VAN EEN KERMISWEEK Bij opening van de winkelpromenade in Venray loketmedewerkers m-v voor het postkantoor van Venray PTT Nachtcriterium voor wielrenners in Venray Aansluiting bij Bouwfonds Limb. Gemeenten Jetje Reynen naar kampioenschappen AUTOSPEEDWAY Op 15 aug.a.s. groot korfbaltoernooi in Venray Na het verschijnen van Peel en Maas, vrijdag vóór de kermis, heb ben we de moede-l'eden gestrekt in het vooruitzicht op een weekje lek ker niets doen. Toch hebben we voor U genoteerd wat er in die ker- misweek in ons dierbaar Venray zoal gebeurde De diverse onderzoekcommissies belast met de opheldering van de vele sterfgevallen onder de koeien van veehouder van Dijck, kwamen tot de konfcliusie dat de dieren niet zijn gestorven door vergiftigd grondwater, terwijl het evenmin vast stond dat Rank Xerox op de naburige puinplaats vergiftigde stoffen gestort zou hebben. Wat de feitelijke doodsoorzaak wel was, werd nog niet bekend. Het Kindervakantiewerk besloot de laatste week van haar aktivitei- ten in dit jubileumjaar met een grote ballonnenwedstrijd vanuit het winkelcentrum Grotestraat. Vele honderden kleurrijke ballonnen gin gen de lucht en dreven met een straffe wind oostwaarts. Nu maar afwachten welke ballon het verste komt. Met de nodige muzikale herrie en na een fikse regenbui opende zater dag de Venrayse kermis. De jeugd, waar de centen al in hun broekzak zaten te springen, nam aldra bezit van de diverse vermakelijkheden. Acheraf waren de heren kermis exploitanten best tevreden met Venrays kermis. VERKEERSONGEVALLEN Op de Albionstraat werd de bestuurder van een personenauto door slaap overmand, waardoor het door hem bestuurde voertuig niet de gebruikelijke koers kon volgen. Via berm en verkeersbord kwam de auto tegen een lichtmast tot stil stand. De auto werd zwaar bescha digd, maar de 20-jarige bestuurder P. C. uit Venray mankeerde vrijwel niets. Op de kruising Oude Oostrumse- wegJulianasingel kon de bestuur der van een trekker met aanhang wagen A. v. G. uit Breda, mede door de 'lengte van de auto de bocht niet góed nemen en er sneuvelde 'n verkeersbord. De 29-jarige bestuurder van een vrachtauto^ wilde op de Nóordsingel, kruising Beekweg en Westsingel, afremmen voor een voorgesorteerd staande DAF personenauto. De be stuurder bemerkte dat zijn remmen weigerden en om de personenauto te ontwijken week hij uit, doch de vrachtauto raakte een verkeers bord en schrikhek, welke beiden sneuvelden. Op de Paterslaan wilde de 18-ja- rige bestuurder van een personen auto J. S. vóór de geparkeerd staan de. auto van de 36-jarige G. R. uit Venray parkeren maar bij die ma noeuvre raake hij de geparkeerde auto. Gevolg: materiële schade. Op de kruising Leunseweg-Deur- neseweg stond de personenauto, be stuurd door S. K. voorgesorteerd, teneinde linksaf te slaan. De achter hem komende personenauto, be stuurd door de 27-jarige T. H. uit Horst bemerkte dat te laat en kon het door hem bestuurde voertuig niet tijdig tot stilstand brengen. Ook hier alleen materiële schade. Op de kruising Julianasingel— Poststraat verleende de bestuurder van een personenauto, de 45-jarige M. M. mt Helmond geen voorrang aan de personenauto bestuurd door de 68-jarige B. B. tot Venray. Ook hier alleen materiële schade. Op de Langeweg verleende de 23- jarige bestuurder van een personen auto P. v. d. B. tot Venray, toen hij een geparkeerd staande auto pas seerde, geen vrije doorgang aan de tegemoetkomende auto bestuurd door de 22-jarige T. A. tot Vier lingsbeek. Ook hier alleen materië le schade. Op de kruising Merseloseweg Deken Thielenstraat verleende de 46-jarige bestuurster van een per sonenauto mevr. J. J.-de W. tot Venray geen voorrang aan de per sonenauto, bestuurd door de even- oude plaatsgenoot M. M. Ook hier bleef het bij materiële schade. 'Op de Maasheseweg raakte de bestuurder van een trekker met op legger van de N.V. Hotra tot Rot terdam waarschijnlijk bij het keren op de weg een lantaarnpaal. De lantaarnpaal werd vernield, de be stuurder reed door, maar er waren voor de politievoldoende aankno pingspunten om de bestuurder te achterhalen. Het is niet onmogelijk dat de bestuurder van de botsing niets heeft gemerkt. De 26-jarige bestuurder van een personenauto P. H. uit Venray ont dekte dat zijn bij café Cocq d'Or geparkeerde auto beschadigd was. De veroorzaker had geen visite achtergelaten en naar diens iden titeit speurt de politie nu. De 12 jarige, A. H. lette op de Langstraat onvoldoende op en bots te met zijn fiets tegen de gepar keerde auto va!n de 45 jarige M. B. uit Venray.. De fietser moest met 'n lichte hersenschudding in het zie kenhuis werden opgenomen. VERNIELINGEN Achter de woning van mevr. G. werden twee palen van een gaas- cmheining afgebroken alsmede een stenen muurtje van het toegangs poortje. Ten nadele van A. J. werd van de voor zijn woning geparkeerde auto de antenne vernield. Ten nadele van M. werd in de Grotestraat een grote winkelruit met een klinker ingegooid. P. aan de Grote markt kwam tot de ontdekking dat een rolluik aan de voorzijde'van zijn woning was vernield. Dé schade bedraagt zes honderd gulden. Het doek was ge deeltelijk gescheurd en scheefge trokken. Mevr. de J. meldde dat van haar auto de buitenspiegel was vernield. P. B. uit de Rips deed eveneens aangifte dat van zijn voor het Edah kooppark geparkeerde auto de bui tenspiegel was vernield. Ten nadele van de kermisexploi tant P. D. staande op het Henseni- U9plein (Matterhornrups) werd tot tweemaal toe het zeil van de rups vernield Op^ drie plaatsen was het zeil over een lengte van anderhalve meter stukgesneden. Wederom werd een kelderdeur van een van de flats in Veltum ver nield. Nu was de deur geheel ge spleten en het slot verdwenen. De ze keer hadden de vernielers geen geluk want voor die kelderruimte was nog geen huurder en derhalve was er niets vermist. De woning vereniging Noord Limburg zit met de strop. J. v. H. uit Venray kwam tot de minder aangename ontdekking dat een of meerdere personen over de motorkap van de voor zijn woning geparkeerde personenauto hadden gelopen en daardoor verschillende deuken in de kap hadden veroor zaakt. DIEFSTALLEN Ten nadele van de 17 jarige A.C. uit Venray werd een bromfietshelm ontvreemd. V H. S. deed aangifte dat van zijn in de Poststraat geparkeerde vracht auto de mistlampen verdwenen zijn. J. S. tot de Jacobspeel deed aan gifte van diefstal van een water pomp, een aan- en afvoerslang, 'n zuigslang, een aftakas en een fraise De schade 'beloopt hier 3.000,—. Ten nadele van E. werd tot de kelder onder de flats in Veltum 'n fietspomp ontvreemd. Toegang is verkregendoor het intrappen van de kelderdeur. Forceren van de 'kelderdeur van een andere flat werd ten nadele van mevr. B een herenrijwiel en enkele bliken groenten ontvreemd. OORLOGSTUIG Ook bleef men tijdens de kermis niet gespaard van het vinden van oorlogstuig. Na de melding van T. aan de Rosmolenweg, kwam hier een mortiergranaat van 50 centime- er lengte en 15 centimeter doorsne de aan de oppervlakte. AMOKMAKER In beschonken toestand liep de 25 jarige Venrayer G. K. in het Edah kooppark rond. Hij trapte de toe gangsdeur in en liep enkele kle dingrekken omver. Venrays politie nam de man mee en liet hem zijn roes uitslapen in de daarvoor be stemde ruimte. DRONKEN ACHTER HET STUUR Twee bestuurders van personen auto's kregen een rijverbod opge legd omdat zij door drankgebruik niet in staat werden geacht hun auto te besturen. Slingerend baande zich een per sonenauto door Venrays straten. Venrayse politiemannen hielden de auto aan en het bleek dat deze be stuurd werd door de 17 jarige R.W. tot Vierlingsbeek. Naast hem zat de éigenaar van de auto de 35 jari ge T. C., eveneens uit Vierlings beek. Beide personen bleken onder invloed van alcohol te verkeren. Tegen de bestuurder van de auto werden processen verbaal opge maakt wegens het rijden onder in vloed en het niet in bezit hebben van een rijbewijs. VECHTEN Tijdens het vechten op de open bare weg werden verbaliseerd de Venrayers P. v. S. en W. J. Deze zouden de buitenlander K. tot Ven ray met bierflessen hebben gesla gen waardoor deze gapende en bloedende hoofdwonden opliep. Er wérd proces verbaal opgemaakt. BEDRIJFSONGEVAL De 20 jarige G. J. tot Horst ver loor op een hoogte van 6 meter zijn evenwicht toen hij bezig was met het wegslaan van de bekisting bij het winkelcentrum op het Brukske. Met hersenschudding, sleutelbeen- fractuur en schaafwonden moest hij naar het ziekenhuis worden ver voerd HAS HIS CH EN HEROINE Ook Venrays politie werd ge confronteerd met verdovende mid delen. Terzake het voorhanden heb ben dan wel verhandelen werden een negental personen aangehou den. Het was de organisatoren van de Praktiefweek opgevallen dat de 22 jarige H Th tot Boxmeer verdoven de middelen wilde verhandelen. Daar waren de organisatoren niet van gediend en zij verwijderden hem en consorten van het terrein. Teen de politie het negental arres teerden bleek hij de grootste hoe veelheid bij zich te hebben. Hij werd ingesloten terwijl de, an deren die niets of een kleine hoe veelheid bij zich hadden, na opma king van proces verbaal en in over leg met de officier van justitie di rect of na enkele dagen huiswaarts werden gezonden. In totaal werd in beslag genomen 10 gram heroine en 200 gram haschish. De aangehoudenen bleken te zijn naast de reeds genoemde de 17 jari ge mej. P. R. uit Boxmeer, tot Uden de 19 jarige J. B., uit Haps de 22 jarige W. v. D., tot Mill en St. Hu- bert de 22 jarige W. C., uit Boekei de 26 jarige H. v. B. en tot St. An- thonis de 28 jarige J. v. d. V. en de 18 jarige mej. L. v. T. AUTO LIET OLIESPOOR ACHTER In verschillende straten van Ven ray was door een nog onbekend gebleven vrachtauto, juist nadat linkse bochten waren genomen, het wegdek spiegelglad geworden door uitgelopen olie. Venrays brandweer had enkele uren werk om de straat weer rij veilig te spuiten. Het waren de Julianasingel, Maasheseweg en Overlconseweg. Naar de identiteit van de bestuurder stelt de politie een onderzoek in. INBRAAK IN BUNGALOW In de nacht van 7 op 8 augustus wérd ingebroken in de onbewoon de woning van dhr. I. de G. tot Tubbergen, gelegen aan de Deume- seweg. Toegang werd verkregen door het inslaan van een ruit. Ont vreemd werden 4 antieke klokken ter waarde van f 6.000,een Per- sisch tapijt ter waarde van 1.500,- een lasapparaat ter waarde van 800,een haakse slijpmachine ter waarde van 600,verder een vloerkleed, een electrische wekker met verlengsnoer en verder 100 kg diepvriesvlees en ingevroren groen ten en fruit Bü gelegenheid van de opening van de winkelpromenade Grote straat zal op 11 september het eerste nachtcriterium voor wiel renners worden gehouden in Ven rays centrum De organisatie daar van is gelegd in handen van de Vereniging Tour- en Wielerclub Venray. Het parcours zal onge veer 1300 meter bedragen, waar bij de Poststraat, Julianasingel, Hofstraat, Markt, Schoolstraat en Henseniusplein zijn opgenomen. Start en finish zijn op het Hen seniusplein. In totaal zullen rond 150 renners aan dit nachtcriterium tussen 18.00 en 23.00 uur deel nemen. Nadat de commissie voor finan ciën daarovér zal hebben geadvi seerd zijn burgemeester en wethou ders van plan de gemeenteraad voor te stellen over te gaan tot aanslui ting bij de gemeenschappelijke re geling van 't Bouwfonds Limburgse Gemeenten te Geleen. Sinds 1961 neemt de gemeente deel aan de gemeenschappelijke re geling inzake het Intercommunaal Bouwfonds Noord Limburg te Ven- lo, dat zich de hypotheekverstrek king aan particulieren ten behoeve van de verwerving van een eigen woning tot taak heeft gesteld Dit fonds hanteert bij zijn kredietver lening de methode van glijdende schaal, waarbij de rente van lenin gen telkens voor een gedeelte van de vijfjarige looptijd wordt vastge steld. Door de verruiming van de ga rantieleningen is bij de aspirant kopers de behoefte aan bijzondere leningsvormen sterk toegenomen en met name aan leningen, waar de rente voor de gehele looptijd onge wijzigd blijft. Ook bij andere par ticuliere instellingen ontbreekt nog deze vorm. tis. Daar het Intercommunaal Bouw fonds Noord Limburg deze methode momenteel nog niet voorstaat heeft het college overwogen aansluiting te zoeken bij de gemeentelijke re geling van het Bouwfonds Limburg se Gemeenten te Geleen, die zijn samenwerkingsverband heeft uitge breid tot de gehele provincie Lim burg. In het werkgebied van dit fonds, dat negentig gemeenten omvat, kan naast de hypotheekverstrekking aan particulieren de bouw van subsidie- en bejaardenwoningen door deze instelling ter hand worden geno men. Burgemeester en wethouders me nen, dat door deze aansluiting nog meer keuzemogelijkheden geboden worden aan mensen, die een eigen woning willen kopen of bouwen. Dit nachtcriterium is voor Venray een unieke gelegenheid om nader kennis te maken met de wieler sport. Vandaar, dat de Oostrumse Tour- en Wielerclub met alle en thousiasme dit evenement wil orga niseren als onderdeel van de akti- vitedten rond de opening van de winkelpromenade. In de vijftiger jaren werden op het terrein van Sint Servatius re gelmatig wedstrijden georganiseerd, waarbij Toon van den Munckhof, Guus Willems, Hans Veesten, Jan Hulsman bekende namen waren. Na deze aktieve periode volgde een rustige tijd totdat drie jaar ge leden het Oostrumse wielergebeu- ren nieuw leven werd ingeblazen. Dit jaar werd voor de derde maal een wielerronde georganiseerd. Michel Cjuijpers, bestuurslid van de vereniging heeft het initiatief ge nomen voor de ronde in Venray en kreeg daarbij de volledige steun van het bestuur van Het Winkelcentrum Venray. Om de renners extra te sti muleren heeft Het Winkelcentrum prijzen en premies beschikbaar ge steld, zodat het in de lijn der ver wachtingen ligt dat het niet alleen een aantrekkelijke, maar zeker ook spannende wedstrijd zal worden. Er wordt gereden onder auspiciën van de Nederlandse Wielren Bond in de categorieën junioren, vetera nen en amateurs. De toegang is gra- Op zondag 15 augustus a.s. wordt in Edinburgh (Schotland) het wereldkampioenschap Autospeed way in de klasse Superstocks ver reden. Ztod-Afrika, Australië, Duitsland, Denemarken en Engeland sturen dan hun toprijders de arena in, om de felbegeerde titel in de wacht te slepen. Nederland wordt o.a. vertegen woordigd door de tot Blitterswijck afkomsige Jetje Reynen. De bescheiden bedrijfsleider van een garage in Blitterswijck wordt gerekend tot een van de grootste routiniers in het coureurs vak. De thans 30-jarige Jetje Reynen kan bogen op een tot nu toe zeer succes vol seizoen in tegenstelling tot het vorige seizoen, waarin de weg naar de top tamelijk moeizaam verliep. Onder het motto: verandering van spijt doet eten stapte hij van zijn eerste bolide, uitgerust met een VW motor, af en ging toen over naar een super snelle wagen met een Ford 1800 cc motor. Deze verandering blijkt een goed irecept te zijn voor het behalen van successen op de nationale en inter nationale circuits. Er gaat bijna geen wedstrijd voorbij of de be stuurder van de wit-rode Ford met nummer 9 gaat op het ereschavot. De punten die Jetje Reynen dit seizoen vergaard heeft, geven hem het recht om aan dit wereldkam pioenschap deel te nemen. Welk resultaat deze climax in het autospeedwayseizoen voor hem met zich mee zal brengen is moeilijk te zeggen. Veel zal afhangen van de loting, die gehouden wordt om de coureurs hun startplaats te geven. Als hij het geluk heeft een startplaats in de voorste gelederen te loten is het niet ondenkbaar dat 'hij tussen de engel se favorieten hoge ogen gooit. Jetje Reynen is een outsider, maar de wereldtop is gewaar schuwd. Bü de foto: Jetje Reynen tijdens de prijsuitreiking te Kaldenkirchen, waar hij ook weer succes boekte. Door de Ysselsteynse korfbalver-, eniging „De Peelkorf" wordt op zondag 15 augustus a.s. een groot korfbaltoernooi georganiseerd op het Venrayse sportveldencomplex „De Wieën" Hieraan zal worden deelgenomen door niet minder dan 56 damesteams, die in totaal 120 wedstrijden zullen spelen op twaalf velden. Om half twee worden de wedstrij den geopend door wethouder J. van Oers. Daarna wordt gespeeld in de categorieën aspiranten, junioren en senioren tot omstreeks vijf uur. Door de Ysselsteynse fanfare „De PeeHdank" wordt een half uur ge musiceerd. De organiserende vereniging „De Peelkorf" in Ysselsteyn is een van de weinige korfbalverenigingen in de omgeving. Zij telt tachtig aktieve leden, die zijn ondergebracht in 3 •aspirantenteams, 2 junioren- en 2 seniorenteams. Ondanks het feit, dat korfbal een oudere sport is dan basketbal, wordt korfbal toch vrij weinig beoefend, ofschoon beide sporten niet veel: van elkaar verschillen. In beide gevallen wordt getracht een bal in een mand te werpen. Bij basketbal bevindt zich een plankje achter de basket Ook het aantal veldspelers is bij beide takken van sport verschillend. Bij korfbal bevinden zich twaalf dames en, heren in het veld. Aan het korfbaltoernooi van sls. zondag nemen alleen damesteams deel. Korfbal is een niet algemeen beofeënde sport. Het toernooi is derhalve mede interessant om eens 'kennis met deze tak van sport te maken. Er wordt door de organisa toren op een grote belangselling ge rekend. Het postkantoor van Venray, Patersstraat 1, vraagt een jonge man of vrouw (16-23 jaar) die leuk werk wil: loketwerk. Zo'n baan staat borg voor veel afwisseling: door de verschillende werkzaamheden zoals postbe- handeling. zegelverkoop of de vele geldhandelingen voor Postgiro en Rijkspostspaarbank, maar ook en voorai doordat iedere bezoeker of bezoekster van jouw loket een ander mens is. En jij zorgt tiat iedereen goed geholpen wordt. Ook afwisselend zijn de werktijden, die liggen tussen 06.00 en 22.00 uur. Dat kun ]e niet zomaar. Dus moet je minstens MAVO-4 of MULO-diploma hebben. Daarom begin je ook met een interne opleiding, waarin je je veel kennis van zaken eigen maakt en die toch al meteen in de praktijk toepast. Een type-diploma wordt ook van je gevraagd. Wat staat daar tegenover? Een boeiende baan, veelzijdig en verantwoordelijk. Bij de PTT, waar je het ver kunt brengen. Met een prima salaris, dat oploopt van bijvoorbeeld f 885,- voor 16-jarigen tot f 1416,- voor 21-jarigen. Ben je boven 21 jaar dan val je in andere, hogere schalen, Verder heb je recht op minimaal 20 werkdagen vakantie per jaar, alsmede op 7,8% vakantietoeslag. Belangstelling? Stuur dan een schriftelijke sollicitatie naar de directeur van het postdistrict Maastricht, Statenstraat 4, Maastricht, voor 20 augustus 1976. Je krijgt dan een brochure met meer informatie. Voor nadere inlichtingen kun je ook nog bellen met de directeur van het postkantoor in Venray: 04780-1611. POSTDISTRICT MAASTRICHT

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3