iTELAOVEND 1978 VAKATURE- BANK I Rabobank Q Landelijke leefbaarheids- wedstrijd Open dag HTS Venlo I Wijkbijeenkomst Veltum Muziek liefhebbers opgelet! iaas heeft zijn nieuwe Prins Kollekte Jeugdcarnaval Kleuter onder melkauto Zomervakantie Benidorm, Paar op de Donau, Rusland Wijndrinken De strsmden opRhodos, worden, Rijden, Want Bruin worden in Deinen naar van Split, Wegwezen! Relaxen verliefd het maar, eigen manier! lebruidspaar tot trouwen bereid Liedjesavond Overloon Vernielingen jk vergierde foyer .c hooiwburg heb- j.l. zaterdag af- iran Prins Thieu en en kunnen kennis- ieuwe Prins Carna- Maar voor het zo- kunnen genieten k bijzonder goed ima, onder leiding •rst Geert capel, o.l.v. Herman -p de hun bekende izikale binding van >p een vlotte en anier aan een go rd aangeboden. D'n Dreumel uit riemaal toe op, en n verdliend applaus rade shows. Bp i' it Reuver, bekend slaagden er op een wijze in vele - an elkaar te sme- kolder alleen maar e Limburgse trou- e ons aan zijn on- inger Jo Ehrens. over de mijnwer- i muuj" (zo moe) r in de smaak. lip, ol.v. Jan Keu- ide uit een 50-tal programma op een valistische wijze, later over op een lusiceren en kreeg, dig, de zaal vol- Inkcor wilde ken- prerraden van hun na dat ze nog in zochten het meer Uiteraard kwa- fctstekend gehalte, >eg niet zo heel erg vastelaoveszitting. Kompeneej slaag- verrassende wijze In gelederen op te oneel te doen ver- rst had de schei kans gezien zijn :.q. onderscheidin- tte het grote mo de nieuwe Prins en voor het voet- da n gehuld in de migheid die aan toraf gaat. Na het de gebruikelijke maskers worden teerden zich Prins irer) en zijn adju- £er en Ad van 00,- ;VER| i confrontatie met gezagvoerders :arnavalsgebeuren, istische Venrayer telling was, omdat vasthoudt aan etogen Venrayer". zal zeker verdwij- intentie begrijpt ïgluchtige dwaas- i funktie willen fijne camavals- ,de vreemde- leente is nu een- het zal ongetwij- ist nog wel eens t iemand die niet en getogen is, het anden neemt. Ook dat al een keer of r de laatsten zijn, dat „Jan met de bod moet kunnen zelfs van over- ok zeker zal ge- 'oor dat „baantje" inden is. Want het leuk en aardig, paaltje komt zijn deze ca ma va lis- De reisprogramma's liggen voor u klaar Als u nü komt boeken garanderen wij u in juli of augustus de beste plekjes! De Rabobank is de grootste reisbcmiddelaar van Nederland en verkoopt verzorgde reizen van 16 bekende reisorganisaties. Zij biedt een keuze uit duizend-en-èèn mogelijkheden en geeft daarbij een service zoals u die van de Rabobank mag verwachten: persoonlijk, betrouwbaar en zeer deskundig. U kunt bovendien meteen de reis verzekering, dc Internationale Reis- en Krediet brief. reischeques cn buitenlands geld laten verzorgen. Bij ruim 3100 Rabobanken. dus nooit ver uit de buurt! Haal nü de reisprogramma's bij de Rabobank van: Arke Reizen Ebatours Van Fraassen Franse Toeristen Service G.T.W.-Reizen Holland International Hotelplan Internationale Reisorganisatie Rederij ketel N.S. vakantiereizen Rentahome Scandinavian Arctic Sunway Snel Reizen Stoomvaartmij. Zeeland (Big Ben Tours) Tor Line Vernu Reizen Vrij Uit autovakantiereizen geld en goede raad Op 5 januari is de Vereniging Ko ninklijke Nederlandsche Heide Maat schappij negentig jaar geworden. Negentig jaar, waarin deze vereni ging, kortweg KNHM, steeds heeft gewerkt aan de verbetering van de leefomgeving. Ter gelegenheid daar van heeft de KNHM het initiatief genomen om opnieuw de aandacht te richten op de leefbaarheid van de menselijke omgeving. Dit initiatief heeft de vorm gekregen van een „landelijke leefbaarheidswedstrijd", met de naam- „Een kern waar pit in zit". Deelnemers zijn inwonersgroepen van dorpen en uit stadsbuurten en dergelijke, in het algemeen „kernen" te noemen. Zij hebben tot 30 juli 1978 de tijd zich aan te melden. Waar iemand ook woont, in de stad of in een dorp, iedereen heeft te maken met anderen om zich heen en met de plaatselijke leefsfeer. En elke plek heeft zo zijn eigen char me. maar ook tekortkomingen. En vaak kan daar heel wat aan verbe terd worden, als men dat wil. De competitie „Een kern waar pit in zit" wil dat graag stimuleren door de mensen de kans te bieden om, ge durende de komende twee jaar, in een milde vorm van competitie, te gaan werken aan de verbetering van hun eigen leefomgeving. EEN PAAR VOORBEELDEN In het deelnemersboekje van „Een kern waar pit in zit" staan tiental len voorbeelden. Enkele daaruit: het aanplanten van een groenstrook, het plaatsen van een bankje, zorg voor bejaarden, het inrichten van heem- tuinen of een onkruidenakker, her stellen en schoonmaken van mooie hoekjes en dorpsgezichten. Maar ook zaken als het organiseren van een muziek-, een dans- of herdenkings feest. De KNHM heeft als doelstelling bijdragen te leveren aan de kwaliteit van het fysieke milieu, aan de men selijke omgeving. De werkzaamhe den. bestaan de laatste jaren (sinds de verzelfstandiging van de werk organisatie tot N.V. Heidemaatschap pij Beheer) vooral uit het geven van voorlichting over landinrichting, de woonomgeving en het milieubesef. Daarnaast wordt nu door de orga nisatie van deze leefbaarheidscom petitie waar iedereen groepsge wijs aan kan deelnemen getracht een daadwerkelijk bijdrage te leve ren aan de oplossing van een pro bleem dat alle Nederlanders aangaat. Voor wie méér wil weten over de ze wedstrijd en de te behalen prij zen (in totaal is er een prijzenpot van 100.000 gulden), is er een infor matiefolder. De folder ligt bij alle vestigingen van de Rabobank, die de aktie steunt door middel van een fi nanciële bijdrage. Verder zal de KNHM de komende maanden door het hele land voor lichtingsbijeenkomsten gaan houden. Deze bijeenkomsten worden aange kondigd door middel van adverten ties en berichten. Bovendien nog eens door aanplakbiljetten bij de Rabobankkantoren. De 43-jarige C. S., bestuurder van een stapvoets rijdende melkauto, be merkte op de Kruitweg dat zijn wa gen ergens over heen reed. Hij stop te en zag de 3-jarige jongen P. A. voor het rechterachterwiel liggen. Vermoedelijk was de jongen spelen derwijze onder de auto gekropen. Het slachtoffertje werd met diverse verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Nadat alle inwoners van Veltum een folder in de bus gekregen heb ben en nadat er in een aantal bladen al eerder iets te lezen was over de wijkbijeenkomst, wilen wij toch nog een keer de aandacht hierop ves tigen. Woensdag 18 januari is een datum die op iedere kalender of in iedere agenda van de wijkbewoners onder streept moet zijn, althans dat vinden de organisatoren van de wijkbijeen komst. Iemand zou zich af kunnen vragen waarom er zoveel ophef over dit gebeuren gemaakt wordt. Wel nu, in Veltum momenteel geen or ganisatie, geen wijkraad, die een aantal taken op zich neemt. Denk bijv. aan het organiseren van feest avonden, kontaktavonden. de belan genbehartiging van de wijkbewoners bij de Gemeente, enz. Bij de mensen die de wijkbijeen komst opgezet hebben bestaat de in druk dat er wel behoefte is aan dit soort zaken. Het is nu de vraag of er nog meer wijkbewoners zijn die het belangrijk vinden dat een aantal dingen in de wijk gedaan worden. Hoe zit het bijv. met de speelgelegenheden in de wijk, de verkeersveiligheid, het wijkcentrum? En als er mensen zijn die dit be langrijk vinden, dan is de vraag hóe dit alles aangepakt moet worden. Daarom deze oproep aan alle bewo ners van Veltum om op 18 januari, om 20.00 uur naar Vlakwater te ko men. Het is in het belang van de wijk, van de wijkbewoners, dus ook in Uw belang. In maart van dit jaar bestaat Ven- rays Gemengde Zangvereniging vijf jaar. Om dit lustrum extra luister bij te zetten, gaat deze zangvereni ging naast twee kleinere werken van W. A. Mozart (Sancta Maria en Ju bilate) een groter werk uitvoeren: Het Te Deum van Antonin Dvorrak (1841-1904) voor Gemengd Koor. Or kest en twee solisten (sopraan en bas). Het Tegels symfonieorkest zal de begeleiding verzorgen. Dvorrak schreef ciit werk in vier weken in 1892, toen hij in Amerika was ter gelegenheid van de 400e ge denkdag van Columbus ontdekking van Amerika De eerste uitvoering vend plaats op 21 oktober 1892 te New York onder leiding van de com ponist (die vooral bekend werd om zijn symfonie Aus der Neuen Welt) en had een doorslaand sukses. De melodieën zijn volksliedachtig van aard en hebben een bonte, maar zeer doeltreffende instrumentatie, soms met een dansachtige inslag. Het werk is gebouwd als een symfonie in vier delen. Iets van de Oosterse Kerk is er in terug te vinden, als we de mannen passages beluisteren. De geniale eenvoud van het werk wint nog aan kracht als we het ver gelijken met werken van tijdgenoten. De partituur toont een groot mees terschap, Een prachtwerk! Rob Berben, dirigent. P.S. Zijn er onder u nog heren, die lid van onze vereniging willen worden, dan is nu de tijd zich op te geven. U bent dan meteen betrokken bij het instuderen van bovengenoem de werken U mag gerust eens ko men luisteren op onze wekelijkse repetitieavonden, die gehouden wor den op dinsdagavond om 20.00 uur in de Essel, Ursulastraat. Zowel voor aanmelding of nadere informaties kunt u zich wenden tot de heer J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. >4780-1221. tische eer dun gezaaid. Maar hoe het ook zij, Paul II zal ongetwijfeld, met zijn adjudanten, het zijne er toe bij dragen om van het Venrayse vastei- aovesgebeuren weer een fijn feest te maken. En dat wensen we per slot van rekening allemaal. De carnavalsliedjes 1978, die we op deze Prinseproklamatie misten, staan nu op een E.P.tje en is verkrijgbaar bij Elektro Martens en De Muziek- hal. DE BOEREBRUILOFT De organisatie van de jaarlijkse boerebruiloft te Venray, op carna valsdinsdag (7 febr.) is dit jaar in handen van de Personeelsvereniging van Hermus b.v, met ondersteuning van de voetbalvereniging S.V.V. Als boerebruidegom treedt dit jaar op Charly Ewalts, voorwerker bij Hermus b.v. en aktief keeper van het eerste elftal van S.V. Venray. Als Charly van Jet van den Dekker zal hij met Lidwine Hermus, alias Lid- wine van Piet den brandkastenkel, op die dag in de onecht worden ver bonden, om dan gezamenlijk met het steeds groeiende aantal bruilofts gasten feest te vieren. Charly en bruid kennende, mogen de Venrayse Piëlhazen rekenen op een uitbundig feest, waaraan allen graag hun medewerking verlenen. WAT STAAT ER NOG OP HET PROGRAMMA? We zeiden het vorige week al: „de kop is er af". Onderstaande agenda is al een flink stuk kleiner gewor den. Voor dit weekend staan op het programma een Prinsenbal in Oirlo en Veulen; een bonte avond in Ys- selsteyn: een zitting in Leunen; een. jeugdbal in Veulen; de receptie van de jubilerende carnavalsvereniging in Castenray en het jeugd vorstenhal aldaar. Voor Venray-centrum, of wel de Piëlhazen, draait dit week end tweemaal Circus Mök. Als van ouds de topper vóór de eigenlijke carnaval. Alle plaatsen zijn uitver kocht. maar het blijft altijd moge lijk dat er nog kaartjes terug ko men. Voor de liefhebbers die nog een kaartje willen hebben, misschien een kleine kans als ze even aan de schouwburgkassa informeren naar een vrijgekomen plaats. Een leuke geste is (er bedacht voor de oud Merselonaren die op 26 jan. a.s. de bejaarden carnavalsavond in Merselo willen meemaken en hiervoor afgehaald willen worden. Zij moeten dit even opgeven aan de volgende telefoonnummers: 04786 - 330 of 594. AGENDA Vrijdag 13 jan. 1978: Circus Mök Venray. Vrijdag 13 jan. 1978: Prinsenbal Veulen. Vrijdag 13 jan. 1978: Receptie van de carnavalsvereniging Castenray. Zaterdag 14 jan. 1978: Circus Mök Venray. Zaterdag 14 jan. 1978: Prinsenbal te Oirlo. Zaterdag 14 jan. 1978: Bonte Avond Ysselsteyn. Zaterdag 14 jan. 1978: Ziting Leu nen. Zaterdag 14 jan. 1978: Jeugdvorsten- bal Castenray. Zaterdag 14 jan. 1978: Jeugdbal Veu len. Woensdag 18 jan. 1978: Zitting Cas tenray. Donderdag 19 jan. 1978: Bejaarden bal Merselo. Donderdag: 19 jan. 1978: Zitting Cas tenray. Vrijdag 20 jan. 1978: Jeugdzitting Venray. Vrijdag 20 jan. 1978: Jeugdprinsen bal Leunen. Zaterdag 21 jan. 1978: Aide Wiever bal Oirlo. Zaterdag 21 jan. 1978: Circus Mök Venray. Zaterdag 21 jan. 1978: Prinsenpro- klamatie Venray (Brukske). Zaterdag 21 jan. 1978: Prinsenbal Merselo. Zaterdag 21 jan. 1978: Prinsenbal Leunen. Zaterdag 21 jan. 1978: Aide Wiever bal Oostrum. Zaterdag 21 jan. 1978: Oude carna valsleden feestavond Castenray. Zaterdag 21 jan. Aldewieverbal, 20.11 uur Heide, Gelderkoel. Zondag 22 jan. 1978: Boerenbruiloft Ysselsteyn. Zondag 22 jan. 1978: Receptie Prins Veulen. Vrijdag 27 jan. 1978: Aide Wiever bal Castenray. Vrijdag 27 jan. 1978: Jeugdprinsen bal Oostrum. Vrijdag 27 jan. 1978: Aide Wiever bal Veulen. Vrijdag 27 jan. 1978: Aide Wiever bal Ysselsteyn. Zaterdag 28 jan. 1978: Vorstenhal Venray. Zaterdag 28 jan. 1978: Receptie Prins Oostrum. worden. Zo is er a.s. zaterdag 14 ja nuari onze jeugdkollekte. De leden van de jeugd'karnaval komen Uw fi nanciële bijdrage vragen om de fi nanciële konsekwenties van de te or ganiseren festiviteiten voor en tij dens de karnaval voor de jeugd te kunnen bekostigen. Grote mensen, stel de jeugd niet teleur en geef eens gul om de jeugd ook een prettige karnaval te laten beleven. Een aan tal grote mensen zijn al maanden bezig om alles georganiseerd te krij gen. Laat de andere grote mensen niet flauw doen en hun medewer king verlenen door b.v. de kollekte- bus zaterdag goed te gedenken. Het is toch tenslotte voor de ont spanning van Uw jeugd. Zaterdag 28 jan. 1978: Aide Wiever bal Merselo. Zaterdag 28 jan. 1978: Aide Wiever bal Leunen. Zaterdag .4 febr. 1978: HofbalVen- ray. Zaterdag 4 febr. 1978: Jeugdcarnaval Castenray. Zaterdag 4 febr. 1978: Prinsenpro- klamatie Leunen. Zaterdag 4 febr. Karnavalsbal 20.11 uur, Heide, Gelderkoel. Zondag 5 febr. Jeugdoptocht Heide, 14.11 uur. Zondag 5 febr. Jeugdkamavalsbal Heide van 18.00-22.30 uur, Gelder koel. Maandag 6 febr. Karnavalsbal Heide aanvang 20.11 uur. Dinsdag 7 febr. gekostumeerd voet ballen om 14.11 uur op nieuw ter rein aan de Groenenweg achter be jaardenwoningen Heide. Het kamavalsgebeuren is in volle hevigheid losgebrand. De Piëlhaas heeft zijn prins al en de Hazekeu- tels moeten nog wachten tot vrijdag 20 januari. Voordat het zover is, moet er nog heel wat werk verzet In de Kuituurbunker (gemeen schapshuis) te Overloon werd zater dag j.l. voor de tweede maal de zgn. liedjesavond gehouden. En wederom kunnen de organisatoren: Fanfare „Vriendenkring" en de carnavals vereniging „De Huibuuke" terugzien op een geslaagde happening. Niet alleen het aantal optredende artiesten maar vooral de kwaliteit van de liedjes deed de avond slagen. Het publiek koos als de Huibuuk- stamper 1978: „Lall en Ball" (Theo Klaassen en Mat'hieu Verstraaten) met als titel: „Onder de liendeböm". De plaatselijke Egërlander kapel „Freunde Echo" zorgde voor de wel bekende muzikale omlijsting. Buutreedner Tinke uit Helmond was een ware verademing. Voor zijn verdiensten voor het plaatselijke verenigingsleven ontving de heer E. Krens een onderscheiding en zijn echtgenote werd uiteraard ook in de bloemtjes gezet. Burgemeester van Heusden besloot deze avond met de trekking van de jaarlijkse loterij. Al met al een goe de start van de karnaval in Over loon voor 1978. Het Venraysye Boerebruidspaar Charly Ewalts en Lidwine Hermus Op zaterdag 14 januari a.s. word in de Hogere Technische School vooi Midden- en Noord-Limburg in Ven-, lo, Laaghuisingel 4. Open Dag ge-' houden van 9.30 tot 13.00 uur. De Hogere Technische School ir Venlo heeft twee afdelingen, name lijk voor elektrotechniek en werk tuigbouwkunde. De Open Dag is vooral bedoeld voor leerlingen van scholen voor havo. atheneum, gymnasium en vao mts-en en voor hun ouders. Het is de bedoeling te laten zier# wat een studie aan deze Hoge Tech nische School inhoudt en enig in-r zicht te geven in de verschillende, studierichtingen. Daarnaast zijn ook de ouders van de studenten uitgeno-! digd om een beeid te verkrijgen van: het instituut, waar hun zoon of£ dochter studeert. Docenten en stu-( denten geven tijdens deze dag de-t monstraties op de laboratoria, waar bij de nodige inlichtingen kunnen£ worden verstrekt. Bovendien kan uitgebreide informatie over de studie^ worden gevraagd bij de afdelings-j voorzitters en de dekaan. Tevens, wordt een film vertoond „Carrière' in de techniek", waarin een beeld; wordt gegeven van de beroepsmoge- lijkheden van HTS-ingenieurs. i Op deze dag zijn ook nadere in-', lichtingen te verkrijgen betreffende' uitstel van militaire dienst, studie-, toelagen, enz. Uiteraard is deze. „Open Dag" ook voor andere belang- stellenden vrij toegankelijk. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus 1976 tota en met 10 januari 1978 werden 4338 vaka- tures opgenomen in de vakature- bank; op 11 januari 1978 was in 3807 nog 531 plaatsen vakant zijn, waar- 1 vakatures voorzien, zodat er thans 1 van 233 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektofen: metselaars, opperman, timmerlie den, machinaal houtbewerkers, (leerling) dakdekker, woning inrichter/stoffeerder, uitvoerders, constructeurs weg- en water bouw, projektleider, grondwer kers, schilder/spuiter, bouwkun dig calculator, kassenbouwers, kostprijsdeskundige, technisch- commercieel medewerker, aan komend tekenaar, betoncontroleur in de metaalsektor: automonteur (leerline le of 2e),', plaatwerker/suiter, lassers (COo, autogeen/elektrisch) slijper/polijs- tere profielslijper, draaiers, fre- zers, hoorders, walser, plaatbank werker, machinebedienden, mon- tagemedwerkers, industrie-lak- spuiters, gereedschapmaker, gal- vaniseur, werktuigbouwkundig constructeurs, (halfwas) c.v.- monteur, monteur landbouwma chines, leerling loodgieter, (aan komend) opticiën, tekenaar/con- sitructeur, verwarmingstechniker. in de dienstensektor: administratief medewerk(st)er, typiste, asistent accountants, com mercieel medewerk(st)er, mede werker ruimtelijke ordening, ver kopers, serveerster, leerling kel ner, banketbakker, verpleegkun digen B, anethesie-assistent(e), wijkverpleegkundige, logopedist(e) unitleid(st)er, aktiviteitenbege- ledd(st)er, arbeids/ergotherapeute, heftruck-chauffeur. overigen: huishoudelijke assistenten, schoon maaksters, magazijnbedienden, menger, pompbediende, modi net te, kapster, champignonkwekers- knecht. De vakatures worden snel bezet l Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vervuld zijn. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag, 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. De 41-jarige A. C. deed aangif te van vernieling van een aantal stukken behorende bij een kinder spel en het door elkaar gooien van 4 puzzels van elk 3000 stuks. Deze voorwerpen bevonden zich aanvan kelijk in een kampeerwagentje dat rond de jaarwisseling uit een voor tuin in de Verkleystraat uit balda digheid was meegenomen. Later werd dit wagentje bij het school plein te Leunen teruggevonden. De schade bedraagt 100, De 41-jarige Chr. v. d. P. deed aangifte van vernieling van zijn broeikas, staande op zijn volkstuin tje aan de Baggerweg. Er werd niets vermist, maar de schade is erg groot O.a. werden de plastic ramen ver nield en een gereedschapskist open gebroken. W. uit Venray deed aangifte dat twee ruiten van zijn aan de Deume- seweg gelegen woning met stenen waren kapot gegooid. Terzake het vechten en het ple gen van vernieling werd de 24-jarige J. O. uit Nijmegen aangehouden. Na onderzoek, verhoor en aanzegging dat tegen hem procesverbaal zal worden opgemaakt is hij huiswaarts gezonden. Van een aan de Tuinstraat ge parkeerde auto werd de radio-anten ne vernield.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3