WINTERSPORT sloop van woningen s Y'qn öor§cl|pt njode een CLóea tied komt van 1 thomassenig Autoshop Sportshop cLang voor als de dagen korter worden. PRETTIGE FEESTDAGEN ooftram Grotestraat 25 Venray Venray b.v. Onduidelijkheden rond de aan de Odastraat en omgeving voor kerst- en nieuwjaarskaarten boekhandel vd munckhof bv S.Y. Phoenix 75 nen TOURCLUB 0VERL00N oos i Maakt die donkere dagen g. feestelijk. Geeft elke vrouw een onverwachte kans op verfijnde ele- gance. Onze verras- I %sende kollektie biedt u ook in de grotere H maten veel keuze. m m Het altijd zo sfeer- volle zwart; al dan niet gekombineerd met andere tinten. Zéér modieus. Maar ook erg mooie kleurnuancen en schakeringen, vol allure, t I De lange iurk en de komen-/ I de feestdagen vragen A a om een natuurlijke H couturelijn. X M Perfekt in m. afwerking, i f|| volmaakt van t y\ i Imgarnering. Wij Agk Wl' W&zijn blij u die ffó* ;^Mmode te kunnen M Wm brengenfm lij Vanaf Veilig Verdeer Nederland Poststraat 8 VENRAY Tel. 04780-2603 Ook verhuur van sneeuwkettingen Valuas VCT 4—Phoenix 0—3 Over deze wedstrijd valt niets po sitiefs te vertellen. Phoenix zorgde er wel voor dat het steeds aan de goede kant van de score bleef waardoor de overwin ning niet in gevaar kwam. Het stond de thuisploeg wel veel punten toe maar dit was meer te wijten aan de instelling van de Phoe nix spelers dan een verdienste van Valuas VCT. Setstanden: 11-15, 10-15, 9-15. Zaterdag krijgt Phoenix bezoek I van Olsredlem uit Melderslo, de ploeg die de middenmoters aan voert Het belooft in deze laatste wedstrijd van de eerste kompetitie helft een interessant duel te worden 1 waarin Phoenix weer voluit zal moeten gaan om de winst thuis te J houden. Dames: AstreixPhoenix 03 Het spelpeil van de ontmoeting was vrij pover. De Phoenix dames lieten zich meetrekken in het slechte spel van de thuisclub. Desondanks had Phoenix meer in de mars zodat de overwinning niet in gevaar kwam. De Phoenix coach kon met 'n ge rust hart reserves inzetten zodat ook zij meer wedstrijdervaring kon den opdoen. Setstanden: 4-15, 8-15j 3-15. Programma 18 dec.: Heren: Phoenix 1Olsredlem 17.00 u. Coninxhof VC Velden 4Phoenix 14.30 u. Velden Dames: PhoenixHovoc 5 18.30 u. Coninxhof REKREANTENKOMPETITIE Uitslagen 9 dec: DPSDeurne MashDeurne 2—2 0—3 Programma 16 dec.: Luck Raek—VC Pak Weg 17.30 u. CentientjeVC Knudde 18.45 u. Overigens is er bij Phoenix nog altijd plaats voor mensen die de vol- leybalsport willen beoefenen in wel ke vorm dan ook. U kunt bij ons terecht als kom petitiespeler of speelster of als re- kreant voor de wekelijkse trim- avond. Meisjes en jongens junioren kun nen bij ons ook een plaatsje vinden. Neem even kontakt op met onder staand adres: O. Pijpker, Churchill- straat 12, Venray, tel. 04780-6260. Uitslagen en standen per 13 dec.: Eerste klasse: Sevenum 1Meerlo 1 1052- -1046 Courage 1Lamb. 1 1045- -1046 Roda 2Diana 1 1051- -1038 ESVS 2—SVT 1 1029—1019 Stand: Sevenum 1 11 18 11558 Meerlo 1 11 16 11641 Diana 1 11 16 11491 Roda 2 11 15 11469 ESVS 2 11 9 11206 Courage 1 11 6 11270 Lambertus 1 11 4 11256 SVT 1 11 4 10806 Derde klasse: Sevenum 2Sevenum 3 1038—1000 Meerlo 2Helden 1 1001- - 969 Leunen 2Leunen 1 963- -1002 Helden 2Meerlo 3 937- - 909 Stand: Sevenum 2 11 22 11312 Leunen 1 11 18 11094 Meerlo 2 11 14 10781 Sevenum 3 11 10 10864 Helden 1 11 10 10761 Leunen, 2 10 8 9735 Helden 2 10 2 8762 Meerlo 3 11 2 9977 Een massale valpartij bij de start van het cyclo-crossgeweld in Echt heeft er voor gezorgd dat de span ning even terugkwam. Favoriet Sjaak Spetgens begon met een achterstand van 40 secon den aan een furieuse achtervolging op het leidende trio Gerrit Janssen, Pieter Martens en Antoon Claessens. Halverwege de wedstrijd voegde hij zich bij de groep en snel hierna de marreerde hij. Niemand had hierop een afdoende antwoord. Gerrrt Janssen werd uiteindelijk vierde. Drees Willemssen weerde zich kranig en finishte als tweede bij de Rond de sloop van de woningwet woningen aan de Maasheseweg, Wil lemstraat en St. Odastraat zijn de onduidelijkheden en de misverstan den niet van de lucht. Nauwelijks heben b. en w. in hun „Memorie van antwoord" op tijdens de algemene beschouwingen op de gemeentebegroting 1977 hierover ge stelde vragen hun zienswijze ken baar gemaakt, of er komt ineens 'n by de gemeente onbekende brief van staatssecretaris Schaefer aan de heer Flapper in de publiciteit. In deze brief wordt meegedeeld, dat de staatssecretaris niet alleen bereid is voor de fasering van de sloop rijks- verbeteringsplan in overweging wil steun te verlenen, maar zelfs een nemen, wanneer de gemeente Ven ray daarcp zou aandringen. Deze brief aan de heer Flapper kreeg bekendheid kort nadat wet houder Schols met twee ministeriële ambtenaren had gesproken over de fasering van de sloop. Tijdens dit gesprek waren vragen gerezen over de hoogte van de rijksbijdrage even tuele huurverhogingen etc. Volgens wethouder Schols zou het ministerie over deze zaken de gemeente Ven ray berichten. De inhoud van de bewuste brief aan de heer Flapper zou in direkte tegenspraak zijn met hetgeen met de ambtenaren was af gesproken. VOORGESCHIEDENIS tecnisch zó slecht waren, dat ze ei genlijk meteen moesten worden af gebroken. Toch werd geprobeerd om ten behoeve van de bewoners de woningen voorlopig zo goed moge lijk in stand te houden. Omdat de woningen steeds slechter werden, konkludeerde in november 1972 de inspekteur van volkshuisvesting dat de woningen geen basis meer boden voor renovatie en derhalve dienden te worden gesloopt. In januari 1973 werd door de in spekteur van volksgezondheid nog eens op een zo spoedig mogelijke be ëindiging van de exploitatie van het complex aangedrongen waarna de woningbouwvereniging in mei 1973 hiervoor een verzoek indiende. In oktober 1974 deelde de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening mee na eerst nog eens een onderzoek naar de toestand van de woningen te hebben laten instel len tegen exploitatie-beëindiging en sloop geen bezwaar te hebben. ZESTIEN ONTRUIMD Hierna heeft, de woningbouwver eniging met de geleidelijke ontrui ming van de woningen een begin gemaakt, waarbij zoveel mogelijk rekening werd gehouden met de wensen van de bewoners. Thans zijn zestien van de inclusief de Broek- weg totaal 38 woningwetwoning en ontruimd. In de „Memorie van antwoord" gaat het college nog eens uitvoerig in op de voorgeschiedenis van de sloop van het complex, naar aanlei ding van door de heer Konings ge stelde vragen. De bedoeling van het gemeente bestuur en de woningbouwvereni ging is in het betreffende gebied ge faseerd te gaan herbouwen, zodat de bewoners desgewenst in eigen omgeving kunnen blijven wonen. ONDUIDELIJK Enig misverstand bestaat nog over het antwoord van de staatssecreta ris op door kamerleden gestelde vra gen, waar het gaat om het verlenen van rijkssteun. Voor ingrijpende woontechnische voorzieningen wordt namelijk geen instandhoudingspre mie verstrekt. In het kort komt deze hierop neer: in augustus 1969 werd door een werkgroep, bestaande uit vertegen woordigers van het rijk en de pro vincie gekonkludeerd, dat bedoelde woningen zowel bouw- als woon- In de memorie van antwoord wordt letterlijk gesteld: „Gezien de uiterst slechte kwaliteit van de woningen, waarover de woningbouwvereniging de gemeente, de provincie en het rijk het unaniem eens zijn, staan wij in het belang van een goede kollek- tieve volkshuisvesting volledig ach ter deze ontwikkeling; zeker nu op nieuw is gebleken, dat voor even tuele renovatie van de woningen geen enkele medewerking kan wor den verkregen". gentlemen, Maarten Teunissen en Henk Verbeek reden in Ysselsteyn hun laatste wedstrijd van dit sei zoen. Ze bereiden zich voor op het nieuwe wegwedstrijdenprogramma. Ccert Willemssen werd elfde in 't NWB puntenklassement van de NWB met 29 punten. Hans Teunissen zes tiende bij de B-aspiranten. Maarten Teunissen werd tiende en Maarten twaalfde. Theo Teunis sen kwam op de lijst als achtste te voorschijn. a.s. Zondag om half tien kunnen de toerrenners starten als de weers omstandigheden redelijk zijn. Op 18 december houdt de TCO 'n grote feestvergadering voor haar le den met hun echtgenotes of ver loofden. Op deze avond zal voor muziek en verdere traktaties gezorgd wor den. Als hoogtepunt zal dienen de uitreiking van de toertroffee 1976. In dit klassement zijn vele verras singen te verjvachten, want het is het hele jaar door al een hevige strijd geweest aan de kop van dit klassement met soms vier of vijf koplopers. Gezien de fantastisch geslaagde feestavond van het vorige jaar nog in het geheugen zal deze feestavond zeer zeker slagen. Het bestuur van de TCO hoopt dat alle leden op tijd zullen zijn. De avond begint om 8.30 uur bij het rest. Museumzicht. Voor die tijd hoopt het bestuur eerst nog een en- quete onder haar leden te houden en verwacht dat ieder lid hier seri eus aan zal meewerken. Omdat de staatssecretaris ook heeft meegedeeld, dat tegen sloop geen bezwaar bestaat omdat de woning en kwalitatief zo slecht zijn, kan volgens het college het antwoord van de heer Schaefer niet anders worden uitgelegd, dan dat de wo ningen kunnen worden gesloopt en dat in dit verband met de geleide lijke ontruiming enkele woningen vermoedelijk nog enige tijd blijven staan. Mochten tijdens die periode aan de woningen enkele absoluut noodzakelijke en buiten het gewone onderhoud vallende voorzieningen nodig blijken, dan is het rijk in be ginsel bereid daarvoor rijkssteun te verstrekken. In deze zin vat het gemeentcbe- I stuur ook de mededeling op van de j inspekteur van volkshuisvesting, waaruit blijkt, dat hij niet bereid is „in algemene zin over instandhou- dingspremies aan het complex te willen praten". In besprekingen met de bewoners is door het gemeentebestuur toege zegd, dat als het antwoord van de minister mogelijkheden zou ope nen voor instandhouding van de wo ningen daaraan medewerking zou worden verleend. In het antwoord van de minister is echter alleen sprake van de beperkte instandhou dingspremie voor die woningen, die in verband met de fasegewijze aan pak niet onmiddellijk kunnen wor den afgebroken. In een eventueel zich voordoend geval, waarin sloop niet direkt no dig is, is het college bereid een in standhoudingspremie te vragen. Het duidelijke uitgangspunt van het college blyft echter, in het be lang van een goede kollektieve volkshuisvesting te streven naar een zo spoedig mogelijke sloop van de woningen met gefaseerde herbouw. Een toezegging, dat de huidige be woners onbeperkt in de woningen mogen blijven wonen, kan het colle ge niet doen. Wel wordt door b. en w. de toe zegging herhaald, dat de fasering van de vervanging in overleg met de bewoners zal worden vastgesteld. g Jg g a INTERIEURVERZORGING jë Wilhelminastr.G Venray 047B0-E510 I I

Peel en Maas | 1976 | | pagina 9