Yenrayse bejaarden helpen bejaarden van Kediri Welke belangen streeft de Milieugroep Venray na ten aanzien van plan Westeinde aktie voor Kediri in het Schuttersveld Raadsvergaderng Gemeente Vierlingsbeek Rectoraat Yredepeel Vrijdag en zaterdag H.H. BIETENTELERS voor het rooien van bieten W. SMITS - CASTENRAY vrijdag 17 september van 19 tot 23 uur zaterdag 18 september van 15' tot 21 uur Indonesische sfeer en gezelligheid diverse spelen zaterdag 21 uur trekking loterij afhalen Indonesisch eten vrijdag vanaf 19 uur zaterdag vanaf 12 uur Ook bij het paalzitten werd de geluidinstallatie verzorgd door elektro martens,schoolstraat 30, tel. 5666 Vrijdag en zaterdag Nu men op het Henseniusplein niet langer „voor paal zit", kan men heden vrijdag en zaterdag a.s. voor schuttersveld) lopen. De Venrayse bejaarden houden in het Bejaarden centrum Het Schuttersveld nog 2 dagen een actie ten bate van de af bouw van het bejaardentehuis in Kediri op Java. Evenals het vorig weekend zal het er weer gezellig toegaan. Men kan deelnemen aan de diverse spelen, zoals schieten, grab belen, barakken of een gokje wa gen bij het rad van avontuur. Het geheel speelt zich af in een Indone sische sfeer, met o.a. Indonesisch eten om thuis of ter plaatse te ver oberen. Er komt Indonesische mu ziek, en de heer Thei Min vertoont dia's van zijn recente Indonesiëreis. De aktie van de bejaarden van Venray heeft iets weg van een Pa sar Malan. Vrijdag kan men vanaf 19 uur en zaterdag vanaf 12 uur In donesisch eten halen. Zaterdagavond om 21 uur vindt de trekking plaats van de grote loterij waarvan de hoofdprijs bestaat uit een weekend Parijs voor twee per sonen. Verder zijn o.m. een radio en een diner in de Schellaert te win- Omdat vorige week diverse akti- viteiten in het kader van de ope ning van de winkelpromenade wer den gehouden in het centrum, mag nu worden verwacht, dat zeer velen een bezoek zullen brengen aan het Schuttersveld. INGEZONDEN In de plaatselijke en regionale kranten is de Milieugroep Venray diverse malen aan het woord ge weest, zodat de Venrayse bevolking telkens werd gekonfronteerd met 'n eenzijdig standpunt. Doch belang hebbende is van mening dat nu ook eens de aspirant bouwer aan het woord mag komen, te meer omdat tijdens de hoorziting, welke op 13 september jl in Maastricht plaats heeft gevonden, de tendens duide lijk was waar te nemen dat de voor zitter van de Milieugroep Venray, de heer Hoedemakers, op.geen en kele wijze kans zag om een juist antwoord te geven aan de leden van Gedeputeerde Staten op enkele zeer vragen. Doch voordat de kem van de zaak aan de orde kwam, werd allereerst het woord gegeven aan de Milieu groep Venray, waarbij nogmaals de inmidels overbekende procedure van bezwaar-maken werd vastgesteld, waarna Burgemeester Mr. H. J. M. Defesche enkele steekhoudende ar gumenten ter sprake bracht. Voordat de Milieugroep Venray weer aan het woord werd gelaten, vroeg de voorzitterd, de heer J. v. d. Wouden van Gedeputeerde Staten aan de heer Hoedemakers een drie tal concrete vragen te beantwoor den, welke als volgt werden gesteld: Vraag 1: Wat bedoelt u exact met de stel ling: „Als Milieugroep Venray recht streeks te zijn getroffen in haar be langen? Vraag 2: Hebt u als Milieugroep statuten? Vraag 3: Wat bent u, wat doet u, wie bent u, etc. De heer Hoedemakers stelde voor om bij de derde vraag te beginnen. Hij deelde o.a. mede dat a. de groep uit een 20-tal leden be stond; b. de uitgangspunten op papier stonden c. een ledenadministratie werd bij gehouden d. Vergaderingen werden belegd e. beslissingen in gezamenlijk over leg binnen de groep werden ge nomen. Tot hier toe was er voor de Milieu groep geen vuiltje aan de lucht, doch bij de beantwoording van de tweede vraag kwam er aarzelend uit dat zij geen statuten hadden. Bij de eerste en voor G. S. belang rijkste vraag bleef de heer Hoede makers om de feiten heendraaien, ondanks het feit dat de heer van der Wouden de eerste vraagstelling nog een paar maal juist had geformu leerd. Ook op de anders geformuleerde vraag wat zij precies bedoelde „met haar belangen" werd nog kans ge zien om een nietszeggend ontwij kend antwoord te geven, zodat de hr van der Wouden de keuze van het antwoord óf een persoonlijk, óf een ideeel óf een algemeen belang aan de heer Hoedemakers overliet. De voorziter van de Milieugroep Ven ray was in eerste instantie niet in staat om een keus te doen uit deze drie alternatieve belangen; doch hij deelde mee, dat hier beslist geen persoonlijke belangen aan de orde waren. Dit probeerde de heer Hoe demakers te verduidelijken door uit te wijden over de wijze waarop bin nen de Milieugroep gestemd wordt. Het geheel kwam mij niet zo erg overtuigend over, temeer omdat ik toch zeker twee leden van de groep ken, die tegen het gebied Westeinde aan wonen. Zou de keuze van 't antwoord een ideeel belang zijn geweest, dan was het voor eenieder duidelijk dat de Milieugroep Venray alleen maar er op uit is om hun eigen zin ten kostte van alles door te drijven. En aarzelend kwam tenslote het hoge woord er uit dat de Milieugroep Venray 't algemeen belang nastreef de. Een andere mogelijkheid was er immers niet meer. Hieruit mag men toch wel kon- kluderen dat de Milieugroep Venray bij monde van hun voorzitter toch wel een ander algemeen belang na streeft als dat de Gemeente Venray heeft. Het zal wel in de bedoeling lig gen om hetzelfde algemeen belang na te streven, doch gezien de sa menstelling van de groep is 'n per soonlijk belang niet ondenkbaar en gezien de lange looptijd van deze procedure is men toch wel geneigd om aan te nemen dat prestige over wegingen de groep niet vreemd zijn. Wie bekommert zich nu eigenlijk om de belangen van 130 aspirant bouwers, als men zich realiseert dat zoveel aandacht wordt besteed aan een 20 leden van een Milieugroep Zcu het daarom geen goede zaak zijn dat de Milieugroep Venray zich van verder procederen onthoudt en ons eindelijk laat bouwen Een belanghebbende. (naam en adres reda'ktie bekend.) Zaterdag 18 sept: 19.30 avondmis voor de overledenen van fam. Bloe- men-Brienen. Zondag: 10 uur hoogmis tot int. van Z.H. de Paus. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: voor overleden ouders Arts-Kuij pers. Dinsdag: tot int. van fam. Len- kens-Ermens. Woensdag: t.i.v. fam. Coolen-van Lankveld. Donderdag: v. d. zielerust van Riek van Alphen-Nellissen Vrijdag: -tb.i. Zaterdag: 19.30 avondmis voor de zielerust van T. Botden. HOUDT ZICH AANBEVOLEN SPECIAAL INGERICHT VOOR DUNNE BIETEN Telefoon 04787 - 295 Voor onze cliënten vragen wij te koop: Middenstandswoningen, heren huizen, bungalow's, villa's, landhuizen, boerderijen, bouw terreinen en agrarische gron den in Noord Limburg en Oost Brabant STIENSTRA VENRAY B.V. Stationsweg 11, tel. 04780-4438 TE KOOP GEVRAAGD In Venray of naaste omgeving vrijstaande WONING met tuin Brieven met ligging en prijs gaarne onder no. 351 van dit blad betreft de sociale woningbouw. Het zou hoog tijd worden dat op die klei ne kernen een enquête zou worden gehouden omtrent de woningbehoef te. Met klem werd echter het college opgedragen voldoende bouwmoge lijkheden te hebben voor eigen in woners. In de toekomst zullen niet geboren en getogen inwoners van Vierlingsbeek geen kans meer krij gen op een bouwkavel, dat was de mening van de raadsleden. Of dit beleid zó zou zijn, dat straks alleen de inwoners van de kernen op hun eigen dorp kunnen bouwen dan wel in de gehele gemeente Vier- .lingsbeek zal x>a 1 september 1977 worden bekeken. De zuigkracht van Venray was mede van invloed geweest dat er zoveel bouwkavels verkocht waren aan personen welke een economische binding hebben met Venray. Maar uit de streeknota is te proeven dat Vierlingsbeek achtergebleven gebied is in het Land van Cuyk In de volgende raadsvergadering zal het voorstel aan de orde komen, om de termijn, waarin gelegenheid wordt gegeven aan huurders om hun bewoonde woning te kopen van de woningstichting, te vervroegen tot 1 april 1977. Daarna zullen de huur ders geen kans meer krijgen om tot aankoop van de door hun gehuurde woning over te gaan. Van de 412 woningen van de woningstichting zijn er reeds 119 aan de huurders verkocht, terwijl 40 een aanvrage tot koop hebben ingediend. De woningstichting heeft plannen op stapel staan om woningen te bouwen in de premiesector teneinde de doorstroming te kunnen bevorde ren. Van de rondvraag werd door en kele raadsleden gebruik gemaakt terwijl de volgende vergadering werd vastgesteld op 11 oktober a.s. De raad van de gemeente Vier lingsbeek kwam dinsdag in een ex tra vergadering bijeen. In de commissie ruimtelijke orde ning en milieuzaken werd benoemd de heer J. Ronnes, in de commissie jeugd- en sportzaken de heer L. Franssen en in de financiële com missie de heer P. Paridon. Vrijwel alle raadsleden deden hun woordje over de discussienota gronduitgiftebeleid, mede in ver band met de op 16 september a.s. te behandelen ruimtelijke hoofdstruk- tuumota voor het streekplan projekt midden en oost Brabant. In de nota van het college worden de mogelijkheden omtrent de bouw van woningen in de kernen als volgt voor de tijd van 6 jaar weergegeven: Vierlnigsbeek 40 woningen in de vrije sector en 75 sociale woning bouw hetgeen neerkomt op per jaar 23 woningen. Voor Overloon liggen die cijfers 40 en 26 hetgeen betekent 13 woningen per jaar. Maashees 12 resp. 10 en per jaar 7 woningen. Voor de kernen Vortum-Mullem, Groeningen ep Holthees zouden in totaal per jaar 12 woningen kun nen worden gebouwd. Verschillende raadsleden waren de mening toegedaan dat 't woning bouwbeleid in het verleden verkeerd was geweest, de aanwezige bouw gronden werden te kust en te keur aangeboden, mede omdat de bouw prijzen laag waren. Nu op verschillende dorpen een tekort dreigt te komen aan bouw kavels (Vierlingsbeek heeft geen kavel meer) moet de vinger aan de pols worden gehouden met het uit- giftebeleid. Overloon en Vierlings beek zijn misschien wel te hard ge groeid, de kleinere kernen werden in het verleden vergeten en is daar een achterstand ontstaan zeker wat Reeds vanaf het eerste uur, vorige week vrijdag was er op het Henseniusplein veel publieke belangstelling voor de paalziters, die toen nog dachten dat de zaak met 100 uren dik bekeken zou zijn. (foto G. Kruysen)' moet u thuis eens naar luisteren, of in onze zaak

Peel en Maas | 1976 | | pagina 11