VASTENAKTIE 109 gemeentelijke notities en mededelingen Arbeidskrachten- telling HOOFDLEIDSTER BOUWKUNDIG MEDEWERKER So. 3o o. MEDEWERKER VOLKSHUISVESTING Verkiezing Tweede Kamer der Staten-Genercal Kiezersregister gemeente Venray Nieuwe stand plaatsen op de wekelijkse markt Hinderwet wereld moet je mee maken Vastenaktie '77 op de basisscholen Voor de laatste keer Derde Wereldwinkel FOTOCLUB VENRAY In de maand april wordt de Ar beidskrachtentelling begonnen, wel ke in E.E.G.-verband door het Cen traal Bureau voor de Statistiek iede re twee jaar wordt gehouden. Gedurende ongeveer vier weken, zullen zes enquêteurs ongeveer 240 adressen in de gemeente Venray be zoeken. Het doel van deze telling is statistische gegevens te verzamelen over de werkgelegenheid en de werkloosheid. De te stellen vragen zijn er op gericht inzicht te geven in de ontwikkeling van de werkgele genheid in de verschillende bedrijfs takken, de werkloosheid, het zoeken naar werk of ander werk en de po sitie op de arbeidsmarkt van b.v. gehuwde vrouwen, oudere en jeug dige werknemers(sters)Meer in het algemeen kan het onderzoek een be- Aan de geïntegreerde kleuter- en basisschool „DE KEG" is een plaats vakant voor een Gedacht wordt aan een enthousiaste kracht, die, samen met het hele schoolteam, de integratie verder gestalte kan geven. In de basisschool wordt gewerkt volgens de principes van het Jena-plan. Ervaring is noodzakelijk. Indiensttreding: 1 augustus 1977. Inlichtingen worden verstrekt door de waarnemend hoofdleidster mevr. K. de Lint, tel. 04780-4796, en door de afdeling onderwijs van de gemeente Venray, tel. 04780-3838. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad in te zenden aan het college van burgemeester en wethouders, Maasheseweg 1 te Venray, onder vermelding van het vakature- nummer PZ-107. Bij de hoofdafdeling gemeentewerken (onderafdeling bouwkunde en onderhoud) kan worden geplaatst een die zich hoofdzakelijk zal bezighouden met het uitoefenen van toezicht op de uitvoering van bouwkundige werken door derden. Daarnaast zal hij, indien opleiding en ervaring dit mogelijk ma ken, betrokken worden bij de voorbereiding van bouwkundige projekten (verstrekken van bouwkundige adviezen, maken van berekeningen enz.). De aanstelling heeft een tijdelijk karakter (één jaar). De voorkeur gaat uit naar kandidaten die een gerichte voorop leiding hebben genoten (liefst op HBO-niveau) en daarnaast over praktische ervaring beschikken. Salariëring nader overeen te komen, doch afhankelijk van oplejf^; ding en ervaring. Sollicitaties te richten aan het college van burgemeester en wet houders, Maasheseweg 1 Venray, onder vermelding van het va- katurenummer PZ-108. In verband met de doorstroming van een medewerker van het bureau volkshuisvesting naar het bureau ruimtelijke ordening van de afdeling ruimtelijke ordening en secretariaat van de hoofdaf deling gemeentewerken is een vakature ontstaan van In deze funktie zijn de werkzaamheden opgenomen verband hou dende met: huursubsidie, huurgewenning, doorstroming, krotont ruiming en herinrichting, premie nieuwbouw, verkoop woning wetwoningen, renteloze leningen, krotafbraak, premieregeling woningverbetering, woningwetbouw, bouwverordening, onbe- woonbaa/verklaring. De voorkeur gaat uit naar kandidaten die in het bezit zijn van bet diploma G.A.-I (of met deze studie vergevorderd zijn) en ervaring hebben op het terrein van de volkshuisvestingsregelingen. Het salaris dat geboden wordt, is afhankelijk van opleiding en er varing, doch kan maximaal 2582,-— bedragen (excl. 30,— toeslag). Nadere informaties kunnen worden ingewonnen bij het hoofd van de afdeling personeelszaken, de heer G. H. Remmers, tel. 04780-3838, toestel 231. Sollicitaties in te zenden aan het college van burgemeester en wethouders, gemeentehuis Maasheseweg 1, Venray, binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie, en onder ver melding van het vakaturenummer PZ-106. langrijke bijdrage leveren tot ae kennis van de sociaal-economische situatie in ons land. Het deelnemen aan de enquête geschiedt uiteraard op vrijwillige basis. Het gemeentebestuur hoopt echter, dat alle door de enquêteurs te bezoeken gemeentenaren de vra gen zullen willen beantwoorden. De te ondervragen personen krij gen vooraf schriftelijk bericht wan neer zij de enquêteurs kunnen ver wachten. KANDIDAATSTELLING GEMEENTE VENRAY De burgemeester brengt ter open bare kennis, dat op dinsdag 12 april 1977 zal plaatshebben de kandidaat stelling voor de verkiezing van.de leden van de Tweede Kamer'der Sta ten-Generaal. Op die dag, van des voormiddags NEGEN uur tot des namiddags VIJF uur, kunnen bij de voorzitter van het hoofdstembureau in de kies kring of bij het door deze aan te wijzen lid van dat bureau, ter secre tarie van de gemeente Maastricht lijsten van kandidaten, als bedoeld in artikel G 5 van de Kieswet, wor den ingeleverd. Ondertekenaars Elke lijst moet worden onderte kend door ten minste 25 personen, die binnen de kieskring, waarvoor de lijst geldt, kiesgerechtigd zijn. Ten aanzien van een ondertekenaar, die niet is opgenomen in het kie- zersregister van de gemeente, waar het hoofdstembureau is gevestigd, moet bij de inlevering van de lijst worden overgelegd een door de bur gemeester afgegeven verklaring, dat die ondertekenaar is opgenomen in het kiezersregister van zijn gemeen te. Een kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. Kandidaten Op dezelfde lijst mogen de namen van ten hoogste 30 kandidaten wor den geplaatst. De namen van de kandidaten wor den op de lijsten geplaatst in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van een kandidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten, welke bij de voorzitter van een zelfde hoofdstembureau zijn in geleverd. Btf de lijst -worden overgelegd: 1. een schriftelijke verklaring van iedere daarop voorkomende kan didaat, dat hij bewilligt in zijn kandidaatstelling op deze lijst. Indien de kandidaat zich buiten het Rijk in Europa bevindt, is de verklaring niet aan enig formu lier gebonden en kan zij ook tele grafisch geschieden; 2. bij plaatsing van een naam of aanduiding boven de lijst: a. de machtiging van het te de zen bevoegde orgaan van de politieke groepering; b. een door de voorzitter van de kiesraad afgegeven bewijs van registratie van de naam van de politieke groepering of de aanduiding daarvan; 3. wanneer het betreft de lijst van een politieke groepering waarvan geen leden in de (ontbonden) Ka mer zitting hebben: een verkla ring dat op naam van één der ondertekenaars van de lijst of op naam van de gemachtigde of diens plaatsvervanger een be drag van 1000,in de consig natiekas is gestort. Het bedrag moet zijn gestort bij de ontvanger der directe belas tingen ter plaatse, alwaar een inspectie der registratie en suc cessie is gevestigd, met uitzonde ring van de ontvangers der di recte belastingen te Arnhem, tweede kantoor, te 's-Graven- hage, eerste kantoor, en te Rot terdam (Zuid) - ~~T>p de lijst kunnen de onderteke naars schriftelijk een gemachtigde en desgewenst diens plaatsvervan ger aanwijzen, bevoegd tot het ver binden van de lijst. Inlevering De inlevering van de lijst moet geschieden persoonlijk door een kie zer, bevoe,gd tot deelneming aan de verkiezing binnen de kieskring, waarin de lijst wordt ingeleverd. In dien de kiezer niet is opgenomen in het kiezersregister van de gemeente, waar het hoofdstembureau is geves tigd, legt hij tevens over een ver klaring van de burgemeester van de gemeente, waar hij in het kiezers register is opgenomen, dat hij be voegd is tot deelneming aan de ver kiezing binnen de kieskring. De kandidaten kunnen bij de in levering tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een be wijs van ontvangst ter hand gesteld aan degene, die de lijst inlevert. Formulieren De tot invulling bestemde formu lieren voor de kandidatenlijsten, voor de verklaring van bewilliging en voor de machtiging van de poli tieke groepering zijn kosteloos ver krijgbaar ter gemeentesecretarie ge durende drie weken vóór en op de dag van de kandidaatstelling. In herinnering wordt nog gebracht artikel X 5 van de Kieswet, luiden de als volgt: 1. Hij, die een lijst, als bedoeld in artikel G 5 inlevert, wetende dat zij voorzien is van handtekenin gen van personen, die niet be- veoga zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inleve ring geschiedt, terwijl zonder die handtekening geen voldoende aantal voor een geldige lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of een geldboete van ten hoogste honderdtwintig gulden. 2. Met gelijke straf wordt gestraft hij die, wetende dat hij niet be voegd is tot deelneming aan de verkiezing, een voor die inleve ring bestemde lijst, als bedoeld in art. G 5, heeft ondertekend. Venray, 11 maart 1977 De burgemeester, Mr. H. A. J. M. DEFESCHE De burgemeester brengt ter open bare kennis, dat een ieder ter ge meentesecretarie kosteloos de in lichtingen kan verkrijgen waaruit kan worden opgemaakt of hij zelf of een ander al dan niet of niet be hoorlijk in det kiezersregister is op genomen. In het kiezersregister zijn opge nomen alle personen die: 1. ingezetene van de gemeente zijn, 2. de Nederlandse nationaliteit be zitten, 3. op de dag der stemming de leef tijd van 18 jaar hebben beieikt, 4 niet van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten. Alle inwoners, die op de dag van de kandidaatstelling (12 april 1977) in het kiezersregister zijn opgeno men, zullen kunnen deelnemen aan de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal waarvoor de stemming plaats heeft op 25 mei 1977. Venray, 11 maart 1977 De burgemeester, Mr. H. A. J. M. DEFESCHE Burgemeester en wethouders heb ben een standplaats op de wekelijk se markt toegekend aan: C. Groenland te Tilburg, met alle soorten noten en gedroogde1 zuidvruchten. Hij zal met zijn kraam op het Henseniusplein staan. B. Janssen te Rhenen zal met damesmod egoed, zoals rokken, blou ses, truien en vesten op de Grote Markt staan. J. van Lokven uit Lithoijen zal met huishoudtextiel, zoals lakens, slopen, baddoeken en zakdoeken, eveneens een standplaats op de Gro te Markt innemen. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan, St. Ursulastraat 60, Venray om vergunning tot het uitbreiden van een schietinrichting met 2 bo men (zgn. oud-Limburgs schieten op de hark). Adres inrichting: Geyster- seweg 29, Oostrum, kadastraal ge meente Venray sectie H nr. 218 ged. Fa. Sijbers, Kempweg la, Ven ray om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/wijzi gen van een inrichting waar samen geperste gassen in drukhouders zijn opgeslagen en waar vloeibare brandstoffen worden bewaard. Adres inrichting: Kempweg la, ka dastraal gemeente Venray sectie C, nrs. 6635 6636. L. H. H. Janssen, Molenhoek 14, Oirlo, om vergunning ex. art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden wijzigen van een pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Molen hoek 14, Oirlo, kadastraal gemeente Venray sectie S nr. 201. W. A. M. Bastiaanse, Moost- dijk 1, Ysselsteyn om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uit breiden/wijzigen van een rundvee houderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard en waar propaan wordt ge bruikt. Adres inrichting: Moostdijk 1 Ysselsteyn,/kadastraal gemeente Venray sectie 1-13 nr. 177. H. Heesen, Laagriebroekseweg 30, Leunen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een var kensmesterij en pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar electromotoren worden gebruikt met een gezamen lijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Laagriebroekse weg 30, Leunen, kadastraal gemeen te Venray sectie N nr. 615. H. Arts, Voortweg 21, Vier lingsbeek om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar electro motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting gebied „Zwartwat,er", Vredepeel, kadastraal gemeente Venray, sectie H nr. 1911. J. J. Berkers, Daal la, Deume, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensfokkerij en var kensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres inr.: Timmermannsweg (ongen.), Yssel steyn, kadastraal gemeente Venray sectie M nr. 313. G. P. M. Arts, Paardekopweg 11a, Ysselsteyn om vergunning tot het wijzigen van een kuikenfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar propaan wordt ge bruikt. Adres inrichting: Paardekop weg 11a, Ysselsteyn, kadastraal ge meente Venray sectie I nr 62. C. Kroon, Heikantweg 7, O ver- loon om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een rundveehoude rij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting: ge bied „Zwartwater", Vredepeel, ka dastraal gemeente Venray, sectie H nrs. 1857 1995. J. G. Janssen, Pastoor Jacobs- peel 1, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een var kensfokkerij waar mest en meststof fen worden bewaard Adres inrich ting: Deurneseweg (ongen.) Yssel steyn, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 3265 (ged.). Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 13 april 1977 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen eeh beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 25 maart 1977 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris KOMT ER EEN EENDE AAN UITBUITING VAN VISSERS? „De toestand van deze vissers is over het algemeen de volgende. Iemand heeft een tamelijk grote boot en huurt mensen om hem te helpen bij het vissen. Voor zo'n boot zijn 20 tot 25 man nodig, die de net ten uitzeten, ze later moeten opha len en de vis aan boord moeten gooien. De helft van de opbrengst is voor de eigenaar van de boot. Van de rest worden eerst alle onkosten afgetrokken, waarna wat overblijft verdeeld wordt onder de vissers. Ook daarin deelt de eigenaar nog maals mee. Vervolgens koopt hij, omdat er geen andere opkopers zijn of worden toegelaten, de vis weer op van de vissers, maar tegen een veel lagere prijs dan normaal." Een klasieke vorm van uitbuiting, omschreven door padre Fons de Vree, werkzaam in Cameta (Brazi lië), in zijn aanvrage voor 29.000,- bij de Nederlandse Vastenaktie in 1973. Hij heeft het geld intussen ge kregen en besteed. Waaraan? De vissers in het plaatsje Jaituba (plm. 30 families), allemaal lid van de plaatselijke basisgemeenschap, heb ben zich georganiseerd tot een coö peratie-in-oprichting. Van het geld zijn, behalve een paar bootjes, aller lei noodzakelijke materialen ge kocht zoals netten, kabels, dobbers. De mensen kunnen nu zelfstandig op visvangst gaan. „Dat gebeurt ook", vertelt padre de Vree nu, „Ze hebben al bijna drieduizend gulden van hun winst in een aanschaffingsfonds kunnen vast zetten. De tijden van machteloze uit buiting zijn bijna voorbij. De men sen zijn er helemaal door veranderd. Pessimisme heeft plaats gemaakt voor vertrouwen in een gezamen lijke toekomst. Ik heb nu een aan vraag ingediend bij de Nederlandse regering om ons geld te geven voor een vriesboot Dan kunnen ze ver der de Amazone opvaren, naar plaatsen met nóg meer vis." Men ziet hieraan, dat de Vasten aktie een eerste stoot kan geven. De projekten uit Brazilië, die dit jaar aan Noord-Limburg zijn toever trouwd, beogen dat ook. Er is o.m. een verzoek bij voor 21.000,ten behoeve van een ontwikkelingsfonds voor een basisgemeenschap van boe ren in de staat Cearé. Hulp, die nieuw élan moet losslaan op plaat selijk niveau, maar ook de hele leef baarheid van een grote streek zal doordrenken met nieuwe impulsen. Dat is de bedoeling Giften zijn welkom bij alle Ven- rayse bankinstellingen t.n.v. Vasten aktie 1977. Interparochiële Werkgroep Vastenaktie 1977 voor Venray-centrum. Ook op de basisscholen van Ven ray gaat de Vastenaktie 1977 niet ongemerkt voorbij. In woord en daad wordt er op verschillende ma nieren aandacht besteed aan de pro blematiek en de grote nood in de ontwikkelingslanden van de derde wereld. Omdat Noord-Limburg, zo als bekend, enkele projekten in Bra- z&lïé heeft geadopteerd krijgt dit immense Zuidamerikaanse land dit jaar extra aandacht Rijke landen tegen de derde wereld. Voor de jongeren is een projekt Petra en Jeroen, voor de hogere klassen een motivatiespel, een mens- erger-je-niet in een nieuw jasje, dat helemaal is toegespitst op de ver houding van de. rijke, westerse in dustrielanden en de arme, grond stoffen leverende landen van de der de wereld. In dit spel staan drie industrie landen tegenover drie ontwikke lingslanden. In de spelregels zijn de ongelijke kansen, die helaas ook in werkelijkheid bestaan, ingebouwd. Zo mogen de industrielanden als eerste beginnen, de ontwikkelings landen pas als er een zes wordt ge gooid. Na enkele spelrondes komt er een nieuwe spelregel bij: de rijke landen mogen twee punten bij hun dobbel- steengooi optellen, de arme landen worden verwacht er een af te trek ken. Als arm en rijk in hetzelfde hokje terecht komen wint rijk altijd. Het ontwikkelingsland moet terug, het industrieland mag blijven staan. Na het spelen wcrdt er in de klas sen gediscussieerd over de hoofd vraag: Is het spel alleen maar een. spelletje of is het anno 1977 een tra gische werkelijkheid, dat de ontwik kelingslanden het altijd moeten af leggen tegen het geïndustrialiseerde, westerse landen. Voor een heitje de handen uit de mouwen. De vierde-, vijfde- en zesdefclas- sers van de Sint Petrus Banden- school willen niet alleen praten, maar ook iets dóen voor de Vasten aktie. Met de slagzin ,,'n Klusje voor m'n zwarte zusje", een variant op het bekende ,,'n Heitje voor een karweitje", gaan ze woensdag 30 en donderdag 31 maart op pad am in Venray tegen een kleine vergoeding karweitjes op te knappen. Wacht U dus even met schoenen poetsen, ra men en auto wassen tot er op een van die twee dagen iemand bij U aanbelt. Doe niet alleen Uw deur, maar cok Uw portemonnee open, want de opbrengst is voor de Vas tenaktie 1977. Het komende weekend zal de Der de Wereldwinkel aan de Marktstraat 3 in Venray voor de laatste maal dit jaar geopend zijn. In de wereldwinkel vindt U een rijk gevarieerd aanbod van produk- ten uit de ontwikkelingslanden, die rechtstreeks van de makers in die landen gekocht werden. Voor iedereen, voor iedere beurs is er iets te vinden. Opvallend zijn dit jaar vooral de fraaie houtgesne- den beelden uit Afrikaanse landen en de sieraden uit Brazilië en Gua temala. De opbrengst van de Derde We reldwinkel komt helemaal ten goede aan de Vastenaktie 1977. De openingstijden van de Derde Wereldwinkel, Marktstraat 3 zijn: vrijdag 25 maart van 19.00-21.00 uur; zaterdag 26 maart van 10.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur; zondag 27 maart van 14.00-16.00 uur. Alle cursisten hebben zich bezig gehouden met het vergroten van hun eigen negatieven. Bovendien zijn er naar huis toe gegaan met prachtige fotogrammen. Kamende dinsdag gaan wij kijken wat er nog meer moet gebeuren met onze vergrotingen. Wim Hoeyma- kers gaat jullie bijbrengen hoe je de kleine foutjes nog kimt wegwerken en Christ Postma komt jullie leren hoe je netjes de vergroting moet op plakken, openbare bibliotheek venray Julianas in gel 33 - Venray - TeL 1970 Aanwinsten volwassen afdeling: Carr, J. Dickson. De holle man (det) Cookson, C. Als veren in het vuur. (str. hist) Cord es, A. Tot weerziens Christine. (hist, fam) Daisne, J. Winterrozen voor een kwakzalver (verh) Giovanni tti, L. De oorlogsheld (oorl) Haenen, A. W. Van kleuter tot schoolkind. Lofts, N. The lonely furrow (hist) Martens, A. Nieuwe gids voor school en beroep '76-'77. Mayland, H. J. Het moderne aqua- riumboek. Schmidli, W. Fundplatze. cv

Peel en Maas | 1977 | | pagina 13