Ysselsteyn tevreden over ontwerp bestemmingsplan f 150,80 OOK PLAN MERSELO IN ONTWERP KLAAR Oproep aan ouders Peter Custers van samenzwering beschuldigd Gelukkige bezitter niet bekend Gratis ponyrijden voor gehandicapte kinderen NU een electronische wetenschappelijke rekenmachine voor iedere scholier Adler 88F van f 245,- nu incl. btw boekhandel van den Munckhof bv Grotestraat 28 Als eerste in de 'reeks van cntwerp-bestemmingsplannen voor de kerkdorpen werd dat van Ysselsteyn gepresenteerd aan de com missie voor ruimtelijke ordening. De voortgang van de woning bouw maakt het n.l. nodig, dat een afrondingsplan voor Ysselsteyn in voorbereiding wordt genomen. De nieuwe uitbreiding van de kom wordt gevonden in het gebied ten zuiden van de Pionierstraat tussen de Midden Peelweg en de Timmermannsweg. De capaciteit van bet totale plandeel bestaat uit de bouw van 215 woningen. Ingevolge het spreidingsmodel woningbouw kerkdorpen zul len tot 1985 in het oostelijke deel 97 weningen worden gebouwd. De overige 118 woningen zullen in een volgend plan worden ge realiseerd. Een grote moeilijkheid in de kom van Ysselsteyn is de aanwezigheid van de Midden Peelweg. Een aantal alternatieve tracé's en omleggingen zijn bestudeerd, doch niet haalbaar gebleken. In overleg met de ver- keersadviseur is het de bedoeling om aan de noord- en zuidzijde van de kom een tweetal ,/rempunten" in te bouwen. Door het van elkaar afschuiven van de rijbanen hoopt men dit te bereiken. Ter verkrijging van een grotere verkeersveiligheid zal ook de aansluiting van de Pioniersweg op de Midden Peelweg worden ver legd. De woningbouw zal gefaseerd worden uitgevoerd. Van 1976 t.m. 1979 worden er 33 woningen ge bouwd. Van 1980 t.m. 1982: 34 wo ningen en van 1983 t.m. 1985 nog eens 30 woningen, waardoor het to taal in het oostelijk deelplan komt op 97 woningen. Er is ruimte voor eengezinsbungalows, eengezins bun galows met variabele hoogten, ge schakelde bejaardenwoningen en dubbele of enkele verdiepingswo ningen in de sociale sector. Alle woningtypen worden in iedere fase gerealiseerd. Tijdens de discussie over dit ont- werpbestemmingsplan zei de heer J. Houben, dat hem in gesprekken met de dorpsraad en de Ysselsteynse raadsvertegenwoordiger was geble ken, dat men over het algemeen zeer tevreden was met dit ontwerp, hoewel men van de andere kant toch ook wel wat zorgen had. Veel* van de zorgen konden tij dens de commissievergadering wor den weggenomen, zoals de vrees van dhr. Houben dat bij de behoefte- bepaling meer naar de cijfers dan naar het principe zou worden ge keken. Hem werd meegedeeld, dat om de omvang van het plan te bepalen uiteraard een behoeftebeoordeling nodig is. Het streven is er evenwel op gericht cm ten aanzien van de omvang van de woningbouw het principe van bouw voor autoch tonen zoals vastgelegd in het spreidingsmodel te laten gelden. De angst, dat meer naar de cijfers dan naar het principe zal worden gekeken werd hierdoor voor een be langrijk deel ontzenuwd. Op welke wijze het plan voldoende flexibel kan worden gemaakt met instem ming van de provincie, zal worden onderzocht. Het ontwerp-bestem- mingsplan voor Ysselsteyn, dat voorziet in een behoorlijke uitbrei- <- ding van het dorp zal nu naar de Provinciale Planologische Dienst worden doorgezonden. PLAN MERSELO Ook bij het opstellen van het ont- werpbestemmingsplan voor Merselo heeft de opvang van de natuurlijke groei van de autochtone bevolking ten grondslag gelegen. Het gebied, waarop de uitbreiding is geprojecteerd wordt begrensd door het tracé van de weg Groot- dcrp. Deze weg loopt in carré-vorm ten westen, ten zuiden en ten oos ten op het uitbreidingsgebied. De noordelijke grens wordt gevormd door het bestaande sportpark. Reeds enkele gedeelten zijn gerealiseerd zoals de Wethouder Pubbensraat, Pastoor Verkoelenstraat en de Cop- pelenberg. Nabij de kerk is een plein gesitu eerd, dat als het ware het hart vormt van de kern, met de nieuwe basisschool en het gemeenschaps huis. Het totale plan biedt nog ruimte voor de bouw van 67 woningen waarvan er 7 al in aanbouw zijn of binnenkort gebouwd worden Ge bouwd kunnen worden 14 woningen van het type bungalow c.q. semi- bungalow; 47 verdiepingswoningen en 6 bejaardenwoningen. Aly deze types worden in drie fa sen gerealiseerd. Fase 1, omvattende 29 woningen, is gepland voor 1976 t.m. 1979; fase II met 19 woningen voor 1980 t.m. 1982 en fase III, eveneens voor 19 woningen voor 1983 t.m. 1985. GRONDPRIJZEN VELTUM II In verband met de voorgenomen uitgifte van kavels in het plandeel Westeinde van het bestemmings plan Veltum II moeten de grond prijzen worden herzien. De commis sie voor ruimtelijke ordening gaf zijn fiat aan de noodzakelijke stij ging in verband met prijsstijging en renteverlies sinds juli 1975. Deze stijging bedraagt 9 a 10%. De West- eindkavels zijn daardoor gestegen van 40.200,naar 43.550van 37.700,naar 43.600,en van 39.6000,— naar 43.700,—. „Het zal niet anders kunnen", verzuchtte de commissie. INDUSTRIETERREINEN De Provinciale Planologische dienst had haar adviezen gegeven bij de door de gemeente ingediende cntwerp-bestemmingsplannen voor de verschillende industrieterreinen. Gesteld werd, dat de ontwerp plannen overwegend gunstig door de P.P.D. waren beoordeeld. Enkele belangrijke aantekeningen van deze dienst zijn, dat in de eerste plaats de Maasheseweg indien mogelijk voor industrievestiging moet werden benut. Voor het gebied „In de Witte Vennen" zullen zo min mo gelijk industrieën zonder spoorweg aansluiting moeten worden toegela ten. Dit gebied zal een reservefunc tie hebben. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend komt rechtstreeks ten goede aan de Venrayse zieken. De afd. Ven- ray zou bijzonder trots zijn als er in mei 1977 20 zieken gratis mee naar Lourdes zouden kunnen gaan. Het gaat niet alleen om zieken uit Ven- ray-centrum, doch ook van de kerk dorpen. De bijdragekaarten, waarop 1977 vermeld staat, kosten 1.50 of 2.50, dit uiteraard naar uw eigen keuze. Laat onze medewerkers niet zo maar voorbij gaan; zij doen dit niet voor hun plezier, maar voor de zie ke medemens, die soms al jaren op de wachtlijst staat om een Lourdes- reis te maken. Als U dit leest, is de kolportage reeds begonnen en we hopen, even als verleden jaar, weer op uw mede werking. DIA-AVONDEN De dia-avonden gaan binnenkort ook weer beginnen. Allereerst voor diegenen die het afgelopen jaar mee naar Lourdes zijn geweest en voor hun familie. Deze dia-avond zal plaatsvinden begin sepember in het parochiezaaltje van de Vredes- kerk. De maand oktober is bijna vol geboekt. We kunnen nog wel avon den verzorgen in september en ha oktober. We hebben hiervoor de maandag- en woensdagavond vrij gehouden. Wilt u hierover meer in formatie bel dan even met 04780- 3428 of 04780-2364. Voor het Boschhuizerveld in Oos trum zal een duidelijke situatie moeten worden geschapen. Wan neer de andere plannen doorgaan, zal voor dit gebied de bestemming industrieterrein worden ingetrok ken. Voor het ontwerp voor Leunen werd een duidelijke fasering ge vraagd. Na deze vrij zware agenda bleek de commissie nog weinig zin te heb ben voor de rondvraag. De volgende vergadering werd vastgesteld op maandag 6 septem ber, s middags om vijf uur. Lour descomité afd. Venray KOLPORTAGE De kaarten van het Lourdes Lief dewerk zijn weer binnen en dat be tekent dat er weer bij U aangeklopt zal worden om een bijdrage te vra gen. De komende weken zal men proberen zoveel mogelijk wijken en kerkdorpen „af te werken". Trouwens het eerste schaap is reeds over de dam, want Castenray heeft als goede eerste de kolpor- teurs(trices) moed gegeven om weer op stap te gaan. Uw bijdrage voor deze kaarten De ouderbrigade, welke de school kinderen van de Franciscusschool en de Claraschool, alsmed de kleu ters van het Beukenhofje begeleidt bij het oversteken van de straat, zit dringend verlegen om aanvulling. Het gaat om de oversteekplaatsen bij de Paterskerk, de Oude Oos- trumseweg en de Zuidsingel. Het is nog altijd jammer dat de scholen niet tegelijk uitgaan en er zowel cm half 12 als om 12 uur nog dringend ouders nodig zijn. Zij die voor die aanvulling willen zorgen kunnen zich in verbinding stellen met de heer L Vermeulen, Kastanjestraat 8 of telefonisch on der nummer 5845. De Nederlandse journalist Peter Custers uit Roermond, zoon van oud-burgemeester Custers van Ven ray, is samen met 16 anderen in staat van beschuldiging gesteld van samenzwering met het doel de re gering van Banggladesh omver te werpen Custers kwam in december 1973 in Bangladesh aan en maakte daar kontakt met ondergrondse en staats- endermijnende organisaties aldus de officiële bronnen. Hij werd op 8 december 1975 in Dacca gearres teerd en zou bij zijn aanhouding subversieve literatuur in bezit heb ben gehad. Peter Custers was in Blangladesh werkzaam als correspondent van De Volkskrant en Dé Groene Amster dammer. De collectrice van de Staatsloterij mevr. Janssen-van Beuningen, zit nog te wachten totdat de bezitter zich zal melden met een-vijfde lot van het nummer 00524 waarop een prijs gevaüen is van 25.000, Het is mogelijk dat de bezitter door de vakantie zijn winnende lotnummer niet heeft gezien. Het zou jammer zijn als deze niet komt opdagen. Een bedrag van 3.750, is nog altijd de moeite waard om af te halen. Zondag 15 augustus a.s. is door ponyverenigingen in geheel Neder land vrij gehouden voor het gehan dicapte kind. Ook St. Isidorus uit Venray,draagt haar steentje bij, want a.s. zondag middag vanaf half twee kunnen alle gehandicapte kinderen uit Venray en omgeving gratis ponyrijden. De kinderen worden begeleid door de ponyruiters van St Isidorus die hun paardje deze zondagmiddag graag ter beschikking stellen van het ge handicapte kind. Er wordt gereden aan de manege „Vlakwater". Als de kinderen moe zijn van het paardrijden, wacht hen nog een grats tocht met huifkar en „sjees- kes". St. Isidorus hoopt vele gehandi capte kinderen een fijne zondag middag te bezorgen.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 5