VERGADERING VAN DE RAYONCOMMISSIE De Promenade voor 50 jaar VAKATURE- BANK fF¥ PUNTJES OP DE RAAD SPAARWEEK1976 feest voor het hele gezin Rabobank O De kerk is van ons allemaal Rijverbod tl Venrays 15 Mannenkoor De leden van de rayoncommissie van de Stichting Samenlevings Op bouw in de gemeente Venray waren in het Rode Kruislokaal in de Cloc- kert in vergadering bijeen. Waren alle dorpen vrijwel vertegenwoor digd, de wij ^vertegenwoordiging van Brukske en Noord-West ontbra ken. Ook was er geen afvaardiging van de gemeente aanwezig, evenmin dat gemeenteraadsleden de aktivitei- ten van de leden van de rayoncom missie volgden. Wij moeten echter de grootste bewondering hebben vcor de volharding waarmee de representanten van de dorpen en wijken trachten het welzijn en de leefbaarheid van ons Venray te be vorderen. Onze bewondering ook voor de taaie volharding waarmede de agen dapunten werden doorgeworsteld, en ook deze keer, zoals gewoonlijk, dcor voorzitter H. Philipsen aan de orde gesteld. WAT AAN DE ORDE KWAM Er zullen enikele leden van de dorpsraden en van de werkgroep kleine kernen, de uit vier cursus avonden bestaande „cursus kleine kernen" gaan volgen, welke in Ven- lo door de Volksuniversiteit zal worden gegeven. Jammer werd het gevonden dat de berichtgeving over die cursus zo laat ter kennis werd gebracht aan de dorps- pn wijkraden. Een der inleiders is de heer Koo ien van de gemeente Venray. Men zal onderzoeken of de mogelijkheid aanwezig is om in Venray een der gelijke cursus van de grond te krij gen. De aktie omtrent veiliger over steek ZuidsingelLeunseweg kan worden afgesloten omdat binnenkort begonnen wordt met de verbetering ter plaatse. Het rijwielpad Venray-Horst heeft nog steeds de aandacht en de rayon commissie zal de realisering op de voet volgen en anders, indien het te lang zal duren een hernieuwde aktie ondernemen. Gewestetijk Arbeidsbureau Venray Van 1 augustus tot en met 12 ok tober werden 808 vakatures opge nomen-in de vakaturebank; op 13 oktober was in 330 vakatures voor zien, zodat er thans nog 478 plaat sen vakant zijn, waarvan 222 buiten het rayon Venray. Een greep uit de vakatures van het rayon Venray: in de bouwsector: betonafwerkers. betontimmerlie- den, timmerlieden, steigerma kers,, metselaars. in de aanverwante sektor: c.v.monteur, servicemonteur, wo ninginrichter, meubelmaker, loodgieter, leerling dakdekker, produkti em ed e werkers steenfa briek, modelmaker betonfabriek, tekenaar - constructeur, machi naal houtbewerker. in de metaalsektor: werkvoorbereider plaatwerkin dustrie, meet- en regelmonteur, voorman steller, metaalbewer kers, allround stempelmaker, voorman C02 - lassers, profiel walser, tekenaar, persers, draai ers, boorders, slijpers, frezers, lakspuiter, autoplaatspuiter, con structie bankwerkers, elektrohy- drcmonteurs, allround machine bankwerkers. in de dienstensektor: telefoniste-receptioniste, telefo- niste-telexiste, typiste, ponsty piste, brood- en banketbakker, produktieleider bartketfabriek, chef slager, le restaurant kok, winkelbedienden, serveerster res taurant, logopedist(e), arts, or thopedagoog, onderwijskracht, muziekleerkracht, chauffeurs na tionaal en internationaal, chauf feur besteller, autobus chauffeur, sekretaresse, unitleiders sters, verpleegkundigen B, verpleeg kundigen Z, bejaardenverzorg sters, leerling verkoper interieur verzorging, leerling verkoper in modezaak, administratief mede- werkers/sters. overigen: huishoudster, huishoudelijke hul pen, magazijnbediende pomp bediende, kantafwerker, schoon maakpersoneel, medewerksters wasserij, hovenier. Vakatures worden snel bezet. Kom u zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand! De vakaturebank is open van maan dag tot en met vrijdag, 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. De toekomstvisie dorps- en wijk raden zal in een later stadium met de leden van de gemeenteraad wor den doorgesproken. Vaste vertegenwoordiging van de schclenkontaktraad wordt nog niet wenselijk geacht, wel, indien onder werpen daartoe aanleiding geven, advies vragen middels een commis sie ad hoe, mede omdat het konse- kwenties kan hebben voor andere instellingen. Inspraak bestemmingsplan Land- weert was geen taak van de rayon- commissie, wel zal worden nage gaan of en in hoeverre toch de wijk raden in het overleg betrokken kun nen werden, om de tekorten in an dere wijken daar te voorkomen. P.E.C. informatie zal, indien mo gelijk, worden gegeven op de ver gaderingen. De bereikbaarheid van de maat schappelijke instellingen in de Cloc- kert kwam weer aan de orde. Er komt een onderzoek naar de moge lijkheden en middels de Stichting Samenleving zal het weer worden aangekaart. Het werd als een goed pluspunt ervaren dat de algemene Hulpdienst nu beter bereikbaar is alleen zal er omtrent de subsidiëring een oplossing moeten komen. Het funktioneren van de Rayon commissie kwam ook aan de orde. Als men het resultaat van het afge lopen jaar bekijkt dan zijn er 50 punten aan de orde geweest waar van de helft dcor de vertegenwoor diging van de dorps- en wijkraden zelf zijn aangebracht In de afvaardiging namens de jeugd in de ra yencommissie zal wor den voorzien, nu de heer Chr. Ter beek onder bepaalde voorwaarden namens die jeugd zitting wil nemen in de rayonccmmissie. De afwezigheid van een vertegen woordiger namens de gemeente werd betreurd #naar er was een belofte gedaan dat bij de volgende bijeen komst een vaste vertegenwoordiger aanwezig zal zijn, en daar werd nu weer de hoop op gevestigd. Er zal cok een vertegenwoordiger van de witte vlekken (uit Venray- centrum) zitting gaan nemen in de raycnccmmissie. Getracht zal wor den om hiervoor een dame bereid te vinden. Het fietspadenplan kwam even aan de orde. Veulen en Merselo von den het een goed plan, Ysselsteyn had graag dat het rijwielpad zou werden doorgetrokken over de ge hele Timmermannsweg naar Griendtsveen, terwijl Leunen mordi cus tegen het plan was en ook hun bezwaren bij de ontwerpers ter ken nis hadden gebracht. Met neg enkele losse opmerkingen en vragen o.a. het nagaan van de toestand en prioriteiten van dorps-, wijk- en gemeenschapshuizen; de bereikbaarheid van artsen in 't zie kenhuis; pastorale kontakten; aan dacht vcor minderheidsgroepen e.d., werd de vergadering besloten. De volgende vergadering van de raycnccmmissie zal worden gehou den op maandag 1 november in de Clodkert, aanvang 8 uur. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zaterdag 16 oktober 18.30 uur zing en wij de h. mis te Zeilberg, daarna koffie drinken in het gemeenschaps huis den Draai. 20.00 Uur concert met Gemengd Koor Meriko uit Me- terik. Het Astens Mannenkoor en 't Gemengd Koor Animato uit Zeil berg. Na afloop van dit concert zul len wij met de leden van genoemde koren en hun introducé's de avond feestelijk voortzetten. Het vervoer wordt door ons per bus geregeld. Vertrek om 17.30 uur van Grote Markt en Mozartstraat, 17.40 u. hoek Langstraat en Blauwververstraat. De repetitie van zondag 17 okto ber gaat niet door. Maandag 18 oktober 20.00 uur mu- ziekcursus vóór de leden die zich hiervoor opgegeven hebben. Schrijf materiaal enz. meebrengen. Afmel dingen voor deze cursus uitsluitend bij mevr. A. Luij pers-Rutten, de Houten Hoek 6, tel. 3554. Dinsdag 19 oktober repetitie voor de alten, om 20.00 uur voor het hele koor. Joma Hollaardt zal ons dan begeleiden op de piano. Deze repe titie kunt en mag U niet missen. Zondag 24 oktober 11.30 uur con cert in de Schouwburg in samen werking met harmonie Herleving uit Vienlingsbeek. Bent u toch verhinderd de repeti tie en uitvoeringen te bezoeken, dan gelieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221; of mevr. W. Manders-Weijers, Wilhel- minastraat 4, tel. 4001. Peet en Maas voor advertenties Het is interessant, hoe 55 jaar ge leden door de gemeente aandacht werd besteed aan deze straat. Uit het archief van „PEEL EN MAAS" vonden wij enkele uit de jaren 1920- 1921 de navolgende gegevens. Uit: Peel en [Maas van 24 dec. 1920 Tijdens de gehouden raadsverga dering van maandag 20 december, deelde de voorzitter mede, dat in 1921 de bestrating van de Grote straat vernieuwd zal worden, als mede de Hofstraat en Patersstraat. Hij had gehoopt de planen en begro ting ter tafel te kunnen brengen, maar de Provincie is nog niet ge reed. (In 1921: Patersstraat - Grote straat en Hofstraat „Provincie wegen") (Red.). De gemeente zal drie vijfden, de Provincie twee vijfden in de kosten bijdragen, blijft er van de 40.000, dan neg wat over dan zullen de aangrenzende straten enderhanden werden genomen. Hij heeft vooral oog cp: Hensenius-, Leeuw- en Schoolstraat. Hij denkt de keien die uit de Grctestraat komen wel gra tis van de Provincie te krijgen, maar wij leven thans in moeilijke tijden en moeten cp de eerste plaats zorg dragen gelden beschikbaar te heb ben cm de leveranciers te betalen. Be heer W. Winters vroeg, welke bestrating de Grotestraat krijgt. De voorzitter kon hier geen antwoord op geven en verwacht eiken dag het rapport van de Provincie Ingenieur. Uit: Peel en Maas van 26 maart 1921 Uit: Openbare vergadering van dinsdag 29 maart v.m. 11 uur. Voor stel van Burgemeester en Wethou ders tot het verlenen van medewer king tot het vernieuwen der bestra ting in de kem van Venray. De voor zitter haalde aan dat deze kwestie reeds een paar jaar aan de orde is. Zoals de heren weten betaalt de ge meente drie vijfden; de Provincie twee vijfden. De heer Odenhoven in formeert naar de kosten, waarop de voorzitter mededeelde dat deze cir ca 45.000,zullen belopen voor den gehelen afstand vanaf de Pa terskerk tot bij M. Goumans. Dat is zowat 600 meter. Het'voorstel werd aangenomen met 12-1 stemmen. Tegen stemde de heer Winters. Uit: Peel en Maas van 16 april 1921 Op vrijdag 6 mei a.s. zal te Maas tricht plaats hebben de aanbesteding van het aanbrengen eener nieuwe keibestrating en het plaatsen van trottoirbanden in de Hofstraat - Grctestraat en Patersstraat. Einde lijk zullen we dan toch eens uit den onhoudbaren toestand, waarin die straten sinds jaren verkeren, verlost worden. Als nu ook tegelijk de trot toirs kunnen worden aangelegd dan is de zaak ineens in orde. Wanneer volgt nu de Schoolstraat? I Uit: Peel en Maas van ,21 mei 1921 1 Wij vernemen, dat' het leveren en plaatsen van trottoirbanden in de Hofstraat, Grotestraat en Paters straat is gegund aan: Th. Struy te Nijmegen voor 5300,en de be- stratingswerken aan H. Boesenwin kel te Zulphen voor de som van 29.960,Op 6 juni a.s. wordt met de werkzaamheden een aanvang ge maakt; er wordt begonnen bij Gou mans. Na de bevrijding werden de stra ten van de kom geheel vernieuwd en thans kan het winkelend publiek rustig (geen last van verkeer) profi teren van Venrays Promenade. De huidige kosten ervan zullen ze ker hoger liggen als 35.260,waar- voor Struy en Boesenwinkel in 1921 de straten een ander aanzien gaven. Vorig jaar is onder deze titel een kursus opgezet voor mensen, die zich bezinnen op hun mogelijkheden om dat samen-kerk-zijn aan de basis ge stalte te geven. Het sukses van ver leden jaar heeft tot herhaling aan leiding gegeven. Twee deskundigen leiden deze serie avonden, waarin vrij veel informatie gegeven wordt rond de nieuwe ontwikkeling in de Kerk, maar waar ook ruimte gege ven wordt tot een ruime gedachten- wisseling. De kursus wordt zeven achtereen volgende dinsdagavonden gegeven, te beginnen op dinsdag 2 november tot dinsdag 14 december, telkens van 20 tot 22 uur. De plaats van samen komst: de parochiezaal, onder de sakristie van de Grote kerk te Ven ray. De kursus staat onder leiding van aalm. M. Claessens en dr. J. Mick- linghoff o.p. Opgave voor de kursus dient schrif telijk te gebeuren bij kap. H. Latten, Dr. Poelsstraat 2, Venray. INHOUD VAN DE KURSUS 2 November: Vroeger en nu is er werkelijk zoveel veranderd? Laten we het samen eens bij elkaar zettenMisschien ontdekken we er een lijn in. 9 November: De kerkeen moe der met grote kinderen! De eigen verantwoordelijkheid moet je niet afschuiven. 16 November: Vaticanum II een nieuw stuk geschiedenis. Het ge sprek van de wereldkerk heeft velen de ogen geopend voor de eigentijdse problematiek. 23 November: De bijbelhet boek van Gods volk onderweg. De bijbel leren verstaan als zingeving van ons bestaan. 30 November; We zijn verantwoor delijk voor eikaars levensgeluk. Sa men kerk-zijn is iets anders dan passief keiken. 7 December: Wat kan ik er nou aan deen? Je eigen mógelijkheden gaan zien. 14 December: Wat heb ik aan zo'n kursus gehad? Terugblik op de kur sus, maar tegelijk samen plannen maken. Voor zijn en andermans veiligheid werd aan de 29 jarige autobestuur der R. B. uit Venray een rijverbod opgelegd. vis Donderdag 14 oktober om 19.30 u. extra repetitie voor le en 2e teno ren en om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 21 oktober om 19.30 u. extra repetitie voor bassen en bari tons en om 20.00 uur voor het hele koor. Ondanks de ledenstop kan Ven rays Mannenkoor neg enkele le te noren gebruiken. Deze zijn welkom cp de wekelijkse repetitie-avond in Hotel Almonda. Een telefoontje naar secretaris W. Smits is ook voldoen de. Afmelding uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda, tel. 5777. JONGERENKOOR CAPRICCIO Zondagmorgen 17 oktober 11.15 gezamelijke koorrepetitie. Wcensdagmidag 20 oktober 4.30 gezamelijke koorrepetitie. Vrijdagavond 22 oktober 19.30 re petitie in de Grote Kerk. Zondagmorgen 24 dktober 10.30 repetitie in de Grote Kerk, waarna om 1130 uur eucharistieviering. Willen de bestursleden er aan denken dat zij in de herfstvakantie tijd vrij maken voor de reorganisa tie van koorzaken. JONGERENORKEST BO JEMA Vrijdagavond 15 oktober 18.45 klank expressie cp de eigen en andere in strumenten. Vrijdagavond 22 oktober GEEN ORKESTREPETITIE. SALTARELLO Zondagavond 17 oktober 19.00 ge zamenlijke repetitie. Vrijdagavond 22 oktober 19.30 re petitie in de Grote Kerk. Zondagmorgen 24 oktober 10.30 re petitie in de Grote Kerk; 11.00 eu charistieviering. Zondagavond 24 oktober GEEN REPETITIE. Gemeentelijke voorlichting schijnt een bijzonder moeilijk vak te zijn. Zó moeilijk dat er een tiental Nij meegse studenten onder aanvoering van een echte doctorandus in de pe dagogiek, andragogiek of alleen maar voorlichtingskunde er aan te pas moesten komen om in opdracht van de gemeente te onderzoeken of die voorlichting wel terecht komt waar ze terecht meet komen. Het resultaat: een dik, geleerd boek werk met een groot aantal konklu- sies om aan te tonen, dat voorlich ting inderdaad een moeilijk vak is. Nu is de gemeentelijke voorlich ting er in de eerste plaats op ge richt cm de burger inzicht te geven in het bestuur van de gemeente, on geacht cf die burger al dan niet be langstelling heeft voor de gemeente lijke zaak. Daarbij mag er dan wel van wor den uitgegaan, dachten we zo, dat de gemeenteraad zelf over zoveel in formatie beschikt, dat degene, die met voorlichting is belast de leden van de gemeenteraad niet behoeft vcor te lichten. Maar hoe anders ligt de praktijk. Bij het behandelen van het voor lichtingsrapport van de universiteit in de gemeenteraad - dinsdag j.l. - gaf de heer v. d. Sterren, fraktie- vcorzitter van de kerkdorpenfraktie, zijn zienswijze op de voorlichting ten beste. Als voorbeeld haalde hij de avond te voren gehouden voor lichtingsavond aan over de aanleg van een nieuwe Zuid- en Oostsingel. Tijdens die avond was drie uur lang voorgelicht over de voorgenomen aanleg van volkomen nieuwe rij banen ter breedte van zes meter met daarnaast als leuke bijkom stigheid een fietspad van 2Vz me ter. De voorlichting bleek de heer van der Sterren volkomen voorbij ge gaan te zijn want hij betitelde deze avond als „een voorlichtingsavond over het fietspadenplan" en snapte maar niet waarom de raad zat te gniffelen Ook de heer Reintjes bleek be hoefte te heben aan goede voorlich ting bij het lezen van het rapport over voorlichting. Hierin was spra ke van 5 Havo-leerlingen, waarmee duidelijk bedoeld werd de leerling van de vijfde klas Havo. 62%> van de 5-Havo-leerlingen die van de voorlichtingsambtenaar een les over Vénray hadden gekregen, wisten van het bestaan van een voorlich tingsambtenaar niets af. En de heer Reintjes bleef zich maar afvragen waarom die vijf Havo-leerlingen nu zo dom waren En tenslotte om te bewijzen, dat voorlichting o zo moeilijk is, de stel ling uit het rapport: „Bij de groe pen, die de mee9te informatie van de gemeente krijgen is het wan trouw ten opzichte van de gemeen te het grootst". Onze deernis gaat uit naar hem, die voorlichting moet geven Tijdens de Spaarweek van 18 t/m 22 oktober wordt sparen bij de Rabobank extra beloond! Pa en Ma openen een spaar rekening en laten elke maand een vast bedragje overboe ken van de privé-rekening. Dat spaart makkelijk. Dochterlief van elf begint te sparen met het unieke Grijp-5 spaarplan van de Rabobank voor de jeugd van 11 t/m14 jaar. Dat geeft 5% extra premie over het gespaarde bedrag en over de hoge rente! Prachtige gezinskalender "Natuurlijk Nederland" Een kalender kado met magni fieke kleurenfoto's van Kees Scheerer, van Nederlandse landschappen. Bij elke foto is een fiets- en/of een autoroute kaartje opgenomen waarop ook staat aangegeven waar de opname werd gemaakt. Kinderen bouwen hun eigen dorp! Voorde kinderen ligt een leuke set bouwplaatjes klaar, waarmee 'n kompleet dorp kan worden gebouwd. geld en goede raad Jongste zoon van zestien monstert aan op de Zilver vloot het 'Ideaal Spaarplan' voor jonge mensen van 15 t/m 20 jaar. Dat geeft maar liefst 10% extra premie, zowel over het gespaarde bedrag als over de hoge rente! Oudste zoon en verloofde sparen op een spaarrekening met opzegtermijn. Dat bete kent een extra hoge rente. Die hoge rente blijft van kracht als ze het geld eerder opnemen om te gaan trouwen of voor het kopen van een huis. Goed afspraakje met de Rabobank, nietwaar?

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3