Zaalvoetbal MIMLGMi DUIVENSPORT Ruitersport V.C. ROOÏ Boekennieuws uaixvm 1977 INGEZONDEN Mini handbal voor Venrayse basisscholen Venrays Mannenkoor Vastenaktie Uitslagen: Stratenm. v. d. BergSV Nestlé 7-3 Old InnElectro Janssen 3-3 Judover.FC De Perdstal 2-8 Gemeente—FC In den Engel 2-7 PrinsenhofDen Alden Hoed 12-1 SV NestléRabobank 3-3 22 21 0 1 42 196-55 22 19 1 2 39 175-54 21 15 1 5 31 111-78 22 13 2 7 28 95-68 22 11 4 7 26 104-101 22 11 4 6 26 96-81 21 9 6 6 24 77-74 21 9 2 10 20 83-70 22 8 1 13 17 86-94 22 7 2 13 16 67-106 23 5 4 14 14 70-118 21 3 5 13 11 62-145 21 4 3 14 11 55-101 21 4 2 15 10 42-105 22 2 5 15 9 64-136 Stand: SVCB 1 v. d. Berg Gemeente FC Perdstal In den Engel SVCB 2 Old Inn Koetshuis VC Prinsenhof Elec. Janssen Rabobank Alden Hoed Ford Oldtimer Judover. SV Nestlé Programma vrijdag 8 april: 19 30 SVCB 2—Stratenm. v. d. Berg 2(h30 SVCB 1Montagnards (Limburgse kampioenschappen) 21.30 Electro Janssen—Judover. 22.30 FC de PerdstalGemeente LIMBURGSE ZAALVOETBAL KAMPIOENSCHAPPEN Kimbria Maastricht—SVCB 1 5—4 Maandag 4 april speelde SVCB 1 (St. Servaas) zijn eerste wedstrijd in de reeks van zes voor het officiële zaalvoetbalkampioënschap van Lim burg in sporthal te Maastricht. Totaal het eigen kunnen vergetend en huizenhoog opkijken tegen Kim bria, namen de Servaasmannen een afwachtende houding aan hetgeen direkt resulteerde in 2 Maastrichtse treffers. Zou het dan toch het ver wachtte drama worden? Gesteund door een kleine, maar geweldige supportersschare bezon men zich en stapte over op het eigen spel, wat op de valreep van de rust in 33 resulteerde. In een geweldig dramatische twee de helft sloeg via de routine de ba lans toch naar zuidelijke zijde over, niet zonder geluk overigens. Nelis- sen miste bijv. nog ,een strafschop. Een daverend en dankbaar ap plaus met veel lovende woorden waren de schrale troost die mee naar Venray genomen werden Veel dank aan Fun Sijbers voor de prachtige uitrusting waardoor SVCB er prima uitzag. Vrijdagavond in de Wetteling te gen Montagnards Bergen. En maar hepen dat ons eigen publiek een zelfde knaller te zien zal krijgen. Op de foto v.l.n.r.: P. Hebben (be geleider), J. Janssen (grensrechter), Th. Nelissen, G. Reintjes, B. Lin ders, M. Claessens, A. Mattheeuw- sen (coach), H. van Dijk, M. Kate- man, B. Nelissen, K. van Krey. (foto Dom Melskens) •-"l? Heren Nepom.ukJumpers 76 1 Met een sprankje hoop op een goed resultaat begonnen we aan de ze wedstrijd. De start van onze te genstanders was echter beter dan de onze, hun combinaties liep soepeler en hun afwerking was vooral in de beginfase nauwkeuriger dan de on ze. In deze wedstrijd waarin overi gens veel door de beugel kon, keken we zodoende al gauw tegen een ach terstand aan. Ruststand 41-19. In de tweede helft was het spel allesszins het aankijken waard, snelle combi naties en felle gevechten om de bal. Het publiek kreeg een smakelijke partij basketball voorgeschoteld. De eindstand was 73-44. Dunck 1Jumpers 76 2 In deze laatste wedstrijd van dit lopende seizoen wist Jumpers na een reeks van nederlagen in een vrij aardig duel waarin beide ploegen beurtelings de leiding namen, de winst mee naar Venray te halen. Deze overwinning krijgt echter nog meer glans als men bedenkt dat men met niet minder dan drie wis selspelers de strijd moesten aanbin den tegen een Dunck dat vooral op eigen bodem een gevreesde tegen stander genoemd mag worden, dit laatste is echter niet voor htm tech nische bedoeld. Jumpers gestart in een fantasie-opstelling trok zich van de intimidatiespelletjes van Dunck aanvankelijk weinig aan, toen men echter over ging tot grovere midde len, enkele scheidsrechterlijke dwa lingen maakten het er niet beter op, dreigde ook het spel van de jonge Jumpersploeg naar een bedenkelijk niveau te zakken, doch enkele time outs aangevraagd door coach Ber- trands, bracht de ploeg weer tot bas ketballen. Dat de strijd 20 sec. voor het einde alsnog moest worden ge staakt kon aan de overwinning van blije Jumpers-ploeg geen afbreuk doen. Eindstand 52-54. Dames: De tegenpartij opende de score vnj snel, door in de eerste min. al te scoren. De Jumpers lieten het er echter niet bij zitten en maakten via een break-out de gelijkmaker. Het spel ging daarna aardig gelijk op en beide parijen gaven elkaar weinig toe, waardoor de stand van de eer ste'helft dan ook gelijk was 15-15. De tweede helft werd met frisse moed ingezet, helaas was het weer dezelfde spelsituatie als in de eerste helft waardoor Jumpers niet kon uitlopen. In de laatste vier min. stond Jumpers slechts 1 punt voor. Beide partijen zetten alles op alles, maar door pechvan Jumpers kon Kimbria uitlopen, waardoor de eind stand 39-34 werd. Komend weekend zijn er geen wedstrijden. PJÏ.V. DE ZWALUW A.s. zaterdag mandendienst: Jan Derks, Th. Droesen,J. Janssen M. én N. Lamers." Deze dienen om uiterlijk 14.55 uur aanwezig te zijn. Zondag vanaf Houding weer de traditionele Paaseierenvlucht. Aan tekenen in blanco kolom a 10 ct. per duif. Inzeten voor deze vlucht tussen 10 en 11 uur. Africhten: inzetten dinsdagavond tussen 7.30 en 8.30 uur. P.D.V. DE PEELKRUISERS Zaterdag inkorven tussen 14.00 en 14.30 uur. Opladen W. Kusters en J. Strijbosch. Uitslagen van de zondag 27 maart gehouden clubwedstrijd van de L.R.V. en Ponyclub „St. Isidorus". Pony's: Ring 1, Dress. L II: 1 Gerry Noyen 130 2 Trudy van Hoof 125 Ring 1, Beginners: 1 Marjan de Hoog 131 2 Frans Linders 1221/s 3 Eddy Sinten 122 Ring 2, Dress. L I: 1 Bernie Bistervels 131 2 Dick Kleintjes 127 3 Pauline Coffeng 121 4 Antoon Aben 111 Grote paarden: Ring 3, Dress Beginners: 1 Ch. Laurensse 127*/2 2 Elma Jacobs 123 3 Hans Verlinden 120Vs Ring 3, L I: 1 Hetty van Veithoven 129V2 2 Piet Claessens 129V& 3 Martien Lucassen 129 Ring 3, Dress LH:. 1 Jan Janssen 138V& 2 Jan Janssen 137 Springen Pony's: 1 Nelly Peeters 2 Dick Kleintjes 3 Gerry Noyen 4 Willy Linders Springen grote paarden: 1 Jan Arts 2 Wim Linders 3 Martien Wismans 4 Jan Arts 5 José Janssen Ponyspelen: 1 Marjan de Hoog 2 Esther Thomassen 3 Jacqueline Arts 4 Ingrid Peeters 5 Annemie Arts 6 Hugo van Helden 7 Eddie Sinten 8 Brigitte Janssen 9 Marleen Sijbers Ondanks de barre weersomstan digheden stonden er zondag j.l. 180 atleten aan de start voor de 15 km wegwedstrijd te Geleen. Regen, wind en koude maakte de strijd bijzon der zwaar. Desondanks kwamen on ze mannen tot een goede prestatie. Wiebe Hoekstra legde beslag op de 71e plaats in 57.25 min., terwijl An- dré Veugen 76e werd in 57.58 min. Wedstrij dagenda Op zondag 17 april organiseren wij op sportpark De Wieën een on derlinge driekamp voor pupillen, junioren en senioren. Opgeven tot en met 15 april bij W. David, tel 3164. Wedstrijden voor individuele deel name: 11 april Eersel: baanwedstrijd voor sen. en jun. A/B. 11 april Boxtel: 15 km wegwedstrijd over 2,5, 5, 7,5 en 10 km. Tevens prestatielopen. 15 april Sittard: avondwedstrijden sen. en jun. A/B. 16 april Venlo: 15 km wegwedstrijd Opgeven tct en met 11 april. 16 april Valkenswaard: driekamp voor pup. A en B, tevens 1000 mtr. voor pup. A. 16 april Uden: baanwedstrijd sen. en jun. A/B. 16 april Sittard: baanwedstrijden jun. C/D. 24 april Vught: baanwedstrijden sen. en jun. A/B. Trainingen: Elke woensdag- en vrijdagavond van 19.00 tot 20.30 uur op sportpark De Wieën te Venray. 1 Trimmen: Voor de liefhebers is er elke zon dagmorgen trimmen. Deelname is geheel vrijblijvend. We vertrekken om precies 9 uur. De startplaatsen zijn op 10 april bij de Cooperbaan in de bossen bij de ballonzuil en op 17 april cp de trimbaan aan de Mer- seloseweg. Inlichtingen bij Piet Loo- mans, tel. 5384. Belangstellenden voor de atletiek- sport kunnen een maand gratis op proef lid worden. Zij kunnen zich opgeven tijdens de trainingen en bij seer. W. v. d. Brule, Bolerostraat 5 te Venray, tel. 6039. Heren: VC Rooy 1—VC Maastricht 0—3 We hebben VC Maastricht niet van het kampioenschap in de 2e di visie af kunnen houden. Wat VC Rooy in deze wedstrijd miste was een afmaker. VC Maastricht scoorde vele malen uit goede combinaties en korte aanvallen. Toch gaf VC Rooy zich niet zo maar gewonnen, de eer ste set ging gelijk op maar in de slotfase waren fouten aan VC Rooy- zijde de oorzaak van de setneder laag. In de 2e set bleef VC Rooy tot aan het 8e punt de voorsprong be- MANUAL PROMOVEERT NAAR DE EERSTE KLAS De Venrayse handbalvereniging Manual heeft in haar korte bestaan een prachtige prestatie geleverd. Twee jaar nadat de eerste pogingen werden ondernomen om in Venray een handbalvereniging van de grond te krijgen een initiatief van Frans Liebrand en Frans Willems kon het tweede kampioenschap in suc cessie worden gevierd. Over de ma nier waarop dit tot stand kwam be richtten wij reeds vorige week. Om dat de competitie-opbouw binnen het Nederlands Handbal Verbond ge houden, toen Maastricht echter langszij kwam was het snel gedaan en haalde Maastricht met recht de 2e set binnen. De 3e set was het spanpendste, keer op keer slaagde VC Rooy er in om een kleine voor sprong te nemen en tot 11-11 ging het gelijk op. Er volgde toen een wissel en tct ontzetting van alles wat VC Rooy was, de serve ging uit en Maastricht maakte hier erg goed gebruik van. Met twee goede blok kades werd het 11-13 en men was nog 2 punten verwijderd van het kampioenschap. VC Rooy slaagde er nog in om 1 punt te scoren maar verder liet Maastricht het toch niet meer komen. VC Maastricht, van harte profi ciat met het behaalde sukses! VC Rooy 3VC Velden 03 Deze wedstrijd is voor het derde herenteam op een enorme teleurstel ling uitgelopen. Zij konden geen vat krijgen op het hoge en snelle aan- valsspel van Velden. Het ontbrak bij het derde herenteam aan kracht om terug te vechten bij een achterstand. De overwinning ging dan ook volle dig verdiend naar Velden waardoor VC Rcoy in de race naar het kam pioenschap als verliezer is opgetre den, de achterstand is niet meer in te lopen op de koploper. Dames: VC Rooy 4—Velden 2 2—2 De laatste 2 wedstrijden zijn voor ons vierde damesteam in een kost baar gelijkspel geëindigd. Afgelopen zaterdag was het een zwaar bevoch ten puntenverdeling in een slechte wedstrijd tegen Velden. Er was te veel angst om een fout te maken, het lef in bepaalde situaties ontbrak en misschien konditiegebrek. Zaterdag over een week gaan we naar Arcen, vertrek vanaf sporthal om 16.00 uur. BELANGRIJK: A.s. zaterdag speelt ons le dames team de competitiewedstrijd tegen Rust Roest. Dit is een ingelaste wed strijd en begint om 15.00 uur in sporthal De Wetteling. Uitslagen zaterdag 2 april: Dames: LyceumVoluntas 30 Lyceum 2Avoc 22 Lyceum 3Olsredlem 3-H> Heren: LinneLyceum 30 S '62Lyceum 2 30 AV FlashLyceum 3 13 AV FlashLyceum 4 13 Peel Push 2Lyceum 5 31 Zondag 3 april: Meisjes Aspiranten: Lyceum 1Set Up 2 20 Lyceum 1Tornado 1 20 Lyceum 1Concordia 5 20 Zaterdag 9 april a.s. finale open jeugdkampioenschappen yoor club teams te Voorburg. Vertrek vanaf het Boschveldcollege om 6.45 uur. Programma zaterdag 16 april: Dames: LyceumPatrick Lyceum 2AV Flash 14.00 u. 15.30 u. reorganiseerd werd, hoeven de kam pioenen van de tweede klassen geen promotiewedstrijden te spelen het geen voor Manual betekent dat ze automatisch geplaatst worden in de eerste klasse van de afdeling Lim burg. M.i. een prachtige prestatie cm in twee jaar tijd door te stomen van de derde naar de eerste klas. Op de foto ziet U de ploeg die de titel behaalde samen met trainer- coach Josie Snijders, die in de korte tijd dat hij Manual onder zijn hoe de heeft toch al zijn stempel op het Manual-spel heeft weten te druk ken. Zaterdag a.s. wordt het team van Manual gehuldigd. Het feest begint om 17.00 uur met een zaalhandbal- wedstrijd tussen Manual en Blerick een van de allersterkste teams uit Midden- en Noord-Limburg waar na om 19.00 uur de receptie begint. Op de foto staande v.Ln.r.: Josie Snijders, Jos Janssen, Gerard Wil lems, Leo v. d. Heyden, Wim Ver- schuyten, Tiny Janssen, Peter Wij nen en Ad Heysterman. Gehurkt: Jac. Bastiaans, Dick Saamena, Henk van Veghel, Gerard Bastiaans en André Verstappen. Op deze foto ont breekt Charles Thomassen, die op dit moment zijn militaire dienst plicht vervult. Heren: Lyceum 1Ledub 17.30 u. Lyceum 2Venlo Sport 19.30 u. JSSLyceum 3 16.30 u. Concordia 3Lyceum 4 18.15 u. AvocLyceum 5 18.30 u. Zendag 17 april: Finale distriktsbeker dames, in de sporthal De Wetteling te Venray, aanvang 17.00 upr. Lyceum 1 gaat hier om de beker strijden tegen Athos of Set Up. Komt allen aanmoedigen en onze dames eventueel daarna huldigen. LinneLyceum 64 1 31 De thuisclub Linne had aan 1 punt genoeg om kampioen te worden, zo dat Lyceum een moeilijke opdracht moest proberen te volbrengen. Beide partijen waren volledig aan elkaar gewaagd. Lyceum kreeg aan de slotfase van de eerste set haar traditionele inzinking, waardoor Linne deze set in de wacht kon sle pen: 15-8. In de tweede set ging de stand ge lijk cp en Lyceum kwam zelfs voor te staan met 14-15. Een foutieve serve aan Lyceum-zijde bracht Lin ne vervolgens het kampioenschap en de set: 17-15. In de derde set kon Lyceum pro fiteren van een (begrijpelijke?) te rugval van Linne en kon deze set gemakkelijk winnen. De vierde set was echter weer voor het sterk terugkomende Linne (15-8). Doordat Nuvoc één verliespunt leed tegen Taveno heeft Lyceum nog een voorsprong van 2 punten met nog twee wedstrijden te spelen. Wint Lyceum over 14 dagen thuis met 3-1 of 3-0 van Ledub en lijdt Nuvoc dan uit tegen Linne verlies, dan zijn de promotiewedstrijden voor Lyceum een feit. Anders valt de ontknoping in de confrontatie tussen Nuvoc en Lyceum en dat kan in dat geval wel eerjs erg moeilijk worden. ATTENTIE: De training voor het 2e team van Lyceum (heren) begint vrijdag a.s. om 19.30 uur, zodat we een oefenwedstrijd tegen het eerste kunnen spelen. Op donderdag 14 april organiseert de handbalvereniging Manual, in samenwerking met Schoolsport Ven ray een groots mini-handbaltoemooi voor de basisscholen. Het mini-handbal, afkomstig uit Denemarken, verschilt op slechts en kele punten wezenlijk van het ge wone handbal. De afmetingen van het speelveld zijn 12 x 24 m. en elke vorm van persoonlijk kontakt is verboden en zal worden bestraft met een strafworp. Voorts wordt er gespeeld met gemengde teams. De wedstrijden die gespeeld wor den in sporthal. De Wetteling zullen om 9.30 uur beginnen, terwijl de prijsuitreiking zal plaatsvinden rond 15.00 uur. De deelnemende teams zijn af komstig van de volgende basisscho len: Flierefluit, St. Bemadette, MLK „De Essel", Coninxhof, Luciaschool, Henseniusschool, L.O.M. school en Foekepot. Donderdag 7 april om 19.30 uur repetitie voor eerste en tweede tenoren en orri 20.00 uur voor het gehele koor. Deze repetitie wordt gehouden in Almonda. Donderdag 14 april om 19.30 uur repetitie voor bassen en baritons en om 20.00 uur voor het gehele koor. Daar op deze avond Hotel Almonda niet beschikbaar is, wordt deze re petitie op een nog nader bekend te maken plaats gehouden. Zaterdag 23 april om 19.00 opluis tering Eucharistieviering in de Vredeskerk bij gelegenheid van het 12V2 jarig bestaan van deze kerk. Hierna om ca. 20.15 uur concert in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. H. Gcmmans, Niessenstraat 7, tel. 2683 of Hotel Almonda, tel. 5777. Woensdag 13 april a.s. is er géén repetitie Woensdag 20 april om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Komt U allen. Het is de generale repetitie voor ons concert op zondag 24 april in Goch (Duitsland), tesamen met het mannenkoor „M.G.V. 1898". Nadere bijzonderheden hoort U tijdens de repetitie. Zaterdag 21 mei a.s. verzorgen we mede een concert in Well. Bent U dringend bij de repetitie verhinderd, wilt U dat dan melden aan mevrouw v. d. Bekeram, tel. 3332, of aan mevrouw Schrooten, tel. 3309. HERMAN MAAS EN PEEL EN MAAS In de uitstekende reeks „Bijdra gen tot de geschiedenis van het zui den van Nederland", is een publi- klatie verschenen van dr. J. P. A. van den Dam en drs. J. M. W. G. Lucassen, over „H. H. J. Maas, 1877- 1958, onderwijsman, literator en journalist". In het „Brabants Dagblad" van 12 maart heeft dr. J. van Oorschot over deze publikatie een stukje geschre ven. Mijn inziens eerder een korte, willekeurige samenvatting van een aantal persoonlijk getinte, soms nog al gratuite bevindingen, dan een kritische bespreking van een we tenschappelijk werk. Wellicht is deze manier van bespreken overge waaid uit de hoek van de zogeheten literaire dagbladkritiek, waarin ook steeds minder plaats blijkt voor een weloverwogen, gemotiveerd oordeel, gebaseerd op kritische kanttekenin gen. Niettemin zou ik graag een paar kleine opmerkingen willen maken over de wijze waarop in de publi katie over H. H. J. Maas (niet H. J. H. zoals met grote letters op het schutblad staat) wordt omgespron gen met Peel en Maas, de krant van mijn grootvader Willem van den Munckhof, waarin Maas in 1896 de buteerde en waar U dit nu in leest. In voetnoot 32 op pag 14 lees ik dat J. E. Messemaeckers, die in 1885 onderwijzer wordt aan de school in Oost rum, later uitgever werd van Peel en Maas. Er staat niet bij of dat feitenmateriaal uit de dikke duim van dr. van den Dam of die van drs. Lucassen komt. Dat Maas zulks zelf zou hebben vastgelegd lijkt mij onvoorstelbaar om twee re denen. Peel en Maas stond hem als blad zo né, dat hij er niet alleen zijn eerste stukje gepubliceerd heeft, maar het zelfs een tijdlang heeft ■rondgebracht Daarnaast heeft hij óók gepubliceerd (vanaf 1937) in het Kerkklokje, een blaadje met de ker kelijke diensten van het dekenaat Venray, dat bij mijn weten, Harrie Messemaeckers (zoon van de boven vermelde J E.) in die jaren uitgaf, tot de oorlog er in 1940 voorgoed een einde aan maakte Dat iemand als Maas, met deze kennis van za ken, beide organen en hun uitgevers zou hebben verward lijkt mij uitge sloten. Verder zag ik op pagina 155 Peel en Maas, Venray's Weekblad ge cursiveerd aangehaald als de offi ciële titel van het blad in 1953 Het heette toen echter ook al: Peel en Maas - Weekblad voor Venray en omstreken Ter plaatse wordt mede gedeeld dat de serie artikelen die Maas in dit jaar begon te plaatsen voornamelijk een heemkundig ka rakter hadden Ook dót is niet waar. Het waren, vaak al eens eerder vertelde, ver haaltjes. De reden waarom de uit gever een einde maakte aan zijn vervolgverhaal was, dat Maas ein deloos bleef doorbreien aan een uitgebluste geschiedenis en zodoen de een karikatuur maakte van zich zelf. Onder de bronnen vind ik op pagina XVII vermeld: „Peel en Maas" „1896 - 1900", „1952 - 1957". Die bron is blijkbaar slecht geraad pleegd. Carel Swinkels Nuland (N.Br.) Iedere bijdrage is welkom bij alle Venrayse bankinstellingen t.n.v. Vastenaktie 1977 Uitgeverij „Helmond" presenteert: DROOGBLOEMEN, door Frans de Braijn. Een boekje over Nederlandse droogbloemen, omdat steeds meer mensen de schoonheid van gedroog de plantedelen want niet alleen bloemen zijn te drogen of arran gementen daarvan, beginnen te waarderen. De auteur Frans de Bruijn behan delt in dit boek vrij uitgebreid de te drogen planten en/of delen daar van, het opkweken van droogbloe men in eigen tuin, het verzamelen van wilde planten: „Wilde planten zoeken en plukken om te drogen is niet gemakkelijk, het vraagt een be=- hoorlijke plantenkennis". Verder het tijdstip van plukken en het drogen en bewerken. Speciale aandacht voor het maken van eenvoudige droog bloemarrangementen en de hulpmid delen die men daarbij nodig heeft. Tenslote een vrij uitgebreide sor- timentslijst Alle plantensoorten die in ons land groeien, kunnen groeien of gekweekt worden en waarvan het het blad de bloem, de stengel of een ander deel zonder veel problemen te drogen zijn, worden genoemd. De tekst is verduidelijkt met teke ningen en zwart-wit foto's, die het geheel extra aantrekkelijk maken. Komplete handleiding over de mo gelijkheden van droogbloemen. Prijs 14.50, verkrijgbaar bij boek handel van den Munckhof, Venray.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7