Rabobank O Nog veel te veel werklozen in Venray e.o. Rank Xerox Venray introduceert 3103 Drieling Verberkt gelijk over V.W.O.-eindstreep Makantiegangers, nog even serieus voordat de pret begint. Féel en Maas voor uw mededelingen én voor uw advertenties DE KRUUZE Branden Kollekte Dronken bestuurders Verkeersongevallen Vernielingen Mishandeling geld en goede raad We hebben er reeds verschillende keren in dit blad op gewezen dat het aantal werklozen in Venray en in da regio veel te hoog is en blijft. Dat daar ook een groot aantal jeugdigen onder vallen is des te beroerder Toch mag men over de maand mei niet klagen wat betreft deze arbeids reserve. De landelijke en provinciale gekonstateerde daling van het aan tal werklozen blijkt ook in Venray enige kern van waarheid te hebben. Het aanbod van mannelijke arbeids- klachten daalde in die maand met. 74, ten opzichte van april. De be langrijkste oorzaak noemt men de seizoensmalige opleving in verschil lende bedrijfstakken, met namer in de bouwnijverheid. Daarnaast is mo gelijk sprake van een lichte con juncturele verbetering, terwijl ook de pendel naar Duitsland enigszins is toegenomen. Maar ondanks dat blijft de Ven- rayse geregistreerde arbeidsreserve absoluut en relatief nog steeds hoog, n.l. 7,7% van de mannelijke beroeps bevolking. In cijfers uitgedrukt: in. Venray bedraagt het aaptal werkzoekenden 752, tegen 826 in april en tegen 782 vorig jaar mei. Telt men bij het kan toor Venray het kantoor Gennep, dan zijn de cijfers voor het rayon Venray 1228 tegen 1377 in april en tegen 1367 in mei vorig jaar. Het grootste aantal werklozen vindt men in de metaalindustrie. In Venray zijn dat er 149 en in het ra yon samen 247. Ook de bouwvakkers komen nog moeilijk aan dé slag. Bij hen zijn er in Venray 107 werkloos en in het rayon samen 200. Het le gertje van werkloos kantoorperso neel begint ook al grotere vormen aan te nemen. Er staan er an Venray 104 genoteerd en in het rayon samen 146. Ook bij de werkloze dames is een kleine daling geconstateerd in de maand mei. Hun aantal bedroeg 244 tegenover 265 in april en tegenover 221 in mei vorig jaar. Met het kan toor Gennep er bij telt het rayon Venray nu 354 werkloze dames. Op merkelijk is ook hier het grote aan tal onder het kantoorpersoneel, n.L 73 in Venray en in het rayon samen 100. Dat wil wel zeggen dat 30% van de dames een kantoorbaantje zoekt. Of dat op kortere termijn te verwe zenlijken is, valt te betwijfelen. Voor het drietal betekent dit te vens het afsluiten van een lange pe riode samen op de schoolbanken. Eerst twee jaar op de Ursula- klleuterschool, dan zes jaar lager on-, derwijs op de Petrus Bandenschool en vervolgens nog een jaar samen in de brugklas van het Boschveldcol- lege. Tenslote nog vijf jaar welis waar op dezelfde school, maar Hans van zijn broers gescheiden omdat hij de gymnasium b richting uitgaat^en Leon en Willy met ongeveer het zelfde vakkenpakket het athe neum kiezen. Nu, na veertien jaar met elkaar alle lief en leed op dezelfde scholen te hebben gedeeld, komt de schei ding. driemaal dezelfde leeftijd en datum zei". En Leon herinnert zich het gezicht van de bisschop tijdens het vormen. „Eerst gingen mijn vader en moeder met Hans naar de bisschop, toen nog eens tweemaal met mij en Willy. Hij keek vreselijk verbaasd." En na lang nadenken vinden zij toch ook wel een nadeeltje aan het drieling zijn. Dat is, als je met drie broers in hetzelfde volleyteam zit. Als broers wil' het dan wel eens botsen omdat je elkaar te goed kentzeggen ze. Daarbij heeft Leon het als een na deel gezien, dat ze alle drie gelijk thuis moesten komen en dat degene, die het eerste klaar was met zijn huiswerk prompt onbegrijpende ge zichten zag omdat de anderen nog niet klaar waren Met het zo zwaar bevochten pa piertje in de hand wil het drietal graag kwijt, dat zij erg blij en dank baar zijn. Voor de opvang thuis en de belangstelling van hun ouders bij het hele schoolgebeuren, veertien jaar lang. Of zij straks ook met drie zusjes gaan trouwen? Antwoordt Willy: „Het wil wel eens gebeuren, dat we met hetzelfde meisje uitgaan. Maar met drie zusjes trouwen wil zeggen, dat we dezelfde schoonvader krijgen en daar pas ik voor." „Om dan maar niet over dezelfde schoonmoeder te praten" lachen zijn broers, die voorlopig hetzelfde va kantiewerk doen en voordat zij defi nitief voor vijf dagen per week uit elkaar gaan met z'n drieën van een welverdiende vakantie in Spanje gaan genieten. Hans en Leon gaan naar Eind hoven. Hans met 2Va uur verschil de oudste van het trio, gaat wiskun de studeren aan de T. H., terwijl Leon naar de H.E.A.O. gaat. Willy, die precies vijf minuten scheelt met zijn broer. hoopt dat hij in Nijme gen terecht kan voor zijn studie Duits aan de Universiteit. Venrays brandweerlieden moesten twee keer op een avond uitrukken voor brand. De eerste brand was een heidebrandje nabij het vloeiveld; de tweede brand, een bosbrandje, nabij de Merseloseweg. Door tijdige mel ding en snel uitrukken van de brandweer bleef de schade beperkt. In de nacht van 10 op 11 juni wer den twee autobestuurders verbali- seerd terzake het rijden onder in vloed van alcohol. De 29-jarige Duit ser M. H. uit Kastlana en de 30-ja rige H. W. uit Horst welke laatste 'n aanrijding veroorzaakte, waarbij schade werd aangericht aan een lan taarnpaal en een geparkeerd staan de vrachtauto. Op de Leunseweg bij de afslag Wieënweg, verleende de bestuurders van een personenauto de 26-jarige M. v. D. Venray geen voorrang aan de over het fietspad rijdende brom fietser, de 17-jarige L. J. uit Horst. De bromfietser liep lichte verwon dingen op. Op de Maasheseweg verleende de bestuurder van een personenauto, M. K. geen voorrang toen hij vanaf het benzinestation de Maasheseweg opdraaide aan de over de Maashese weg naderende personenauto, be stuurd door P. V. uit Venray. Het bleef bij lichte materiële schade. Op de 'kruising Tuinstraat Bongerdstraat verleende de 34-jarige bestuurder van een personenauto J. T. uit Venray geen voorrang aan de personenauto bestuurd door zijn 26- jarige plaatsgenoot G. v. D. Maar ook hier alleen lichte schade. Op de kruising Rouwkuilenweg- Ysselsteynseweg verleende de 16- jarige bestuurder van een bromfiets G. S. uit Venray geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door de 22-jarige mej. H. S. Maar het viel achteraf nog mee en behoefde alleen materiële schade te worden geno teerd. Op de kruising Langeweg Hoenderstraat verleende de 16-jarige bestuurster van een bromfiets S. C. geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door de 39-jarige L. L. uit Venray. Gevolg liichte schade. Op de Langeweg was de 20- jarige Th. B. uit Deurne kratten frisdrank aan het lossen met een heftruck van een vrachtauto. Hij stootte daarbij een paar kratten fris drank los welke op het wegdek vie len, juist op het moment dat de per sonenauto, bestuurd door de 25-jari ge L. T. uit Venray naderde. Deze kon de flessen niet meer ontwijken waardoor een krat op het dak van zijn auto viel. Ook hier alleen ma teriële schade Op de Geysterseweg was de te hoge snelheid oorzaak dat de per sonenauto bestuurd door de 20-ja rige F H uit Maashees uit de bocht vloog waarbij de auto totaal werd vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. A.s. zaterdag zullen jongens en meisjes bij u aanbellen en de koliek bus voorhouden. Het zijn de jeugdleden van de gymnastiekvereniging St. Christoffel welke de traditionele halfjaarlijkse kollekte houden ten bate van het jeugdwerk van de gymnastiekver eniging. Deze vereniging moet ondanks de steeds maar stijgende kosten de touwtjes aan elkaar zien te knopen. Een royale bijdrage zal het moeilijke werk voor de jeugd zeer verlichten. Bij voorbaat dankt het bestuur van St. Christoffel u voor uw gift. Door de 36-jarige H. J. werd aangifte gedaan van vernieling van zijn auto-antenne. Zijn auto stond geparkeerd aan de Henseniusstraat. De uitvoerder van Aannemings bedrijf N. deed aangifte dat in een direktiekeet bij de in aanbouw zijnde gymnastiekzaal in Brukske, vernie lingen warenaangericht. Onder meer was het ruitje van de toegangsdeur ingeslagen, met viltstif een tafel ge schreven, de hangende kleding door zocht, een buiten staande gasfles om ver geworpen, een stuk tegel door 't w.c.-raampje gegooid en de w.c.-pot vernield. De politie denkt dat balda dige jeugd aan het werk is geweest. Het hoofd van de St. Clara- school deed aangifte dat vernielin gen waren gepleegd aan fietsen wel ke door kinderen waren geplaatst voor deelname aan de jeugdvier- daagse. C. te Venray dééd aangifte dat twee grote ramen waren ingegooid met een trottoirtegel. De politie wist de daders te achterhalen en hetble- ken de 19-jarige M. H. en de 20-jari- ge F. G., beiden uit Venray, te zijn. Mevr. P. uit Ysselsteyn 'deed aangifte dat haar op het parkeerter rein aan de Henseniusstraat staande personenauto met een scherp voor werp was bekrast. De schade be draagt meer dan 250, Terzake mishandeling en openlijke geweldpleging tegen de 22-jarige Venrayse dame J W. hield de Ven- rayse politie de 16-jarige E S en de 17-jarige P. M., beiden uit Helmond, aan. De beide knapen mishandelden de dame dusdanig dat ze zich onder medische behandeling moest stellen en in het ziekenhuis werd opgeno men. De beide knapen hebben een volledige bekentenis afgelegd. Om trent de motieven kon niets naders worden medegedeeld. Procesverbaal werd opgemaakt en zullen zich later voor de politierechter moeten ver antwoorden. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend NA 14 JAAR SAMEN OP DE SCHOOLBANKEN Dan is de periode van achttien jaar dag-in-dag-uit met elkaar optrek ken afgelopen, al hopen de drie ge broeders die in vrijwel geen en kel opzicht op elkaar lijken elkaar ieder weekend weer thuis te ontmoe ten en er met hun^gezamenlijke j - vHeridëfigfchaaj?- Vveee-óp uit te'gaap. Terugkijkend veertien jaar sa men naar dezelfde scholen gaan, konstateren zijn nu toch wel, dat dit zijn voordelen had. Niet vanwege het feit, dat de een- zijn huiswerk maak te, dat dan door de beide anderen kon worden overgeschreven, maar wel door de steun, die men aan el kaar had. Zij toetsten zich aan elkaar en hielpen en stimuleerden elkaar om als gelijk begonnen drietal ook ge zamenlijk de eindstreep te halen. En dat is hun gelukt. Met het diploma in hun hand be seffen zij hoe enorm veel zij aan elkaar hebben gehad, dat zij er met z'n drieën hard voor hebben geknokt om met elkaar te slagen. Vorige week heeft U in dit blad het een en ander kunnen lezen over de open dag die op zondag 20 juni a.s. zal plaatsvinden en waar naast alle mogelijke informatie ook een lo terij aan verbonden is. i i li f De prijzen voor de loterij liggen, klaar. Het fotomateriaal en de toe lichting op het leven en werken in de Kruuze is geordend en overzich telijk bijeen gebracht. Maar er is ook gedacht aan de kinderen die wellicht door de belangstellenden worden meegebracht. Er is een hoek gere serveerd waar ook zij zich kunnen vermaken. Langs de hele toestand van voor lichting en informatie zal de bezoe ker ook de weg gewezen worden naar de eet- en drinkkraam. Voor de bezoekers staan er mede- werkers(sters) klaar om iedereen de weg te wijzen en van alle gewenste informatie te voorzien. Zo voelt de bezoeker aan de open dag eri de ten toonstelling zich wellicht ook thuis op de Kruuze. 16 juli 1958: de dag waarop de eerste Venrayse drieling (V. d. Broek) drie jaar wordt en de twee de Venrayse drieling (Claessens) drie weken wordt, ziet in Venray de derde drieling het levenslicht. Het zijn Hans, Leon en Willy Ver berkt uit de Oranjestraat, die op die dag als een Venrayse bijzon derheid vanwege de vele drie's in verschillende kranten komen. Zes jaar later weer vanwege de curiositeit staat het drietal in de krant onder de kop „Driemaal een" omdat Hans, Leon en Willy voor het eerst op de „grote school" zitten. Vandaag op een maand na precies achttien jaar geleden, halen zij wéér de krant. Niet om dat zesmaal drie toevallig ook 18 is, maar omdat de drie gebroeders gelijk hun V.W.O.-studie aan het Boschveldcollege hebben afgeslo ten met het diploma gymnasium b en Leon en, Willy met het diploma atheneum. Aan het jarenlang gedrieën op trekken hebben zij de prettigste her inneringen. Vertelt Willy: „Moet je weten, dat er nu nog leraren aan je vragen of je familie van elkaar bent". Of de ervaring, die Hans had bij een keuring waarbij hem gevraagd werd naar de leeftijden en geboorte data van zijn broers „Had je die man moeten zien kijken, toen ik PERSONEELSZAKEN Een geheel ander onderwerp is de personeelssituatie bij Rank Xerox. Zoals bekend moeten er nog al wat z.g. hoger personeel afvloeien, al dan niet met een „gouden handdruk". Ter informatie van die medewerkers die het bedrijf zouden willen verla ten, heeft het Gewestelijk Arbeids bureau drie zitingen gehouden bij Rank Xerox, waarin zij voorlichting kregen over de situatie op de ar beidsmarkt. Er zijn bijzonder Weinig bezoekers óp die voorlichting ge-: weèst. Men mag daaruit wel koniklu- deren dat er minimale belangstelling is voor de verloop-stimulerende maatregelen waarover met de vak bewegingen overeenstemming was bereikt. RANK XEROX EN DE VLOEIVELDEN Wij hebben in dit blad reeds eer der mededeling gedaan over de bouw van een rioolzuiveringsinstal latie in Venray. Als alles goed gaat zal na de bouwvakvakantie met de bouw begonnen worden. Bij Bank Xerc^c i£ men daar erg PEEL EN MAAS OOK UW KRANT formaat, met snelheden van resp. 29 en 8 afdrukken per minuut. Volgens dhr. Servaas zal dé 3103 zijn weg vooral vinden in organisaties waar men veelvuldig afdrukken wil maken van grote originelen en waar verkleiningen niet kunnen worden toegepast. Misschien kunnen we nog iets voor u doen: een ideale reisverzekering afsluiten een rechtsbijstand- en annuleringsverzekering regelen of een aanvullende Casco-verzekering voor de auto in orde brengen u gaat naar Italië, dan hebben we voordelige benzinebonnen *u kunt zich bij ons opgeven als lid van de Wegen wacht en de ANWB we kunnen zorgen voor vreemd geld, reischeques, Eurocheques en de Internationale Reis- en Krediet brief van de ANWB en voor een safe loket waarin uw kostbaarheden en waardepapieren veilig zijn. Vorige week donderdag heeft Rank Xerox haar nieuwste produkt op de markt gebracht. Het is de Xerox 3103, welke gebaseerd is op de 3100, maar afdrukken van grotere origine len kan maken. Maximaal kunnen afdrukken worden gemaakt op het formaat van 356 x 457 mm. Het nieu we apparaat is grotendeels ontwik keld in Venray en wordt geheel in Venray gemaakt. Een ander voordeel van deze nieu we kopieermachine is, dat zij heel gemakkelijk kan worden verplaatst. Bij deze gelegenheid werd door de heer J. A. Servaas een nadere toe lichting op het nieuwe apparaat ge geven, dat hij een „typisch Neder lands produkt" noemde. Het is com pact apparaat, dat haarscherpe af drukken maakt van zowel A4 als A3 De Xerox 3103 is de vierde novi teit, die Rank Xerox dit jaar kon in troduceren en de heer Servaas ver wachtte, dat hij in de loop van dit jaar nog tenminste twee keer nieu we ontwikkelingen bekend zou kun nen maken. Dit alles in het kader van een differentiatieprogramma waarbij de Rank Xerox-apparatuur een steeds meer geïntegreerde rol in de organisatie vari haar klanten gaat spelen. blij over, want wat betekent dat voor de medewerkers van Rank Xe rox Venray? Nadat men klaar is met de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie, zullen de vloeivelden worden leeggemaakt. Daarna wordt het ter rein aan Rank Xerox overgedragen. Het kan nog wel twee jaar duren, maar dan zijn ze wel van de stank af. De vloeivelden zijn al zo'n halve eeuw oud. De laatste jaren is het terrein eigendom van Rank Xerox. Eerst werd het terrein overgelaten aan de gemeente Venray, in afwach ting van de zuiveringsinstallatie. Omdat de bouw ervan te lang op zich liet wachten betaalde de ge meente de laatste jaren een bepaald huurbedrag aan Rank Xerox. Het is nog niet bekend wat er met de vrijkomende grond zal worden gedaan. In ieder geval, even geduld nog, over twee jaar is het met de stank gedaan. Van belang voor u? Dan zien we u voor 't vertrek vast nog wel even bij de Rabobank! jon eftmoótpQliiooiyi'jy A*

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3