DAMMEN MIDGETGOLF V.C.ROOY ZWEMMEN WANDELSPORT SCHAKEN VENRAY GASTGEZINNEN GEVRAAGD voor Berlijnse kinderen NESTLE VENRAY REIKTE PRIJZEN UIT aan de beste telers van liet jaar 1976 UIT DE GEMEENTERAAD VAN VIERLINGSBEEK Heren: V.C. Rooy 1Udenhout 31 Na winst in de eerste set, leek de tweede set nergens op. Maar in de derde en vierde set werd debacel af gewend en kon VC Rooy een 3-1 winst noteren. VC Rooy 3Concordia 3 30 Een oncompleet VC Rooy heeft in Concordia een weinig aktieve tegen stander gehad, die te weinig tech niek had om de winst van VC Róoy ook maar enigszins in gevaar te kunnen brengen. NaobereVC Rooy veteranen 03 Het was een makkie in Horst. In 45 minuten was de zaak bekeken. Winnen we nu van Hovoc dan staan we beiden aan kop en begint promo tie te dagen. Dames. VC Rooy 1Sarto 30 Deze uitslag had wel niemand verwacht. Hopenlijk blijven de da mes in deze vorm doorspelen, dan zullen zij nog voor menige tegen stander een struikelblok vormen. VC Rooy 4Avoc 31 Een verrassende overwinning dank zij het blijven vechten en een beetje geluk bij de laatste punten. We heb ben nu 10 punten uit 12 wedstrijden. Volgende wedstrijd teg enHovoc 4 uit, om 17.00 uur. Aspiranten Meisjes VC Rooy 2 In Venlo moest gespeeld worden tegen Valuas en Tegelen. Tegen Va- luas werd met 15-6 en 15-4 ver loren. Tegen Tegelen liep het heel wat beter en de le set werd met 15-6 gewonnen. In de 2e set ging een van cnze speelsters door de enkel, dien tengevolge waren we nog maar met 5 speelsters en reglementair werd teen de wedstrijd verloren met 15-8 en 15-0. Mededeling van de redaktie: De wedstrijdverslagen hebben wij zeer sterk moeten inkorten wegens plaatsgebrek. Gelieve voortaan be knopte verslagen, gezamfenlijk, in te zenden. WevocLyceum Na de grandioze wedstrijd tegen BSV (vorige week) volgde er nu een erbarmelijk slechte wedstrijd tegen het laag geklasseerde Wevoc, dat in de sporthal te Bergeyk een fantasie loos en ongeïnspireerd Lyceum te genover zich had. Wevoc dat de punten hard nodig heeft, wilde wel vechten voor een eervol resultaat en daarom nam de thuisclub van meet af aan het initia tief. Hierdoor ging de eerste set ver diend naar Wevoc: 15-8. Lyceum werd door dit setverlies enigszins wakker en herstelde zich behoorlijk, hetgeen in een 10-15 setwinst resul teerde. Lyceum verzuimde daarna om door te gaan, waardoor Wevoc weer naar hartelust kon aanvallen en freewheelde naar de twee set- winst: 15-7. Het alles-of-niets offensief bleef ook in de 4e set uit en men verzoen de zich reeds te vroeg met het nega tieve eindresultaat, dat hierdoor ook niet lang op zich liet wachten. We voc ging met de volle buit slepen en Lyceum aanvaardde de terugreis met lege handen. Door dit resultaat duikelde Ly ceum van een gedeelde tweede plaats naar een vierde, met 1 punt achterstand op Taveno en 2 op Nu- voc. Lijstaanvoerder Linne zit reeds lang op fluweel en stevent recht op het kampioenschap af. Als Lyceum nog mee wil doen voor de tweede plaats, dan zullen alle zeilen bijgezet moeten worden en dan mag er geen onnodig puntverlies meer geleden worden. PatrickLycenm 2 32 Lyceum 2 heeft afgelopen week een goede prestatie geleverd door koploper Patrick bijna op de knieën te dwingen. Vol goede moed, met 'n nieuwe coach en vastberaden Pa trick niets cadeau te geven, ging Lyceum energiek van start, hetgeen al meteen resulteerde in de le set zege. De tweede set ging gelijk op en Patrick wist deze ternauwernood: te winnen. De derde set was weder om na hard werken voor Lyceum en in de vierde set was het bijna met Patrick gebeurd. Met 13-12 kwam Lyceum voor te staan. Toen jammer genoeeg enkele fouten en Patrick behaalde tot grote opluch ting van het publiek de setzege. Ly ceum had zijn krachten toen ver speeld en de 5e set ging eveneens naar Patrick. Jammer, maar Lyceum is vast van plan in de promotieklasse te blijven en menige tegenstander zal aan dit team een zware dobber krijgen. Uitslagen zaterdag 23 jan.: 1—3 0—3 0-3 3—1 3—2 2-3 2—2 2—1 2—0 Velden—Lyceum 1 Hovoc 4Lyceum 2 Peel PushLyceum 3 Heren: Wevoc—Lyceum 1 Patrick—Lyceum 2 Lyceum 3Peel Push Lyceum 4—Velden 3 Zondag Jongens asp. Poule XI: Lyceum 2—Velden 2 Velden 1Lyceum 2 Meisjes asp. Poule III: Hovoc 5—Lyceum 1. 0—2 Lyceum 1AV Flash 3 20 Lyceum 1Hovoc 4 21 Programma zaterdag 29 januari: Velden 2—Lyceum 2 14.30 u. Zondag 30 januari Meisjes asp. A, Poule II, org. AV Flash (Arcen): AV Flash 4Lyceum 2 AV Flash 5Velden 1 Velden 1Lyceum 2 AV Flash 5AV Flash 4 Velden 1AV Flash 4 Manual 1Ospel In "de beginfase van deze wedstrijd kon Manual al snel een 4-1 voor- sprong 1 nemen, die ondanks zwak schieten uitgebreid kon worden tot 7-2. Enkele zwakke momenten in de Manual-defensie bepaalden de ruststand op 7-5. Ook de tweede helft bracht een zeer wisselvallig spelend Manual in het veld. Goede momenten werden afgewisseld met volledige black outs, waarvoor een pupillenteam zich neg zcu schamen. Hierdoor bleef de strijd spannend, mede ook doordat Ospel uitstekend profiteerde van de hun geboden kansen In de slotfase kon Manual zich ge lukkig nog bezinnen, waardoor de ocverwiiming toch nog in Venray bleef 21-16. Doelpunten: G. Willems 7, J. Bas- tiaans 5, W. Verschuyten 5, P. Wij nen 3, L. v. d. Heyden 1. Dcor het verlies van koploper Eksplosion bij Blerick 2 (14-13) heeft Manual nu de koppositie overgeno men en leidt met 1 punt voorsprong. MegaclesManual 1 (dames jon.) De dames junioren kwamen ge prikkeld aan start en konden door geconcentreerd en fel spel een 4-2 voorsprong nemen in de .eerste helft. In de tweede helft kwam I.Iegaoles nog flink opzetten, maar onze meis jes bleven goed spelen, zodat zij tenslotte een verdiende c vei winning boeken. Lcreal 3Manual 2 Manual 2 speelde em voortreffe lijke wedstrijd tegen Loreal 3. Lo- real bood Manual veel kansen die dan ook prompt benut werden. Vele break-cuts konden bekroond worden met een. doelpunt. De rust brak aan met een 06 voorsprong voor Ma- nual.vB$tr;.spel toonde hervat ting hetzelfde flitsende beeld eri, al probeerde Loreal onvermoeid er al les aan te doen, de eindstand werd 3-15. ManualBlerick 2 De dames begonnen Overtuigend door al meteen 'n 2-0 voorsprong te nemen tegen Blerick 2, een van de toonaangevende ploegen in deze klasse. Door ongelukkige tegendoel punten werd uiteindelijk een 3-4 ruststand bereikt. Na de hervatting bleef er bijna niets meer over van het goede spel van voor de rust. Blerick. ging goed door en Manual ging ongeconcen treerd verdedigen, waardoor de eind uitslag 4-7 werd, een verdiende over winning voor Blerick. Alle vier de doelpunten werden gescoord door Nel Oomen. Programma 39 januari: Dames jun.: Manual 1Megacles 14.39 u. Heren jun.: ManualBlerick 15.1,5 u. Dames sen.Dames jun. 2 16.10 u. Heren sen.: UVGManual 1 18.15 u. vertrek 17.30 uur Handbal Carnavalsoptocht Wie heeft er zin om deel te nemen aan de Carnavalsoptocht? Doe mee! Laat zien dat uw handbalvereni ging een gezellige vereniging is, die ook gedurende de carnavalsdagen lekker mee kan draaien. Geef uzelf zo spoedig mogelijk op bij een van de trainers of bestuurs leden Het wordt heus wel gezellig. BRIDGECLUB Uitslag parenstreek competitie: Na drie gespeelde wedstrijden is de stand voor onze clubleden, le klasse B: 4e plaats Heren Simons-Spee 2e klasse B: 2 e plaats Mevr. Vermeulen/Heer Janssen; 3e plaats echtpaar Manders. 2e klasse C: Gedeelde le/2e plaats voor de heren van Berkel-van Kempen en de heren Verbove-Beers; 4e plaats heren van Dijdk-Leenen. De 5e, 6e en 7e plaats worden ook door leden van onze club ingenomen. Hieruit mogen wij kon- kluderen dat Venray 't goed doet. Er moeten echter nog drie wed strijden gespeeld worden. Laten wij niet voorbarig zijn. We moeten ons uiterste best doen voor de volgende wedstrijden van deze competitie. Allen veel sukses! Ranglijstcompetitie DS Venray Uitslagen 18e ronde: Bakker—Huys 20 van BommelWester 11 FrijnsCiaessens 20 JacobsBoogaard 20 VerkpeyenZaal 20 TijssenVerstegen 20 de Bijl—Wüle 1—1 KennisAdopai 20 De fraaiste partij was ongetwij feld dié tussen de Bijl en Wille. Laatstgenoemde wist zelfs nog in een voordelig eindspel te geraken, maar net niet voldoende om koploper de Bijl zijn eerste nederlaag- te bezor gen, Deze blijft daardoor met 3 ver- liespunten stevig aan de leiding. Kennis wist in een uitputtend maar taai gespeeM eindspel Adopai de beide punten te ontfutselen. Jacobs en Verkoeyen, die nogal wat achter geraakt waren, wisten ditmaal hun routine waar te maken door een paar vlotte overwinningen. Verkoeyen deed dit ten koste van Zaal, die dit seizoen niet tot zijn nor male spel kan komen. Bakker behaalde een benauwde overwinning op Huys en omdat van Bommel en Wester al spoedig re mise overeenkwamen blijft het in de degradatiezone een spannende aan gelegenheid. Er rest neg één ronde te spelen, daarna nog één speelavond met in haal-partij en. Daarna wordt de nog niet gespeelde partijen reglementair verloren verklaard. Dit weekend staat het voetbal toernooi voor de deur. Zaterdag avond om half acht zijn wé allen te vinden in de sporthal „De Wetteling" tegenover het Boschveldcollege. Er zal driftig cm de bal g evcchten worden. Een dertigtal leden hebben zich ingeschreven voor dit interes- sart evenement. De groepen zullen op die avond dcor loting bekend worden gemaakt. Het reglement voor dergelijke toer nooien zal gehanteerd worden. 2 x 15 minuten duurt elke partij. Men' mag alleen met sportschoenen in de zaal. Dit wellicht ten overvloede. Supporters zijn van harte welkom. Volgende week zal worden terug gekomen op de algemene jaarverga dering. M.G.C. VLAKWATER A.s. donderdag 27 januari is in restaurant „Vlakwater" de algemene jaarvergadering welke om 20.00 uur begint. De agenda ziet er als volgt uit: 1 Opening. 2 Notulen ledenvergadering. 3 Jaarverslag sekretaris. 4 Jaarverslag penningmeester. 5 Verslag kaseommissie. 6 Kontributieregeling 7 Auto vergoeding. 8 Ingekomen stukken. 9 Mededelingen. 10 Bestuursverkiezing. 11 Rondvraag. 12 Sluiting. SPIO-NTEUWS 29 januari gaan de lessen van 8.45 uur en 9.30 uur gewoon door. EXAMENS Zaterdag 29 januari worden er weer examens afgenomen voor A en B diploma's. Ter uwer informatie delen wij U de eisen mede. Diploma A: 1. gekleed zwemmen; zwemslag naar keuze 25 meter; 2. zwemmen: 75 mmeter borstzwem- men met slag'naar keuze; 50 mtr. rugzwemmen met slag naar keuze. 3. watertrappen 1 minuut. Diploma B: 1. gekleed zwemmen; 75 meter borstzwemmen m. slag naar keu ze; 25 meter rugslag met zwem slag naar keuze. 2. startsprong 125 meter borsfczwem- men met zwemslag naar keuze waarvan de eerste 7 meter onder water moet worden gezwommen; 75 meter rugslag met slag naar keuze. 3. watertrappen 1 minuut. Vereiste kleding voor gekleed zwemmen:: badpak, ondergoed (hemd en broekje); bovenkleding (geen sportbroekje, korte broek is wel toegestaan(, kousen en schoenen, (ook sandalen of gymschoenen toege staan). Als beoordelingscommissie zullen fungeren de heren J. Cup en H. Mulders. Namens de K.N.Z.B. is aangewezen als gedelegeerde de heer van Lier uit Tegelen. Voor afzwemmen diploma A wordt begonnen om 10.30 u. Daarom wor den om 10.00 uur de kandidaten verwacht. De kandidaten B worden omstreeks 11.00 uur verwacht. Kosten examen 3,vooraf te voldoen aan portier zwembad. STICHTING PAX-CHRISTI KINDERHULP Hebben wij in ons artikel van de vorige week naar voren laten ko men de ervaringen van het Venrayse echtpaar Jacobs-van Stiphout, in de vijf jaar dat zij de West-Berlijnse Christiane Klinghardt tijdens de va kanties tot zich namen, nu willen wij de noodzaak van dergelijke va kanties proberen toe te lichten. Zo was er een Noord Limburgse melkboer die een West Berlijns kind gedurende 5 weken gastvrijheid liet genieten. Is dat daar werkelijk wel nodig, dacht hij, of is het maar een vondst om 5 weken van een kind af te zijn. Hij ging in zijn vakantie naar West Berlijn en snuffelde daar eens rond. Hij was een van de eersten die zich weer opgaf om in ieder ge val een kind uit dat West Berlijn vakantie te kunnen geven. Ock de Venrayse familie Jacobs- van Stiphout ging naar West-Ber- lijn want zij ontvingen van de Se naat van West Berlijn de uitnodiging om gedurende enkele dagen te gast te zijn van het bestuur van West- Berlijn. Ieder jaar nodigt het be stuur van West Berlijn namelijk een aantal Nederlandse pleegouders uit een bezoek te brengen aan de stad, als dank voor hetgeen zij hebben ge daan vcor Berlijnse kinderen, maar vccral om de Nederlandse pleeg ouders te laten zien hoe groot de nood is van de kinderen van West Berlijn waarvan^de meeste in de be tonnen kolossen zonder een sprietje green moeten leven. Een perfecte organisatie bracht 't Aan de ouders van de leden van de wandelsportverenigingen aange sloten bij de Wandelfederatie Ven ray. Zeals U van ons gewend bont, or ganiseren we op elke eerste woens dag van de maand een kienavond. Dus cpk op wooènsdag 2 februari iri zaal „In den Engel". We beginnen cm 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Onze kienavonden zijn gezellig en leuk. Ock hebben we nu weer leuke prijzen, terwijl er tevens geldprijzen te verdienen zijn. De opbrengst komt geheel ten goede aan de wandelende jeugd van Venray en van de kerk dorpen. Komt dus allemaal op woensdag 2 februari naar „In den Engel". Namens de leden van WSV de Be jaarden, WSV St. Christoffel, WSV De Doorzetters, WSV het Molenplein, WSV de Leunse Belhamels en WSV de Natuurvrienden onze hartelijke dank. SNELSCHAKEN Na 3 ronden ziet de Top-10 van de snelsqhaaklijst er als volgt uit: 1 P. v. Genugten 12121 2 K. Lundahl 100—21 3 J. Zuur 9513 4 W. Jeuken 94—21 5 G. Kortenoeven 9318- 6 L. Whistier 92—17 7 A. Coolen 91—21 8 J. Houwen 8619 9 E. Bouwmans 8414 10 W. Gommans 8320 JEUGDSCHAKEN - Na 3 ronden staat H. Rijneveld al weer op kop, zodat het er naar uit ziet dat hij, evenals vorig jaar, jeugdkampioen gaat worden. Stand groep 1: H. Ryneveld 2 2 0 0 2 M. Lipmnas 3 2 0 1 2 T. Spee 3 2 0 1 2 R. van Hees 3 2 0 1 2 H. Jeuken 3 10 2 1 A. Kok 3 10 2 1 F. Vermeulen 3 10 2 1 H. Bom 2 0 0 2 0 In groep 2 gaan J. Marlet en P. v. d. Velden ongeslagen op kop. De spanning is dus nog volop aanwezig. Stand groep 2: J. Marlet 3 3 0 0 3 P. v. d. Velden 3 3 0 0 3 E. Kuyken 2 10 11 J. Waterlaat 2 10 11 P. Land 2 10 11 R. Houben 3 0 0 3 0 R. Douwes 3 0 0 3 0 In groep 3 staat J. Bergmans zeer verrassend op kop doordat R. Jeu ken verloor van M. Mandigers. Stand groep 3: J. Bergmans 3 2 1 0 2% R. Jeuken 3 2 0 1 2 M. van Hees 3 111 lVa M. Mandigers 3 10 2 1 L. Peeters 3 10 2 1 W. Fleuren 3 10 2 1 Venrayse echtpaar naar de stad Ber lijn. Ingetkwartierd in een der beste hotels van de stad, een ontvangst door de Senaat, e enrondtocht door de stad maar vooral een bezoek aan de muur. Hoogtepunt was een be zoek aan de ouders van hun pleeg kind. Daar werd het Venrayse echt paar vooral geconfronteerd met de nood van hun pleegkind. Ze was ge huisvest in een betonnen flat op een afstand van 300 meter van de muur. De muur welke niet alleen ouderen maar ook en vooral voor kinderen een schrikobjekt is. Ook zij weten dat de muur een bom kan zijn en ook zij ervaren in hun dagelijkse le ven die spanning. Beton en nog eens beton, waarin het moeilijk leven is. Geen groen- uitzicht, geen parken of speel moge lijkheden waarin de Berlijnse kin deren kunnen ravotten en zich uit leven. Ouders die in spanning leven en dan prikkelbaar zijn, waardoor het kontafct ouders en kinderen moeilijk is. Wat in ons land en in Venray een normale zaak is, dat kinderen zich al fietsende kunnen uitleven, dat is er in West Berlijn voor de kindéren niet bij. Fietspaden zijn er niet, daarvoor is er grond te weinig en het verkeer heeft zo een intensiteit dat het levensgevaarlijk is om daar kin deren te laten fietsen. De kinderen gaan van flat naar bushalte en dan per bus naar school, terug in omge keerde volgorde. Na schooltijd in een flat aan de rand van de muur leven is een spanning welke ook voor kinderen onverdraagzaam kan zijn. Reeds op vroege leeftijd worden de kinderen met alle mogelijke tabletten rustig gehouden. Het enige goede medicijn voor de kinderen is hun vakantie éL- ders te mogen doorbrengen. Voor die vakantie heeft Nederland een goede naam opgebouwd. Op de mogelijkheden cm een pleegkind te nemen in een Noord Limburgs gezin komen wij weer te rug in een artikel dat wij volgende week hopen te plaatsen. Uit het gesprek dat wij met het Venrayse echtpaar mochten hebben, dat als dank voor 5 jaar zorg van een West Berlijns kind een bezoek mocht brengen aan die wereldstad, hebben wij de overtuiging gekregen dat de nood groot is voor de daar op die vulkaan levende kinderen. Wij hebben dan ook gaarne onze mede werking aan het initiatief van Pax Christi toegezegd. We zijn erg blij dat naar aanlei ding van ons eerste artikel al Ven rayse ouders zich tot onze redaktie gewend hebben om inlichtingen voor opgave. Wij zullen in ons volgend nummer de namen en adressen vermelden waar men inlichtingen voor een West Berlijns pleegkind kan ver krijgen. Wij hopen dat het de Pax Christi groep zal gelukken dit jaar 80 pleegouders te krijgen. Die kin deren verdienen een onbezorgde vakantie in ons land, opdat ook die kinderen gedurende enkele weken onbezorgd kunnen genieten. Op woensdag 19 januari j.l. wer den door Nestlé B.V. te Venray, fa- brikante van o.m. Maggi aardappel puree en wonderstamppotten, prij zen uitgereikt aan de 3 beste aard appeltelers van het jaar 1976. De feestelijke bijeenkomst was be legd in de kantine van de fabriek, in aanwezigheid van o.a. vertegenwoor digers van de telers, landbouwvoor lichting en de landbouworganisaties, werd geopend door de heer K. II. Ebbens, hoofd van de Agrarische Af deling van Nestlé. Hij maakte in het kort duidelijk wat de bedoeling was van deze manifestatie. De grondstofvoorziening van Nestlé geschiedt voor een groot deel door kontrakten rechtstreeks met aard appeltelers in Z.O. Nederland. In de kontra'kten wordt naast het kwan tum en de prijs tevens de kwaliteits specificatie vermeld. Om het de kon- traktte|.ers mogelijk te maken de.bec doelde kwaliteit té leveren en netP grootst mogelijke ^financiële rende- ment te behalen, wordt door Nestlé aan de telers een gerichte teeltbe geleiding gegeven. Om de aandacht toe te spitsen op de door teeltmaatregelen beïnvloed bare aardappelkwaliteit heeft Nestlé besloten dit jaar een wedstrijd tus sen haar kontrakttelers te organise ren om vast te stellen wie de bes te téler van het jaar 1976 is. Hiertoe werd een commissie ge ïnstalleerd bestaande uit: Ir. C. D. van Loon, Proefstation van de Akkerbouw, Lelystad, voor zitter; Dhr. J. Wilms Consulent schap Rundveehouderij en Akker bouw, Rcermond; Dhr. C. van Nos trum, Consulentschap Rundveehou derij en Akkerbouw, Eindhoven; dhr. J. Timmers, Planteziektekundi ge Dienst, Venlo. De tweede spreker, dhr. J. Wilms, C.R.A. Roermond, gaf vervolgens een uitleg van de door de beoorde lingscommissie gevolgde procedure. Bij de beoordeling werd o.m. gelet cp perceelsindeling, onkruidbestrij- ding, bestrijding ziekten en plagen en eindtarrering. Vervolgens werden de prijzen uitgereikt door Ir. J. A. F. Bushof, direkteur van de Venrayse fabriek. Hij onderstreepte nog eens het be lang van het telen van een kwali teitsaardappel voor de verwerkende .industrie. De eerste prijs, groot 2.500,als mede een oorkonde, werd uitgereikt vaan Ge$>£ Drikse te. Roggel. 'Dé Iwëede prijs, groot 1.500, was voor dhr. F. Swinkels te Yssel- steyn en de derde prijs, groot 1.000 werd overhandigd aan dhr. J. Fran- cke te Mol (België). Tot de 10 beste telers behoorden verder: Dhr. J. van Dijck te Ysselsteyn. Dhr. J. Tacken te Castenray. Dhr. Ch. Litjens te Afferden. Dhr. G. Michéls te Melderslo. Dhr. W. Sanders te Reusel. Dhr. J. Michéls te Melderslo. Abdij, Postel Mol (België). Dhr. Hulshof deelde nog mede dat het in de bedoeling ligt een soort gelijke wedstrijd ook in 1977 te or ganiseren. De raad der gemeente Vierlings beek kwam onder voorzitterschap van burgemeester G. van Heusden in vergadering bijeen. Als antwoord op door het raads lid Litjens gestelde vragen, tijdens de begrotingsbehandeling, om een andere grondpolitiek, deelde de voorzitter mede dat de grondprijzen in de gemeente Vienlingsbeek zullen worden aangepast aan de huidige marktwaarde, wat een verhoging be tekent. Uit de meeropbrengst zul len de kosten van bovenwijkse voor zieningen kunnen worden gedékt dan wel in de reservepot kunnen worden gestort. De heer Litjens vond de grond prijzen in de gemeente Vierlingsbeek van 30 tot 50 gulden per m2 niet meer in overeenstemming "met de marktwaarde. Een ander voordeel bij de verhoogde grondprijzen zou kunnen zijn dat de gronden in de bestemmingsplannen niet zo snel zouden zijn uitverkocht. De heer Litjens en J. Bartels we zen er nog eens op het grote gevaar dat bestaat bij de flessenhals in de Grotestraat. Zij vroegen of het niet mogelijk zou zijn tot versmalde trot toirs, maar de raadsvoorzitter vond dat niet een zaak van de gemeente, omdat de Grotestraat provinciaal eigendom is. Leringen elders zouden zijn, dat de provincie niet bereid is die gewenste voorzienignen aan te brengen. Bovendien zijn vele stoe pen partikulier bezit. Maar de mo gelijkheid zal bekeken worden of de partikulieren bereid zijn voor dat doel dat eigendom te verkopen. Het resultaat zou dan aan de provincie worden medegedeeld. Het plan voor de aanleg van een fietspad langs de Stevensbeekseweg is klaar en het is ingediend voor DACW subsidie. Mocht er een af wijzing komen dan wil het gemeen tebestuur dit plan inbrengen in het eigen prioriteitsschema. Daarom is men nu al begonnen om met de eige naren van grond een voorlopige koopovereenkomst aan te gaan. Een bedrag van 6.800,is nodig om een ballenvanger aan te bren- genaan de oefenboek bij het voetbal veld te Overioon. Er is thans een onduldbare toestand omdat nu de jeugd over de omheining van het tennisveld klimpt als er een bal over de afrastering van het voetbalveld wordt getrapt Er was haast bij de aanleg omdat er nogal wat bescha digingen aan het tennispark waren aangebracht. De heer Litjens wenste stemming en het voorstel van B. en "W. werd met 9 tegen 3 stemmen aan genomen. Tot op heden waren er 36 aan vragen voor bijstand aan landbou-, wers die door de droogte schade hadden opgelopen, ingediend. 31 aanvragen waren reeds afgehandeld, 24 waren toegewezen en 7 afgewe zen. 7 aanvragers werd een schen king en e enlening toegeween. 3 al leen een schenking en 14 alleen een geldlening. Aan schenkingen was dat een bedrag van 99.668,en aan leningen een bedrag van 306.000,-. In 1976 waren in Vierlingsbeek 54 woning engereed gekomen respec tievelijk Vierlingsbeek 22, Overioon 20, Groeningen 1, Maashees 6 en Halthees 5. Thans zijn nog 60 wo ningen in aanbouw.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7