KERKELIJKE DIENSTEN VAMOSAVER van 13 tot en met 19 februari Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt KINDEROPTOCHT 1977 BEDRIJFSVOETBAL zoekt deelnemers A.s. zaterdag 11 febr. is er 's avonds om 19 uur een eucharistieviering voor jongeren van 12 tot 16 jaar. Celebrant is Frans Meijer. De titel van de viering luidt: .Samen op naar 't feest". A.s. zondag is er om 11 uur een viering voor personen van 16 jaar en ouder. Celebrant: kap. H. Latten. Beide vieringen zijn in de Levens school, Bevrijdingsweg 2a. Zesde zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Wim van den Munckhof en overl. fam. Maria Ponjée-Huybers vwg. fam. Renkien. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. overl. fam. v. d. Vegt-v. d. Boogaard Anna en Sjang«Zeegers; 9.30 grego riaanse hoogmis, int. overl. fam. Franssen-v. d. Moosdijk Wilhelmus Janssen; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Els Kelders Piet Janssen en overl. fam. overl. ouders van der Straaten-Lucassen; 18.00 gelezen mis tot zekere int. Maandag: 8.CO Jan Swinkels en echtg.; 9.00 Theodorus Pouwels als sticht. ouders Thuyls-Muysers, Thei en zuster Beata; 19.00 Nellie de Bruyyn-v. d. Voort Mathilde Jans- Beken-Hanen van schoonzus A. Dinsdag: 8.00 tot zek. int.; 9.00 Antoon van Osch Maria van Dijck- Duykers vwg. de bej. ver.; 19.00 Harrie Vermeulen Antoon Janssen vwg. de imkersbond voor een be houden reis. Woensdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Chris Franssen Wilhelmina Claes- sens; 11.00 25-jarig huwelijksjubi leum Goumans-Veldpaus; 19.00 Ma thilde Jans-Beken-Hanen vwg. fam. Jans-Beken Teng de Bruyn en echtg. Donderdag: 8.00 tot zek. int.; 9.00 Jacob van Mil Lena van Dongen. Vrijdag: 8.00 tot zek. int.; 9.00 Gertruda van Meyel-Truyen; 19.00 Sjang Schaeffers Mathilda Jans- Beken-Hanen Gerard Gooren. Zaterdag: 8.00 tot zekere int.; 9.00 Hiarrie Messemaeckers; 19.00 Jan Schyvachöfer Odastr. als jgt ouders Wismans. Crèche 1.00 uur Anny Driessen en Louise Dries- sen. ft Akolieten: Zaterdag 12 febr.: 19 uur Jacque line Clephas en Huub Janssen. Zondag 13 febr.: 8 uur Berend Kroft en André Janssen; 9.30 Wim. Kremer en Boudewijn van Grinsven; 11 uur T. Huggers en Rutger Jans- sen. Misdienaars: Zondag: 18 uur Dorothé Jacobs en Ellen Binders. Maandag, dinsdag: 8 uur Geert Flinsenberg en Paul Flinsenberg. Woensdag: 11 uur Marcel van Klink en Leon Nelissen. Maandag, dinsdag, woensdag: 19 uur Henry Dechnar en Nard Kro nenberg. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8 li. Birgit Ubachs en Bemadette Corzi- lius. Vrijdag: 19 uur Carlo Albers en Theo Jansen. Zaterdag: 18.30 zangen wwe samen met het Dameskoor Nederlandse lie deren. Zondag 13 februari: H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezon gen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen. Zaterdag: 5.00 en onmiddellijk na de avondmis gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling: De kollekte voor de MEMISA bracht op 1212,—. Heel hartelijk - bedankt. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Jozef Peeters. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Karei Wijnen en overl. fam. Louis Wijnhoven; 10.15 Jan Jennis- kens; 11.45 Jacobus van Vegchel; 18.00 voor een overl. Maandag: 8.00 Piet Janssen (v.w. de buurt); 19.00 Petronella Rongen- Buijssen. Dinsdag: 8.00 Selida Virginia Ro* jer; 19.00 Wim van den Munckhof en Karei Wijnen. Woensdag: 8.00 overl. fam. Mar- tens-Fleurkens; 19.00 Mechelina deven-Maessen. Donderdag: 8.00 Antoon Luijpere; 19.00 overl. ouders Lucassen-Maas sen en P. Florentius. Vrijdag: 8.00 tot zekere intentie; 19.00 gezinsmis, Wim Derix (v.w. de buren). Zaterdag: 8.00 Harry Maggateaux. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Tony Soholten en Wim v. (L Heide. Zondag: 7.30 Ricky Do^wes en Jos Claessens; 9.00 Leo Janssen en René van Hooren; 10.15 Henk Jansen en Maarten Arts; 11.15 Gerard Stoks en Jeroen Cornelissen; 18.00 Fons Pirlo en Jacques Smetsers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Peter Schoenmakers; 19.00 Geert Koppes en Peter Mater. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Fons Pirlo; 19.00 Hans Rongen en Jacques Smetsers. Zesde zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Piet Potten. In deze eucharis tieviering zingt het bekende „Deur- ne's Gemengd Koor" meerstemntige liederen onder leiding van dirigent Jos van Eijck. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Pierre Thijssen en familie; 9.00 uur Gezinsmis, verzorgd door het koor en de kinderen van de basisschool Coninxhof. Thema: Karnaval. Voor al ouders met kinderen zqn in deze mis welkom. Intentie: voor overl. Herman van Ass; 10.00 Hoogmis als jaargetijde voor overl. ouders Da- niëls-Jacobs. Nederlandse gezangen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 u. leesmis voor overl. ouders Thijs Kappel en Adeleida Baltessen; 18.30 avondmis voor overl. Martina Ver vuur t-Evers. Maandag: H.H. Cyrillus monnik en Methodius, bisschop. 8.00 leesmis voor een overl. vader (M. G.); 19.00 avondmis voor overl. familie Ste vens-Pijpers. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Lensen-Jacobs; 19.00 avond mis voor overl. Hubertus Zeegers. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Thijs Arts; 19.00 avondmis voor overl. Cor van Meijgaarden. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Agnes van Ass; 14.30 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig hu welijksfeest van de ouders Ver- schuuren-Goumans; 19.00 avondmis voor overl. Bér Philipsen. Vrijdag: 8.00 Leesmis voor overl. Wilhelmina Koopmans; 19.00 avond mis voor overl. Albertus den Holder. Zaterdag: 8.00 leesmis voor een zalige dood; 19.00 avondmis voor overl. Cor van. Meijgaarden. Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van, 11.30 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bü de kerk. Leidster: Wil- ma van den Bekerom. 2. De MEMISA kollekte van ver leden zondag heeft het zeer mooie bedrag Van 2.182,45 opgebracht. Dank u wel namens de MEMISA. Akolieten- en Mlsdienaarslijst voor de week van 13 febr.: Zondag: 8.00 J. Ingenpas, Ron van den Heuvel; 9.00 L. Schaeffers, E. Willemse; 10.00 M. Dicker, J. v. d. Weide, T. Aben; 11.30 R. Beer- kens, C. v. d. Brand; 18.30 H. Wil lemse, M. v. d. Heuvel. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 F. Fiers, T. Achten; 19.00 T. Ursel- man, R. v. Dijck. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 A. Teffer, P. Maas; 19.00 H. Kusters, Johnny de Bruijn. Zondagmorgen tien uur kerkdienst in de aula van Den Hoebert, waar in voorgaat Ds. J. van Dijk, predi kant te Grave. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. De extra-kollekte is bestemd voor de Stichting Zuiderzeefonds, met na me voor de nieuwe Hervormd-Ge reformeerde Gemeente te Almere. Na de kerkdienst gezamenlijk koffiedrinken in de koffiekamer. Week van 13 - 20 februari Zondag: 8.30 gest. jaard. familie van Heijster; 10 uur jaardienst Mar- tten Moorrees (Dameskoor). Maandag: 9 uur overl. fam. Hen driks-Geurts. Dinsdag: 9 uur tot zekere intentie v. d. familie T. Woensdag: 9 uur Harry Reijndere vanw. zijn vrienden. Donderdag: 9 uur overl. fam. Ven- nekens-Verschuren. Vrijdag: 9 uur Anna van Gerven en ouders. Zaterdag: 19 uur tot zekere inten tie, Christiaan Stappers en Rudina van Aarsen (Herenkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag 12 febr.: 19 uur Frank Vandevenne, Leon Derks, Gebr. Cle phas. Zondag: 13 febr.: 8.30 Theo Hei dens, Theo Verstegen, Antoine Jans sen, Roland van Soest; 10 uur Riny Janssen, Petro Wijnhoven, Marcel Derks, Nico Versteegen. Zesde zondag van het jaar. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis overl. familie Steeghs-Lucassen. Zondag: 8.30 H. Mis Karei Gom- mans en Johanna Houwen; 10 uur Hoogmis Urad. Tfteuws en voor WiL- h elmina Kemmelings. Maandag: 19.00 gez. H. Mis Wil helmina Kemmelings. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 8.00 H. Mis st. Pastoor Schram. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis jaar- dienst Joh. Wilh. van Dijk en voor Wilhelmina Kemmelings (buurt). Zesde zondag door het jaar. Misdienaars: Henk en Caro Ver steegen; Arno Rambags en Peter Weys; Hoogmis: Henk Vollenberg en Jan Janssen. Zaterdag: 19.00 Harrie van Kuyck. Zondag: 8 uur Truus Smits- Jansseen v. d. buurt; 10 uur Mina Weys-van Lipzig. Maandag: 8 uur Josephina Sey- kens-Collin. Dinsdag: 8 uur overl. fam. Ram- bags-CIeven. Woensdag: 8 uur Gezinsmis, int. offeraars. Donderdag: 8 uur overi. fam. Strij- bos-S'trijbos. Vrijdag: 8 uur1 overl. fam. Fhilip- sen-Jacobs. Zaterdag: 19 uur Hendrik Dinghs. Zesde zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Johanna van Kempen-Lochtens. Zendag: 8.00 leesmis voor Jan v. Cuijck, eohtgen. en overl. fam.; 10.00 hgm. v. overl. fam. Jacobs; 11.15 lsm. als jrd. voor Jan Loenen-Maas. Maandag: 18.00 lsm. voor Toon v. Cuijck; 18.30 wkd. voor Jan Loenen; 19.00 lsm. voor Teng Mandere (vwg. bestuur jeugdcommissie). Dinsdag: 18.30 lsm. tot bijzondere intentie (T.); 19.00 lsm. voor Piet v. Meer. Woensdag: 18.30 lsm. voor Jan Loenen (vanw. gezamenlijke jagers); 19.CO lsm. voor Teng Mandere (vwg. de buurt). Donderdag: 18.30 lsm. uit dank- baorheid (L.); 19.00 lsm. voor fam. Loonen-van Rens. Vrijdag: 18.30 lsm. voor Jan Loe nen (vanw. een ruitervriend); 19.00 lsm. voor Teng Mandere vwg. Vors- tenraad Venray). Zaterdag: 19.00 lsm. voor Jan van Meijel en dochter. Misdienaars: 18.30 G. Voermans; 19.00 R. Duijkers. Akolieten: 800 K. Theunis; 10.00 P. en J. Voermans, Th. Bouten en Th. Loenen; 11.15 P. Jacobs en S. Reintjes. Parochievergadering: De parochie vergadering zal gehouden worden op maandag 28 februari a.s. om acht uur 's avonds in het gemeenschaps- hüïuw r Huweltfksafk.: Jan Rongen (Mel- derslo) en Jo Willems. Telefoonnummer: Mocht U ooit een priester wensen en pastoor zou niet te bereiken zijn dan kunt U pa ter Ca nisi us bellen; zijn nummer is 5855. 6e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 leesmis voor Ger- rit Coenen. Zondag: 8.00 leesmis voor Jan Jaspers best. door de fam. Lamers; 10.00 Hoogmis voor een zieke moe der; 11.30 leesmis voor de parochie. Maandag: 8.00 weekdienst voor Jan Jaspers. Dinsdag: 8.00 maanddienst voor Petrus van Well. Woensdag: 8.00 maanddienst voor Jan Jaspers. Donderdag: 8.00 maanddienst voor Maria Spreeuwenberg-Verlinden. Vrijdag: 8.00 maanddienst voor Jan Geurts. Zaterdag: 19.00 jaarg. v. Sophia Philipsen-Custers. Misdienaars: zaterdag 19.00 Ri chard Wismans en Robert Stevens, zondag: 8.30 Gerard S. en Johnny Spreeuwenberg; 10.00 Peter en Frans van Soest; 11.30 Marcel Hellegere en Rob Stevens. 6e zondag door het jaar, 13-2-'77. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor An toon Arts. Zondag: 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis voor Johanna Pubben-Janssen; 11.30 gest. lsm. v. Adam van Vegchel en Anna M. Ja cobs. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Hu bertus Janssen, echtgenote en zoon Henricus. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. v. Petro nella Pluk-Ewals. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Laurentia van Meyel-Noyen. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor Harrie Versegen. Vrijdag: 8.30 gest. Hoogmis ter ere van Ö.L. Vrouw Onbevlekt Ontvan gen, te verzorgen door de school kinderen; 14.00 Hoogmis tot dank zegging b.g.v. zilveren huwelijks feest Janssen-Gerrits. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor overl. ouders Poels-Emonts en doch ter Petronella. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: J. Michels, Tw. Stiphout; 10.00 Th. Arts, M. Kessels; 11.30 J. Hendriks, P. v. d. Pas. Köllektanten: zaterdag v. Cuyck - Hendrix; zondag: 8.30 v. Cuyck - Ewals; 10.00 J. v. Hoof - Arts; 11.30 M. v. Hoof - Emonts. Zaterdag 12 febr. 19.30 avondmis tot int. van fam. Huijs-van Encke- vort. Zondag: 16 u. hoogmis als jaar getijde voor een overledene. Maan delijkse bijzondere KOLLEKTE. Door de week H. Mis 8 uur. Zaterdag: 19.30 avondmis. Zondag 13 febr. 6e zondag door 't jaar. Zaterdagavond 7 uur Hgm. overl. fam. van Staveren-Creemers. Zondag: 8.30 lsm. intentie volg zaamheid aan onze Bisschop; 10 uur Hgm. uit dankbaarheid fam. A. R. Maanadag: 8 uur lsm. overl. fam. Burgers-Dri essen. Dinsdag: 8 uur lsm. voor genezing zieke. Woensdag: B uur. lsm. tot bijz. int. fam. W. H. Donderdag: 8 uur lsm. overl. ou ders van Wyliiok-Engelen. Vrijdag: 8 uur lsm. int. voor hen die God's hulp nodig hebben; om 2 uur Hgm. uit dank bij gelegenheid 25-jarig huwelijk fam. Wdsmans- Geurts. Zaterdag: 7 uur Hgm. gest jgt. v. zal. Lena van Dongen. Akolieten: Hans Kunen, Alb. Weys en Peter Fleurkens. Zesde zondag door het jaar, 13 fe bruari. Zondag :8 uur H. M£s voor een zieke mceder; 10 uur Hoogmis voor de overleden ouders Lambertus Pou wels en Anna Derks.Akolieten: Jo- han Maas en Gerard van Well. Misdienaars van de week: Mauri ce Willems en Henk Maas. Maandag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Engelbertus Mi chels en Josephine Kersten. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en Jan Janssen. Wooensdag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Rutten-Pot ten. Donderdag: 8 uur H. Mis voor de ooverleden moeders Jacoba Michels- Jaeobs, Petronella v. Dijck-Wismans en ome Graad. Vrijdag: 8 uur H. Mis uit dank baarheid tot int. van de familie Janssen-Muijsers. Zaterdag: 8 uur H. Mis; 19.30 u. Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels. Zaterdag 12 febr.: 8.45 H. Mis in de Jozefkapel t.e.v. Maria en Jozef; 19.00 Jongerenviering met jeugdkoor en orkest t.i.v. fam. Goumans-Pou- wels en Antoon Wijemberg. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Gerardus Bastiaans en Antoon Linssen; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Geurts. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor gene zing van een ernstige zieke. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef in de Jozefkapeï voor Peter Antoon Koenen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor Pas toor S polders. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor Barones se van Hugenpoth; 13.30 H. Mis voor het 25-jarig bruidspaar Harrie Rut ten en Mien Verstraaten. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, Misa con platica y cantos en Castellano. Des- pués de la Misa reunion especial en la casa del Padre Juan. Al lado de todos los Espanoles esperamos tam- bién.al Exc. Sr. D. Antonio Macedo Garcia, el nuevo secretario General de la Emabjada (Agregaduria Labo ral). las tres de la tarde el Padre Juan El sabado el dia 12 de feberero a bautizarè a Manuela, hija de los Senores Manuel y Perseverada Ris- quez; los felices padre y padrinos les invitan en un convite después de la ceremonia en Den Engel. En la casa del Padre Juan estén a su disposi- ción (gratis) un frigorifica (que debe ser répara do), una cama y cuatro sil- las. Ha sta la vista. NOTICIAS CULTURALES l Ya hay nuevos formularios para solicitar becas; mas informaciones en el consultorio social del Sr. D. Julian Linuesa en su ofioina en la casa del padre Juan, el jueves desde las tres hasta las seis. El sèbado desde las nueve de la ma na na escuela suple- mentaria en Luoiaschool: aprove- chen todos los nihos en edad escolar de esta oportudinad! En la oficina del padre Juan siempre estan a su disposïción bastantes revistas y dia- rios. Ei dia (lunes) 14 de febrero el padre Juan ira a Sevilla; si tal vez hay recados por sus amigos él se encargara de estos con mucho gusto. Hasta las vista! boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend V.I.B. AFD. VENRAY Verdistraat 21 - Venray De vereniging Voorkomen is Beter eist" het recht op een jaarlijkse ge zondheidstest voor iedereen. In de komende artikelen in Peel en Maas zullen we aan de hand van konkrete voorbeelden aantonen waarom een jaarlijkse gezondheidstest voor iedereen erg noodzakelijk is. Een vereniging met vijftig leden heeft geen enkele betekenis. Een vereniging met duizend leden die op het gebied van de volksgezondheid ingrijpende veranderingen wenst, kan al wat meer bereiken. Een ver eniging met een miljoen leden kan de veranderingen afdwingen. Daarom ook dat we in Venray zo veel mogelijk leden maken. Diege nen die achter de eisen van de V.I.B. staan nodigen wij uit om mee te werken. Het is in het belang van de gezondheid van ons allemaal. Een probleem wat ten aanzien van de volksgezondheid sterk speelt is het gebruik van medicijnen. Daar over gaat dit artikel. 1 op de 4 volwassenen in Neder land gebruikt regelmatig medicijnen op doktersvoorschrift. 10% van de bevolking schaft zich op eigen initiatief medicijnen aan. De gemiddelde Nederlander slikt 10 a 20 tabletten of dragees per maand, waarvan ongeveer de helft behoort tot de middelen, die de wer king van de geest beïnvloeden, zo als librium en valium. Het gebruik van geneesmidde len neemt jaarlijks toe met 12%. In 1973 gaven de Nederlanders een miljard gulden uit aan genees middelen. BIJWERKINGEN Hoe zit dat dan? Is hier één op de vier mensen ziek? Voor mensen met een longontsteking, 'n trombose of 'n veel te hoge bloeddruk is het duidelijk dat ze medicijnen nodig hebben. Maar dat is voor de geimiddelde Nedrelander niet de reden om 10 20 tabletten te slikken in een maand tijd. Het feit dat de helft van die mid delen bestaat uit valium, librium en verwante stoffen brengt ons op het spoor van het waarom van dat enor me gesllik. Wat is 'n medicijn? Dat is een stof die we gebruiken om 'n ziekte of pijn die we hebben te bestrijden, en in die zin is 'n medicijn 'n goed ding. Behalve de werking die we ervan verwachten, heeft bijna elk middel nog bijwerkingen, die we op de koop toe nemen maar die, vooral bij bejaarden, veel last kunnen opleve ren. Tegen die bijwerkingen kun je dan weer nieuwe medicijnen in nemen en voor je 't weet heb je de medicijnkast vol. De laatste tijd is de marict over stroomd met middelen die de geest beïnvloeden; waarbij we geen auto mogen rijden, waar we wat suffer van warden, wat diep slapen, 'n wat betere eetlust krijgen enz.; allemaal vage werkingen. En juist deze mid delen worden met enorme hoeveel heden voorgeschreven. ERGEREN We ergeren ons misschien aan 't jaagsysteem op de fabriek en we krijgen valium. We worden nerveus van dat we al een jaar het idee heb ben dat er 'n afvloeiingsregeling op ons ligt te wachten en we krijgen librium. We ergeren ons rot omdat we besodemieterd worden met stookkostenverhoging of omdat de buurt wordt dicht gespijkerd en ge sloopt en we krijgen weer valium. En we zijn helemaal niet ziek. Maar als je er niet meer van slapen kén of je eetlust verdwijnt oof je krijgt er pijn van in je buik dan ga je naar de dokter toe. En die wordt er in opgevoed je valium voor te schrijven. Dat leert hem de indus trie. De famaceutische industrieën ver dienen er miljoenen aan. Vorig jaar is er naar aanleiding van een rel om de prijzen van die geneesmiddelen in Engeland weer eens duidelijk ge worden wat voor 'n miiljoenenzwen- del er bedreven wordt door de ge neesmiddelenfabrikanten. De gewo ne mensen mogen dat betalen. OPVOEDING De artsen worden opgevoed door de farmaceutische industrie. Per jaar wordt er per arts voor duizen den guldens reklame gemaakt door de industrie voor haar geneesmid delen. Ze probeert het de artsen ge makkelijk te maken. Ze spiegelt de arts voor dat 'n patiënt van 'n klacht afgeholpen wordt met 'n medicijn. Zonder dat er aan de oorzaak van die klacht iets gedaan wordt, laat staan dat de zieke die de klacht veroorzaakt, onderzocht wordt. Zo wordt dan menige ziekte te laat ontdekt omdat enkel de klacht met 'n medicijn bestreden wordt. Zo blijft dan ook menige arts blind voor de oorzaak van veel klachten die bijvoorbeeld in de ongezonde werk omstandigheden gelegen kan zijn. En zo wordt dan ook menige patiënt jarenlang volgestopt met medicijnen. En zo maken de fabrieken meer winst. Niet weinig artsen helpen hen daarbij, niet zelden uit eigen be lang. Niet zelden ook zien de specia listen in het ziekenhuis de nare ge volgen van al dat overmatige ge nees middelengebruik. Om dezelfde reden dat de kapitalisten het milieu verpesten, dat ze de arbeiders in on gezonde werkomstandigheden laten werken of dat ze ze ontslaan, om diezelfde reden is 'n medicijn geen geneesmiddel meer maar 'n middel om winst te maken. Dit betekent overigens niet dat u nu onmiddellijk al uw voor geschre ven medicijnen moet vernietigen. Voor mensen die een groot aantal geneesmiddelen moeten gebruiken kan het geen kwaad de huisarts eens te vragen of die echt allemaal nodig zijn. U hoeft niet klakkeloos te aanvaarden dat de dokter allemaal voorschrijft. Vraag eens waar die medicijnen voor dienen, hoe ze war-r ken, wat ze eigenlijk oplossen. Voor de dokter zelf kan dat een aanspo ring zijn oom zich ook kritischer op te stellen tegenover de reklame van, geneesmiddelenfabrikanten waaron der hij bedolven wordt. Piëlhaze en Piëlhazinnekes. Over enige weken is het weer car naval. I Om dit feest voor jullie tot een groot sufcses te maken, zijn er kin derbals georganiseerd en wordt er een erg leuke kinderoptocht gehou den. De kinderoptocht is op Cama- valszondag. Je kunt er helemaal al leen of ook samen met een groep vrienden of vriendinnen aan mee doen. Als je zin hebt kun je ook een wa gen of een kar leuk versieren. Voor de mooiste wagen, groep of mooist verklede eenling zijn er natuurlijk aparte prijzen. En voor de mooiste schoolgroep is er dit jaar weer een beker. Val je niet in de prijzen, dan krijg je na tuurlijk toch een mooi herinnerings plaatje. Op 30 januari en op 6, 13 en 20 fe bruari van 11.30 - 12.30 uur kun je je voor de optocht opgeven in Soos „Free Wheelin", Hoenderstraat 10. Als je je daar opgeeft krijg je een deelnemerskaart met nummer. Zo weet de jury precies wie je bent. Wanneer je niet precies weet wat je wilt maken of je weet niet hoe t moet, kun je altijd om raad en ideeën vragen aan de mensen ,bij wie je je opgeeft. De optocht wordt om 14.30 uur opgesteld in de Hoenderstraat en vertrekt om 15.18 uur. Via de School straat, Leeuwstraat, Langstraat, Pa- terslaan en Patersstraat bom je uit op het Henseniusplein,( waar in de tent alle prijzen uitgereikt zullen worden. De kinderbals zijn op maandag en dinsdag 21 en 22 februari van 10.00 tot 12.00 uur. Voor kinderen tot 10 jaar is dat in de schouwburg en voor kinderen ouder dan 10 jaar is het in d etent (Henseniusplein). Verder is er op zondag-, maan- I dag- en dinsdagavond groot bal voor de Venrayse jeugd. Deze bals zijn in ed tent. Op zondag van 18.00 - 21.30 uur. Op maandag en dinsdag van 17.30 - 21.30 uur. Organisatie Kinderopocht „Grieze Hazekeutel" Onlangs vierde de Venrayse be drijf scompeti tie haar 20 jarig be staan. Tevens organiseerde zij de al gemene Limburgse kampioenschap pen bedrijfs- en zomeravond voetbal welke bijzonder geslaagd genoemd mogen worden. Het BVC-bestuur betreurt het dat de belangstelling de laatste paar ja ren teruggelopen is. Zo is het aantal deelnemende elf tallen van 20 teruggelopen tot 9 be drijven (instellingen). Het ligt in de bedoeling om de nieuwe competitie '77 te starten met ongeveer 18 elftallen verdeeld over 2 poules. Zeer gaarne zag het BVC-bestuur dan ook diverse nieuwe bedrijven en instellingen, die zich van deelname aanmelden. Gedacht werd ook zeer zeker aan bedrijven die voorheen zelfs mini maal 2 elftallen lieten deelnemen. Opgemerkt dient te worden dat de terreinen nu allemaal beschikbaar zijn in het nieuwe sportpark De Wie- ën, zodat niet meer uitgeweken be hoeft te worden naar de in de buurt liggende voetbalvelden. Het aantal spelers per elftal is mi nimaal 15 man. Mocht een bedrijf of instelling de vereiste spelers niet be schikbaar hebben bestaat de moge lijkheid om met een ander in com binatie aan de competitie deel te ne men. Dit is in voorgaande jaren al met sukses diverse malen toegepast. De Venrayse bedrijfscompetatie valt geheel onder de reglementen der KNVB. Kosten: Het inschrijfgeld bedraagt evenals voorgaande jaren 220, Keuring is verplicht voor niet ak- tieve leden. Kosten 10,per spe ler. Verzekering: Voor niet-aktieve le den 2,65 per speler. Aktieve spelers behoeven uiter aard niet gekeurd te worden. Deze dienen voor de competitie wel een bewi j s - toestemming te overleggen van him club. De start is vastgesteld op eind april. Het hangt af van het aantal deelnemende clubs. Voor inlichtingen omtrent het in combinatie treden met andere be drijven bijSecr. W. Baartman, Cho- pinstraat 25, tel. 5022. Tevens alle aanmeldingen uiterlijk t.m. 20 februari.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9