Het treinongeluk aan de Buus Reconstructie Wijnhovenpark twee doden en drie licht-gewonden Arbeidsbureau Venray stelt vacaturebank in rWU-'-L W Veel onderwerpen in commissie openb.werken Leenen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 13 AUGUSTUS' 1976 Nr. 33 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050852 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Door onverklaarbare oorzaak is zondagavond 'n personenauto ver moedelijk bestuurd door de 22 jari ge dienstplichtige soldaat Piet M. H. Lenders uit Baarlo, op de met knipperlichten beveiligde overweg aan de Maasheseweg voor de per sonentrein Nijmegen-Venlo gere den, en dcor de trein tientallen me ters weggeslingerd. De bestuurder werd daarbij op slag gedood even als de 26 jarige plaatsgenoot J. W. Zanders. Door de botsing de trein had op dat moment een top snelheid van 120 km per uur vlogen twee wagens van het drie delige treinstel uit de rails. De eer ste wagon draaide zich 180 giraden cm en kwam gekanteld in de rich ting Nijmegen te liggen. De tweede wagon drukte zich in de zandwal langs de spoorlijn, terwijl de derde wagen op de gekronkelde rails bleef staan. Het mag een gelukkige omstandigheid worden genoemd dat dit dieseltreinstel nog van een oudere konstruktie is, daar de nieuwe sprintertreinstellen voor 'n deel van pollyesther zijn gemaakt. Nu werden slechts een drietal pas sagiers licht gewond. Het ongeluk gebeurde zondagavond rond 11 uur en in recordtijd kwa men de hulpverlenende instanties, als brandweer, ambulance, politie en cngevaliendienst van de Neder landse Spoorwegen in aktie. Een der eersten die alarm sloeg was een ooggetuige, de heer T., die aan de Venrayse kant van deze spoorwegovergang stond. Met zijn taxi stond hij voor het rode licht te wachten, en zag de ongeluks auto met grote snelheid uit de rich ting Maashees komen. Hij heeft nog met knippersignalen de bestuurder op het gevaar attent gemaak. In de trein zaten ongeveer een 50 tal passagiers waaronder een 40 tal militairen van het Venl'ose garni zoen. De treinbestuurder de heer Hinzen uit Reuver bekwam geen noemenswaardig letsel. De passagiers werden naar café Den Barrier verwezen en konden daar wachten totdat bussen hen naar Venilo vervoerden. De treinenloop was tot maandag middag gestremd en het passagiers vervoer werd in die tijd onderhou den dcor busdiensten van Blerick naar Vierlingsbeek. Momenteel wordt gewerkt aan 'n betere beveiliging van deze spoor wegovergang. met zg. AHOB (auto matische halve overwegbomen). Burgemeester Defesche van Ven- ray en de korpschef van Venrays gemeentepolitie waren op de plaats van het ongeluk aanwezig. Het heeft tot maandagmiddag geduurd, eerdat de identificatie van de slachtoffers volledig was en de na men van de slachtoffers konden werden vrijgegeven. Het onderzoek werd in eerste in stantie gedaan door de gemeente politie, maar werd later, omdat de bestuurder van de auto een dienst plichtig soldaat was, overgedragen aan de brigade van de Koninklijke Marechaussee in Venray. Zoals gezegd waren de hulpver lenende instanties vrij snel ter plaatse. Maar eens te meer bleek dat voor dergelijk soort rampen of ongevallen de uitrusting van de Venrayse hulporganisaties nog best enige aanvulling kan gebruiken. Zo was er voor het vervoer van de doden slechts een kist beschikbaar, waardoor het ruim een uur duurde na het ongeval, voordat het tweede slachtoffer kon worden vervoerd. Ock het zoeken naar mogelijke andere slachtoffers of gewonden, nabij de auto of de wagons, gebeur de oi. te primitief, nl. met (flinke) zaklantaarns, terwijl men - zee1' later bleek toch wel de beschik king had ever grote schijnwerpers. Aangezien men niet zeker wist of er onder de voorste gekantelde wa gon nog slachtoffers lagen, werd de ze wagon (gewicht 40 ton) later dcor twee takelwagens van de N.S. met de nodige voorzichtigheid op getild. Gelukkig bleken er geen ver dere slachtoffers te zijn. Café De Barrier, die In eerste in stantie de danig geschrokken passa giers cpving, is- de verdere nacht epen gebleven om de leden van de diverse hulpploegen van hun natje en droogje te voorzien. De publieke belangstelling na dit groot, ondanks de in de nabijheid gelegen camping. Dit verlichtte ui teraard der zaak de taak van politie en brandweer. De militairen, die het grootste deel uitmaakten van de passagiers in deze trein, kwamen met ruim 2 uur vertraging in hun kazerne aan. Maandag zijn ze ten overvloede me disch onderzocht naar mogelijke on opgemerkte verwondingen. Veel ongeruste ouders van deze militairen heben maandag de Ble- rickse kazerne opgebeld om te in formeren, of hun zoon tot de gewon den behoorde. Inmiddels is op de Maasheseweg nabij de Barrier een stopverbod en een max. snelheid ingevoerd. De betreffende verkeersborden zijn ge plaatst doch menig automobilist stept er toch om een kijkje te ne men bij de in de spoordijk liggende trein. De eerste processenverbaal zijn dan ook al uitgereikt. Deze ver keersmaatregelen hebben tot doel het ongestoord kunnen werken aan de spoorwegovergangbeveiliiiging. Op maandag 23 augustus a.s. zal burgemeester mr. H. J. M. De fesche als voorzitter van de Com missie van Advies van het Gewes telijk Arbeidsbureau Venray offi cieel de vacaturebank van dit bu reau openen. Deze vacaturebank heeft tot doel door middel van uitgebreide informatie over vaca tures tot een optimale afstemming van vraag en aanbod te komen. De vacaturebank biedt voor elk bedrijf of instelling de mogelijkheid! tot het opnemen van vacatures in ruime zin en hierdoor voor iedere belangstellende werkloos of niet werkloos de mogelijkheid om zich te oriënteren "cp de vraag van het bedrijfsleven c.q. de werkge meenschappen, geordend naar be drijfstak en beroep. De vacaturebank biedt de gebrui ker de mogelijkheid om een inzicht te verwerven in de vraag welke op dat moment in het rayon bestaat; alsmede in de relevante vraag van het Arbeidsbureau Gennep, welke in de bank is opgenomen. Binnen afzienbare tijd zal de vraag van het G.A.B. Venlo voor zover deze van betekenis zal kunnen zijn vcor deze regio eveneens in het vraagbestand worden verwerkt. De gebruiker van de vacaturebank kan deze vacatures raadplegen en recht streeks eventueel reeds telefo nisch ter plaatse kontakt opne men met het gekozen bedrijf. Met dit systeem van vacature-be diening wordt geprobeerd enerzijds een groter aantal cliënten kennis te laten nemen van de vraag en ander zijds de dliëntèle van het GAB en iedere andere belangstellende meer inzicht te bieden in de verscheiden heid van vacatures in het rayon Venray en de gehele regio Noord Limburg. Tijdens de vergadering van de commissie voor openbare werken en verkeer trok de heer Fleurkens nog eens fel van leer tegen het niet opstuwen van het water in het gebied Lollebeek tijdens de afgelopen droogteperiode Nadat hij hierover al in een vorige ver gadering zijn ongenoegen had kenbaar gemaakt, was het hem in tussen duidelijk geworden, dat het stuwpeil voor een aantal jaren door de provincie wordt vastgesteld Door het stuwpeil in de droog teperiode niet te wijzigen werd veel water zonder meer naar de Maas afgevoerd, waarvan veel boeren en tuinders schade hebben ondervonden. *7 Parkeerplaats V Parkeerplaats -~J "'I 7 t r Het ontwerp-plan van het park Volgens hem had het water in de beken zeker een halve tot één meter hoger kunnen staan. Het gebied van de Geysterseheide had zeker meer water kunnen ontvangen wanneer de stuw bij de Rosmolen er niet he lemaal was uitgehaald. Wethouder Loonen beloofde deze buiten de gemeente staande proble matiek nog eens op te zullen nemen met de technische dienst van het waterschap. Het afwerken van de eigenlijke agenda leverde weinig of geen moeilijkheden op. De commissie zal het college van b. en w. gunstig ad- viseen over de voorgenomen ver koop van een strook grond ter com pletering van een bouwkavel aan de Straat tes Merselo aan de heer H. C P. Janssen ter grootte van 890 m2. Ook had de commissie er geen be zwaar tegen dat van de raad een krediet wordt gevraagd voor het vervangen van de in 1970 aange schafte Opel-Blitz-vrachtwagen ten dienste van de plantsoenendienst door een Ford A0509. In het groenplan rond het in aan bouw zijnde informatiecentrum van de gezamenlijke provinciale nuts bedrijven in het Pastoor Wijnho venpark (Paterskoel), is mede be grepen een nieuwe vijver, omdat de oude, lekke, vijver wordt gesloopt. De totale kosten bedragen ongeveer f 15.000,waarvan de nutsbedrij ven deel voor him rekening ne men. De commissie gaf haar zegen aan het voornemen van b. en w. hiervoor aan de raad een krediet van 4.000,als het gemeentelijke aandeel, te vragen. Het zal een klei ner, ondiep vijvertje worden. Naar aanleiding van een aantal opmerkingen van de afdeling bos sen plantsoenen in verband met de openstelling van het Odapark ont stond een discussie over de even tuele mogelijkheid tot aankoop door de gemeente van dit nog steeds af gesloten park van de zusters Ursu- linen Er werd aangedrongen op het verkrijgen van voorkeursrecht tot aankoop, zodra de gemeente met de zusters overeenstemming tot opstel ling bereikt. Tijdens de rondvraag werden al- ferlei verkeersproblemen op tafeL gelegd Zo wees de heer de Bruijn op de zeer gevaarlijke verkeerssitu atie 's avonds in het gedeelte Lang straat ten noorden van de Paters- laan Er kan door het parkeren aan beide zijden van de Langstraat geen auto met goed fatsoen meer door, terwijl het trottoir verstopt wordt door bromfietsen en fietsen Hij pleitte voor de aanleg van een par- keertereintje op de door de gemeen te in de nabijheid aangekochte grond. Wethouder Loonen stelde, dat het college deze moeilijkheid al heeft onderkend en dat gedacht wordt aan de inrichting van een bromfiets en rijwielstalling op het terrein waar de woningen van de heer Vol- leberg zijn gesloopt. De heer Janssen toonde zich een warm voorstander van een gezellige aankleding van de winkelpromena de Grotestraat. Met name wenste hij meer zitgelegenheid in deze winkel straat. Volgens de heer Grootjans, directeur gemeentewerken, wordt het moeilijk nog meer opstanden in deze straat te plaatsen met het oog op het verzorgende verkeer, dat nog toegelaten wordt en het verkeer, dat noodzakelijk in de Grotestraat moet zijn, zoals brandweer, ambu lance, vuilniswagen etc De heer Reintjes had zo zijn ge dachten over de afwerking van de in het ruilverkavelingsgebied Over- lcon-Merselo aangelegde wegen. Hij meende, dat deze wegen te snel worden afgewerkt in vergelijking tot. de wegen, welke door de ge meente worden verhard. Wehouder Loonen zal hierover bij de ruilverkaveling zijn licht opste ken. Naar aanleiding van het fei, dat het verkeersbord op de hoek van de West- en Noordsingeu omver is ge reden en nog niet is herplaatst, werd gediscussieerd over de ANWB- wegwijzers in Venray. Men consta teerde dat er hier en daar weinig klopt van de aanduidingen. Geant woord werd, dat deze zaak in studÊb is, doch de afwerking die veel geld gaat kosten wahet op de uit voering van het singelplan. De heer Jenniskens tenslotte wees nogmaals op de spoorvorming op de Midden Peelweg, die volgens hem uiterst gevaarlijk wordt, vooral bij de spoorwegovergang. Bij de pro vincie zal dit probleem worden aan gekaart. Het park zoals het was

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1