LINDEBOMEN IN VENRAY VORMEN EEN PROBLEEM ZONDAG 27 JUNI A.S. OPEN DAG in het nieuwe GEMEENTEHUIS Maasheseweg 1 van 11 tot 13 uur en van 15 tot 17 uur De gemeente zegt: Eindexamen f 150,80 RECEPTIONISTE- TELEFONISTE Bevolkingsonderzoek op baarmoeder kanker Kabeltelevisie in Venray Vierklassige kleuterschool bij Foekepot Bochtverbetering weg Merselo-Overioon Grondaankopen in Centrumplan Garantiesubsidie voor Taptoe 1976 Kerkgebouw Zuidmolukse gemeente Bouw zuiveringsinstallatie Boschveldcollege L.T.S. Venray boekhandel van den Munckhof bv NU een electronische wetenschappelijke rekenmachine voor iedere scholier Adler 88F van f 245,- nu incl. btw Grotestraat 28 Reeds jarenlang wordt men, in Venray geconfronteerd met overlast veroorzaakt door de suikerrijke af scheiding van de veel voorkomende lindeluis in de lindebomen in Ven- ray-centrum. Vooral de lindebomen die dicht bij de gevels van de wo ningen staan, veroorzaken veel last op verf en ruiten. Regelmatig wordt hierover geklaagd bij het gemeente bestuur. In het verleden werden de linde bomen „gekandelaberd", waardoor voor korte duur het euvel was ver holpen. In Venray-centrum staan in totaal 429 lindebomen langs de Langeweg, Pastoor Ruttenstraat, Sint Jozefweg, Oude Oostrumseweg, Oostsingel en Wilheiminastraat. Om het euvel van de „druipende lindebomen" te kunnen oplossen is 'kontakt opgenomen met de Planten- ziektekundige Dienst in Wageningen Deze dienst heeft meegedeeld, dat de bestrijding van de last veroorza kende lindeluis weinig zin heeft om dat het verschijnsel na enige tijd toch weer gaat optreden. Daarbij komt ook, dat bestrijdingsmaatrege len met insecticiden bepaald onge wenst zijn." De konkliisie van de Plantenziék- tekundige Dienst in deze is dan ook, dat men het verschijnsel zal moeten accepteren óf de linden vervangt door andere bomen die deze moei lijkheden niet of in veel mindere mate opleveren. Het college van burgemeester, en wethouders wil echter beslist niet overgaan tot de rigoureuze maat regel om alle lindebomen dus maar om te hakken en te vervangen door andere bomen. De gedachten van het college gaan hoogstens uit naar het verwijderen van de lindebomen, welke binnen zes meter van de gevels staan en in derdaad onaanvaardbare overlast bezorgen. In de plaats van de te ver wijderen bomen zullen dan echter opnieuw lindebomen geplaatst moe ten worden, die minder luisgevoelig zijn. Uit een onderzoek is gebleken, dat mogelijk een 30 tal bomen meer dan aanvaardbare overlast veroorzaken en derhalve vervangen dienen te worden. Voordat een standpunt wordt inge nomen wil het college van burge meester en wethouders in elk geval het advies inwinnen van de Com missie voor Openbare Werken en Verkeer. Dit onderwerp zal in de openbare commissievergadering van 6 juli a.s. aan de orde worden gesteld. De be doeling is, dat belanghebbenden en belangstellenden die vergadering bij wonen om indien gewenst hun bij drage te leveren aan de discussie en dus aan de uiteindelijke besluitvor ming van burgemeester en wethou ders. Onder de afdeling „interne zaken" ressorteert de receptie telefooncen trale, waar op korte termijn geplaatst kan worden een (part-time). Betrokkene zal, in afwisseling met de 2 reeds aanwezige medewerksters (één part-time en één full-time) belast worden met het verrichten van re ceptie-werkzaamheden en het bedienen van de telefooncentrale. De werkzaamheden zulien in principe vóór de middag verricht moeten worden Onze geachten gaan uit naar kandidaten, die beschikken over 'n opleiding op MAVO-niveau en ervaring hebben in de te verrichten werkzaamheden. Het salaris is afhankelijk van opleiding en ervaring en reikt tot 820, bruto per maand. Sollicitaties kunnen binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad ge richt worden aan het co'lege van burgemeester en wethouders, Maashese- weg 1, onder vermelding van het vakaturenummer PZ-85. In het begin van volgend jaar zal in de gemeente het bevolkingsonder zoek op kanker van de baarmoeder- hals plaatsvinden. Het. is de bedoeling, dat de onder zoekwagen in alle Venrayse kerk dorpen zal worden opgesteld. Door het college van burgemees ter en wethouders is besloten dat van de deelneemsters aan het onder zoek een bijdrage van 5,zal wor den gevraagd. De heer W. Crooymans, hoofd van de afdeling Bevolkingszaken c.a. is door het college aangewezen als co ordinator van dit bevolkingsonder zoek. Tezijnertijd zal door de gemeente uitvoerige voorlichting over dit on derzoek worden gegeven. In verband met de,mogelijkheden, welke ook in Venray aanwezig zijn met betrekking tot de aanleg van kabeltelevisie, hebben burgemeester en wethouders besloten tot de in stelling van een werkgroep Deze zal tezijnertijd moeten komen tot 'n ge meenschappelijke centrale antenne- inrichting in Venray. In de werkgroep zullen onder meer ziting hebben enkele vertegenwoor digers van de gemeente en de Wo ningbouwvereniging „Noord-Lim burg", alsmede enkele deskundigen op dit gebied. Aan Jarino b.v. te Roden is door het college van burgemeester en wethouders opdracht verstrekt tot het leveren en plaatsen van een 4- klassige kleuterschool in Brukske nabij de r.k. basisschool „De Foeke pot". Hiermee is een bedrag ge moeid van 269.06(1, Naar aanleiding van de kritische opmerkingen welke zowel in de com missievergadering als tijdens de raadsvergadering waarin het kre diet werd goedgekeurd zijn ge maakt, onder meer over de tempe ratuur in deze lokalen, hebben bur gemeester en wethouders enkele voorwaarden gesteld. De leverancier heeft de opdracht gekregen in elk lokaal twee dakven tilatoren te plaatsen en de dakisola tie cp minimaal 6 cm glaswoldekens te brengen. Ten behoeve van de bochtverbete ring in de weg Merselo-Overioon zijn door burgemeester en wethou ders enkele stukjes grond aanger kocht. Van de heer H. A. J. Michels te Heide ca. 110 m2; van de heer H. J. M. Kessels te Merselo 70 m2; van mevrouw A. T. Beeks-Verheyen te Kessel totaal 357 m2; van mevrouw M. T. O. Janssen-Muyzers te Merselo ca. 250 m2 en van de heer A. J. L. W. van Dijck te Merselo ca. 90 m2. Ter realisering van het Centrum- plan heeft het college van burge meester en wethouders weer enkele stukjes grond aangekocht. Van de heer A. P. M. Huybers ca. 45 m2, gelegen aan de Bontekoe- straat en van de heer G. J. Poels ca. 10 m2, gelegen aan de Whistier- straat. Evenals vorig jaar organiseert het Jachthoorn-, Trompetten- en Majo- rettenkorps „Sint Petrus Banden" bij gelegenheid van de afsluiting van de zomer een taptoe op 28 augustus a.s. Omdat de organiserende vereni ging een tekort verwacht, hebben burgemeester en wethouders beslo ten een garantiesubsidie van 1.500,- toe te kennen. Omdat het hier gaat om een jaar lijks terugkerend evenement vragen b. en w. zich wel af of dit muzikale gebeuren dermate plaatselijk belang is, dat ieder jaar een garantiesub sidie moet worden verleend. Hier over zal het college met. het jacht hoornkorps nog nader in overleg treden. Reeds geruime tijd wordt gezocht naar een situering van een kerkge bouw voor de Molukse Evangelische Kerk in de omgeving van de Houten Hoek. Thans is een plaats gevonden ach ter het gymnastieklokaal aan de Langeweg. Nader zal door het colle ge worden onderzocht of realisering van de plannen ter plaatse mogelijk Door het Zuiveringsschap Limburg is een krediet van ƒ.16.000.000,be schikbaar gesteld voor de bouw van een zuiveringsinstallatie in Venray. Het ligt in de bedoeling dat de bouw binnenkort zal worden aanbesteed, waarna direkt na de bouwvakvakan tie kan worden begonnen met de aanleg van de zuiveringsinstallatie ter vervanging van de vloeivelden, die sinds jaar en dag aanleiding ge ven tot zeer onhygiënische toestan den. Vrijdagavond 25 juni zal op het ponyconcoursterrein in Ysselsteyn 'n sportinstuif worden gehouden met de materialen uit het pakket van Sport Real Deze sportinstuif, die om 18 u. begint, staat onder leiding van de hr Wim Willems. Iedereen kan aan dit sportieve gebeuren deelnemen. Er zijn thans plannen in voorbe reiding om op 1 juli a.s. op een cen trale plaats in Venray vanaf 19 tot 21 uur een recreatieve sportleider te laten komen, om, speciaal voor de wijken Brukske, Veltum en Noord West het spelmaterialen-pakket van Sport Real bekendheid te geven. Liefhebbers voor de T-shirt van de actie Sport Real kunnen zich ter verkrijging daarvan in verbinding stellen met het ten gemeentehuize gevestigde secretariaat van 't plaat selijk actie comité, tel. 3838 t. 242. Vanaf 21 juni zijn de bekende trim- trio's weer verkrijgbaar in de zaken van V D. Ook hiervoor kan men alle inlichtingen krijgen bij het sécr. ten gemeentehuize, toestel 242. Er bestaan plannen om eind juli in het gemeentelijke buitenbad en de daaromliggende zonneweiden ak- tiviteiten te organiseren, welke zich uiteraard grotendeels in het water zullen afspelen. Het slechte weer van afgelopen za terdag heeft uiteraard afbreuk ge daan aan de deelname aan de recre atieve fietstocht in het kader van Sport Real. Maar ondanks de regen hebben toch rond 25 fietsenthousias- telingen genoten van een prachtige fietstocht door Venrays dreven. Zij werden daarbij uitstekend begeleid door de Oostrumse Toer- en Wieler club. Hieruit bleek dat het vereni gingsleven zich toch nauw betrokken voelt bij deze a'ktie. Overwogen zal worden om dit toer evenement nog' eens te herhalen. Aan het BoschveldcollegeVenray zijn geslaagd voor het eindexamen: GYMNASIUM: Ellie Berende, Swolgen; Janneke Nelissen, Horst; Hans Schaeffers; Jan Schroer; Wilma de Bruijn; Jos Drgaisma, Venray; Gert Geurts, Horst; Wilma Goumans, Leunen; Xavier v. d. Hagen, Blitterswijck; Peter Heridrix; Harrie Huijgen, Venray; Twan Janssen, Horst; Noud Janssen, Meerlo; Geert Janssen, Tiny Janssen, Maashees; Luc Janssen, Ronald Jeurissen, V enray; Maarten Kappen, Sevenum; José Koonings, Yssel steyn; Ellie Kroonen, Noor Lemmens, Ruud Maas dam, Venray; Jos Moors, Horst; Ger v.d. Munck hof, Overloon; Guus Muijzers, Merselo; Kees Noyens, Peter Philipsen, Venray; Marijke Pubben, Merselo; Jacques deRuijter, Meerlo; Nico de Rijk, Overloon; Jan-Pieter Schaper, Horst; Henri-Jan Staal, Huub Thuyls, Venray; Marie-José v. d. Ven- ne, Merselo; Hans Verberkt, Venray; Pieter Weerts, Vredepeel; Mariëtte Wdbers.Overloon. ATHENEUM: Dieter Achten, Broekhuizenvorst; Bert Albers, Senja Alders, Venray; Henk Arts, Horst; Henk Arts, Venray; Sjaak van Asten, Well; Marian Bernaerts, Oostrum; Theo Bongers, Maas hees; René Clevers, Venray; Marja Coopmans, St. Anthonis; Herma Darmstadt, Eugenie Dielissen, Venray; Rein Dupont, Oostrum; Hennie Freriks, Horst; Maria Gommans, Oirlo; Rob Gorree, Ven ray; Roos Herraets, Theo Hesen, Horst; Jan van Heusden, Vierlingsbeek; Francien Hoebers, Horst; Tonny Janssen, Broekhuizenvorst; Stan Janssen, Wim Kunen, Geysteren; Leo Manders, Venray; Jos v. Meijel, Merselo; Frans Nelissen, Venray; Ri chard Nijenhuis, Beltrum; Rob Offermanns, Ni cole v.d. Oord, Venray; Petra Pijpers, Leunen; Hans Schwachöfer, Venray; Jan Smits, Maashees; José S winkels, Venray; Truus Thijssen, Merselo, Leon Verberkt, Willy Verberkt, Venray; Jan Ver- blakt, Tienray; Bert Verstappen, Leunen; Charles de Vilder, Willy Weijers, Venray; Leon Weijs, Horst; Willy Willens, Leunen; Guido Willemsen, Melanie Zanders, Peti Bexkens, Venray; Paul Blaauwhof, Hans de Bruijn, Stevensbeek; Gerrie Camps, Horst; Simon Claessens, Ad Coenen, Ven ray; Luud Coenen, Overloon; Eric Cornelissen, Venray; Henk Driessen, Oirlo; Martien Groenen, Venray; f^arrie v.d. Hagen, Stevensbeek; Geert Hendriks, Venray; Herman v.d. Heuvel, Wim Hey- ligers, Horst; Jan Heijs, Meerlo; Jan Jacobs, Oos trum; Leo Janssen, Horst; Theo Jeurissen, Yssel steyn; Rob Kaanen, Maashees; Pierre Kers,tens, Bergen; Rob Keulers, Wim Kremer, Venray; Nick Kunnen, Horst; Twan Laurensse, Michiel Marlet, Anne-Marie v.d. Meer, Caspar Michels, Hans Mijnlieff, Venray; Henk Ramaekers, Horst; Piet Reintjes, Leunen; Mark Scholberg, Arno Steen kamer, Venray; Gerard Straten, Wijchen; Eny Veldpaus, Venray; Daan Verbeeten, Horst; Yvonne Verstraelen, Cor Vervoort, Tonny Voer- mans, Venray; Theo Voermans, Leiinen; Han Wel- bers, Overloon; Pieter de Wit, Leende. HAVO: Mare Aarts, Lottum; Rosalie Aarts, Ven ray; Henk Achten,Leunen; Margot Albert, Johnny v.d. Berg, Venray; Peter v. Berlo, Horst; Adrie v. Bohemen, Voorburg; Toine Bovee, Broekhuizen; Matt Breukers, Lottum; Frank Buijssen, Horst; Sterf v. Camp, Eindhoven; Thèo Claes, Venray; Wilmy Cuppen, Horst; Maarten Custers, Steijl; Pieter Delauw, Gonny Douma, Venray; Hans van Dijk, Lottum; Jan Engels, Merselo; Mari Fleur- kens, Theo Franssen, Venray; Margo Freriks, Horst; Richard Groenland, Méerlo; Jan-Eric Gu- linck. Helmond; Marion Henckcns, Overloon; Géért Hendricx, Venray; Annemie Hesen, Horst; Anne-Marie Heuvelmans, Venray; Mariètte Heij- boer, Stevensbeek; Jos Houwen, Oirlo; Pieter Janssen, Frans Janssen, Venray; Martien Janssen, Meerlo; Ellen Janssen, Venray; Jan Jenneskens, Meerlo; Diny Keijsers, Horst; Keat Kho, Amster dam; Harry Kleeven, Blitterswijck; Els Kleuskens, Meterik; Geert van Kreij, Venray; Geert Kunen, Castenray; Karen Leenaerts. Venray; Ludo van Leeuwen, Horst; Frans Lutters, Boekei; Peter van Maarseveen, Paul van Melis, John van Meijel, Ven ray; Theo Mulders, Veulen; Huub Nabben, Horst; Jacquelien Nelissen, Oirlo; Lex Nöya, Venlo; Anja vanNunen, Horst; Sylvia de Nijs, Oirlo; Paul Pe ters, Arcen; Truus Philipsen, Ysselsteyn; Joost Pingen, Meerlo; Géa Poels, Joep Poels, Merselo; Jessy Pijls, Tegelen; Geert Reintjes, Leunen; Theo v. Rens, Melderslo; Joost Smits, Maashees; Marian Smits, Horst; Pieter Spee, Venray; Peter Timmer mans, Horst; Ton Titulaer, Grubbenvorst; Ruud van Veggel, Lieshout; Elly Vekens, Horst; René Veldink, Venray; Mia Verheijen, Horst; Ellie Ver stappen, Horst; Herman Vissers, Meerlo; Geert Vullings, Castenray; Wim de Wit, Ysselsteyn; Peter Wijnen, St. Anthonis. TE KOOP te Blitterswijck In het woonbos te Blitterswijck woidt medio augustus gestart met de bouw van de laatste 5 bungalows uit het plan van 20 vrijstaande bungalows met c.v. garage en rondom bebost ter rein. De indeling van deze bun galows - waarvan er nog 1 be schikbaar is - is o.a. als volgt: overdekte entree; grote hal: 'n ruime keuken; woonkamer 40m2 met open haard en openslaan de deuren naar teras; 4 slaap kamers: betegelde badkamer m. ligbad, aparte douche en twee de toilet; garage; berging/cv- ruimte. Grondoppervlakte 795 m2. Koopsom 172.300,v. o.n. Een maquette van deze bungalows is op ons kantoor te oezichtigen. Dokumentatie is op aanvraag verkrijgbaar. STIENSTRA VENRAY B.V. Venray Stationsweg 11 telefoon 04780 4438 Aan de LTS te Venray gingen in to taal 134 kandidaten op voor 't eind examen. Er slaagden er 120 terwijl er 4 werden afgewezen. Her-exa mens waren er 9 terwijl 1 examen was uitgesteld. Mechanische Techniek P-troom: Jos van Meijel Veulen; Harrie Wil lems Leunen; Harm van Bergen Ven ray; Jan Janssen Venray; Jeffrey Meijer Venray; Harrie Janssen Ven ray; Wim Hendrix Leunen; Paul van den Berg Leunen; Berr v-. Ooi Veu len; Jan Hoezen Venray; Jan This- sen Veulen; Jan Clephas Veulen. Mechanische Techniek P-trooto: Hans Smits Venray; Peter Claessens Venray; Peter van Rijswijck Over loon; Willy Deriet Overloon; Twan Cuypers Geijsteren; Antoon Janssen Leunen; Hans Derck Venray; André Bloemen Overloon; Hans Achten te Venray; Henk Lap Venray. Mechanische Techniek T-stroom: Ad Matijsen Venray-Heide; Peter v. Waardenburg Meerlo; Wim Poels te Wanssum; Harrie Verstappen Ven ray; Kees Pijnenborg Ysselsteyn; W. Bouwmans Venray; Juan Ramirez Venray; Louis van Osch Heide; Joos Jakobs Geysteren; Ton Seegers Cas tenray Twan Swinkels Ysselsteyn; Paul van Mil, Venray; Frans Geurts Veulen; Heino Mertens Venray; Ar- die Gerards Venray; Huub Hendriks Venray. Mechanische Techniek T-stroom: Wim Jenniskens Leunen; Wim van de Ligt Veulen; Tijs Martens Ven ray; Jac Matijsen Heide; Wim Mi chels Oirlo; Jos Arts Merselo. Mechanische Techniek I.T.O. Peter Broers Venray; Frank Lensen Vierlingsbeek; Harrie Tissen Blit terswijck; Peter Pluk Venray; Henk Valckx Venray; Riny Leenen Yssel steyn; Paul Ruil Venray; Willie Wij- ers Wanssum; Ton Lensen Wansum; Jan Koenen, Leunen; Piet Litjens Mechanische Techniek I.T.O. Leunen; Herman Franssen Venray. Willy Cox Oostrum; Peter Vermeu len Venray; Henk van Veen Venray; Geert Direks Venray; Jos Tijssen Venray; Mattie v.d. Pasch Venray; Willy v. Lierop Venray; Matie Jeu rissen Venray; Fred van Knippen berg Ysselsteyn. Motorvoertuigentechniek P-stroom Piet van Meijel Veulen; Hans Bo- nants Smakt; Peter Camps Blitters wijck; Jan Gielen Geysteren; Martin Kooningh Ysselsteyn; René Poels te Wanssum; Henk Gelden Maashees; Martien Arts Rips; Emile Pot Breu- gel Jan Vermeulen Venray; Ever- hard Martens Venray; Peter Gou mans Venray; Peter Swinkels. Ven ray Rob Beckers Leunen; Jan Gie- lens Heide; Ger Vissers Lottum; Geert Claessens Leunen; Ger Hol- termans Melderslo; Jan, Bartels Veu len; Leo Niessen Grubbenvorst; Fons Dinghs Castenray; Peter Janssen te Horst Motorvoertuigentechniek Tstroom Martien Cremers, Maashees Bouwtechniek Timmeren P-stroom Jos Pijpers, Leunen; Frans de Hoog Holthees; Bert Tax Wanssum; Hans Claessens Ysselsteyn; Henri Stroe- cken Overloon; Sjaak Rouwens Holt hees; Bert van Eerd Vredepeel; Hub Versteegen Merselo; Mart Barents Venray; Pierre Stroecken Overloon; Bouwtechniek Timmeren T-stroom Hans van Meijel Mersèlo; Maarten Teunissen Ysselsteyn; Henk v. Hoof Venray; Peter Rongen Venray. Bouwtechniek Timmeren I.T.O. Sjaak Goumans Venray; Geert Kus- ters Venray; Herman Smits Venray. Bouwtechniek Metselen P-stroom Antoon Janssen Venray; Jan Arts Venray; Joop Swinkels Castenray; Hans Raaymakers Overloon; Toine van der Heyden 7>eurne; Frans Kuy- pers Deurne; Martin Rutten Smakt; Peter Linskens Meterik; Wiel van Rengs Meterik; -Theo Verheyen Me terik; Kees Druiven Venray. Bouwtechniek Schilderen P-stroom Frenkie Huwaë Venray; Bert Neu- vel Venray Bouwtechniek Schilderen T-stroom Theo Cox Venray; Peter Maas Oirlo. Bouwtechniek Schilderen I.T.O. Wim Peeters, Meterik.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 11