In juli oplevering van winkelcentrum Brukske RODE KRUIS VENRAY had aktief jaar Jeugd-Avondvierdaagse Venray 1976 Kindervakantiewerk Uit de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum ebberink gemeentelijke notities en mededelingen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Beschadiging auto Benoeming lid gemeenteraad Hinderwet Bromfietser tegen boom Bromfietser werd gesneden WIJKCENTRUM NOORD WEST VRIJDAG 14 MEI 1976 Nr. 20 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bi] vooruitbetaling) Tijdens de vergadering van de com- mssie voor openbare werken en ver keer, deelde wethouder Loonen mee dat in juli a.s. het winkelcentrum j in Brukske wordt opgeleverd. De wooneenheden, welke in zeskantige hoogbouw worden gerealiseerd, zul len het volgend jaar gereed komen. De commissie ging accoord met het beschikbaar stellen van een krediet van 887.000,voor de uitvoering van de openbare werken, bestrating en riolering bij 't winkelcentrum en de scholen, parkeerterreinen, beplan ting en verlichting in dit centrum van Brukske Tevens zal een water partij worden aangelegd Er komen rond 130 parkeerplaatsen en 'n ver hoogd podium Het gehele binnengedeelte zal als voetgangersgebied worden ingericht waarbij de parkeerplaatsen als een kortsluiting tussen Brukske I en II zullen fungeren. Om te voorkomen, dat de parkeerplaatsen als een vpr- lengstuk van de rondweg Brukske wordt gebruikt, zal deze kortsluiting niet al te gemakkelijk worden ge maakt. Door de commissie werd als wens geuit dat de derde aansluiting op de Henri Dunantstraat niet uit te voe ren, omdat hiervoor de kortsluiting voldoende mogelijkheden biedt. SLOOT BIJ VUILNISBELT In een vorige vergadering had de heer Reintjes vragen gesteld over de lozing van de sloot, welke langs de j vuilnisbelt loopt. Een langs de stort plaats lopende weg zou door het wa ter worden ondermijnd. Nu vroeg hij zich af waarom uitgerekend op de eerste paasdag maatregelen moesten i worden genomen Wethouder Loonen vertelde, dat op 1 die dag een bromfietser daar een ongeluk had gekregen, waarna deze maatregelen moesten worden geno- men terwille van de verkeersveilig- Reintjes was het spreekwoord van heid ter plaatse. Volgens de heer het verdronken kalf en de gedempte put hier zeer toepasselijk PAND MICHELS, LEUNEN De heer Reintjes vond het maar 1 niets, dat de dicht aan de Albion- straat in Léunen staande voormalige boerderij van Michels-Nabuurs, ver bouwd wordt voor bewoning. Uit het antwoord van wethouder Loonen bleek, dat ook hij het met de heer Reintjes eens was, doch dat hieraan niets kon worden gedaan. Ook kon hij niets met zekerheid zeg gen over eventuele afbraak van de bij die boerderij behorende schuur, ter verkrijging van een bouwkavel. In ieder geval zal daarvoor een veu- klaring van geen bezwaar van G.S. nodig zijn, aldus de wethouder. GROND VOOR „BETER WONEN" De heer H. Oudenhoven informeer de naar bouwgronden voor het rea liseren van „betere bouw", zoals ge pleegd in het Bergkwartier en Vlak water. Geantwoord werd, dat alle hoop nog steeds is gevestigd op „West- rinde", waar echter nog niet ge bouwd kan worden omdat bezwaren zijn ingediend bij de Kroon. De be doeling is nu bij G.S. een verklaring van geen bezwaar te vragen. Indien deze verklaring wordt afgegeven kan de bouw op 110 kavels beginnen. Als die verklaring niet wordt gegeven, dan moet men wachten op uitspraak van de Kroon, en dat duurt wel tot midden volgend jaar. Naar aanleiding hiervan sloeg de commissie aan het filosoferen waar bij gesproken werd over de afron ding van het plan Vlakwater ten westen van de Drilweg; over de om geving van de Landweert en het ge bied Brabander. Een en ander zal 31edebouwkundig nog worden bestu deerd. RECONSTRUCTIE KOM-MERSELO Op een desbetreffende vraag van de heer Broeksteeg antwoordde de wethouder, dat de plannen met be trekking tot de reconstructie van de kom van Merselo neg niet klaar zijn. Het is nog niet zeker, dat er trot toirs zullen komen, omdat de bewo ners het er zelf nog niet helemaal over eens zijn. OVERIGE AGENDA De overige agendapunten leverden weinig stof tot discussie op. Een kre diet van 5.000,ten behoeve van het groenplan bij het jeugdcentrum en gemeenschapshuis te Leunen, kan worden verleend, volgens de com missie - maar de raad zal hieraan nog zijn fiat moeten geven. Evenmin had de commissie be zwaar tegen de verkoop van 75 m2 grond aan de heer P.HL. Bovee te Venray, en twee bouwkavels, even eens in Brukske, aan de heren L. Coppus te Horst en G. Janssen te Spaubeek. De commissie adviseerde gunstig over de verkoop van 4900 m2 in- dustriegrond in 't bestemmingsplan „De Hulst" aan Aannemers- en Ver- hurbedrijf van Ratingen bv. En tenslotte was men he er over eens dat c.a. 5.10.00 ha giond ten behoeve van de bouw van een ri oolwater-zuiveringsinstallatie kan worden verkocht aan 't Waterschap en Zuiveringsschap Limburg. Tijdens de jaarvergadering van de afdeling Venray van het Rode Kruis bleek, dat de afdeling steeds meer werk, verzet. In 1975 werden 175 EHBO-diploma's uitgereikt, alsmede 16 diploma's voor Eerste Hulp bij Rampen. Er werden 746 bloedafna men verzorgd. De voorzitter deelde mee, dat het aantal donors groot genoeg is om te voldoen aan vraag naar bloed. Dank zij het systeem van de Bloedbank N. Limburg kan men met minder bloed meer mensen helpen. 33 Welfare-dames bezochten regel matig vijftig mensen, zowel thuis- yerblij venden als wonenden in be jaardentehuizen. Met medewerking van Welfare kon aan 84 mensen een dagreisje met de Prins Mauritsboot worden aangeboden, en 5 personen konden een weekje op vakantie met het Rode Kruis. Door gebrek aan mankracht was de Nieuwjaarskaartenaktie de enige afgeronde aktiviteit van het Jeugd- Rode Kruis De verwachting is, dat deze onderafdeling meer aktivitei- gaat ontwikkelen. De colonne verrichtte zeer vele werkzaamheden, bij tal van sport manifestaties De 33 vrijwilligers werden getraind, samen met mensen van diverse bedrijven, om te kunnen .optreden bij rampen. Het ledental bedraagt 2053, welk aantal te gering is voor 'n plaats als Venray. Men kan zich als lid opge ven via telefoon 1969, of persoonlek by het secretariaat: Prinses Irene- straat 1, Venray. Een gelukkige omstandigheid is, dat de contributieopbrengst jaarlijks wel stijgt. In de periode van 24 mei tm 5 juni a.s. wordt in de gemeente Venray de jaarlijkse campagne gehouden. Vorig jaar bedroeg de opbrengst hiervan 9.000,Het bestuur mikt dit jaar op 10.000,welk bedrag - zeker met de medewerking van alle inwo ners - haalbaar moet zijn. RODE KRUIS COLONNE WON TWEEDE PRIJS Zaterdag jl behaalde de Venrayse Rode Kruis colonne bij een provin ciale wedstrijd in Horst, na Kessel, de tweede prijs Venray was verte genwoordigd met een ploeg, bestaan de uit 2 helpers en 2 helpsters De opgave was, op te treden bij een ernstig verkeersongeval De jury, be staande uit een arts, een verpleeg kundige en een EHBO-er, beloonde het optreden van Venray met een 2e prijs. De commandant van de groep, de heer Wim Janssen, behaalde 48 van de 50 punten en eindigde net achter de commandant van Kessel. Weer werd aangifte gedaan van de beschadiging van een auto Nu bleek dat de personenauto van de 24-ja rige L v. H. toen hij even bij de apo theek aan de Schoolstraat binnen was, beschadigd was geworden. Eige naar en politie hopen de dader te achterhalen maar ook hoopt de po litie dat eventuele getuigen hun be vindingen ter kennis zullen brengen Op 10, 11, 12 en 13 juni gaat de 18e Jeugd Avondvierdaagse in Ven ray van start. De organisatoren ho pen ook dit jaar weer op een mas sale deelname. Zij doen graag een beroep op basisscholen, maar ook op middelbare scholen, evenals op jeugdverenigingen en jeugdclubs om mee te doen. Bedenk dat dit jaar in het teken staat van bewegen en trim akties, en laat zien dat Sport Real en de Jeugd Avondvierdaagse Ven ray in beweging brengen. Gelopen worden de traditionele af standen 5, 10 en 15 km, en op de sluitingszondag ook 20 km. Gestart en gefinisht wordt bij de Sporthal De Wetteling. Daar kan men op 8 en 9 juni van 19 ot 20 uur ook in schrijven voor deelname. In overleg is besloten het inschrijf geld te verhogen tot 3,waarvoor alle deelnemers alle vier de wandel- dagen een gratis consumptie krijgen aangeboden Hierdoor wordt voorko men dat de kinderen op zondag geld moeten meenemen. Dat wordt im mers zo gemakkelijk vergeten of soms verloren. En het bespaart de leidsters en leiders van de groepen een hoop werk, moeite en zorg. Bij de jurering wordt rekening ge houden met de volgende indeling: 1 georganiseerde wandelsportver enigingen; 2 georganiseerde jeugdgroepen; 3 schoolgroepen; 4 gelegenheidsgroepen. Voor alle categorieën worden be kers en groepsprijzen toegekend vol gens het oordeel van een neutrale jury. Voor het défilé op zondag zal de opstelling plaatsvinden in de Hel- frichstraat en niet in de Kruisstraat zoals op één plaats in het program maboekje staat afgedrukt bij de routebeschrijving op zondag. U kunt inlichtingen inwinnen bij: mevr. G. v. Ham-Frederix, Kerkpad 1, Venray tel. 3765; de heer P. Janssen, Oranjestraat 12 tel. 3539; Broeder Maturus Laans, Mgr. No- lensstraat 10, Venray tel. 3781. Amper hebben we een paar zo merse dagen achter ons, of het co mité Kindervakantiewerk vraagt voor de 25e keer uw aandacht voor haar aktiviteiten. De kinderen krijgen op de scholen geen aanmeldingsformulieren mee, net als andere jaren, maar een heus programmaboekje, waarin naast het programma ook een aantal andere belangrijke gegevens staan voor de ouders zoals adressen en telefoon nummers. Het is de bedoeling dat de kinde ren direkt na het weekend de aan meldingsformulieren en het benodig de geld in de bijgevoegde envelop mee terug naar school nemen waar het dan woensdag of donderdag a.s. weer opgehaald wordt. Het bestuur van het K.V.W. ver zoekt oök middels dit artikel de ouders met klem de formulieren bin nen de gestelde tijdslimiet mee te rug naar school te geven, omdat we in het verleden nog al eens kinderen moesten laten meedpen die veel te laat waren opgegeven. Zeker nu we dit jaar wegens het jubileum mis schien wel meer deelnemers krijgen, is het voor de organisatie bijzonder lastig wanneer telkens nog weer ouders hun kinderen komen aanmel den. Op het aanmeldingsformuler voor de kinderen is ook een mogelijkheid voor de ouders of andere belangstel lenden gegeven om zich nu al als leidster of leider op te geven. Wij hopen natuurlijk dat velen hiervan gebruik zullen maken; en wanneer U als ouder geen tijd of geen belang stelling heeft (wat wij ons overigens nauwelijks kunnen voorstellen) dat U dan andere mensen vraagt of zij zich willen opgeven als leider of leidster voor een of twee weken. In een volgend artikel zullen we nog wat uitvoeriger op het program ma terug komen. Wij zijn op dit mo ment daar erg druk mee bezig. Het jaarlijks uitje met de bus had den we dit jaar graag iets verder willen laten gaan dan de gebruike lijke speeltuin. Maar als U bedenkt dat alleen al de buskosten voor 1200: kinderen naar bijvoorbeeld Burgers dierenpark in Arnhem ruim 13.000 (U leest het goed dertienduizend gul den) moest gaan bedragen, dan be grijpt U wel dat dat wel wat al te veel van het goede is. Daarom willen we naast de extra feestaktiviteit op zaterdag 24 juli nog kijken wat we voor extra's nog voor de kinderen kunnen doen. Op zaterdag 24 juli zal er naast een officiële receptie in de middag uren ook een circus komen waar de deelnemende kinderen gratis naar mogen kijken. Over de rest van het programma en over die receptie zullen we de ko mende tijd nog nadere informaties via dit blad laten verschijnen. Venray, 5 mei 1976. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Venray, maakt bekend dat van he den af ter gemeentesecretarie voor eenieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit tot benoeming van Ko- nings, J. J. als lid van de gemeente raad, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het ontslag nemen als lid van de gemeenteraad door H. J. Wiegant. De voorziter voornoemd, mr. H. J. M. Defesche. W. van Tilburg, Kleindorp 13, Merselo om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Kleindorp 13, Merselo, kadastraal gemeente Venray, sectie B nr. 3278. J. J. de Hoog, Henri Dunant straat, Venray om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een groentesorteer- en inpakbedrijf voor uien, tomaten, komkommers, aard appelen etc. Adres inrichting: Henri Dunantstraat (ongenummerd), kadas- De raad had deze week weinig moei te met de agendastukken en nam z.h.s. de volgende besluiten: Akkoord met het voorstel van de 18 Noord Limburgse gemeenten om trent de routering gevaarlijke stof fen, ook de Midden Peelweg benut tende. De algemene politieverordening werd op diverse punten gewijzigd en aangepast aan de verordeningen zo als die in de omliggende gemeenten van toepassing verklaard zijn. De uitvoering van de zondagswet werd vastgesteld. De volgende straten werden van nieuwe namen voorzien: te Blitters- wijck de Poelenbosweg (ter ere van de in dit dorp geleefd hebbende fa milie Poel welke veel voor zieken en armen heef tgedaan); de Baron van Hamelbergweg (was de laatste ade- lijke kasteelheer van Blitterswijck); te Geysteren: Brouwershof (de wo ningen aan die straat staan op grond welke vroeger behoord heeft aan de boerderij Brouwershof te Oostrum); te Swolgen: de Hubertusstraat en Pastoorswal. Aan het Waterschap Noord Lim burg werden grondstroken verkocht voor de aanleg van werkpaden. Er werden een tweetal ruilover eenkomsten gesloten in verband met reconstruktie van wegen en aanleg van riolering in een deel van Wans- sum. Een krediet van 47.000,werd verschaft voor de aanschaf van een industrietrekker met laadschop. Ook werd een krediet beschik baar gesteld voor de reconstructie van de Geysterseweg 2e fase. Meer moeite had men voor het be schikbaarstellen van een krediet voor het onderzoek naar hart- en vaatziekten ten bedrage van 9.473,- maar eerst dan als er meer informa tie verkregen zal zijn door het col lege. Het bevreemdde enkele raads leden dat dr. Arensbergen nog niet achter dat onderzoek aan personen boven de 40 jaar stond. Dit onder zoek zou in samenwerking met de gemeenten Grubbenvorst en Broek huizen worden gehouden. Een bedrag van 6.278,- werd uit getrokken ingevolge de nieuwe in vesteringsverordening voor culturele en folkloristische verenigingen t.b.v. instrumenten en uniformen. De afd. gymnastiek van RKSV Wanssum kreeg een investerings subsidie van 135, Diverse belastingverordeningen werden aangepast aan de gewijzig de wettelijke bepalingen. Een principebesluit werd genomen traal gemeente Venray sectie E nrs. 3892 3891 (ged.). M. J. M. van Asten, Rouwkui- lenweg 30, Ysselsteyn om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar propaan wordt gebruikt. Adres inrichting: Rouwkuilenweg 30, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie M nr. 492. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 2 juni 1976 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; o. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 14 mei 1976 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. tot medewerking voor de bouw van de nieuwe basisschool te Wanssum. De raad weigerde medewerking te verlenen voor de bouw van een nieuwe kleuterschool te Wanssum, mede omdat de te vervangen kleu terschool pas in 1972 is gereed ge komen. Ging de weigering volgens het voorstel van het college om aan die kleuterschool te Wanssum 100 m2 tegels te lgegen niet door en werd het voorstel van de heer Hurenkamp om 50 m2 tegels goed te keuren, aangenomen. RONDVRAAG Het college zal de algemene po litieverordening nakijken of de po litie verbaliserend kan gaan optre den tegen het laten liggen van plas tic op de akkers. Het kon nog niet in openbare ver gadering worden medegedeeld of het sluitingsuur voor café's en andere verloflokaliteiten veranderd gaat worden. Was wel in besloten verga dering aan de orde geweest. Het tracé van Rijksweg 73 staat nog niet vast, wel komt op 20 mei een CDA kamerfraktie de zaak in Noord Limburg bekijken. Grondaankopen zijn bezig voor de aanleg van het rijwielpad Tienray Horst Het college verkreeg de gevraag de medewerking om tot onderhandse aanbesteding over te gaan voor het gebouw voor openbare werken. MARKTHTRAAT5 Door nog onbekende oorzaak reed de 18-jarige bromfietser G. J. uit Overloon op de Overloonseweg te gen een aan de rechterzijde van de weg staande boom. De bromfiets werd totaal vernield, trewijl de be stuurder met diverse verwondingen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Op 28 april j,l. te omstreeks kwart voor acht 's avonds werd op de Sta tionsweg ter hoogte van perceel 172, de 39-jarige bromfietser G. G. uit Venray door een licht gekleurde per sonenauto gesneden De bromfietsbe stuurder moest afremmen en kwam daarbij ten val. Lichte schaafwonden aan hoofd en knieën De bromfiets werd eveneens beschadigd De brom fietsbestuurder en politie verzoeken ^eventuele getuigen zich met haar in "verbinding te stellen. Op zaterdag 15 mei hebben wij een vlooien- en antiekmarkt georgani seerd. Deze begint om 14.00 uur in 't Trefcentrum aan de Ursulastraat. De Vrouwenkontaktgroep Noord- West heeft voor donderdag 20 mei een Tupperware-demonstraCe geor ganiseerd. Deze wordt gehouden in het Vormingscentrum (voorheen Le vensschool) aan de Bevrijdingsweg en begint om 20.00 uur.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1