maandag start in Venray VAKATURE- BANK DRUKWERK Verhuizing bibliotheek jonge jeugdige jassen ïfanBf deelname is voor iedereen mogelijk Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Botsingen Verhoging grond prijzen in Veltum II Onroerendgoedbe- lasting gaat in op 1 januari 1978 Uitbreiding De Foekepot met vier lokalen Bijeenkomsten voor schoolverlaters Openbare Leeszaal en Bibliotheek ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★Ar* Zoals verleden week in dit blad al vermeld werd gaat maandag 13 sep tember de Nationale Zwem vierdaag se in Venray van start Het organisatiecomité bestaande uit Zwemvereniging Spio en het plaatselijk aktiecomite Sport Real, heeft beide overdekte zwembaden enkele uren op 13, 14, 15, 16 en 17 september ter beschikking gekre gen voor dit evenement Speciaal om argumenten te ondervangen zo als: „Vier dagen achter elkaar, dat lukt me nooit want ik heb 's woen- dags m'n vaste kaart-, kien- of bil jartavondje", heeft het organisatie comité vijf dagen vastgesteld, dus kunt u één van de vier dagen niet, geen nood, want er is een inhaaldag in het programma opgenomen. U bent vrij om te kiezen welke vier dagen u zwemt. Per dag moeten de bejaarden en kinderen beneden de 10 jaar 250 m afleggen om na de vierde dag een leuke sticker en een medaille in ont vangst te mogen nemen. De overige deelnemers dienen per dag 500 meter af te legen. Elke deelnemer krijgt de eerste dag een deelnemers- c.q. afstands- kaart waarop de aanwezige .leden van het organisatiecomité de afge legde afstand per dag noteren. De kosten bedragen 5,per per soon, dit is inclusief de entree voor de beide zwembaden tijdens deze vier dagen. 65 Plussers krijgen op vertoon van hun kaart 50% reduktie. In de vakaturebank, welke op 23 augustus j.l. door de burgemeester Mr. H. J, M. Defesche op het G.A.B Venray officieel werd geopend, wer den van 1 augustus tot en met 7 september 1976 454 vakatures opge nomen; in 165 vakatures is inmid dels voorzien Per 6 september 1976 zijn nog 289 plaatsen vakant, waarvan 94 buiten het rayon Venray. Een greep üit de vakatures in het rayon Venray. In de bouwsector: Metselaars, timmerlieden, grond werkers, opperlieden, calculator, uitvoerder, projektleider. In aanverwante sectoren: mach. houtbewerker, produktie- medewerkers steenfabriek, lood gieter en hulp-loodgieter, meubel maker, woninginrichter, c.v.-mon- teur. In de metaalsector: Chef elekfcromonteur, allround ma chinebankwerkers), constructije- bankwerkers, autogeen/C02-las- sers, plaatwerker-spuiter, lakspui- ter, draaiers, boorders, galvani- seurs, frezers, slijpers, persers, te kenaar, profielwalser, voorman C02-lasser, allround stempelma- ker. In de dienstensector: ok.-verpleegkundigen, verpleeg kundigen - A, verpleegkundigen- B, verpleegkundigen - Z, unitlei- ders(sters), huishoudster, sekreta- resse, muziekleerkracht, autobus chauffeurs, logopedist(e), kok la carte, chef slager, leerling slager, ponstypiste, brood-banketbakker. De vakature van vandaag kan morgen reeds zijn voldaan, weshal ve het valt aan te raden om per soonlijk kennis te nemen van de in houd van het vakaturebestand; dit is mogelijk op werkdagen (maan dag tm. vrijdag) van 8.15 tot 12.30 uur en van 13.45 tot 17.00 uur. Het organisatiecomité heeft via de voorzitters van de diverse vere nigingen in Venray getracht het ver enigingsleven enthousiast te maken voor dit sportieve evenement. De voorzitters zijn tevens uitgenodigd de opening bij te wonen welke zal geschieden door de wethouder van Jeugd en Sportzaken de heer J. van Oers. Deze opening vindt plaats in het gemeentelijk zwembad aan de Park weg, op maandag a.s. om 18.00 uur. INSCHRIJVING: Om organisatorische redenen is het aan te bevelen u tijdig in te la ten schrijven voor deze vierdaagse. Dit kan van maandag 6 september t.m. maandag 13 september tijdens kantooruren bij de beide zwemba den. De deelnemerskosten dienen bij de inschrijving voldaan te wor den. De mogelijkheden die geboden wor den om in vier dagen de gestelde afstand af te leggen zijn in verband met tijd en ruimte verdeeld over de beide overdekte baden in Venray. U kunt uw keus maken uit: Zwembad St. Servatius Oostsingel, telefoon 9222 Maandag 20.30-21.30 uur Dinsdag 20.30-21.30 uur Woensdag 20.30-21.30 uur Donderdag 20.30-21.30 uur Vrijdag 17.00-18.00 uur Gemeentelqk zwembad Parkweg, telefoon 2069 Maandag 18.00-20.00 uur Dinsdag 18.00-20.00 urn- Woensdag 20.30-22.00 uur Donderdag 20.30-21.30 uur Vrijdag 17.00-18.00 uur Wij wensen u allen een sportieve vierdaagse, waarbij wij willen be nadrukken, dat het geen wedstrijd is. U mag rusten wanneer u dat wilt, maar doe het kalm aan; het is tenslotte „sportieve recreatie"! Zwemvereniging Spio Plaatselijk aktiecomité Sport Real Het niet verlenen van voor rang was de oorzaak dat op de krui sing Paterslaan-Leunseweg 'n bot sing ontstond tussen de personen auto's besturd door de 30 jarige R. en de 31 jarige J. bedden uit Venray. Op de Merseloseweg ter hoog te van de bioscoop nam de bestuur der van een personenauto de 31 ja rige P. S. uit Wanssum de bocht aan de binnenzijde en kwam op he voor hem tegemoetkomend verkeer bestemde weggedeelte. Daardoor botste de door hem bestuurde auto tegen de auto bestuurd door de 27 jarige R. H. uit Venray. Op de Deumeseweg wilde de autobestuurster de 33 jarige mevr. v. H.-C. uit Venray, linksaf een in rit oprijden. Dat afslaan bemerkte de bestuurder van een personenau to de 22 jarigeJ H. uit Poortegaal te laat Nu botste de tweede auto met de voorkant tegen de zijkant van de eerste auto. Op de kruising Vlierstraat Oude Oostrumseweg vond een bot sing plaats tussen twee personen auto's. De 72 jarige bestuurder van een personenauto H. S. uit Meerlo- Wanssum wilde vanaf de Oude Oos trumseweg de Vlierstraat inrijden maar draaide waarschijnlijk het stuur niet snel genoeg waardoor de door hem bestuurde auto in botsing kwam met de op de Vlierstraat stil staande auto van de 49 jarige S. P. Hit Venray. De 9 jarige fietser M. de H. gaf op de kruising Helfrichstraat- Kempweg geen vrije doorgang aan de bestuurder van een personenau to de 20 jarige L. V. uit Venray. Daardoor ontstond een botsing. Het bleef gelukkig ook bij deze botsing alleen maar bij materiële schade. EMOTIONELE EXPLOSIE IN DE GEMEENTERAAD Tijdens de jongste vergadering van de raad van Venray deed zich een kleine emotionele explo sie voor naar aanleiding van de vaststelling van de herziene ex ploitatie-opzet voor het bestem mingsplan Veltum II. Evenals hy had gedaan in de vergadering van de commissie voor openbare wer ken zei ook nu de heer Jac. de Bruyn het jammer te vinden, dat in het gebied Westeinde (een on dereet van Veltum II) nog steeds niet kon worden gebouwd als ge volg van het indienen van bezwa ren tegen de bouw in dit bosge bied. Aspirant - kopers komen daardoor op steeds hogere kosten zo zei hij. Die opmerking was kennelijk te gen het zere been van de heer A. d. Brok, die fel reageerde. „Het is on juist mensen, die naar eer en ge weten menen bezwaar te moeten maken tegen de bouw in Westeinde, te beschuldigen en hen de zwarte Piet tos te spelen. Wanneer er fou ten zijn gemaakt, dan heeft de ge meente die gemaakt door dit be stemmingsplan goed te keuren. Het is onzindelijk andere mensen te be schuldigen als. we zelf fout zijn", al- 1 dus de heer de Brok, die in deze steun kreeg van de heer Konings. i Mr. G. Thijssen trok evenwel de „gewetensnood" van degenen, die I de bezwaren heben ingediend, in twijfel en onderschreef hardgrondig 1 de mening van de heer de Bruijn. Burgemeester Defesché suste de woordenwisseling met de opmer king, dat de heer de Bruijn slechts gespreken had over „betreuren", waarbij hij geen verwijten had uit sproken. Waarna de raad akkoord ging met het verhogen van de grondprijzen in Kulut I en II, Hardeweg en West einde in verband met de sinds juli 1975 opgetreden prijsstijgingen en de toename van het renteverlies. VOOR AL UW VAN DEN MUNCKHOF bv VRIJSTELLING NADER DOOR DE RAAD BEKEKEN Nadat de commissie voor finan ciën zich al uitvoerig had bezig gehouden over de in de onroer- rendgoedbelasting in te bouwen vrijstellingen, werd hierover de principe-uitspraak van de raad gevraagd. Het bleek een dank baar onderwerp te ^zyn voor een uitvoerige diskussie, waarbij de raad zich uitputte in het zoeken naar en vinden van andere moge lijke vrijstellingsgevallen en ge- gevallen waarvoor geen vrijstel ling zal gelden. Over het algemeen was de raad van oordeel, dat het ambtelijk ap paraat een goed doorgewerkt stuk had geproduceerd. Hierbij werd wel opgemerkt, dat men niet moest den ken, dat door het instellen van de nieuwe belasting op 1 januari 1978 de belastingdruk in Venray minder zou worden. Bij het bespreken van de vrijstel lingen waarover wij al uitvoerig hebben gepubliceerd naar aanleiding van de vergadering van die financi ële commissie kwam uiteraard het vrijstellen van de kapelanieën weer cm de hoek kijken, maar hier mee kon men zich overigens wel verenigen. De algemene regel voor het vrij stellen van alle ongebouvtöe eigen dommen leverde de moeilijkheden op. In de eerste plaats werd gevraagd hoe het dan zat met onbebouwde bcuwkavels. Van de zijde van de bestuurstafel werd geopperd, dat hiervoor misschien wel eens een bouwterreinbelasting zou kunnen worden ingevoerd. Verder voorzag men moeilijkheden voor het geval Venray ooit eens volkstuintjes krijgt. Is er -dan spra ke van gebouwd of ongebouwd? Uit het antwoord bleek, dat de volkstuintjes op zich niet belast zul len worden, maar de opstallen wel, wanneer zij een waarde boven 3000 gulden vertegenwoordigen. „Er komen nog twijfels genoeg", meende men en als voorbeeld wer den de overbouwde kultuurgronden genoemd (kassen). Die zullen wor den belast als hierin een bedrijf wordt uitgeoefend. Dan zal er een moeilijkheidje bij het vrij te stellen straatmeubiïair. Reklamezuilen die hieronder vallen, worden wel be last. Het college kreeg nog wat huis werk mee omdat er nog enige on duidelijkheid zat in particuliere ten- nisbaantjes (achter woningen) ter wijl voorts ook de kwestie van de onbebouwde bouwterreinen nog zal moeten worden bekeken. In zijn vergadering van woensdag 1 september j.l. heeft het college van burgemeester en wethouders zich uitvoerig bezig gehouden met de noodzakelijke uitbreiding van het scholencomplex „De Foekepot" in Brukske. De vrucht van deze ge- dachtenwisseling is geweest, dat de raad zal worden voorgesteld „De Foekepot" uit te breiden met vier lokalen. Twee lokalen zullen kun nen worden gerealiseerd in perma nente bouw, terwijl voor de andere twee lokalen een semi-permanente oplossing zal worden gezocht. De twee permanente lokalen zul len in augustus 1977 klaar moeten zijn. De twee semi-permanente lo kalen zullen echter tegen het einde van dit jaar in gebruik genomen moeten worden, omdat „De Fliere- fluit" het thans bij „De Foekepot" in gebruik zijnde lokaal nodig zal hebben in verband met de aanstel ling van de derde kleuterleidster, waartoe het college vorige week heeft besloten. Bij de gehele problematiek rond het ruimtegebrek waarmee „De Foe kepot" heeft te kampen, nu en in de toekomst, houdt het college terdege rekening met de leegstand waarmee de Sint Franciscusschool en de St. Claraschool te maken zullen krijgen in verband met het teruglopen van het aantal leerlingen van die scho len. Enkele maanden geleden hebben STUW-medewerkers bijna alle eind examenklassen van scholen voor voortgezet onderwijs bezocht om iets te vertellen over werken, ver der studeren en werkloosheid. Afgesproken is toen met de leer lingen cm in september informatie bijeenkomsten te houden voor ieder een die dan nog niet werkt of met een verdere studie is begonnen. We zullen dan iets vertellen over de uitkering, over mogelijkheden voor onbetaald werk, over partiële leerplicht, verzekeringen en hobby- kursussen. Sommige kursusleiders zullen bo vendien nog het een en ander de monstreren. Verder kunnen nog alle mogelijke vragen gesteld worden. De bijeenkomsten in Venray zul len Worden gehouden op 16 en 20 september in café Thielen, Kenne- dyplein om twee uur 's middags. Ook vrienden en bekenden zijn welkom. Dankzij de medewerking van de Gemeente Venray kan de bibliotheek m.i.v. 25 september een nieuwe ruim te, Julianasingel 33 (voormalige Ra bobank), gaan betrekken. Hier zal de afdeling voor volwassenen met de studiezaal gevestigd worden. De jeugdafdeling blijft gevestigd in de Schoolstraat, maar verhuist dan wel naar de begane grond. Door deze uitbreiding hoopt de bibliotheek haar lezers (per 31-12- 1975 2788 volwassen leden en 1903 jeugdleden) een ruimere gelegenheid te bieden een keuze te maken uit t beschikbare boekenbezit dat per 31- 12-1875 29.000 banden omvatte en in het eerste halfjaar 1976 alweer uit gebreid is met 4.000 banden. De studiezaal die aan de Juliana singel op de le etage gevestigd zal worden geeft nu ook een rustiger gelegenheid de beschikbare 130 kranten, tijdschriften en ook vele naslagwerken in te zien. De jeugdbibliotheek kan nu be schikken over een aanzienlijk grote re ruimte, wat door de forse toena me van het aantal jeugdleden (per 1-8-1976 al 2100) ten gevolge van het gratis lidmaatschap voor de jeugd, zeer welkom is. Buiten deze inge schreven jeugdleden komt nog een groot aantal van de 1670 leden van de schoolbibliotheken hier boeken halen. Het voorlezen op de woens dagmiddag om 3 uur kan nu in een speciale ruimte plaatsvinden die te-, vens gebruikt gaat worden voor klasse- en groepsbezoeken. Wegens de verhuizing zullen de beide afdelingen van de bibliotheek gesloten zijn van 10 tm. 24 septem ber. Op 24 september vindt de offi ciële opening plaats waarna er 25 september van 10 uur - 4 uur open dag is voor beide afdelingen. Ter gelegenheid van deze opening is er in de volwassenenafdeling (Ju lianasingel 33) van 25 september t.m. 9 oktober een tentoonstelling over 't blindenbiibliotheekwerk, die tijdens de openingsuren van de bibliotheek te bezichtigen is. De gewijzide openingsuren zijn rn.Lv. 27 september: Afdeling volwassenen: maandag 10-12 uur en 2-9 uur; dinsdag 10-12 uur en 2-6 uur woensdag 10-12 uur en 2-6 uur donderdag 10-12 uur en 2-6 uur vrijdag 10-12 uur en 2-9 uur zaterdag 10-12 uur. Afdeling jeugd: maandag 2-7 uur dinsdag 2-6 uur woensdag 2-6 uur donderdag 2-6 uur vrijdag 2-8.30 uur zaterdag 10-12 uur. Schoolstraat 32 - Venray - TeL 1970 Aanwinsten afd. volw.: Agee, Ph. CIA; werkwijze, organi satie en machtsbereik van de Ame rikaanse geheime dienst Ali, Mohammed. De grootste; mijn levensverhaal. Brouwer, A. Koperen Boeien, (str, prot) Edwards, A. Judy Garland; a bio graphy. Gotkin, J., en P. Godkin. De woede en de tranen; een persoonlijke tri omf over de psychiatrie. Hall, Adam. Code mandarijn (thril) Hermans, W. F. Een landingspoging op Newfoundland. Lugt, A. van der. Bedreigde grond (str, fam.) Moore, R., en M. R. Machlin. French connection II. (thrill) Reve, G. K. van het Vier winter vertellingen. De bibliotheek is van 10 tot 25 september gesloten iv.m. de ver huizing. Vrijdag 10 september 19.00 repe titie voor het oude koor, dus niet voor aspiranten van het vorig jaar. Voor zaterdag 11 september vraagt het ouderkomitee hulp van de teno ren en bassen om te helpen bij de organisatie van de wielerronde om de promenade. Alle informatie wordt vrijdag na de repetitie gegeven. Maandag 13 September 19.00 repe titie voor alle sopranen en alten. Dinsdag 14 september 16.00 repe titie voor de alten van Blitters- wijck; 19.00 repetitie voor de alten uit Venray in de Galmhut Woensdag 15 september 18.30 spel- avond voor de sopranen en alten. Donderdag 16 september 16.00 re petitie voor de sopranen van Blit- terswijck; 19.00 repetitie voor de so pranen uit Venray in de Galmhut. Vrijdag 17 september 19.00 repe titie voor het hele koor. Zondag 19 september 10.15 hoog mis in de Paterskerk. Houdt alvast rekening met de vol gende concerten: zondag 26 septem ber om 10 uur hoogmis in Leunen; zaterdag 2 oktober avondmis in de Paterskerk; zondag 3 oktober con certen in Breda tg.v. het Nationaal Congres 1976 van Pueri Cantores Nederland; zondag 10 oktober om 10 uur hoogmis in Oostrum. BF heeft mooie jassen voor de ontluikende generatie. Royaal van snit, ruim van sterke stof, En met een vleugje Parijs in de kreatie. Om mooi beschermd Koning Winter op te wachten. Oh-la-la

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3