VAKATURE- 6ANK Zoveel mensen, zoveel wensen, zoveel reizen Rabobank Q De zomerreis- programma's liggen voor u klaar! gemeentelijke notities en mededelingen Inschrijving woning zoekende (jongere) alleenstaanden en 2 pers. huishoudens Bekendmaking Bekendmaking Sluiting gemeente lijke diensten Bekendmaking Vuurwapenwet „Listen" naar Overloon Wandelorientatie- tocht voor het hele gezin op 28 dec. Schoolvoetbal- toernooi basisonder wijs op 29 dec. Groot zwemfeest voor 't hele gezin in Horst Staatssecretaris drs. M. van Dam heeft in een circulaire, gericht aan de colleges van burgemeester en wethouders van gemeenten richtlij nen bekend gemaakt ten behoeve van de inschrijving van woningzoe kende alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens en voor hen die zich als zodanig wensen te huisves ten. Een aantal gemeenten, waaronder Venray, is aangewezen om een in de Nota Huisvesting alleenstaanden en tweepersoons huishoudens genoemde stuurgroep in te stellen. Deze stuurgroep zal een nader onderzoek moeten doen naar de huisvestingssituatie en wensen van de bedoelde groepen. Tot dusver was in vele gemeenteen voor alleenstaanden en tweeper soons huishoudens de mogelijkheid niet aanwezig om zich als woning zoekende te laten inschrijven. Hoewel de situatie in Venray an ders ligt, zal deze gemeente toch dienen mee te werken aan het geven van bekendheid aan de mogelijkhe den van inschrijving. Dit wordt gezien als een van de mogelijkheden om duidelijkheid te krijgen in de ware omvang van de behoefte aan woonruimte voor dit deel van de-bevolking. Voor deze inschrijving moéten in aanmerking komen: alleenstaanden, 2-persoons huis- Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus tot en met 14 de cember 1976 werden 1069 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 15 december was in 736 vakatures voorzien, zodat er thans nog 333 plaatsen vakant zijn, waarvan 148 buiten het rayon Venray. Een greep uit de voor iedereen toegankelijke vakatures in het rayon Venray: - in de bouwsektor: metselaars, uitvoerder, schilders, hi^pkracht/glaszetter. in de aanverwante sektor: C.V.-monteurs, chef elektro- monteur, loodgieter, inzetters voor oven steenfabriek, aanko mend stoker steenfabriek, ma chinale houtbewerker, meubel maker, woninginrichter. in de metaalsektor: automonteur, le monteur, all round dieselmonteur, metaalbe werker, machinebedienden, ma chinebankwerkers, volwaardige spuiter, allround stempelmaker, voorman C02-lasser, persers, boorders, slijpers, draaiers, fre- zers, .lakspuiter, autoplaatwer ker/spuiter, constructiebankwer kers, senior electrical engineer, electrical engineer, test-service- technician. in de dienstensektor: sekretaresse, administratief me- dewerkers/sters, sekretaresse/ telefoniste/receptioniste, pons typiste parttime, telefoniste/ty piste, vertegenwoordiger, leerling verkoper interieurverzorging, chauffeurs nationaal en inter nationaal .autobuschauffeurs, chef slager, winkelbedienden, logopedist(e), arts, inrichtings- assitsente, verpleegkundigen-B, arbeidstherapeut, docent(e) maatschappijleer, medewerkster therapiea fdel ing. overigen: huishoudelijke hulpen, magazijn bedienden,' hulpkrachten, inpak- sters, pompbediende, champig- nonkwekersknecht, schoonmaak sters. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan morgen reeds bezet zijn. Kom u daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebe- stand De vakaturebank is geopend iede re werkdag 's morgens van 08.15 - 12.30 uur en 's middags van 13.45 - 17.00 uur. houdens en personen die zich als zodanig wensen te huisvesten en de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, of in aantoonbare om standigheden verkeren die zelf standige huisvesting reeds eerder noodzakelijk maken. In verschillende gemeenten worden personen die niet economisch ge bonden zijn aan de gemeente of de regio niet ingeschreven. Het stellen van de eis van econo mische gebondenheid acht de staats secretaris in principe gerechtvaar digd. In Venray wordt eveneens met de ze economische gebondenheid bij de toewijzing van woonruimte rekening gehouden. Personen die een dagopleiding vol gen in Venray of in de regio, zullen eveneens de mogelijkheid tot in schrijving als woningzoekende gege ven worden. De woningzoekenden in bovengenoemde groepen zullen vanaf heden t.m. 23 december van 9.00 uur tot 12.00 uur voor inschrij vingen terecht kunnen aan het kan toor van de Woningbouwvereniging Plataanstraat 15 Venray. Er dient op gewezen te worden dat de inschrijving voor een deel bedoeld is om de behoeften aan woonruimte te peilen. Door het beperkte aantal woon ruimten voor bedoelde groepen zal toewijzing van woonruimte nog ge ruime tijd kunnen duren. Ter verduidelijking moet echter met nadruk gesteld worden, dat de werkzaamheden van de stuurgroep zeker niet ten doel hebben jongelui vanaf achttien jaar „het huis uit te halen". Jongeren, die in het ouder lijk huis nog hun huiselijke gezel ligheid hebben behoeven zich be slist niet te laten inschrijven. Zelfstandig wonen kan prettig zijn, maar men zal er rekening mee moeten houden, dat het ook een aantal duidelijke nadelen met zich brengt. Daarom moet het besluit tot zelf standig wonen weloverwogen geno men worden. Bovendien dient men zich wel te realiseren, dat het zelfstandig wo nen ook kosten met zich brengt, het geen vooral een aantal jongeren nog al eens moeilijkheden kan opleve ren. WONEN OP KAMERS Gebleken is intussen wel, dat de behoefte aan het zelfstandig wonen door jongeren vanaf 18 jaar reëel en groot is. Met name neemt de vraag naar kamers voor zelfstandi ge bewoning steeds meer toe. Op de eerste plaats komt dit door het op heffen van de schoolinternaten en daarnaast door het feit, dat men ge neigd is eerder dan vroeger het ou derlijk huis te verlaten. De hulpverlenende instanties kun nen wegens het gebrek aan kamers niet voldoen aan de aanvragen. Gezien de grote behoefte aan ka mers en de taak van de stuurgroep ook hierbij regelend op te treden, wordt een beroep gedaan op men sen, die bereid zijn kamers te ver huren. Zij kunnen zich opgeven bij het se cretariaat van de stuurgroep, dhr. P. Vosbeék, gemeentehuis Maashe- seweg 1, tel. 04780-3838, tst. 223. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare ken nis hun besluit van 8 december 1976, no. 2106, waarbij de volgende verkeersmaatregelen zijn genomen: met ingang van 15 december tm. 24 december 1976 of zoveel langer of korter als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wei noodzakelijk is: 1. door het plaatsen van borden 12 en 13 van bijlage II van het Re glement verkeersregels en ver keerstekens eenrichtingsverkeer in te stellen voor: a. de Lindestraat, door het inrij den in noordelijke richting te verbieden; b. de Eikenlaan, voor het gedeel te gelegen tussen Zuidsingel en Kastanjestraat, door het inrijden in westelijke richting te verbieden; 2. door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en verkeerstekens een parkeerverbod in te stellen voor: a. de westzijde van de Linden- straat; b. de noordzijde van de Eiken laan vt>or het gedeelte gele gen tussen Zuidsingel en Kas- tanjestraat. Belanghebbenden kunnen tegen tegen dit besluit binnen dertig da gen na de dag waarop dit besluit ge publiceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris der Koningin. De burgemeester van Venray brengt de volgende beschikking van de minister van defensie ter alge mene kennis. Minister van Defensie, Overwegende, dat mannelijke Ne derlanders, die in 1957 zijn geboren en in een nederlands persoonsregis ter zijn opgenomen of behoren te rijn opgenomen, op grond van arti kel 6 of 7 van- de dienstplichtwet behoren te zijn ingeschreven voor de dienstplicht; Gelet op artikel 8 van de dienst plichtwet; besluit: 1. De in 1957 geboren mannelijke Nederlanders, die in een neder lands persoonsregister zijn opge nomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht hebben ontvangen, zijn verplicht zich vóór 1 januari 1977 aan te melden ter gemeentesecretarie van zijn woonplaats of gewone verblijfplaats. 2. De aanmelding geschiedt door de onder 1 bedoelde personen zelf, bij hun verhindering door hun wettelijke vertégenwoordiger. Is een rechtspersoonlijkheid bezit tende vereniging, een stichting of een instelling van welda digheid wettelijk vertegenwoor diger, dan rust bij verhindering de verplichting tot aanmelding op de bestuurders. 3. De onder 1 bedoelde personen worden voor de dienstplicht in geschreven, zulks met inachtne- neming van artikel 8 van het dienstplichtbesluit en de beschik king van de minister van oorlog van 18 december 1958, nr. 14.746 (inschrijving voor de dienstplicht) De minister voornoemd. De burgemeester van Venray. Mr. H. J. M. Defesche Op de vrijdagen 24 en 31 decem ber zullen alle gemeentelijke dien sten alsmede alle gemeentelijke sportaccommodaties vanaf 16.00 uur gesloten zijn. Ook de extra-openstellingen van de afdelingen bevolkingszaken en voorlichting op vrijdag gaat dus op beide vrijdagen niet door. De burgemeester van Venray, hoofd van de plaatselijke politie in de zin van de Vuurwapenwet 1919, maakt ten behoeve van houders van een bijzondere of algemene machti ging tot het voorhanden hebben van een of meer vuurwapens en/of mu nitie bekend, dat het merendeel van die machtigingen zijn geldigheid op 15 januari 1977 verliest. Degenen die in het bezit van een geldige machtiging wensen te blijven dienen hun machtiging vóór 15 ja nuari 1977 ter verlenging aan te bie den c.q. een nieuwe machtiging aan te vragen. Verzoeken tot verlenging van de huidige of tot verkrijging van een nieuwe machtiging kunnen monde ling of schriftelijk worden ingediend bij de afdeling openbare orde en veiligheid ten gemeentehuize, Maas- heseweg 1, onder overlegging van de aflopende machtiging. Venray, 14 december 1976 De burgemeester voornoemd, Mr. H. J. M. Defesche Het is niet meer bij te houden! „Ontzettend", zei iemand toen hij met aangeslagen bril binnenkwam, „het schijnt steeds sneller te gaan!" We vertelden hem over a.s. dinsdag. Dan wordt het werk wat eerder stil gelegd om plaats te maken voor een grote, plechtige en tegelijk feeste lijke ceremonie. Willem veegt zijn handen aan zijn werkbroek af en ontvangt eerbiedig de Nederlandse vlag. Dat moet ie mand doen. En dus is het Willem, want hij staat het dichtst bij Wilhel mus van Nassauwe en hij heeft trouwens een zwak voor het Huis van Oranje. Zenuwachtig beklimt hij de ladder en plant ontroerd de driekleur boven op het dak. Vol trots zwaait hij naar de joelende menigte beneden. Hij heeft intussen wel in de gaten dat hij nu beter toch beneden kan zijn, want hoe gedenk waardig deze 21e december ook mo ge zijn precies 65 dagen na het metselen van de eerste steen voor hem en zijn maatjes wordt de rest van de dag gewoon een dolle dins dag in december. Nou, mensen, de fuif is je gegund en van harte! De steigers worden afgebroken!! a.s. Woensdag wordt het dak water proof afgewerkt en met Kerstmis hopen ze de ruimte glas-dicht te Joeka's optreden van 4 december j.l. mag wel geslaagd heten. 5 Maart 1977 zal hun zeer gevarieerde mu ziekprogramma in 't gemeenschaps huis te beluisteren zijn. De ware klasse van Joeka komt tot uitdruk king in het nummer Seasons, waar ze dan ook nummer 1 mee werden en zullen zij daarvoor zondagmid dag om tien voor half vier op Hil versum I (KRO's Springplank) te beluisteren zijn. Dat belooft veel! In navolging op het succes van de vorig jaar gehouden „Sportieve Ven ray Trip", een wandeltocht in het kader van het experiment sportie ve recreatie „Venray in beweging", organiseert het Plaatselijk Aktie Co mité Sport Real, een wandeloriën- tatietocht op dinsdag 28 december a.s. Deze tocht, waaraan door jong en oud kan worden deelgenomen, be gint en eindigt bij de openbare kleu ter- en basisschool „De Flierefluit", hebben. (Gironummer 388289, t.n.v. Kerk Brukske, Klarinetstraat 32 te Venray.) Heel andere muziek maaakt de groep „Listen". De naam zegt het al^rustige country-folk-achtige luis- termuziek. Nummers van anderen bewerken ze op hun eigen manier. Ook worden er eigen werken ge schreven, voornamelijk door Rudy. Deze nieuwe groep bestaat uit 5 personen en is een jaar geleden op gericht. De huidige bezetting is: Ma ria van Els, zang en gitaar; Kara Vloet, zang; Els van Zwieten, zang; Rudy Kempen teksten, zang en gi taar; Hans Zeegers gitaar, zang, mondharmonika en banjo. Hun optreden zal plaatsvinden op 18 december in het gemeenschaps huis om 20.00 uur. De entree: 1,50. gelegen nabij het winkelcentrum 't Brukske (straat, Kiosk). De tocht is 's avonds en in de kerstvakantie, zodat iedereen in de gelegenheid wordt gesteld aan deze aktiviteit deel te nemen. De startperiode is vanaf 18.30 uur tot uiterlijk 19.30 uur. Per deelnemer zal een gering be drag van 1,— als bijdrage gevraagd worden. De opzet van de tocht is een ori- entatieroute van plm. 2 uur door Venray-kom. In de tocht zijn een aantal con troleposten opgenomen, waar enkele opdrachten dienen te worden uitge voerd. Voor de tocht heeft het Winkel centrum Venray enkele waardering en beschikbaar gesteld. i.v.m. De weersomstandigheden is het raadzaam rekening te houden met gepaste kleding, terwijl tevens schrijfmateriaal en een goede zak lamp onmisbaar zijn. Bij de inschrijving ontvangt men de nodige gegevens over de te lopen route. Het belooft een gezellige tocht te worden voor iedereen, waarbij de gelegenheid geboden wordt het jaar 1976 sportief af te sluiten, en tege lijkertijd een gezond voorbeeld te hebben voor 1977. Onthoudt dus: 28 december om 18.30 uur, start van de wandeloriën- tatieloop Sport Real in de basis school „De Flierefluit" in het Bruk ske. Het plaatselijk Aktie Comité Venray Het schoolsportcomité is dit jaar gestart met het opzetten van school- sportaktiviteiten. Wellicht herinnert u zich nog het schooltrefbal-toemooi dat op 19 ok tober 1976 heeft plaats gevonden in sporthal De Wetteling. Het was een zodanig succes dat het comité nu 't zaalvoetbal-toernooi organiseert op 29 december a.s. 16 Scholen hebben voor dit toer nooi met een team ingeschreven. De deelnemende scholen zijn: Dr. Poels- school, De Flierefluit, Ursulaschool, De Essel, St. Bemadetteschool (Hei de), St. Petrus Bandenschool, Hen- seniusschool, St. Franciscusschool, Coninxhof, De Meent (Leunen), St. Luciaschool, O.L.S. De Keg, St. Oda- school (Ysselsteyn), L.O.M.-school, De Hommel en De Foekepot De aanvangstijd van het toernooi is om 10.00 uur in sporthal De Wet teling, terwijl het einde gepland is om 17.00 uur. Toeschouwers zijn natuurlijk van harte welkom. Het beloofd in ieder geval een sportieve, gezellige en succesvolle dag te worden. Onthoudt dus: 29 december ajs. schoolvoetbaltoernooi in De Wette ling. SPIEREN WILLEN WELLES WAT, ZEGT SPORT REAL Jazeker de spieren van ieder mens willen wel eens wat. Maar zeker de spieren van ouderen. Dagelijks wor den wij er aan herinnerd dat „be wegen" uiterst belangrijk is. Er wordt voor hen, die weinig of niet zwemmen nu eeii prachtkans gebo den om kennis te maken met het „bewegen in het water" op een ge zellige manier. Maar zij die al veel bewegen zullen daarmee beslist door willen gaan. Ook tijdens dit na- jaarsprojekt, waarvoor een 15-tal programma onderdelen zijn vastge steld. WAAR EN WANNEER GAAT HET GEBEUREN? Deze speciale recreatiesportont moeting voor Noord Limburg vindt plaats in het zwembad Wilgert, Kra- nestraat 14, Horst (tel. 04709-3271) en wel op woensdag 29 december. Van 10 tot 12 uur komt vooral de jeugd aan de beurt, terwijl in prin cipe ouderen van 19.30 tot 21.30 uur aan het zwemgebeuren kunnen deel nemen. Het zwemfeest voor het gezin is dus in de kerstvakantie. Voor velen zal het uitstekend uitkomen, dat zij bij de viering van de in die periode voorkomende feestdagen wat aan hun conditie kunnen doen. Dat ve len de hen geboden kans grijpen! ZORGT ER VOOR „DAT U ER BIJ KUNT ZIJN"! Wilt u er zeker van zijn, dat u met uw gezinsleden aan dit gezelli ge, maar tevens nuttige, evenement kunt deelnemen, dan wordt u aange raden in de voorverkoop te zorgen voor bewijzen tot deelname. De voorverkoop vindt plaats: za terdag 18 december van 9-11 uur v.m. in het zwembad „De Meerpaal'* te Venray, Stationsweg; zaterdag 18 december van 10-12 uur v.m. aan de kassa van het zwembad Wilgert Kranestraat 14, Horst. De kosten zijn: tot en met 15 jaar 1,25 per persoon, vanaf 16 jaar f 2,— per persoon. Aan de deelnemers/ster wordt een speciale sticker als herinnering uit gereikt Jong en oud die 29 december a.s. deelnemen en allen die het zwem gebeuren willen bekijken wensen wij gaarne prettige uren toe! gelden goede raad

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3