Zilveren jubileum van de Venrayse Invalidenbond CbitóiJiocifen gemeentelijke notities en mededelingen Leenen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ZELFWERKZAAMHEID IN OOSTRUM Spreekuur wethouders Ophalen huisvuil in verband met Hemelvaartsdag Verkeersmaatregel DE SFEERVOLLE ZALEN LINDERS - V0LLEBERG in een speciaalzaak vindt u nu eenmaal het uitgebreidste assortiment in de allerbeste merken. voor vlotte, sportieve mannen en jonge manenmode dus naar 0 J.C. De Brak Parochie Ysselsteyn Rectoraat Vredepeel VRIJDAG 21 MEI 1976 Nr. 21 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG I PEEL EN MAAS W VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) /..'V 'ÊIUÊM Gedurende vier zaterdagen hebben de Oostrumse ouders van kinderen van de kleuterschool de handen uit de mouwen gestoken en het gebouw een ander aanzicht gegeven. Tegels werden gelegd, afrasterin gen in orde gemaakt en nieuwe speeltoestellen gemaakt enz. Tot op heden hadden de bejaarden deze zelfwerkzaamheid in handen, doch nu wilden zij dit werk aan jon geren overlaten. Het schoolbestuur wilde geen geld meer uitgeven aan duur onderhoud, omdat de school binnen afzienbare tijd vervangen wordt. De kleuterschool krijgt dan een bestemming als peuterspeelzaal. Op maandag 24 mei a.s. zullen de wethouders G. Schols en J. Loonen geen spreekuur houden. In verband met Hemelvaartsdag op donderdag 27 mei zal de donder dagroute van de vuilnisophaaldienst gereden worden op woensdag 26 mei, dus één dag eerder. MEDEWERKING GEVRAAGD Terwille van een vlot verloop van het wekelijks ophalen van de plastic vuilniszakken door de gemeentelijke vuilnisophaaldienst, wordt een be roep gedaan op de bevolking om er toch vooral voor te zorgen, dat de zakken dicht gebonden aan de straat worden gezet. Het gebeurt dikwijls, dat slecht dichtgebonden zakken openscheuren waardoor de inhoud op de weg terecht komt met alle ge volgen van dien. Daarbij wordt gevraagd de zakken tijdig op de rand van de stoep aan de rijweg te zetten. Wekelijks mag oud papier, mits gebundeld, aan de straat worden ge zet. Kartonnen dozen moeten uit el kaar worden gescheurd. Flessen mo gen, in een doos gezet, met het nor male vuil worden meegegeven. In verband met de werkzaamhe den aan de winkelpromenade in de Grotestraat zal met ingang van 20 mei t.m. 30 juni a.s. een parkeervre- bod gelden in de Schoolstraat terzij de en ter hoogte van de Passage, over een afstand gelijk aan de breedte van de Passage. Het parkeerverbod wordt kenbaar gemaakt door middel van een door getrokken gele streep. Bestuurders van vrachtwagens, die aan de Passage gelegen bedrijven moeten bevoorraden krijgen onthef fing. VOOR BRUILOFTEN EN FEESTEN TIJDIG RESERVEREN S.V.P. Stationsweg 147 - Venray - Telefoon 1510 De in 1961 op initiatief van het Dekenaal Sociaal Charitatief Cen trum opgerichte afdeling Venray van de Kahtlieke Invalidenbond „Sint Liduina" vierde in het afgelopen weekend zijn zilveren ju bileum. Tevens werd het feit herdacht, dat 12Va jaar geleden de invalidensportbond in Venray werd opgericht. De viering van beide jubilea werd in feite door drie hoogtepunten gekenmerkt: de plechtige Eucharistieviering in de Paterskerk met muzikale medewerking van de Zangers van Sint Frans, een bijzon der druk bezochte receptie en tot slot een gezamenlijk diner met feestavond in zaal Almonda. Uit de verschillende speeches, zo wel tijdens de receptie in de schouw burgfoyer als tijdens het diner, werd duidelijk welke belangrijke plaats de Invalidenbond zich niet alleen in Venray, maar ook provinciaal en landelijk heeft verworven. Was het aanvankelijk de bedoeling de minder-validen wegwijs te maken in de doolhof van sociale voorzienin gen allengs werd duidelijk dat de in validen overtuigd moesten worden van hun eigen-waarde en dat zij het zelfbewustzijn moesten krijgen om zich in de maatschappij waar te kunnen maken. Er werd afgerekend met het zich zielig-voelen en het zie- lig-zijn. De Invalidensportvereniging heeft daarvoor belangrijk werk ge daan. De jaarlijkse uitstapjes, kerst vieringen, kamavalszittingen en voorlichtings- en gespreksavonden bleken eveneens zeer waardevol om Venray toonaangevend in de provin cie en op landelijk niveau te maken. Zo herinnerde wethouder Schols tijdens het diner er aan, dat Venray zes jaar geleden via de televisie wees op het onbereikbaar zijn van openbare gebouwen voor invaliden. In dit geval was het het postkantoor Het gevolg was, dat nu steeds terde ge rekening wordt gehouden met het toegankelijk maken voor invaliden van openbare gebouwen. Als voor beelden in Venray noemde hij „De Wetteling", de schouwburg en het nieuwe gemeentehuis. Tijdens de receptie was het de heer P. Rippe, directeur van het Werkvoorzieningsschap die er aan herinnerde, dat het de invalidenbond is geweest, die destijds de stoot heeft gegeven voor de oprichting van wat toen Beschutte Werkplaats heette en wat nu is uitgegroeid tot het Werk voorzieningsschap. Mevr. Kortekaas-Dupont, spreken de mede namens Spio, maakte ge wag van de goede samenwerking welke de afd. Invalidensport steeds met Spio onderhield en 's avonds was het de heer Bonants die de lof trompet stak over de goede samen werking tussen de invalidensport bond en de tafeltennisvereniging R' Stars. Bijzonder werd het optreden van de Leunse blaaskapel tijdens de re ceptie op prijs gesteld. Namens de Limburgse Invaliden bond werd 's avonds nog gesproken door de voorzitter drs. Hovens. Hij had niets dan lof voor de afdeling Venray. Hij huldigde in de eerste plaats het aktieve bestuur, met na- met name de voorzitter, de heer Em. Bartels, die ook 25 jaar voorzitter was. Tevens gehuldigd werden de heer Fr. Flinsenberg voor de wijze waarop hij 25 jaar de penningen heeft beheerd, Theike Gerrats voor al zijn aktiviteiten ten behoeve van de invalidensportbond en Nellie van Dijck, die jarenlang lid van het be stuur is. En passant werden ook mevr. J. Peters-Rutjes als secretaresse en te vens als organlsarice van deze feest dag en pastoor Pothof als geestelijk adviseur in de bloemetjes gezet. In ieder geval hebben de leden van de Invalidenbond deze dag er varen, dat zij een belangrijke plaats innemen in het Venrayse gemeen schapsleven terwijl het bestuur mocht constateren, dat al het werk zeer wordt gewaardeerd. „De Peelzwervers", de heer en me vrouw Verhofstad en het echtpaar Jacobs zorgden tenslotte voor genoegelijke feestavond. Kledingspeciaalzaken voor mannen en iongemannen (v.a. 5 jaar| VENRAY BOXMEER DEURNE CUYK Grotestraat 6a Steenstraat 73 De Martinet 17 K. Molenstraat A.s. zondag 23 mei is er in De Brak een optreden van de Limburgse groep Onyx. Deze formatie is ongeveer een jaar geleden ontstaan. De leden zijn af komstig uit diverse regionale groe pen. Ze brachten elk hun eigen mu ziek mee, wat een veelzijdig reper toire opleverde. Oorspronkelijk was het de bedoe ling om alleen eigen composities in het repertoire te verwerken, maar om een groter publiek te boeien zijn er enkele nummers van anderen in verwerkt. (Voornamelijk LP-werk, geen top 40.) De eigen composities bevatten o.a. een veelvuldige afwisseling van rit men en thema's, meerstemmige zang en tweestemmige solo's etc. Ook aan het melodieuze gedeelte is veel aandacht besteed. Dat komt doordat alle leden samen nummers opbouwen. Verder speelt Onyx nummers van o.a. The Allman Brothers, Dooby Brothers, Wishbone Ash, Focus, Je- thro Tuil. Tot slot bestaat het repertoire uit enkele klassieke nummers (Mozart, Bach), en een reeks oude rockers. De groep bestaat uit: Jos Alsters, orgel, piano, dwarsfluit; Lambert Bongers, gitaar zang; Kees Beurs- kens, dwarsfluit, mondharmonica, zang; Paul Essers, alle soorten per cussie; Appie Hendriks, bas, zang. Lourdescomité afd. Venray Zaterdag 29 mei a.s. gaat de Lim burgse Bedevaart weer naar Lour- des. Onder vele duizenden pelgrims bevinden zich dan ruim 70 Venray- ers, zieken en gezonden. Het is de afd. Venray gelukt, dankzij de mede werking van velen om dit jaar door de goede opbrengst van de Lourdes- kaarten en dia-avonden 18 zieken 'n gratis reis en verblijf in Lourdes aan te bieden. Een rekord voor Venray. In de loop van deze week krijgt iedereen de papieren thuis, waarop vermeld staat hoe laat we in Maas tricht vertrekken, in Lourdes aan komen, welke coupé voor u is gere serveerd en in welk hotel u wordt ondergebracht. Wat dat laatste be treft zal dat voor de meeste mensen Hotel Frangois d'Assise of Madonna zijn. Beide hotels liggen naast elkaar. Alle deelnemers die via de Ven ray afdeling meereizen, en dat zijn er 65, dienen op zaterdag 29 mei tussen 4-00 en 4.15 uur n.m. aanwe zig te zijn op het plein bij de Vredes- kerk te Venray. De bus staat dan ge reed, zodat u uw bagage alvast kwijt kunt. Terwijl de chauffeur in de bus blijft, heeft pastoor Geerits zich be reid verklaard om om half vijf een korte aangepaste H. Mis op te dra gen voor de bedevaartgangers. Na tuurlijk zijn de mensen die de Lour- des-gangers willen uitzwaaien ook welkom in deze dienst. Na de H. Mis vertrekken we per bus naar Maastricht, waar we ruim schoots op tijd aanwezig zullen zijn om ieders coupé op te zoeken en el kaar te helpen met het sjouwen van koffers enz. Om 9 uur 's avonds vertrekt de trein vanuit Maastricht naar Lour des, waar we zondagmiddag aanko men. Aan het station in Lourdes staan bussen gereed die ons naar de hotels brengen. Hier zijn geen extra kosten aan verbonden. Diegenen die aan huis worden op gehaald, worden verzocht om 4.00 u. klaar te staan, zodat de busjes niet hoeven te wachten. Zorg ervoor dat u brood of andere etenswaren meeneemt voor zater dagavond, zondagmorgen en zondag middag. En voor de dorstige mens drinkwaren, want in de trein worden hoogstens 2 koppen koffie of thee geserveerd. Er worden tijdens deze Lourdes- reis veel dia's gemaakt, vanaf ver trek Venray tot en met het verblijf in Lourdes, zodat we komend najaar weer een geheel nieuwe dia-serie kunnen presenteren. Wilt u een dia-avond inpassen in uw winterprogramma, zowel voor Venray-centrum als kerkdorpen, neem dan even kon takt op met: H. Beerkens, tel. 3428 of L. Heidens, tel. 2463. Voor alle overige Loudes-aan- gelegenheden alleen kontakt opne men met dhr. L. Heidens, Nieuw- landstraat 28, tel. 2364. Wij wensen allen een prettig en devoot verblijft in Lourdes toe. Envergeet uw paspoort niet. VENRAYSGEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 25 mei 19.30 uur cursus notenlezen en stemvorming. 20.00 u. repetitie voor het gehele koor. Zondag 30 mei, 11.30 uur Zondag ochtendconcert in de Schouwburg, gezamenlijk met 't Dameskoor Ven rode en de Zangers van St. Frans. Dinsdag 2 juni, 19.30 uur stemtest nieuwelingen. 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. De repetities worden gehouden in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij J. Steij- len, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilhelminastx. 4, tel. 4001. Peel en Maas voor advertenties 6e Zondag van Pasen Zondag 8.30 maandd. v. Maria Spreeuwenberg-Verlinden; 10.00 hoogmis opgedragen door Mgr. Jan sen die aan de kinderen van de zes de klas het Vormsel zal toedienen; 11.30 leesmis uit dankbaarh. v. cL fam. Potten-Coopmans. Maandag 8.00 lsm. v. Gerardus Vergeldt. Dinsdag 8.00 jaard. v. d. overL fam. Wismans-Gooren. Woensdag 8.00 maandd. v. Huber- tus Maessen en Josepha Swinkels. Donderdag feest van 's Heren He melvaart, verplichte feestdag. 8.30 leesmis v. d. fam. Vollenberg; 10.00 jaarg. v. Wilhelm Spreeuwenberg; 11.30 leesmis v. Jacques Emonts. Vrijdag 8.00 geen h. mis; 14.00 h. mis uit dankb. bij het 25 jarig huwe lijk van Jaspers-Lammers. Zaterdag 19.00 hoogmis jaarg. v. Hendrikus Hellegers. Misdienaars: Zondag 8.30 Albert Fleurkens en Martin Spreeuwenberg 10.00 Peter en Frans van Soest; 11.30 Marcel Hellegers en Twan de Wit. Zaterdag 19.30 avondmis t.i.v. fam. Marcellis-Classens. Zondag: 6e Zondag van Pasen. 10.00 hoogmis v. d. zielerust v. over ledenen. Maandag 20.00 Kruisprocessie en h. mis v. d. noden van de kerk en wereld en voor de vruchten der aar de. Dinsdag 20.00 Kruisprocessie en h. mis t.i.v. fam. Nabuurs-v. d. Broek. Woensdag 19.30 avondmis v He melvaart t.i.v. fam. Huijs-v. Encke- vort. (Geen processie). Donderdag Hemelvaartsdag. 9.30 pl. h. mis met Eerste Communie (ou ders met communiekantjes 9.15 op schoolplein.) Vrijdag 7.30 h. mis t.i.v. fam. Jans sen - Timmermans. Zaterdag 19.30 avondmis v. d. zie lerust van T. Botden. Deze zaterdagavondmis wordt op geluisterd door Venrays Mannen koor! ARCEN—SW Vertrek 17.00 uur. Math. Goumans, Jo Gommans, E. v. Mil, V. Lucassen, P. de Haast, J. van Kempen, G. Relouw, J. Vievermans, P. Gommans, H. Gommans, M. Beer kens, Th. Swinkels. Afmelden J. Gommans, garage. WIJKCENTRUM NOORD WEST Vlooienmarkt De onlangs gehouden vlooienmarkt is een groot sukses geworden, dank zij de milde gevers en vrijwilligers, die wij hierbij van harte willen dan ken, speciaal de heren van Gestel en d. Vorle. Vrouwencontactgroep Denkt U nog aan donderdagavond, 20 mei. Om 20.00 uur is er een tup- perware-demonstratieavond in het Vormingscentrum aan de Bevrij- dingsweg. Ieder is van harte wel kom. Wftkgebouw Het wijkgebouw heeft dringend 'n opknapbeurt nodig, zowel binnen als buiten. Hiervoor hadden wij nog gaarne enkele vrijwilligers, o.a. schilders. Wilt u meer weten, kom dan 's za terdagsmorgens eens langs of geef uw naam en adres door. Laat niet steeds dezelfde mensen altijd alles opknappen.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 9