Y/A coenen YA coenen Slechts 8 dagen Rabobank Q 4,95 Zolang de voorraad strekt HENGELSPORT VRIJ-UIT: HOOG SEIZOEN VAKANTIE SNELLE BOEKING GEWENST! HERINGEBRUIKNAME VAN HET GEMEENSCHAPSHUIS VREDEPEEL voordeel Milieubrochure voordeel NXV.-stand In de Grotestraat Schooljeugd plantte bomen Naamgeving industrieterrein PRODUKTIE-MANAGER interfunction Onbezorgd genieten van een heerlijke vakantie! Wat dacht u bijvoorbeeld van: Vrijdagmiddag kon. de Vredepeel- gemeenschap terecht trots zijn op de heringebruikname van hun ge meenschapshuis. Dat het wel dege lijk ,in de brand uit de brand" is geworden, konden de vele genodig den en de eigen bewoners konsta teren. De heer Muysers, als voorzitter van de stichting gemeenschapshuis, had de eer de vele gasten en de ei gen bewoners te verwelkomen. Hij stelde duidelijk dat de Vredepeel- gemeenschap hun ontmoetingscen trum niet konden missen. Uit de ge schiedenis memoreerde hij dat het 25 jaar geleden was, dat begonnen werd met de ontginning van Ven- rays jongste kerkdorp. Na verkave ling en stichting van de kleine kern kon minister Mansholt in juni 1955 Vredepeel officieel in gebruik doen nemen. Daarna was de periode aan gebroken van het leefbaar maken van en de opbouw van de kern. De voorzieningen kwamen er dank zij de medewerking van velen, waar onder zeker vermeld mag worden de steun van de gemeente Venray. Reeds in oktober 1962 kon burge meester mr. Custers het gemeen schapshuis officieel openen. In oktober 1974 was brand oor zaak dat de gemeenschapsruimte ge heel onder het zwarte roet kwam te zitten. De brandlucht was maar erg moeilijk te verdrijven. De kleuters die ook van deze ruimte gebruik maakten, werden elders gehuisvest, terwijl een noodoplossing werd ver kregen door de beschikbaar gestel de kantine van de fa. van Sambeek te benutten als ontmoetingscentrum. Harry Theunissen, directeur van de Stichting Regionaal Jeugdcen trum was gevraagd 'de officiële her ingebruikname te verrichten en bij die gelegenheid wilde Harry Theu nissen gaarne kwijt dat hij om meer dere redenen gaarne de uitnodiging had ontvangen. Veel is er de laatste jaren gespro ken en geschreven over de leefbaar heid van de kleine kernen aldus Harry Theunissen. Leefbaarheid wil ik omschrijven als 'n klimaat-schep pen, waar het geschikt is om te le ven. Leefbaarheid is een begrip wat niet getalsmatig is te benaderen. Ook wordt leefbaarheid niet bepaald door de hoeveelheid voorzieningen. Leefbaarheid wordt voor een groot gedeelte bepaald door het maat schappelijk, geestelijk en culturele leven van het dorp of gemeenschap. De leefbaarheid van Vredepeel, me de door de ontwikkeling verband houdende met de vergrijzing en de bevriezing van de kleine kernen, kan onze zorg hebben. Er zullen, willen de kleine kernen leefbaar blijven toch een aantal minimale basisvoorzieningen aanwezig moeten zijn. o.m. Voorzieningen voor het kléuter- en basisonderwijs en een sociaal ontmoetingspunt voor de be volking van alle lagen. Vredepeel heeft voor het sociale ontmoetingspunt een ideale voorzie ning, mede dank zij de brand heeft het bestuur de voorzieningen kun nen aanpassen aan de eisen des tijds. In dit centrum kunnen de mannen zondags na de hoogmis hun kaartje 150 speciaalzaken Praktische rolladetang van aluminium. Bij uitstek geschikt voor het snijden van gelijkmatige plakken. hofstraat leggen en kunnen de verenigingen hun aktiviteiten houden. Wij vragen ons af of in de toe komst de exploitatielasten gedragen kunnen werden door de bewoners van de Vredepeel alleen. Al weten wij dat de bevolking van Vredepeel veel kan, of dat ten eeuwige dagen mogelijk zal zijn is de vraag. De heer Theunissen vroeg daarom of in de toekomst de overheid niet de te korten op de exploitatie voor zijn rekening kan nemen. ANDERE SPREKERS Wethouder Jo van Oers had met rode oortjes geluisterd naar de vele lovende woorden, maar ook naar de onvoldoendes welke er werden uit gesproken .Een optelsom makende geloofde hij nog net een voldoende te kunnen scoren. Venrayse raad heeft in het verleden en het heden weinig moeite gehad met de vote* ring van gelden voor verhoging van de leefbaarheid van de kleine kern en en zeker niet met de Vredepeel. Het „schot voor de boeg" van Harry Theunissen om het exploitatietekort voor rekening van de gemeenschap té nemen kon wethouder van Oers niet overnemen. Wel dat die proble matiek t.z.t. aan de orde zal komen, maar dan niet alleen voor de Vrede peel. De heer Huys voorzitter van de dorpsraad haakte gaarne in op de gesproken woorden over de exploi tatie, en hoopte gaarne steun te ver krijgen opdat niet alleen de zestig gezinnen van de Vredepeel de las ten zouden behoeven te dragen. Im mers, dat de Vredepeel klein is ge bleven en niet tot zijn oorspronke lijke opzet is kunnen uitgroeien, ligt niet aan de bewoners van de Vrede peel. De commandant van de vliegbasis de Peel sprak namens de 65 man schappen van de slapende basis woorden van gelukwens en bood als goede buur een bel aan; een bel als symbool van de boodschap voor de vreugde en het leed. Rector Pelt getuigde van zijn waar dering, omdat door inzet van velen het was gelukt uit de brand te her rijzen als een Phoenix uit de as. Ook waardering voor de medewer king van buitenaf, zonder de hulp van de eigen bewoners te willen on derschatten. Vredepeel heeft nu weer zijn ho me voor de jeugd, zijn centrale plaats voor de vorming en ontwik keling, maar ook en vooral een ont moetingspunt voor de mensen van de Vredepeel. De heer van Lipsig bood nog een klok aan om daarmede tot uitdruk king te brengen dat ook het klokje in de „Kleine Loef" goed klinkt voor hen welke daar vertoeven. Architekt Lerou heeft hier een prachtig ontmoetingspunt gemaakt. Dat nu al een van de beste gemeen schapshuizen in onze gemeente wordt genoemd. De kosten voor de herinrichting en renovatie, herstel van de brand schade bedroeg de som van 90.000 gulden. De gemeente zorgde voor 'n bedrag van 31.500 gulden. Het mi nisterie van CRM voor 15.750 gul den, terwijl wij niet mogen vergeten te vermelden dat het Nationaal Jeugdfonds een bedrag beschikbaar stelde van 5.000 gulden. Van de brandverzekering werd een bedrag ontvangen van 28.784 gulden. De ei gen inbreng bedroeg 10.750 gulden o.a. ook in de vorm van schilder werk dat door de dames van de LVB werd verricht. Door de afdeling Openbare Orde en Veiligheid is een brochure ge maakt, waarin op eenvoudige doch duidelijke wijze informatie wordt gegeven over milieuzaken in de ge meente Venray. Deze milieubrochure is voorname lijk bestemd voor leerlingen en on derwijzend personeel van de diver se scholen. Zij beoogt een nieuwe impuls te geven aan de vorming van een goed milieubewustzijn. Het boekje wil niet „schools" zijn en pretendeert evenmin uitvoerig of volledig te zijn. Het is zo maar een eenvoudige handleiding voor degenen, die iets meer over milieuzaken willen we ten. Het boekwerkje is intussen de on derwijskrachten ter hand gesteld, terwijl per school een aantal exem plaren is bezorgd. Vrijdag 17 december 18.30-19.00 uur solisten; 19.00-19.45 uur hele koor; 20.15-21.00 tenoren en bassen. Zaterdag 18 december 15.30 uur verzamelen bij Paterskerk in uni form en vertrek naar Bejaarden centrum Horst; 19.20 uur verzame len voor schouwburg in uniform voor Kerstconcert. Zondag 19 december 10.00 hoog mis Paterskerk (in uniform). Na de hoogmis verzamelen voor schouw burg in verband met 2e Kerstcon cert. N.B. Tijdens de kerstconcerten zingen we als eerste en kunnen we dus onmiddellijk na ons optreden naar huis. Maandag 20 december geen repe titie maar wel: 19.30 uur verzame len bij de poort van St. Servatius i.v.m. kerstviering „Vrouwengilde". Hoeft niet in uniform. Dinsdag 21 december geen repeti tie. Woensdag 22 december geen repe titie. Donderdag 23 december 19.00 uur laatste repetitie voor kerstmis voor alle zangers. Vrijdag 24 december 15.15 uur ver zamelen in unif. bij Schuttersveld; 19.25 uur in uniform in Paterskerk. Na de mis koffietafel voor alle zang ers in de Galmhut. Verloofden en a.s. verloofden zijn ook welkom; 23.25 Paterskerk voor nachtmis. Zaterdag 25 december 10.00 uur hoogmis in Paterskerk in uniform. Dan zijn er geen repetities meer tot: Donderdag 30 december 19.00 uur voor alle zangers in de Galmhut, i.v.m. de mis op Oudejaarsavond. Vrijdag 31 december 18.45 uur avondmis in Paterskerk in uniform. Dan zijn er geen repetities meer tot: Vrijdag. 7 januari 1977. Als al deze uitvoeringen goed luk ken kunnen we tevreden zijn, maar wat veel belangrijker is: dan kun nen we tegen elkaar zeggen: Ons koor werkt weer op het oude peil en 1977 kan weer een succesvol jaar worden. Werk je er allemaal aan mee? Vanaf deze plaats alvast aan al len die voor ons koor werken, be stuur, oudercomité, jongens, heren, dirigenten een zalig Kerstmis en 'n voorspoedig 1977. H.S.V. DE ROERDOMP Willen degenen die het viskrant- je nog wensen te ontvangen of nieuw lid willen worden zich voor zaterdag opgeven bij H. v. d. Heu vel, Langeweg 20, en dan tevens het jaarabonnement ad 6,50 voldoen. 150 speciaalzaken /"""N Zware smeedijzeren kandelaar met paalkaars van maar liefst 38 cm hoog. Kompleet /f hofstraat Burgemeester en wethouders heb ben toestemming gegeven tot het in richten van een stand door NKV- jongeren in het zitelement aan het kopeinde van de winkelpromenade nabij café In den Engel op woens dag 22 december van 9.00 tot 21.00 uur. Aan het inrichten van de stand is de voorwaarde verbonden, dat de stand niet hinderlijk wordt opgesteld en dat de leden van de werkgroep zich niet aan het publiek opdringen. Tweeëntwintig jeugdnatnnrwach- ters uit iedere zesde klas van een basisschool één zijn dinsdagmor gen druk in de weer geweest met het planten van bomen in Venray- centrum. Zij namen de groenvoor ziening ter hand van de Grotestraat- winkelpromenade, de Schoolstraat, Dr. Poelsstraat en het plein voor het nieuwe gemeentehuis aan de Maas- heseweg. Namens het winkelcentrum Ven ray werd de eerste boom geplant door de heer Frans van Opbergen. In de Grotestraat nam de school jeugd het planten over van inland se eiken, iepen, haagbeuken, essen en meidoorns. Toen men toch in de buurt bezig was, werden vier pla tanen geplant in de Schoolstraat. Rond de Petrus Bandenschool en aan de Dr. Poelsstraat werden haag doorns en acacia's geplant. Aan ge meentesecretaris J. Poels de eer in de nabijheid van zijn woning aan de Dr. Poelsstraat een beuk te plan ten. Bij het gemeentehuis werd het 'n drukke bedoening want hier werden burgemeester en wethouders en en kele ambtenaren, die op een of an dere wijze bij de Jeugdnatuurwacht zijn betrokken, uitgenodigd 'n boom in de grond te zetten. Op het voor plein werden platanen, haagbeuken en sierkers geplant. In verband met de aanwezigheid van meerdere industrieterreinen in Venray werd steeds meer behoefte gevoeld om alle terreinen een naam te geven. In Oostrum ligt „In de Witte- Ven nen" en halverwege Oostrum het industrieterrein „De Hulst". Het grote en oudste industrieterrein in Venray werd steeds aangeduid met „het industrieterrein aan de Maas- heseweg". De gemeentelijke naam gevers hebben zich nu gebogen over een nieuwe naam voor dit terrein en zijn gekomen op „Smakterheide", afgeleid van de op de Tranchotkaart van 1803 voorkomende naam Smakt- sche Heide. Gemakshalve heeft men er „Smakterheide" van gemaakt. Nu b. en w. zich met deze naam hebben verenigd, zal nadat de raad hier toe officieel heeft besloten gepro beerd worden deze nieuwe naam voor een oud terrein ingang te doen vinden. Geheel lederen zwarte herenschoen. Diverse modellen. 44£HT Waar modeschoenen niet duur zijn. Een van onze relaties, Hermus B.V. te Venray, is gespecialiseerd in de ver vaardiging van kwalitatief hoogwaardig plaatwerk en apparatenbouw. Hermus B.V. beschikt over een moderne fabriek.met een geavanceerd machinepark en tot haar afnemers behoren vele grote en vooraanstaande Nederlandse en inter nationale ondernemingen. In verband met de kontinu groeiende order portefeuille zijn wij voor onze opdracht geefster op zoek naar een Rechtstreeks ressorterend onder de direkteur, zal hij leiding gaan geven aan een produktie- apparaat van ca. 50 man, dat zowel op stuk als op serieproduktie is ingesteld. Dat houdt de volledige eind-verantwoordelijk heid in voor een aantal afdelingen en zaken als werkvoorbereiding, planning, inkoop, kostprijzen, efficiency en het behalen van de gestelde produktie. Uiteraard kan dat niet zonder daar ook de zorg voor zijn mede werkers in te betrekken. Onze gedachten gaan in dit verband dan ook uit naar een technisch manager en organisator van ca. 35 jaar, die naast systematiek en analytisch vermogen, beschikt over inventiviteit, kreativiteit en dynamiek. Noodzakelijk zijn eveneens een opleiding HTS-werktuigbouw en ervaring in een vergelijkbare funktie, welke overigens niet persé op plaatwerk gericht behoeft te zijn. Indien u bent geïnteresseerd in deze voor de onderneming vitale en uitstekend ge honoreerde positie, dan zien wij uw reaktie met belangstelling tegemoet op onderstaand adres t.a.v. de heer M. B. H. Jaartsveld, die u ook gaarne telefonisch nader zal informeren. adviesgroep voor werving en selektie van personeel stationsweg 20 's-hertogenbosch tel. 073-128766* geld en goede raad APPARTEMENTEN (2-4 pers) PESCHIERA DEL GARDA (Gardameer, Italië) vanaf 153,per week BUNGALOWS (3-4 pers) in WAXWEILER, Duitsland vanaf 240,per week

Peel en Maas | 1976 | | pagina 13