WIELRENNEN klein GROOT TAFELTENNIS Kanarievereniging De Huisvriend V.C.R00Y in keukens in prijzen SCHAKEN vanWenneker Kerstconcert in Overloon Geschied- en Oudheidkundige Venray e.o. poj-sas»' c DE GROOTSTE SORTERING VAN GEHEEL NOORD-LIMBURG EN OOST-BRABANT VINDT U IN HORST P0ELS MEUBELEN L A Wat gebeurde er het afgelopen weekend? In het afgelopen weekend trokken op zaterdag 34 jeugdspelers en speel sters van Red Stars naar Oss om daar deel te nemen aan het Maas- landteamtoernooi. Dit was voor de eerste maal dat dit toernooi werd gehouden op deze wijze. Onze jeugd deed z'n uiterste best om een goed resultaat te bewerkstelligen, maar men bleef op deze ijver steken en zo kreeg men weinig ereplaatsen in be zit. Toch kan men terugzien op een geslaagd toernooi, waarbij men erg veel heeft kunnen leren en verder was de enige ereplaats de tweede •plaats in de jeugd 2 klasse van Els Franssen en K. Clevers. Op zondag echter revancheerden de senioren zich duidelijk met zeer sterke wedstrijden. Er was slechts een team dat de eerste ronde niet overleefde en dan ook snel weer huiswaarts kon keren. De overige teams wisten menige tegenstander te verslaan en naar huis te sturen. De resultaten waren: Heren C klas: 1 B. Hendriks - A. v. d. Giessen Heren D klas: 1 E. Verblakt - P. Bonants 2 J. v. d. Putten - Fr. Bonants Heren F klas: 2 P. Bouwmans - W. Thijssen Promotie 3e klas: Ook in de laatste wedstrijd wist Red Stars 5- te zegevieren tegen Wap In 2. In het begin liep men tegen een 3-1 achterstand op, maar toen wist men zich te beheersen en met koel en bekeken spel werd -een 3-7 over winning behaald. Dus van harte ge feliciteerd heren van het vijfde met dit knap resultaat. Prettige kerstdagen en een voor spoedig 1977. Vergadering 27 december om 8.00 uur in In den Engel. 1 Opening door voorzitter. 2 Verslag vorige vergadering. 3 Bestuursmededelingen. 4 Benoeming T.T.-bestuur. 5 Benoeming Feestcomité. 6 Eindverslag T.T.-bestuur. 7 Uitreiking ringen. 8 Kontributie-anning. 9 Rondvraag en sluiting. Onze leden wisten op de volgende wedstrijden beslag te leggen op ver schillende ereprijzen Kringwedstrijd Well: KI. A J. Dechnar le prijs; P.'van Zwamen 'ie prijs-; G. A. M.' Janssen,-; Overloon 3e prijs; J. van Bree, Over- lcon-6e prijs; J. Potten, Oostx-um 8e prijs. KI. B: J. Potten 3e prijs. KI. C: j. Dechnar 4e prijs; G. Jans sen 6e prijs n.l.. J. Potten 8e prijs; Th. Versieyen 10e prijs en H. Denis- sen 7e prijs. KI. A zang: H. Aben 2e prijs; J. de Bruyn 3e prijs. KI. B zang: P. Thoonen 2e prijs. Kringkampioen zang: Venray met 834 punten. Meesterzanger: H. Aben 86 punten. Wedstrijd Liessel: KI. A: P. Kessels le prijs. KI. C: J. Potten le pi-ijs. Limburgse kampioenschappen, ge west 4: KI. zang A: M. Teunissen 5e piijs; P. Thoonen 15e prijs. Kleur kl. A pigm. met rood: L. Janssen 2e prijs n.l. 3; P. van Zwa men 4e prijs n.l. 4; J. Dechnar 4e prijs n.l. 5. KI. C pigm. met rood: L. Janssen le prijs. Alle prijswinnaar proficiat en ga zo door. Dames: VC Rcoy 1U.S. Amsterdam Het eerste team van VC Rooy heeft twee punten in eigen huis kunnen houden na de wedstrijd tegen U.S. Mede door deze overwinning heeft VC Rooy weer aansluiting bij de middenmoot en zal het zaak zijn om te trachten deze plaats op de rang lijst vast te houden. In een matige sfeer werd er be gonnen, weliswaar een half uur te laat, aan de eerste set. VC Rooy startte overdonderend en vooraleer de Amsterdamse dames in de gaten hadden wat er gebeurde was de eer ste setwinst met 15-4 voor VC Rooy binnen. In de tweede set vcriroogde VC Rooy nog meer het tempo, de verde diging draaide in deze fase zoals het behoorde en vanuit die verdediging werden erg goede aanvallen opge bouwd, welke ook nog doeltreffend werden afgemaakt. Moeiteloos was het dus 2-0 geworden en er werd al voorzichtig gedacht aan een 3-0 over winning. In de 3e en 4e set echter liet U.S. zien dat zij niet ten onrechte op de zesde plaats staat in de le divisie. Met snel en vooral gevarieerd aan- valsspel werd VC Rooy in de ver dediging gedwongen en mede door dit feit kwam VC Rooy niet toe tot aanvallen. De passes kwamen on nauwkeurig, verdedigend viglen er ncgal eens gaten, kortom men was niet in staat om de strijd een andere wending te geven. Na vier sets was het ineens 2-2 De beslissende 5e set gaf gelukkig een ander beeld. VC Rooy begon in eens weer onbevangen te spelen. Het ritme was terug en de spelpatronen liepen zoals het moest. U.S. probeer de er nog van alles aan te doen maar de aanvalsmachine van VC Rooy was niet meer te stoppen en met 15-9 kwam de setwinst bij VCRooy terecht. Hiermede ging de wedstrijd met 3—2 naar VC Rooy en men was achteraf zonder meer tevreden met dit behaalde resultaat. Uit de laatste 4 wedstrijden zijn nu 8 punten behaald, een resultaat wat er zonder meer zijn mag en wat als gevolg heeft dat VC Rooy zich nu ver verwijderd heeft van de fatale laatste plaats van de ranglijst. VC Rooy 3Set Point 31 In een wedstrijd tegen het even eens laag geklaseerde Set- Point ga ven we de le set onnodig af. In de 2e set begonnen we al Warmte draaien en toen was het met de te genstand helemaal gedaan. In een voor ons Jeuke wedstrijd wonnen we de overige drie sets ruim, de laatste zelfs met 15-2 ,een stand overigens die eerder tot stand kwam door het zwakke spel van de tegenstander. VC Rcoy 4—AV Flash 2 3—1 Na 2 nederlagen hebben we ein delijk weer een overwinning be haald. Alhoewel ons spel niet over tuigend was, hebben we de zege toch verdiend. De eerste set werd nog verloren, de overige sets kwamen daarna aan ons toé. De beslissende 4e set gaf aanvankelijk een 4-10 ach terstand aan, juist op tijd keerde het tij en haalden we met 15-13 de vol ledige winst binnen. Onze volgende wedstrijd is berst op 18 januari 1977 en wel tegen Ly ceum 2. Junioren meisjes: Afgelopen zondag speelden onze meisjes twee wedstrijden in Tegel en. Het werd geen groot sukses en beide wedstrijden werd met 2-0 verloren en wel tegerj, AV Flash.en Concordia. Onze meisjes hebben nu 12 wed strijden gèspeeld in deze jeugdcorri- petitie waarvan zij er zes wonnen en zes verloren Door dit resultaat zijn zij een goede middenmoter. WESTSINGEL 54 VENRAY TEL. 04780-28 51 I lieren: VC RcoyTornado (Well) 23 In een twee en half uur durende wedstrijd vol spanning, en erg goed volleybal van beide teams, werd do wedstrijd beslist in het voordeel van Tornado De toeschouwers welke zich in getalen op de tribune van de sporthal bijeen hadden geschaard, zagen een uitstekende wedstrijd. Een wedstrijd met. sterk aanval lend, maar ook verdedigend volley bal. waarbij beide teams niet of nauwelijks elkaar iets toegaven, al leek dit in de eerste set wel het ge val te zijn. V.C. Rooy liet zich geheel over bluffen door het spel van Tornado en kreeg geen kans hier een ant woord op te geven. Deze set werd verloren met 4-15. De tweede en derde set verliepen echter geheel anders., VC Rcoy liet zich in deze beide sets van een an dere kant zien en begon uit een an der vaatje te tappen De tweede set werd gewonnen met 15-10 en de derde set met 15-13. De verwachting was, dat VC Rooy de tegenstander nu geheel van het veld zou spelen, maar het verliep anders. Na voorgestaan te hebben mei 8-3. werd het verdedigend werk van VC Rcoy slecht en kwamen de passes ock onnauwkeuriger. Al gauw werd het 8-8 en wist Tor nado toe te slaan en van onze per soonlijke fouten goed gebruik te ma ken. Deze set werd verloren met 10-15 Dat betekende een 5e set, waarbij de beslissing zou Vallen. In deze laatste set ging het goed gelijk op en gaf men elkaar geen ruimte. Ech ter in de laatste fase van de strijd, met de stand van 14-14 wist Torna do met twee surves de wedstrijd in hun voordeel te winnen. VC Rooy kan echter toch blij zijn met deze wedstrijd, want hierdoor zijn onze trouwe supporters toch goed aan hun trekken gekomen. De scheidsrechter heeft deze ontmoe ting bijzonder goed geleid. Namens bestuur en leden van VC Rcoy allen prettige feestdagen! boekhandel van den munckhof is ooh dinsdags de gehele dag geopend Uitslag Kerstdrive: waaraan door 19 paren werd deel genomen. 1 Mevr. Driessen-Hr. Pcels 285 2 Echtpaar Manders 280 3 Mevr. Poels-Past. Pothof 268 4 Dames Stappers-Verbove 249 5 Heren Bexkens-Clermonts 248 6 Heren Bicknese-van Pelt 245 7 Hr. Janssen-Mevr. Vermeulen 242 8 Dames Bloemen-Vullings 236 9 Heren van Dijck-Leenen 228 10 Fleren Bëers-Verbove 227 Allen proficiat! Afgelopen maandag werd de laat ste wedstrijd gespeeld in de Dames "streekkompetitie. Venray heeft zich uitstekend verdedigd. Uitslag: Dames: 1 Arts-Lemmens Venray 294,49 2 DiHessen-Poels Venray 293,91 3 Ferrari-vd Eynde Boxmeer 269,70 4 Bloemen-Vullings Venray 261,41 5 Bergmans-Hillenaar 259,13 6 Buitendijk-v. Tienhoven Cuvk 254,36 7 8 Luyckx-Smarius en Douca-Laurensse Boxmeer 251,78 9 Tartwijk-Janssen. Cuyk 250,69 lOBaars-Jonges, Cuyk 243,39 Alle dames proficiat. Onze eigen club dames hebben het schitterend gedaan, daar zijn we trots op! 3 januari a.s. begint de paren streekkompetitie. Wat zou U ervan denken om in 1977 lid te worden van enze club? U kunt dan meteen mee doen aan de club competitie waar mee 3 maart a.s. begonnen wordt. U hebt dan nog even de tijd om aan uw medewerkers-sters te wennen! Wij vinden 't leuk nieuwe gezich ten op onze club te zien. U bent dus welkom. Allen prettige feestdagen en een voorspoedig 1977. WIFLERZESDAAGSE YSSELSTEYN Op een grandioze wijze hebben de organiserende verenigingen van de wielerzesdaagse de Stichting Jeugdcentrum en de Carnavalsver eniging dit sportieve evenement afgesloten, in een uitpuilend Ge meenschapshuis, waar een gezellige sfeer heerste. De wedstrijden zijn zeer sportief geweest van begin tot het einde. Vele plaatsen waren nog tot het laatste mement onzeker, hoewel de le plaats toch reeds langer praktisch bekend mocht worden geacht, door de ge weldige prestaties van de groep Dil- lingstraat-Pioniersweg-blok Putten- weg. Uit deze groep kwam ook de beste renner van de week. n.l. Piet Potten. De beste publiekrenner werd Harry Vergeldt, Zeilbergweg 11. De preminentenritten van de hele week brachten vaak leuke verrassin gen en de financiële opbrengsten ga ven iedere dag een record te zien. Al met al een zesdaagse die er zijn mocht en die zijn doel heeft bereikt, n.l. te zijn een algemeen gebeuren van geheel Ysselstevn Dat daarnaast de Stichting Jeugd centrum en de Carnavalsvereniging kunnen terugzien op een ook finan cieel alleszins geslaagd evenement., kan hun alleen maar dank doen brengen aan allen die hieraan op enigerlei wijze hun bijdrage gaven, zowel uit Ysselstevn als daarbuiten. Groep 1: J. Zuur, een serieuze kandidaat vcor een van de bovenste plaatsen, verloor van J. Tiggeloven dcor een blunder. H. Ccolen verloor onverwacht van R. Keeereweer die positioneel iets sterker speelde en daardoor de lei ding nam. De partijen E. Bouwmans-W. Jeu ken en P. v. Genugten-K. Lundahl werden afgelast. Greep 2: A. McsS moest het loodje leggen tegen G. Kortenoeven. P. Roouvroye won na e enlange strijd van J. van Hees. De partijen B. Swets-Th. de Brou wer en J. Houwen-W. Gommans zijn afgelast. Greep 3: H. Peel maakte een fout in het middenspel. Dit leverde wins.t op voor Mevr. Whistler. J. Louwerse won van A. van Ham. R. Grroenendijk-J. de Wit en D. HoekstraW. van Drie-1 werden af gelast. Greep 4: J. v. d. Heuvel verloor van G. van Ham waardoor de laatstgenoemde bovenaan staat. V 5 H. van Els wijk moest zijn meerde re erkennen in J. Bergkamp. G. Breukers won van E. Prinssen. J. Kou-E. van Merkenstein en. J. Lucassen-M. Egberts afgelast L.S.B.-competitie Afgelopen, zondag werd de wed strijd VenrayDJC (Stein) gespeeld. Bij de stand 3-3 werden de. laatste twee partijen afgebroken, In de eer ste hiervan staat J. Louwerse prak tisch. gewonnen, zodat gelijkspel mi nimaal is "verzekerd. Wanneer W. Jeuken nu de tweede partij met een kwaliteit minder remise kan houden wint Venray en heeft dan een goede kans om op kop te komen JEUGDSCHAKEN Groep A: P v. HeesL. Peters 1-0 J. BergmansL. Peters 1-0 R. HoubenR. van Hees 0-1 H. ReynevelüJ. Bergmans 1-0 Vrijdag a.s. 24 dce. zingen we om 23.00 uur in de Vredeskerk tijdens de plechtige nachtmis meerstemmige kerstliederen. Wilt U 22.45 uur aan wezig zijn, boven bij het orgel, zon der uniform. Zondag 26 dec. zingen we om 11.00 uur in het Schuttersveld de hoogmis in uniform. Woensdag 29 dec. repetitie om 2000 uur in de school De Essel, aan dè Ursulastraat. Bij verhindering uitsluitend uw afmelding bij Mevrouw Schrooten, tel. 3309 of bij Mevrouw Giesberts, tel. 2903. Eindstand groep A: 1 H Reyneveld 2 F. Vermeulen 3 R. van Hees 4 R. Houben 5 J. Bergmans 6 L. Peters 10 10 10 6 10 6 10 4 10 3 10 1 0 10 4 6 4 6 6 4 7 3 9 1 H£T JOISfiPRENKQOR „CAPRICCIO" I Vrijdagavond 24 dec.: 20.15 uur aanwezig zijn in de Grote Kerk; 20.35 beginnen we met kerstliederen; 21.00 Eucharistieviering. De eerstvolgende koorrepetitie is op maandagavond 3 januari 19.30 u. 3 Deze repetitie is bedoeld voor alle hoofdrolspelers van de Musical. Leer in de vakantie daarom je rol alvast goed. HET JONGERENORKEST .JBOJEMA" Vrijdagavond 24 december: 20.15 u. aanwezig zijn in de Grote Kerk. De eerstvolgende orkestrepetitie is op vrijdagavond 7 januari om 18.45. Dan gaan we hard beginnen aan de Musical. „SALTARELLO" Vrijdagavond 24 december: 20.15 u. aanwezig zijn .in de Grote Kerk. De eerstvolgende repetitie is op zondagavond 9 januari 19.00 uur. Aan alle medewerkers een Zalig Kerstfeest en een Gelukkig Nieuw jaar toegewenst. Eindstand groep B: 1 A. Kok 10 10 0 0 10 H. Jeuken 10 7 0 3 7 3 P. Land 10 5 1 4 5*2 4 R. Douwes 10 3 2 5 4 5 M. Manders 10 2 1 7 3*2 6 M. van Hees 10 0 8 1 J Groep C: J. MarletP. v. d. Velden 01 Ccmpetitiestand groep C: 1 J. Spee 10 7 1 2 iVz 2 M. Lipmans 10 7 0 3 7 3 E. Kuyken 9 5 1 3 5*£ 4 P. v. d. Velden 10 5 0 5 5 5 J Marlet 9 5 0 4 5 6 W. Fleuren 10 0 0 10 0 Op Eerste Kerstdag zal de Fanfare De Vriendenkring, in samenwerking met Logeko, het Groenings Gemengd Koor en nog enkele solisten, het jaar lijkse kerstconcert verzorgen. Het concert heeft een heel andere opzet dan voorgaande jaren en is wellicht daardoor aantrekkelijker. Wij hopen dan ook dat velen dit concert zullen bezoeken, dat wordt gehouden in de verwarmde kerk te Overloon. Aanvang 15.00 uur. Toe gang gratis. Ouders, meisjes en jongens, als we, vcor het jaar 1976 voorbij is, terug kijken, mogen we wel zeggen dat dit gunstig is geweest. We hebben prettige klupavonden gehad, kamp of bivak. De -nieuwe klups zijn ook weer goed uit de startblokken, dus wat kunnen we ons nog meer wensen. Wel, de jeugd)eiding en bestuur van Jeugdklup „Den Dissel" wensen, u een prettige Kerstmis en een zeer voorspoedig 1977. Westsingel 8,' Venray Maandag 27 december as. om 20.00 uur in de 'foyer van de schouwburg, zal drs. J. C .G. M. Jansen, adjunct directeur van het Sociaal Historisch Centrum voor Limburg te Maastricht een inleiding houden over: „Over heid en Joden in Limburg in de 18e eeuw" Verwacht wordt dat velen deze in teressante inleiding over een vrijwel onbekend onderwerp, zullen willen bijwonen. Ook niet-leden zijn van harte welkom KERSTVAKANTIE In verband met de school-kerst- vakantie en de voorbereidingen voor Kerstmis is er geen klub voor de kinderen van de woensdaggroep op 22 dec. a.s. 29 dec. en 5 januari. Voor de andere groepen loopt de vakantie van Kerstmis tot en met 5 januari. We starten na Kerstmis dus januari. Dit geldt ook voor de rot weer met de donderdaggroep op 6 schaatsclub. De vrijdag- en zaterdagINSTUIF van 24 en 25 dec. vervallen. Wel is er TWEEDE KERSTDAG 's middags een disko-instuif. Rondom de jaarwisseling gaan alle disco-instuiven gewoon door. SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD Meer dan 150 stuks bankstellen Meer dan 100 stuks kasten Meer dan 200 stuks tafels in hout marmer en kunststof Tientallen eethoeken. Diverse keuze slaapkamers modern, klassiek, kwaliteit Fabrikage te bezichtigen VOOR COMPLETE INRICHTINGEN SPECIALE PRIJZEN FINANCIERING MOGELIJK INRUIL MOGELIJK UITVOERING NAAR EIGEN KEUZE 10% 20% 30% 40% tot 50% KORTING op winkel prijzen Fabriek van moderne en klassieke bankstellen in KWALITEITSUITVOERING Horst, Industriestraat 13, telefoon 04709-3229

Peel en Maas | 1976 | | pagina 7