DAT KAN VAN DEN MUNCKHOF JUM Merselo Rectoraat Yredepeel Rikken in Leunen Inbraken Mishandeling Beeldje vernield Verkeersongeval Auto beschadigd Diefstal Vernieling Bedrijfsongeval Nogmaals ernstige waarschuwing K Openbare Leeszaal en Bibliotheek Bij de geboorte van uw baby een doos vol handige en leuke kado's I Wie had een jaar geleden durven denken dat op 1 oktober 1976 twee monster-bulldozers zouden opruk ken naar het Brukske om een heuse berg zandgrond weg te brullen en daarmee het terrein vrij te maken voor de bouw van onze eigen ker kelijke akkommodatie. Wat zullefi de jochies in de buurt dat erg gevonden hebben. Ga jezelf maar na! En wat zullen de huismoe ders zich geërgerd hebben aan de dagen-lange troep op straat! Maar het meest gebeuren. En het is ge beurd. Op de foto ziet u het zwaar geschut. Laten we voor het gemak die kolos maar de schuld geven! ject techniek en uitvoering verdeeld. Zij leiden praktisch elk projekt zelf. Noem ze maar op: naast 't metsel en houtwerk, het loodgieten. het glas- en tegelzetten en het schilder- j werk. Ze staan bekend om hun keu- rige afwerking. Laten we het hopen en verder nauwkeurig toezien. Vóór het einde van deze week is, naar belofte, het bouwterrein inge- richt en eventueel afgerasterd. Ze spraken ever een bouwraam aan- brengen met piketten en planken, J waardoor alle maten „verklikt" wor- den. We knikten begrijpend, maar teen zê het even later over een bouw- en direktiekeet hadden, wis- v Het bouwterrein ligt er momenteel vredig bij. Maar dat zal niet lang duren. Vóór het einde van deze week komt Bouwbedrijf Raymakers uit Uden de vrede weer verstoren en dan niet een paar dagen, maar maanden! Nieuwsgierigheid en zo, dwong ons om in Uden eens een kijkje te gaan nemen. Het bedrijf blijkt bijna j vijftig jaar oud te zijn Het volgend jaar gaan ze dat vieren. Vooral de laatste jaren schijnt het pas flink uit de kuiten te zijn gewassen. Wat klui- ten zijn weet ik eigenlijk niet, maar i als dat ménsen zijn, dan werken er j zo'n honderd kluiten. Daar horen dan ook de directeuren bij. De vier, vrij jonge broers Raymakers: An- j toon, Piet, Theo en André. Zij heb- 'ben onder elkaar de commercie, pro.- S :ïV nótto-jJ'ïp.ffftG Jfrjubflrfo*» ten we weer waarover het ging. Aktiviteit dus! En niet alleen op het bouwterrein,'maar ook elders. Wij hadden nog een foto beloofd van de eerste vergadering van de Aktie^ groep. U ziet vl.n.r. Zr. Laetitiae, Mevr. Meyer, Dhr. Schouren, Dhr. Beukers en Dhr.. Breukel. Op de foto ziet u ook nog net de maquette. En hier móét eenvoudig de maker bij vermeld worden. Het is de heer B. van Berlo, Mambostr. 110. Een amateur op dit gebied, maar naar zijn werk te oordelen, niet van een professioneel te onderscheiden. Onze hartelijke dank voor dit uitste kend stuk vakwerk. En, mensen vakwerkgratis voor'niets! -r Hallo jongelui. Vrijdag 8 oktober a.s. gaan we met z'n allen swingen en dansen op de muziek die jullie zelf meege bracht hebben. Dus als je thuis een leuk plaatje hebt liggen, neem het 1 dan mee naar JUM, het wordt dan tussen 7 en 10 uur gedraaid. Hopen- lijk wordt het 'n leuke avond, zoals we nog nooit hebben gehad. Tot vrij dag. Zaterdag 9 oktober is JUM zoals j elke weeik, geopend van 8-12 uur. Loop eens 'n keer binnen en praat i met de bezoekers. Je bent welkom, vanaf 15 jaar. i Zaterdag 9 oktober: 19.30 avond- j mis voor de zielerust van Gertruda v. d. Sterren. Zondag: 10 uur hoogmis voor priesterroepingen. Maandag: 's morgens geen H. Mis. 19.30 avondmis tot int. van de plaat- i selijke L.V.B. t.b.v. Moederdag. Door de week H. Mis om 9 uur. Dinsdag: tot int. van fam. v. d. I Heuvel-Peters. Woensdag: tot int. van fam. Bots. Donderdag: v. d. zielerust van Ant. Weerts. f Vrijdag: voor de zielerust van Thea van Bakel-Peters. Zaterdag: 19.30 avondmis tot int. van fam. Huijs-van Enckevoit. Maandag 11 okt. verzorgt het Lourdescomité afd. Venray een dia avond in het gemeenschapshuis. Vrijdag 8 okt.: 19.00 repetitie voor het hele koor in de Galmhut. Zondag .10 jokt.: 10.00 Hoogmis in Oostrum, in uni form, voor het hele koor. Iedereen gaat daar met eigen vervoer naar toe. Maandag 11 okt.: 19.00 repetitie voor de sopranen en alten in de Galmhut. Dinsdag 12 okt.: 16.00 repetitie voor de alten uit Blitterswijck; 19.00 repetitie voor de alten uit Venray. Woensdag 13 okt.: 18.30 Sport en spelavond in de 1 Galmhut. Donderdag 14 okt.: 16.00 repetitie voor de sopranen in Bliterswijck; 19.00 repetitie voor de sopranen in Venray. Vrijdag .15 okt.: -i 19.00 repetitie voor het hele koor in de Galmhut. x- Zondag 17 okt.: i 10.15 Hoogmis in de Paterskerk 1 voor het hele koor. j Afmeldingen bij Michel Claessens, tel. 5155 na 17.30 uur. Jachthoorn-, Trom petten- en Majoret- tenkorps St. Petrus Banden Zaterdag 9 oktober a.s. zal door het Jachthoorn- en Trompetten- korps St. Petrus Banden de jaarlijk se kollekte worden gehouden, e.e.a. binnen het raam van de gemeente- lijke jeugdkollektekalender. Het korps dat eind augustus een zeer geslaagde taptoe op de Markt heeft georganiseerd kan het geld bijzonder gced gebruiken. Het weet dat het de sympathie heeft van de Venrayse bevolking. Mocht één van de majorettes niet aan uw deur ko men (Venray is tenslotte zo uitge breid!) dan is uw gift op de bank rekening van het korps bij de Neder landse Credietbank (giro 1032741) bijzonder welkom. Het korps dankt u bij voorbaat vcor uw milde gaven! VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING 5 Zondag 10 oktober, 11.00 tot 12.00 uur een extra repetitie. Maandag 11 oktober, 20.00 uur Muziekcursus voor de leden die zich hiervoor opgegeven hebben. Schrijf materiaal enz. meenenmen. Afmel dingen voor deze cursus uitsluitend bij: Mw. A. Luijpers-Rutten, de Hcuten Hoek 6, tel. 3554. Dinsdag 12 oktober: 19.30 uur re petitie vcor de sopranen, om 20.00 u. vcor het gehele koor. De repetities worden gehouden in de Essel, Ursulastraat Zaterdag 16 oktober, 18.30 uur zin gen we de mis te Zeilberg, om 20.00 uur concert met enkele andere ko ren. Deze maand zullen door ons koor ingestudeerd worden: God rest you van Willcccks, Maria die scude van Tcebccch, Sancta Maria van Mozart en het programma vcor het zondag ochtendconcert cp 24 oktober 1976. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kclkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilbel- minastraat 4, tel. 4001. A s maandag 11 okt: start S.V. Leunen weer met de jaarlijkse serie rikwedstrijden en wel om 8.00 uur in café Martens. Wij hopen uiteraard al onze trouwe rikkers en riksters weer te kunnen begroeten. Voor diegenen die wel kunnen rik ken, maar nooit aan wedstrijden hebben meegedaan, willen we hier een korte uiteenzeting geven hoe het op zo'n rikwedstrijd toegaat Om te beginnen betaalt ieder ƒ1,- inleggeld en trekt een nummer, dat bepaalt aan welke tafel men speelt veer de le en 2e ronde. Er is een reglement en een puntentelling. De winnaar van een spel krijgt punten, de verliezer betaalt in de pet een gelijk aantal centen. Bijv A en B. spelen samen rik en behalen net voldoende slagen. A en B krijgen dan ieder 20 punten ter wijl C en D ieder 20 centen betalen. Of: A speelt piek en gehaald. A krijgt 21 punten, B, C en D betalen ieder 7 centen. Verliest A zonder sla gen tekort dan betaalt hij 21 centen en krijgen B. C en D ieder 7 pun ten. Na 20 spelen (le rende) is het wis selen van tafel, zodat ieder bij an dere spelers komt. Na de 2e ronde bepaalt het totaal aantal behaalde punten wie in de prijzen valt. (Af hankelijk van het aantal tafels 3 tot 5 prijzen ter waarde van 15,of minder). Bovendien is er een zgn. middelprijs voor wie het dichtst bij het gemiddelde aantal punten is ge ëindigd. We hepen met deze uitleg dames en heren die graag rikken duidelijk te hebben gemaakt dat er gewoon gerikt wordt zoals bij u thuis en dat u echt niet moet denken dat alleen „profs" kunnen winnen! Het zijn gezellige avonden en u steunt de vcetbalclub door deel te nemen. De 24 avonden zijn mees tal iedere 2 weken cp maandag en worden bekend gemaakt in Peel en Maas, de Ruuper en Heide nieuws. Tot ziens op een onzer rikavonden. Bestuur S.V. Leunen Tapijt voor 't hele huis. Van woonkamer tot slaapkamer keuken tot teenerkamer, badkamer tot logeervertrek. Wij hebben een zeer komplete kollektie! INTERIEURVERZORGING In Heerlen werden aangehouden J de 20-jarige J.B. en dé 17 jarige R. D., beiden afkomstig uit Kerkrade. I Zij werden er van verdacht inbra ken te hebben gepleegd aan 't Nas- sauplein én de Stationsweg alhier Een boven de kleine ingang van 't voormalige klooster Jerusalem, aan het Kerkpad, geplaatst beeldje van St. Antonius, werd een dezer dagen vermist. Bij een ingesteld onderzoek werd het beeldje vernield terugge vonden. Deze Antoniusafbeelding is destijds gekopieerd door de Venray se kunstenaar van Dongen. Mocht iemand getuige geweest zijn van deze vernieling dan wordt hij verzocht zich met de politie in ver binding te stellen. De 20 jarige autobestuurder J. E. uit Blitterswijck, komende uit de richting Leunen, wilde rechtsaf de Accaciastraat inslaan. Hij bemerkte daarbij niet de 16 jarige bromfietser J.W. uit Leunen die óp het fietspad reed. Een botsing was het gevolg. De bromfietser werd gewond en is in het ziekenhuis opgenomen. De 37-jarige Venray er A. de J. be merkte dat zijn personenauto tij dens het parkeren op 't Hensenius- plein beschadigd was geworden dcor een ander voertuig. De veroor zaker is zonder daarvan kennis te geven er vandoor gegaan. J.S. uit Venray deed aangifte van diefstal van buizen, katrollen, bok, handboor, schutklem en leren hand schoenen. Deze gereedschappen had^ hij laatstelijk gebruikt bij werk zaamheden aan de Bakelsedijk. Op de Paterslaan werden uit en kele daar geplaatste bloembakken de bloemen getrokken en op het trottoir gedeponeerd. De schade be draagt ongeveer f 170, De 23-jarige H. A. uit Venray deed aangifte dat hij zou zijn mishan- i deld door caféhouder B. De recher- che stelt een onderzoek in. 1 Dinsdagmiddag^., even na drie uur vond een bedrijfsongeval plaats op het betonfabriek Neduco aan de Sta tionsweg. De in Helden woonachtige Joegoslaaf D. C. 35 jaar oud, gleed bij werkzaamheden aan beton elementen uit waarbij een van zijn broekspijpen gegrepen werd door de roterende schijf van een electrische schuurmachine. Het rechteronder- been raakte klem tussen de stil staande bovenbouw van deze machi ne en de schijf. Gelukkig kon de ma chine direkt worden uitgeschakeld. Het slachtoffer werd naar het fcie- kenlhuis overgebracht en heeft waar schijnlijk een zware kneuzing aan zijn rechter onderbeen opgelopen. Reeds meerdere malen hebben wij enze lezers erop gewezen dat ook na 30 jaar oorlogstuig nog levensge vaarlijk kan zijn. Bij het vinden van welke soorten oorlogstuig wordt met klem afgeraden deze op te rapen. Maak er melding van bij de politie en deze zorgt dan wel voor deskun dige verwijdering. Weer werd ons op dat gevaar ge wezen nu een Venrayse knaap in de afgebrande bossen langs de Maas- heseweg een vijftal 2 cm granaat- kegels had gevonden en deze in zijn zak had gestoken en naar het poli tiebureau had gebracsht. Nu zijn de ze granaatkogels ook na 30 jaar, en danig aangevreten door roest, le vensgevaarlijk. Bij ontploffing heb ben ze nog een scherfwerking. Het is weer eens een keer goed gegaan, maar er hadden ernstige ongelukken kunnen gebeuren. Verder werd er neg een melding gedaan van het vinden van een bri- santgranaat van 35 cm lengte en een dcor snede van 11 cm door G. aan de Grceneweg. Leden van de Explosie ven Dienst uit Culemborg zijn vaste gasten in Venray cm zich over die soorten oorlogstuig te ontferpen. Schoolstraat 32 - Venray - TeL 1970 Aanwinsten jeugdafdeling: Burkunk, W. Meneer Boetskabol. Ferguson, R. Jill heeft twee pony's Disney, W. Mickey Mouse Kurben, L. Tien kleine indiaantjes Lührs, C. De verjaardag van Karin en Erik. Roos, L. Rim en Tim naar zee. Schell, S. Mijn Timmetje. Treadgold, M. Martij n en meneer Weers Bericht. v Ulrici, R. Sheriff Bill geeft het nooit op. Vos-Damen von Buchholtz, T. De nieuwe vrijheid. Bestel uw geboortekaartjes uit de ruime sortèring van: Grotestraat 28 Venray telefoon 04780-2727

Peel en Maas | 1976 | | pagina 13