KERKELIJKE DIENSTEN een bank-safe is dubbel safe brisant pantsergranaat VAMOSAVER POELS MEUBELEN B.V. OOK VOOR U van 11 juli tot en met 17 juli Grote Kerk Venray Gevonden voorwerp Parochie Paterskerk Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt BOTSINGEN MET MATERIELE SCHADE FABRIEK VAN MODERNE EN KLASSIEKE BANKSTELLEN IN KWALITEITS UITVOERING 10 50 korting DE GROOTSTE SORTERING VAN GEHEEL NOORD-LIMBURG EN OOST-BRABANT VINDT U IN HORST Zestiende zondag door het jaar Zaterdag: 19 uur ned. hoogmis, int. Nellie Janssen-v.d. Muckhof Louis Custers. Zondag: 8 uur gel. mis, int. Petra en Antoinetta Duijf; 9.30 uur greg. •'hoogmis, int. Herman Jeuken Ant. Pelzer Johannes van Aarssen; 11 uur ned. hoogmis, int. Gerrit Gos- sens Toon Janssen vw fam. Wilm- sen; 18 uur geL mis, int. Truus v. Meijel-Truyen vw de buurt Maandag: 9 uur Elisabeth Jacobs- Groetelaars Willem Selder; 19 uur Jaap Hendricx Johanna Henckens- Tiessen. Dinsdag: 9 uur overl. ouders v. d. Munckhof-Goumans en zoon Jan als sticht.; 19 uur uit dankaarheid Tr, van Opbergen-Pessers. Woensdag: 9 uur Ant. van Osch Teng Manders; 19 u. Hendrik Key- sers Antoon Janssen vw de buurt. Donderdag: 9 uur Bemhard Loo- nen en Wilhélmina Tacken als st. Chris Franssen. Vrijdag: 9 uur Peter Gerrits als sticht.; 16 u. huwelijk Wester-Hoe- zen; 19 uur fam. Truyen-Cox. Zaterdag: 9 uur overl. fam. Bou ten-Verschuren; 19 uur Jan Schwac- höfer Odastraat Wim v d Munck- hof en familie. Huwelfyk Mientje Hoezen, Spurkt, en Sjef Wester, Pr. Irenestraat. Tiny Bouten, Eikenlaan, en Ton Bovee, Bergweg. Crèche om 11 nur Resy Wismans en Henny Hanen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Pouwels-Verbeek en zoon Frans; 9.00 leesmis voor overL mevr. Kruijsen-v. d. Puten; 10.00 hoogmis voor overl. Johannes Wilmsen. Ne derlandse liederen met het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis voor overL Piet Potten (buurt); 18.30 avondmis voor overl. Peter Swinkels. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. dochter Gertha; 19.00 avondmis voor overl. Cor van Meijgaarden (fam. L.). Dinsdag: 8.00 leesmis voor overt Antonia Janssen-Sanders; 19.00 uur avondmis voor overl. Bér Philipsen. Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (mevr. Th.){ 19.00 avondmis voor overl. ouders Willems-Janssen en kinderen. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. familie Billekens-Giebels; 19.00 uur avondmis voor overl. Antoon Derks en familie Derks-Smits. Vrijdag: 8.00 leesmis tot intentie, bedevaartgangers naar Lourdes; 13.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor 't bruids paar Swinkels-Hermans; 14.00 uur plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruids paar van Dijck-Backus; 15.00 uur plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruids paar Janssen-Huisman en uit dank baarheid bij gelegenheid van het 25- jarig huwelijksfeest van de ouders Janssen-Thijssen; 19.00 avondmis voor overl. Harry Linssen en fami lie. Zaterdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (fam. Willems); 19.00 uur avondmis voor overl. Jacobus De- riks-Geurts. Akolieten- en misdienaarsl\jst voor de week van 18 juli: safeloket Uw eigen privé-kluis binnen de beschermende bank kluis. Veiliger kunt u uw waardepapieren en kostbaarheden niet bewaren. Permanent tot uw beschikking voor een klein bedragje per jaar. Eén van de vele mogelijkheden van uw eigen Rabobank. En 't is nog dicht bij u in de buurt ook. Vraag eens om inlichtingen. Akolieten Zaterdag 17 juli: 19 uur G Hen driks en W. Bistervelds. Zondag: 8 uur Godfried Hendricx en Henny Fasote; 9.30 Gerard Hen driks en Mary Pelzer; 11 uur Mari anne Janssen en G. de Groot. Misdienaars Zondag 18 uur Theo Jansen en Mark Tijssen. Maandag, dinsdag, woensdag: 9 u. Carlo Albers en Margot v. Stiphout; Donderdag, vrijdag, zaterdag; 9 u. Hans van Gerven en Berend Kroft. Zondag 18 juli: H. Missen: 7.30, 9.00; 11.45; Hoogmis 10.15; 18.00 uur avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.80 en onmiddellijk na de avondmis gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Matthieu van Hel den. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 tot bijzondere intentie; 10.15 gelovi ge zielen (offerbus); 11.45 Maria Eli sabeth Jacobs-Groetelaars; 18.00 tot bijzondere intentie. Maandag: 8.00 P. Paschasius en Br. Gelduinus Claêssens; 19.00 Karei Hendriks. Dinsdag: 8.00 Gregoria Palm; 19.00 Wim van den Munckhof. Woensdag: 8.00 Clarita Romijn- Snijders ;19.00 Mechelina Cleven- Maessen. Donderdag: 8.00 t.e.v. de H. Geest; 19.00 vcor verlichting van het lijden van een zieke. Vrijdag: Jacoba Volleberg-Aerts; 19.00 Gezinsmis, Ellie Smits en voor Gebroeders Smedts. Zaterdag: 8.00 Geza Budai. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Henk Jansen en Maarten Arts. Zendag: 7.30 Gerard Stoks en Marcel van Veen; 9.00 Jos Claessens en Ludwig Arts; 10.15 Tony Schol- tens en Wim v. d. Heide; 11.45 Leo Jansen en René van Hooren; 18.00 Amoud Verhaeg en Peter Smelt. Maandag woensdag, vrijdag: 8.00 Arnoud Verhaeg; 19 .uur Peter Ma ter - Harold Poels. Dinsdag, donderdag, zaterdag 8 u. Hans Rongen; 19 uur Geert Koppes en Frankie Kol. Zestiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Harry Schrooten. Samen met de dames zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 M. v. d. Heuvel en L. Schaeffers; 9.00 E. Franken en H. Kusters; 10.00 M. Dicker, T. Aben, M. Barten; 11.30 F. de Groot, M. Ca- vis; 18.30 H. Willemse, T. Houwen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 R. Beerkens en T. Achten; 19.00 E. Willemse, C. Kellenaars. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 X. Haegens, B. Franssen; 19.00 L. Schaeffers, A. Millen. Zondagmorgen half tien in de aula van Den Hoebert Ds. J. Poort, leger- predi'kant te Oisterwijk, die ook om elf uur zal voorgaan in de Hervorm de Kerk aan de Maasweg te Blitr terswijek. Kinderoppas tijdens de dienst in Venray; de extra-kollekte in beide diensten zijn bestemd voor 't jeugd werk. Week van 18 - 25 juli, Zondag: 8.30 Toon van Arsen; 10 uur Hubertus Linskens (gez. door Herenkoor) Harry Graat. Maandag: 9 uur overl. ouders Riet j ens-Kessels. Dinsdag: 9 uur Harry Reijnders (vanw. de buurt). Woensdag: 9 uur overl. familie Verrijdt. Donderdag: 9 uur Jan Achten. Vrijdag: 9 uur gest. jaard. Antoon Verheggen en Hendrina van Haren. Zaterdag: 19 uur Jan Hulsman, Pierre Jacobs en Martien Moorrees. Misdienaarsbeurten: Zaterdag 17 juli: 19 uur Gebr. Clephas, Gebr. Driessen. Zondag 18 juli: 8.30 Antoine Jans sen, Roland van Soest, Greg Wilm sen, Frank Vandevenne; 10 u. Gebr. Janssen, Leon Derks, Petro Wijn hoven. Maandag, dinsdag en woensdag: 9 uur Leon Derks en Frank Vande venne. Donderdag en vrijdag: 9 uur Al- bert Moorrees en Winnie Staaks. 16e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis mnd. Ted Peters. Zondag: 8.30 gez. H. Mis maandd. Grad. Theuws; 10 uur Hoogmis, jrd. Gertruda Arts-Poels. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 19.00 gez. H. Mis Hub. Bistervels en Eleonora Kemmelings. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis overl. familie Peeters-Janssen. Week van 17 - 24 juli: Misdienaars: Henk en Caro Ver- steegen; Arno Rambags en Peter Weys; Hoogmis: Henk Vollenberg en Jan Janssen. Zestiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hendrik Dinghs. Zondag: 8.00 bijz. int. G.; 10 uur overl. fam. Jac. Geurts-Pouwels. Maandag: 8.00 overl. fam. Verhoe ven-Hoeben. Dinsdag: 8.00 Josephina Seykens- Collin. Woensdag: 8.00 Gezinsmis int. of feraars. Donderdag: 8.00 Jos Geerets. Vrijdag: 8.00 P. Philipsen. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Reyn- ders-Weys-Heldens. Zestiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Henri Lit- jens en overl. fam. Litjens-Keijsers. Zondag: 8.00 lsm. als jrd. v. Joost Jenniskens; 10.00 hgm. als jrd. voor Joost Litjens; 11.15 lsm. voor Ger truda van Soest-Hendriks. Maandag: 7.30 lsm. voor Mathijs Litjens en echtgen. Dinsdag: 7.30 gest. jrd. voor Pet. Joh. Arts en Maria Poels; 19.00 lsm. v. Leo Loonen. Woensdag: 7.30 gest. jrd. v. Eduard Asselberghs en Wilhelmina v. Hel den. Donderdag: 18.30 lsm. tot bijzon dere intentie (C.); 19.00 lsm. vcor Thecd. Bouten, echtgen. en Gerrit Bouten. Vrijdag: 7.30 gest. jrd. voor afgest, fam. Schreurs-Verdellen. Zaterdag: 19.00 lsm. als jrd. voor Gerard Jenniskens-Vissers. Misdienaars: 7.30 W. v. Meijel en R. David; 18.30 A. Janssen en Th. v. Kempen; 19.C0 R. Duijkers en Tj. Jenniskens. Akolieten: 8.00 Th. Bouten; 10.00 J. en P. Voermans en Th. Loenen; 11.15 S. Reintjes en W. Loenen. Gedoopt: Backus, Roy. Huweljjksafk.: Hay Strijbos (Cas tenray) en Anny Ouwerkerk; Joep den Mulder (Grubbenvorst) en Els Pijpers. 16e zondag door het jaar. Zendag: 8.30 leesmis voor de pa rochie; 10.00 H. Mis voor Frans Hor- re voets best. door de buurt; 11.30 leesmis voor Jacques Emonts. Maandag: 8.00 maandd. voor Fien Lemmens-Smits. Dinsdag: 8.00 maandd. voor An toon Hendricks. Woensdag: 8.00 maandd. voor Jan Geurts. Donderdag: 8.00 weekdienst voor Piet van Well. Vrijdag: 8.00 weekdienst voor Frans Hcrrevoets. Zaterdag: 19.00 hoogmis voor Frans Hcrrevoets best. door het Kerkkoor. Misdienaars: zondag 8.30 P Paul Koonings en Johnny Spreeuwen- berg; 10.00 Peter en Frans van Soest; 11.30 Leo van Soest en Gerard Spreeuwenberg. 16e zondag door het jaar, 18 juli. Zaterdag: 18.30 gez. H. Mis vcor leden en overl. leden van de Hand- bcogschutterij St. Hubertus b.g.v. viering van 75-jarig bestaansfeest. Zondag: 8.15 gest. lsm. voor Theo dora Geurts; 9.30 Hoogmis voor le vende en overl. fam. Versteegen- Arts; 11.00 H. Mis voor de vruchten der aarde. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor everl. ouders van Rijswijck-Klaas- sen en overl. kind. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis v. overl. fam. Verlinden. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Coenradus Klaassen en echtgenote. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor Johannes Thissen, echtgenote en zoen Lei. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Eg- bertus Beckers en Petronella Klaas sen. Zaterdag: 19.00 best. jgt. voor Ma ria Muysers-Litjens. Misdienaars: zondag 8.15 en door de week: Th. Arts - J. Hendriks; 9.30 M. Janssen - J. Wismans; 11.00 J. Michels - Tw. Stiphout. Kcllektantenzaterdag: Michels - Hendrix; zondag: 8.15 v. Cuijck - Emonts; 9.30 Ewals - J. v. Hoof; 11.00 Arts - M. v. Hoof. Zaterdag 17 juli: 19.30 avondmis tot int. van fam. Marcellis-Classens. Zondag: 10 uur hoogmis voor gun-, stiger weersomstandigüecien (opge luisterd met meerst. ned. mis (J. Schouten) door gem. zangkoor uit Maashees). Maandag: 9 uur t.i.v. fam. v. d. Heuvel-Peters. Dinsdag: 9 uur voor de zielerust van Lamb. v. d. Sterren en Maria Haegens. Woensdag: 9 uur t.i.v. fam. S- Wil lems. Donderdag: v. d. zielerust van Thea van Bakel-Peters. Vrijdag: v. d. overledenen van fam. van Helvoirt-v. d. Weijer. Zaerdag: 19.30 avondmis v. d. zie lerust van T. Botden. Zondag 18 juli, 16e zondag door 't jaar. Zaterdagavond 7.30 Hgm. uit dank H. v. R. Zondag: 8 uur overl. ouders Hel- dens-van Neerven; 10 uur Hoogmis tot bijz. intentie. Maandag: 8 uur lsm. voor gene zing van een zieke. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Ant. Janssen-Sanders. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Leonar- dus de Lauw. Donderdag: 8 uur lsm. uit dank baarheid. Vrijdag: 8 uur lsm. voor zal. Anna Janssen-Philipsen. Zaterdagavond: 7.30 Hgm. zal. Ig natius te Molde van Jongeren uit 't Veulen. Zestiende zondag door het jaar, 18 juli 1976. Zondag: 8 uur H. Mis voor het rec toraat; 10 uur Hoogmis voor Lowie van Osch. Akolieten: Toon Loonen en Henk Michels. Misdienaars van de week: Peter Vcllenberg en Jan Loonen^ Maandag: 8 uur H. Mis voor Ar nold Gielens. Woensdag: 8 uur H. Mis voor overleden ouders Willems-Janssen en kinderen. Donderdag: H. Maria Magdalena. 8 uur H. Mis voor Johannes Mom men, Maria Seijkens en Piet Lom- me. Vrijdag: 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrcuw van Altijddurende Bijstand t.b.i.; 19.30 avondmis voor de over leden ouders Poels-Michels. Zaterdag 17 juli: 8.45 H. Mis in de Jozefkapel t.e.v. Maria en Jozef; 19.00 Avondviering tot zekere in tentie. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Gradus Bastiaans, Mechtilda Beckers-Lensen en fam. van Kem- pen-Lochtens; 10.00 Hoogmis voor Gerrit Kersten, Jac.' Philipsen en Piet van der. Lee. Maandag: 8.45 H. Mis voor over ledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Goossens. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jo zefkapel t.e.v. St. Jozef en ouders Geurts. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Notermans. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor een ern stige zieke; 12.00 Eucharistieviering veer het 25-jarig huwelijksfeest van Jc Nellen en Rieky Geerits. NO TIC IAS REUGIOSAS El demingo proximo celebraremos la fiesta de Santa Ana con una Misa en nuestra capilla, Overloonseweg 2, que empieza como siempre a las on ce punto. Claro, nuestra celebración de Santa Ana no puede ser la fiesta de El Viso, pero, después de la Misa hay algo especial y festivo: el doc tor Jcsé Remesal, su Senora y sus hijcs, con ocasión de su despedida cficial de Venray, nos ofreceran un convite y una copa. Asistiremos to dos, Verdad? Hasta la vista el do- mingo próximo! I NO TIC LAS CULTURALES Muchas gracias de la parte de Ju- lién y su Angelines por las felicida- des que el Padre Juan les ha ofre- cido en el dia de su boda en nombre de todes los Espanoles de Venray. Los recién casados volverón el dia 23 de julio. En el hospital de Venlo, en hab. 0 175, esta Vincene Aven- tosa: apreciara mucho su visita. Otra vez: felices vacaciones tam- bién si se quedan aqui en Holanda! Y siempre estan a su disposición bastantes periodicos, revistas y al- gunos libros en la oficina del Padre Juan que también durante el mes de estara abierta todos los dias. Hasta la vista. Reeds meerdere malen hebben wij er onze lezers op gewezen hoe ge vaarlijk het is, om nu - 30 jaar na de oorlog - gevonden oorlogstuig op te rapen en te vervoeren. De des kundigen - dat zijn de mannen van de Explosieven Opruimingsdienst te Culemborg - blijven er maar steeds op hameren, dat, indien bij werk zaamheden granaten of ander oor logstuig naar boven komt, dat te laten liggen en-niet te vervoeren. Ondanks deze waarschuwingen is er op 4 juli jl op het politiebureau tijdens werkzaamheden op het land alhier een granaat afgeleverd die werd gevonden. Nu zijn onze politie mensen wel wat gewend, en ze krij gen niet iedere keer de schrik van hun leven, als er oorlogstuig op hun bureau wordt gedeponeerd. Maar toch werd deze granaat met veel zorg tijdelijk opgeborgen. De ingeleverde granaat had een lengte van 20 cm en een doorsnede van 7'/s cm. De mannen van E.O.D. - die he lemaal niet voor een kleintje ver- Op de Eikenlaan wilde de 57- jarige bestuurder van een personen- auo, G.H., na voor zijn woning ge parkeerd te hebben, wegrijden. Bij die manoeuvre bemerkte hij niet de eveneens richting Leunseweg rij dende auto van de 27-jarige mevr. P.E.-J. Gevolg was een botsing. Bij de kruising Kruitweg-Lan- geweg reden twee auto's achter el kaar, resp. bestuurd door de 26-ja rige A.v.B. en de 68-jarige A.S. Bij de kruising stopte de ene wagen en dat wilde de andere bestuurd er ook doen, maar zijn voet schoot van de rem en dat had een botsing ten. ge volge. Op de Overloonseweg vond een botsing plaats tussen een vrachtauto bestuurd door de 23-jarige Z.S. uit Waddinxveen en een personenauto bestuurd door de 20-jarige M.W. uit Venray. De bestuurder van de per sonenauto wilde een links gelegen vaard zijn - schrokken toch wel wel bij de aanblik van deze scherp gestelde brisant-pantsergranaat Het vervoer en het onschadelijk maken bracht nog al enkele proble men. Met de uiterste voorzichtigheid werd de granaat in een met zand gevulde kist in him auto geladen en met politie-auto's voorop en achter na - met zwaailicht en loeiende si- rene's werd het gevaarlijke projec tiel naar een plaats gebracht om tot ontploffing te worden gebracht. De gehele operatie liep goed af, maar er was toch menig zweetdruppeltje gevallen. Dan was er nog een melding van gemeentearbeiders, die bij graaf werkzaamheden nabij Stoks molen een oorlogssouvenir vonden. Zij lie ten liggen wat lag en lieten de eer aan de mannen van de E.O.D. Deze constateerden dat het een Engelse 5Vs inch brisantgranaat was. Met de meeste voorzichtigheid werd het projectiel naar de vuilnisstorplaats in het Venrays Broek gebracht en daar tot ontploffing gebracht. inrit inrijden en dat bemerkte de bestuurder van de vrachtauto net even te laat. Op de kruising Oude Oostrum- seweg - Julianasingel verleende de 23-jarige bestuurster van een per sonenauto, mevr. M.S.-J., geen voor rang aan de over de Julianasingel rijdende auto, bestuurd door de 38- jarige J. v. 't H. Ook hier botste Op de Albionstraat, te Leunen, moest de bestuurder van een perso nenauto, de 44-jarige P.P., achter 'n geparkeerde auto stoppen voor te gemoet komend verkeer. De achter deze auto rijdende personenauto be stuurd door de 36 jarige J.H. wilde ook stoppen, doch gleed door het nate wegdek door. Ook hier weer n botsing. Op het Molenpad reed de per sonenauto bestuurd door de 36-jari ge A.B. uit Venray in de richting van de Westsingel. De bromfiets be stuurd door de 17jarige G.v.IJ. reedi hem tegemoet én wilde een gepar keerde auto passeren. Hij raakte in ■een slip en botste tegen de auto van A.B. Behoudens een lichte verwon ding was er alleen maar materiële schade. I HORST. INDUSTRIESTRAAT 13. TELEFOON 04709 - 3229 gelegen aan da weg van Horst naar Sevenum TOT OP WINKELPRIJZEN RECHTSTREEKS AF FABRIEK— NERGENS GOEDKOPER I I I

Peel en Maas | 1976 | | pagina 8