VAKATURE- BANK GEEF...LEEF Alle goede dingen in drieën Open school van start DUIVENSPORT 0J.C. DE BRAK 3e Leest Werkloosheid in Yenray Uw hart...uw leven Nederlandse Hartweek1977 26 maart tm 2 april Venray-Zuid was al wakker AMRO-bank gaat verbouwen Aanschaf brandweer- apparatuur Kanarievereniging De Huisvriend Venrays Mannenkoor -3V SCHÖENSERVIC Winkelcentrum Kiósk 24, Brukske tel. 6246 Venray bovens\ebeste Bunnies< Zoals in geheel Limburg is de werkloosheid in februari ook in Venray een heel klein beetje ge daald. Provinciaal slechts 191 man nen en 264 vrouwen minder dan in januari. Voor Venray lagen de cij fers 752 tegenover 727, dus 25 min der werkloze mannen, en bij de vrouwen waren dat er 317 tegenover 293, dus 24 minder. Nog steeds geen cijfers om te jui chen, temeer omdat men voor deze daling mede als oorzaak ziet de gun stige weersomstandigheden, waar door in de seizoeragevoelige bedrijfs takken al op bescheiden schaal per soneel werd aangetrokken. Maar on danks dat, blijft de arbeidsmarkt veel te ruim. In de komende maan den zal door seizoenarbeid het aan tal werklozen nog wel iets dalen, doch er zijn nog geen tekenen die wijzen op een werkelijk krachtig herstel. Het grootste aantal werklozen blijft uit de bouwwereld komen, op de voet gevolgd door de metaalbe werkers. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus 1976 tot en met 22 maart 197? werden 1994 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 23 maart 1977 was in 1405 vakatures voorzien, zodat er thans nog 589 plaatsen vakant zijn, waarvan 339 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: metselaars, houtbewerker, meu belmaker, woninginrichter/stof feerder, aankoiftend stoker steen fabriek, medewerker bedrijfsbu reau, medewerker weg- en water bouw, bouwkundig medewerker, dakdekker, schilder, grondwer ker. in de metaalsektor: automonteur, allround dieselmon teur, plaatwerker/spuiter, onder houdsmonteur landbouwmachines c.v.-monteurs, voorman CC>2-las- sen, slijper/polijster, lassers, boor- der/zager, (leerling) draaiers, fre- zers, draaier/frezer, walsers, assi- stent-verfspuiter, machinebank werkers, constructiebankwerkers, plaatbankwerker, machinebedien den, montagemedewerkers, (alge meen) metaalbewerker, plaat/ constructiewerker, gereed^chap- profielfrezer, gereedschapstem- pelmaker, allround loodgieter, tij dwaamemer, maatcontroleur. v in de dienstensektor: administratief medewerkersfeters sekretaresse, medewerker ge meentelijke sekretarie, medewer ker volkshuisvesting, assistent in koper, vertegenwoordiger/inspek- teur, boekhouder, assistent hoofd boekhouder, ervaren en aanko mend assurantieadviseur, com mercieel medewerker/sters, assi stent accountant, verkoopsters/ ikassières, serveersters, kelners, kantinehulpen, koks, banketbak kers, leerling banketbakkers, ver pleegkundigen-B, zweminstruc- teurs/trices, tourautobusohauf- feur, chauffeurs nationaal en in ternationaal. overigen: huishoudhulp voor dag en nacht, keukenhulpen, huishoudelijke hulpen, inrichtingsassistente af delingskeuken, huishoudassisten- ten, glazenwassers, magazijnbe dienden, inpakkers/sters, produk- tiemedewerkers, inzetter en uit zetter steenfabriek, tuinders- knecht, landbouwknecht, leerling hovenier, trompettist/saxofonist. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds zijn vervuld. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturébesfcand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. Een van de sympatiekste kollektes in den lande is ongetwijfeld de kol- lekte van de Nederlandse Hartstich ting. Ieder van ons kent wel iemand in zijn familie of kennissenkring die „met zijn hart sukkelt", en dat spreekt dikwijls veel beter aan, dan de mededeling dat er vorig jaar in Nederland 52000 mensen dodelijk slachtoffer werden van hartziekten. Wat de Hartstichting doet, en wat ze met de opbrengst van de kollek tes „versierd" mag onderhand wél bekend geacht worden. Heel in het kort gezegd komt het er op neer dat de Hartstichting op velerlei gebied specialistische onder zoekingen financiert met het doel ononderbroken tipjes op te lichten van de sluier waaronder de hart- en vaaktziekten sluimeren. Het thema van dit jaar is, de mensen meer vertrouwd te maken met de voortekenen van een hart infarct. Speciale aandacht wordt daarom geschonken aan trainingen in de techniek van hartmassage/mond-op- mond-beademing. Men denkt daar bij aan bepaalde beroepsgroepen, zoals politiemensen, brandweerlie den, ambulancepersoneel en ver pleegkundigen. Zo kan worden be vorderd, dat door tijdig ingrijpen, hartstilstand in een aantal gevallen, wordt opgeheven. Wil de Nederlandse Hartstichting die zaken blijven behartigen, waar voor zij in het leven is geroepen, dan zal er zeer veel geld bijeenge bracht moeten worden door de „wer kers van het veld" In de gemeente Venray gaan daar elk jaar zo'n 250 mensen voor op pad. Verleden jaar was de kollekte- opbrengst 9.000,Het plaatselijk bestuur streeft nu echter naar een bedrag van 5 cijfers. Het is aan ons allen, om die vijf cijfers waar te maken. Dat behoeft niet via dc kollektebus alleen; u kunt ook uw bijdrage, starten op de Rabobank Venray, rekening no. 1539.52.172 ten name van de Neder landse Hartstichting. Het zal nog nooit gebeurd zijn dat in Venray drie winkels tegelijk ge opend werden. Dat hebben we dan vorige week donderdag meegemaakt toen burgemeester Defesche met een revolverschot het sein gaf om1 de laatste hindernissen weg te halen voor de etalages van juwelier Ver linden en drogisterij Linssen, Tege lijkertijd gaf mevrouw Defesche- Derks een tiental duiven de vrijheid waarmee dan symbolisch de nieuwe Livera-zaak van Ted Pijls-Stevens werd geopend. Nadat enkele weken geleden in het verbouwde hotel De Zwaan een nieuw „bruin café" geopend werd; gevolgd door de opening van de wol- en handwerk speciaalzaak Pingouin, van Dinie Christians, is nu, met de opening van een juwelierszaak en een drogisterij, De Zwaan weer vol ledig bezet. Het behoeft geen betoog dat deze nieuwe zaken, geheel mo dem ingericht en voorzien van een uitgebreid assortiment, een aanwinst zijn voor het winkelcentrum Ven ray. Modem van interieur, doch met behoud van het oude vertrouwde ge bouw De Zwaan, anderzijds nieuwe panden aangepast aan de Venrayse promenade. Geheel nieuw is ook de Livera- zaak van Ted Pijls-Stevens op de Grote Markt, waar de modebewuste dames ongetwijfeld hun hart zullen kunnen ophalen. Bij deze openingen bestond grote publieke belangstelling en de nieu we Venrayse winkeliers hebben daarbij veel gelukwensen in ont vangst mogen nemen. Wanneer we dan nog even terug zien op de heropening van schoen- handel Hendricx en de vestiging van een schoonheidssalon in Drogisterij Neet es on, mogen we gerust konsta teren dat Venray als winkelcentrum in een maand tijd weer een paar flinke passen vooruit is gegaan. Daarmee hoe langer hoe meer, tege moet komende aan de behoeften van een groeiende bevolking. Na een lange periode van voorbe reiding gaat op 29 maart a.s. het Open School proefproject Noord- West Limburg van start. Op die dag zullen deelnemers uit resp. Venray en Horst bij elkaar komen voor hun eerste wekelijkse groepsbijeenkomst. In Venray stappen uiteindelijk 18, in Horst 14 mensen de Open School binnen Plaats van handeling: in Venray Marktstraat 8, in Horst het vormingscentrum in de Schoolstraat. In de kom van Sevenum en in de Maasgemeenten (Meerlo-W anssum. Broekhuizen, Grubbenvorst) is de werving wat later op gang gekomen. Onzeker is nog of de groepen daar nog dit voorjaar of anders in sep tember voor het eerst bijeen zullen komen. Met de start op 29 maart loopt het project Noord-West Limburg (sa men met Groningen) vooruit op de officiële start van het landelijk ex periment. Deze zal in 14 steden, resp. gebieden van Nederland eind september plaats vinden. Enerzijds wordt deze voorstart gemaakt om belangstellenden niet langer dan no dig is te laten wachten. Anderzijds is het de bedoeling reeds nu enige ervaring op te doen inzake het on derwijs- en vormingsplan, het Open School-leermateriaal en de werving en toeleiding van deelnemers. Deze ervaring is zeer gewenst ge zien het feit dat de Open School zich richt op een categorie volwas senen die tot nu toe weinig gerichte leermogelijkheden kende of daar om allerlei redenen geen gebruik van maakte. De Open School richt rich in deze streek namelijk op die groep (wer kende) volwassenen tussen de 30 en 50 jaar die minimaal 5 jaar ba sisonderwijs en maximaal 2 jaar voortgezet onderwijs achter de rug heeft. Dat betreft dus een groep die al lang de schoolbanken verlaten heeft, en die nu, soms duidelijk, soms nog aarzelend, nieuwe ontplooiingskan sen zoekt. In mei en juni zal de werving plaats vinden voor de resterende groepen (nog minimaal 6), die dan in september hun weg zullen gaan zoeken. In welke dorpen of wijken de Open School dan neer zal strij ken moet nog beslist worden. Dit zal mede afhangen van de belangstel ling in de verschillende plaatsen. In ieder geval zullen de buitengebieden dan (na de zomer) voorrang krijgen. Wie meer wil weten over de Open School en speciaal over dit project (werkende) volwassenen, kan terecht op Marktstraat 8, Venray, tel. 04780- 5746. Volgens een stuk in Peel en Maas van 18 maart denkt men, dat er in Venray-zuid veelal mensen wonen die niet zo vlot te porren waren om iets te ondernemen. Hierin voel ik me toch aangevallen. Wist U, dat er in Venray-zuid al jarenlang aktieve mensen zijn die yoor de jeugd iets gedaan hebben en nog doen? Als we eens gaan kijken naar Scouting in zuid. Drie Kaboutergroepen van 66 leden, twee gidsengroepen van 29 le den en 1 Sherpagroep (14 jr.) van 12 leden. Samen 119 leden. Wie zijn de mensen die zich hier voor inzetten? Vijf hardwerkende bestuursleden en 19 enthousiaste leidsters! En dan niet te vergeten de jeugdvierdaagse. Al jaren lopen de kinderen van zuid mee, in herbegin onder de naam „Beukeblaadjes", de laatste jaren onder de naam „Zuid- vruchtjes". Ook hier staan weer ak tieve mensen van zuid, niet de school. Dat de gemeente het voormalige hockeyveld voor de jeugd beschik baar wil stellen is toe te juichen. Maar het is wel jammer, dat de ge meente nooit het kleine terreintje achter de „Gika hut" (clubhuis van Scouting) heeft willen opknappen, terwijl hier toch wekelijks 120 kin deren gebruik van zouden kunnen maken. Dat er voor de bejaarden in zuid weinig gedaan is, daar ben ik het met de vorige schrijver eens. Ik hoop dat voor deze groep even hard gewerkt gaat worden als voor de jeugd. Ik vind het fantastisch dat er méér mensen tot de ontdekking zijn gékomen dat er meer gedaan moet worden in een wijk, maar dat WIJ al zoveel deden en doen voor de jeugd, was de schrijver van het stuk in Peel en Maas waarschijnlijk niet bekend. Dit moest me toch even van 't hart. M. W. zondag 27 maart Eerste volkstrimloop Het Plaatselijk Aktie Comité Spcrt- real Venray heeft, in samenwerking met de atletiekvereniging Venray- regio een drietal aktiviteiten geor ganiseerd in het kader van „Spor tief bewegen" voor jong en oud. A.s. zondag nu vindt de derde en laatste aktiviteit plaats, die bestaat uit afstandslopen. Naast één categorie wedstrijdlopen is er ook een grote afzonderlijke volkstrimloop voor iedereen. Het is dus zonder meer de moeite waard deze zondag voor deelname te reser veren, vooral ook omdat u uw eigen tempo kunt bepalen. Het programma is als volgt samen gesteld: A. 11.00 uur: wedstrijden voor scholieren en leden van verenigin gen zowel voor jongens als meisjes, van de leeftijd van 9 t.m. 14 jaar. De afstand bedraagt 1000 meter, in gedeeld naar de diverse leeftijds groepen. B. 12.30 ur: wedstrijdloop voor de pupillen en junioren, jongens^ en meisjes welke zijn aangesloten bij de KNAU (Koninklijke Nederlandse At letiek Unie). C. 14.30 ur: de grote volkstrimloop voor iedereen jong en oud (ouder dan 14 jaar), waarvoor door dhr. van Oers, wethouder van jeugd- en sportzaken het startschot zal wor den gegeven. De af te leggen afstand is, naar keuze, 1, 2 of 3 ronden (2000, 4000 of 6000 meter). D. 15.00 uur: wedstrijdiloop van de heren senioren en veteranen, welke zijn aangesloten bij de KNAU, over een afstand van 8000 meter. De start/finish is nabij de tennis bal „De Schaapskooi II" te Venray (Vlakwater), waar ook de inschrij ving is vanaf 10.00 uur 's morgens. Groepen kunnen zich opgeven t/m 26 maart a.s. bij Mevr. David-Dech- nar, Boodenstraat 20 te Leunen. Het inschrijfgeld bedraagt: 1,— voor de scholieren van de basisscho len; 1.50 voor de scholieren van het voortgezet onderwijs; 2.50 voor de deelnemers aan de VOLKSTRIM LOOP. Iedere deelnemer ontvangt een. fraaie herinnering aan deze cross. P.D.V. DE ZWALUW Zaterdagmorgen van 7 tot 8 uur inzetten voor africhtingsvlucht. Naar wij vernemen zal de Amro- bank aan de Julianasingei in de tweede helft van dit jaar ingrijpend worden verbouwd. De verbouwing is zodanig, dat het bankpersoneel tijdelijk een ander onderkomen zal moeten krijgen Een noodvestiging is gevonden in de achterzalen van het naastgelegen Hotel Almonda, die daarvoor tijde lijk van de heer Bergkamp worden gehuurd. Wanneer hierover door de com missie voor financiën gunstig wordt geadviseerd, zullen burgemeester en wethouders de raad voorstellen een krediet van 50.000,beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van brandweerapparatuur. Aangeschaft moeten worden een isolatiebewakingstoestel, een draag bare motorspuit, voer persluchttoe stellen, twee gaspakken en een mo bilofoon met portofoons. Een isolatiebewakingstoestel is een apparaat ter optimale beveili ging van het personeel, dat het ver plaatsbare 'stroomaggregaat bedient. De draagbare motorspuit dient ter vervanging van de inmiddels versle ten „baby-pomp", die van groot be lang is bij bos- en heidebrandbe- strijding. De vier persluchttoestel len dienen eveneens ter vervanging van intussen versleten en verouder de adembesehermingsapparatuur. Ter persoonlijke bescherming van de brandweerlieden zijn twee gas pakken onontbeerlijk. Deze worden gebruikt bijvoor beeld bij tankauto-ongevallen of bij uitstroming van gevaarlijke stoffen in fabrieken. De mobilofoon met portofoons zijn nodig voor een goe de coördinatie van de brandbestrij ding of hulpverlening wanneer brandweereenheden gelijktijdig op verschillende plaatsen zijn ingezet, o.a. bij bosbrandbestrijding. A.s. zondag 27 maart speelt de Australische folkgroep de Bush- wackers Band in de Brak. De groep maakt momenteel een toernee door ons land en zal 'n ze vental concerten verzorgen. De Bushmackers bestaan uit: Dave Isom, gitaar; Dobe Newton, fluit; Tony Hunt, gitaar; Mick Slocum, accordeon; Jan Wositzky, bass. De Bushwackers zijn in Engeland op 't ogenblik een folksensatie van de eerste orde en hebbendaar al heel wat zaken aan 't swingen ge bracht. Kortom, geweldige folkmuziek van één van de beste folkgroepen ter wereld Het optreden begint om 21.00 uur. Bovendien bestaat de Brak 1, 2 en 3 april 7 jaar. Dan vindt er een ak- tief weekend plaats, t.w.: 1 april Piet Hein de Vos en Cees Lemaire .21.00 uur); 2 april: 's middags 'n voetbaltoernooi op 't veld achter 't internaat aan de Leun- seweg; 's avond Feestavond. Zondag 3 april optreden van één van de beste Nederlandse groep: Sail-foia. 1 mei: optreden van 't Engelse Attic Theatre (Theater en muziek). 6 mei: Stephan Grossmann en Dave Evans. Vergadering „De Huisvriend" op maandag 28 maart 1977 In den En gel. 1 Opening door voorzitter. 2 Verslag secretaris. 3 Verslag T.T.-bestuur. 4 Bestuursmededelingen. 5 Contributie-inning. 6 Rondvraag. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zondag 27 maart, 17.00 uur oecu menische dienst in Den Hoebert, Westsingel. Wij zullen deze dienst met onze zang opluisteren. Maandag 28 maart, 20.00 uur mu- ziekcursus voor de leden, die zich hiervoor opgegeven hebben. Schrijf materiaal enz. meenemen. Afmel dingen voor deze cursus uitsluitend bij: Mw. J. W illemsen-V oesten, Bergweg 1, tel. 3255. Dinsdag 29 maart, 19.30 uur repe titie voor de sopranen en eerste te noren; oip 20.00 uur voor het hele koor, in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U Zich af te meLden bij: dhr. J. Steijl^n, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilihel- mmastraat 4, tel. 4001. Donderdag 24 maart om 19.30 uur repetitie van bassen en baritons en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Deze repetitie wordt gehouden in Almonda. Donderdag 31 maart wordt de jaar vergadering gehouden, aanvang 20.00 uur in Almonda. Donderdag 7 april om i9.30 repe titie voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, teL 2687 of Hotel Almonda, teL 5777. Jongerenkoor „Capriccio" Zondagmorgen 27 maart: 11.15 Ge zamenlijke repetitie. Maandagavond 28 maart: 19.30 Ge zamenlijke repetitie. Woensdagmiddag 30 maart: 16.30 Tencren en bassen; 17.15 Sopranen en alten. Jongerenorkest ,3ojema" Vrijdagavond 25 maart: 18.45 Ge zamenlijke repetitie. Vrijdagavond 1 april: 18.45 Geza menlijke repetitie. „Saltarello" Zondagavond 26 maart: 19.00 Ge zamenlijke repetitie. Zondag 3 april: 7.45 Vertrek naar Aüsterlitz. AFMELDEN: Koor: R. Reijnders 04780-1327; Orkest: R. Cals 04786- 209. Hoi meisjes en jongens, zaterdag 26 maart is het dan weer' zo ver. Tja, dan is er weer disco-avond voor jullie. Het is wel de bedoeling dat er in de toekomst beter opgelet zal worden. Dit geldt dan wel hoofd zakelijk voor de toch nog wel wat kleine bezoekers, die graag door de zaal heen glijden en stoeien. Verder wensen we iedereen een prettige avond toe en tot ziens in het Trefcentrum, Ursulastraat 2, Ven ray. Woensdag 30 maart as. om 19.45 uur cursus noten enz. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het gehele koor. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding bij Mevrouw Schrooten, tel. 3309, of bij Mevrouw v. d. Be- kerom, tel. 3332. Zaterdag 2 april a.s. zingen wij in de Vredeskerk tijdens de avondmis enige nieersteimpige liederen. Na dere informaties volgen nog. Op 24 april a.s. treden we op in Goch (Duitsland), samen met het mannenkoor aldaar. Vrijdag 25 maart: 18.30 Repetitie voor de junioren alten. 19.00 Repetitie voor het hele koor. 20.00 Repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 28 maart: 18.30 Repetitie voor de solisten. 19.00 Repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 29 maart: 16.00 Repetitie voor de alten in Blitterswijck. 18.30 Repetitie voor de aspiranten in de Galmhut. Woensdag 30 maart: 18.30 Spelavond in de Galmhut voor alle koorleden. Donderdag 31 maart: 16.00 Repetitie voor de sopranen in Blitterswijck. 18.30 Repetitie voor de aspiranten in de Galmhut. Vrijdag 1 april: 18.30 Repetitie voor de junioren alten. 19.00 Repetitie voor het hele koor. 20.00 Repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen alleen bij M. Claes- se ns, teL 5155, na 17.30 uur.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 5