VAKATURE- r BANK Sterkste schaaksimultaan was in Venray STIJGING CRIMINALITEIT Privérekening Rabobank Q Voorproefjes van Vastenavond Bovériclien spaart 't makkelijk als er elke maand automatisch een bedragje op Uw spaarrekening of die van de kinderen wordt overgemaakt. Al die service kost U niets. Een privé rekening heeft alleen maar voordelen! Als U even binnenloopt bij de Rabobank is zo'n privé-rekening in een wip geregeld. Meteen maar doen! 99 (flrr;r- Vernielingen Oorlogstuig Uitslaande brand Vechten in bar 99 Van een privé-rekening heeft U alleen maar gemak: U laat er Uw inkomsten op storten en U geeft bijvoorbeeld éénmalig opdracht voor het automatisch overmaken van allerlei regelmatig terugkerende betalingen zoals voor "gas, water, licht en abonnementen. (vervolg van voorpagina) Y sselsteyn Ysselsteyn gaat dit jaar haar der tiende boerbrulluft in suksessie vie ren. En ook nu weer drie weken vóór de carnaval om zodoende ook ieder een in de gelegenheid te stellen om mee te kunnen doen. De boerebrulluft van het Piëlreu- zenrijk is uitgegroeid tot een eve nement dat een hele dag in beslag neemt. Op het prinsenbal van 8 januari j.l. is het boerenpaar 1977 bekend gemaakt en wel: Bruid, Antodnetta Elisabeth Gerarda Maria Peeters (Netty Peeters) en bruidegom, Jan van Frans van Siene Piet (Jan Ber- kers uit Zeilberg). Het boerenpaar in Ysselsteyn wordt iedere jaar ge kozen uit de verloofde paartjes uit Ysselsteyn. Ons kersverse boerenbruidspaar nodigt iedereen uit om aanwezig te zijn op onze grote boerenbrullufjt a.s. zondag 6 februari. Het programma is als volgt: Ver trek van de optocht om 14.11 uur bij Herberg De Peel. In deze optocht trekken mee 12 span paarden be staande uit 6 origin, getuigde en met koperwerk versierde Belze trek paarden met originele huifkarren; landauers; ponysjeesjes; ruiterclub; Prins Lei 3; Raad van Elf en Blaas kapel de Smeleblaozers. Als speciale attraktie vaart er dan een echt turf schip door de Ysselsteynse straten, getrokken door een origineel trek paard met een pracht van een schip- persgetuig. Nu is de mogelijkheid om te zien hoe ze vroeger de turf- schuiten met een paard door de peel- kanalen trokken. De boot is beladen met turf en originele turfgereed- schappen. Op de kiosk vindt om 14.45 uur de kolderhuwelijksvoltrekking plaats door onze onvolprezen, burgerlijke stand (Jan Michels en Gerrit Pee ters) die zoals altijd op zeer verras sende wijze te voorschijn zullen ko men. Het geheel zal worden opgeluisterd met in klederdracht gestoken ou ders, grootouders, getuigen, peter en meter en verder familieleden. Een stel bruidsmeisjes zal een pas send cadeau komen aanbieden. Na deze huwelijksvoltrekking en Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus 1976 tot en met 1 februari 1977 werden 1400 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 2 februari 1977 was in 993 vakatures voorzien, zodat er thans nog 407 plaatsen vakant zijn, waarvan 154 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray. in de bouwsektor en aanver wante sektoren: metselaars, timmerlieden, machi naal houtbewerkers, meubelma kers, woninginrichter-stoffeer der, straatmaker, aankomend stoker steenfabriek, fabrieksmet- selaars, medewerker bedrijfs bureau, technisch-ambtenaar. in de metaalsektor: (le) automonteur, allroud diesel- monteur, c.v.-monteur, slijper- polijster, voorman C02-lassen, lassers, persers, boorders, slijpers, draaiers, frezers, walsers, verf- spuiters, machinebankwerkres, konstruktdebankwerkers, plaat bankwerkers, galvaniseurs, ma-, chinebeddenden, montagemede werkers, gereedschap-profiel- frezer. in de dienstensektor: sekretaresse, administratief me- dewerkers/sters, medewerker gemeentelijke sekretari, financi eel medewerker, assistent admi nistrateur, kostprijsdeskundige, adviseur/verkoper, telefoniste/ receptioniste/typiste, vertegen woordigers, verkoopsters, kas- siières, serveersters, kelners, chef- de rang, banket-bakkers, chef slager, koks, mengers, logope diste), arts, verpleegkundigen A en B, part-time nachtdienst bejaardentehuis, onderwijzeres, docente NXII of NXIX, hoofd praktijkopleiding, projektleader, touraUtobuschauffeurs, part-time autobuschauffeurs, heftruck chauffeurs. overigen: huishoudhulp voor dag en nacht, keukenhulpen, inrichtingsassis tente, leidster afidelingsJkeuken, magazijnbedienden, inpakstepV sters, produktiem edewerkers/sters hulp in de champignonkwekerij, champignonkw ekersknecht, tuin dersknecht, pluimveeverzorger, trompettist/saxofonist. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vervuld zijn. Komt u daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, ie dere werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. optocht, hetgeen allemaal in de open lucht gebeurt en dus voor iedereen gratis toegankelijk, is er voor de deelnemers aan de boerenbrulluft 'n koffietafel gereserveerd in het ge meenschapshuis waar ook gezellig brulluft gevierd kan worden onder muziek van de Smeleblaozers Door de origineelst verkleden zijn diverse prijsjes te winnen. Voor brulluftsfeest dansavond en koffietafel zijn kaarten in voorver koop bij het organiserende comité verkrijgbaar en bij fa. Gebr. Keij- sers en het Gemeenschapshuis. 's Avonds om 19.00 uur begint het boerenbal met muziek van „The White Wheel". Afgezien van de drie dolle dagen met carnaval 20, 21 en 22 februari, zal Ysselsteyn nog eenmaal uit de band springen als op vrijdag 11 fe bruari het alom bekende aldewie- verbal zal worden georganiseerd. Andere voorproefjes Heden vrijdagavond is het Alde- wieverbal in Castenray. Morgen, zaterdag, is er een jeugd- zitting van de Venrayse Hazekeu- tels in de schouwburg. Eveneens morgen, zaterdag, is er in Zaal Arts te Merselo het Prinsen bal, en in het gemeenschapshuis te Leunen ook een Prinsenbal. Zondag 6 februari houdt de Leun- se jeugd zijn prinsenbal in het ge- meenschapshuis. Volgende weezk vrijdag heeft De Piëlhaas in Prinsenhof zijn vorsten- I bal. Daags daarna is er dan in restau rant Vlakwater het Hockeybal. 1 Overloon De carnavalsvereniging „De Hui- buuke" uit Overloon organiseert za terdag 5 februari a.s. een grote t pronkzitting, waaraan zullen mee werken twee buutreedners buiten Overloon, waarvan een genaamd: i Peerke de wandelaar. En verder nog zes uit Overloon dus eigen talent. Verder zullen nog optreden: 't Hof- j koor „Logeko" uit Overloon, alsme de de muziekkapel „Freunde Echo" eveneens uit Overloon. Op de pronk zitting zal een onderscheiding wor den uitgereikt, enwel De Bonte Hui- buuk, aan een persoon die zich ver dienstelijk heeft gemaakt voor de Loonse gemeenschap op het gebied van sociaal-cultureel, en/of sociaal maatschappelijk terrein. JAAROVERZICHT VENRAYS POLITIE Als wij het jaaroverzicht van Venrays politie ten opzichte van het jaar 1975 vergelijken dan is' er een stijging van de criminaliteit te vermelden en dan zien wij dat het aantal misdrijven heeft toegenomen. Vooral dief stallen en vernielingen zijn met sprongen omhoog gegaan. Rijden onder invloed en het doorrijden na een ongeveal te hebben veroorzaakt is enorm gestegen. Het aantal verkeersongevallen nam met 20% toe. Maar laten wij dé diverse hoofdstukken de revue passeren en daar van het voornaamste vermelden. Misdrijven verdachten 1975 1976 Dood en lichamelijk letsel door schuld 32 31 59 66 Diefstal door middel van braak 666 97 745 119 Overige diefstallen 112 31 132 40 Vernielingen 100 25 235 25 Rijden onder invloed van alcohol 65 65 91 91 Doorrijden na ongeval 28 4 72 12 Dood of lichamelijk letsel door schuld art. 36 31 31 46' 46 Ordeverstoring in staat van dronkenschap 14 31 Wegenverkeerswet werd procesverbaal opgemaakt 2510 3435 Jachtwet 11 27 Totaal inzake het wetboek van strafrecht processen- verbaal opgemaakt en terzake Economische misdrij ven, Wegenverkeersreglement en enkele andere -■V wetten 1141 336 1489 489 RANK XEROX DENKT AAN TRADITIE Vrijdag 28 januari organiseerde Rank Xerox, samen met de Schaak vereniging „Venray" in de kantine van het Rank Xerox bedrijf in Ven ray voor de eerste maal een schaak simultaanséance, waaraan vijf wel bekende internationale schakers als simultaanaangever meededen. Vol gens de KNSB-officials was dit de sterkste schaaksimultaan, die dit jaar in Nederland kon worden ge organiseerd. Van de vijf simultaan- gevers namen er vier deel aan het vorige week besloten Hoogoven - Schaaktoernooi. Gezien het sukses van de schaak- simultaan en de bijzonder grote be langstelling van zowel club- als huisschakers (152 deelnemers) zal Rank Xerox proberen een soortgelijk evenement volgend jaar opnieuw te organiseren. Van de zijde van de KNSB is reeds alle medewerking toegezegd, terwijl ook de Schaakver eniging „Venray" er wel oren naar heeft. Vooral de jeugd uit de wijde om geving was tijdens de schaaksimul taan bijzonder goed vertegenwoor- digd. Volgens Communications Manager C. Borsje van Rank Xerox in Ven ray, kan zonder enige terughoudend heid van een sukses worden gespro ken. „Gezien het aantal deelnemers, 't niveau van de simultaangevers en het enthousiasme waarmee werd ge- schaakt, kunnen we terug zien op een zeer geslaagde avond, die voor herhaling vatbaar is." „De beste dag voor een dergelijk evenement", aldus de heer J. Slijk- huis, public relations funktionaris I van de KNSB, „is ongetwijfeld de j dag na het Hoogoven-schaaktoer- ncoi. We zullen zeker trachten om j volgend jaar in Venray weer een I sterk veld aan simultaangevers naar i Rank Xerox te laten komen. De or ganisatie, ook in schaaktechnisch op zicht, was perfekt en dit voor de si- multaangevers een reden te meer Venray in de agenda op te nemen." De Russische grootmeester Gelier, die samen met Sosonko het Hoog- cvenschaaktcernooi won, speelde 5 aan 31 borden.'In 27 gevallen boekte hij winst; vier keer moest hij remise toestaan en wel tegen de heren Flohr, Bus, Brueren en mej. Wis- mans. j De IJslander Fridrik Olafson, die I al sinds z'n vijftiende jaar aan in- ternationale wedstrijden deelneemt, j verloor zijn partij tegen de heer Da- j niels, speelde remise tegen de heren j Gubbels (13 jaar), Schuld en Bruys- i ten; 27 keer boekte hij winst. Mevrouw L. A. Stierman, echtge note van Europees' direkteur van Rank Xerox, opende de simultaan séance door aan het eerste bord van de Rus Geiler de openingszet te ver richten. Door de politie aangeboden transacties: in 1975 905 ten bedrave van 11.620, in 1976 1150 ten bedrage van 14.310, Geregistreerde verkeersongevallen in 1975 540 1976 668 Aantal doden 1975 16 1976 13 Ernstig gewonden 1975 75 1976 113 Licht gewonden 1976 79 1976 113 Beschadigde voertuigen 1975 988 1976 1182 Waaronder 889 personenauto, 75 vrachtauto's, 12 autobussen, elk lx be stelauto, graafmachine, bulldozer, wals, heftruck, caravan en trein. Solomotoren 10 tractoren 6, bromfietsen 107 en fietsen 76. Personen in verzekerde bewarihg gesteld 1975 20 en in 1976 17. Lubomir Kavalek, die in Amerika. aan het eerste bord speelt en tijdens het Gasunie-toernooi de sekondant was van de huidige jeugdwereld kampioen Mark Diessen, speelde aan 30 borden. Hij moest slechts één re mise toestaan en wel tegen de heer van de Mortel. Jan Tinman, die in 1974 met zijn 23 jaar Nederlands jongste groot- t meester werd en volgens deskundi- i gen op weg is naar de absolute we- reldtop, speelde aan 31 borden; 28 keer boekte hij winst en drie keer stond hij remise toe, tegen de heren Dobbelsten, K. Lundahl en Bas van der Grinten. Barry Withuis, die als titel simul- taanmeester draagt, professioneel schaakjournalist is en een tweetal boeken op schaalkgebied publiceerde, boekte in 27 van de 28 keer winst. Tegen de heer van Dierendonck ver loor hij. Het hoofd van de Ursulaschool deed aangifte d^t wederom een ruit van de school vernield was. Bij het onderzoek bleek dat nog een tweede ruit aan diggelen was gegooid. De beheerder van een bar te Venray deed aangifte dat de voor zijn bar geparkeerde auto vernield was. De motorkap was bekrast, de rechterruitenwisser en de linker bui tenspiegel waren vernield. M. uit de Sanshofstraat deed aangifte dat de voor zijn woning ge parkeerde auto beschadigd was. De antenne was vernield en het rechter- voorspatbord bekrast. P. deed aangifte dat bij zijn bouw plaats aan de Overloonseweg bij graafwerkzaamheden een granaat en een mortier naar boven waren ge komen. Het bleek een 3,7 inch bri- santgranaat te zijn en een 2 inch mortiergranaat. De explosieven dienst van de Land macht zal zich over het oorlogstuig ontfermen. Tot de vele belangstellenden be hoorde ook de burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. De Russische grootmeester E. Geiler tegenover zyn jeugdige tegenspelers. Venrays brandweer moest in aktie komen voor een uitslaande brand in de bovenwoning van de fam. Lin- ders in de Hatendonkstraat te Oos trum. Op het moment van de brand was de vader met drie kinderen in de woning aanwezig, maar deze kon den zich in veiligheid stellen. De eigenaar geholpen door buren, begon direkt met het blussen en omdat de brandweer snel ter plaatse was kon de brand beperkt blijven tot de bo venwoning. Deze brandde wel geheel uit. Naar de oorzaak van de brand stelt de politie een onderzoek in. De eigenaar was tegen brand verze kerd. De schade bedraagt enkele tienduizenden guldens. De familie kon tijdelijk elders worden onderge bracht. De 29-jarige J. D. en de 28-jarige G. K., beiden uit Venray, werden terzake het vechten in een bar door de politie aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. Na ver hoor en opmaking van procesverbaal werd het tweetal huiswaarts gezon den. geld en goede raad

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3