Uw makelaar sluiting van Camping Vlakwater Jeugd- en Gemeen schapshuis Castenray officieel heropend Rank Xerox koos nieuwe O.R. Electrische schrikdraadinstallaties en koetrain er-installaties Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Veel reacties op ons bericht over Venrays politie gaat aktie voeren tegen Venray-Zuid wordt wakker Echtscheidingsbal te Venray VRIJDAG 18 MAART 1977 No. 11 ACHT EN NEGENTIGSTE JAARGANG 3 PEEL EN MAAS VOO?? AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 VÖOR At UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Ons artikel, vorige week in dit blad geplaatst, over de toekomstige sluiting van Camping Vlakwater, •heeft wel enige beroering verwekt. Reeds donderdagavond werden wij telefonisch benaderd door personen, die er toch wel iets in zagen, om de campnig te handhaven. Een lofwaar dig streven, waar wij, en velen met ons, volledig achterstaan. Ook een groot levensmiddelenbedrijf zou in het voortbestaan van de camping ge- interesseerd zijn. Wij kregen bezoek van enkele campinggasten, die 'n (dure) sta caravan in het Vlakwater hebben gestationeerd en daar elk weekend doorbrengen. Ondanks de proble men die zich vorig jaar voordeden, o.a. met de beheerder, waren ze vol over de camping als zodanig. Een mevrouw uit Nijmegen vertelde ons dat zij en'haar man reeds vier jaar, elk weekend, op de camping ver blijven. „Heerlijk rustig, een prach tige natuur-, wat wil je nog meer?" Vcor haar hoefde er echt geen tam tam gemaakt te worden. Maar nu zat ze toch wel met de handen in het haar, als ze op het einde van het seizoen zou moeten vertrekken. Haar idee van een rustige cam ping kunnen we begrijpen. Zeker vcor wat oudere mensen, komt die rust uitstekend van pas. Iets anders is het, wanneer men er zit met een jong gezin. De jeugd wil dan ook- wel wat hebben en dat komt men in het Vlakwater nu juist tekort on danks de goede bedoelingen van een Perdstal. Kan de grotere jeugd er al eens zelfstandig op uit trekken; de kleintjes zouden in de speeltuin met het kinderbadje feitelijk onbezorgd moeten kunnen spelen. Andere reakites op ons artikel kwamen van geïnteresseerden in de Perdstal. Het werd ons niet duide lijk met welke bedoelingen. Als café restaurant heeft het o.i. alleen mo gelij kehden met een camping op de achtergrond. Het bestuur van V.V.V. (de ver eniging voor vreemdelingenverkeer in Venray) heeft zich j.l. maandag in een vergadering uitvoerig bezig ge houden met het probleem van de camping. Men was unaniem van me ning dat de Camping Vlakwater be houden zou moeten blijven. Ophef fing zag men als een groot verlies. Er bleek een rapport te bestaan van de Nederlandse Kampeerraad, die de Camping Vlakwater als rendabel be titelde. Dit was voor het V.V.V.-be- stuur o.m. voldoende aanleiding om eens met het Stichtingsbestuur te gaan praten, om te bekijken of en hoe men eventueel de helpende hand kan reiken, om de camping uit de impasse te'helpen. Zijn we goed ingelicht, dan komt deze week in de bestuursvergaderin gen van. Het Winkelcentrum en van de Zelfstandige Ondernemers deze kwestie ook cp de agenda. Inmiddels hebben de „vaste" cam pinggasten van Vlakwater, met jaar plaatsen 70) een stencil laten uit gaan, waarin zij vaststellen wel op een ongebruikelijke manier kennis te hebben moeten nemen van de voorgenomen sluiting. Jarenlang hebben zij staangeld betaald aan de Stichting, hun stukje grond geculti veerd en onderhouden, investerin gen gedaan enz. Het einde van de exploitatie brengt voor hen flinke onkosten mee. Het vervoer van hun stacaravan per dieplader is een kost bare zaak, en „waar moeten we naar toe Al twee jaar doen geruchten de ronde, aldus de campinggasten, dat de Stichting in de schuld zit en de camping zal worden verkocht. Maar kontakten met de vaste camping gasten over de moeilijkheden en een Makelaars in onroerende goederen Wij verzorgen voor u: koop en verkoop - huur en verhuur - taxaties - bouwprojektenontwikkeling - hypotheken - verzekeringen - beheer Stienstra Venray BV, Stationsweg 11Venray, tel. 04780-4438 eventuele oplossing is er nooit ge weest. Overigens steken deze gasten opnieuw de loftrompet over de cam ping als zodanig. Over de speeltuin schrijven ze, dat de speelbehoeften in 1977 wel wat anders zijn gewerden als in 1950, terwijl er hier niets veranderd of verbeterd werd. De opening van het gemeente zwembad had geen terugslag behoe ven te zijn, indien aan een camping plaats de toegang tot dat zwembad verbonden werd. Bij een slagvaardig beleid had dat mogelijk moeten zijn. Overlast door de Perdstal tijdens de zes weken hoogseizoen per jaar, vindt men lichtelijk overdreven. Wel is men van mening dat die gerust regens anders gebouwd had kunnen werden. De beheerderswoning op die plaats zou juister geweest zijn. Tenslotte geven de campinggasten enkele suggesties om uit de proble men te komen, na er uitdrukkelijk cp gewezen te hebben de camping te behouden zoals ze is en er beslsit geen „big-business" van te maken. Tot zover verkort de vaste campinggasten. Wij willen besluiten met de mededeling dat Camping ITn Oude Barrier aan de Maasheseweg, uitbreidingsplannen heeft. Op het ogenblik heeft men 150 standplaat sen (40 nu bezet). Dat aantal wil men verdubbelen tot 300. Of dat dit sei zoen nog geheel of gedeeltelijk te verwezenlijken is, is moeilijk te voorspellen. Het getuigt in ieder ge val van een groot vertrouwen in de toeristische rekreatiemogelijkheden in deze regio. En het zou jammer zijn als Venray van die mogelijkhe den geen gebruik zou maken. Zaterdagavond, kwart voor negen, een kwartier later dan eigenlijk de bedoeling was, kon de heer Raay- makers de dorpsgemeenschap van Castenray en representanten van be vriende relaties welkom heten om in een plechtige gebeurtenis, na jaren lange voorbereiding, de veranderde boerenschuur tot jeugd- en gemeen schapshuis, door wethouder J. van Oers te laten openen. i GEEN BOERENSCHUUR Wethouder van Oers haakte direkt in dat het een misvatting was om het vroegere parochiehuis een boe renschuur te nomen. Weliswaar ver keerde het parochiehuis in- verval len staat en heeft de verandering heel wat voeten in de aarde gehad. Twee dikke dossiers vormen de ge schiedenis van deze verandering. Het eerste schrijven aan het gemeente bestuur omtrent de verbouwing van 31 oktober 1967. Men schatte toen de herbouw en renovatie op 50.000,-. Veertien dagen later kwam 'n twee de brief, nu van een bevriende re latie uit Castenray, en deze dacht dat een bedrag van 130.000,- no dig zou zijn. Maar dan was wel een gymnastiekzaal mede gerealiseerd geworden. Men verkreeg geen medewerking van de Rijksoverheid en de aanvra gen gingen in het slop. In 1971 werd de draad weer opgenomen mede op instignatie van het Regionaal Jeugd centrum en werd een stichtingsbe stuur geformeerd. Na alle mogelij ke besprekingen duurde het tot 1974 voordat een financieringsplan ter tafel kwam Vaststond toen dat nu het Rijk geen medewerking verleen de voor de bouw van een gymnas tieklokaal. Dit financieringsplan De medewerkers van Rank Xerox Manufacturing (Nederland) BV in Venray kezen vorige week de leden van de nieuwe Ondernemingsraad. De raad bestaat uit veertien leden. Voorzitter is ir. L. A. Stierman, Europees' dirkteur, vice-voorzitter J. Alkema, adj unkt-direkteur Socia le Zaken. De nieuwe Ondernemingsraad, die dezer dagen zal worden geïnstal leerd, zal drie jaar zitting hebben. Vijf leden maakten deel uit van de afgetreden Ondernemingsraad. Van de 2698 kiesgerechtigde mede werkers togen er 1688 naar de stem bussen. Het opkomstpercentage was derhalve 62.5%, hetgeen duidelijk hoger was dan drie jaar geleden. Het NKV/NW is in de raad ver tegenwoordigd met P leden, de Ver. voor Hoger Person^el-RXV met 4 leden, de Unie voor Beambten Lei dinggevend en Hoger Personeel met 3 leden. Voorts werden 4 recht streeks gestelde kandidaten gekozen. verkreeg financiële medewerking van het ministerie van CRM voor een bedrag van 22.000,de pro vincie deer een bijdrage van 12.000 en het Nationaal 'Jeugdfonds 12.000 gulden. Eigen bijdrage van de inwo ners van Castenray bedroeg ruim 18.000.terwijl de gemeente het resterende bedrag van de begrootte ~;ien van 91.000,voor haar re kening ri>ü nemén. Tijdens de verbouw kwamen er gebreken aan het licht waardoor er meer geld nodig zou zijn. Dank zij de interimregeling voor de jeugdige werklozen konden deze jongelui werden ingeschakeld. Omdat er in middels een nieuwe jeugdgroepering van de grond was gekomen, kon men neg een bedrag van 15.000, worden verkregen, terwijl de eigen inwoners van Castenray nog een ex tra bijdrage gaven. Er is inmiddels een nieuwe ont wikkeling gaand omtrent de bouw van gemeenschapshuizen en jeugd-' huizen, zo wist wethouder v. Oers verder te vertellen, en het gemeen tebestuur vraagt zich af, of het tijd stip dat het gemeentebestuur door de centen heen is, niet ver meer van ons af zal zijn. Het Venrayse ge meentebestuur staat nog voor de opgave twee wijkcentra in Venray- kem te realiseren en wel in het Brukske en Veltum. Om bij de realiteit van het heden te blijven, moest wethouder van Oers getuigen dat er in Castenray hard gewerkt is. Hij wenste namens het gemeentebestuur het stichtings bestuur veel sterkte toe en veel steun en waardering van de. bevol king van Castenray. De exploitatie zal een zware op gave blijven, want exploitatiesub sidie is nog geen haalbare zaak. Ook voorzitter Steeghs van de dorpsraad getuigde dat de bevolking van Castenray trots was op het ge reedkomen van het jeugd- en ge meenschapshuis, dat een centrale plaats zal innemen in de dorpsge meenschap en hoopte dat dat centra le punt de saamhorigheid van de gemeenschap zou kunnen bevorde ren. Ook pastoor Arts had bewonde ring voor de inzet, durf en enthou siasme van het stichtingsbestuur, had alle vertrouwen in de toekomst van het jeugd- en gemeenschaps huis. De heer Veldhuizen, voorzitter van het stichtingsbestuur ging nog even in op de geschiedenis, dat het patronaat vroeger alleen gebruikt kon worden voor het camavalsge- beuren, maar nu reeds een vaste bezetting heeft van 5 groepen, tei> wijl alle Castenrayse verenigingen gaarne het jeugd- en gemeenschaps huis zullen gaan benutten voor al hun aktiviteiten. Het moet worden gezegd: de re novatie van het gebouw is meer dan geslaagd en wij twijfelen er niet aan of het zal een vaste plaats gaan in nemen binnen de Castenrayse ge meenschap. Na afloop van het officiële gedeel te recipieerde het stichtingsbestuur en mocht vele gelukwensen in ont vangst nemen. 1 April is een fatale datum voor de eigenaren van electrische schrik draadinstallaties en koetrainer-in stallaties, want vanaf die datum gaat Venrays politie in samenwer king met de arbeidsinspectie contro le uitoefenen op de naleving van de veiligheidsvoorschriften. Tot die tijd kunnen de eigenaren nog alles doen of laten doen om hun installatie volgens de voorschriften in orde te maken. Volgens de wet moet het hoofd van een onderneming van landbouw, tuinbouw, bosbouw 'of veehouderij, waarin gebruik wordt gemaakt van schrikdraad, in het bezit zijn van een door een bevoegd deskundige opgemaakt en geldig bewijs, waaruit blijkt, dat de schrikdraadinstallatie in haar geheel als in onderdelen, voldoet aan de eisen van goed en veilig werk en in goede staat van onderhoud verkeert. Enige voorschriftén zijn: Schrik draden en toevoerdraden mogen niet bevestigd zijn aan palen of masten van bovengrondse telefoon-tele graaflijnen. Spanninggevers van schrik draadinstallaties mogen niet opge steld zijn in stoffige ruimten of in ruimten met brandgevaar. Waar schrikdraden van een weg af aangeraakt kunnen worden, moe ten zich deugdelijke op doelmatige wijze en in voldoende aantal aange brachte waarschuwingsborden be vinden. Tegen deze laatste voorschriften wordt nogal eens gezondigd. Ook de gebruikte schrikdraad deugt in vele gévallen niet. Draad die ten ene male ongeschikt is, is puntdraad. Ook de lasverbinding zijn door vele amateurs op ondeugdelijke wijze aangebracht. Het gebeurt nog al eens met draadbreuk dat de eigenaar deze provisorisch herstelt, maar ver geet dat dit deskundig moet gebeu ren. Ook dat te lichte en te dunne draad wordt gebruikt waardoor het vee de draad niet ziet en eerst bij aanraking met die draad schrikt en dat is niet de bedoeling. Om een juist beeld te krijgen van. de voorschriften kunnen belangheb benden zich het beste in verbinding stellen met de Arbeidsinspectie te Maastricht of tot het directoriaat- generaal van de Arbeid te Voorburg. Maar voornamer is het de electri sche bedradingen te laten aanleggen door erkende installateurs en zeker deze installaties door bevoegde te la ten keuren. Wij schreven het reeds: controle gaat er komen en bij con statering wordt procesverbaal opge maakt. Men zij gewaarschuwd. Voor een paar tientjes extra is de beveiliging deugdelijk en kunnen ongelukken en een procesverbaal voorkomen worden. Venray-zuid, een der oudste „nieu we wijken" van Venray is jarenlang ogenschijnlijk een stille wijk ge weest. Men hoorde of zag er weinig van en problemen, zoals in West, Veltum en Brukske deden er zich niet voor. Althans, men hoorde er niets van. Kwam dat omdat er veel al Venrayse mensen woonden, die misschien niet zo vlot te porren wa ren, om iets te ondernemen? We weten het niet. Maar nu gaat er dan aktie komen in Zuid. Een stelletje enthousiaste lingen heeft reeds enige tijd het initiatief genomen om meer aan de weg te timmeren, meer aktïviteit te ontplooien. Op de eerste bijeenkomst van de bewoners van deze wijk, gaven 40 (van de 350) gezinnen acte de pre sence. Er is al een wijkkrantje uit gegeven; er zijn werkgroepen ge vormd en of er een wijkraad komt zal van de verdere ontwikkelingen afhangen. De gemeente is niet ongenegen om het voormalige hockeyveld voor de jeugd beschikbaar te stellen. Een gedeelte wil men dan reserveren als voetbalveldje. Er komen houten klimrekken, speelhokken en mis schien zelfs een rolschaatsbaan. Voorop staat dat de bewoners zelf werkzaam zullen zijn, om de kosten zo laag mogelijk te houden. In samenwerking met de Algeme ne Hulpdienst wil men ook enige aktiviteit ontwikkelen voor de be jaarden; zij vormen in Zuid al een groot percentage. Op déze bijeenkomst bleek dat 170 bewoners van Zuid klachten hadden over de door hen bewoonde huizen. De woningbouwvereniging doet niet wat feitelijk verwacht wordt. Men wil nu al die klachten verzamelen en opnieuw ter kennis brengen' van de woningbouwvereni ging. Dat de Franciscusschool het enig ste ontmoetingspunt voor deze wijk is, zat ook niet helemaal lekker. Reeds in een zeer vroeg stadium is voor deze wijk gedacht aan een. jeugdhuis, maar dat is er nooit van gekomen. Misschien dat een nu te ontplooien aktie alsnog tot verwe zenlijking kan leiden. Hoe het ook rij, wij zien met be langstelling de verdere ontwikkeling in Zuid tegemoet. Men wil in geen geval een vergeten groep worden. Zaterdag 19 maart a.s. wordt in zaal Prinsenhof te Venray een groots halfvastenbal georganiseerd, nu omgedoopt in de naam Echt scheidingsbal. Op deze avond, georganiseerd door Venrays Mannenkoor, welke vereni ging ook de onlangs gehouden Boe renbruiloft met groot sukses organi seerde, wordt afscheid genomen van Wim van Jacob den Boekbiender en Bets van Johan van Harrie de Schoester, die op deze avond van el kaar zullen scheiden. Ook alle Boe- renbruiloftsgasten (zö'n kleine 2.000) rijn dan ook van harte welkom, al of niet verkleed in oude kleder dracht. De entree van deze avond, die muzikaal wordt opgeluisterd door de bekende Vrijbuiters, is laag ge houden, n.L 2.50 en begint om 20.00 uur.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 1