Extra voorzieningen nodig aan plafonds woningen in Veltum II Groots bondsconcours voor tamboer- en majorettenkorpsen Rabobank te Venray opent nieuwe kantoren Leenenf WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Man van silo gevallen Diefstal Inbraak Wildstroperij Oorlogstuig VRIJDAG 18 JUNI 1976 Nr. 25 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOS AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Door machinale fout in Bredatts bedrijf AANNEMER J. VERHOEVEN: GEEN REDEN TOT PANIEK Het ziet er naar uit, dat het bouwbedrijf Verhoeven Venray extra voorzieningen zal moeten treffen aan een groot deel van de 99 ge bouwde en nog af te bouwen premie-koopwoningen in het plan- deel Kulut I van het bestemmingsplan Veltum II. Gebleken is n.1. dat dit Venrayse bedrijf vorig jaar ook breedplaat- vloeren heeft betrokken van Monoliet Beton te Breda waarin door een machinale fout zowel het beton als de wapening kan worden aangetast. Het Aannemingsbedrijf en makelaar W. A. O. van Soest hebben de kopers van de reeds opgeleverde woningen van het probleem op de hoogte gesteld en hun meegedeeld, dat momenteel door T.N.O. te Delft en het Ministerie van volkshuisvesting wordt nagegaan op welke manier deze zaak kan worden opgelost. In de periode van augustus 1975 tot januari 1976 is in Breda een fout gemaakt bij de produktie van onge veer 300 duizend vierkante meter breedvloerplaat. Hierbij is een hoe veelheid calcium-chloride om de verharding van het beton te bevor deren, niet genoeg verspreid. AANTASTING Op bepaalde plaatsen blijft het Bij het afbreken van een silo in Ysselsteyn, is een 35-jarige, inwoner van een steiger gevallen, toen hij 'n zachtboardplaat wilde pakken waar op meel lag. Van de stofwolk die toen opdwarrelde is de man ge schrokken en naar beneden gevallen. Bij die val van 2 meter hoog liep de man 'n hersenschudding op en moest naar 't ziekenhuis worden vervoerd. Ten nadele van G. te Venray werd een afdekzeil ter waarde van 250,gestolen. Tijdens afwezigheid van de 81jari ge, in de bossen levende Venrayer, van Bergen, nabij de Smakt, hebben onbevoegden zich toegang weten te verschaffen tot zijn houten woning. Voor zover bekend werden gestolen: een koekkoeksklok, een kleuren tele visie, een verrekijker, een draagba re radio, een accu en mogelijk nog geld. Venrays politie betrapte op heter daad P.H. en P.W. uit Overloon toen dezen met kunstlicht en stokken aan het stropen waren in en nabij de Vredepeel. Het was de bedoeling dat het wild in de lichtstraal gevangen werd om dan te worden doodge knuppeld. De lichtbak, staaflantaarn en 3 ate zakken werden in beslag ge nomen. Destropers hadden nog geen jachtbuit. De bewoonster van het pand Bon gerdstraat 1 deed aangifte dat bij 'n verbouwing, in de schoorsteen een aantal geweerpatronen waren gevon den. Reeds eerder werden in dit huis nog intakt zijnde granaten gevonden. beton poreus en kan het betonijzer worden aangetast. Het euvel uit zich in eerste instantie door roest- plekken in het plafond, maar kan op langere termijn (tien a dertig jaar) de draagkracht van de vloer in gevaar brengen. De breedplaatvloeren, waarvan in het plandeel Kulut I er vier per wo ning zijn gebruikt, zijn landelijk goedgekeurd door de z.g. „vloeren- Zondag a.s. in De Wet teling commissie" en later nog eens door bouw- en woningtoezicht gecontro leerd en gefiatteerd. Het eerste geval, waaruit bleek, dat Monoliet Breda verkeerde platen had geleverd, deed zich voor in Oss. Daar was ongeveer 10.000 m2 plaat gebruikt voor de bouw van een ver zorgingsflat voor bejaarden. Nadat zich de roestplekken op de plafonds voordeden werd een nader onder zoek ingesteld en toen bleek de fa- fricagefout. Daarna werden meer ge vallen bekend, vooral in het zuiden van het land en in België. In de bouwwereld werd zelfs ge sproken over een bouwdebacle met een schade van meer dan 250 mil joen. T.N.O.-ONDERZOEK Toen men zekerheid had dat deze dubieuze betonplaten ook in de Da- goberthof-en omliggende straten ge bruikt waren, heeft de heer Verhoe ven door T.N.O. een nader onder zoek laten instellen. In 86 van de 99 gebouwde of nog af te bouwen wo ningen bevinden zich deze platen. Er zijn in totaal 194 monsters genomen, welke door T.N.O. worden onder zocht. Ook elders in het land is T.N.O. met een uitgebreid onderzoek bezig terwijl ook op ministerieel ni veau deze zaak in onderzoek is. Technologen, betonconstructeurs, aannemers en T.N.O. onderzoeken thans welke maatregelen zullen moeten worden genomen. GEEN PANIEK I. Volgens de heer Jan Verhoeven id ér geen enkele reden tot paniek. De 75 kopers van de woningen in Kulut I hebben zowel van hem als van de makelaar W. van Soest en de opdrachtgever tot de bouw van' de z.g. „Kulutwoningen" „Centraal Beheer" te Apeldoorn de verzeke ring gekregen, dat men zich niet ongerust behoeft te maken. Zowel in de 42 reeds bewoonde als in de andere woningen zullen voorzie ningen worden getroffen. „Maar", zegt de heer Verhoeven, „even gecompliceerd als het risico is de oplossing." Voor het Venrayse geval zal een, Constructiebureau uit Rotterdam proberen een oplossing te vinden. In de eerste plaats zal worden na gegaan in welke woningen niets aan de hand is. Daarnaast wordt onder zocht waar diirekte maatregelen no dig zijn. Waar nodig zullen voorzieningen moeten worden getroffen, die zowel constructief als estetisch verant woord zijn. In enkele gevallen kon de zaak worden opgelost met bespuiting met een chemische coating. Maar bij de bejaardenflat in Oss heeft men voor gespannen staaldraden onder de pla fonds moeten aanbrengen, voorzien van een nieuwe betonlaag. Wat er ook zal moeten gebeuren, de heer Verhoeven stelt met nadruk, dat de bewoners geen enkele schade zullen ondervinden. Ook kan men er verzekerd van zijn, dat het treffen van voorzieningen goed gebeurt om dat de premiewoningen door de overheid worden gecontroleerd. VERZEKERD Wat betreft de financiële schade voor het bouwbedrijf kan worden gesteld, dat Verhoeven Venray een z.g. CAR-verzekering had afgesloten bij Centraal Beheer Verzekeringen, een zustermaatschappij van de bouw-opdraehtgeefster. Verzekering dekt derhalve de schade. Wel mag een geringe vertraging in de oplevering van de overige wonin gen worden verwacht. Maar veel verschil zal dit niet maken omdat Verhoeven Venray al ruim. vier we ken voor ligt op het bouwschema. Overigens, zo stelde de heer Ver hoeven, zijn er nog geen klachten van de eigenaren van de bewoonde en opgeleverde panden binnen geko men. Op donderdag 24 juni 1976 zal met enig feestelijk vertoon de officiële opening plaatsvinden van het nieu we bankgebouw van de Rabobank te Venray aan de Merseloseweg 5. Alvorens de openingsceremonie zal worden verricht door de edelacht bare' heer Mr. H. J. M. Defesche, burgemeester van de gemeente Ven ray, wordt voor genodigden in het bankgebouw een bijeenkomst belegd, die om 16.30 uur begint. In verband met deze officiële opening zal de bank op donderdag 24 juni na 12.30 uur gesloten zijn. OPEN DAG Om eenieder in de gelegenheid te stellen eens een kijkje te nemen in het fraaie bankgebouw, wordt op zaterdag 26 juni 1976 tussen 10.00 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 15.00 uur „open huis" gehouden. De bezoekers Het Jachthoorn- en Trompetten- korps „Sint Petrus Banden" heeft zich belast met de organisatie van het concours voor Tamboer- en Ma jorettenkorpsen van de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen. Dit fees telijke en muzikale gebeuren zal a.s. zondag plaatsvinden in de gemeen telijke sporthal „De Wettelling" aan de Zuidsingel. 's Middags om twee uur zal bur gemeester Mr. Defesche het concours openen waarna door gemusiceerd zal worden tot ongeveer zes uur. Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit: Direkt na de opening wordt uit gekomen in de 3e divisie sectie A. Deelnemers zijn: Drumband „Een dracht maakt macht" Koningslust met Quick-Slow-Slow (stilstaand) en Goose Step (marcherend), beide van S. Egberts. Drumband fanfare „Eendracht" Meerlo met Patrouille (stilstaand) van S. Egberts en Marsvaardig (mar cherend) van Th. van Campen. 2e divisie Sectie A: Drum- en Showband D.S.V. Ven ray e.o. met Sevenum Sounds van F. van Els en April Mars (marcherend) van H. van Kapel; Drumband Harmonie van Linden- heuvel, Geleen: met de stilstaande mars March of the Bongo van A. van BLEYtE HEMDEN VESTEN Een fijn cadeau voor Vaderdag! Modehuis Thomassen Veluwen en Je Maintiendrai (mar cherend) van S. Egberts. Introduktie-divisie Sectie C: Klaroenkorps Schutterij St Paulus, Epen: met Rumba Marianna van J. Schoën (stilstaand) en Klankfestijn van Bosch-Scheider (marcherend). Ma j orettenwedstrijden 3 e divisie Majorettes van St. Caecilia, Hoe ven (N.Br.); majorettes van Drum- en Shcwband D.S.V. Venray e.o.; majorettes van de Kon. Harmonie Geldrops Muziekkorps, Geldrop. 2e divisie: Majorettes van de fanfare Juliana, Muns tergeleen. Drumbandwedstrij den le divisie sectie D: Hiilversums Fanfare-Orkest „Leo" uit Hilversum met Ella Cha-cha van J. Jansen-K. Smits (stilstaand) en de Erfprins van Egberts-Smits (mar cherend). Ere-diviisie, sectie A: Drumband Fanfare „De Peelklank" Ysselsteyn met als stilstaande mars „Triomf door Ritmiek" van S. Eg berts en als marcherende mars „Marching through Scotland" van W. Laros. Sectie B: Klaroenkorps Schutterij St. Marti- nus Houthem, St. Gerladh m. „Three Dances" als stilstaande en „Newe Sound" als marcherende mars. Beide werken zijn van Egberts-Smits. De jury wordt tijdens dit con cours gevormd door de heren J. Con- jaerts uit Eys Wittem, A. Janssen uit Alphen aan de Rijn en A. Thissen uit Grevenbicht. Concoursledder is de heer H. van Zijl uit Schaesberg. De uitslagen en prijsuitreiking van de 3e, 2e en introduktiedivisie vindt plaats om plm. 15.30 uur waarna de overige korpsen de uitslagen en prijsuitreiking om 18.00 uur horen. worden dan in de gelegenheid ge steld mee te doen aan een wedstrijd waarvoor als prijs ter beschikking is gesteld een volledig verzorgde week- endreis per boot naar Gotenberg voor 2 personen, inclusief 150, zakgeld per persoqn. STERKE GROEI De sterke groei', die de bankwereld de laatste jaren kenmerkt, is ook aan de Rabobank Venray niet onge merkt voorbijgegaan. Welk een ver heugende ontwikkeling de bank in Venray-kom, die op 16 juli 1899 werd opgericht, de afgelopen jaren heeft ondergaan, blijkt ondermeer duidelijk uit de cijfers over het ba lanstotaal, het spaartegoed en de uit geleende gelden. Bedroegen deze cijfers eind 1966 respectievelijk 20,1, 16,7 en 9,1 mil joen, tien jaar later zijn zij gestegen tot niet minder dan 4)5,6 51,3 en 46,0 miljoen, cijfers die het grote belang van de bank voor de gemeenschap Venray eens te meer onderstrepen. Niet alleen de balans- en spaarcij- fers groeiden van jaar tot jaar, ook het dienstenpakket werd aanmerke lijk uitgebreid. Dit had weer tot ge volg, dat tevens de werkzaamheden enorm toenamen en. om de relaties toch de meest optimale service te kunnen verlenen, werd het voorma lige bankgebouw in 1970 uitgebreid en verbouwd. Het personeelsbestand werd in verband hiermede in 10 jaar tijd van 15 op 40 personen gebracht i NIEUWBOUW De voor de bank verheugende ont wikkeling bracht echter op de duur met zich mee, dat de accommodatie, ook na aanpassing in 1970, onvol doende was. Niet alleen ontstond er een gebrek aan werkruimte voor het personeel, ook de ontvangsthal werd te klein. Voorts bestond er een gro te behoefte aan een gebouw, dat is aangepast aan de eisen, welke aan een modern en een geoutilleerd bankgebouw kunnen worden gesteld. Vandaar, dat in juni 1974 werd be sloten tot nieuwbouw over te gaan, waarmede in mei 1975 werd begon nen. Voor het ontwerp van het bank gebouw zorgde Architekteribureau Colsen, terwijl Bouwmaatschappij Janssen te Venray aan de plannen van de architekt gestalte gaf. Verder werkten aan de realisering van de plannen mee Technische Combinatie Zuid te Venray, Schildersbedrijf Jan sen te Venray, Tummers-Creemers B.V. te Venray, Thomasssen Inte rieurverzorging te Venray en Winter N.V. te Utrecht DE BANK VAN BINNEN EN VAN BUITEN Het resultaat van een modern, open en praktisch ingericht bankge bouw, dat geheel aan de eisen vol doet die aan. een hedendaagse bank mogen worden gesteld Geheel de be- gane-grond-verdiepmg is ingericht voor het ontvangen van de relaties, terwijl op de bovenverdieping de ad ministratie, de -kantine en diverse in- struktieruiften zijn ondergebracht In de kelder bevinden zich de archie ven en kluizen. Een novum voor Venray is dat de ze bank is uitgerust met een elek tronisch geregeld buizenpost-sys teem, waardoor het geld elders in het gebouw kan worden bewaard, terwijl de relaties toch op snelle en efficiënte wijze kunnen worden ge holpen. Komt men bijv. geld halen dan slaat de juffrouw aan het loket het gewenste bedrag op haar rekenma chine aan, op hetzelfde moment ziet de kassier op de eerste verdieping dat bedrag op zijn machine verschij nen. Terwijl U intussen de benodig de papieren ondertekent, is het geldi al via de buizenpost onderweg. Vlug ger kan praktisch niet. In de bank zelf heeft men een ruim uitzicht op het schouwburg plein door tot op de vloer reikende ramen. Voor diegenen die dat ver velend vinden of een inbreuk op hun privacy zij tot hun geruststelling ge zegd, dat men door deze ramen wel van binnen naar buiten kan kijken, doch niet van buiten naar binnen. Aan een (symbolische) betiteling van de diverse loketten wordt nog gewerkt. Overigensstaa t het loket inlichtingen U direkt ten dienste, om overbodig geloop te voorkomen.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1