Sfeerbepalend eiken. Bij EigenHaard. VENRAYS MANNENKOOR naar hoogste afdeling Vastenaktie Venray centrum-parochies werd groot succes Promenade prijzen FILMNIEUWS oo l 1130.- 247r 3210.- eigen haard uenrooe JUM Merselo Geslaagd Bakkerij in de prijzen Bromfietser tegen boom Aanrijding Auto- gezeiligheidsrit LK.I.B. afd. Venray Ysselsteyn behaalde 2e prijs DE SFEERVOLLE ZALEN LINDERS-VOLLEBERG Op iedere afdeling aantrekkelijke koopjes, soms tot 50 pet. korting modeftuis UUU^JUL Raket gevonden 1890.- 2585.- Venrays Mannenkoor Materiële schade Het honderd man sterke Venrays Mannenkoor heeft zaterdag op het Nederlands Koorfestival, georgani seerd door de Avro en de Kon. bond van Zang- en Oratoriumvereniging een geweldig sukses behaald. Met het respectabele aantal pun ten van 375 een puntentotaal van 319 was al voldoende promoveer de het koor naar de hoogste afdeling n.l. de A-klasse. Een grandioos sukses ook. voor di- rekteur Frans Verhofstad, die voor opvatting etc. op het juryrapport een 10 kreeg, terwijl het Mannenkoor door de jury met gemiddelde cij fers van liefst 9 werd gehonoreerd. Als verplicht werk moest worden uitgevoerd „Bobbejaan - beklim de berg" van Antoon Maessen. Als vrij werk werd gekozen „Seigneur je vous en prie" Van Francis Poulenc. De jury, bestaande uit de heren Herman Strategier, Andries de Baal en Ber Joosten, was vol lof over de prestaties van Venrays Mannenkoor, hetgeen bleek uit uitspraken zoals „een geweldig koor", „een koor met grote toekomst" en „een koor met de klank van een orgel". Met dit resultaat behaalde 't koor op twee na het hoogst aantal punten van het hele festival. ZONDAGOCHTENDCONCERT De volgende morgen was het suk- sesvolle koor weer present in de vol le foyer van de schouwburg bij het door het Venrays Mannenkoor geor ganiseerde scholenfestival. Nadat de in Hilversum uitgevoer de werken nog eens ten gehore wa ren gebracht feliciteerde burgemees ter Defesche het koor met de gewel dige prestatie. Hierna brachten verschillende Ven- rayse scholen het door Frans Ver hofstad voor deze gelegenheid ge componeerde liedje ten gehore als mede een vrij nummer. De jeugdige zangprestaties werden beoordeeld door de heren Rob Ber- ben, J. v. d. Tillaert, W. Buys, Frans Verhofstad en A. Baltussen. Deze koordirigenten hadden een moeilijke taak om de prijswinnaars aan te wijzen. Ie Werd de Petnis Banden school o.Lv. de heer J. Stevens, 2e de com binatie Lucia-Henseniusschool o.l.v. de heer J. Simons en 3e de Bema- detteschool uit Heide o.l.v. de heer H, StaaL Bij het begin van de Vastenaktie 1976 van de centrum-parochies van Venray werden de kosten van de nog te bouwen bruggen in het binnen land van Zuid-Sumatra na enig aar zelen toch maar als streefopbrengst van de aktie voor ogen gehouden. Bisschop Hermelink SCJ had op gegeven dat er nog 28.000,nodig is voor de bouw van de resterende bruggen. Maar of dit bedrag haal baar zou zijn? Het zou tegenover vo rig jaar, toen de opbrengst 22.382 gulden was, in ieder geval een stij ging betekenen van 5.618 oftewel 25%En dat is nogal wat. Vandaar die aarzeling om op 28.000,voor 1976 te gaan „zitten". Maar het is gelukt! Het bisdom Tandjungkarang zal blij zijn. Maar nog blijer de arme, naar Zuid-Suma tra getransmigreerde boeren die nu binnen afzienbare tijd over de door Venray „aangelegde" bruggen kun nen gaan om hun produkten naar de markten te vervoeren. De specificatie van de totaalop brengst is als volgt: Grote Kerk Paterskerk Vredeskerk Brukske 7.470 3.590 5.319 305 Op het te Rotterdam gehouden examen voor costumière slaagde Ger ry van Cuyck uit Leunen. Zij genoot haar opleiding bij M. Tijssen, Coppe- lenberg 11, Merselo. Bakkerij Frans Hoedemakers (toe komstige warme bakker van Veltum) behaalde op 19 mei te Winterswijk op de vakwedstrijden de volgende prijzen: Etalage: le met lof klein - brood; etalage le tarwe busbrood; etalage 2e melk vloerbrood. Verder in de losse klasse: le volkoren bus; le tarwe knip; le tarwe rond; le vlechtbrood; 2e snijder; 2e stokbrood 2e duitse bollen; 3e suikerbrood; 3e strengel; 3e zachte lux. Het is nog niet bekend door welke oorzaak de 18 jarige bromfietser J. v. A. op de Geysterseweg in de berm raakte en vervolgens tegen 'n boom botste. Hij werd dusdanig gewond dat hij met een sleutelbeenfraktuur naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Een in ons blad van vorige week gepubliceerd bericht over een aan rijding ter hoogte van de Leunse- wegAccaciastraat, is niet helemaal juist. De Venray er W. C. stond er voorgesorteerd en werd toen van achteren aangereden door C. N. uit Sambeek. De auto van W. C. kwam door deze schok op het linker weg gedeelte, waardoor een aanrijding ontstond met de auto van W. W. uit Beesel. Er was dus geen sprake van het niet verlenen van voorrang. Venrayse Instituten Pasar Malam Derde Wereldwinkel Etalage wedstrij d 2.887 5.513 3.717 92 Totaal 28.893 Het aantal bezoekers van de Pasar Malam was ongeveer 7.500. Aan de filmcyclus over ontwikkelingslanden, georganiseerd door aktiegroep „Het Schaap", namen in totaal ca. 500 in hoofdzaak jongeren deel. Ruim 150 volwassenen en jongeren in Venray- centrum hebben zich aktief ingezet voor het aktiviteitenprogramma. v Alles bij elkaar werd de Vasten aktie 1976 van de centrum-parochies een. groot sukses, dat eigenlijk de verwachtingen sterk heeft overtrof fen, gezien ook de algemeen-econo mische situatie gepaard gaande met werkloosheid en verminderde koop kracht. Daarom hartelijk dank aan allen die door hun gift, hun aankoop, hun belangeloze inzet of op welke wijze ook 'aan het welslagen van de Vas tenaktie 1976 hebben bijgedragen. Interparochiële Werkgroep Vastenaktie 1976 Petrus Bandenkerk, Paterskerk, Vredeskerk. Donderdag 27 mei, organiseert de carnavalvereniging „De Vuskes" te Meerlo 'n auto-gezelligheidsrit voor jong en bud en de hele familie. Het trajekt, aa. 40 km lang, voert,u door de prachtige omgeving van de ge meente Meerlo-Wanssum. Deze gezelligheids rit is een kombi- natie van rustig autorijden en ont spannen nadenken over de opgaven, die u aan d'e start meekrijgt. Onder auspiciën van MAC Rooy, heeft dhr. Hulsman te Venray een gezellige rit uitgezet. Voor 11,11 per auto, kunt u om 13.11 tot 14.30 uur starten vanaf het dorpsplein te Meerlo. (Achter ge meentehuis.) Niet alleein een gezellige middag heben wij u te bieden, maar ook leu ke, prijzen, welke om ca. 17.30 uur door onze Nar na een carnavaleske toelichting op de opgaven zullen worden uitgereikt in café Coenders te Meerlo. Op zaterdag .22 mei ging voor de 5e maal onze jaarlijkse oriëntatierit van start. Bij zeer mooi weer werd er ge reden door vele prachtige natuur gebieden o.a. natuurreservaat, bos, land- en tuinbouw, tevens industrie. De opdrachten, werden door de on geveer 250 man die hieraan deelna men bijzonder goed uitgevoerd. De afd. Heythuizen kwam als win naar uit de bus en mocht de wissel beker in ontvangst nemen. De heren H. AlJbers (chauffeur), W. van Ooi, L. Reintjes en mevr. M. Swinkels van de afd. Venray wisten de vierde prijs in 'de wacht te slepen. Met een goed verzorgde koffietafel en een gezellig samenzijn in „Hor- nerhof" te Horn wferd een eind ge maakt aan deze mooie en spannende middag. Bestuur Env. Bond Venray Afgelopen zaterdag 15 mei werd in Amersfoort de jaarlijkse Ned. spel regelkampioenschappen gehouden. Daar wist Ysselsteyn een 2e plaats te behalen. Op bovenstaande foto van links naar rechts: Theo Jennis- kens, Ma thy van Dijck, Willie Koo nings, caoch B. Loenen en Karei de Weert. Persoonlijk was Theo Jennis- kens sukses vol met de le prijs, daar hij alles goed had. De le plaats was voor Velp. VOOR BRUILOFTEN EN FEESTEN TIJDIG RESERVEREN S.V.P. Stationsweg 147 - Venray - Telefoon 1510 U KUNT ONS MOEILIJKER BEREIKEN DOOR WERKZAAM HEDEN IN DE GROTESTRAAT WIJ MAKEN UW BEZOEK DUBBEL EN DWARS DE MOEITE WAARD. TWEE HOOGTEPUNTEN VAN DE FILM IN VENRAY Deze week kan men in Venray twee van de bijzonderste films gaan zien die de filmindustrie ooit heeft afgeleverd. HET IS EEN GEKKE, DOLLE, RARE, DWAZE WERELD is zo iets geks, dat men gegarandeerd twee uur krom kan liggen van het lachen. Het gaat om schatzoekers die allen langs verschillende wegen en op an dere manieren het eerst bij een schat willen komen. Het is gewoon lachen geblazen van begin tot eind en derhalve van harte aanbevolen. SPARTACUS is een schouwspel van lange speelduur, die alleen maar vergeleken kan worden met grote films als „Ben Hur" en „de 10 Gebo den". Een aantal grote sterren en dui zenden figuranten zorgen voor een grandioos filmfestijn dat klinkt als een klok. Lour descomité afd. Venray Het definitieve reisschema is be kend. Zij die op zaterdag 29 mei a.s. mee naar Lourdes gaan en aan huis opgehaald moeten worden, dienen om 4 uur klaar te staan. De overige Lourdesgangers komen op eigen ge legenheid bij elkaar op het plein voor de Vredeskerk en wel tussen 4.00 en 4.15 uur, waarna om half 5 precies een korte, op de Lourdes-bedevaart aangepaste H. Mis kan worden bij gewoond door reizigers en belang stellenden. Direkt na de H. Mis vertrekken we per bus naar Maastricht. Ieder een weet zijn coupé-nummer en kan dan op zijn gemak zijn plaats opzoe ken en eventueel andere mensen hel pen. Bovendien heeft men dan nog de tijd om iets gebruiken in de sta tionsrestauratie. De blauwe trein vertrekt om 20.57 uur in Maastricht. We zijn terug op 6 juni 8.18 uur, eveneens in Maas tricht. Raadpleeg verder het U toegezon den reisschema van de Limburgse Bedevaart. Tijdens landbouwwerkzaamheden vond de landbouwer P. uit Wevers- lo een uit de tweede wereldoorlog stammende raket. Explosieven Op- ruimings Dienst zal zich over het oorlogssouvenier ontfermen. Een interieur in massief eiken is, als je 't goed bekijkt, doorz'n stijgende waarde een soort belegging. n Investering. Belangrijker is echter dat eiken voor 'n overgroot gedeelte de sfeer in huis bepaalt. Warmte in uw interieur brengt. En gezelligheid. Maar goed dat Eigen Haard u zo'n grote kollektie eiken meubelen kan voorschotelen in z'n speciaalzaak Eindstraat Venray en in Sevenum. Eetkamer, bestaande uit 'n tafel met een 5 cm dik massief eiken blad en 'n for maat van 90 bij 170 cm. Poten 9/9 cm. Slechts Wandkast 'Peter', 'n Adem benemend mooie elemen- tenkast van het zgn stal deurtype Massief eiken front en lijsten Met "n fraaie sfeerverlichting in de kap. De elementen hebben onderling 'n verschillende breedte, zodat u de wand naar eigen keuze kunt op bouwen en er fijn mee kunt kombineren. 'n Paar voor beelden: 2) Wand. 238 cm breed element voor uw tv met boven- en onderdeurtjes plus 'n element met o.a. een speciaal boekenvak (1290.-) Samen. 3) Wand. 287 cm breed, vitrine-element (1320.-) plus een barelement (1890.-Samen. De bijbehorende stoelen hebben een lattenzitting en -rug. Eveneens in massief eiken. Stoelen per stuk: interieurverzorging, Sevenum, Past. Vulllnghsstraat 7, tel. 1826, Venray, Schoolstraat 29, tel. 2751, Eindstraat 13. tel. 1471, VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zondag 30 mei, 11.30 uur zondag ochtendconcert in de Schouwburg, gezamenlijk met 't Dameskoor Ven rode en de Zangers van St. Frans. Dinsdag 1 juni, 19.30 uur stemtest nieuwelingen. 20.00 uur repetitie voor het gehele koor, in de Essel, Ursulastraat. Zaterdag 12 juni, 14.00 uur concert te Reuver. Zaterdag 26 juni 20.00 uur concert te Wanssum. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij J. Steij- len, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weij ers, Wilhelminastr 4. tel. 4001. Zondag 30 mei a.s. om 11.30 uur ons zondagmorgenconcert in de Schouwburg, tezamen met de Ge mengde Zangvereniging Venray en de Zangers van St. Frans. In, uni form. Dinsdag 1 juni a.s. om 7.45 uur cursus noten, enz. Om 8.15 uur re petitie tot 9.00 uur. Om 9.15 uur zetten we onze repetitie voort in de Vredeskerk, samen met het kerk koor. Zondag 6 juni (Pinksteren) zingen we in de Vredeskerk om 10.00 uur een meerstemmige latijnse mis. Wilt U bij verhindering uw afmel ding zenden aan Mevr. Schrooten, tel. 3309, of aan Mevr. Giesberts, tel. 2903. Donderdag 27 mei (Hemelvaarts dag) geen repetitie. Zaterdag 29 mei opluistering Euch. viering in Vredepeel. Vertrek per bus om 19.00 uur bij Hotel Almonda. Donderdag 3 juni om 19.30 u. extra repetitie voor de le en 2e tenoren en om 30.00 uur voor 't gehele koor. Afmeldingen, uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel: 2687 of Hotel Almonda, teL 5777. A.s. vrijdag 28 mei is het weer zo ver. Er is een ontzettend goed disco bal. We hopen op jullie komst Dus allemaal tussen 12 - 15 jaar zijn dan van harte welkom. Vrijdag 4 juni organiseert de lei ding van JUM een grote fietstocht. Houdt deze datum alvast vrij! Zaterdag 29 mei is JUM weer open van 8 tot 12 uur voor iedereen die ouder is dan 15 jaar. Nog een laatste mededeling voor de vakantie: Alle clubs zijn nu gesloten tot be gin september. Als 't nieuwe school jaar w-eer begint krijgen alle kinde ren via 'ConinxhoF en 'de Keg een aanmeldings-formulier. Degenen die niet op school zitten, zien een afdruk in Peel en Maas en kunnen dat dan invullen. Dit alles geldt NIET voor de INSTUIVERS. De VRIJDAGINSTUIF is op vrij dag 28 mei GESLOTEN. Daarna is 't weer iedere vrijdag instuif tot en met vrijdag 25 juni. Wij danken langs deze weg alle leiding en ouders die dit jaar mee geholpen hebben alles zo fijn moge lijk te doen verlopen. Hopelijk kun nen wij in het nieuwe seizoen weer op uw samenwerking rekenen. boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Lichte schade ontstond toen op de Kruitweg onvoldoende werd opgelet door de 50 jarige bestuurder van een vrachtauto W. S. uit Schiedam en de door hem bestuurde vrachtauto te gen een geparkeerde vrachtauto bot ste. Onvoldoende opletten van de 21- jarige bestuurder van een personen auto, A. S. uit Overloon, was oorzaak dat op de Stationsweg de door hem bestuurde auto in botsing kwam met de personenauto bestuurd door de 26 jarige L. P. uit Meerlo-Wanssum. 't Bleeft gelukkig bij materiële schade.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 3