VAKATURE BANK gemeentelijke notities en mededelingen TARIEVEN VAN SPORTACCOMMODATIES GAAN MET T" OMHOOG Zwemcursussen gemeentelijk zwembad Extra openstelling gemeentehuis op vrijdagenvan4-6u. Kollektenkalender voor december „Suggestie-strepen" op rondweg Brukske Bekendmaking Bekendmaking Hinderwet FRONTALE BOTSING op Prov. weg eist TWEE DODEN Technisch-admin. medewerker (ster) Huurprijswijzigingen woningen van de Woningbouwvereniging COUPURES VOOR BINNEN- EN BUITENBAD ZULLEN ABONNEMENTEN GAAN VERVANGEN Wanneer het college van burgemeester en wethouders het advies van de bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongeren werk opvolnt, dan zal aan de raad worden voorgesteld met ingang van 1 januari 1977 de tarieven voor de gemeentelijke sportacom- modaties met 7% te verhogen. Deze tariefsverhoging geldt voor alle sportaccommodaties, met uitzondering echter van de tarieven voor het gemeentelijk overdekt en buitenzwembad. Hiervoor heeft men een geheel nieuw systeem ontworpen, waarbij wordt afgezien van het uitgeven van abonnementen. Daarvoor in de plaats ko men meerbadencoupons, welke recht geven op toegang zowel in het binnen- als in het buiten had. T.a.v. alle overige na 1929 ge bouwde woningen zal de huurprijs- vaststelling plaatsvinden aan de hand van een door het ministerie vastgesteld puntenstelsel. De opzet van dit puntenstelsel is om langs geleidelijke weg kwaliteit en huurprijs in juist verband met elkaar te brengen. Aan een eventuele huurverhoging is een maximum verbonden (vermoe delijk 12%) ter vermijding van een te plotselinge huurverhoging ineens. Daarnaast is in bijzondere situaties de mogelijkheid van huurverlaging niet uitgesloten. Het puntenstelsel is afgestemd op de diverse factoren, welke het woon genot van een woning bepalen. Zo zijn punten gegeven voor op pervlakte vertrekken, aanwezig sa nitair, oppervlakte voor-, zij- en achtertuin en woonvorm. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus tot en met 30 no vember 1976 werden 1021 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 1 december was in 596 vakatures voorzien, zodat er thans nog 425 plaatsen vakant zijn waarvan 237 buiten het rayon Venray. Een greep uit de vakatures binnen het rayon Venray: in de bouwsektor: metselaars, grondwerkers, uitzet ters, uitvoerder. in de aanverwante sektor: C.V.-monteurs, leerling C.V.-mon- teurs, chaf elektro-monteur, ser vicemonteur, loodgieter, produk- tiemedewerkers steenfabriek, in- zetters voor oven steenfabriek, machinaal houtbewerker, meu belmaker, woninginrichter. in de metaalsektor: onderhoudsmonteur, automonteur le monteur .allround dieselmon teur, metaalbewerkers, profiel- walser, machinebedienden, ma chinebankwerkers, volwaardig spuiter, allround stempelmaker, voorman C02-lasser, persers, hoorders, slijpers, draaiers, fre- zers, lakspuiter, autoplaatwerker/ spuiter, constructiebankwerkers, electro-hydromonteurs, senior electrical engineer, electrical en gineer, mechanical engineer, test engineer, testservice technical. in de dienstensektor: sekre tares se, administratief me dewerkers/ster s, telefoniste/ tele- xiste, landengroepenleider/ster, vertegenwoordiger, leerling ver koper interieurverzorging, leer ling verkoper modezaak, chauf feurs nationaal en internationaal, autobuschauffeur, chef-slager winkelbedienden, logepedist(e), arts, aktiviteitenbegeleidster, in richtingsassistente, unitleiders/ sters, verpleegkundigen-B, ar- beidstherapeut, docent(e) maat schappijleer. overigens: huishoudelijke hulpen, magazijn bedienden, hulpkrachten, inpak- sters, pompbediende. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds zijn vervuld. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend iedere werkdag maandag tot en met vrij dag voor de middag van 08.15 -12.30 uur en na de middag van 13.45-17.00 uur. Verbeteringen die de huurder heeft aangebracht en waarvoor hij van de verhuurder geen vergoeding heeft ontvangen worden voor de bereke ning van het aantal punten buiten beschouwing gelaten. Ouderdom van de woning en bij- zcnder slechte woonsituaties kunnen tot puntenaftrek leiden. Daar staat tegenover dat erg goede woonkwali teit tot puntenbij telling kan leiden. Tenslotte worden nog punten ge geven voor ligging en woonomge ving. Is voor nagenoeg alle factoren het puntenaantal in de rijksregeling reeds bepaald, t.a.v. de factor ligging en woonomgeving is dat nog niet het geval. Wel is daarvoor een maximum aantal punten aangegeven. Binnen dat maximum-aantal kan van geval tot geval bekeken worden hoeveel punten voor dit aspect aan een be paalde woning is toe te kennen. Het lijkt gewenst voor de beoor deling daarvan een aantal maatsta ven te geven. De staatssecretaris, die deze maat staven i.v.m. plaatselijke verschillen niet zelf kan geven, wijst daar ook op en duidt een aantal mogelijkhe den aan .waaruit afhankelijk van plaatselijke omstandigheden een keuze zou kunnen worden gemaakt. Zo noemt hij ondermeer de aan wezigheid van aankledingsgroen, openbaar gebruiksgroen, speelgéle- genheid, scholen, winkels voor da gelijkse levensbehoefte en parkeer gelegenheid. Voor zover duidelijk verschillende plaatselijke omstandigheden daartoe aanleiding geven, stelt hij voor een door burgemeester en wethouders in te stellen adviesgroep hierover de woningbouwvereniging te laten in formeren. Uiteraard zijn b. en w. van Ven ray mocht daarvoor interesse be staan tot instelling van een der gelijke adviesgroep bereid, al moet de belangrijkheid daarvan niet wor den overschat. Immers, er blijft spra ke van een advies aan de woning bouwvereniging en derhalve niet van een bindend voorschrijven. Boven dien vormen ligging en woonomge ving slechts één van de aspecten waarop een eventuele huurverhoging zal zijn gebaseerd. De omvang van de huurverhoging zal er dus slechts in beperkte mate door worden beïnvloed. Omdat het woningbezit van de woningbouwvereniging Noord-Lim burg deels in de gemeente Horst is gelegen, verdient het aanbeveling voor de gemeenten Horst en Venray één gezamenlijke adviesgroep in te stellen. Daarin zullen dan in ieder geval zitting hebben vertegenwoordi gers van de beide gemeenten en van de woningbouwvereniging Noord- Limburg, welke laatste i.vrn. de nog resterende erg korte termijn van uit werking reeds met een planopstel ling is begonnen. Geïnteresseerde belangengroepen zullen, zo zij daartoe de wens te kennen geven, in de adviesgroep worden opgenomen. Zij kunnen zich daarvoor liefst telefonisch tot 10 december a^. aanmelden bij de gemeente Venray (tel. 04780-3838- toestel 356). Voor deze korte ter mijn is gekozen moeten worden omdat de woningbouwvereniging vóór 1 januari a^. op rijksvoor schrift haar puntenuitwerking ge reed én verwerkt dient te hebben. Ter algemene informatie zij nog opgemerkt dat een huurprijswijzi ging op basis van het puntenstelsel door die woningbouwvereniging aan de huurder de gelegenheid geeft daartegen bezwaar aan te tekenen. Zoals reeds eerder is meegedeeld zijn op 1 december de nieuwe zwem- curusssen begonnen in het gemeen telijk overdekte zwembad. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. Gegadigden voor de zwem- cursus kunnen nadere inlichtingen hierover krijgen bij het zwembad aan de Parkweg, tel. 2069. Bij wij?» van proef zijn enkele af-, dëtinüfen 'van hët gemeentehuis op vrijdagen van 16 tot 18 uur voor het publiek geopend. Het zijn de afde lingen voorlichting en bevolkingsza ken. De proefperiode zal duren, tot en met vrijdag 28 januari a.s. Daar na zal worden beslist of de open stelling op vrijdagen definitief wordt. Met deze extra openstelling wil men tegemoetkomen aan inwoners van Venray, die moeilijk tijdens de normale openstellingsuren (dagelijks van 9 tot 12 uur) kunnen komen. De afdeling bevolkingszaken is alleen geopend voor het aanvragen, verlengen en afhalen van rijbewij zen en paspoorten, het afhalen van Pas '65 en diverse vergunningen en aangifte verhuizingen. Voor aangif ten van geboorte, overlijden en hu welijk, vreemdelingenzaken, militai re zaken etc. kan men alleen terecht tijdens de officiële openingstijden. 6-11 dec. Kerstaktie voor zieken en bejaarden (plaatselijke aktie door een interparochieel comité). 12 - 18 dec. Kerstkollekte voor de gezamenlijke sociaal-charitatieve in stellingen van het Nederlands Ka tholieke Vakverbond (provinciale aktie). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliekte ren buiten de aangegeven perioden is niet toegestaan. De rondweg Bruksek is door de ge meente voorzien van witte strepen met de bedoeling iets meer veilig heid te krijgen voor de wielrijders en de bromfietsers. De ruim een me ter van de wegberm op de rijbaan getrokken streep is niets meer of minder dan een aanduiding voor de weggebruiker, dat dit stukje weg door wielrijders en bromfietsers wordt gebruikt. Met nadruk zij gesteld, dat het „suggestiestrepen" zijn, waaraan geen enkele verkeersbepaling ten grondslag ligt. Een fiets mag derhal ve buiten de streep en een auto mag met hetzelfde recht binnen de streep rijden. Zo mag een auto ook binnen het gemarkeerde gedeelte parkeren. Maar terwille van de verkeersvei ligheid is het aan te bevelen, wan neer beide categorieën weggebrui kers op hun eigen gedeelte blijven. WATER VOOR „ST. SERVATÏUS" Burgemeester en wethouders der gemeente Venray maken bekend dat ter voldoening aan artikel 6, lid 3, van de Grondwaterverordening voor de provincie Limburg, ter secretarie van hun gemeente, vanaf 6 decem ber 1976, gedurende dertig dagen voor eenieder ter inzage wordt ge legd een aanvraag met de daarbij behorende bescheiden van Psychia trisch Centrum „St. Servatius" te Venray d.d. 30 maart 1976 om ver gunning, als bedoeld in artikel 4, lid 1 van aangehaalde verordening, voor het in werking hebben van een inrichting voor het onttrekken van water aan de bodem, op het perceel, kadastraal bekend gemeente Ven ray, sectie C no. 9383. Gedurende de termijn van ter- inzagelegging kunnen belanghebben den schriftelijk bezwaren indienen tegen het verlenen van de gevraag de vergunning bij burgemeester en wethouders der gemeente, binnen welke onroerend goed, waarop de bezwaren betrekking hebben, is ge legen. Venray, 26 november 1976. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris BAATBELASTING PATER TULPSTRAAT Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat bij Ko ninklijk Besluit van 23 november 1976, No. 2, is goedgekeurd het be sluit van de raad dezer gemeente van 26 november 1974, no. 1917, tot vast stelling van de „Verordening baat belasting Pater Tulpstraat", welk besluit in werking is getreden op 1 januari 1975. Voornoemd besluit ligt vanaf he den gedurende drie maanden voor eenieder ter inzage op de afdeling belastingen van de secretarie, Maas- heseweg 1 te Venray, kamer 023. Venray, 29 november 1976. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester JJvL Poels, secretaris Uitgegeven zullen worden coupons voor tien, dertig of vijftig baden. Waren de in het verleden uitgegeven abonnementen strikt persoonlijk, de coupons daarentegen zijn niet meer persoonlijk. De hele familie kan der halve van deze coupons gebruik ma ken. Alleen is een verschil in tarief stelling voor personen boven en on der zestien jaar. Kinderen beneden 16 jaar betalen voor 10 coupons 14,voor 30 cou pons f 39,en voor 50 coupons 60,—. Personen boven 16 jaar betalen Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: De directie van Autobusbedrijf G. van Ham b.v., Julianasingel 39, te Venray, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstel werkplaats voor motorvoertuigen der eigen onderneming, waar elec- tromotoren worden gebruikt met 'n gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk, op het adres Maasheseweg 73, kadastraal bekend gemeente Venray sectie C no. 9419; De Directie van het Waterschap Zuiveringsschap Limburg, Neerstr. 19 te Roermond, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een riool waterzuiveringsinstallatie waar elec. motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk., op het adres Heidsepeelweg te Ysselsteyn, kadastraal bekend gem. Venray sectie M no. 52; J.J. Mater, St. Antoniusstraat 4 te yenray, om v^gpruijipg tot het, oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor machinale houtbewerking (meu belmakerij), waar electro motoren gebruikt worden met een gezamen lijk vermogen van meer dan 2 pk., op genoemd adres kadastraal bekend' gemeente Venray, sectie L no. 503; Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 22 december 1976 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: h. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht Venray, 3 december 1976. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris voor 10 coupons 19,voor 30 cou pons 52,50 en voor 50 coupons 80,—. Voor een enkel bad betalen in het vervolg kinderen tot 16 jaar f 1.50 en personen boven 16 jaar 2, Het tarief voor schoolzwemmen voor lagere scholen, inclusief zwem les per persoon is met 7% verhoogd en van 1.55* op het afgerond be drag van 1.65 gebracht. Een be langrijk voordeel bij de uitgifte van de coupons is, dat men in de zomer maanden op deze coupons ook ge bruik kan maken van het binnen bad, wanneer het weer niet aantrek kelijk is voor het nemen van een buitenbad. Hiérbij moet men echter wel bedenken, dat tijdens de zomer vakantie van de scholen het binnen bad gesloten is. I HOOFDVELD „DE WIEËN" Voor het gebruik van het hoofd- veld op het sportpark „De Wieën" geldt, dat 1.820,moet worden be taald voor kontraktueel jaarlijks ge bruik inhoudende de door de Bond c.q. organisatie of zijn afdelingen vastgestelde competitie- en beker ontmoetingen én voor maximaal drie vriendschappelijke wedstrijden per team per seizoen, indien het terrein dit toelaat (mits goedkeuring b. en w.); 180,per dag voor toer nooien etc.; 90,per wedstrijd c.q. uur en lichtwedstrijd sportvereni ging Venray en f 135,per licht wedstrijd c.q. uur. Het terrein wordt in gébruik ge geven inclusief gebruik van kleed gelegenheid, wasgelegenheid, dou ches, speelklaar maken van het ter rein en het water- en gasverbruik, doch exclusief stroomkosten veldver- lichting. Dinsdagavond omstreeks zes uur vond op de Provinciale weg Venray- Venlo bij de afslag naar Tienray 'n frontale botsing plaats tussen twee personenauto's. Na de botsing vloog de auto bestuurd door de 32 jarige A. J. H. Rovers uit Elsendorp in brand en voordat hulp kon worden geboden aan de bekneld zittende be stuurder was deze mogelijk levend verbrand. De bestutu-der van de an dere auto de 62 jarige Sjang Potten uit Oostrum liep dusdanige verwon dingen op dat hij op weg naar het Horster ziekenhuis aan de verwon dingen overleed. Omtrent de juiste toedracht en de oorzaak van het on geval tast de politie in het duister en de Horster politie verzoekt even tuele getuigen van dit verkeerson geval zich met haar dan wel met de politie in zijn of haar woonplaats in verbinding te stellen. Op deze afslag zijn in het verleden reeds meerdere ongelukken gebeurd, en waar even eens een inwoner van Venray het leven liet. Mogelijk is dit tragisch ongeval aanleiding dat de Provinci ale Waterstaat welke het beheer en onderhoud van de weg heeft een onderzoek gaat instellen. Bij de afdeling civieltechnische wer ken en onderhoud van de hoofdafde ling gemeentewerken ontstaat door interne overplaatsing de vakature van: De nieuwe kracht zal zich in hoofdzaak bezighouden met: het verstrekken van informatie aan publiek via telefoon en loket; het verwerken van technisch-administratieve gegevens: het bijwonen en verslagleggen van diverse besprekingen; het bijhouden van enkele technische archieven het fungeren als centraal punt In de postcirculatie binnen de afdeling. Kandidaten dienen in het bezit te zijn van een opleiding op min stens MAVO-niveau, liefst aangevuld met een studie gericht op secretariaatswerkzaamheden. De gedachten gaan uit naar een medewerker(ster), die In staat is met een grote mate van zelfstandigheid gestalte te geven aan deze gevarieerde functie. Ervaring in administratieve werkzaamheden kan tot aanbeveling strekken. Het salaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en reikt tot 1809,bruto per maand. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie telefonisch kon- takt opnemen met het hoofd van de afdeling personeelszaken, de heer G. H. Remers (04780-3838-231). Sollicitaties kunnen binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad worden ingezonden aan het college van Burgemeester en Wethouders, Maasheseweg 1 te Venray, onder vermelding van het vakaturenummer PZ-94. VOLVO-DEALER GARAGE C.V. Wilhelminastraat 29-31 Venray telefoon 04780-1032 na 18.00 u. 04780-6481 biedt te kooD aan met Bovaggarantie: Volvo 142 1973 1970 1970 financiering mogelijk Daf 33 groen Daf 44 bruin Paf 33 bruin 1970 Daf 55 combi Daf 66 Daf 66 Alfa Romeo Berlina 1750 Alfa Sud groen Alfa Sud grijs 1972 1972 1974 1970 1973 1974 Extra aanbieding: Volvo 242 DL Bw). 1976 15.000 Km Kleur: groen Alfa Berlina 1974 Alfa Sud rood 1975 Alfetta GT 1975 Alfetta 1974 Fiat 128 1974 Fiat 850 1970 Morris Marina ...1973 Opel Kadett sport Datsun 120 y Ford Consul grijs Ford 1600 L 4-drs. bruin-met Ford Taunus Simca 1100 H Renault 12TL Renault 16TL Renault5TL Ford Granada Audi 100 GL ,met trekhaak 1973 1974 1973 1973 1973 1973 1976 1972 INSTELT .TNG VAN EEN ADVIESGROEP Evenals in 1976 zal ook in 1977 voor de woningen van de woning bouwvereniging met ingang van 1 april een algemene huurronde gaan gelden. Géén huurverhoging zal nog plaatsvinden voor de complexen woningen, waarvan de gemiddelde bewoningsdatum ligt op of na 1 april 1976, alsmede voor de woningen met een bij zonder in de rijksregeling vermeld gebrek (zg. nulpunt). Voor de complexen woningen, waarvan de gemiddelde bewoningsdatum ligt op of na 1 april 1971 of die na die datum met rjjkssteun ingrijpend zijn verbeterd, zal een huurverhoging plaatsvinden met een vast percentage, waarover op regeringsniveau nog nader beraad plaats vindt (7 of 8%).

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3