Jeugd avond vierdaagse Jeugdaktie .Fiets Veilig' is groot sukses Bejaardenrit VAMOSAVER gemeentelijke notities en mededelingen Venrayse jaarmarkt op maandag 5 juli Inlevering van vuurwapens en munitie Heggen moeten worden gesnoeid Binnenbad gesloten Ophalen van grof vuil Zaterdag recreatieve fietstocht Euterpe nieuws Opening in Leunen Venrayer reed op groep|e jongeren in Euterpe geeft wijkconcert Openbare School Flierefluit' De 18e Jeugd-Avondvierdaagse is weer voorbij. En wat voor een, vier daagse! Grandioos weer, een recor aantal deelnemers 2450 tegen 2312 in 1975. En wat voor een deelnemers - enthousiaste lopertjes en lopers, on der geleide van veel toegewijde en opgewekte leiders en leidsters. Mede door het toedoen van een groot aantal medewerkers, was het voor het bestuur en het organiserend comité prettig werken en liep de or ganisatie gesmeerd. Natuurlijk zijn er hier en daar een paar kleine schoonheidsfoutjes inge slopen, maar dat mag de pret niet drukken. Trouwens,, bij welke orga nisatie waar duizenden bij betrok ken zijn, loopt er niet eens wat fout? Wij allemaal, deelnemers, leidsters en leiders, belangstellende ouders en allen die meegewerkt hebben aan de organisatie hebben 4 dagen oprecht genoten, en wij allen zijn blij met dit succes, waaraan u allen hebt meege werkt. Het organiserend comité en allen die meegewerkt hebben aan de voorbereiding en hun bijdrage gele verd hebben om de organisatie te doen slagen danken wij oprecht har telijk. Wat een weer; wat een mooie vier daagse; en tot slot wat een machtig défilé. Blije, opgewekte wandelaars, zingend tegen de harmonieën op, en zwaaiend met bloemen langs de au toriteiten voor de schouwburg. Een aaneengesloten stoet van 2450 wan delaars, verdeeld over 96 groepen; kleurig en fleurig gekleed, onder ge leide van de harmonieën en drum bands. Het was een mooi en feeste lijk gebeuren, waaraan wij met dank en veel plezier zullen terugdenken. Het organiserend comité dankt ook hartelijk voor de prettige medwer- king van de gemeentelijke autoritei ten en de politie van Venray onder vonden. Voorbij, een mooie vierdaagse. maar volgend jaar zijn we er weer, tot dan DE UITSLAGEN schoolgroepen 5 km 1 Petrus Banden 1 en 2 2 Mariaschool Oostrum 3 Henseniusschool 4 Coninxhof 5 Coninxhof 6 Coninxhof 7 Luciaschool 2 8 Coninxhof 9 Coninxhof 10 Kleuterschool De Hommel 11 Coninxhof 12 Basisschool De Hommel 13 Foekepot 2 13a St. Ursulasehool la 14 St. Ursulasehool 2 15 Dr. Poelsschool De Stampers 16 De Foekepot 1 Georganiseerde wandelgroepen 5 km 1 De Natuurvrienden 2 De Nauurvrienden 3 De Doorzetters 4 St. Christoffel 5 St. Christoffel Georgan, jeugdverenigingen 5 km 1 Jeanne d'Arc 2 Jeanne d'Arc kabouters 3 Kabouters Pipi Langkous Gelegenheidsgroepen 5 km 1 De Lekkerbekjes 2 De Zuidvruchtjes (bananen) 3 idem, groep 2 4 idem, groep 1 Georg. wandelverenigingen 10 km 1 De Doorzeters 2 De Natuurvrienden 3 St. Christoffel 4 Leunse Belhamels Georg. Jeugdverenigingen 10 km 1 Castle Castenray 2 Juliana Wanssum 3 Juliana Wanssum 4 Juliana Wanssum jongens 5 Jeugdclub Oirlo 6 Jeanne d'Arc 7 Gidsen St Oda Bejaarden 10 km 1 Bejaarden Venray Gelegenheidsgroepen 10 km 1 De Zuidvruchtjes 2 De Zuidvruchtjes (citroenen) Schoolgroepen 10 km 1 Henseniusschool 2 Luciaschool kl 1 3 Mariaschool Oostrum kl 3 4 4 Coninxhof kl 4 5 Coninxhof kl 6 6 Foekepot kl 3 7 Coninxhof kl 5 8 Coninxhof kl 4b 9 De Hommel 10 Petrus Bandenschool kl 3 4 11 Dr. Poelsschool De Trappers 12 MLK De Essel 12 De Foekepot kl 6 12 De Hommel 13 De Foekepot kl 5 14 Luciaschool kl 2 Georganiseerde groepen 15 km 1 St. Christoffel 2 De Natuurvrienden Georg. Jeugdverenigingen 15 km 1 Jeanne d'Arc 2 Judovereniging Schoolgroepen 15 km 1 Mariaschool Oostrum 2 Petrus Bandenschool 3 Luciaschool 4 Ursulasehool Voor de vijfde, maal wordt op maandag 5 juli a.s. de inmiddels tra ditioneel geworden Venrayse jaar markt gehouden. Deze bijzondere markt wordt gehouden op het Hen- senlusplein en de Grote Markt, be gint om negen uur en gaat door tot 's middags vier uur. De al even traditioneel geworden „Mister X" zal op beide marktplaat sen weldoende rondgaan en links en rechts waardebonnen van 5,uit delen. 'Omdat dit de vijfde jaarmarkt is ligt het in de lijn der verwachtingen, dat ook de marktkooplieden een ex tra feestelijk tintje aan de markt zullen geven. Gezien het sukses van de vorige jaren mag ook voor deze jaarmarkt een grote belangstelling tegemoet worden gezien. De minister van justitie heeft be sloten om in de periode van zondag 20 juni tot en met zaterdag 3 juli a.s. iedereen, die illegaal in het bezit is van vuurwapens en munitie, in de gelegenheid te stellen dit gevaarlijke spul. in te leveren op het politie bureau. Nadrukkelijk heeft de minister be paald, dat geen enkele strafvervol ging ,zal worden ingesteld tegen de genen, die vrijwillig van deze moge lijkheid gebruik maken. Alleen wie daarom vraagt krijgt een ontvangstbewijs op naam, dat tevens een omschrijving van het in geleverde en een verklaring van af stand bevat. Voor ingeleverde vuur wapens en munitie wordt geen ver goeding gegeven. De tijd is verstreken dat ingevolge de algemene politieverordening van de gemeente Venray de heggen moe ten zijn gesnoeid. De daarvoor aan gewezen ambtenaren zullen in de ko mende weken controle gaan uitoefe nen, waarbij vooral zal worden gelet op die plaatsen waar het uit het oog punt van de verkeersveiligheid noodzakelijk is dat dei heggen of an dere struiken, welke het uitzicht be lemmeren, dusdanig gesnoeid zijn dat zij geen hinder meer zijn voor het verkeer. Men vergeet dikwijls dat het voor al voor fietsende kleine kinderen ge vaarlijk is als het uitzicht niet opti maal is. Ook zal de gemeente nagaan dat op plaatsen welke zij in eigendom heeft, de heggen gesnoeid zijn vol gens het voorschrift van de algemene politieverordening. Gelegenheidsgroepen 15 km 1 De Zuid vruchtjes (druifjes) 20 'km groepen 1 Mannenkoor 2 Damesgymclub Met ingang van 26 juni a.s. wordt het binnenbad van de gemeentelijke zwembadaccommodatie gesloten tot maandag 9 augustus a.s. Uiteraard kunnen zwemliefhebbers tijdens deze periode terecht in het buitenbad. In de periode van 21 t.m. 25 juni zal in de gemeente weer kosteloos het grove vuil worden opgehaald. Men wordt verzocht op de dagen dat normaal de vuilniswagen langs komt het grove vuil gebundeld in hanteer bare hoeveelheden bij de plastic vuilniszakken aan de weg te zetten. Zoals hekend wordt het vuil in Ys- sclsteyn en Vredepeel niet meer op maandag, maar op dinsdag opge haald. Onder het motto „Geef vader een fiets op vaderdag" wordt zaterdag a.s. in 't kader van 'Sport Real' een recreatieve fietstocht georganiseerd, speciaal voor vaders met hun vrouw en kinderen Uiteraard mogen niet- vaders ook deelnemen aan deze, on der auspiciën van de Toer- en Wie lerclub Oostrum te houden tocht door de mooiste gedeelten van Ven ray en omgeving. Ook is er geen enkel bezwaar te gen, dat de moeders, dochters en zoons alleen aan de tocht deelnemen. Maar voor de kinderen, geldt wel de bepaling, dat men onder begeleiding moet zijn wanneer men nog geen 12 jaar is. Tussen 1 en 2 uur wordt gestart bij de hoofdingang van St. Servatius aan de Stationsweg, nadat men 1, heeft betaald voor inschrijfgeld. De tocht gaat over 30 km, waarbij echter de mogelijkheid bestaat na 15 km de rit-af te ronden, wanneer men eventueel zadelpijn heeft gekregen. Op kritieke verkeersknelpunten is politie aanwezig om het verkeer te regelen, doch overigens gaat deze tocht over bijzonder stille, wegen. De route is met pijlen aangegeven. De Tour- en Wielerclub Oostrum, die ook de route heeft uitgezet, zal de deelnemers begeleiden en waar nodig mechanische bijstand verlenen Onder het motto „Fiets Veilig" en in nauwe samenwerking met Veilig Verkeer Nederland organiseerde de Rabobank Venray een grote teken wedstrijd voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar. De wedstrijd die in april werd gehouden heeft ook in Venray geresulteerd in een stroom van in zendingen, die de jury de nodige uurtjes werk heef bezorgd. Naast de tekening die vervaardigd diende te worden moesten ook vijf verkeersvragen worden beantwoord. De jeugd heeft zich goed van haar taken gekweten. De Fiets in het hedendaagse drukke verkeer schijnt meer dan voldoende stof op te leve ren voor een kreatief stuk teken-, schilder-, knip- en/of plakwerk. DE PRIJZEN De prijzen die waren tc winnen varieerden van een fiets als hoofd prijs tot een fietsvaantje als een soort beloning voor het meedoen aan de wedstrijd. Het vaantje wer4 zo veel mogelijk aan iedereen uitge reikt. De fietsen zelf zijn, als alles gelukt as aan de hand van de fietscontrole- Jeugdnatuurwacht Opgave nieuwe leden De jaarlijks terugkerende intro- duktiefilm is donderdag 17 juni ver toond. De leerlingen die nu nog de 4e klassers zijn, kunnen zich als lid van de Jeugdnatuurwacht opgeven. Na de grote vakantie kunnen de nieuwe leden meteen aan de te voe ren akties meedoen. De nieuwe leden dienen zich wel vóór het einde van het schooljaar op te geven! Verzorging van de planten Het spr eekt vanzelf dat bij dit war me weer de planten meer water no dig hebben dan anders. Blijf je plan ten dus goed verzorgen, maar je hoeft ook weer niet te verkwistend te zijn met het water. Donderdag 17 juni: Spelavond voor de sopranen, alten en aspiranten. Vrijdag 18 juni: 19.00 repetitie voor het hele koor. Zondag 20 juni: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor de tenoren en bassen Maandag 21 juni: 19.00 repetitie voor de sopranen, alten en aspiranten. Woensdag 23 juni: Voorlichtingsavond voor de jon gens die naar Londen gaan. De ouders en andere leden die belang stelling hebben, zijn natuurlijk van harte welkom. Op deze avond zal onze dirigent dia's en film over Londen laten zien. Zaterdag 26 juni: 14.00 Huwelijksmis van onze 2e di rigent dhr. G. Wijnhoven in de kerk op de Smakt. Deze mis wordt gezongen, in uniform. Hoe het ver voer geregeld wordt zal nader be kend gemaakt worden Donderdag 17 juni: Repetitie harmonieorkest in Prin senhof van 19.00 tot 20.00 uur. Geen repetitie leerlingen. Vrijdag 18 juni: Kienen, opruimen 22.15 uur: L. Noyen, van Goinga, Jo van Els, Theo van Els, Br. Lucassen, M. Wijnands Donderdag 24 juni: Bij goed weer wijkconcert nabij Het Schuttersveld. Bijeenkomst om 19.30 uur bij Het Schuttersveld. Uniform: wit hemd en zwarte vlin derdas. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 22 juni, 20.00 uur repetitie voor het gehele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Deze repetitie is zeer belangrijk in verband met het te geven concert op 26 juni te Wanssum. Van 29 juni tot 10 augustus geen repetities wegens vakanties. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij J. Steij- len, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilhelminastr. 4, tel. 4001. kaart van Veilig Verkeer Nederland, op gebreken gecontroleerd en ho pelijk, daar waar nodig, gerepareerd. Bij de fiets-controlewerkzaamhe- den ondervond de Rabobank uitste kende steun van de Venrayse fiet senhandelaren. DE PRIJSWINNAARS Uit de hoeveelheid van inzendin gen is uiteindelijk Francois de Bruin als hoofdprijswinnaar uit de bus ge komen. Een glanzende nieuwe fiets heeft de gelukkige winnaar op maandag 14 juni j.l uit handen van direkteur H Cunnen van de Rabo bank in ontvangst mogen nemen. De tweede prijs werd gewonnen door Mare Rutten. De jeugd heeft zeker plezier ge had aan dit evenement. De rabobank hoopt er in ieder geval mee bereikt te hebben dat de jeugd nog beter is gaan inzien, dat fietsen in het ver keer een ernstige zaak is waarbij 'n goede fiets, zonder gebreken, een eerste vereiste is. Fiets Veilig is een devies dat veel ongemak kan voorkomen Lour descomité afd. Venray De 79e Limburgse Bedevaart naar Lourdes zit er weer op. We zouden deze reis voor 100% geslaagd kunnen noemen, ware het niet dat we een van de Venrayse pelgrims hebben moeten achterlaten wegens vermis sing. We kunnen u echter verzekeren dat de speuraktie in Frankrijk nog niet is opgegeven. De 18 zieken, die dit jaar gratis mee naar Lourdes konden gaan, dankzij de enorme opbrengst van de Lourdes-steunkaarten in Venray, hebben met volle teugen genoten van het vele mooie en indrukwek kende wat Lourdes biedt. Ook me de door het fraaie zomerweer. Dat er 18 zieken konden meereizen onder de ruim 100 Venrayers, bete kende voor de Venrayse afdeling een rekord. Om ook het volgend jaar dit aantal te evenaren, zal er in de kp- mende tijd weer hard gewerkt moe ten worden om de nodige centen bij elkaar te krijgen. Dit kan ook, als we mogen rekenen op de medewerking van veel kollektanten. Aangezien onze dia-specialist dhr. H. Theeuwen wegens ziekte niet mee kon naar Lourdes, hebben we Leo Reintjes bereid gevonden om dia's te maken. Er zijn er zo'n 300 „gescho ten", zodat we het komende seizoen weer een geheel nieuwe serie kun nen brengen, voor het merendeel af gestemd op de Venrayse pelgrims op weg naar en in Lourdes. Maar voor we zover zijn moet er in augustus a.s. gekolporteerd wor den met kaarten van de Limburgse Bedevaart. We vragen hiervoor vrij willigers die enkele avonden of za terdagen mee willen helpen om deze bijdrage-'kaarten te verkopen. Men kan zich hiervoor reeds nu in ver binding stellen met, of opgeven bij: Past. Geerits Whistlerstraat (Vredes- kerk) tel. 1275; dhr. L. Heidens1, Nieuwlandstraat 28, tel. 2364 of H. Beerkens, Kruitweg 3, tel. 3428. Ook voor het aanvragen van dia avonden kan men op bovenstaande adressen terecht, waar men ook alle inlichtingen kan bekomen. Mogen we rekenen op veel reak- ties? Bij voorbaat hartelijk dank. Zondag a.s. zal Wethouder v. Oers het Jeugdgebouw in Leunen openen. Het gebouw, dat voorheen dienst deed als lagere school, is verbouwd kunnen worden met medewerking van enkele door de Stuurgroep voor Jeugdige Werklozen (Stuw) benader de werkloze jongeren. In het gebouw zijn gehuisvest: De drumband, die hier haar instru menten opbergt en repetities houdt; de wandelspoirtvereniging die haar leden in dit gebouw creatief bezig houdt; de voetbalclub, die haar jon gere leden buiten de voetbaluurtjes hier bezig' houdt; en tenslotte de jongerensoos Puree. Laatstgenoemde heeft na een lange en moeilijke tijd! hier ook haar home gevonden. Het gebouw wordt beheerd door een beheersgroep, die gevormd is uit de gebruikers (van elke vereniging een en door een beheerder. De opening zal plaats vinden om 14 uur, daarna zal er Open Huis zijn. 'sAvonds zal er in de Jongerensoci- eteit Puree de groep „The Booze Hoister Folk Group" spelen. De toe gang daartoe is geheel gratis. Zoals reeds gemeld, organiseert de Ver. van Zelfstandige Ondernemers ook dit jaar weer de reeds bekende „Bejaardenrit" en wel op 22 junii a.s. om plm .13.00 uur. Tot op heden zijn er nog niet vol doende auto's met chauffeur ter be schikking gesteld. Het comité doet alsnog een dringend beroep op de middenstanders om zich voor deze rit op te geven bij een van de vol gende adressen: Fruithandel Linssen, Grotestraat 32, tel. 1419; Kroon Supermarkten Hoen derstraat of Veltum tel. 4254; Elek- tro Martens b.v., Schoolstraat 30, tel. 5666 of Coenen Hofstraat tel. 2828. In de nacht van maandag op dins dag, omstreeks 2 uur, is door nog toe onverklaarbare oorzaak te Sevenum een personenauto, bestuurd door de 20 jarige H.S. uit Venray, op een groepje jongeren ingereden, die aan de kant van de weg stonden, deels op de weg. De gevolgen waren zeer ernstig. De 18-jarige C. Cuppen uit Horst en de 20-jarige G. Custers eveneens uit Horst, werden vrijwel op slag ge dood. De 18-jarige H. K. moest met zeer ernstige verwondingen, de 20- minder ernstige aard naar het Hors- jarige J. C. met verwondingen van ter ziekenhuis worden, vervoerd. Nog een vijfde jongen liep minder ernstig letsel op. De bestuurder van de auto reed, zonder zijn identiteit bekend te ma ken, door, maar kon later aan de hand van het auto-kenteken worden achterhaald. De auto welke zwaar beschadigd was, werd door de bestuurder in de bossen nabij het Hoogriebroek ach tergelaten. Er werd bij deze bestuurder on danks het feit dat hij enkele uren later pas door de yenrayse politie van bed was gelicht drankgebruik geconstateerd. Hij kon geen verkla ring geven waarom hij was doorge reden. Het 18-jarige slachtoffer H.K. had juist examen gedaan aan het Bosch- veldcollege te Venray. Donderdag 24 juni zal de Kon. Harmonie Euterpe bij goed weer een populair wijkconcert geven in de tuinen nabij Het Schuttersveld: Dit concert is voor alle inwoners van Venray, maar meer speciaal voor de bewoners van de wijk West. Het ligt n.l. in de bedoeling deze concerten op korte termijn op meer dere plaatsen in Venray te geven en wel als dank voor de jaarlijkse fi nanciële bijdrage van de bevolking en tevens als ruggesteuntje voor de komende rondgang. U Op zaterdag 19 juni a.s. zal de Openbare School „Flierefluit" offi cieel worden geopend. Voor belangstellenden bestaat dan gelegenheid om tussen 13 en 15 uur de school te bezichtigen. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las once en punto en nuestra capilla, Overloon- seweg 2, el Padre Juan celebraira la Misa con platica y cantos en Castel- lano. Después de la Misa reunion en la casa del Padre Juan. Saludos de todos sus amigos en Espana! Cele- bramis la fiesta del Santisimo Sa cramento; los niohs que ya han he- cho su primera comunión en la Igle- sia paroquial harén también este do mingo su comunión en nuestro gru- po. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES El domingo el dia 4 de julio en Casasola de Rueda se casara nuestro asistente social Julian Martinez Li- nuesa con la Srta Maria de los An geles Urdiales. Quién sabria algun impediment© canonigo le counique cuanto antes al Padre Juan. El jue- ves proximo estaré en su oficina en la casa del padre Juan desde las tres hasta las seis, el don Julian; les con sultara en asuntos sociales. El saba- do proximo escuela suplementaria como siempre. El domingo el dia 4 de julio el padre Juan estara en Ca sasola (León) para benedecir el ca- samiento de nuestro assistente soci al; con él se marchara ya defeniti- vamente la Abuela Sra Da Felitt Ca brera. Buen viaje y hasta la vista I

Peel en Maas | 1976 | | pagina 9