Stuurgroep .Huisvesting' gaat met werk begin nen De werkloosheid in Venray De nieuwe Provincialeweg van Brukske naar Maasheseweg Rabobank Q Schaakclub Venray organiseert groot toernooi 4163 beleg mijn geld via de Rabobank, die zijn van alle markten thuis Venrays Mannenkoor WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR1ZUURTE ZIJN INGELEVERD. TELEFOON NOOD DONDERDAG 29 APRIL 1976 Nr. 18 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG SS PEEL EN MAAS VOO'7 AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Zoals vorige week reeds werd meegedeeld, is vorige week donder dag de Stuurgroep Huisvesting Al leenstaanden en Twee-persoonsthuis- houdens geïnstalleerd. Behalve de reeds dn ons verslaggenoemde per sonen, zal H. Koppers hierin zitting hebben in plaas van Ton Pijpers. Bekeken zal worden of de groep nog moet worden uitgebreid of dat het werken met werkgroepen als voldoende kan worden ervaren. Van iedere in té stellen (funktio- nele) werkgroep zal één lid in de stuurgroep vertegenwoordigd zijn. Binnenkort wordt een beperkt regle ment voor de stuurgroep opgesteld, terwijl besloten werd iedere tweede donderdag van de maand om 17.00 uur met de stuurgroep in het open baar te vergaderen. Het destijds door de Jongeren- sociëteit „Free Wheelin'ingestelde onderzoek naar de woonbehoeften van jongeren in de gemeente Venray kan worden beschouwd als een goed startpunt voor de aktiviteiten van de nieuwe stuurgroep. Dat betekent te vens, dat de door de jeugdsoos ge vormde groep woonvoorziening voor jongeren gevraagd zal worden op te gaan in de te vormen werk groep woonvoorziening voor jonge ren in Venray. Omdat in de gemeente diverse verordeningen en bepalingen van kracht zijn, die op de een of andere wijze een hulp zijn bij het reguleren van woonvoorzieniignen zal een spe ciale werkgroep nagaan of en in hoeverre deze verordeningen en be palingen moeten warden aangepast voor alleenstaanden en tweepersoons huishoudens. Het bleek dat de wo ningbouwvereniging „Noord Lim burg" reeds enkele bepalingen heeft opgesteld bij het verhuren van wo ningen aan deze groepen. Zo zullen minderjarigen een verklaring van geen bezwaar van hun ouders moe ten tonen, terwijl bij verhuur tevens iedere inwonende aansprakelijk ge steld wordt voor een goede bewo ning van het pand. Verder zal een werkgroep voor de opzet inschrijvingsregister worden ingesteld. De zwaarste klus ligt te wachten op de werkgroep voorbereiding on derzoek. Het ministerie voor Volks huisvesting en ruimtelijke ordening heeft ^intussen al enkele forse boek werken uitgegeven. Met behulp van deskundige inbreng van de zijde van de gemeente hoopt men op tijd de voorbereidingen klaar te hebben. Aan het einde van de vergadering werd gekonkludeerd, dat nu een platform is gevormd vanwaar de ak tiviteiten van de stuurgroep van start kunnen gaan. Donderdag 29 april om 19.30 uur extra repetitie voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 6 mei om 19.30 uur ex tra repetitie voor bassen en baritons en om 20.00 uur voor het gehele koor. Verdere aktiviteiten in de maand mei: 22 mei deelname aan het nationale AVRO-festival te Hilversum. 23 mei medewerking aan het zang- festival voor basisscholen in de foyer van de schouwburg. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda, tel. 5777. Het blijft sukkelen met de werke loosheid in Venray. Ondanks de in maart verminderde geregistreerde arbeidsreserve blijft deze nog steeds bijzonder hoog. Men mag daarbij niet uit het oog verliezen dat de da ling in de maand maart vooral sei- zoensmalig van aard is, terwijl ook de toegenomen pendel naar Duits land een deel van de daling van de arbeidsreserve verklaart. Mogelijk heeft ook een beginnend conjunc tureel herstel enig positief effekt ge had. Bij de mannen was in maart een arbeidsreserve van 1524 personen, tegenover 1844 in februari. Maar die 1524 waren er toch nog altijd 15 meer dan vorig jaar maart. Hieruit blijkt, dat, over een langere tijd ge zien, we er toch niet op vooruit gaan. Ondanks de forse daling van februa ri naar maart! Het grootste aantal werklozen zit bij de bouvakkers, n.l. 316 personen, gevolgd door de metaalbewerkers met 288 man. Maar ook het kantoor personeel heeft nog 156 personen zonder werk, terwijl in de landbouw 130 personen de hand niet aan de ploeg kunnen slaan. Bij de vrouwen was er ook een daling in de werkeloosheid. Met 297 in maart tegenover 324 in februari lijkt dat een aardige teruggang, maar kijken we naar maart vorig jaar, dan blijkt dat er nu 110 vrou wen méér werkeloos zijn. En dat is weer niet zo prettig. Het gros vin den we bij het kantoorpersoneel, waar 113 dames als werkzoekenden zijn ingeschreven. De vraag naar mannelijke en vrouwelijke arbeidskrachten bleef vrijwel ongewijzigd. Bij de mannen I zouden er 162 geplaatst kunnen wor- den en bij de vrouwen 45. Maar ge woonlijk is er bij het aanbod niet diegene diie er gevraagd wordt Vorige week woensdag is het ge deelte van de Provinciale weg van Venray-Brukske tot de aansluiting op de Maasheseweg nabij Rank Xe rox aanbesteed. Het laat zich dus aanzien dat binnen niet al te lange tijd tot de verwezenlijking daarvan zal worden overgegaan. De viadukten over de Henri Du- nantstraat en de Stationsweg zijn in een vergevorderd stadium en de dubbele rijbaan nabij Rank Xerox, waarop deze nieuwe weg zal uit monden, is gereed. KRITIEK Zoals bekend is over de aanleg van dit nieuwe weggedeelte nogal wat kritiek. Met name betreffende de ge luidshinder die de bewoners van Brukske en in een later stadium die van plan Landweert zullen hebben van het (zware) verkeer op deze toch wel belangrijke verbinding. Nu zijn er wel wettelijke voorschriften die bepalen dat bebouwing 75 a 100 m. van het hart van een dergelijke weg moet zijn gelegen, maar in de prak tijd valt dat wel eens anders uit. Men kan dat zien in Castenray, maar ook op de hier afgedrukte kaart waar de betreffende weg wel gevaarlijk dicht langs de woningen in het Brukske komt. En ook in het plan Landweert zal men met dit van het kerkhof, waar de Maashese weg inmiddels een dubbele rijbaan heeft gekregen. Duidelijkshalve nog even: het nieu we weggedeelte begint onder het viaduct in de weg DeumeWans- sum nabij het Brukske. Ze gaat van daar over de Henri Dunantstraat naar de Stationsweg en verder naar de Maasheseweg. Daar eindigt (voor lopig) deze nieuwe weg ter hoogte van het kerkhof. Er zijn nog wel plannen om deze weg t.z.t. door te trekken naar een geplande E 73, maar deze E 73 zal waarschijnlijk nooit gerealiseerd worden. Daarover dadelijk meer. De hierboven vermelde geluidshin der was voor het Venrayse P.v.d.A.- statenlid, de heer J. Konings, nu de ze nieuwe weg is aanbesteed, aan leiding om in de gedeputeerde sta ten van Limburg de volgende vra gen te lanceren: 1. Wat wordt op die plaatsen waar de provinciale weg gereed is, ge daan aan het verminderen van de geluidshinder? (b.v. te Horst en Castenray). 2. Welke voorzieningen zijn in het bestek opgenomen ter voorko ming van geluidshinder in het Brukske en Halfweg te Venray? 3. Welke voor de toekomstige woon wijk Landweert? 4. Wat betekenen deze voorzienin gen voor de visuele leefbaarheid van de woonwijken? De wijken zijn toch in de open ruimte ge legen. 5. Waarom is afgeweken van de normen van resp. 75 of 100 m. af stand tot bebouwing welke gel den voor een tweebaansweg? 6. Wie heeft en/of wanneer is ont heffing verleend om de woningen op 45 m van deze weg te bouwen (Brukske en Halfweg) of de weg op bovengenoemde afstand van de woningen aan te leggen? Het is nu maar weer afwachten wat G.S. daarop antwoordt. RIJKSWEG Wij zeiden reeds dat de geplande E 73 (zie kaart) vermoedelijk wel nooit gebouwd zal worden, omdat er o.m. ook plannen bestaan om de nlieuwe provinciale weg Horst-Ven- ray aan te wijzen als Rijksweg E 73. Wij hebben daaraan enkele wéken geleden al uitvoerig aandacht be steed. De dorpsraad van Castenray zal tegen dit plan met klem protesteren in een onderhoud dat zij binnenkort met Venrays burgemeester heeft. Immers, als rijksweg zal deze ver binding nog meer verkeer aantrek ken. De kleuter- en basisschool lig gen op steenworp afstand van deze weg, terwijl er al huizen pal tegen aan liggen. Er is ook een stuk grond gevonden in overleg met de ge meente om daar woningbouw te plegen. Maar de ligging bij een Rijksweg maakt dat die bouw dan niet door kan gaan. Veel hoop op hun protest heeft de Dorpsraad niet, maar men wil het in ieder geval proberen. Of anders moeten er maar de nodige voor zieningen getroffen worden die de geluidshinder tot een minimum gaan beperken. de bank voor iedereen Dit jaar bestaat de schaakclub 30 jaar. Om dit jubileum te vieren wordt er een groot toernooi gehou den. Het schaken geniet tegenwoor dig een enorme populariteit en wij verwachten daarom ook dat er een grote opkomst zal zijn. Op de schaakclub kunnen we goed merken dat er een toenemende be langstelling bestaat. Het ledental is de laatste jaren flink gestegen (40 senioren en 25 junioren). En we blij ven groeier;. Hierdoor worden we natuurlijk ook sterker. Het Venrayse team is een geduchte tegenstander in de L.S.B. en de 3-provinciënkompe- titie. Ook aan de basis wordt flink ge werkt. Er zijn inmiddels al 175 jeug digen geslaagd in verschillende schaakgraden (Pionnen- en Toren diploma). Nu is men bezig met de opleiding voor het Koningsdiploma. Voor het toernooi zijn al vele uit nodigingen verstuurd naar bedrij ven, instellingen, scholen en schaak clubs. Toch zouden wij via deze weg nogmaals een beroep willen doen op de personeelsverenigingen en de schoolhoofden om de opkomst te sti muleren. Natuurlijk zijn de Ven rayse huisschakers ook van harte welkom. Voor hen bedraagt het in schrijfgeld 2,50 p.p. Toeschouwers kunnen er de hele dag binnen wandelen. Iets over de opzet: De school-, huis-, bedrijfs- en clubschakers zul len in afzonderlijke groepen scha ken. Er wordt gespeeld in poules van 4 teams. Elk team bestaat uit 4 personen. In elke poule zijn leuke geldprijzen te winnen. De wedstrijden worden gehouden op zaterdag 15 mei in de zaal van het nieuwe hotel restaurant „Al monda", Julianasingel te Venray. Ze zullen ongeveer duren van 10 - 18 uur met de nodige pauzes ertus sen. Inlichtingen en aanmeldingen kun nen gericht worden aan W. Frede- riks, Langeweg 43a, Venray, tel. 2971. Aanmelden vóór 8 mei! Bereikbare tjjden: Elke werkdag van 9 tot half 11 's morgens en van 7 tot 8 uur 's avonds. Da Algemene Hulpdienst kan u in elke situatie hulp bieden. Het is een groep mensen die zich vrijwillig inzet om een oplossing te vinden voor uw moeilijkheden Met wat voor proble men u ook ziL kom er gerust mee over de brug I Bel 4163

Peel en Maas | 1976 | | pagina 7