VAMOSAVER BONDSCONCOURS PONYS DRUKWERK Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Parochie Merselo Rectoraat Veulen Zilveren jubilarissen bij Verhoeven Venray Venrays politie was snel Inbraak OPROEP aan alle oud-gidsen Uitslaande brand op hooizolder Bevestiging en intrede van dominee J. F. R. Heine Meisje aangereden 22 ezondag door het jaar. 29 aug. Zondag: 8 uur H. Mis voor het rectoraat; 10 uur gesticht gezongen jaargetijde voor Sjef Willems. Ako- lieten: Geert Achten en Harde Nel len. Misdienaars van de week: Harde Janssen en Paul Janssen. Kerkdeurkollekte t.b.v. het Zie- kentriduum. Maandag: 8 uur H. Mis voor een zieke. Dinsdag: 8 uur H. Mis t.Lv. de familie Voesten-Giélen. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Ar nold Gielens. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Engelbertus Michels v.w. de buurt. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Feest van Kerkwijding van de kathedraal van ons bisdom. 8.45 H. Mis voor Wim Derikx en Jan Janssen. Zaterdag: H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar. .8 uur H. Mis uit dankbaarheid t.i.v. de familie van Dijck-v .d. Winkel; 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-Mi- chels. Zaterdag 28 aug. 8.45 H. Mis in de Jozefkapel t.e.v. Maria en Jozef; 19.00 Avondmis voor Gerrit Kers ten. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Antoon Linssen, fam. Ermers- Verstegen en uit dank aan onze Lie ve Heer; 10.00 Hoogmis voor Gerrit Kersten. Maandag: 8.45 H. Mis voor over ledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Beyzen. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. St. Jozef en ouders Geurts. Donderdag: 8.45 H. Ms ut dank baarheid. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor gene zing van een ernstige zieke. Ie Vrij dag ziekencommunie. 22e zondag door het jaar, 29 aug. Kollekte voor de Miva. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Huberdina van Rijswijck-Verhoe- ven. Zondag: 8.15 Hè Mis t.e.v. St. Jan en voor de vruchten der aarde; 9.30 Hoogmis voor Johanna van Kem- pen-Lcchtjens; 11.00 H. Mis voor Pierre Zwitserlood (v. C.). Maandag: 8.00 gest. Hgm. t.e.v. Onbevlekt Hart van Maria Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Pe- tronella van Rijswijck. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Jo hannes van Vegchel, echtgenote en dochter. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor Bernard Gielen en Martién Baltus- sen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart voor hen die geofferd hebben, te verzorgen door de schoolkinde ren; 14.00 pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Hol termans-v. Osch; 15.00 H. Mis tot int. van fam. Muy- sers. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis tot int. Antoon Poels. Misdienaars: zondag 8.15 en door de week: J. Michels, Tw. Stiphout. 9.30 T. v. Hoof, H. v. Meyel; 11.00 Th Arts, J. Hendriks. Kollektanten: zaterdag Michels - Emonts. Zondag: 8.15 v. Cuijck - Ewals; 9.30 J. v. Hoof - Arts; 11.00 M. v. Hoof - Hendrix. Zondag 29 aug. 22e zondag door 't jaar ,Miva kollekte. Zaterdagavond 7.30 Hgm. zal. Mar- tinus v. Staveren. Zondag: 8 uur lsm. ter ere van de H. Jozef fam. K.; 10 uur Hgm. voor de vruchten der aarde. Maandag: 8 uur lsm. voor gene zing van een zieke ter ere van OJL. Vrouw. Dinsdag: 8 uur lsm. v. overl. fam. Hendriks-Hendriks. Woensdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Antonius en H. Gerardus tot bijz. int. fam. H. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Geert Classens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart van Jezus. 8 uur gest .Hgm. voor zal. Rector J. Geurts; 's avonds half 8 H. Mis voor zal. Rector J. Geurts. Pater Geurts zal deze H. Mis lezen.. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm. voor onze Bisschoppen; 's av. 7.30 Hgm. voor zal. Ignatius te Mol de. Akolieten voor 29 aug.: Hans Ku- nen, Alb. Weys, Peter Fleurkens. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el ultimo domingo del mes d e agosto: a las once en punto Misa con cantos y platica en Castellano en nuestra ca- pilla Overloonseweg 2. A las tres de la tarde ,en la capilla del hospital el Padre Juan bautizara a Antonio, hijo de os Senores D. Antonio San chez y Da. Paquita Laguna. Los Pa- drinos seran los Senores D. Antonio Funentes y Da. Anita Perez. Ha na- cido también en el hospital un hijo de los Senores Jesüs y Victoria Omar-Alvarez. El domingo después de la Misa el E> Julian esta dispuesto a mostrar Op vrijdag 27 augustus zullen twee „ouwe getrouwen" van Aannemings bedrijf Verhoeven Venray hun zil veren jubileum vieren. Het zijn de heren Jaap E. W. Oudenhoven, de chef van de timmerfabriek en Mar tién J. van Kesseil, uitvoerder die in het jaar, waarin Verhoeven zijn veertigjarig jubileum viert, hun 25 jaar verbonden zijn aan dit bedrijf herdenken. MARTIEN VAN KESSEL Beiden zijn begonnen in de oude timmerfabriek aan de Wilhelmina- straat en hebben in de loop der ja ren het bedrijf zien uitgroeien. Maar bovenal hebben zij, ieder op zijn eigen terrein, een belangrijke bijdrage gegeven aan de bloei van het bedrijf. Door de directie krijgt het jubile rende tweetal op vrijdag 27 augus tus van 18.30 tot 20.30 uur een re ceptie aangeboden in Restaurant Vlakwater bij welke gelegenheid zij het gouden bouwvakinsigne plus 'n cadeau krijgen uitgereikt. Het feest voor de jubilarissen wordt besloten met e en diner en een gezellig samenzijn in intieme kring. Venrays politie kon op snelle wij ze een autodiefstal oplossen. Ten nadele van autohandelaar D. werd een Mercedes gestolen. In samen werking met de gemeentepolitie van Venlo werd, juist toen de Mercedes in Blerick wilde wegrijden, aange houden en het bleek de in Venray gestolen auto te zijn. Uit het inge stelde onderzoek is komen vast te staan dat de daders, de 25-jarige G. S. en de 27-jarige P. v. B. uit Venlo de diefstal hadden gepleegd en de Mercedes reeds snel van een vals kenteken- en chassisnummer had den voorzien. Beiden zijn ingesloten en zullen voor de officier van jus titie worden voorgeleid. Tijdens de afwezigheid van de be woners werd er bij S. aan de Oost singel ingebroken. Toegang werd verkregen door vernieling van een keukenvenster. Uit de woning werd een bedrag van 50,ontvreemd. otra vez la pelicula en colores de su boda en Casassola. Estara también la maestra dona Maria Teresa por- que el proximo sèbado a las nueve va a empezar la escuela suplemen- taria en Lucia-school En la casa del padre Juan estan siempre a su dis- posición periodicos y revista y hasta algunos libros para la juventud. Hasta la vista el domingo proximo! NOTICIAS CULTURALES El jueves proximo desde las tres hasta las seis consultorio social por el Sr. D. Julian Linuesa de la LIS. El sabado el dia 4. de septiembre reempezara la escuela suplementa- ria a la snueve de la manana en Lucia-school. El viemes el dia 3. de sept. de las cinco hasta las nupeve y el sabado etl dia 4. de septiembre desde la una hasta las seis el conjunto artistico 'Las perlas teatro municipal de Ven ray con ocasión de la presentaeión al publico de Venray el Ford Fiesta; todos son bienvenidos para aprove- char de la actuación de estos artis- tas. Hasta la vista! rond de 18 jaar, cm ons leidstersteam te komen versteken. Ook andere geïnteresseerden zijn van harte welkom. Wij hebben in 1968 veel plezier gehad op het kamp in Belfeld. Hel pen jullie ons nu mee om de jeugd van nu een paar gezellige uren te bezorgen. Graag melden bij: Ans van Kimmenade-Kateman, Foxtrot straat 11, Venray-Brukske, telefoon 1241. Begunstigd door fraai ruiterweer organiseerde de ponyclub Leunen ter gelegenheid van haar eerste lus trum de Gewestelijke kampioen schappen van ponys. Liefst 61 ver enigingen hadden hun ponys naar Leunen afgevaardigd en ruim 600 ruiters en amazones verschenen aan de start. De ponys worden schijnbaar steeds groter en wat wij daar te zien kregen was ruitersport van hoog niveau. De meeste bewonde ring ging uit naar de dressuur zo wel voor de achttallen als de indi viduele dressuur. Burgemeester mr. Defesche die de officiële opening verrichtte, zei gro te bewondering te hebben dat de „snotneuzen" de ruitertjes en de amazones het klaar weten te krijgen cm het 5 maal grotere edele dier hun wil op te leggen. Met de wens dat de besten met de prijzen naar huis zouden gaan verklaarde hij het bondsccncours voor geopend. Ir. Roebroek sprak namens het Gewest Limburg 't welkomstwoord, vooral aan het adres van de LLTB, welke in de personen van de heren Ccenemanns en van Horen verte genwoordigd waren. Woorden van dank, waardering gaan uit naar de organisatoren, de jubilerende pony club van Ons Genot, voor de perfec te organisatie. Wij weten dat deze bestuursleden, met Ton van Dijck aan het hoofd, bergen werk hebben verzet. Het liep met de speaker Wim Verheyen ook gesmeerd zodat de belagnstellenden op een snelle wijze geïnformeerd werden. Burgemeester Defesche reikte na afloop de prijzen uit aan de win naars en kreeg daarbij assistentie omdat de vele linten waarmede de winnaars moesten worden getooid, te veel waren voor één persoon. Uitslagen: Limburgs kampioen achttallen kl. zwaar: Wittenhorst, Horst; 2 P.C. Heel-Beegden; 3 De Sevenrijders, Sevenum. Limburgs kampioen achtallen kl. midden: De Niersruiters, Ottersum; Ring 2 2 De Ponyvriendjes, Neder- weert; 3 Ons Genot, Leunen. Ring 3 1 Ell, Hunsle, 2 Wittenhorst, Horst; 3 De Bergruiters, Roggel Achttallen klasse licht: Limburgs kampioen P.C. Baexem; Ring 4 2e De Ponyvriendjes, Nederweert; 3. De Ruif, Meyel. Ring 5. Ie De Kleine Cavalliers II Helden; 2e Die Sevenrijders, Seve num; 3 St. Joris, Bergen. Ring 6. De Roye Ruiters, Stramp- roy; 2. De Pony vrienden, Wellerlooi; 3. Sport Na Arbeid, Oirlo. Individuele dressuur. Ring 7. Kl. zwaar. Limburgs kampioen Liesbeth Mconen, Nederweert; 2. Rudie De- rickx Posterholt; 3. Fraces van Lip- zig, Baexem. Ring 8 kl. middel. Limburgs kam pioen Marjan Peeters, Heel. Ring 8a. kl. zwaar. Kampioen Ru- die Derickx, Posterholt. Ring 9 kl. middel. Kampioen José Wientjens, Ottersum. Ring 10. kl. middel. Kampioen Ve ra Albers, Ottersum. Ring 13. kampioen Jan Goossens, Meyel, klasse licht. Ring 15. kl. licht. Kampioen Go delief van Liebergen, Grubbenvorst. Ring 17. klasse licht, kampioen Peter Brons, Siebengewald. Ring 19. kl. middel cat. A. kamp. Marian Tunissen, Heibloem. Ring 19a. kl. licht cat. A. kamp. Ger Nies, Leveroy. Springen middel, kamp. Peter Verheyen, Hingen. Springen kl. zwaar cat. B. kamp. Paul Golstein, Hingen. Springen kl. zwaar cat. D kamp. Jan Schoonwater Ell-Hunsel. Springen kl. zwaar cat. C. kamp. Leon Vos, Hingen. Best gaande rijpony. kamp. Jan Goossens, Meyel; 2 Michel Geelen, Haelen; 3. Annemarie Caris Neder weert in cat. kleine maat. Best gaande rijpony in cat. grote maat. kamp. Ans van Horne, Bae xem; 2. Eveline Verheggen, Haelen; 3. Gcdelieve van Liebergen, Grub benvorst. VOOR AL UW VAN DEN MUNCKHOF bv Zondagavond omstreeks half acht brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit op de hooizolder van het landbouwbedrijf van L. aan de Kempkensberg te Yssel- steyn.. De brand werd eerst ontdekt toen de vlamen reeds boven het dak uit kwamen. Venrays brandweerlieden hadden nog moeite om de aanslui ting te vinden van de waterleiding en toen deze gevonden was, bleek de druk op die leiding te laag te zijn. Met de watervoorraad van de brandweerauto kon men zich aan- aanvankelijk beperken tot het nat houden van het woongedeelte en 'n vrij dicht langs de boerderij staan de hooimijt. Toén de druk op de waterleiding verhoogd was kon de brandweer met meerder e stralen water geven. Het gelukte toen het vuur te lokaliseren en mede dank zij de betonnen zoldering en brand muur uitbreiding te voorkomen. De schade bedraagt enkele tienduizen- guldens en wordt door de verzeke ring gedekt. Burgemeester Defesche van Venray kwam zich overtuigen van de inzet van Venrays brand weerlieden. Ook de korpschef van Venrays politie was bij de brand aanwezig, welke op die uithoek van Venray veel belangstellenden trok. Jeugdnatuurwacht Installatie nieuwe leden Afgelopen woensdagmiddag 25 aug. zijn de nieuwe leden officieel geïnstalleerd als Jeugdnatuurwach ters. Deze lustrum-installatie vond plaats in de Schouwburgzaal in aan wezigheid van de burgemeester van Venray, mr. Defesche. Ock vanaf deze plaats willen we alle nieuwe leden hartelijk welkom heten bij onze club. En als eerste aktiviteit voor jul lie is er de puzzel, waarbij we jul lie veel sukses toewensen! Zonnebloemaktie Onderstaand is de stand vermeld van ie zonnebloemaktie. De op één ia laatste keer in deze aktie ont ving de heer Poels 47 telefoontjes. Ook deze opgaven zijn nog steeds volgens eigen opmetingen. De vol gende week maandag kunnen jullie voor de laatste keer jullie opgaven doen. De daarop volgende dinsdag, woensdag en eventueel donderdag zullen deze opgaven door 'n aantal bestuursleden worden nagemeten, zodat de eindstand opgemaakt kan worden. C Hieronder volgt de stand van j.l. maandag 23 augustus: Bij de driestammers: 1 Toos Peeters, Pr. Bernardstraat 42, 15.05 2 Anja Ingepas, Den Aide Weg 26 13.75 3 Ellen Gerrits, Stationsw. 42 12.88 4 Jcs Drabbels, Volen 2, 12.86 5 Peter-Paul van Keysteren, Mo lenhoek 5, 12.24 6 Astrid Hendriks, Oostsingel 32 12.15 7 Jacintha Janssen, Brugpas 7 12.00 8 Anita Reintjes, Gussenstr. 31 11.90 9/10 Petra Gellings, Daland 7, 11.75 Twannie Versieyen, Overloonse weg 22, 11.75 11 Marietje Janssen, Albionstr. 43, 11.65 12 Mariet Janssen, Deumesew. 101, 11.60 13 Jeanne Berkens, Maashesew. 14, 11.44 14 Henri Peters, Overloonseweg 59, 11.10 15 Tiny Vollenberg, Klein Oirlo 11, 11.00 16 Jos Drabbels, Meerselsepeel 2, 10.92 17 Annemiek Bouten, Gussenstr. 25, 10.50 18 Peter Philipsen, Roland 2, 10.12 Bij de éénstammers: 1 Ingrid van Raay, Deurneseweg 90, 4.55 2/3 Carla Vollenberg, Ursulastr. 38, 4.43 Hans Linders, Noordsingel 27, 4.43 4 John Weys, Veulense Water weg 3, 4.38 5 Waldie van Bers, Overloonse weg 61, 4.30 6 Erik Peters, Eikenlaan 33, 4.23 7 Frank Vandevenne, Wester- thienweg 5, 4.22 8/9 Ineke van Mill, Mgr. Nolens- straat 20, 4.20 Yolanda Reynders, Hoender straat 95a, 4.20 10 Frank Weys, Horsterw. 45a, 4.20 11/12 Ad Verhagen, Asselberghs- straat 2, 4.10 Marielle Litjens, Ysselsteynse- weg 50, 4.10 13 Johan Vermeulen, Beek 4, 4.10 14 Yvonne Reintjes, Gussenstr. 31, 4.05 15 Ellen Linders, St. Barbarastr. 16, 4.02 16 Henk Vollenberg, Klein Oirlo 11, 4.00 17 Charlotte Creemer, Mgr. Noiens- straat 12, 3.98 18/19 Jos Coppus, Albionstr. 12, 3.95 Peter Michels, Langew. 2a, 3.95 20 Wim Lemmens, Timmermanns- weg 54, 3.93 21 Robert Arts, Kerkweg 1, 3.85 22 Cecile Hovens, Pr. Bernhardstr. 16, 3.84 23 Martie Comelissen, -Twistweg 10, 3.82 24 Harrie Philipsen, Hoofdstr. 11, 3.75 25 Francis Tanner, Past. v. d. Gaetstr. 87, 3.73 26/27 Ellie Winnen, Pater Tulp straat 4, 3.70 Jeannie Wismans, Pas 3, 3.70 28 Irma Weys, Horsterweg 45a, 3.70 29 Johnny van Bers, Overloonse weg 61, 3.65 Volgende week laatste opgave! a.s. Maandagavond 30 augustus kunnen jullie voor de laatste keer opbellen bij de heer Poels (tel. 1338) te Venray, weer tussen 6 en 7 uur. Ook leden die nog niet gebeld heb ben om de anderen op het laat ste moment nog te verrassen? moeten volgende week bellen! Dus: ieder lid van de Jeugdna tuurwacht die mee wil dingen naar de prijzen moet maandagavond bel len. De dagen daarna worden de nametingen verricht. Wie de prijs winnaars uiteindelijk zijn gewor den, zal zo gauw mogelijk in Peel en Maas bekend gemaakt worden. Gezien het schrale weer de afge lopen weken, houden we dezelfde minimumhoogten aan als de vorige keren namelijk: 10 meter bij de 3- stammers en 3.60 meter bij de 1- stammers. Wij zijn benieuwd hoeveel tele- I foontjes er deze laatste keer bin nenkomen. Wie worden d e prijs winnaars dit jaar? Zondagmiddag cm half drie zal in de Protestantse kerkengemeenschap „Den Hoebert" de bevestiging en in trede plaatsvinden van de eerste full-time predikant van de Protes tantse gemeenschap van Venray en omgeving. Het is ds. J. F. R. Heine, die ds. Beene opvolgt, maar dan als predikant die zich volledig voor de hervormden en gereformeerden zal inzetten. Om te benadrukken, dat hij in federatief verband zal gaan funktioneren, zal drs. Heine worden bevestigd door ds. Plug, Hervormd predikant te Venlo en ds. Bouwman, Gereformeerd predikant, eveneens uit Venlo. Voorlopig zal de nieuwe deminee op Lange weg 43 (tel. 4397) wonen. Het is de bedoeling, dat het pand Groene Hart 11 de toekomsti ge pastorie gaat worden. Op 15 augustus heeft drs. Heine afscheid genomen van de gemeente Weert-Budel, waar hij bijna vijf jaar als predikant werkzaam was. Bij zijn afscheid in de stampvolle kerk waren niet alleen de leden van de protestantse maar tevens van de katholieke gemeenschap aanwezig, waaruit bleek, dat drs. Heine zich daar zeer vele vrienden had ge maakt De nieuwe Venrayse dominee is in het zuidlimburgse Amby geboren. Zijn vader was als ingenieur in de ovenbouw voor keramiek werk zaam. Hij stamt uit een buitenker kelijk gezin. Toen hij elf jaar oud was verhuisde de familie Heine naar Frankrijk. Als jonge knaap werd hij geconfronteerd met veel onkerke lijkheid. Weer in Nederland vestigde de familie zich in Gouda en ook hier nam hij veel waar van de versnip pering van het protestantisme en 't verloop op kerkelijk gebied. Daar nam hij het besluit Theologie te gaan studeren. Na voltooiing van zijn studie was drs. Heine enige tijd assistent in de Bilt totdat hij in 1971 werd beroepen in Weert. Met jeugdig elan heeft hij zich daar gegeven aan zijn werk. Maar al is Weert een fulltime deminee's plaats, om het gezin te kunnen on derhouden, moest hij er nog vele uren les per week bij geven. Venray is voor hem geen onbe kende plaats omdat Weert en Ven ray tot dezelfde ring behoren. Hij is zelfs hier al enige malen in de dienst voorgegaan. Het in federatief verband gaan funktioneren in Venray, zowel voor hervormden als voor gereformeer den, ziet hij als een uitdaging, die hij graag aanneemt. Hij heeft reeds ervaren, dat de protestanten hier 'n hechte gemeenschap vormen en dat ook de oecumenische gedachte in Venray gestalte heeft gekregen. Hieraan wil hij graag medewerken en verder ui tb on wen. De Protestantse gemeenschap in Venray omvat ongeveer 350 gezin nen met rond 1200 gemeentenaren. Hij is er van overtuigd, dat het vooral in de beginperiode pionieren zal worden, maar hij is vol goede moed en hij weet zich bij zijn werk gesteund door zijn vrouw. Het ge zin van dr. Heine heeft twee kinde ren. Voordat drs. Heine in Venray kon worden beroepen, hadden verant woordelijke personen van de Protes tantse gemeenschap vele honderden kilometers moeten afleggen om de beroepen te kunnen aanhoren en in formaties in te winnen Hiervoor hadden zij zelfs de Waddeneilanden bezocht. Dat men uiteindelijk een dominee uitkoos binnen een kring van 45 km had men niet kunnen voorzien. Vermeldenswaard in dit verband is zeker, dat de nieuwe pre dikant ook aanwezig was bij het af scheid van dr. Beens. Het moet zondag voor de pioniers van de Protestantse gemeenschap en met name voor de heer Kousema ker een bijzonder mooie dag zijn omdat dan een ideaal van een eigen. Protestantse Kerkengemeenschap^ niet meer als onderdeel van Venlo wordt verwezenlijkt. Na afloop van de bevestiging en intrede wordt in de koffiekamer van Den Hoebert gelegenheid gegeven om kennis te maken met ds. en me vrouw Heine. Op de kruising Leunseweg-Acca- ciastraat wilde het 12-jarig meisje A. P. uit Venray vanaf het fietspad links de weg oversteken en lette on voldoende op het verkeer. De 41-ja rige autobestuurder L. H. uit Over- loon kon het overstekend meisje niet geheel ontwijken en bij de ont stane botsing weid. het meisje dus danig gewond dat zij naar het zie kenhuis moest worden vervoerd.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 9