NIEUWE ASFALTMACHINE gaat Beekweg bewerken VRIJSTELLINGEN onroerendgoed-belasting Jaarvergadering SV Leunen ledenstop overwogen gemeentelijke notities en mededelingen oude asfalt wordt weer gebruikt werkzaamheden duren vijf weken commissieleden waren het niet eens Hoorzitting over plan Landweert Beekweg gaat vijf weken dicht Reconstructie van wegen Bekendmaking Hinderwet Geen toestemming voor militaire oefening Collectevergunning geweigerd Schouwburg abonnementen vliegen weg Vanneer volgende week Vissers' Vegenbouw en Aannemingsbe drijf B.V. gaat beginnen met het herstel van de door diepe spoor vorming geteisterde Beekweg een karwei, dat minstens vyf we ken in beslag neemt en dat volle dige afsluiting van deze weg in die periode vergt zal een geheel nieuwe machine op de weg ver schijnen. Het is een met pijpen uitgeruste machine die onder ho ge temperaturen het bestaande bi- tumen-dek lossmelt en met bij menging van nieuwe materialen de Beekweg van een nieuw "weg dek voorziet. Deze „Repave"-machine is in Amerika ontwikkeld ten tijde van de oliecrisis. Ook milieu-overwegin gen hebben bijgedragen bij de ont wikkeling van déze machine opdat materialen voor de asfaltwegen- bcuw zuiniger en efficiënter kun nen worden gebruikt Door de machine wordt het weg dek met een stralingswarmte van ongeveer 150 graden verwarmd, waarna het .gesmolten" oppervlak tot een diepte van maximaal 2,5 cm wordt losgewoeld. Het oude mate riaal wordt vermengd met nieuwe grondstoffen waarna de nieuwe laag asfaltbeton kan worden aange bracht. Dit alles geschiedt in één machine-overgang. Doordat bij de repave-methode minimale hoeveelheden nieuw dek laagmateriaal behcveen te worden gebruikt, is het mogelijk een slecht wegdek zoals dat van de Beek weg om te bouwen tot een nieuw wegdek. D.e belangrijkste voordelen van deze methode zijn, dat geen of wei nig cud materiaal behoeft te wor den afgevoerd en weinig materiaal behoeft te worden bijgeleverd. Over de vraag of een kapalanie nu wel of niet als pastorie kan worden aangemerkt en derhalve vrijgesteld kan worden van het betalen van onroerend goedbe lasting, heeft de commissie voor fi nanciën uitvoerig gediscussieerd. Van de commissie werd n.ï. een principe-uitspraak verwacht over de in de onroerend goedbelas- ting in te bouwen vrijstellingen. De heren van Valkengoed en Houba hadden er moeite mee cm een kapelanie gelijk te stellen met een pastorie en wensten daarom de aantekening tegen de voorgestelde vrijstelling te zijn. In verband met de invoering van de onroerend-goedbelasting in Ven- ray op 1 januari 1978 achtte het col lege van b. en w het nu al nodig de standpunten van de commissie voor financiën te vernenen over de in de verordening op te nemen vrijstellin gen omdat de redaktie van de ande re artikelen van die verordening grotendeels afhankelijk is Bij de invoering van deze nieuwe belasting zuiden enkele gemeente lijke belastingen vervallen, n.l. de straat- en riooltelasting, de hoofd som en opcentei grondbelasting en personele belastftg. De onroereid-goedbelasting zal werden gehevei van de „zakelijk gerechtigden :ot een onroerend goed", waarom er over het algemeen de eigenaren «cumnen worden ver staan en de „feitelijke gebruikers van het onroerend goed" die mees tal de huurdrs zullen zijn. Volgens wettelijke verplichting dienen gehuwde eigendommen met inbegrip vn de ondergrond welke in hoofdzaak zijn bestemd voor de openbare -*redienst of voor het hou den varvpenbare bezinningsbij een komster' te worden vrijgesteld. Met anderewoorden: de kerkgebouwen en de iaaronder liggende grond. Decommissie had hieregen uiter- aardgeen bezwaar. haar wel met de volgende bepa- lin waarin werd gesteld, dat ook de eigendommen welke feitelijk ■wrden gebruikt als pastorie of ka- p/aoie mits eigendom van een arkgemeenschap zouden worden rijgesfceld. 'Met name de heren van Valken goed en Houba vonden dit net iets te ver gaan omdat alleen het (Lim burgse) bisdom Roermond kapela- nieën kent. Commissievoorzitter burgemeester Defesche lichtte toe dat in de model verordening van de Vereniging van" Nederlandse gemeenten gesproken werdt over vrijstelling van pasto rieën èn kosterswoningen, maar kennelijk geen rekening had gehou den met de unieke Limburgse situa tie waar de kapelaans een eigen woning hebben. Omdat men in Venray geen kos terswoningen kent, vond hij het lo gisch hiervoor kapelanieën voor vrijstelling in aanmerking te laten komen. Hij kreeg steun o.m. van drs. Beterams, die weinig verschil zag tussen een pastoor en een kapelaan omdat beiden pastor zijn. Boveftdien was er weinig verschil tussen de aktiviteiten van de kerkelijke be dienaars. Met uitzondering van de heren van Valkengoed en Houba schaar den de overige commissieleden zich graag achter dit vrijstellingsartikel. Verder komen voor vrijstelling in aanmerking alle ongebouwde eigen dommen, zoals bossen, landerijen, pal-keerplaatsen etc., onroerende goederen, welke in hoofdzaak wor den gebruikt voor de publieke dienst van de gemeente; alle straatmeubi- lair dat opgericht is.ten gerieve of in het belang van het publiek; open bare land- en waterwegen, rails, al le mogelijke soorten water- en rio leringswerken en tenslotte ook de rioolwaterzuiveringsinstallatie mits bij de gemeente in eigendom of be heer. En met dit laatste raakte men weer een moeilijk punt aan. Waar om dan geen vrijstelling wanneer de installatie in eigendom en/of beheer is bij het zuiveringsschap? Het ant woord was logisch en duidelijk. Zou men daaraan beginnen, dan was het hek van de dam en moesten b.v. PTT, PLEM, Waterschap etc. ook worden vrijgesteld. En zo werd de ze bepaling door de commissie ge handhaafd. De algemene jaarvergadering van SV Leunen, welke begin augustus heeft plaats gevonden, is behoudens enkele punten bijzonder sfeervol verlopen. Dit had zijn oorzaak in het feit, dat de algehele organisatie voor de vergadering en voor het komende-seizoen bijzonder goed was voorbereid. Allé leden en alle in woners van Leunen, Veulen en Hei de hadden het jaarverslag met daar in opgenmoen het financieel verslag en de geschiedenis van SV Leunen in de vorm van een programma boekje thuisbezorgd gekregen. Ook was de gehele gang van zaken voor het aankomende seizoen aan de le den schriftelijk medegedeeld. Zodoende kon voorziter Th. Hen- drix cok een groot aantal leden op de vergadering welkom heten. In zijn openingswoord memoreerde hij, dat SV Leunen een bijzonder ge slaagd seizoen achter de rug heeft, wat bleek uit de behaalde resulta ten van de diverse elftallen. Ook kon hij dit jaar weer een elftal feli citeren met het behaalde kampioen schap. Gezien de goed geslaagde aktivi teiten, waarbij alle leden hun inzet hebben getoond, kan het afgelopen seizoen ook enorm geslaagd genoemd worden, wat inhoudt, dat er voor het aankomende seizoen geen kon- tributie verhoging nodig is. Dat de saamhorigheid in SV Leu nen bijzonder goed is, bleek weer uit het feit, dat Th Keijsers het Spcrtbeeldje van verdienste kreeg uitgereikt, vanwege zijn jarenlange inzet voor SV Leunen in de vorm van het leiden van diverse elftallen. Ook Th. Swinkels, die enkele ja ren geleden het beeldje al in ont vangst mocht nemen, viel nu een bijzonder dankwoord ten goede, nu hij definitief gaat stoppen als jeugd leider. De bestuursverkiezing, waarbij 3 bestuursleden aftredend waren, ver liep zeer vlet daar zij zich alle drie hei-kiesbaar stelden en er geen te genkandidaten aanwezig waren. Het komende seizoen ziet er op énkele fronten niet zo rooskleurig uit. Zo kampt men nog steeds met een tekort aan veld- en kleedakko- modatie. Als men bekijkt dat SV Leunen met 8 senior- en 13 jeugd- elftallen op 2 velden moet spelen en dat men maar 4 kleedlokalen ter be schikking heeft, dan begrijpt men dat er in Leunen een noodsituatie bestaat. Daarbij komt nog, dat de korfbalclub, ook nog met diverse teams van deze akkommodatie ge bruik moet maken. Ondanks de noodsituatie krijgt 't bestuur van SV Leunen de indruk, dat him plannen voor uitbreiding bij de Gemeente niet serieus wor den genomen. In eerste instantie kwam de gemeente met het feit, dat er in Leunen geen grond ter be schikking was en nu SV Leunen zelf enkele grondeigenaren bereid heeft gevonden grond te verkopen, wor den deze door de gemeente niet se rieus benaderd, of zitten bij de ge meente niet de juiste personen op de juiste plaats, of moet het een 10- jarenplan worden??? Het bestuur van SV Leunen schrikt nergens meer van als het gaat om projekten die door de gemeente moeten worden uitgevoerd. Als men bedenkt dat de aanleg van riolering op het sportpark, wat voor de hygiëne toch een eerste ver eiste is, 2 jaar heeft moeten duren en wat ging het om een luttel be dragje van 2200,en dat SV Leu nen de werkzaamheden zelf nog heeft moeten uitvoeren dan kan men begrijpen, dat het bestuur van SV, Leunen voor wat de uitbreiding be treft, de moed in de schoenen laat zakken Maar wat kan SV Leunen hieraan doen?? Er zijn zelfs als enkele bestuurs leden die er voor passen om op een dergelijke manier verder te moeten werken. Indien de gemeente de zaken niet serieus gaat aanpakken, zal SV Leu nen op de eerste plaats een leden stop gaan invoeren, al is dat met pijn in het hart. Maar er is nog al tijd een gezegde: „Nood breekt wet". Verder ziet men bij SV Leunen het komend seizoen optimistisch te gemoet. Zo zullen er weer diverse aktiviteiten worden ontplooid, zoals: Donateursaktie, rikwedstrijden, di verse kienavonden, toepa'ktie en lo terij. PROTESTANTSE PASTORIE Van de commissie werd advies gevraagd over het toekennen van een gemeentelijke subsidie aan de Protestantse kerkengemeenschap Venray e.o. in verband met de ver bouwing van het pand Groene Hart 11 toit pastorie. Van de bestuurstafel werd herin nerd aan soortgelijke subsidiever leningen bij de bouw van de katho lieke pastorieën in Heide, Vredepeel, bij de Christus Koningkerk en de Paterskerk in Venray. De commissieleden konden elkaar vinden op een subsidiëring van 20% van de totale kosten ad 165.000, Ook zal men beginnen met re- kiameborden langs het hoofdveld. Het fancy-fair zal niet meer ge houden worden, daar hier de op brengst grotendeels van de eigen le den moet komen. Van de rondvraag maakte ere voorzitter H, Baitussen gebruik om SV Leunen te feliciteren met hun bestuur. Hij stelde dat er weinig amateurverenigingen zijn, die met zo'n organisatieschema voor de dag komen en dat de leden een zware wissel zullen hebben om op dezelfde manier op die fundamenten verder te werken. Als dit de leden ook lukt dan ziet hij de toekomst van SV Leunen optimistisch tegemoet. Verder deelde hij mede, dat de uitspraken over de uitbreiding van de akkommodatie voor hem klonken als een donderslag bij- heldere he mel. Maar desondanks had hij het volste vertrouwen in het aankomen de seizoen en wenste iedereen véél succes toe. In zijn slotwoord dankte voorzitter Th. Hendrix nogmaals iedereen voor zijn inbreng in het afgelopen seizoen en wenst iedereen veel succes in het nieuwe seizoen. W. Voesten, secretaris Op 2 september a.s. 's avonds om half acht wordt in de foyer van de schouwburg een hoorzitting gehou den ,over de enkele maanden gele den verschenen Structuurschets Landweert 1976. Op deze avond zal het college van b. en w. en de bij de ontwikkeling van het toekomstige woongebied betrekken adviseurs, graag luisteren naar de menig van de aanwezigen en naar de reakties op deze struc tuurschets. Tevens zal nader worden inge gaan cp de reeds ontvangen reakties vanuit de burgerij. Iedere belanghebbende en belang stellende wordt op deze hoorzitting verwacht. Exemplaren van de structuur schets Landweert 1976 zijn nog gra tis verkrijgbaar bij de afdeling voorlichting en de afd. III-D ten gemeentehuize. Met ingang van 23 augustus a.s. zal de gehele Beekweg vanaf Noord singel tot aan Vredepeel voor e#i periode van ongeveer 5 weiten voor alle verkeer in beide richtingen werden afgesloten. In die periode wordt de Beekweg van een nieuw wegdek voorzien. Voor zover de werkzaamheden het toelaten zullen aanwonenden uiter aard hun woning kunnen bereiken. De omleidingen worden zo duidelijk mogelijk aangegeven. Bromfietsers en wielrijders kunnen van het fiets pad gebruik blijven maken. Voor de Laagheidseweg gaat voor die periode eenrichtingsverkeer gel den met als rijrichting Overloonse- weg—Laagheidseweg. Vissers Wegenbouw heeft van by en w. opdracht ontvangen voor hen reconstrueren van de kom Oirlo. De Hoofdstraat de Deputé Peters- straat en de Pastoor Gerardsstraat zullen van een geheel nieuw weg dek worden voorzien. Met de werk zaamheden wordt na 6 september begonnen. Het ligt in de bedoeling dat op 23 augustus wordt begonnen met de reconstructie van de Beekweg. Lees hierover het artikel in dit blad. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 18 augustus 1976 nr. 1211 waarbij in verband met uitvoering van werkzaamheden aan de Beek weg de volgende verkeersmaatrege len zijn genomen: I. Met ingang van 23 augustus 1976 gedurende een periode van on geveer 5 weken, of zoveel korter of langer dan in verband met de uit voeringswerkzaamheden mogelijk respectievelijk noodzakelijk is, a. door plaatsing van de borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Beekweg te sluiten voor het verkeer in beide richtingen, be- 'halve voor voetgangers; b. door plaatsing van de borden 12 en 13 van bijlage II van genoemd Reglement voor de Laagheidse weg eenrichtingsverkeer in te stellen met als rijrichting Over- loonseweg—Laagheidseweg; II. Ontheffing te verlenen van de onder punt I sub a genoemde ver keersmaatregel ten behoeve van be stuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. indien zij woonachtig zijn of him bedrijf uitoefenen aan de Beek weg en die woning of dat bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kan worden bereikt; b. die het motorvoertuig besturen in opdracht of met toestemming van de onder a bedoelde perso nen en onder ten aanzien van aan die personen gestelde voorwaar den; c. indien aangetoond kan worden of aannemelijk wordt gemaakt dat zij gedurende de tijd dat de onder punt I onder a vermelde geslotenverklarinig geldt, gebruik moeten maken van de afgesloten Beekweg voor het laden of los sen van noodzakelijke werkzaam heden met het door hen bestuur de motervoertuig en het laden, lessen of de uitvoering van nood zakelijke werkzaamheden op an dere wijze niet of bezwaarlijk kan plaats hebben; III. Dat van de onder punt II ver leende ontheffing slechts gebruik mag worden gemaakt voor zover de uitvoeringswerkzaamheden aan de weg zulks toelaten en geen gevaar te duchten is voor de veiligheid van personen of goederen. De aandacht van de belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tegen dit besluit beroep kan wózfen ingesteld binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de commissaris der Koningin in gediend moet worden. Venray, 18-8-1976. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Limburgse Maatschappij voor Gasdistributie (Limagas) n.v., Schaesbergerweg 84, Heerlen, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een gasdrukregel- en meetstation. Adres inrichting: St. Jozef laan 64, Smakt, kadastraal ge meente Venray s ectie A6 nr. 2450 (ged). Limburgse Maatschappij voor Gasdistributie (Limagas) n.v., Schaesbergerweg 84, Heerlen, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een gasdrukregelinstallatie. Adres inrichting: Rouwkuilenweg 7, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie N nr. 4 (ged.). Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 5 september 1976 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1 (afd. IB). Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 20 augustus 1976 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray hebben besloten geen toe stemming te geven voor het houden van een militaire oefening in het natuurgebied, gelegen plm. 900 m. ten zuiden van de kapel aan de weg Rips-Ysselsteyn. De bedoeling was, dat in dit gebied in de periode van 11 tm 15 oktober een verbindings- cefening zou worden gehouden, cir waaraan zou worden deelgenomen door 150 militairen, 10 jeeps en 35 vrachtauto's. Ter motivering van him afwijzing stellen b en w dat dit bos- en heide perceel landschappelijk zeer waar devol is, en voor het plaatsen van tenten en het gebruik door de vele voertuigen, te kwetsbaar. Boven dien ligt dit perceel binnen een af gezet bosgebied waardoor geen vrij toegankelijke openbare wegen lo pen. Tenslotte wordt er door het col lege cp geattendeerd, dat de perio de van 11 tm 15 oktober samenvalt met de opening van het jachtsei zoen. De stichting Actie Dorp van Vrede te Amsterdam krijgt van b. en w. geen vergunning tot het houden van een geldinzameling in de ge meente Venray in de periode van 11 tot 18 september. Met de baten zou de bouw van een revalidatie centrum in Afrika worden onder steund Bij het weigeringsbesluit heeft 't college' zich laten leiden door het advies van het landelijk collecten- bureau (Centraal Archief). Hierin wordt o.m. gesteld, dat in het col lecteplan 1976 reeds drie collectes zijn geraamd voor instellingen die internationaal hulp bieden in oor- logs- en noodgebieden. Daarnaast is sinds vele jaren de Stichting Terre des Hommes Nederland, in dezelfde sector van hulpverlening werkzaam De conclusie is, dat de Stichting Actie dorp van Vrede zich op een terrein gaat begeven waar reeds zeer deskundige organisaties werk zaam zijn. Verder doorkruist het tijdvak van de collecte enkele plaatselijke col lectes. Nog nimmer in het 10-jarig be staan van de streeksahouwburg te Venray zijn er zoveel abonnementen verkocht als nu het geval is. Een mooier lustrumgeschenk had de schouwburg zich niet kunnen wen sen. Omdat men niet steeds „uitver kocht" wil verkopen zijn er nu VIER voorstellingen aan het programma toegevoegd t.w. HET WAS DE LEEUWERIK, een dolle klucht met Lex Goudsmit en Willy van Hees- velde; DER VOGELHaNDLER door de Hoofdstadoperette. Deze tweede voorstelling komt er omdat de eer ste volgeboekt is. Hetzelfde is het geval met NEER- LANDS HOOP INTERIEUR. Ook deze voorstelling was volgeboekt en dat terwijl er nauwelijks jeugdabon- nementen uitgegeven waren. Omdat deze voorstelling zo zeer de jeugd aanspreekt, meende de direktie dat dit onverantwoord zou zijn en met veel moeite lukte, het toch" een extra datum te krijgen. Dus weer volop plaats voor Freek en Bram. CARMEN is wellicht de allerbe roemdste opera die er bestaat Het is een spektakelstuk met zulke be roemde muziek o.a. het toreado's lied, dat zelfs niet opera-liefhebbers er een fantastische voorstelling aan zullen beleven. Het spreekt vanzelf, dat abonnementhouders die reeds ingeboekt hebbèn, gelegenheid krij gen om alsnog de nieuwe voorstel lingen te kiezen. Men kan dus rus tig ruilen aan de kassa. Tenslotte nog even attenderen op de voorververkoop voor de ANDRé VAN DUIN SHOW die a.s. maandag begint. Er zijn nog 750 plaatsen te verkopen, maar men verwacht, dat die binnen een dag verkocht zullen zijn, dus zorg dat U erbij bent.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 9