De Nederlandse Credietbank is óók de beste spaarbank. Nederlandse Credietbank VENRAY Inalfa reeds 30 jaar toeleveringsbedrijf Nieuwe werkplaats voor geestelijk gehandicapten lijdelijke spaaraktie van 24 maart t/m 8 april Bij inleg van f25,- ontvangt u f5,- - en deze spaaruil kado. 30 jaar geleden West-Berlijnse kinderen in Venray Meer veiligheid bij scholencomplex Oostsingel Materiële schade Vernieling Bromfiets slipte Ook de beste spaarbank! Gewonde bij botsing Zoals wij vorige week reeds mede deelden kreeg Inalfa de hoogste on derscheiding van de Ford Tractor Organisation, de „Quality Motiva tion Award" voor de toelevering van onderdelen in 1976. Deze onderscheiding vestigt weer even de aandacht op dit Venrayse bedrijf dat bijna 30 jaar in Venxay gevestigd is. Na in de aanvang veel ervaring te hébben opgedaan in de fabricage van gordijnrails en toebehoren, gor dijnroeden, traproeden en piano scharnieren, werd het artikelenpa1/- ket omstreeks 1953 belangrijk uitge breid met oliekachels, olieniveau- regelaars, gaskachels en de toeleve ring van deze apparaten aan colle ga-fabrikanten. Omstreeks deze tijd werd ook een begin gemaakt met de toelevering aan de automobielindustrie. Gezien de zich aftekenende overproduktie op de verwarmingsmarkt in de ja ren 60, werd na een uitgebreid marktonderzoek een nieuwe lange termijnplanning opgesteld, in hoofd zaak gericht op de omschakeling op de toelevering met daarnaast, zo mo gelijk, nieuwe eigen produkten. Momenteel levert Inalfa toe aan de auto-industrie, tractor-industrie, fijnmechanisatie industrie, bedrij ven in de rekreatieve sektor, schuif- daken voor auto's aan de auto-in dustrie en gereedschappen voor alle voornoemde sectoren. In al deze groeperingen tracht Inalfa zoveel mogelijk een compleet produkt te leveren: het maken van de onderdelen, het samertbouwen en afwerken van het geheel. Goede voorbeelden hiervan zijn b.v. kompleet front van een tractor, röntgenapparaat, bumpers, sub-sa menstellingen van hydraulisohe sys temen, schakelapparatuur voor ver snellingsbakken. Het zijn meestal produkten die, gezien de kwaliteitseisen, door an dere firma's minder graag gemaakt worden en het is voor het bedrijf gezien de loonontwikkeling in Ne derland, de enige weg om zich op de internationale markt te kunnen handhaven. Daar Inalfa ook door de veelzij digheid van het produktieprogram- ma veel ervaring heeft op het ge bied van produktieontwikkeling en konstruktie van apparaten, advise ren en helpen zij hun klanten, hier mee regelmatig. De basis van deze kennis is het STICHTING PAX-CHRISTI KINDERHULP Na een meer dan 10 uur durende reis arriveerden zaterdagmorgen op het station te Oostrum 26 West- Berlijnse kinderen welke drie weken hun vakantie mogen doorbrengen in pleeggezinnen in Noord Limburg en Oost-Brabant. Wij waren getuige van een hart verwarmende begroeting tussen de jongens en meisjes met hun pleeg ouders. De meeste van de jongens en meisjes hebben al meerdere jaren hun grote vakantie in deze gezinnen mogen doorbrengen. De jongens en meisjes komen hier op uitnodiging van de Pax Christi Kindehulp die zich al jaren inzet om kinderen uit deze Westerse enclave op DDR-ge bied een ontspannende vakantie te bezorgen. De dankbaarheid van de kinderen, en daarvan waren wij tijdens de be groeting reeds getuige, is ontroe rend. Het is gebleken dat een der gelijke vakantie bij die West Ber- lijnse kinderen heel lang doorwerkt en het leven van die kinderen dui delijk verrijkt. Dat alles danken de ainderen aan zowel de kleine groep medewerkers van de Pax Christi 'kinderhulp in onze streek als aan de vele gastgezinnen, die telkens weer klaar staan om voor een goede op vang te zorgen. Reeds eerder hebben we in een drietal artikelen medewerking ge vraagd van pleegouders. Er hebben dank zij die artikelen zich een aan tal pleegouders gemeld, maar het aantal is nog te klein om de 60 jon- gensen en meisjes in de grote va kantie onder te brengen. Wij voldoen gaarne aan het ver zoek om nog eens onze lezers te vragen of ze een West Berlijnse jon gen of meisjes een vakantie kunnen aanbieden. Ze kunnen dan 'het bes te kon takt opnemen met de heer Bennis, Den Aldenweg, Venray. Al degenen die hun beslissing nog heb ben uitgesteld hadden eigenlijk bij de aankomst zaterdagmorgen in Oostrum aanwezig moeten zijn. We geloven beslist dat zij zich dan •direkt zouden hebben aangemeld. vakkundige personeel: bij Inalfa werken 25 medewerkers als langer dan 25 jaar en 100 medewerkers al meer dan 12Vz jaar. Het bereiken van een hoog kwa liteitspeil is geen zaak van gisteren op vandaag het vraagt een men tale instelling waar het hele bedrijf in een aantal jaren naar toe moet groeien. Men kan de kwaliteit echter niet als enige norm zien: bij toelevering aan auto- en tractor-industrie is de ze levering tevens gekoppeld aan de toevoer van delen aan de montage band van de klant Bij niet tijdige levering kunnen bedrijven, waar vele duizenden mensen weiken, tot stilstand ko men. Ook het aanpassen aan de produktiepl a nni ng van de afnemer is zeer belangrijk: verhogingen en verlagingen in de produktafname van meer dan 30% komen voor. Voor al deze voornoemde factoren heeft Ford voor de groep plaatver- werkende delen en subsamenstellin gen, Inalfa als de beste toeleverar^ cier van het jaar 1976 uitgekozen; een feit waar het bedrijf, gezien de kritische instelling van de Ford or ganisatie, trots op is. In de totale toelevering aan Ford Tractor organisatie behoort Inalfa tot de 10 grootste toeleveranciers over de gehele wereld. Bij de toe levering aan de grote internationale concerns gaan de artikelen van In alfa over de gehele wereld en wor den zelfs aan Ford Amerika toege leverd. Omdat het bedrijf, gezien haar be perkte kring van afnemers, zelden aan de weg timmert, meenden wij deze zeer belangrijke gebeurtenis voor een bedrijf dat de wereldpro- duktie van Ford Tractors voor deze hoog gehonoreerde onderdelen ver zorgt, niet onvermeld te kunnen la ten. Mede naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de Christelijke School „De Hommel'", hebben burgemeester en wethouders zich nader beraden over te nemen maatregelen ten behoeve van de verkeersveiligheid van de school gaande kinderen. Gevreesd wordt namelijk, dat het scholencomplex steeds meer op een eiland komt te liggen, omgeven door de drukke en in de toekomst nog drukker wor dende Henri Dunantstraat en de Oostsingel. Na eerst de commissie voor open bare werken en verkeer hierover te hebben gehoord, ligt het in de be doeling van burgemeester en wet houders aan de raad een krediet te vragen voor het uitvoeren van eni ge voorzienignen, waarmee de vei ligheid van de schoolkinderen is gediend. In de eerste plaats zal de aan sluiting van het doodlopende stukje Oostsingel (tussen het terrein van Sint Servatius en de entrees van de scholen) iets noordelijker worden ge legd, zodat deze direkt tegenover de Oude Oostrumseweg komt te liggen. Van Sint Servatius zal ongeveer 90 m2 grond moeten worden aange kocht om aan de noordtangent van dit stukje Oostsingel een aantal par keerplaatsen bij de MAVO-school te kunnen realiseren. Vanaf het scholencomplex zal een fiets- en voetpad worden aangelegd met overs teekmogelijkheid over de Henri Dunantstraat, naar de Largo straat, die daardoor zijn doodlopend karakter min of meer zal verliezen. Aan de zuidzijde van de Henri Dunantstraat zal vanaf de gerecon strueerde Oostsingél tot aan het fiets-voetpad een voetpad worden aangelegd. In verband met deze voorgeno men werkzaamheden zullen eerst nog de bewoners van de Largostraat nader worden geïnformeerd, terwijl ook de wijkraad hierover zal - wor den gehoord. Op 17 maart jJ. is te Venray ge ïnstalleerd de Bestuurs-Commissie werkverband geestelijk gehandicap ten. Deze Bestuurs-Commissie heeft van de W.S.W.-instituten: de dienst O.N.L. te Venlo; de Stichting voor aangepaste arbeid Venlo-Bergen; het Werkvoorzieningsschap Hélden en omstreken; de Stichting streek- werkplaats Gennep; het Werkvoor zieningsschap Venray en omstreken; de opdracht aanvaard een werk plaats op te richten voor personen, die gelet op hun geestelijke gesteld heid voor hun welzijn zijn aangewe zen op arbéid, doch deze enkel kun nen verrichten in een speciaal uit geruste en aangepaste omgeving. Het nieuwe werkverband is ge richt op het werkgebied van voor noemde instituten c.q. geheel Noord Limburg. De eerste taak voor de Bestuurs- Commissie zal zijn de bouw van een werkplaats, die op een bijzondere wijze zal moeten worden uitgerust. Omtrent de bouw van deze werk plaats kon men ons, bq navraag, nog niets definitiefs zeggen. Aller eerst zal worden gezocht naar een bouwperceel, gunstig/centraal ge legen in de regio, en voor alle be trokkenen gemakkelijk bereik baar. Het staat dus geenszins vast dat deze werkplaats in Venray ge bouwd zal worden. In deze Bstuurs-Commissie treedt de samenwerking in Noord Limburg bij de uitvoering van de Wet Sociale Werkvoorziening, tussen eerder ge noemde instituten, voor het eerst naar buiten. De bestuurlijke verant woordelijkheid voor het nieuwe werkverband is gedelegeerd aan het Werkvoorzieningsschap Venray, dat krachtens delegatie het beheer van het op te richten werkverband heeft opgedragen aan de Bestuurs-Com missie. Deze is samengesteld uit ver tegenwoordigers van de instituten voornoemd. De installatie van de leden van de Bestuurs-Commissie werd verricht door de heer L. M. M. Laurensse, voorzitter van het Werkvoorzie ningsschap Venray en Omstreken. Hierbij waren aanwezig het Dage lijks Bestuur van het Schap Venray, de heer C. P. J. Bastiaenen, rijks consulent C.S.V. voor Limburg, de bestuurlijke vertegenwoordigers van de instituten en de directeuren van de bestaande industriële werkver banden. In de Bestuurs-Commissie hebben zitting: de heer drs. F. L. A. J. Walters, wethouder Venlo; de heer P. G. A. Willems, bestuurs lid Stichting Venlo; de heer M P. Hoeymakers, burge meester Helden; de heer F. Naus, bestuurslid Schap Helden; mevr. A. P. Rutten-Tielen, wethou der Venray; de heer A. L. G. Steeghs, burge meester, Horst; de heer F, Huisman, voorzitter streekwerkplaats Gennep; de heer J. A. N. Willems, econo misch direkteur psychiatrisch cen trum Venray; de heer J. H. W. Schreurs, direc teur huize Savelberg. De heer Bastiaenen memoreerde in zijn toespraak bij deze installatie dat het Ministerie van Sociale Zaken bijzonder gelukkig is met de ontwik keling in de Sociale Werkvoorzie ning in Noord-Limburg Speciaal met betrekking tot de samenwer king, zoals die zich nu heeft gema nifesteerd. Misschien kent u de Nederlandse Crediet bank om te lenen. Een bank met aandachtige service voor u persoonlijk. U zou kunnen zeggen: de Neder landse Credietbank is een bank voor u privé. Op 118 plaatsen in het hele land. De Nederlandse Crediet bank is ook de beste bank om te sparen. En hoe! Altijd royale rente. 4 Allerlei spaarvormen, als op maat voor u gemaakt. Bankboekjes. Spaarrekeningen. Op de kruising Westsingel-Mer- sel'oseweg bemerkte de 39-jarige be stuurster van een personenauto, mevr. v. M.-P. uit Meyel, te laat dat ze, komende van de Merseloseweg, voorrang moest verlenen aan het verkeer op de WestsingeL Daardoor kon een botsing met een personen auto, bestuurd door de 38-jarige F. v. d. K. uit Venray, niet worden voorkomen. De auto van de Meyelse mevrouw werd in de flank aangere den. Beiide auto's werden zwaar be schadigd. Mevrouw v. M.-P. kon, na een medisch onderzoek in het zie kenhuis, naar huis worden vervoerd. De 45-jarige bestuurder van een personenauto, H. B. uit Venray, wilde uit de links van de weg gele gen parkeerstand, weer aan het ver keer deelnemen, maar had de achter hem komende personenauto, be stuurd door de 25-jarige plaatsge noot J. V. niet opgemerkt. Daardoor ontstond een botsing met alleen ma teriële schade. E. uit Venray deed aangifte van vernieling van de rechterbuitenspie- gel van zijn in de Handel'straat ge parkeerde auto. De kentekenplaat was omgebogen, terwijl de steun van de kentekenplaat van de geparkeer de caravan eveneens was omgebo gen. Op het natte wegdek van de Land- we ertweg remde de 17-jarige brom. fietster mej. J. S. uit Venray en ge raakte in een slip. Zij kwam met haar bromfiets zo ongelukkig ten val dat ze naar het ziekenhuis moest warden overgebracht. Termijnspaarrekeningen, goed voor extra rente. En natuurlijk de unieke klimspaar- boekjes met een rente die nog hoger wordt naarmate u langer spaart. Van bijvoorbeeld 4 naar 8 V£%! (en géén retourrente). Stap gauw eens binnen. Dan kunnen we samen met u bekijken welke spaarvorm voor u het beste is. Doe het vandaag nog. Want bij uw eerste inleg van minimaal f 25,-, op een nieuw te openen spaarrekening, krijgt u nu een wijze spaaruil, plus ook nog 'ns f 5,-. Een prachtig begin bij de beste spaarbank. AjJ\s Bij opening van een nieuwe spaarrekening, (zolang de voorraad strekt). Uw bank in: Venray Patersstraat 13 Venray UIT: PEEL EN MAAS van 1 februari 1947 No. 5 Te Leunen werd voor rekening van dhr. Loenen aanbesteed het bouwen van een woning aldaar. In schrijvers waren: Rutten, Oirlo 9.237,Pijpers, Leunen 8.550, Gebr. Janssen, Venray 8.175, J. Verhoeven, Venray 7.680, Houwen, Oirlo 7.140,Begroting 7.900,—. Een nieuwe buurtvereniging werd opgericht, welke zal omvatten: Langstraat, Rruissttraat, St. Anto- niusstraat, Patersla an, Hensenius- straat en eventueel Leeuwstraat. Als voorlopig bestuur werd gekozen: G. Custers (voorzitter), P. Ouden hoven, Jac. van Dijck, A. Kateman, A. Jacobs leden; L. Kerkhof, pen ningmeester en H. Janssen secreta ris. De vergaderingen zullen wor den gehouden in café Volleberg, Henseniusstraat De voorzitter van het Hoofdstem bureau brengt ter openbare kennis, zijn besluit van 23 januari 1947, waarbij dhr. W. Selder benoemd is verklaard tot lid van de Raad der Gemeente Venray, in de vacature, ontstaan door het ontslagnemen van dhr. P. H. M. Hochstenbach. In 1947 maakt de aanvoer van eieren het mogelijk, dat iedere vol wassene op ongeveer 70 eieren kan rekenen. Dat betekent in de practijk dus 3 eieren in de 14 dagen. Waar schijnlijk zullen de kinderen van tijd tot tijd daarboven nog een ex tra toewijzing krijgen. Voor rekening van de gemeente werd aanbesteed het hérstelweik van het Bureau Gemeente Werken „Onder den Boog". Inschrijvers wa ren: Virtis Nova, Amsterdam f 5.252,v. d. Anker, Grave 4.137,Nelissen, Haarlem 3950; J. Verhoeven Venray 3.592, Wild zwijn geschoten door „de Peeljagers". Dit zwijn is te bezich tigen zaterdag 1 februari van 2 tot 6 uur n.m. en zondag 2 februari van 10 uur v.m. tot 6 uur n.m. bij J. Schaeffers, Schoolstrarat 3. Entree: kinderen 10 cent; anderen 20 cent. UIT: PEEL EN MAAS van 8 februari 1947 No. 6 Ter secretaris van Venray wordt gevraagd een administratieve hulp kracht (mnl. of vr.). Aanstelling ge schiedt' in de rang van schrijver of klerk, naar gelang ervaring en be kwaamheid, Salaris met inbegrip van alle thans geldende verhogin gen 488,87 - 1466,62 of f 1530,75 - 2043,75. Aanstelling boven het minuum is mogelijk. Venray's Mannenkoor gaf te Weert een uitvoering met medewerking van de Kerkelijke Harmonie aldaar. Het eerste optreden van Venray's Mannenkoor onder leiding van dhr. J. Janssen, was een grote verras sing voor allen die dit koor nog nim mer hadden gehoord. Deze zang vereniging met tussen 60 - 70 zan gers beschikt over prima stemmate- riaal, lazen wij in „Kanton Weert". Ie Tenors waarop men jaloers kan zijn. Machtig mooi werd gebracht: Gothentrouw, het Pelgrimskoor uit Tannhauser en Hannibals Over tocht. De bloemenmand aangeboden aan directeur Janssen, voor de be haalde successen te Delft, werd, om haar voor bevriezen te beschermen, spontaan aangeboden aan de Hoog Eerw. Heer Deken Souren van Weert In het klooster te Eysden overleed Mère Ursule (Mathilde M. H. Stof fels) in de ouderdom van 68 jaar. Was gedurende 28 jaar directrice van het Pensionaat „Jerusalem" in Venray. De begrafenis had plaats op het kloosterkerkhof te Venray. Op de Bondsvergadering van de Kath. Jonge Middenstand te Venlo werd dhr. H. Goumans, tot Bonds- bestuurslid gekozen. Venray is nu de enigste afd. in Limburg welke twee Bondsbestuursleden heeft, t.w. H. Schaeffers en eerstgenoemde. „Vitesse" bussendienst werden maandag j.l. wegens gladheid stil gelegd en bleven de géhele week stilliggen. Voor vele reizigers was dit een strop. Het zinken geld, een erfenis van de Duitsers, zal spoedig worden in genomen. Daarvoor inplaats komen nikkelen munten. Het zilvergeld, dat we voor de oorlog kenden, zal niet meer in circulatie komen. Ook de zilveren pasmunt, die de beroe ring overleefd heeft, zal, aangezien in ons land een tekort aan zilver is, worden ingetrokken. Uitvoering van Venray's Harmo nie van 9-10 februari in feestzaal St. Servatius m.m.v. Toneelgroep „Hioob" welke voor het voetlicht brengt „Bloed en Liefde" van God fried Bomans. Alleen toegang boven 18 jaar. Ie rang: 1.50; 2e rang: 1,plus 25 cent plaatsbespreken en programma. Honoraire leden, van Harmonie en leden van „Hioob" hebben recht op 2 plaatsen. Prins Carnaval met gevolg en de Raad van Elf zullen deze avond bezoeken. Liefhebbers voor nieuw op te rich ten „Biljartclub" in café Schellen, gelieve zich zaterdag 8 februari a.s. om 8 uur n.m. op te geven. Wanneer wordt de Vrede-Peel en de Ripse gronden ontgonnen? Dit vroeg de Redacteur van Peel en Maas zich af in een groot artikel. In de 18e eeuw werd bij tractaat de Vrede-Peel aan Venray toegekend, maar de bewoners van Oploo en Vieriingöbeek, mochten htm oeroude rechten van veeweiding, bijenzetten en plaggensteken, blijven uitoefenen. Er werd een vereniging „Peelbelang" opgericht. Brieven werden er ge schreven naar Ministers. Het loopt door van 1924 t.m. 1946. Voor 1940 had men al een Arbitrage Commis sie en toen kwam de 2e wereldoor log en alles bleef liggen. Nu schijnt de zaak tussen Brabant en Limburg weer te worden voortgerekt. De re dacteur van Peel en Maas hoopt dat hogere instanties ingrijpen, daar men al 20 jaar wacht en deze gron den van grote betekenis zijn. „Kiek ze Kieke" was de 2e Oos trum se Revue, dat een groot succes is geworden. Woef en Kef waren op hun best en deden de zaal schud den van het lachen. Ook het ernsti ge werd niet vergeten, want het 8e tafereel, het vertrek van onze jon gens naar Indië, werd prachtig weer gegeven. De solo-zangeres was op haar best en de nummers van het koortje, onder leiding van mejHou- ba, waren het beluisteren ten volle waard. Op 9 en 10 februari wordt de Revue nogmaals opgevoerd, en zal ook in de kom van Venray opge voerd warden. Jongelingen van 12 tot 28 jaar die roeping gevoelen om Broeder On derwijzer, Broeder Verpleger of Mis sie Broeder te worden, kunnen zich melden bij Broeders van Liefde: in het Juvenaat te Oostrum, in het Noviciaat te Oostrum; of Pensionaat „Eikenburg" te Eindhoven. Zaterdagmiddag bracht de 40-ja rige bestuurster van een personen auto mej. M. v. G. op de Noordsin gel de door haar bestuurde auto rechts van de weg half op de par keerhaven en half op de rijbaan tot stilstand. Dooronver kla arb a re oor zaak botste de personenauto, be stuurd door de 25-jarige G. M. uit Venray tegen de juist stilstaande auto op. Door de botsing draaide de auto van de tweede bestuurder om en kwam links van de weg tot stil stand. Een der inzittende uit de eer ste auto liep bij deze botsing ver wondingen op en moest naar het zie- huis worden overgebracht. Beide autos werden zeer 2waar bescha digd.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3