VASTENAKTIE DE KERK VAN 'T BRUKSKE IN DE STARTLIJN BETER TEN HALVE GEKEERD DAN TEN HELE GEDWAALD portemonnaie met inhoud gerold gemeentelijke notities en mededelingen Collecten in maart Diplomazwemmen Openstelling gemeentehuis Bekendmaking Bekendmaking 55D GROUNDSMAN I T ERREINKNECHT (EN) Kerkdijkers in Venrays Schouwburg Vuilnisophalen door particulier bedrijf -aas. PROBLEMEN OP MARKTDAG Onder invloed Oorlogstuig AGRESSIEVE HOND blijkt een trouwe kameraad Vechtert Ill wereld moet je mee maken RUILBEURS Nevenstaande advertentie stond voor veertien dagen terug in onze krant. Een zwaar gedupeerde huis vrouw raakte bij die diefstal haar juist ontvangen bijstandsgeld kwijt. Begrijpelijk dat zij hoopte middels deze advertentie haar geld en papie ren, die zich in de portemonnee be vonden, terug te krijgen. Wij van onze kant konden haar niet te veel hoop geven zo direkt voor carna val xpaar plaatsten die adverten tie toclf,; gratis, omdat ze zelfs daar voor geen geld meer had. De advertentie heeft echter succes gehad, niet voor de volle honderd procent, maar ze kreeg een envelop pe waarin zich een gedeelte van het geld bevond. Op advies van de re cherche van de gemeentepolitie vraagt zij nogmaals langs deze weg om zo mogelijk het restant van het geld terug te krijgen, maar in ieder geval om in het bezit te worden ge steld van de papieren, die voor haar zeer waardevol zijn. Wil degene die woensdag middag mijn heeft, deze onmiddellijk terug D bezorgen, daar dader bekend Zoniet, dan volgt polltie-aan-1 gifte, met alle gevolgen van- dien! Komaan, zakkenroller, beter ten halve gekeerd, als ten hele ge dwaald. Zorg dat die mevrouw haar bescheiden terug krijgt. Je weet zelf wel op welke manier. Desnoods de poneer je ze maar in de brievenbus van onze zaak. In de maand maart mogen twee collectes worden gehouden. In de pe riode van 14 tot 20 maart is vergun ning gegeven voor het houden van een collecte door het Rheumafonds. Van 28 maart tot 3 april mag de Nederlandse Hartstichting een col lecte houden in de gemeente Venray. Andere collectes zijn in de maand maart niet toegestaan. Op zaterdag 26 maart wordt in het gemeentelijk overdekt zwembad de gelegenheid gegeven om te zwem men voor het behalen van 't zwem diploma A en/of B. Van te voren zal men voor het in structiepersoneel een proef moeten afleggen of men al dan niet voor het „afzwemmen" in aanmerking komt. Heeft men deze proef „doorstaan", dan moet men een formulier invul len, 6,betalen en op zaterdag'26 maart tussen 11 en 12.30 uur zwem men voor het diploma en het daarbij behorende insigne. Het vrij zwemmen komt op die dag tussen 11 en 12.30 uur te verval len. Er wordt nog eens aan herinnerd, dat de afdeling bevolkingszaken op donderdagmiddag van 16 tot 18 uur geopend is voor het publiek, dat niet of moeilijk tijdens de normale och tendopenstelling kan komen. Wil men op die dag op een andere afdeling terecht, dan moet tevoren een afspraak worden gemaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat bij Ko ninklijk Besluit van 7 januari 1977, nr. 2 zijn goedgekeurd de na te noe men besluiten van de raad dezer ge meente van 21 december 1976: a. besluit nr. 2165 tot vaststelling van de verordening tot wijziging van de ,straatbelastingverorde- ning"; b. besluit nr. 2166 tot vaststelling van de verordening tot wijziging van de „rioolbelastingverorde- ning"; c. besluit nr. 2167 tot vaststelling van de verordening tot wijziging van de „reinigingsrechtenveror dening"; w. besluit nr. 2169 tot vaststelling van de verordening tot wijziging van de „Verordening Hondenbe lasting 1972"; e. besluit nr. 2168 tot vaststelling van de verordening tot wijziging van de „Legesverordening Venray 1972"; f. besluit nr. 2172 tot vaststelling van de verordening tot wijziging van de „Verordening Marktgel- den Venray 1974"; en g. besluit nr. 2170 tot vaststelling van de verordening tot wijziging van de „Verordening Begrafenis- rechten". Al deze besluiten houden verho ging van tarieven in. Zij zijn in wer king getreden op 15 februari 1977 met dien verstande, dat de verhoog de bedragen worden geheven met ingang van 1 januari 1977 voor de hiervoor onder de letters a tot en met d bedoelde belastingen en met ingang van 1 maart 1977 voor de on der e, f en g bedoelde leges, markt- gelden en begrafenisrechten. De besluiten liggen vanaf heden gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage op de afdeling be lastingen (kamer 023). Venray, 28 februari 1977. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat bij hun besluit van 23 februari 1977 het laatstelijk bij besluit van 19 no vember 1976, nr. 1926 gewijzigde be sluit van 7 juni 1972, nr. 809, waar bij aan het psychiatrisch centrum St. Servatius te Venray vergunning werd verleend tot het in eigen be heer uitvoeren van groepsvervoer binnen de gemeente in die zin ge wijzigd wordt, dat deze tevens zal gelden voor het vervoer van patiën ten en begeleiders van het psychia trisch centrum St. Anna te Venray Bij de afdeling onderwijs, jeugd- en sportzaken bestaat geduren de de periode van 16 maart tot 1 oktober plaatsingsmogelijkheid voor TWEE PART-TIME OF EEN FULL-TIME Zijn/hun taak zal bestaan uit het onderhoud van en het toezicht op de banen van het gemeentelijk tennispark. De werkzaamheden moeten verricht worden volgens een dienst rooster, waarin ook avonduren en week-ends zijn opgenomen. Bij een part-time dienstverband is het rooster gebaseerd op 20 uur per week, terwijl een full-time rooster 40 uur omvat. Het salaris wordt bepaald afhankelijk van het aantal gewerkte uren en kan bij full-time betrekking maximaal 1640,bruto per maand gedragen (exclusief de toeslag van 30,Daar naast wordt nog een onregelmatigheidstoeslag betaald. Sollicitaties kunnen worden ingezonden aan het college van Bur gemeester en Wethouders, Maasheseweg 1 te Venray onder ver-" melding van het vacaturenummer PZ-105. Tussen de opvoering van „De Mens Hioob (Job)" op de puinhopen van Jerusalem in Venray en de klucht „Meu Gerre" van zondag 6 maart a.s. in de schouwburg in Ven ray, ligt een lange tijd van ups en downs voor het amateurtoneel. Bij het lezen van de namen Hioob, Edelweis en Toneelgroep KAB, zul len vele Venrayers terugdenken aan een tijd waarin Venrayse Revue's, Operettes en toneelstukken voor het voetlicht werden gebracht in een volle Wilhelminazaal. En als je daar aan terugdenkt, heb je de neiging om te zeggen: „Dat zie je toch niet meer." En helaas is voor deze Ven rayse groepen het doek gevallen. Maar door al die jaren heen is er één Venrayse toneelvereniging blij ven bestaan: „De Kerkdijkers". En zij wordt dit jaar 69. In al die jaren bracht zij ongeveer 120 stukken op de planken. „De Kerkdijker" is een toneelclub van het personeel van St. Servatius, die vooral de laatste jaren meer naar buiten is getreden. Een toneelclub ook die zich speciaal toe legde op het instuderen van kluch ten. Waar mogelijk worden de tek sten in streekdialekt bewerkt. Zo ook zijn bepaalde rollen in de klucht „Meu Gerre" in streekdialekt omgezet. En als* je dat dan weer leest, heb je de neiging om te zeg gen: „Zie je wel, dat zie je nog wél!" U kunt het zelf zien, zondag a.s., 6 maart, in de schouwburg te Ven ray. tussen die centrum en psychiatrisch centrum St. Servatius. De aldus gewijzigde vergunning is geldig tot en met 14 februari 1982 en treedt onmiddellijk in werking. Van deze beschikking kunnen be langhebbenden binnen dertig dagen na de openbaarmaking in beroep ko men bij gedeputeerde staten van Limburg in Maastricht. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris MET INGANG VAN 7 MAART Met ingang van maandag 7 maart a.s. zal het ophalen van het huisvuil in de gemeente Venray worden verzorgd door Speciaal Transport te Deume. De gemeen telijke vuilnisophaaldienst wordt met ingang van die datum opge heven. Voorlopig zal er geen wijziging worden aangebracht in de route en de dagen waarop het huisvuil wordt opgehaald, hoewel de moge lijkheid bestaat dat in de toekomst hierin wijziging wordt aange bracht. In dat geval zullen de be langhebbenden door middel van publikaties en een huis-aan-huis- circulaire tijdig op de hoogte wor den gebracht. Als uitbreiding van de dienstver lening aan het publiek kan met in gang van maandag 7 maart a.s. het grof vuil wekelijks met het normale huisvuil worden meegegeven. De extra-ritten zesmaal per jaar komen daarmee dan ook te vervallen. Om de nieuwe regeling zo vlot mo gelijk te laten verlopen wordt de volle medewerking gevraagd van de genen, die wekelijks het huisvuil aan de vuilnisophaaldienst meegeven. Men wordt verzocht zich aan de volgende '.spelregels" te houden: 1. Fet vuil mag niet voor 7.00 uur 's morgens aan de weg worden geplaatst. 2. Het aan te bieden vuil dient voor het gebouw geplaatst te worden oo het trottoir aan de rand van de rijweg. 3. Het huisvuil mag alleen worden aangeboden in plastic zakken met „KOMO" keurmerk. 4. De zakken moeten goed dichtge bonden zijn en mogen niet zwaar der wegen dan 25 kg per stuk. 5. Het grove vuil mag worden aan geboden in stevige zakken of goed gebundeld in hanteerbare afmetingen. 6. De afmeting van het aangeboden grove vuil mag per stuk niet gro ter zijn dan eenvierde kubieke meter. 7. Per keer mag totaal een halve kubieke meter aan grof vuil wor den meegegeven. 8. Een grofvuil-pakket mag normaal niet meer wegen dan 25 kg. 9. Als grof vuil mag geen puin of of afbraakartikelen worden aan geboden. Het zit niet lekker met de Ven rayse maandagmorgenmarkt. Spe ciaal op de Grote Markt zit niet alles snor. Is men van de ene kant geluk kig dat sinds enkele maanden de kramen een andere opstelling heb ben gekregen, anderzijds vindt men er te weinig aktiviteit. De grote trekpleister als groente- en fruitver- koop staat op het Henseniusplein en daar blijft het publiek dan ook het meest hangen. Er schijnen al marktkooplui te zijn die wel naar het Henseniusplein wil len, of als dat niet kan, uitzien naar een markt elders in het land. Het probleem kan blijkbaar alleen opge lost worden als er wat meer wissel werking komt in de standplaatsen. Maar ook de winkeliers aan de noordkant van de Grote Markt kun nen 's maandags hun lol wel op. Di verse marktkooplieden krijgen een standplaats op „hun" trottoir; dat is nog tot daar en toe, maar als ze zelfs de ingang van de winkels blokkeren, wordt het toch wel wat al te bar. Een commissie van de Venrayse centrumwinkeliers zal over deze pro blematiek een onderhoud hebben met het college van b. en w. Twee bestuurders van een perso nenauto werden bekeurd tèrzake het onder invloed van alcohol besturen van een auto. De bestuurders, een 35-jarige uit Venray en een 44-jarige uit Beugen, werd het blazen in het pijpje noodlottig. Een werknemer van Nestlé te Oos trum vond bij het sorteren van aard appelen 5 stuks 20 mm mortiergra naten. De Explcsieven Dienst van de Kon. Landmacht zal zich ook nu weer over de oorlogssouveniers ont fermen. Veertien dagen geleden publiceer den wij in dit blad een bericht met foto over een in de bossen nabij het Duits kerkhof te Ysselsteyn gevon den vastgebonden hond. Noch poli tie, noch de heer van Bergen van het dierenasyl in Oostrum konden deze hond bevrijden, zo agressief was hij. .Men moest zijn toevlucht nemen tot een schot uit een verdovingspistool. Nu drie weken later speelt en rent deze hond uitgelaten in het Oos- trumse dierenasyl en is er van zijn hele agressiviteit weinig meer over. Hij luistert prompt naar de comman doo's van de heer en mevr. van Ber gen. Wel is hij zeer waaks, en iemand die hij niet kent doet er beter aan niet te dicht in de buurt te komen. Over belangstelling heeft hij in tussen niet te klagen gehad. Reeds direct na cnze publikatie kwamen er mensen kijken en dat stond hem toen helemaal niet aan, want hij liet dan prompt zijn tanden zien. Trou wens de minder prettige ervaringen in de Ysselsteynse bossen hebben hem de eerste dagen nog wel parten gespeeld. Zo gauw als het donker werd, werd het hem angstig te moe de. Maar dat is nu allemaal verleden tijd. De heer van Bergen heeft intus sen een nieuwe eigenaar gevonden, die een waakhond goed kan gebrui ken. Met een goede behandeling, al dus van Bergen, kan die er nog ja renlang veel plezier van beleven. Terzake het vechten in of nabij 'n Venrayse bar werden de 31-jarigè J. v. d. V.. de 34-jarige M. V. en de 22- jarige A. P. uit Venray aangehou den. Het drietal is afkomstig uit Venray Na verhoor werd het trio huiswaarts gezonden. Wanneer niet aan de bovenstaan de bepalingen wordt voldaan, kan het aangeboden vuil worden gewei gerd en zal men zelf voor afvoer moeten zorgen. Het gemeentebestuur rekent evenwel in deze op alle me dewerking van de inwoners. Voor iedereen die van dichtbij of van een afstand met de bouw van de kerk heeft meegeleefd, is a.s. vrijdag 11 maart een belangrijke dag. Want op die dag wordt ons mooie kerkje opgeleverd. Dat wil zeggen dat de enorme stapel bouw tekeningen plechtig de kast in gaan en wij officieel de sleutels van de kérk in handen worden gegeven. Dat „officieel" moet er wel bij, want de sleutel hebben we feitelijk al lang op zak. Zij het dan van een zijdeur. Eigenaardig! Zo'n sleutel heb je dus al en je hebt hem dus nog niet! Ik ga toch eens proberen cf ik zo'n kronkel aan een kind kan uitleggen. Ocharm! Nee, toch maar niet doen. Wel is het handig als je zo'n sleu tel dus feitelijk al hebt, want vooral de laatste weken konden we het maar niet laten om met dezè en gene te gaan kijken. De ene keer is het de tegelvloer, de andere keer de keu ken. Dat tegelleggen heeft nogal wat voeten in de aard gehad, want de te gelzaagmachine kwam maar niet op dagen. „Motor kapot", zeiden ze. Maar als ie dan eindelijk komt, dan ga je natuurlijk kijken hoe zo'n te gelzager zich probeert te handhaven temidden van een vuilgrijze wolk van slijpselwater en een oorverdo vend snerpgeluid. Hij had het moei lijk met zijn tegels. „Waarom ook zo'n kromme kerk!" bromde hij, als of hij zeggen wilde dat ze bij de bouwtekeningen beter uit hadden kunnen gaan van de afmetingen van vloertegel. Moet ik de architect toch 'ns vragen! Een volgende avond wip je met 'n stel binnen om de lampen voor het eerst te zien branden. Ook eeri inte ressante ervaring. Aan, Uit, Aah! Ooh! Aan! En maar kijken. Mooi! Mooi! Je loopt er paar keer om het bouwsel heen, om het geheel „by night" te bewonderen. De kerk van het Brukske by night. Maar voorlo pig val je nog wel over losse stenen! Dat kan dus allemaal als je feite lijk de sleutel dus al hebt, maar op 11 maart dus eigenlijk pas krijgt! In mijn agenda heb ik 11 maart met een rode viltstift onderstreept, want het is de enige datum die al echt vaststaat. We hebben nog andere belangrijke data, maar die geef ik hier met de nodige reserve: 1. Deze maand wordt er namelijk weer een Erwtensoep-aktie ge- organiseert De preciese datum -wordt binnenkort bekend ge maakt. Ik kan hier al wel zeggen dat de distributie geregeld wordt vanuit 4 punten in de wijk „Brukske" tegelijk. Om 10 uur beginnen de wagens te rijden en voor 1 uur kan iedereen aan een heerlijk bord erwtensoep zitten. 2. Als alles loopt naar verwach ting hopen wij de kerk op Palm zondag, 3 april, in gebruik te kunnen nemen. Daar hoort u dus nog over. Vanaf die datum hopen wij ook een zaterdagavond Eucharistie viering in te voeren om 7 uur. We 'komen hierbij tegemoet aan de behoeften van velen. Maar nog eens: het een en ander is nog niet helemaal zeker. 3. De officiële opening van de kerk en het feest er om heen zal ergens in juni plaatsvinden. We hopen alvast op de medewerking van velen. Als ik goed gerekend heb heeft de bouw precies honderd werkbare da gen nodig gehad. Dat zijn honderd dure dagen geweest. Dagen van zo'n 5.000,per stuk! Wonder boven wonder hebben we deze race met de hulp van onze vrienden.een aardig stuk bij kunnen houden. Wel hebben we nog een paar flinke duw tjes nodig. Wie geeft ons die? Ons Gironumer blijft: 388289 t.n.v. Kerk Brukske, Klarinetstraat 32, Venray. DRIE TON GEVRAAGD VOOR BRAZILIË. WAAROM? Voor het derde achtereenvolgende jaar werken al de zes Noordlimburg se dekenaten (Helden 4 Tegelen - Venlo en Gennep - Horst - Venray) weer samen in de Bisschoppelijke Vastenaktie. In 1973 richtte deze sa menwerking zich op kerkelijke pro- jekten in Indonesië en Papua Nieuw Guinea, vorig jaar op West-Afrika. Dank zij een goede organisatie en een uitvoerige informatie bracht Ncord-Limburg per hoofd van de bevolking voor dit specifiek ontwik kelingswerk méér cp dan de rest van de provincie en stak zelfs met kop en schcuder uit boven het Neder lands gemiddelde. De opbrengst was vorig jaar ruim 300.000Meer dan één gulden per inwoner. Dit jaar wordt voorlopig een be drag van ons gevraagd van 296.000. Daarmee zou het totale aantal aan vragen uit Brazilië in één klap door Noord-Limburg gehonoreerd kunnen werden. Opnieuw is gekozen voor uitvoerige informatie via de pers,' via brochures en folders via een zes tal dia-series etc., omdat Noord-Lim burg moet weten, WAARVOOR het geld in Brazilië zal worden gebruikt. Je hoort vaak zeggen: Brazilië (zo groot als heel Europa, 120 miljoen inwoners) is zo'n rijk land. Het Bra ziliaanse „Wirtschaftswunder" is een begrip in de wereld. Inderdaad, Bra zilië is rijk. Ieder jaar gaat het na tionaal inkomen met 8 tot 10% om hoog. Maarde Braziliaan is arm gebleven. Slechts 3% van de bevol king, de rijke bovenlaag, deelt in de rijkdommen van het land. En het militaire regiem, in 1964 aan de macht gekomen, zorgt ervoor dat de ze situatie zo blijft. Wat is er aan te doen? Welnu in grote delen van Brazilië heeft de Kerk partij gekozen voor de armen, de rechtelozen, de onder drukten. Niet door wapens uit te de len en revolutie te preken, maar door een proces op gang te brengen. Bewustwording betekent, dat de mensen zichzelf ontwikkelen, zich aaneensluiten (tot o.a. christelijke basisgemeenschappen), gezamenlijk opkomen voor hun rechten. Het be treft boeren, landarbeiders, fabrieks arbeiders, die in het huidige systeem worden uitgebuit, omdat zij niet over de geestelijke kracht en de materiële middelen beschikken om voor hun. belangen op te komen. In dit proces wil de Bisschoppe lijke Vastenaktie financiële hulp verlenen. De slagzin voor 1977 is: „Wereld moet je méémaken". Er zijn in totaal 13 projekten, opgezet door basisgemeenschappen, die daarop ge richt zijn. Aan Noord-Limburg is ge vraagd, het geld daarvoor bijeen te brengen. Om ginds een wereld te la ten groeien, waarin de verhoudingen menselijker en rechtvaardiger zijn dan nu. Giften zijn welkom bij alle Ven rayse bankinstelling t.n.v. Vasten aktie 1977. Interparochiële werkgroep vastenaktie 1977 voor Venray-cent rum. AALMOEZEN: NO GERECHTIGHEID: SI Zondag heeft er in Almonda, Ju- lianasingel, een internationale ruil beurs plaats. Iedereen is er van har te welkom en kan zijn keus maken, of zelf aanbieden, alles wat men te genwoordig zoals verzamelt: postze gels, munten, luciferdoosjes, stickers enz. enz. De toegang is gratis en de ruilbeurs duurt van 10 tot 17 uur.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 5