Slechts 8 dagen Dubbel feest in Venrayse Schouwburg gemeentelijke notities en mededelingen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN WAGENSPEL op het bordes van de schouwburg JONGEREN PASPOORT ZONDAGOCHTEND CONCERTEN Vrijstelling wegens kostwinnerschap uitgebreid Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking MACHINE BREUK Opening voetbalveld Melderslo VRIJDAG 28 MEI 1976 Nr. 22 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG S PEEL EN MAAS VOO* AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Zoals wjj vorige week al hebben bericht heeft de streekschouw- burg „De Beejekurf" een uitstekend programma voor het komende seizoen in verband met de viering van het tweede lustrum en de officiële opening van het verbouwde theater. Behalve dat Toon Hermans niet minder dan vijf maal op de Venrayse planken zal staan, komen er nog tal van belangwekkende voorstellingen naar Venray. Driemaal in de serie komt het enorme spektakelstuk van André van Duin „Lach op het leven". Dit stuk is zo groot, dat er slechts twin tig theaters in Nederland zijn, die deze voorstelling kunnen brengen. Nu de Venrayse schouwburg is vergroot, is Venray een van die twintig. Behalve André van Duin werken verder o.m. aan de show mee Corry van Gorp, Conny van den Bosch en Donald Jones. Jacco van Rennesse, Marga de Boer, Jan Henderson en vele ande ren werken mee aan de beroemde operette „Der Vogelhandier", welke tweemaal gebracht wordt door de Hoofdstadoperette. „Eine Nacht in Venedig" is een an dere operete, welke voorkomt op het lustrumprogramma. Marjon Lam- briks en Joseph Spelthaan vertolken de hoofdrollen. Het Amsterdams Volkstoneel, be kend van „De Jantjes" en „Rooie Sien" komt met de musical „Gipsy een vrouw als Beppie', met oa. Bep- pie Nooy, Carry Tefsen en Ronnie Tober. Ook „Het Zwanenmeer" is zo groot van opzet, dat het maar in achttien theaters kan worden gebracht door het Nationaal Ballet. Ook dit ballet komt naar Venray. Nog meer show en schouwspel met o.a. „Het Oekrainisch Ensemble Puls" en naast zang en dans uit Rus land, ook het Braziliaanse tempera ment in de nieuwste show „Brasil Tropical". Verdi's „La Traviata' met een top- bezetting belooft iets bijzonders te worden, evenals de beroemde toneel werken „Hamlet' met o.a Eric Schneider, T.on Lutz, Ann Hasekamp, Josee Ruiter en Max Croiset. Anne Wil Blankers is te zien in de hoofdrol van Schillers „Maria Stu art", welke gebracht wordt door de Haagse Comedie. Er is een ruime keuze uit goed to neel, zoals b.v. „Van de brug af ge zien" van Miller met o.a. André v. d. Heuvel, Kitty Janssen en Joan Rem- melts; „Het lied van de schemering" met Myra Ward, Paul Steenbergen en Ellen Vogel; „Spelenderwijs" met Mary Dresselhuys, Guus Hermus en Henk van Ulsen; „Niet Breekbaar" met Ton van Duinhoven en Ina van Faassen; „Liefde half om" met Ko van Dijk, Pleuni Touw, Hugo Met sers, Jeroen Kx-abbé en Lies Fran-- ken; „Driekoningenavond" met Siem Vroom; „Voorjaarsontwaken", even eens met Siem Vroom, Elisabeth An dersen etc. Dan wat de muziek betreft komen de Wiener Sangerknaben" een con cert verzorgen. Het Brabants Orkest en het Limburgs Symphonie Orkest met Theo Olof als vioolsolist. Wat cabaret betreft noemen we de show van Paul van Vliet, die twee maal naar Venray komt en Fons Jansen, die een trouwe klant in „De Beejekurf" is. Jasperina de Jong, die schitterde in „De Engel van Amsterdam" is dit seizoen in haar nieuwe onemanshow te zien, terwijl ook Liesbeth List en Ramses Shaffy niet zullen ontbre ken. „Neerlands Hoop Interieur" met Freek de Jonge en Bram Vermeulen zal het wel weer goed doen. Ook „Don Quishocking" komt weer terug en „Tekstpierement" heeft al drie uitstekende shows in Venray gebracht en komt nu voor de vierde keer. Cabaret Vangrail is hier eveneens geen onbekende. Hetzelfde kan ge zegd worden, uiteraard, van Louis van Dijk, Jules de Coxie en Miel Cools. Willem Vermandere en Leen Persijn, twee Belgische zangers, ma ken hun debuut in Venray. Vermelden we tenslote nog „Pro loog" en „Inpakken en wegwezen" met John Lantink. Zoals reeds eerder aangekondigd zullen vanaf Hemelvaartsdag 27 mei t.m. zondag 30 mei Beursdagen wor den gehouden in de schouwburg. Tij dens de Open Huis-dagen worden de abonnementen voor het nieuwe sei zoen verkocht. De bedoeling van de ze dagen is, dat de abonnementhou ders op een prettige manier deskun dig worden geadviseerd. Bovendien kan men dan ook zelf aanwijzen welke plaatsen men wil hebben. Die worden dan in het bijzijn van de klant uit de plattegrond gescherud. Hiervoor wordt een zeer grote be langstelling verwacht. Het is daarom raadzaam thuis het inschrijfformulier in het program maboekje in te vullen, zodat men rechtstreeks kan worden doorverwe zen naar de stand met de reserve ringsboekjes. Tijdens de Open Huis-dagen wor den boetseerdemonstraties gegeven door Emily Gossens, terwijl in de Galerie Ruud van der Beele expo seert. Vrijdagavond (28 mei) om 8 uur, wordt door de Speelgroep Stevens beek een wagenspel opgevoerd. Voor deze gelegenheid heeft men de wa gen weliswaar ingeruild voor 't bor des vóór de schouwburg. Het wagen spel heeft altijd iets overrompelends en het is te hopen dat velen gaan kijken. Ook op (heden) vrijdag kan men in de foyer van de schouwburg het culturele jongeren-paspoort kopen - aan een speciale stand van het CJP. Jongeren tot 21 jaar kunnen zo'n pasje kopen voor 4,50 Daarmee kan schouwburgplaatsen kopen tegen 50 procent reductie, terwijl men tevens goedkoop lektuur kan bemachtigen. Musea geven vaak gratis toegang als men in het bezit is van zo'n pasje. Oefenterrein motorcross Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten het afgra vingsterrein van J. Vermeulen, gele gen tussen de MeerlosewegLimiet- weg en Rotven, tijdelijk in gebruik te geven als oefenterrein voor motor crossers. De vergunning geldt voor de Ys- selsteynse motorcrosser Peter Wil- lems en een klein aantal anderen. Door Peter Willems wordt de ver antwoordelijkheid genomen voor de voorwaarden welke door de gemeen te zijn gesteld. Zo is bepaald dat al leen met de voorgeschreven geluid dempers wordt gereden en dat de omwonenden beslist geen geluids overlast mag worden bezorgd. Verhoging tarieven stadsvervoer Zoals reeds eerder is aangekon digd, zullen met ingang van 1 augus tus 1976 de tarieven voor het stads vervoer Venray worden verhoogd. Met ingang van die datum zullen de volgende tarieven gelden: enkele reis volwassene j 0,60 enkele reis kind t.m. 9 jr. 0,40 6-rittenkaart met recht óp overstap 3, In het kader van de open dagen, in Venrays schouwburg, is door en kele koren van Venray een zondag ochtendconcert georganiseerd en wel op a.s. zondag 30 mei om half twaalf. Aan dit concert zullen deelnemen: Het Dameskoor Venrode o.l.v. Jean van den Tillaart. Het Dameskoor bestaat volgend jaar twintig jaar en is bij de meeste van u* wel bekend. Zij telt momenteel 40 leden. Er be staan nauwe banden met de Vredes- kerk. Regelmatig vindt uitwisseling plaats met andere koren. U heeft ze op 21 maart jl nog kunnen beluiste ren, tijdens een zondagochtendcon cert in de schouwburg, gezamenlijk met 't Duitse Mannenkoor „Manner Gesangverëin" uit Goch. De Zangers van St. Frans, o.l.v. W. Buys. Het koor is lid van de Interna tionale Federatie voor Jongenskoren „Pueri Cantores" en geniet daardoor zowel nationale als internationale bekendheid. Drie tot vier maal per week wordt er gerepeteerd in hun eigen lokaliteit „De Galmhut", ter wijl sport en spel niet worden ver geten. Enkele malen werd deelgeno men aan zangconcoursen. Een zin snede uit een der jury-rapporten „Het is als steeds weer een lust dit koren te horen" (A. Krelage). Zon dag zal het koor onder leiding staan van haar tweede dirigent dhr Gerard Wijnhoven. Venrays Gemengde Zangvereniging o.l.v. Rob Berben. Deze nog zeer jonge vereniging (77 leden) heeft in middels haar bestaansrecht wel be wezen. De leden zijn woonachtig in Venray Oostrum Leunen Oirlo Over loon en Swolgen. Wist u, dat 6 echt paren lid van dit koor zijn? De zang en werksfeer in genoemd in genoemd koor is er zeer prettig. Het repertoi re bevat werken uit bijna alle perio den van de muziekgeschiedenis. Het koor stelt zich ten doel het beoefe nen van de muziekkunst „Ars Musi- ca". Ongeveer twintig keer per jaar worden concerten gegeven in en bui ten Venray. PROGRAMMA DAMESKOOR VENRODE Chaste fille Glück La Montanara Ortelli Les trois princesses Frans volkslied Venetiaans Gondellied Bogenhardt Wouldn't it be loverly Loewe 'k Heb m'n wagen volgeladen Heins Wo man singt canon ZANGERS VAN ST. FRANS Verschillende volksliederen» Jan Hinnerik 'k Heb m'n wagenKarsemeijer Chinese fluit China Teritomba Italië Sakura Japan De Vette Gans O. di Lasso Jagerskoor C.M. v. Weber VENRAYS GEM. ZANGVERENIG. E. Widmann Marinsgans Zigeunerleben Lebenslust Abschied Guten Abend Ich bete Gebet Matona R. Schumann Fr.' Schubert F. Mendelssohn J. Bi'ahms D. Bortiansky C.M. v. Weber O. di Lasso maandabonnement 15, maandjeugdabonnement t.m. 18 jaar 12, 6-rittenkaart met recht op overstap „Pas 65" 1,50 maandabonnement „Pas 65" 7.50 Kleuter stah plotseling de weg over De 3Va jarige Michael H., zoon van een in Venray woonachtige Engelse familie, was op het trottoir nabij de kruising ZuidsingelKastanjestraat aan het spelen. De kleuter stak plot seling de Zuidsingel over, zonder op te letten op het verkeer. De perso nenauto', bestuurd door de 31-jarige A. S. uit Venray, was de kleuter te dicht genaderd, zodat hij hem niet meer kon ontwijken. Het kind liep diverse verwondin gen op, o.a. sleutelbeenbreuk, her senschudding en schaafwonden en moest per ambulance naar het zie kenhuis worden vervoerd. Aanvan kelijk leverde het nogal wat proble men op om achter de identiteit te ko men omdat niemand van de om standers de kleuter kende, maar toen een buurtgenoot voorbij kwam kon de politie achter de identiteit komen. Bij beschikking van de Minister van Defensie d.d. 11 mei 1976 is de regeling vrijstelling wegens kostwin nerschap uitgebreid. Deze wijziging houdt in, dat vrijstelling wegens kostwinnerschap thans kan worden aangevraagd door degene, die op de datum van opkomst in militaire dienst kostwinner is. Men is kostwinner (in de zin van deze regeling) als aan de echtgenote van de dienstplichtige kostwinners vergoeding zou moeten worden toe gekend. Dit betekent, dat in feite door na genoeg alle gehuwde aanstaande dienstplichtigen vrijstelling volgens deze regeling kan worden aange vraagd. De nieuwe regeling gaat op 1 juli a.s. in. Degenen, die voor de eerste week van juli 1976 voor opkomst in mili taire dienst zijn opgeroepen en voor vrijstelling in aanmerking wensen te komen, dienen zo spoedig mogelyk een aanvraag in te dienen bij de af deling militaire zaken; Maashese- weg 1. Voor de opgeroepenen voor latere datum (september, november en la ter) is het van belang, dat zij de aan vraag ongeveer twee maanden vóór de opkomstdatum indienen. De Minister van Defensie heeft zich in de nieuwe regeling het recht voorbehouden om de vrijstelling niet te verlenen aan a.s. militairen, die geacht moeten worden voor de door hen bij de krijgsmacht te vervullen funktie onmisbaar zijn. zoals artsen, tandartsen en apothekers. In dit laatste geval kan wel kostwinners vergoeding worden toegekend. De burgemeester van Venray, Mr. M. J. M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op 18 maart 1976 bij gedeputeer de staten van Limburg is ingediend het verzoek van G. W. J. Baron de Weichs de Wenne, landgoed Geyste- ren te Geysteren, om verlening van vergunning tot het ontgronden van het perceel kadasti-aal bekend ge meente Veni'ay, sectie S. nr. 280 ge deeltelijk. Het verzoek ligt vanaf 31 mei 1975 1976 tot en het 28 juni 1976 voor een ieder ter inzage op de gemeente secretarie afd. III-D Maasheseweg 1, Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verlening van de vergunning indienen, bij de gemeen te Venray. Venray, 20 mei 1976. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op 18 maart 1976 bij gere puteerde staten van Limburg is in gediend het verzoek van C. W. J. Ba ron de Weichs de Wenne, landgoed Geysteren te Geysteren, om ver lening van vergunning tot het ont gronden van het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, sectie S nr. 422 gedeeltelijk. Het verzoek ligt vanaf 31 mei 1975 1976 tot en het 28 juni 1976 voor een ieder ter inzage op de gemeente secretarie afd. III-D Maasheseweg 1, Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verlening van de vergunning indienen, bij de gemeen te Venray. Venray, 2u mei 1976. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op 18 maart 1976 bij gedeputeer de staten van Limburg is ingediend het verzoek van C. W. J. Baron de Weichs de Wenne, landgoed Geyste ren te Geysteren, om verlening van vergunning tot het ontgronden van het perceel kadastraal bekend ge meente Venray, sectie S nr. 422 ge deeltelijk. Het verzoek ligt vanaf 31 mei 1975 1976 tot en het 28 juni 1976 voor een ieder ter inzage op de gemeente secretarie afd. III-D Maasheseweg 1, Ingevolge het bepaalde in artikel De machinebreuk, die ons afgelo pen week parten speelde en waar van wü in onze vorige uitgave mel ding maakten, blijkt erger te zijn dan zich op het- eerste gezicht liet aanzien» Het drukken in eigen be drijf is ook nu nog niet mogelijk. Dank zij de bereidwillige medewer king van het Dagblad voor Noord- Limburg te Venlo is deze krant op hun persen gedrukt kunnen worden. Dat is dan ook de oorzaak dat op maak en formaat iets afwijken van de oude vertrouwde Peel en Maas. Maar de inhoud zowel van re- daktie als adverteerders wordt nog steeds in ons bedrijf samenge steld. Door spoorrillen in een slip De bestuurder van een vrachtauto, de 26-jarige J. S. uit Hulsberg kon de door hem bestuurde vrachtauto op de Puttenweg te Ysselsteyn niet de juiste koers houden omdat op het wegdek ter plaatse spoorrillen zijn gevormd. De vrachtauto geraakte in een slip, reed tegen een rechter trot toirband en sloeg op de rechter zij kant waarbij het voertuig haaks op de rijbaan kwam te liggen. De ge hele linkerzijde van het voertuig werd beschadigd, maar de bestuur der liep geen noemenswaardig letsel op. Paradijsvogels comb.Oud Ajax Op zaterdag 5 juni wordt het voet balveld van de Paradijsvogels offi cieel geopend met de wedstrijd Pa radij svogels-comb. tegen Oud Ajax. Aanvang der wedstrijd is om 3 uur. Voor Ajax komen de volgende spe lers in het veld: Bals, Sjaak Swart Benny Muller, Zoetekouw, van Dui- venbode, Pronk, Ko Prins, Eilaas Nuninga, van Maurik Piet Cader- land, Haverkamp, Schaaphok, Dick van Dijok met Salo Muller als ver- jorger. Als gastspelers bij de Paradijsvo gels zullen een paar zeer bekende spelers meespelen. Het voetbalveld is gelegen aan de Steegstraat vlakbij het verenigings lokaal zaal 't Paradijs te Melderslo. Dus voor een fijne voetbalmiddag zaterdag 5 juni naar Melderslo. 5, lid 2 van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verlening van de vergunning indienen, bij de gemeen te Venray. Venray, 20 mei 1976. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Heren- en jongenssandalen. Diverse modellen met geheel maat 22 tot 39 Waar modeschoenen niet duur zijn.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1