom genieten nog van de volheid van het leven. Zij weten zich gesteund door hun zoon, die vrijgezel is, maar ook van de grote kinder- en kleinkin- dersohare. Ze genieten van het leven en blikken ondanks de zorgen welke ze beiden hebben gehad, nog met vreugde terug in 't verleden. Ze zijn best tevreden in hun woning aan de Boodenstraat, maar hadden achteraf hun oude woning, het schoolhuis, wel willen kopen voor 6.000, Voor geen geld denken ze aan een bejaardenhuis, ze blijven graag mid den in de Leunse gemeenschap, een Leunen, waar hun mooie en minder mcoie dagen liggen. Ze verheugen zich al op die 26e april wanneer om 11 uur in de parochiekerk van St. Catharina ter hunner ere een plech tige Eucharistieviering zal worden gehouden, waarna de gehele stoet zich naar café Martens zal begeven; café Martens waar hun huwelijks leven is begonnen. Ze zullen daar graag van 6 tot half 8 iedereen wil len ontvangen die hun geluk komt wensen. Daarna gaat hun leven weer verder en het zal aan hun bedden niet liggen dat dat nog vele jaren zullen zijn. Op de Ripseweg te Vredepeel re den drie auto's achter elkaar: de per sonenauto's bestuurd door de 23-ja- rige P Th. uit Meerlo-Wanssum, de 28-jarige W. R. uit Ede en een geel kleurige Datsun waarvan de be stuurder en het kenteken niet be kend waren. De bestuurder W. R. ging naar de linker rijstrook om P. Th. in te halen, maar dat inhalen wilde ook nog de onbekend geble ven automobilist; de door hem be stuurde auto raakte bij dat inhalen de auto van W. R. die in de berm van de weg belandde, maar weer op de weg schoot en daarna tegen de auto van P. Th. botste. Door de kracht van die botsing werd de auto van de weg gedrukt, tolde om zijn as en kwam totaal vernield in de greppel tot stilstand. De gele Dat- sun-bestuurder is zonder zijn iden titeit bekend te maken, doorgereden. De bestuurder P. Th. en zijn mede- inzittende vader, de 56-jarige T. Th. uit Meerlo-Wanssum liepen dusda nige verwondingen op dat ze naar het ziekenhuis moesten worden ver voerd. Verder was er behoorlijke materiële schade. Burgemeester en wethouders zul len de raad voorstellen voorlopig 2.500,— beschikbaar te stellen als subsidie voor. het volgen van lessen aan de muziekschool te Venlo dcor kinderen uit Venray, die niet op de Venrayse muziekschool terecht kun nen. Voor bepaalde instrumenten is in Venray namelijk geen leraar aan wezig. De subsidie zal worden verleend tot 75% in het verschil tussen het lesgeld te Venlo en het lesgeld dat aan de Venrayse muziekschool ge golden zou hebben. Hierover wordt nog advies ge vraagd van de commissie voor on derwijs, cultuur en recreatie. In de gemeente Venray gaat de Post met ingang van 25 april a.s. over op het eenbestellingssysteem (EBS). Berekeningen, proefnemingen, er varingen en overleg met allerlei in stanties hebben tot de slotsom ge leid dat het handhaven van twee postbestellingen per dag niet langer verantwoord is. Daarom wordt nu geleidelijk in het hele land op het eenbestellingsysteem overgeschakeld. De PTT probeert bij dit nieuwe systeem zoveel mogelijk regelmaat in de bestelling te brengen, al kan bijvoorbeeld een abnormale drukte weieens vertraging veroorzaken. M.u.v. de buitenbestelling (auto diensten) zal de postbestelling te Venray 's maandags in de namiddag werden uitgevoerd, hierin is dan ook de weekeinde-post opgenomen. Van dinsdag t.m. vrijdags zal de bestel ling plaats vinden tussen 08 30 en 16.00 uur. Het merendeel van de post zal echter voor 12.00 uur zijn besteld. Op zaterdag zal de bestelling wor den uitgevoerd tussen 08.00 en 13.00 uur. BELANGRIJK!! Schrijf altijd de woonplaats voluit in elk adres!! Oo kzelfs als u een brief, briefkaart of drukwerk stuurt aan mensen bij u in dezelfde straat. Adresseert U niet met „Alhier" of „Stad" dan is de kans groot dat het stuk onbestelbaar is, omdat veel post in een andere plaats wordt ge sorteerd en de aanduiding „Alhier" of „Stad" dan grote verwarring schept. D-m.v. een huis aan huis te ver spreiden folder worden de inwoners van de gemeente Venray omtrent de veranderingen in de postbestelling ingelicht. Uit de laatst gehouden raadsver gadering van de gemeente Vierlings- beek noteerden wij volgende in teressante punten: Aangezien de bouwaannemer van het gymnastieklokaal te Over loon nog slechts in naam bestaat, zal de gemeente geen verder stappen te gen deze firma ondernemen. Nieuwe regels zijn opgesteld ter voorkoming van het melden van jachtschaden. Openbaar vervoer met kleine busjes in de gehele gemeente heeft de aandacht van de Rijksdienst voor het wegverkeer. Bekeken wordt of een Over- loonse taxi een geregelde dienst kan onderhouden met het Venrayse zie kenhuis. De scholen in de gehele gemeen te worden aangesloten bij de school tandartsendienst Venray-Borst. Het fietspad Overloon-Vierlings beek wordt verplicht fietspad. De gemeente gaat grond kopen voor de aanleg van een fietspad van Overloon naar Stevensbeek. Een overstortledding voor de riolering in de Baansestraat te Over- lron zal worden aangelegd, kosten 207.000,—. S.S.S. '18 Overloon krijgt een renteloze lening van 15.000, Geen vooruitgang werd er ge boekt in de plannen voor een fiets pad vanaf de Venrayse grens naar Overloon, terwijl voor het Venrayse gebied die plannen al klaar liggen. Gebleken was dat de brieven bus aan het gemeentehuis te Vier- lingsbeek 3 weken niet geledigd was. Dat was de zaak van de gemeente bode en die was 3 weken ziek ge weest. Trouwens er komen maar hooguit 2 brieven per week in die bus. Baldadige jeugd in de leeftijd van 10 tot 14 jaar hadden een nieuw spelletje gevonden. Met stenen werd de broeikas van H S. vernield, omdat verschillende ruiten sneu velden. Het juiste schadebedrag is met bekend, wel zal de politie aan de ouders van de knapen de reke ning presenteren. In het afgelopen weekend konsta- teerde Venrays politie dat vier auto mobilisten te veel gedronken hadden en niet in staat konden worden ge acht him auto te besturen. Blazen en bloedproef betekenden proces verbaal. Terwijl de politiemannen een van de vier bestuurders voor nader onderzoek wilden overbren gen naar het politiebureau onder vonden zij verzet en hinder van drie medepassagiers die het er niet mee eens waren dat hun kameraad mee naar het bureau werd genomen. Bij het wegrijden van de politieauto rukte een van de drie het autopor tier van de politieauto open. Bij het uitstappen van een van de politie mensen sprong een ander persoon in zijn rug terwijl een andere hem de bril van zijn hoofd sloeg. On danks hevig verzet werden deze aangehouden en voor nader onder zoek overgebracht naar het politie bureau en aldaar ingesloten. De verzetplegers waren de 22-jarige P. V. en J. N. en de 23-jarige H. K. allen uit Heyen. De volgende mor gen werd het drietal huiswaarts ge zonden. In de nacht van 10 op 11 april werd de dascjockey van de Penta- gonbar in de zaak mishandeld door de 22-jarige O. H. uit Venray en de 29-jarige plaatsgenoot H. K. Het tweetal werd aangehouden en zijn na verhoor en onderzoek huiswaarts gezonden. De discjockey was de 21- jarige J. W. uit Venray, die dusda nige verwondingen bij die mishan deling opliep dat hij zich onder me dische behandeling in het zieken huis moest stellen. Zaterdagmiddag vond in de spoel- ruimte van de melkfabriek „Maas vallei" een bedrijfsongeval plaats. De 33-jarige J. P. mt Venray was be zig met het schoonmaken van een vrachtauto. De melktank van die vrachtauto wordt automatisch ge reinigd door een spoelinstallatie met warm water en loog (natronloog). Van de spoelonstallatie die vast ach ter in de tankauto aanwezig is, was de plastic slang losgeschoten.' Het slachtoffer stond achter op de auto op het moment dat de slang los schoot en kreeg natronloog in zijn ogen. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis te Venray en later naar het ziekenhuis in Boxmeer overge bracht teneinde door een oogarts te worden behandeld. Op de splitsing Stationsweg Oostsingel wilde de 26-jarige be stuurster van een personenauto M. A. uit Meerlo-Wanssum vanaf de Oostsingel de splitsing op, terwijl op dat moment over de Stationsweg uit beide richtingen een personen auto naderde De 22-jarige bestuur ster van een personenauto, die de richting Venray naderde, mej. A. K. uit Bergen, trachtte door te remmen en naar links uit te wijken een aan rijding te voorkomen, maar de door haar bestuurde auto werd aangere den door eerstgenoemde bestuurster. Door de botsing kwam de auto van de Bergense dame in botsing met de tegenligger, bestuurd door de 61-ja- rige L. N. uit Venray. De beide be stuurders liepen dusdanige verwon dingen op dat ze naar het zieken huis moesten worden veroerd. De Bergense dame kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis worden vervoerd. Er was behoorlijke mate riële schade. „U had een gevaarlijk wapen in uw hand", sprak de politierechter afkeurend, toen de toch zo tengere ongehuwde juffrouw van eenenveer tig lentes (en tweeënveertig -herfsten en winters) zich wat bouwvallig voor de balie presenteerde. „Wat9" snerpte zij met een zuur- gevooisd stemgeluid. „Dat ene schoentje? Dat was allang de mode uit!" „Dat is 't juist, het was een oude schrsn met naaldhak." „Ouwe schoen! Ouwe schoen! Ik had ze gloednieuwuit de uitver koop." „O, was het daarom zo'n grote maat. „Grote maat?" Ze tilde één been hóóg op, zodat de heren in toga haar nypersmalle leest goed konden zien. „Als u soms beweren wil, dat ik plompe poten heb, zég dat dan met een, hè. Ik heb toevallig een orden- lelijke damesmaat. M*n tenen zijn ailenig aan de lange kant, daarom neb ik een tussenmaat van 41, maar üa's niet zo'n schuit als die schoe nendozen van U daar onder de ta fel!" „U mag uw been wel weer om laag doen", zei de officier. „Meneer de politierechter heeft nu wel ge noeg gezien." „As meneer de politie soms denkt, dat ik z'n agentepolisies naar het le ven sting, dan heeft meneer hier het goed mis!" krijste de rijgezellin. „U hebt ze anders wel geprobeerd 't leven te veronaangenamen. Mis schien had u werkelijk wel de be doeling om deze agenten het leven te verkorten", dacht de rechter. „Man, laat naar je kijken! Alsof ik een moord wilde plegen met vóór- beeh, vóórverdachte rade. Die tuut wou mij effe pakken. Toen zei ik: handen thuis jij, anders roep ik de brandweer. Nou, toen kwam er nog een twééde." „De brandweer? Wat had die d'r mee te maken?" „Nou ja, de pelisie wès d'r al, maar met die verhitte koppen kon den ze wel een koudwaterbadje heb ben, hè." „De politie kwam niet voor niets op u af. U had verzet gepleegd. U had wanordelijkheden op uw gewe ten „Da's nietes. Ze brachten mijn pruik in wanorde en daar verzette ik me tegen. Sinds wanneer mogen die kerels elke lekkere jongemeid bij d'r lurven pakken? Ik laat me niet grij penTenminste niet in het open baar." De rechter las een brokje proza voor uit 't lijvige dossier: heeft verdachte de aanmaningen om toe gang te verlenen niet opgevolgd en ook na herhaalde waarschuwingen bleef zij schelden en beledigingen uiten, waarna verbalisant bedreigd werd met een damesschoen maat 43, met spits naaldhak, welke zij onder het uiten van bedreigingen als „So demieter op, of ik sla je de hersens in" of woorden van dergelijke strek king en aard, ophief en probeerde op de hoofden van verbalisant en diens collega te laten neerkomen." „Da's verkleurd éénzijdig!" kreet de Kenau. „Nou schrijven ze geen wóórd over d'rlui eigenste handtas telijkheden en d'r uitgeslagen gore taal," „Zo goor en zó handtastelijk als u kónden zij als ambtenaren in funktie toch niet zijn, juffrouw! Ik vind hier trouwens nog méér in het dossier. Een lang strafblad met allemaal ver oordelingen wegens beledigingen en kleine of grote mishandelingen.... en een paar keer dronkenschap.... en drie maal diefstal. „Dat hoeft u nou niet allemaal aan de grote klok te hangen." „Om de dooie dood wel!" zei de politierechter en hij liet de getuigen komen. Die legden uit, dat de vrouw zich vreselijk opgewonden had, om dat er in haar pension gezocht werd naar verdovende middelen, die een pensiongast had ingeslagen. Ze wil de de politie niet toelaten. Toen maakte zij de agenten uit voor alles wat lelijk was en verdedigde haar huis met huis en haar. De officier eiste een maand ge vangenisstraf, gezien het strafblad en onverbeterlijke karakter van de ze recalcitrante verdachte. „Nou ja, als ik dan ónverbeterlijk ben, hoef je me ook niet te proberen te verbeteren in zo'n gesticht van jullie!" schreeuwde zij in haar laat ste woord. „Het is altijd te proberen met lèn- gere straffen", antwoordde de rech ter en hij hield het op een maand. De leden van de bej aardenhanden- arbeidclub van Venray-kom hebben wederom een tentoonstelling geor ganiseerd. Zij wilden graag laten zien wat zij met veel plezier hebben gemaakt, onder leiding van Mevrouw J. Arts- Stevens. De tentoonstelling wordt gehou den in het Trefcentrum van de wijk raad Noord-West aan de St. Ursula- straat. Zij zal officieel worden geopend door wethouder Mevrouw A. P. Ruten-Tielen op zaterdag 16 april 1977 om 15.00 uur. Deze tentoonstelling is te bezich tigen zaterdag 16 april 1977 van 15.00 tot 20.00 uur en zondag 17 april 1977 van 10.00 tot 18.00 uur. De tentoongestelde werkstukjes kunnen tegen een geringe vergoe ding werden gekocht. Uit de op brengst kunnen dan weer nieuwe materialen worden gekocht. Een dezer dagen behaalde de heer Réné Martens uit Groeningen, werk zaam bij Campina - Venray het di ploma boterbereiding. De theoretische opleiding voor het behalen van het diploma werd ver zorgd door de Landelijke Stichting Beroepsopleiding Levensmiddelen industrie te Apeldoorn, terwijl de praktijkopleiding werd verzorgd door Campina - Venray. De vishandelaar J. Otten uit Ge- mert neemt momenteel in de woon wijk Brukske twee standplaatsen in. Op zijn verzoek hebben burgemees ter en wethouders besloten in het vervolg één standplaats te laten in nemen op het parkeerterrein bij het winkelcentrum in Brukkse aan de zijde van het wijkcentrum de Kiosk. De visverkoop aldaar zal plaats hebben op vrijdagmiddag van 13.30 tot 18.00 uur. Op 10 maart j.l. hebben burge meester en wethouders de bewoners van de Pater Tulpstraat naar aanleiding van ingediende bezwaren tegen de bun opgelegde baatbelas ting laten weten, dat bij de aan leg van de Pater Tulpstraat in Ys- selsteyn de grootst mogelijke open- baarheid en inspraak is geweest in zake de op te leggen baatbelasting. Er werd aan herinnerd, dat aanvan kelijk was uitgegaan van nïim 26,per strekkende meter, doch dat hiervan later een aantal kosten kon worden afgetrokken, waardoor uiteindelijk een bedrag van 22,36 per strekkende meter resulteert. Tevens herinnerden burgemeester en wethouders er aan, dat in eerste instantie alle bekende belanghéb- benden zich akkoord hebben ver klaard met de voorgestelde baatbe lasting, terwijl in een later stadium slechts enkele bewoners tegen ble ken te zijn. Kennelijk niet tevreden met dit antwoord, hebben de bewo ners van de Pater Tulpstraat zich wederom met bezwaren gewend tot het college. Maar het college schrijft terug het eerder ingenomen stand punt te handhaven, dat aan de Pa ter Tulpstraat gelegen eigendommen gebaat zijn door de aanleg van rio lering, trottoirs, verlichting en be strating van deze straat. Burgemees ter en wethouders stellen het niet rechtvaardig te vinden de gemeen schap nog meer dan nu reeds is ge beurd te laten bijdragen in de kosten daarvan. Dit zou namelijk het ge volg zijn van het toegeven aan de wens van de bewoners om minder baatbelasting te betalen. De in de week van 13 t.m. 20 maart gehouden kollekte van het Nationale Reumafonds heeft in Venray het prachtige bedrag van 9.174,40 op gebracht t.w.: Castenray 280, Heide 212,70 Leunen 383,74 Merselo 404,39 Oirlo 440,52 Oostrum 748,73 Smakt 65, Veulen 285, Vredepeel 113,40 Ysselsteyn 224,37 Venray kom 6012,55 Graag brengt het plaatselijk co mité dank aan alle gevers, koliek- tanten en kollektrrices welke zich ook dit jaar weer geweldig ingezet hebben. In de morgenuren van 2 april trof een politiepatrouille op de Broek- weg een auto aan waarvan de ken tekenplaten verwijderd waren en welke auto behoorlijk beschadigd was. Bij het onderzoek werden bloedplekken in en buiten de auto opgemerkt. Het verder ingestelde onderzoek bracht aan het licht dat omstreeks half drie de auto, be stuurd door de 22-jarige P. T. op de Broekweg tegen een lichtmast was gereden, waarbij zijn echtgenote, de 19-jarige T., die naast hem in de auto zat, zodanig gewond was ge raakt dat ze in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Volgens verkla ring van de bestuurder was hij in een slip geraakt en tegen de licht mast gereden. Waarom hij de ken tekenplaten had verwijderd stond niet in het politierapport. Van een en ander is procesverbaal opge- Eerste Paasdag werd de Gasunie en Venrays politie gealarmeerd voor gaslucht en een sissend geluid bij het schakelstation van de Gasunie aan de Steegse Peelweg te Yssel steyn. Deskundigen van de Gasunie konden geen verklaring vinden voor de gaslucht en het sissend geluid wat in ieder geval geen gevaar op leverde voor de omwonenden. Ook in de centrale regelkamer van de Gasunie was niets ongewoons te be speuren. Venrays politie besteedde aan het schakelstation extra aan dacht. Door vernieling van een boven licht hebben onbevoegden toegang verkregen tot de groentegroothandel van de fa. H. aan de Horsterweg. De kantoorruimte werd doorzocht en uit bet opengebroken geldkistje werd een bedrag van 100,ontvreemd. Verder werd een digitaalklok en een waskaars meegenomen. Door forcering van een raam aan de achterzijde van het confectie bedrijf van Og aan de Zuidsingel hebben onbevoegden zich toegang weten te verschaffen. Ontvreemd werden 7 pantalons en 2 sweaters. Uit een weiland aan de Mer- seloseweg ter hoogte van Den Dril werden 2 schapenlammeren ont vreemd ten nadele van A. R. Zélfs lammetjes lopen niet meer veilig in de wei. Door het openbeken van een raam weid toegang verkregen tot het clubhuis van de Venrayse hoc- keyvereniging op het sportpark „De Wieën". Ontvreemd werden 28 worstebroodjes en 2 pakjes shag. S. uit Merselo deed aangifte van het vinden van een rookgranaat. De mannen van de E.O.D. zullen zich oök over dit oorlogstuig ontfermen.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3