Softbal DAMMEN eigen haard r V.C.ROOY HENGELSPORT HANDBOOG RUITERSPORT wol-merk-tapijt koopt U altijd voordeliger en beter bij 'eigen haard' 258.- «Teugdnatuurwach? 79.~ september cianbiedingen: 20&- INTERNATIONAAL INDOOR-VOLLEYBAL TOERNOOI Ock dit jaar is het de organisatie weer gelukt cm een sterk bezet in door toernooi te organiseren in de sporthal „De Wetteling". Dit toer nooi zal gehouden worden op zater dag 11 en zondag 12 september. Za terdags zullen we de dames aan het werk kunnen zien en zondags de he ren, beide malen met ons eigen eer ste team als toernooideelnemer. Zaterdag: Voor het damestoernooi hebben 12 verenigingen ingeschreven, waaron der de winnaar van het vorige jaar. WC Vught. Het krachtsverschil lijkt zo op het eerste ook te groot voor verschillen de teams, er zijn vertegenwoordi gers uit zcwel le, 2e als 3e divisie, de inzet en mentaliteit kunnen ech ter veel goed maken. Voor vele van deze verenigingen is dit cernooi een laatste voorberei ding op de kompetitie en mede hier door zal er dan cp vele fronten zon der meer veel strijd geleverd wor den. Misschien gelukt het onze dames cm de prestatie van het vorige jaar te evenaren, zij speelden teen in de finale tegen WC Vught, misschien zelfs meer! Als geduchte concurrent zal hier zonder meer rekening gehouden moeten worden met Sarto uit Til burg, eveneens een le divisie club. Er wordt gespeeld in 3 poules, be gonnen wordt cm 11 uur, de finales zullen tegen 17 uur beginnen. Zendag: Evenals voor het damestoernooi hebben bij de heren ook 12 teams ingeschreven, waaronder onze bui tenlandse deelnemer Alcazar uit Leuven. De winnaar van vorig jaar Were Di uit Gemert is ook aanwezig en is een ernstige kandidaat voor de fi nale. Ons herenteam zal „gehandicapt" aan dit toernooi deelnemen, er zijn nogal wat blessures, en in de voor bereiding is gebleken dat we er nog lang niet zijn als team. Een verheugend feit is wel dat on ze spelverdeler Bert Verbakei, on danks zijn afscheid vorig jaar, zijn rentree in de selectie zal gaan ma ken. Als we realistisch blijven moeten we blij zijn als ons team de eerste rende doorkomt. Gezien de concur rentie in de poule zullen we er ech ter wel hard voor moeten knokken maar dat doen we dan ook! Prognose voor de heren, die ook cm 11 uur beginnen is: Kandidaten finales: Were Di, Rrevok en van Houten met als outsiders Chicopee, SDO en misschien VC Rooy. De entreeprijs bedraagt 1,50 per dag en voor 2 dagen f 2,50. Wij verwachten u zaterdag en zon dag in grote getale om onze volley- ballers(sters) aan het werk te zien. Voor u is het een goede gelegenheid om kennis te maken met het volley bal, als topsport, en onze standaard teams voor de eerste maal, in dit nieuwe siezcen aan 't werk te zien. Belangrijk: Zondag 19 september a.s. algeme ne ledenvergadering in „De Wette ling". Aspiranten en junioren: 9.30 tot 10.30 uur. Senioren: 10.30' tot 11.30 uur. Uitslagen: M. asp. ManualMUN 75 D. sen. Blerick—Manual 61 D. jun. Breeton Sp.—Manual 46 H. jun. ManualHeidia 718 H. sen. ManualHeidia 1812 Vrijdagavaond speelden de Manual- heren een oefenwedstrijd tegen TV Breyel. Deze wedstrijd werd-in 3 periodes van 20 minuten gespeeld en leverde een 17-15 nederlaag cp. In de aanval werd soms aardig ge speeld, waarbij men echter vergat dat er cok een cirkelspeler bestond. In verdedigend opzicht legden de Duitsers de grote zwakte van Ma nual bloot n.l. het onvoldoende uit stappen op afstandschoten. Al met al een nuttige oefenpartij. Voor de competitie trad Manual aan tegen Heldia. In het begin ging de strijd gelijk op, vooral door goed werk van H. van Veghel in het doel en doordat het vizier van enkele schutters nog niet scherp stond. Maar na lange tijd op 3-3 gestaan te hebben, liep Manual langzaam uit naar 8-5 bij de pauze. Na de pauze werden erg goede momenten afgewisseld met zeer zwakke, vooral in verdedigend op zicht, maar ook door onnauwkeurig afspelen. Op de cirkel echter hou den de beide cirkellopers G. Basti- aans en Ch. Thomassen zich zeer goed, en konden beiden zich uitle ven na enkele prachtigen combina ties. Eindstand 18-12. Programma 11 sept.: M. asp. AtheneManual 14.00 u. Vertrek 13.00 u. De junioren en senioren gaan dit weekeinde op toernooi in Parijs. Vertrek vrijdagmorgen 6.30 uur bij de sporthal. BlerickManual 61 De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen leverde voor de dames seni oren geen winst op. In de eerste helft leek 't er cp dat Manual goed tegenstand zou bieden. Door een on gelukkig doelpunt, de bal sprong via het hoofd van de keepster in het doel, werd het. 1-0 voor Blerick, maar Nel Ocmen kon snel tegen- scoren: 1-1. De ruststand was 2-1 en er leek geen vuiltje aan de lucht, maar de grotere routine van Blerick gaf in de tweede helft de doorslag en kon Blerick de voorsprong gemakkelijk verdedigen en zelfs uitbouwen tot 6-1 eindstand. MANUAL NAAR PARIJS Manual neemt van 10 tot en met 13 september deel aan een interna tionaal handbaltoemooi te Parijs. Aan dit groots opgezette toernooi nemen handbalsters en handballers deel uit verschillende West-Europe- se landen, met West Duitsland als sterkste vertegenwoordigster, en wordt georganiseerd door COM Ar- genteuil cnder auspiciën van Euro- sportring. De wedstrijden worden gespeeld in verschillende sporthal len in Parijs, de voorrondes zater dag en de finales op zondag. Tijdens een groot feest zondag avond werden de prijzen uitgereikt door de heer Picard, secretaris ge neraal van de Franse handbalbond. Manual neemt met drie teams deel aan dit toernooi cm de Normandie- cup, te weten de dames senioren en junioren en het eerste herenteam. De heren moeten in hun voorron des vijfmaal aantreden, terwijl de dames drie wedstrijden moeten spe len. Vrijdagmorgen cm half zeven ver trekt de bus met spelers vanaf de sporthal „De Wetteling" en maan dagavond worden zij met hopenlijk veel prijzen in Venray terugver wacht. DE ROERDOMP Het uitstapje van de Roerdomp mag als zeer geslaagd werden be schouwd. De uitslag was als volgt: 1 A. van Mill 9790 gr. 2 W. Lemmen 9410 gr. 3 H. Pc els 8975 gr. 4 Bert Janssen 8310 gr. 5 R. Vlemmings 6680 gr. De wedstrijd VenrayBliterswijck werd gewennen door Venray met 19800 gram. Personele prijzen: 1 L. v. d. Hogenhof 8860 gr. 2 W. Lemmen 7720 gr. 3 H. v. d. Heuvel 6175 gr. 4 A. van Mill 3745 gr. 5 J. Ponjee 3515 gr. presteerden het om tot in de zesde inning voor te blijven staan. Maar in de zevende inning moesten we toch bijgeven en werd de uitslag 6- 5 voor Deurne. Kompliment voor onze werpster Petie Bexkens, die maar liefst 14 maal 3-slag gooide. Of er voor het toernooi nog een wedstrijd te spelen is, hoor je nog cp de training. CONCOURS ST. ANNA Bij het gehouden schuttersconcours dat werd georganiseerd door Schut terij St. Anna, en waaraan werd deelgenomen door het Gilde van Holthees, 't Zandakker Venray en St. Anna Venray, werden de prijzen als volgt behaald: Personele prijs: 1 Ant. v. d. Breek, Venray 2 J. Stevens, Venray 3 H. Rongen, Venray 4 M. Vermeulen. Venray 5 H. Crijnen, Venray 6 J. Locnen, Venray Vrije hand: 1 F. Barents, Venray 2 J. Kein, Venray 3 H. Rongen, Venray 4 J. Loonen, Venray 5 J. Willems, Venray 6 J. Janssen, Venray Extra aanbieding: 1 St. Anna 2 't Zandakker 3 Holthees 4 't Zandakker DIANA VENRAY Zaterdag 4 september j.l. werden de Korpskampioenschappen van Limburg gehouden te Geverik. Het le zestal van onze vereniging nam hier ook aan deel. Na 50 pij len hadden onze schutters de vol gende resultaten behaald: J. Siebers 463 p. H. Gerrits 461 p. J. de Haart 444 p. M. Thijssen 434 p. M. Barents 429 p. M. Mellen 421 p. HONKBAL De vriendschappelijke wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen Giants uit Diemen is een goede wedstrijd geworden. Alhoewel we met 10-2 verloren, zegt de uitslag cp zich toch niet zo veel, als je bedenkt dat het klasse- verschil tussen een honkbalploeg uit het westen en een team uit het zuiden hemelsbreed is. Het was jam mer, dat het tijdens de wedstrijd begon te regenen maar ondanks dat speeldde ons team het toch klaar om een perfect dubbelspel te soe- len. Na afloop van de wedstrijd hebben we achter een goede con sumptie nog enkele honkbalerva ringen uitgewisseld. Met alle waar schijnlijkheid spelen we volgend jaar in het voorseizoen een vriend schappelijke wedstrijd in Diemen. Dan speelden we afgelopen zon dag nog een inhaalwedstrijd voor de kompetitie tegen Black Wings uit Deurne. Ock deze wedstrijd verloren we, zei het met 3-1. In de eerste inning maakten wij 1-0. Black Wings ant woordde meteen met enkele geluk kige hcnkslagen, ook eep paar schoonheidsfoutjes van ons veld en de stand was 3-1. Verder hielden de ploegen elkaar goed in even wicht. Het was wel jammer dat wij tot 2 maal toe 3 honken bezet had den en dat er geen goede honkslag viel om enkele punten te scoren. Maarja, degraderen bestaat niet meer cmdat Odulphus uit Tilburg al degradeert. Dit seizoen moeten we maar gauw vergeten. a.s. Zaterdag spelen we in Gel drop een honkbaltoemooi. De juiste vertrektijd wordt nog bekendge maakt. Alle spelers dienen zich wel beschikbaar te houden. Geheel onverwacht hadden we zondag toch nog een wedstrijd en wel tegen Black Wings uitr Deurne. Na op het laatste moment nog 10 mensen bij elkaar gekregen te heb ben, vertrokken we naar Deurne. Het was een vriendschappelijke wedstrijd maar er werd flink ge knokt voor de punten. Black Wings die dit jaar kampioen geworden is, had een harde dobber aan ons. We Naar aanleiding van het behaalde Limburgse Kampioenschap viertal len klasse licht zullen bestuur, com mandanten en viertal recipiëren op zaterdag 11 september a.s. van 19.30 tot 21.00 uur in café-rest. Vlakwa ter in Venray. Na de receptie gezel lig samenzijn met gelegenheid om te dansen. Bestuur L.R.V. „St. Isidorus" RUITERSPORT OOSTRUM Reeds kort na de heroprichting van de ruiterclub „Nobel" Oostrum en omstreken is het gelukt op het bcndsccncours te Roggel, met het achttal in de klasse dressuur Li het kampioenschap van Limburg te be halen. Ook behaalde ons lid Jan Nem- mix met het paard Pussicat het re- cerve kampioenschap Dresseur ZII, dit is de hoogste klasse van dres seur. Deze ruiter mag dan ook op 26 september deelnemen aan 't lands kampioenschap N.K.B. Verder mag van hem een unicum genoemd wor den dat hij in zijn vroegere woon plaats Mierlo 32 maal achter elkaar een eerste prijs wist te behalen met een viertal waarvan twee Bonds- kampioenschappen. De Nobele ruiters zullen in ver band met hun behaalde sukses met bestuur en commandant een recep- j tie houden op 17 september in de I tuinbouwloods te Oostrum van 19.30 tot 21.00 uur, waarna wij met mu- ziek en dans een gezellige avond I hopen te maken. Totaal 2652 p. en een 3e prijs. Dit was een mooi resultaat van enze schutters. Op zondag 5 september werden de persoonlijke kampioenschappen gehouden, ook bij bovengenoemde vereniging, waar tevens de dames aan deel namen. Bij de dames be haalde mevr. Barents 376 punten in 50 pijlen. Bij de heren M. Mellen 401 punten, J. de Haart 443, H. Gerrits 448, en Jac. Siebers 470' punten. Met deze puntenbehaalde Jac Siebërs het Limburgse kampioenschap, profici at Jac. Na deze wedstrijd werd er een Limburg team gevormd cm dan een semi-landenwedstrijd te houden. Ned. Limburg tegen Belgisch Lim burg. In deze wedstrijden zal Jac als Limburgs kampioen uit kom te gen de Belgisch Limburgse kampi oen. Wij hepen dat deze verbroedering met de Belgisch Limburgse schut ters een mooie wedstrijd zal worden en dat de beste weer zal mogen ze gevieren. Nogmaals veel sukses cp deze wed- strijden en Jac laat je geen broek aanmeten door uw Belgische colle ga. Veel sukses. Goede start D.C. Venray De eerste wedstrijd in de eerste klasse van de Brabantse Dambond is dcor D.C. Venray met 12 tegen 6 berdpunten gewonnen. Een prima resultaat voor een club die voor het eerst in haar 11-jarige bestaan in de eerste klasse uitkomt. En dan nog wei tegen Tilburg '50, bestaande uit hoofdzakelijk oudere geroutineerde spelers. Noyens en Frijns openden de sco re met twee vlotte overwinningen. Maar daarna begonnen de Tilbur- gers fel van zich af te bijten en le ken de kansen te gaan keren toen achtereenvolgens Tijssen en Keunis het loodje moesten leggen: 4-4. Toen cok Wester en Bakker een schijf achter raakten zag 't er som ber uit. Maar de heer van Bommel wist in een hevige strijd cm de centrum schijf zijn tegenstander tot overga ven te dwingen. Tot na middernacht bleef de span ning er in. Zowel Wester als Bakker gaven de moed niet cp en wisten met felle inzet nog een remise te be reiken: 8-6. Martens, die in het middenspel aanvankelijk in een nadelige hek stelling was gemanouvreerd, wist in het eindspel op technisch knappe wijze te profiteren van een zwakke positie-zet van zijn tegenstander; terwijl tenslote Peek in een zeer ge compileerde combinatie-partij een fraaie damslag op het bord tover de. Deze twee laatste overwinningen deze twee laatste overwinningen brachten D.C. Venray naar een zeer voordelige uitslag, die het beste doet hopen voor het verdere verloop van deze competitie. Vooral de wedstrijdmentaliteit in de eindspelfase is de laatste jaren aanzienlijk verbeterd. Zaterdag a.s. staat de eerste uit wedstrijd in het West-Brabantse Klundert cp het programma. Met 'n sterke opstelling liggen er weer goede kansen. Puzzel Op de eerste plaats willen wij jul lie er aan herinneren, dat jullie de puzzel voor woensdag 15 september cp school aan je leerkracht moet overhandigen. Als je de juiste spreuk gevonden hebt en alle ant woorden cp de vragen goed hebt, verdien je daar 3 stempels mee! Als je er niet helemaal uitgekomen bent kun je toch nog 1 of 2 stempels krijgen, al naar gelang het aantal goede antwoorden. Denk er dus aan: op tijd inleve ren. Langs deze weg wil het bestuur de dames en heren leerkrachten al bij voorbaat dank zeggen voor de medewerking door de puzzelformu lieren na te kijken en ze te waarde ren. Einduitslag zonnebloemaktie 1976 Alvorens de definitieve uitslag van de ook dit jaar weer geslaagde zonnebloemaktie te geven, willen we het volgende opmerken: On danks de enorme droogte van de veerbije zomer zijn de resultaten I toch enorm. Het is zelfs mogelijk dat de hoog ste zonnebloem van ons land, dit jaar in Venray staat. Voorzover ons bekend, heeft Toos Peeters, Prins Bernhardstraat 42, met haar zonne bloem van maar liefst 5.58 meter 't rekord. Een geweldige prestatie, waarmee we Toos natuurlijk van harte feliciteren. Ondertussen zijn er al foto's gemaakt van Toos met de door haar zo gced verzorgde zon nebloemen. Hieronder volgen de 25 prijswin naars bij de drie-stammers: 1 Toos Peeters, Pr. Berahardstr. 42 15.58 2 Ellen Gerrits, Stationsw. 42, 14.31 3 An ja Ingepas, De Aide Weg 26, 13.25 4 Peter-Paul van Keysteren, Mo lenhoek 5, 13.13 5 Jos Drabbels, Volen 2, 13.03 6 Jacintha Janssen, Brugpas 7, 12.95 7 Herma Bardoel, Stationsstr. 40, 12.87 8 Tw. Versieyen, Overloonsew. 22, 12.85 9 Erik Nellen, Castenraysew. 5, 12.83 10 Yvonne Reintjes, Gussenstr. 31, 12.45 11 Mamie Baltussen, Gertrudis- straat 11, 12.34 12 Johnny Michels, Straat 1, 12.28 13 Petra Gellings, Daland 7, 12.23 14 Henrie Peeters, Overloonsew. 59, 12.14 15 Trudy Smits, Molenpad 3, 12.10 16 Astrid Hendriks, Oostsingel 32, 12.05 17 Peter Michels, Haag 4, 11.99 18 Annemio Wilms, Blauwverver- straat 25, 11.86 19 Mariet Janssen, Deurnese- weg 101, 11.85 20 Jeanne Berkens, Maashese- weg 14, 11.75 21 Gerard Kees, Spinetstraat 27, 11.70 22 Mariet je Janssen, Albion- straat 43, 11.50 23 Karin Hijl, Stationsstr. 9, 11.38 24 Tiny Vollenberg, Klein Oirlo 11, 11.19 25 Marjolein Reynders, Juliana- singel 36, 11.04 Alle prijswinnaars proficiat! De volgende 6 leden hebben hun zon nebloemen ook geenszins verwaar loosd en krijgen dan ook een eervol le vermelding: Jcs Drabbels, Meerselsepeel 2, 10.94 Gé Stoks, Leunseweg 35 10.85 Henk Winnen, Pater Tulpstraat 4, 10.60 Annemie Bouten, Gussenstr. 25, 10.48 Peter Philipsen, Roland 2, 10.40 Marjan van de Pasch, Bremmen- kamp 21, 10.12 Behalve bij bovenstaande leden heben de heren „controleurs" ook nog de eenstammers nagemeten. De eindstand bij de eenstammers luidt als volgt: 1 Carla Vollenberg, Ursula- straat 38, 4.67 2 Peter Wanten, Largostr. 14, 4.65 3 Frank Weys, Horsterw. 45a, 4.65 4 John Weys, Veulense Water weg 3i 4.61 5 Ingrid van Raay, Deumese- weg 90, 4.60 6 Hans Linders, Noordsingel 27, 4.58 7 Jchan Vermeulen, Beek 4, 4.45 8 Yolanda Reijnders, Hoender straat 95a, 4.44 9 Waldie van Bers, Overloonse- weg 61, 4.40 Ad Verhagen, Asselberghs- straat 2, 4.40 Lauzan Geurts, Koepas 2, 4.40 12 Erik Peeters, Eikenlaan 33, 4.39 13 Frank Vandevenne, Westerthien- straat 5, 4.36 14 Henk Vollenberg, Klein Oirlo 11, 4.33 15 Mariëlle Litjens, Ysselsteynse- weg 50, 4.32 Ineke van Mill, Mgr. Nolens- straat 20, 4.32 17 Hans Seijkens, Beukenlaan 27, 4.26 18 Hanneke Reuling, Herenpas- weg 4, 4.21 19 Jos Coppes, Albionstraat 12, 4.19 20 Irene Verbeek, Pr. Hendrik straat 23, 4.16 21 Paul Kruithof, Dagoberthof 11, t 4.15 22 Anita Reintjes, Gussenstr. 31, 4.13 23 Erna Weys, Horsterw. 45a, 4.11 Charlotte Kremer, Mgr. Nolens- straat 12, 4.11 25 Robert Arts, Kerkweg 1, 4.07 26 Mariëlle Weys, Veulense Waterweg 3, 4.04 27 Ellen Linders, St. Barbara- straat 16, 4.02 Ook deze prijswinnaars wensen we geluk. De volgende leden willen we een „eervolle vermelding" geven: Marion Lucassen, De Houten Hoek 26, 3.99 Wim Lemmens, Timmermanns- weg 54, 3.97 Erna Michels, Spiekert 3, 3.96 Mark Leyssen, Etudestraat 47, 3.92 Mattie Comelissen, Twistw. 10, 3.90 Henk Geurts, v. Montfortstr. 16, 3.89 Ellie Winnen, P. Tulpstr. 4, 3.87 Johnny van Bers, Overloonse- weg 61, 3.77 Yvonne Raedts, Mgr. Hanssen- straat 44, 3.77 Peter Cox, v. Montfortstr. 14, 3.69 Hiermee is onze zonnebloemaktie 1976 afgesloten. We hopen dat alle leden ook de niet prijswinnaars veel plezier beleefd heben van hun zonnebloem. Prijsuitreiking In verband met de weersomstan digheden is het nog niet mogelijk cm een datum te noemen waarop de uitreiking van de prijzen in de vorm van coniferen, heesters, plan ten, enz. zal plaats vinden. Maar daarover heren jullie nog nader be richt Tot slot nog een woord van dank aan de heer Poels, die elke maan dagavond jullie telefoontjes aan nam, aan de mensen, die de zonne bloemen hebben opgemeten en ten slotte aan Peel en Maas, die weke lijks de stand van zaken heeft ge publiceerd. boékhtmdél van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Tapijt is de basis van Uw woongenot: Die basis moet hecht zijn, want dat genot komt U toe! De bijzonder mooie kleuren en dessins maken van Uw leefruimte een gezellig en fijn woonplezier. Kom kijken en kiezen uit onze onvoorstelbare grote kollektie scheerwol kamerbreed tapijt. Wij kunnen U al echt wollen tapijt tonen vanaf fl. 139— tot fl. 328.— per meter. Dat kanalleen doordat Eigen Haard zijn prijzen minstens 15% verlaagd op alle advies prijzen. (dewol-maand -aktie duurt van 1 tot 30 september) aankoop een wolnierk tapijt bij Eigen Haard krijgt U bij ms een echt wollen schapevacht kado in de bijzonder mooie camel-kleur. Ter waarde van fl. PRISON: Het betere wol-frisé tapijt van Hatéma en in prachtige Kleuren. Toch even wat anders dan anders, maar wel voor jaaaren tapijtkomfort. Adviesprijs 298- prijs 4 DORDOGNE: Een scheerwollen kwaliteit van Desso met hoog-laag noppen en modieuze berbertinten. Adviesprijs 195- O ét lOor LAVA: Een scheerwollen tapijt met luxueuze dessinering, die Uw buren en kennissen beslist (nog) niet hebben. Een Kroontapijt van klasse. Adviesprijs 291.- O/ï Q Én prijs Z4<)r BAUVAIS. EDe lichte dessinering en aparte bouclé struktuur maken deze oersterke (6 poppetjes!) Desso-berber tot het meest gevraagde wolmerktapijt voor kamer en trap. Adviesprijs2d9.- p"is HILTON: Zuiver scheerwol-merktapijt van Bergoss. Imposant door de weelderige pool en het zeer fraaie, klassieke bloem- patroon. Adviesprijs375.- QOQ ét p"is O^ör- Sevengm. Past Vulimghsstraat 7. tel 1026. Venray. Schoolstraat 29. tel 27S1 interieurverzorging.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 7